r eleurstellende pnerale Zeeuws voetbalelftal Prcfkoers 's-Gravenpolder niet gedevalueerd zonder vedetten Toppers vooraf Koppert bevestigd klasse met zege Stormvogels speelt voor promotieplaats Vonck kanshebber uurloop Zld Sport Handhaving Hoek is nog slechts theorie WHS mikt op laatste kans Saronni heerst in spurts riquilion is euwe leider PZC/sport ARNEMUIDEN IN KWARTFINALE TEGEN AZVV an Beusekom Uitgeschakeld Lotto en toto 9f:r ;ESKENS - Als het gezegde dat een slechte generale altijd gevolgd wordt door goede uitvoering ook in het geval van het Zeeuwse elftal opgaat, dan belooft confrontatie met de Belgische nationale selectie aanstaande dinsdag een lektakelstuk te worden. Want het niveau waarop het Zeeuwse keurkorps zich itercnavond in Breskens tegen het uit voornamelijk Zeeuws-Vlaamse (ex- elers samengestelde Oud-Zeeuws elftal bewoog, was matig, èrg matig zelfs, eén keer bleek het Zeeuwse elftal in staat met een sluitende combinatie en anzelfsprekende overwicht, dat in de eerste helft opgebouwd werd, taande rust zelfs zozeer, dat de al vroeg verkregen 1-0 voorsprong bij herhaling inkeldc. Het gemis aan stootkracht bij de oudgedienden was er de oorzaak van, de formatie van Jo de Waal een blamerend gelijkspel kon voorkomen. vond dat de tegenstander knap eelde", stelde Jo de Waal (na afloop) orop. om er vervolgens aan toe te voe- „Bij ons was het allemaal veel te geconcentreerd. Ik heb er vooraf nog or gewaarschuwd, maar als er een- lal door ons te gemakkelijk over irdt gedacht, probeer het dan nog ns uit hun hoofd te praten". Zeeuwse coach wilde echter niet yer gaan om aan het povere treffen larvan de opbrengst overigens ten ede komt aan de Stichting Sport leunt Zonneveld) consequenties te Van Deinsen door Metgod vervangen ZEIST - Op de tweede dag van het driedaagse Oranje-trainingskamp Zeist heeft bondscoach Jan Zwartkruis een van de vele nog restexende problemen voor hp.t EK al kunnen oplossen. Hoewel van middag, na de oefenwedstrijd legen de Rotterdamse zondagama- icurkampioen Xerxes, de twee af vallers aangewezen zouden wor den. heeft Feyenoorder Jan van Deinsen ervan afgezien verder zijn medewerking le verlenen aan het Europese kampioenschap in Ita lië. Jan Zwartkruis: „Jan van Deinsen speelde de laatste maanden bij Feyenoord uitstekende wedstrij den. Op grond daarvan werd hij ge selecteerd. Tijdens dit trainings- ïamp is het er evenwel uitgekomen dat Van Deinsen niet helemaal flt Is. Hij kon het verder niet meer op- ■engen en heeft afgehaakt". Door het wegvallen van Jan van Deinsen zal nu alsnog Johnny Met tod (AZ) worden opgeroepen. Om dat Zwartkruis echter slechts met lOman naar Oostenrijk en Italië wil itreizen, zal Metgod plus de afval- van vandaag toch in Nederland moeten achterblijven en op afroep «schikbaar moeten zijn. Vandaag, nijdag, speelt een Nederlandse ""-selectie tegen Xerxes. ENNE - De Ier San Kelly heeft don- Tdag de derde etappe van de Dauphi- Libéré, ook wel de kleine Ronde van ankrijk genoemd, gewonnen, de massasprint na de 104 kilometer ige rit van Saint Etienne naar Vienne Kelly ai zijn concurrenten te snel erlandi ijes tie- oorverkoop voor eeland-België IDDELBURG - De grote toeloop op kaarten voor de wedstrijd