Tal van activiteiten in kader toeristenweek in Colijnsplaat Tentoonstelling 'Ons Dorpin gemeentehuis Kruiningen geopend juun Borselse ambtenaar M. Steijn werd koninklijk onderscheiden Fietsrouteplan voor Goes ter discussie WISSEL BEVELENDEN Schoolraad openbaar onderwijs in Borsele vergadert AFSLUITING PROJECTEN KLEINE KERNEN ft5 DINSDAG 13 MEI 1980 VAN 28 JUNI TOT EN MET 6 JULI DIT JAAR VOOR korte zogenaamde meespeeltoneel stukjes, in de amusementshal. Deze hal DE TWAALFDE MAAL'; de graanloods, aan de Havelaar- straat. die jaarlijks voor de binnenac- COLIJNSPLAAT - De inwoners van Colijnsplaat en de vele toeristen die in de week van 28 juni tot en met 6 juli in dat Noordbevelandse dorp verblijven, kunnen hun hart ophalen. In die perio de worden er weer tal van activiteiten gehouden in het kader van de Toeris tenweek Colijnsplaat. die dit jaar voor de twaalfde maal wordt gehouden. Steeds meer mensen nemen deze toe ristenweek op in hun vakantieplan nen. De festiviteiten beginnen op za terdag 28 juni met een kindervoorstel ling die wordt verzorgd door het kin dertheater 'Deurtje open, deurtje dicht' uit Vlissingen. Dit theater speelt Burgerlijke stand Borsele Geboren. Maria E. d.v. M. de Koster en A. F. Wiskerke; Adriaan L. M. z.v. M. J. de Jonge en C. C. Vermue; Francina E. d.v. A. Lamper en E. de Jonge; Elisa beth M. d.v. J. Wondergem en J. Jobse; Daniël J. z.v. D. Boonman en J. E. van 't Westende, Lucina A. G. M. d.v. D. J. Boonman en G. M. M. Buijsrogge; Bri gitte F. d.v. A. F. Lako en M. C. Langs traat; Anna M. d.v. P. J. G. Geijs en D. J. de Fouw; Jeroen, z.v. J. A. M. van den Bosch en J. R. J. Lamme; Woutérus L. Z.V. J. Krijger en D G. Winkelman; Maatje C. d.v. J. Jobse en P. S. Nuijens; Mark. z.v. B. J. Tramper en M. L. van den Bergen; Patrick, z.v. W. Goud en H. C. Meulblok; Johanna H. d.v. A. P. Gil- lesen en E. C. Buuron; Daniël A. z.v. C. P. Beyerlein en J. E. Polderman; Abra ham J. z.v. J. G. Langebeke en M. J. Bakker. Ondertouwd: J. I. Weezepoel en J. M. Polak; N. J. Nagelkerke en P. M. Karei- se; A. J. A. van Leeuwen en J. A. M. Verhoeven; C. J. Adriaenssens en F. A. Boonman. Getrouwd; T. P. van Liere en G. G. Wit- te; J. A. Vrancken en P. W. C. Nelissen; P. W. Oosthoek en C. B. J. van 't Westen- de. Overleden; C. M. Vermue. 60 jr. w.v. M. Boonman; G. M. van de Velde, .48 jr.; C. Remijn, 81 jr. w.v. C. J. Verdonk; L: F. de Dtjcker, 57 jr. e.v. A. J. Govers; J. van de Guchte, 58 jr. e.v. P. H. Jansens; J. Jan- sc, 85 jr. w.v. A. Boonman; G. Meulen- berg, 77 jr. w.v. F. Dekker; M. Magnus, 67 jr.; C. C. Potter. 70 jr. e.v. A. Plat- schorre; T. M. IJzerman, 39 jr. Goes Geboren: Janine, d.v. P.G.deNeefen P. M. Leendertse; Willem A. z.v. J. H. de Nood en T. de Wolf; Maria C. P. d.v. C. Luteijn en P. M. Steendljk; Johannes, z.v. J. M. Harinck en M. L. Brouwer; Mi chel R. z.v. P. R. Mohr en G. M. Proost; Anthonie J. z.v. C. M. Laban en C. J. Mos; Berend, z.v. E. Koekkoek en C. A. van der Linden; Jasper, z.v. M. J. C. van der Westen en J. D. Zwiep; Linda, d.v. J. L. Verhulst en D. van der Jagt; Charlot te, d.v. K. Henneman en N. J. Smeenk; Ramona. d.v. A. J. Teunisse en C. A. M. Ridderhof; Wouter H. z.v. A H. C. J. Bom en D. H. Heijboer; Katinka F. d.v. A. J. Koole en R. K. F. Bultman; Corne lia J. d.v. L. C. van Koeveringe