van het *UWS elftal dinsdagavond in Goes 11 ion het Belgisch elftal heeft de orga- mgvM 'atie genoodzaakt alsnog vanaf Inhan- «daag, vrijdag, kaarten in de voor- Wed' rkoop te brengen. )tinitiatief van de verenigingen Goes Kloetinge (waarschijnlijk gevolgd' MRobur en SSV in Goes) om met de laU 'eJeugdafdeling naar de wedstrijd te Tt lsdi !n 'leeft er toe geleid, dat jeugdgroe- ,twp 11 van voetbalverenigingen bij afna- rsp€lB)'van minimaal 50 kaarten voor een •in :eciuceerde prijs van drie gulden per ui! rsoon de wedstrijd kunnen bezoeken, it kade groepsbestellingen kunnen allen ÏpS ,de KNVB afdelin8 Zeeland in Mid- 3oót,E '0ui'E gedaan worden. In verband de verwachte drukte is het terrein Goes ai om half zes geopend dinsdag- and. verbinden „Het was een oefenwed strijd". zei hij, „meer niet. Louter en al leen bedoeld om de spelers voor de wed strijd tegen België nog eens bij elkaar te hebben. Het was alleenjammer datniet iedereen aanwezig kon zijn". De Waal doelde daarmee op de absentie van Jaap Meerman, Paul Telussa, Eugene Fagg en Gerard Schipper. Maar ondankst het gemis van deze vier vrij zekere basiskrachten voor wie geen vervangers waren opgeroepen (Jo de Waal:„We hebben een selectie van ze ventien man, ik hield er dus nog dertien over") hield het Zeeuws elftal voldoen de kwaliteit over om het duel volledig naai- zijn hand te kunnen zetten Vooral ook omdat bij de tegenstander de mees te spelers de dertig al ruim gepasseerd zijn. Toen Henk Ottens na amper acht minuten spelen een foutje m het cen trum van het Oud-Zeeuws elftal meteen schitterend schot in de bovenhoek af strafte, leek een monsteruitslag dan ook slechts een kwestie van tijd. Maar anders dan verwacht werd kon de Zeeuwse selectie de marge nadien niet verder opvoeren, deels omdat de aan vallen te vaak in solistische acties ble ven steken, en deels omdat de verdedi ging van de tegenpartij (bij wie Eugene Lauret een hoofdrol vertolkte en zo spe lend in het Zeeuwse elftal beslist niet zou misstaan) weinig fouten maakte. Pas een kwartier voor rust kreeg Hans Felius de eerste reele kans voor de Zeeuwen, maar alleen voor doel kopte hij over. En kort nadat Machiel de Vis ser en Jaap Lensen kansen op de gelijk maker voorbij hadden laten gaan, tik te Franz van der Pijl nog tegen de paal. Na de rust werd het spel van de Zeeuw se selectie er niet beter op.Zokon het zelfs gebeuren dat het Oud-Zeeuwse elf tal gaandeweg het initiatief in handen kon nemen en enkele malen akelig dicht bij de gelijkmaker was. Dat die er niet kwam was vooral te wijten aan het feit dat de veelvuldige weggestuurde Machiel de Visser (38) conditioneel in de problemen kwam en eenmaal voor doel de kracht ontbeerde om de zaak af te ronden En toen ook Jan Roose twee maal redding bracht op inzetten van Henk Ottens en Hans Felius werd dui delijk, dat de treffer van Ottens geen gezelschap zou krijgen. 17 MIDDELBURG - De kwartfinale van de KNVB-zaterdagbeker kost in ieder geval een Zeeuw de plaatsing. Een on gelukkiger loting had er niet kunnen plaatsvinden: dinsdagavond (zeven uur) speelt in Axel AZVV tegen Arne- muiden. De overige wedstrijden: Oranje Nassau - DOVO. Rijnsburgse Boys - Benne- kom; Volendam - IJmuiden De halve finale is op zaterdag 7 juni de finale op 14 juni Daarna volgen er op 21 en 28 juni dan nog twee wedstrijden (Uit. en thuis) tegen de zondagbekerkam- pioen om de Nederlandse amateurbe- ker, Een spelmoment uit de wedstrijd tussen het Zeeuws elftal en de Zeeuws-vlamingen die vroeger in het Zeeuwse team speelden Eén van die veteranen onderschept op de foto koppend een aanval van de Zeeuwse ploeg, die maar ternauwernood winnend uit het duel kwam GRAVE-Voor de twijfelaars heeft Re ne Koppert de bevestiging geleverd. Hij is op de weg een van de toprenners van de Nederlandse amateurs. Als dra ger van de leiderstrui won hij donder dag de derde etappe van Olympia's ronde van Neede naar Grave in op nieuw een vrij massale eindsprint. De jongste man uit de ploeg van Jan van Erp versloeg ruim veertig man. Hij verbeterde zijn positie aan de top door vijftien seconden tijdwinst en doordat Koetsnetsov. woensdag in drukwekkend winnaar van de tijdrit, de aansluiting met de eersten had gemist. KRABBENDIJKE- Na twee wedstrij den. waarin de Reimerswaalsclectie flink werd 'afgedroogd' (tegen WHS verloor het team de openingswedstrijd met 4-2 en tegen Kloetinge ging het zelfs met. 4-1 ten onder) verliet de door Harry Tijssen getrainde formatie gis teravond in Krabbendijke het veld met een klinkend resultaat. Het pas naar de hoofdklas gepromoveerde jon ge team van RBC uit Roosendaal kwam tegen de veel lager geklasseerde clubmootjes uit de Reimerswaalker- nen niet verder dan een teleurstellend 1-1 gelijkapel. Het Reimerswaalelftai speelde een uit stekende wedstrijd, ondanks het gemis van twee van zijn sterkste spelers de Krabbendijkespeiers Kees Hoogeste- ger en Hans Felius moesten namelijk in Breskens met het Zeeuws elftal opdra ven. Krabbenriijkevoorzitter Izaak Vo gelaar (tevens voorzitter van de Rei- merswaalteamcommissie) mopperde nog al op deze 'zet van de Zeeuwse KNVB „Wij hadden lang van tevoren onze wedstrijdenreeks gemeld en dan komt er toch nog een wedstrijd van het Zeeuwse team, waarin we wel verplicht waren om de Krabbendij kespeiers af te staan, omdat zij een vaste plaats in het Zeeuws elftal verworven hebben" Niettemin overtrof het Reimerswaal- team zichzelf volkomen. Er werd met grote inzet gespeeld, de organisatie was uitstekend, niet in het minst dankzij het voortreffelijke optreden van gele genheids-laatste man Adrie van de Pa rel. Trainer Tijssen was terecht vol lof over hem: „Hy straalde rust uit. tackel de uitstekend en kwam onder druk nooit in paniek" Tijsen wist tevens waarom zijn team zoveel beter speelde dan de vorige keren: „Tegen WHS en Kloetinge liepen de jongens als vedet ten te spelen. Ik heb ze nu op het hart gedrukt om te blijven wat ze als voet baller zijn Er werd goed gepasst en uit stekend georganiseerd. RBC had dui delijk veel moeitemetdeze strijdwijze". Niet gewend ste Nederlander in de derde etappe sJohan van de Velde, die ais derde idlgde. Het tweede gedeelte een indi- uele tijdrit over 35 kilometer van -nne naar Lyon, werd gewonnen door Belg Claude Criquielion. die de af in 40 min. 38 sec. aflegde (gem. km per uur), tlgemeen klassemetn na tie derde etappe rtqullion (Bel15 54.50; 2 Wlllems (Bel >op 3 De Muynck (Bel.) op 1.09:4 Laurent op 1.19; 5 Zoetemelk (ned.) op 1.30. 