en M. J. de Goffau; Johanna M. d.v. H. Lande- gent en L. M. Kloet; Benjamin, z.v. A. Khallouf en J. C. Waverijn; Marinus L. Z.V. C. P. Verwei en H. van der Heijde; Adriaan. z.v. J. de Jager en C. A. Nijsse; Jacobus J. z.v. J. J. Weststrateen J. Sin- ke; Danielle A. d.v. C. de Schipper en C. M. Waterman; Linda, d.v. C. P. Bogaert en E. M. Roctus, Aline N. d.v. G. B. Pre- vost en C. C. M. Kloosterman; Hu- brecht, z.v. L. van der Hart en M. Jan sen; Matheus P. z.v. M. JTvan Houte en W. van den Hoeven; Pui K. d.v. H. N. Tam cn Y. C. Ip; Julian R. L. z.v. A. P. Langeraert en L. E. A. Mille; Leendert C. E. z.v. J. J. L. Lambrechts en P. M. G. Pauwels; Johannes J. z.v. J. W. A. M. Verbogt en M. C. Rijk, Aart G. P. z.v. C. Verschuure en L. de Jong; Jeroen F. N. z.v. J. K. Nijsse'en G. J. M. Leenertse; Jannetje L. d.v. A. de Waal en J. Hoek man: Marcellus C z.v. H. Capello en P. Langenberg; Lotte. d.v. J. A. Kollaart en G. J. Beijer; Berend, z.v. G. Radema ker en R. Homan; Elisabeth J. M. d.v. D. A. Goetheer en J. M. Snoek; Sent S. z.v. S. Bosselaar en C. N. de Witte. Ondertrouwd: G. A. M. Brons en M. de Jesus; E. H. Scheffer en J. J. Sinke. Getrouwd: G. Vis en L. Vogel; K. Sa- man en H. Cabessa; E. E. Korving en L. H. Evripidou; P. A. Geluk en N. P. Schipper; J. M. van de Swaluw en M W. Sandee, G. M. Kamstra en A. Klok; A. J. R. M. Hopmans en J. van Liere; M. J. Eggebeen en M. J Overbeeke: F. M. Do- minicus en A. de Voogt, A. J. Kamerling en M. W E. Vermeulen; C. M. de Groot en A. Kooijman. Overleden: H. Verdonk, 92 jr. e.v. C. J. Priem; C, J. Antonlsse, 82 jr.; P. A. de Smit, 88 jr. e.v. J. Kempe; J. de Bart, 86 jr. w.v. J. Goetheer; E. van der Weele, 72 jr. w v. E, Maas; J. C. Blok, 74 jr.; P. W. Gaanderse, 67 Jr. e.v. A. Wisse Nijssen; M. A. Markusse, 58 jr. e.v. J. Jasperse; S. C. van de Kreeke, 73 jr. w.v. P. M. Blon- del; J. Cok. 88jr. e.v M. van Elsacker; A. de Korte. 72 jr. w.v. A. de Jonge; J. van de Velde. 93 jr. w.v. J C. van Boven; G. de Jonge, 86 jr. w.v M. G. Felius: R. Ramkisoen, 70 jr.K. Janse, 81 jr. w.v. C. H. de Lange; J C. Jeronimus. 85 jr. w.v. M. de Mol; M. de Schipper, 66 jr e.v. N. M. de Jonge; M. C. Polderman, 78 jr. e.v. A. F. van Kervinck; M. van den Berge, 93 jr. w.v, J. Philipse; E. E. Neudeck, 71 jr. w.v H F. Eijkemans. L. M. Karre- man, 76 jr. e.v. M. E. van der Weele; A. A. Koens. 59 jr. e.v. J. Driedijk; C. J de Mol. 80 jr. e.v. A. Tramper; D. van den Berge. 80 jr. w.v. C. Feijtel; C. Bouters. 82 jr. e.v. P. Wolse; J. Kornet, 57 jr. e.v. M. Janse; J. C. de Back. 88 jr; E. van der Weele, 86 jr; C. van der Hooft, 81 jr, w.v. M- van Oosten; L. Nieuwenhuize, 85 jr. w.v, F. J. Sanderse; J. Nieuwdorp, 63 jr. e.v. C. J. Staal; D. Gravemakeer, 87 jr.. w.v. E. G. Middelman; F. de Vos, 74 jr. e.v. M. H. Wegh; A. M. van der Linde, 79 jr. w.v. S. J. van Hoeve; E. J. de Fetjter, 77Jr. e.v. L Eversdijk; J. D. Kooman.81 Jr. w.v. N. Korsman; I. Lamse. 