6 ztlnho (Por.) op 1.37. 7 Nilsson (Zwe) op 8 Martin (Fra op 1.56. 9 Kuiper (Ned.l j 58, 10 Seznec (Fra op 1.59, 12 Lubber- T"n8 «(Ned.) op 2.08,13Thurau(W.Dl.)op2 15, "an den Haute (Belop 2.16; 15 Van Cal- iBelop 2.22 Bheel loosen g us IAKARTA - Joke van Beusekom. de 'ïaaa ig overgebleven Nederlandse deel- n va imster in het toernooi om de wereld lef eis badminton in Djakarta, verloor yerrt nderdag in de kwartfinales van de In- vanlV aesische Verawaty, De als favoriet orde titel in het damesenkelspel ge ile Verawaty won met 11-6 en 11-1. Adrie van de Parel irechtswas de ster van het veld tijdens de wedstrijd tussen het Reimerswaalteam en het Roosendaalse RBC RBC-trainer Kees Vermunt (die met drie invallers in het team moest aan treden, waardoor er liefst zes knapen van 17 jaar in de Roosendaalse ploeg opereerden...) maakte duidelijk, dat RBC in de eerste klas niet gewend is, dat er zo sterk op de man gespeeld wordt. „Bij ons is het veel meer schui ven. Maar dit Reimerswaalteam speel de uitstekend. Voor ons wordt het tijd om te stoppen. We gaan nu genieten van zes weken vakantie". - Overigens kreeg RBC in de beginfase enkele fraaie kansen op een treffer, maar vooral 'good-old' Louis Verstraa- ten (29) miste voor open doel grandioos Toch schoot hij na 20 minuten de ope ningstreffer achter de uitstekende Zeeuwse doelman Leo Westdorp (die voor en na rust enkele schi tterende red dingen verrichtte) maar Adriaan Nieu- wenhuise gaf Reimerswaal door vlak voor rust uit een corner van Huub Kow- ter tegen te scoren de moed om na rust erg sterk voor de dag te komen. Pas in de slotfase kreeg RBC de kans om drei gende dingen te doen, maar defensief bleef het bij Reimerswaal uitstekend in elkaar zitten Aan Zeeuwse kan werden zelfs de betere kansen genoteerd: Nieu- wenhulze zag een knappe kopbal door RBC-doelman Adrie Bierstekers er uit- geranseld en een hard schot tegen de paal ketsen, en Omi Trampers verras sende omdraaibal werd ook een prooi van de attente Bierstekers 1.15 minuut verloor en daardoor terug viel naar de veertiende plaats in de rangschikking. Dat was overigens met enige echt op merkelijke van de rit dat ook in de klas sementen is terug te vinden. Ondanks een groot aantal valpartijen, enkele echte ontsnappingen en moeilijke om standigheden (de Groesbeekse heuvels bijvoorbeeld) kwamen toch vrijwel al len uit de top van het klassement (23 van de eerste dertig) in dezelfde tijd als de winnaar over de streep De scher mutselingen hadden dus feitelijk tot geen enkele beslissing geleid, de teke ning van de 29e ronde van Olympia heeft er geen streepje bij gekregen Het aantal verliezers bleef beperkt Naast Koetsnetsov in feite alleen nog Adje Wijnands. De sterk rijdende Lim burger, een van de artiesten uit het veld. werd in zijn laatste aanval getrof fen door pech. Op het aankomstcircuit rond Grave, vooruitrijdend met Van Vlimmeren, Hunt en Prinsen, kreeg hij een lekke band. Het gevolg was dat hij geen winst veroverde uit zijn poging, maar er een verlies van 21 seconden aan over hield De uitslag van de derde etappe is 1 Rene Koppert (Em 3.17 44 (met tijdverg 3 17 19i. 2 Theo van Tol (Bic.) z.t imet rijdverg. 3.17 34), 3 Bert Wekema (Bat) z.t. (met tijd verg. 3 17.39) 4 Jac van Meer (Gaz.i z.t5 Dries Klein (Gaz 6Dleter KurzweglBro 7 Aavo Plkoeoes (Sov. 1). 8 Nikolai Koetsnet sov iSov 2). 9 Tini van Rosbergen (Dn 10 Joeri Katgjirln (Sov. D. Het algemeen klassement na de derde etap pe: 1 Rene Koppert (Erp.) 10.57.40, 2 Aavo PikoeoesiSov 1); 3 OlegLogvin (Sov. 11 op35 sec 4 John Broers (Erp op 39 sec 5 Vjats- jeslav Dedenov (Sov. 1) op 54 sec.; 6 Derek Hunt (Tri op 1.05: 7 Sergej Tsjelpakov (Sov 1) op 1.06. 8 Jacques Hanegraaf (Amst.) op 1.07. 9 Jannes Slendebroek (Erp i op 1 08 IC Joeri Katsiirin (Sov 1) op 1 09. DEN HAAG - De hoofdprijs in de lotto van week 21 moet door drie deelne mers worden gedeeld. Zij zullen elk bruto 215.047,70 ontvangen. Het resultaat van lotto 21 van 25 mei 1980 is' aantal prijzen: 28.601. Prijzen- bedrag. 1.651.587,52. Inleg: 3.259.739.00 Eerste prijs: 3 winnaars, die elk bruto ƒ215.047.70 ontvangen. Tweede prijs: 7 winnaars, elk bruto ƒ22.119,60 Derde prys- 384 winnaars, elk ƒ604.80. Vierde prijs: 9.562 win naars. elk 32,30. Vijfde prijs: 18 645 winnaars, elk 16,60 Het resultaat van toto 21 (normaal sys teem) is: aantal prijzen: 710. Prijzenbe- drag 133 649.61 Inleg ƒ239 400,00. Eerste prijs: 1 winnaar, die bruo 65.420.60 ontvangt, tweede prijs 59 winnaars, die elk ƒ481,80 ontvangen, derde prijs: 650 winnaars die elk 61,20 ontvangen. 's-GRAVENPOLDER - De zesde editie van de profkoers van 's-Gravenpolder die zaterdag slaat te gebeuren brengt nauwelijks vedetten van formaat op de been. Op zich behoeft dat zeker niet te betekenen dal deze wielerwedstrijd al bij voorbaat is gedevalueerd. Im mers, de aanwezigheid van de peper dure vedetten van het (inter)nationale profcircus hoeft in geen geval een garantie te zijn voor een boeiende wie lerwedstrijd. Dat bleek ondermeer in de Ronde van Midden-Zeeland, een koers met vele prominenten. De leden van het wielercomité Luctor et Emer- go uit 's-Gravenpolder beseffen terde ge dat ook de mindere goden voor een brok wielerspektakel van de eerste or de kunnen zorgen. Het beperkte budget - hoewel dat bij een profkoers natuurlijk erg betrekke lijk is - noopt het wielercomité uit 's- Gravenpolder ertoe niet buiten de fi nanciële perken te treden. „We moeten binnen onze mogelijkheden blijven". oordeelt voorzitter Jaap Vis „We stre ven er dan ook helemaal niet naar men sen als Zoetemelk, Kuiper, Knetemann of Raas hierheen te halen. Toen Raas vorig jaar in Limburg als eerste over de streep ging bij de wereldkampioen schappen, zei ik gelijk dat wordt een dure. Het heeft ons dit jaar echt niet zo gek veel moeite gekost om de benodig de gelden binnen te krijgen, maar die jongens zijn gewoonweg te duur voor ons", concludeert Jaap Vis Financieel speelt Luctor et Emergo op zeker. Op dat gebied kunnen nu al geen problemen meer ontstaan, want de be groting is ai rond De recette van de koers wordt aangewend voor de wed strijd van het volgend jaar zodat men twaalf maanden vooruit loopt. „Jaloers op andere wielercomitë's zijn we niet" verklaart Jaap Vis. „En zeker niet uit sportief oogpunt bezien", voegt secre taresse en penningmeester Jans Spaans toe. „We doen ons best om de boel zo goed