82 Jr. w.v. L. Proost; A. de Fouw, 88 jr. w.v. C. Ver burg. tiviteiteo wordt gebruikt. Die zater dag is er verder een ballonwedstrijd voor de jeugd. Vanaf 13.30 uur vertrek ken de deelnemers aan die wedstrijd begeleid door de brass-band 'Wilhcl- mina' van de amusementshal naar de haven waar de balonncn de lucht in gaan. Het programma van zaterdag vervolgt: 14.30 uur concert in de muziektent, die bij de evenementenhal staat, door de muziekvereniging 'Advendo' uit Wol- phaartsdijk, aansluitend is er een muzi kale rondgang, 15.00 uur demonstratie boogschieten van de schuttersvereni ging 'Doel naar hoger', 15.30 uur con cert in de muziektent door 'Wilhelmi- na', 18.00 uur concert in de muziektent door de muziekvereniging 'Apollo' uit Wissenkerke en 19.00 uur muzikale show op de sportvelden waaraan onder meer de Red Hackle Pipe band uit Ant werpen en 'Apollo' meewerken. De Red Hackle Pipe band uit België is een doe delzakband die onder meer heeft mee gewerkt aan een optreden in de Schotse Judosuccessen Rilland in België RILLAND - Op een judotoernooi in Es sen (België) hebben judoka's van ju dovereniging Rilland medailles gewon nen. Regina van Gorsel behaalde bij de meisjes tot 16 jaar een eerste plaats. An- nemarie Meeuwsen werd derde bij de meisjes tot 10 jaar. Een bronzen medail le had ook Vahtettin Igoan bij de jon gens tot en met 16 jaar. Zowel in zijn eigen gewichtsklasse als in de klasse al le categorieën eindigde Dick Schipper bij de senioren op de eerste plaats. Loek van Iwaarden werd hier derde. HEINKENSZAND - De schoolraad voor het openbaar onderwijs in Borse le vergadert woensdag 28 mei, in de raadszaal van het gemeentehuis te Heinkenszand, over het discussiesche ma onderwijsbeleidsvisie van de ge meente Borsele. Bij de behandeling van dit punt wil het dagelijks bestuur van de schoolraad een aantal sugges ties aan de orde stellen. Later zal de visie van het college van b cn w van Borsele over deze zaak besproken wor den. In die vergadering van de school raad staat verder het overleg van de schoolraden in Zeeland op de agenda. Na een oriënterende bijeenkomst over het instellen van een overlegorgaan voor een aantal Zeeuwse schoolraden, zal in de vergadering van de Borselse schoolraad meer informatie over deze zaak worden verstrekt. Tijdens de vergadering wordt tevens in formatie verstrekt over de medezeggen- schapsregeling voor het kleuter- en la ger onderwijs van het ministerie. Naar aanleiding van een brief van het minis terie van onderwijs over dit onderwerp heeft de wethouder van onderwijs in de gemeente Borsele. G. W. Eijssens, een gesprek gehad met vertegenwoordigers van belangstellende scholen over een eventueel op te zetten experiment. Op de agenda staat verder het voorstel om de vacature die is ontstaan in de werkgroep open school op te vullen. Het is de bedoeling dat de open plaats wordt ingenomen door iemand uit een oudercommissie. Dit hoeft niet persé ie mand uit de schoolraad te zijn. De ver gadering van de schoolraad begint om 19.30 uur. Tenslotte is er zaterdag 28 juni een op treden in de amusementshal van het dans- en showorkest Nico Silvester, dat om 20.00 uur begint. Het programma van maandag 30 juni vermeldt vanaf 18.15 uur kinder- en volksspelen in en om de amusements hal. De volgende dag begint er om 18.00 uur een tekenwedstrijd voor de jeugd, eveneens in de amusementshal. Vervol gens is er om 18.45 uur een avondwan deltocht die wordt georganiseerd door de wandelsportvereniging 'De Patrij zen' en om 19.30 uur een concert door 'Wilhelmina' in de muziektent. Het pro gramma wordt die dag besloten met een film in het dorpshuis 'De Brug'. De ze film begint om 21.00 uur. Krabben vangen - Woensdag 2 juli kunnen de kinderen proberen het meeste aantal krabben te vangen. Deze krabbenviswedstrijd wordt gehouden nabij de haven en be gint om 18.00 uur. Op dat tijdstip be gint tevens de inschrijving voor de au- torally. die een uur later start bij de amusementshal. Later is er nog een op treden van een dansorkest in de hal (20.00 uur) en worden om 23.00 uur de prijzen van de rally uitgereikt. Met de wielerwedstrijd voor A-trim mers, die donderdag 3 juli om 19.00 uur wordt gehouden, wordt een oude tradi tie in Colijnsplaat weer in ere hersteld. Vijftien jaar geleden werd de laatste zo genaamde Patrijzenjacht gehouden Dit jaar voert de rit de wielrenners door het dorp. Voorafgaand aan deze wed strijd is er nog een wedstrijd voor Noord-Bevelandse renners. Na afloop van de wielerwedstrijd is er een prijsuit reiking in de hal. De volgende dag, vrijdag 4 juli, begint er om 17.45 uur een puzzeltocht voor de jeugd. Deze start bij de amusements hal. Verder staan er die dag op het pro gramma: 18.30 uur: zeskamp voor de jeugd, op het sportterrein; 20.00 uur dis cobal in de amusementshal en om 20.30 uur ontvangst bij de hal van de 'Trach ten Musikverein Oberthërs' uit Beie ren. Op de laatste dag van de vakantieweek in Colijnsplaat begint het programma om 10.00 uur met een rommelmarkt bij de amusementshal. De opbrengst van deze rommelmarkt komt ten goede aan de muziekvereniging 'Wilhelmina'. Te vens is er van 10.00 tot 17.00 uur de eer ste officiële ruilbeurs op Noord-Beve land. Op deze beurs kan iedereen die wat verzamelt ruilen of kopen van an dere verzamelaars. Het programma vermeldt verder: 14.00 uur concert door de Musikverein Oberthes op de muziek tent, 15.00 uur concert door 'Wilhelmi na', 16.00 uur concert Oberthes Musik verein, 18.00 uur concert 'Con Amore' uit Hoedekenskerke, 19.00 uur concert door 'Crescendo' uit Dreischor en 20.00 uur concert van de dans- en blaaskapel Oberthes in de amusementshal. In de loop van die avond treedt verder ook nog het accordeonduo 'De Ker misklanten' op. Verder wordt er om 23.00 uur de trekking van de loterij ge houden. De activiteiten in de feestweek in Co lijnsplaat worden besloten met een evangelisatieviering in de amuse mentshal, op zondag 6 juli, om 19.30uur met medewerking van Gert en Her- mien. Peuterspeelzaal in Colijnsplaat viert lustrum COLIJNSPLAAT - De peuterspeel^ Het Kwtternest in Colijnsplaat v;- woensdag 14 mei haar eerste lusi^ Vijf jaar geleden begon de peuters;* zaal met een bescheiden groepje ren cn bewees na verloop vantijótj bestaansrecht. Momenteel wori peuterspeelzaal iedere maasde donderdagochtend bezocht do« kinderen, onder leiding van Coma Dijke en Sien Verweij. De anim zelfs zo groot dat er een wachtlip van kinderen die ook in de speeln zouden willen komen. Sinds november van het vorig jauj schikt men over een eigen ruimte lokaal van de christelijke lagere 't Open Hof. Dit lokaal Is met l van enkele ouders tot een ruimte; getoverd', waarin de peuters cchi hartelust kunnen vermaken. Ttrj» genheid van het eerste lustrum 15'j woensdag 14 mei een feestelijk - gramma in elkaar gedraaid. Dit;, gramma begint om 14.00 uureii meldt onder meer een poppeife verschillende kinderspelletjes. Avondvierdaagse WAARDE - De gymnastiekvereniging 'Inter Scaldis' te Waarde