mogelijk te organiseren, maar als er niet meer geld is dan houdt het op. Je moet dan ook niet alles uit wringen om persé de grote mannen hierheen te krygen". meent Jaap Vis. Jans Spaans - één van de zeer weininge vrouwelijke wielercomité-leden - „We kunnen nu ook best een leuke wedstrijd hebben" Avondcriterium Een van de meest serieuze kandidaten voor de eindzege in 's-Gravenpolder is Cees Priem uil de ploeg van Peter Post. Priem kan ondermeer rekenen op de steun van Aad van den Hoek. Verder starten onder anderen: Vester Aarts, Richard Buckaki. Peter Göddc. Wil van Helvoirt, Adri en Jan van Houwe- lingen. Plet en Fons van Katwijk, Jos Lammertink. Heddy Nieuwdorp, Jos Schipper, Theo Smit en Gerrie van Gerwen, die door de bemiddeling van de plaatselijke DAF-dealer alsnog in 's-Gravenpolder in actie komt. Er ko men zo'n vijftig profs aan de start van het avondcriterium. Het vertrek is om 18.00 uur en de afstand is 100 kilome ter. Voorafgaand aan het avondcriterium voor de profs, komen om. 15.30 uur zo n tachtig amateurs aan het vertrek. De aandacht van de toeschouwers in die wedstryd zal ongetwijfeld uitgaan naar Cees Spaans, die in s-Gravenpolder een thuiswedstrijd rydt Wim de Waal komt wegens verplichtingen elders (Olympia's rondei niet aan de start. Verdere deelnemers zyn onder ande ren Thijs Fase. Jaap Courtin. Sam Broersma. Cees van Dongen. Ger van 't Geloof. Henk de Jong, Cees Vleugel en Nout Westerbeke De amateurs rijden 80 kilometer. Om 12.30 starten de wielerwedstryden in 's-Gravenpolder voorde Jeugd, waar na om 14 15 uur de trimmers starten voor een wedstrijd over 60 kilometer WESTKAPELLE - Na Tjoba, dat veertien dagen geleden doordrong tol de promotieklasse van het lan delijke veldkorfbal, staat zaterdag alweer een Zeeuwse ploeg voor een krachtproef: in Dreischor ont moet Stormvogels uit Westkapelle het Dortse De Zwervers. Beide teams zijn in hun klasse als tweede geëindigd en moeten via een beslissingswedstrijd uitmaken wie de ene beschikbare promotie plaats haalt Joost van Rooyen, Stormvogels wedstrijdsecretaris „Omdat we De Zwervers niet ken den. zijn we onlangs met een paar mensen op de spionagetoer gegaan toen De Zwervers bij Blauw Wit Kloetinge op bezoek was. Nu viel uit die wedstrijd geen goed oordeel te vormen, omdat Blauw Wit totaal geen partij was. We hebben echter wel kunnen constateren dat de Dordtse ploeg over een homogeen twaalftal beschikt. Onze trainer Andrê Filius, red.zag echter geen zaken die Stormvogels kansloos zouden maken en is van mening dat er zeker winst kan komen". Sinds Hemelvaartsdag (toen een toernooi werd afgewerkt) is de Westkapelse formatie niet meer in training, het ritme is vastgehouden via het Animo-toernooi. Na het op merkelijke succes in 'de micro' (kampioen en promotie) gelooft Van Rooyen ook in de mogelijkhe den om op het veld promotie te rea liseren „De ploeg kan ineens flit send langs zijn tegenstander gaan, de combinatie loopt meestal erg soepel, de Vogels beschikken over durf en lengte. Ik zie niet zo gauw waar het fout moet gaan. Over inzet praat ik niet als het nodig is staat de ploeg er Of Stormvogels za terdag in Dreischor (de wedstrijd begint om 16.00 uur) de plaats van het 'geklommen' Animo