houdt in de week van 19 tot en met 22 mei weer een r avondvierdaagse. De start is iedere schillende junioren-elftallen, avond om half zeven bij het sportge- jn waarde spelen de A-junioren, waar- Advendo opende Manhuisconcerten GOES - De fanfare 'Advendo' uit Wol- phaartsdijk opende zondag de serie openluchtconcerten van dit seizoen in de Goese Manhuistuin. Het orkest bracht een programma van in hoofd zaak lichtere werken. Zondag 18 mei speelt in de Goese Manhuistuin het fan fareorkest 'De Echo' uit Wilhelmina- dorp onder leiding van Bram van Over beeke. Het concert begint om half twaalf. Plattelandsevrouwen Yerseke maakten reisje YERSEKE - De plattelandsvrouwen van de afdeling Yerseke maakten hun jaarlijks reisje. De tocht ging naai- Brus sel, waar 's ochtens de Koninklijke tui nen werden bezichtigd, 's Middags werd een rondrit door Brussel gemaakt en bezocht men onder leiding van een gids het fraaie stadhuis. Als laatste activiteit van dit seizoen vindt op 6 juni nog een fietstocht plaats. Kampioenschap voor jeugdelftallen in Reimerswaal WAARDE - Zaterdag houdt de Com missie Reimerswaal (het bestuursor gaan-van de samenwerkende'voetbal verenigingen in de gemeente Reimers waal) een toernooi om het kampioen schap van Reimerswaal voor de ver- Mevrouw Steijn speldt haar man. de heerM. Steijn, de gouden medaille op, beho rende bij de Orde van Oranje-Nassau. TIJDENS RECEPTIE WEGENS 40-JARIG JUBILEUM WEGENS INZET VOOR DE SAMENLEVING bouw aan de Mauritsstraat. Men kan kiezen voor 5 of 10 km per avond. ZIERIKZEE - Zondag 25 mei (eerste pinksterdag) wordt in de Gasthuiskerk te Zierikzee een interkerkelijke dienst gehouden, de dienst begint om 17.00 uur en is voorbereid door de interkerke lijke werkgroep Zierikzee en de bewo- Krabbendijke, Kruiningen. Rlllandia bij de strijd gaat tussen Hansweertse Boys, Krabbendijke, Kruiningen, Waarde en Yerseke. Het toernooi be gint om twaalf uur en de prijsuitreiking is om ongeveer kwart over vijf. Krab bendijke ontvangt de B-junioren. De wedstrijden beginnen daar om half twaalf. Er wordt deelgenomen door ners en vrienden van het gezinsvervan gend tehuis Schouwenoord. Bejaarden Kortgene maakten busreisje KORTGENE - Een groep leden van de afdeling Kortgene van de Algemene Ne derlandse Bond van Ouderen maakte een busreis naar België. Van het pen siontehuis 'Noord-Beveland' ging men naar het veer Kruiningen-Perkpolder. In Hulst werd een verfrissing genuttigd. Via Sint-Niclaas ging het naar Antwer pen, waar een rit door de stad werd ge maakt. Op de terugweg werd in Bergen op Zoom de maaitijd gebruikt. Om streeks negen uur 's avonds keerde men in Kortgene terug. en Yerseke BI en B2. Omstreeks vijf urn- is de prijsuitreiking gepland. De C-junioren trekken naar Rilland, waar om één uur de wedstrijden begin nen. Deze groep speelt in twee poules, welke als volgt zijn ingedeeld: poule 1: Hansweertse Boys Cl, Krabbendijke C2. Rillandia Cl en Yerseke Cl. Poule 2: Krabbendijke Cl. Kruiningen Cl. Waarde Cl en YKERSEKE C2. De prijsuitreiking is omstreeks half zes.De organisatie van deze toernooien is in handen van de jeugdcommissie van de plaatselijke verenigingen met als coör dinator de Commissie Reimerswaal. Zaterdag 31 mei worden dergelijke wed strijden gehouden voorde pupillen. Die wedstrijden worden gespeeld