inneemt is omstreeks half zes bekend. VLISSINGEN - Voor de elfde na tionale uurloop en de tien Engelse mijl rekent het organiserende Zee land Sport te Vlissingen voor za terdag op een totaal deelnemers aantal van 120. Een record-aantal, gezien de vele wedstrijden, waar aan de atleten tegenwoordig elk weekeinde kunnen deelnemen. Daardoor was het voor de uurlooporganisatoren Frans Meij er en Kees van de Bulck vrij moei lijk om het jurykorps te beman nen. Er zijn namelijk a s weekeinde nog ai wat belangrijke jeugdatletiek- wedstrijden, waarvoor juryleden en begeleiders moeten opdraven De organisatie raakte ook keerpunt- commissaris Gljsbertse kwijt (de vice-voorzitter van de KNAU gaat met de Nederlandse ploeg naar Noorwegen), maar de nieuwe Zeeuwse voorzitter Vuijk werd 'ge lijk' voor dit baantje 'gestrikt'. Op het parkoers door de B-wegen rond Vlissingen is Piet Vonck van RKHAV Hulst de sterkste Zeeuwse troef Vonck is houder van het par koersrecord met 19.441 meter. (Hu- go van Duyse is Zeeuws recordhou der met een op de Roosendaglse baan gerealiseerde afstand van 19.710 meter). Sterke Zeeuwse troef is ook Johan Antheunisse van Marathon Vlissin gen: Concurrenten van de Zeeuwen zijn Kees van de Heul uit de Marathon- selectie en de nummers twee en drie (na Cor Vriend) uit de 10 EM van Zundert, respectievelijk Louis Polak van PAC Amsterdam en Marcel de Kievith van Thor Roo sendaal 'Verdere Zeeuwse kansheb bers voor het bereiken van de sin- telbaan na 16.693 meter zijn Johan de Vlieger (Marathi Lauw DLnge in anse (Zld Sp). Huib Dalebout (AV) Cor Peute (Dyn) Frank Koo- man (Dyn) Wim Caljouw (Dyn) en Ad Courtin AV) De lopers starten om half zes bij de Vlissingse sintel- baan en zowel de finishers op de baan na een uur als de Engelse mijl- finishers (na 16.093 meter) krijgen ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van Zeeland Sport een nieuw ontworpen herinneringsmedaille. SINT-ANNALAND - Puur realis tisch bekeken resten het Sint-An- □alaudse WHS nog slechts negen tig minuten tweede klasse voet bal. Voor deze laatste anderhalf uur fungeert het Oud-Beierlandse SHO als spelpartner. „We zullen zaterdag alles moeten geven om alsnog van een eventuele misstap van Roda Boys te profiteren", meent WHS-trainer Cees van Oers. „Ons nu al bij voorbaat neerleggen bij degradatie mogen we natuur lijk nooit doen. De hal is rond en ik weiger te geloven aan matsprak- tijken van Piershil. Daarvoor heeft de ploeg op mij gedurende de competitie een te gedegen indruk gemaakt". Van Oers: „We moeten zaterdag ge woon met wilskrachtig voetbal SHO er onder houden en rustig de uitslag van Aalst afwachten. Is het -dan niet gelukt, dan hebben we in ieder geval niets aan het toeval overgelaten. Bovendien kan Roda Boys ook nog gelijk spelen en komt er een derde wedstrijd tussen de Aalster ploeg en WHS. Na twee keer 0-0 in de onderlinge duels moe ten we nu toch weten hoe deze ploeg te bekampen is". Cees van Oers weeÉ direct ook geen duidelijke reden van aan te wijzen voor het collectieve falen van de Thoolse formatie in het afgelopen seizoen Met vry wel dezelfde forma tie draaide de ploeg het vorige sei zoen lang mee in de bovenste regio nen. „Ik denk dat we het vorige