in Hans- weert, Kruiningen en Yerseke. HEINKENSZAND - De Borselse ge meenteambtenaar M. Steijn is onder scheiden met de gouden medaille be horende bij de orde van Oranjc-Na- ssau. Zijn vrouw speldde hem de ver sierselen op tijdens de viering van het veertigjarig ambtsjubileum van de heer Steijn, in het gemeentehuis van de gemeente Borsele in Heinkenszand. De onderscheiding viel de jubilaris te beurt vanwege zijn inzet voor de sa menleving en de manier waarop hij al die jaren zijn werk heeft verricht. „Een sociaal bewogen mens", zo karakteri seerde de Borselse burgemeester drs G. C. G. van den Heuvel de jubilerende gemeente-ambtenaar. De heer Steijn begon zijn werkzaamhe den in 1939 bij de plaatselijke bureau houder van de provinciale voedselcom- missaris in West-Zuid-Beveland. In 1950 werd hij tweede ambtenaar aan de secretarie van de voormalige gemeente Hoedekenskerke. Enkele jaren later stapte hij over naar de gemeente Ove- zande. Vanaf de herindeling in 1970 is de heer Steijn als hoofd van de afdeling financiën verbonden aan de gemeente Borsele. Burgemeester Van den Heuvel stelde dat de jubilaris ongeveer de gehele ont wikkeling van ambtelijk Nederland heeft mee gemaakt. „U was ook nauw betrokken bij de herrijzenis van Neder land", aldus de burgemeester. Voorts wees de heer Van den Heuvel op de be tekenis die de heer Steijn heeft gehad voor de plaatselijke samenleving. „Werd er een beroep op u gedaan, dan was dat meestal niet tevergeefs", stelde de burgemeester in zijn toespraak. Vele functies De jubilerende gemeente-ambtenaar heeft tal van functies in het maatschap pelijk leven vervuld. Naast zijn werken inzet voor de Katholieke Volkspartij was hij onder meer bestuurslid van het Wit Gele Kruis te Ovezande, de katho lieke HBS te Goes en het Katholiek Maatschappelijk Centrum te Ovezan de. Van 1951 tot 1959 was hij op verschil lende plaatsen actief voor het Water schap als ontvanger-griffiei. Veel waardering toonde de burgemees ter voor de manier waarop de heer Steijn zijn huidige functie op het ge meentehuis vervult. „U doet het werk goed, omdat u een standvastig man bent. Zeker voor de afdeiingfinanciën is die eigenschap vin groot belang. Steeds weer worden er bij deze afdeling verzoeken gedaan om ergens de centen vandaan te halen", zei burgemeester Van den Heuvel. Lovende woorden sprak de burgemeester ook over de wij ze waarop de heer Steijn heeft bijgedra gen aan het beleid van de gemeente Borsele. Gemeentesecretaris J. L. M. van Put, die namens het personeel sprak, noem de de heer Steijn 'een man van de oude stempel'. „Wel iemand die met zijn tijd is meegegaan", stelde de heer Van Put. Hij zag in de jubilaris een voorbeeld voor zijn collega's. Daarbij merkte de gemeentesecretaris op dat de heer Steijn weieens tegen zichzelf in be scherming genomen diende te worden. „U handelde soms alsof het gemeente geld uit uw eigen portemonnee moest komen", zei de heer Van Put. De heren P. L. de Feijter en A. Leijnse overhandigden de jubilaris geschen ken namens achtereenvolgens de per soneelsvereniging en de afdeling fi nanciën. Ter afsluiting van het meer officiële gedeelte zei de jubilaris dat het geen verdienste is om veertig jaar in dienst van een bepaald bedrij zijn. Wel toonde hij zich gelukkifi het werk dat hij heeft gedaan, li: dankwoord belichtte hij met nut bijdrage van zijn vrouw zaamheden die hij al die jarenk vervuld. Plattelandsvrouwen Noord-Beveland op reis VLISSINGEN - De Nederlandse*: van plattelandsvrouwen Noord-Beveland maakte hetjin reisje. Allereerst werd de bloex ling in Honselersdijk bezocht ra: vens koffie werd gedronken. Nadat in Den Haag was gewinktór het kasteel Duivenvoorde in Voos ten bezichtigd. Tot slot woonden a mes in het 'Silverhuys' in Schoort een demonstratie met rondleiding zilver bij. In restaurant 'Princeville' te werd het avondmaal gebruikt. Kt gende bijeenkomst wordt gehoitó vrijdag 30 mei. Dan wordt het (.4 jubileum gevierd. BEGIN SEPTEMBER HOORZITTM GOES - De inwoners van de gemeente Goes zullen de komende maanden hun fietsen moeten bestijgen. Tenminste wanneer ze een gegronde mening wil len geven over het gemeentelijk fiets routeplan. Tot begin september kan ie dereen hierover op - of aanmerkingen maken. Omdat inspraak over fietsrou tes niet vanuit een luie stoel gegeven kan worden zullen de insprekers toch wel op de fiets moeten om aan den lijve te ervaren of de in het plan op een rijtje gezette knelpunten inderdaad een be lemmering zijn voor het fietsverkeer en om het pakket van aanbevolen maatregelen goed te kunnen beoorde len. In het fietsrouteplan, dat is samenge steld door de directie ruimtelijke ont wikkeling van de gemeente Goes en de Grontmij nv wordt aangegeven welke trajecten voor fietsers van belang zijn in de stad Goes, voor de verbinding van Goes met de omliggende dorpen en voor het recreatieve fietsverkwf.S inventarisatie werd vastgesteld' situaties thans gevaar opleveren' fietsers en bromfietsers, waar telt wachttijden bestaan en waar de teveel moet omrijden om bereiken. De inventarisatie leverde negens lijke fietsroutes voor Goes-stal waarvan er vijf, naar de mening t samenstellers van het plan, metr rang dienen te worden vereen Tien trajecten zijn uitgestippeld de verbinding van de Ganzestadm dorpen in de omgeving. Hetisdene ling dat de routes in het buiter?! aansluiten op het netwerk voorM en bromfietsers in Goes. KRUININGEN - Burgemeester H. Boer van Reimerswaal heeft maandag in het gemeentehuis in Kruinignen de overzichtstentoonstelling 'Ons Dorp' geopend. Hij noemde de tentoonstel ling een 'waardige afsluiting' van de projecten die de afgelopen maanden met name op de scholen in de verschil lende kernen zijn gehouden. Deze pro jecten stonden in het teken van dc pro blematiek van de kleine kernen. De burgemeester bestempelde het pro ject als een zinnige zqak. „Het is een aandacht vragen voor de eigen omge ving. en dat valt alleen maar toe te Jui chen". zei Boer in zijn openingstoe spraak. Hij hoopte dat de tentoonstel ling de bezoekers tot nadenken zal brengen over het functioneren van hun eigen dorp. Daarbij hechtte de burge meester veel belang aan het particulier initiatief, „Op een goed initiatief zullen wij als gemeente altijd inhaken". De tentoonstelling in het Reimerswaal- se gemeentehuis zal tot en met 30 mei te bezichtigen zijn. Op de begane grond en de eerste etage staat werk opgesteld dat een representatief beeld geeft van datgene waar de scholen in Yerseke. Rilland. Hansweert, Kruiningen en Krabbendijke zich mee bezig hebben gehouden. Het materiaal, vanerend van