sei zoen op beslissende momenten wat gelukkiger hebben gespeeld. Van geluk hebben we dit seizoen maar een uiterst kleine portie gehad. Daarbij komt natuurlijk ook, dat veel spelers nogal veel te maken hadden met een vormcrisis", legt van Oers uit Met de steun van het Sint-Anna- landse publiek zal de groen-witte formatie er zaterdag alles aan doen om de laatste strohalm te grijpen ARNEMUIDEN-Voorafgaand aan de laatste competitiedag in de tweede klas van het landelijk za terdagvoetbal staat al vast dat in ieder geval één van de twee Zeeuwse degradatiekandidaten het volgend seizoen genoegen zal moeten nemen met een plaats in de derde klas. Hoek, dat rode lan taarndrager is, speelt uit tegen Ar- nemuiden, terwijl WHS ,dat een punt meer vergaarde dan de for matie van Han van der Hooft, tlluis SHO ontvangt. De mogelijk heid bestaat zelfs dat beide Zeeuwse teams degraderen, want Roda Boys krijgt thuis het uitge bluste Piershil en heeft aan de overwinning voldoende om zich veilig te stellen. Hoewel het doek nog niet is geval len lijkt Hoek zich al enige weken verzoend te hebben met de afdaling naar de derde klas. De uiterst klei ne strohalm waaraan de ploeg zich nog kan optrekken is al groten deels afgebroken en handhaving in de tweede klas is nog slechts theo rie „We zyn voor 99 procent gede gradeerd". oordeelt Hoek-tralner Han van der Hooft, „Ik zie ons trou wens nog niet van Arnemuiden winnen. De spelers hebben zich al lang neergelegd bij de degradatie", zegt Van der Hooft, die in Arnemui den zeker geen cadeau verwacht in de vorm van twee punten. Voor Arnemuiden. dat de eerste competitiehelft zeer succesvol was maar later te kampen kreeg met een terugval, staat er niets meer op het spel. „De tweede competitie helft is voor ons uitgelopen op een desillusie Er had voor ons meer in deze competitie gezeten", meent trainer Jaap van Mans. Overigens is Arnemuiden dat de laatste we ken een erg zwaar programma af werkt, wel van plan de sportieve plicht te doen. „Ik vind Hoek een symphatieke ploeg, maar ze zullen het niet cadeau krijgen", vertelt Van Maris, die verder zegt dat zijn team zit te snakken naar het einde van de competitie. „De ploeg is ver moeid. maar we spelen altijd om te winnen", concludeert dé Amemui- den-trainer. BARLETTA - De italiaan Giuseppe Saronni heeft donderdag de dertiende etappe van de Ronde van Italië gewon nen In de rit over 220 kilometer van Leece naar Barletta toonde hij zich de snelste in de eindsprint. Zijn landgenoot Roberto Vlsentim blijft leider in de algemene rangschik king De uitslag van de dertiende etappe is 1 Sa ronni (ltai ae 220 km in 6 uur 22 min 52 sec (gem. 34.517 km per uur), 2 Bertin iFrai. 3 Marunellt (Ita), 4 Gavazzi Utai. 5 Mantovani (Ita i. 6 Moser (Ita i, 7 Morandl i Ita). 8 Vlllerrua- ne (Frai, 9 Hlndelang (Wdli. 10 Tosonl (Ita). Algemeen klassement na de dertiende etap pe 1 Visentini iltai 62.56.12.2Conilnl(lta) op 44 sec 3 Ruperez (Spa i op 1.22,4 Pantzza i Ita op 1.53. 5 Battaglln dtai op 2.13, 6 Schmutz tZwl I op 2.56. 7 Hlnault Fraop 2.58.8 Knud- sen (Noo) op 3.13,9 Baronchelll (Ita) op 3.46, 10 Moser (ïtai op 3.47.15 Saronni tltai op 6.12

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 17