tekeningen, maquettes, foto's, scheepsmodellen enzovoorts, toont duidelijk de eigen indentiteit van de kernen. Zo hebben de werkstukken uit Yerseke veelal betrekking op de mos sel- en oesterteelt en besteedt de open bare lagere school 'De Ilomroos' uit Krabbendijke aandacht aan de in dit dorp gevestigde veiling. Andere onder werpen die de tentoonstelling aan snijdt: verkeer, het boerenbedrijt, scheepsvaart, de winkel en bejaarden Het idee voor een tentoonstelling met het dorp als onderwerp ontstond vorig jaar naar aanleiding van de door de pro vincie op poten gezette expositie over het wel en wee van de kleine kern. Het gemeentebestuur wilde graag op deze problematiek, de gemeente Reimers waal zo eigen, inspelen. Er werd een wergroep in het leven geroepen die een en ander coördineerde Het gemeentehuis in Kruiningen is op werkdagen egopend van 8.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.30 uur. Vandaag, dinsdag, is er in de Kruiningse lagere school 'De Weele' een uitgebreide ten toonstelling over dit dorp. Deze exposi tie is tot stand.gekomen in samenwer king met de openbare kleuterscholen 'De Klimop' en 'De Berg'. De tentoonstelling in Kruiningen trok gisteren veel bezoekers. Oranjecomité opgericht in Goes-Zuid GOES - In de wijk Goes-Zuid is een oranjecomité opgericht. Volgens de ini tiatiefnemers bestaat er in deze wijk be hoefte aan een aantal mensen dat de organisatie van de feestelijkheden tij dens koninginnedag op zich wil nemen. Voor dergelijke evenementen bestaat in Goes-Zuid naar het oordeel van dege nen die het oranjecomité hebben ge vormd veel belangstelling. Daarom werd het zo betreurd dat er dit jaar zo wel op koninginnedag als op 5 mei niets te doen was in Goes-Zuid. De reden daarvoor was zoals gemeld'onenigheid tussen verschillende groepen die zich met de organisatie wilden belasten. Het nieuwe oranjecomité heeft zich door middel van een pamflet bij de bewoners van Goes-Zuid gepresenteerd- Om voor het op touw zetten van de koninginne dagfeesten voor 1981 voldoende geld bijeen te krijgen gaat het comité dona teurs werven. Kosten De samenstellers van het Bel® plan wagen zich niet aan een sd£ van het bedrag dat op tafel zal cï worden gelegd voor de aanleg rei fietsvoorzieningen die ze hebbe' bevolen. Dat gaat in ieder gevil de miljoenen lopen. Overigens M beginsel mogelijk om ongeveerS) cent van de kosten door midd^ subsidies van de rijks-en pro® overheid te dekken. Het is troutó bedoeling om bij herbestratinse constructies van kruisingen ends? ke in routes die in het plan voort® al gebruik te maken van de aank* gen die worden gedaan. Het fietsrouteplan zal words* zonden aan de politieke parti)® gemeente Goes, de Algemene M landse Wielrijders Bond, de Een1 dcrlandse Fietsers Bond, pro® instanties en dergelijke. Het pW ter inzage bij het bureau voorn» in het Goese stadskantoor, in dt® matiestands in de buurt- en dol* zen en in de bibliotheek. Een W aantal exemplaren is voor koop. Begin september zal een0* ting over het plan worden ge® Naar aanleiding van de mond® schriftelijk binnengekomen kan het plan nog worden gevup het najaar stelt de gemeente»» plan tenslotte vast. Schilders I Afwerkingsbedrijf WALRAVEN Goes 01100-15617 ALS HET OM VAKWERK GAAT 50 pi fajtiz mé tOflni|

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 32