Enquête in Oostburg ten behoeve welzijnsplanning Stukken oude gevel wellicht in nieuw gebouw provincie Expositie Hulster amateur-fotograaf Wissel Zeeuws-Vlaanderen PZC Bridge Vlissingen praat over vestiging Autotron Ruim 20.000 gulden schade bij brand in cafetaria RüSTANTEN BIBLIOTHEEK D. Deurwaarder eerste provinciaal uit Noyon in Vlissingen IN KADER VAN 800 JAAR HULST Brand in België woei naar Nederland DINSDAG 13 MEI 1980 streek UITSLAG IN OKTOBER BEKEND door regionale WERKGROEP WELZIJNSPLANNING iSTBURG - Binnenkort wordt in de neente Oostburg een bevolkingsen- ête gehouden over de wensen die n op welzijnsgebied heeft. De en quête gaat uit van ëën van de subwerk- n van de regionale werkgroep welzijnsplanning in West-Zeeuwsdh- 0. Deze werkgtbep is samen- t bewoners van Oostburg, arg en Sluis. De enquête wordt niet gehouden in de nte Aardenburg. ,Jn Aardenburg le jaren geleden al een dergelijke gehouden die voor ons goed I is", aldus Gerie van Hoeve- n (voorzitster van de regionale 1, Andrieske de Jong (voor in de subwerkgroep die de en- orbereidde) en Netty Verhage iris speciaal belast met de "ingen van de welzijnsplan- In Sluis is men al bezig met de enquête. Dat komt doordat daar al lang de behoefte aanwezig was om de wen sen van de bevolking te peilen. De opzet van de enqète is hetzelfde als die van hetonderzoek dat straks elders in West- Zeeuwsch-Vlaanderen wordt gedaan. Ookin Schoondijke wordt de bevolking niet ondervraagt, omdat daar ook nog Meischieting KOEWACHT - Ook op de laatste dag van de meifeesten in Koewacht werd er In de feesttent weer een schieting ge houden. De hoge vogel en de tweede zijvogel werden geschoten door J. Ver- nieire uit Koewacht, de eerste zij vogel wasvoor A. van Poele, de kleine vogels ie tweede hoge vogel werden ge iten door R. van Gremberg. De uit- van de schieting van zondagmid- was: hoge vogel: J. van Bellen, eer- ajvogel: M. Zandberg, tweede zijvo- F. Herreweg, meeste kleine vogels: loosen en A. Coning, neifeesten werden besloten met een eden van het goochelaarsechtpaar i en Rita onder de naam 'Net als i'. Zij brachten enkele zeer goede ihelnummers, afgewisseld met een .en wat korte conferences. Hun op en betekende een zeer geslaagd ein- an de meifeesten die de afgelopen dagen door velen druk bezocht werden. recente gegevens over de bevolkingsbe hoeften beschikbaar zijn. In de overige plaatsen gaan de dorpsra den er voor zorgen dat de enquête-for mulieren worden rondgebracht en weer opgehaald. „Die dorpsraden gaan ook de gegevens turven. Dan komen de ge gevens naar ons en wij moeten dan voor de interpretatie zorgen", aldus Netty Verhage. Begin september hoopt men de gegevens van de dorpsraden verza meld te hebben zodat in oktober de uit slag van het onderzoek bekend ge- Vrouwenbond Bres- kens maakte excursie BRESKENS - Woensdag hield de afde ling Breskens van de vrouwenbond haar jaarlijkse reisje, waaraan 37 dames deelnamen. Het eerste reisdoel was de Arolin vlaslinnenfabriek te Koewacht. Vervolgens gingen de dames naar Bob- bejaarsland waar ze een show van Bob- bejaan zagen. In Weelde gebruikte het gezelschap de avondmaaltijd en na nog een uurtje dansen in Lokeren keerden de dames huiswaarts. Puzzeltocht van rk Vrouwengilde Hulst HULST - Woensdagmiddag 28 mei houdt het Katholiek Vrouwengilde in Hulst een Reynaert-puzzeltocht, die in het teken zal staan van 800 jaar Hulst. De tocht bestaat uit een wandeling met opdrachten over de Hulster stadswal len. Door middel van wat te verwerken opdrachten komen de kinderen in het bezit van puzzelstukken, die zij aan het eind van de tocht in elkaar kunnen leg gen. De tocht, die duurt van twee tot vier uur, begint bij het Prince bolwerk en eindigt ter hoogte van het 's Graven- hofplein. W elzij nsplanning WZ-Vlaanderen bijeen OOSTBURG - Deregionale werkgroep Welzijnsplanning in West-Zeeuwsch- Vlaanderen houdt dinsdag 13 mei een vergadering in het gemeentehuis in Oostburg. Op de agenda staan diverse verslagen en enkele procedurevoorstel- len. De bijeenkomst begint om half acht. DEPENDANCE IN ARSENAAL VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen is in onderhandeling met Lips Autotron in Drunen over de vestiging van een dependance van het auto museum in het arsenaal bij de Vissers- en Koopmanshaven in Vlissingen. DeVlissingse wethouder ing. G. J. A. M. Adan van detailhandel en finan ciën deelde dit maandagavond mee tijdens een vergadering van de Vlis- singse Ondernemers Centrale (VOC) over het in Vlissingen uitgevoerde distributie planologisch onderzoek (dpo). Lips Autotron wil het automuseum of een dependance daarvan in een ande re stad vestigen, omdat in Drunen geen uitbreidingsmogelijkheden zijn voor het museum. Het automuseum is volgens wethouder Adan ook nog in onderhandeling met andere gemeenten over de vestiging van een depen dance voor Drunen. Het college van b en w van Vlissingen is onlangs weer in contact getreden met het museum. omdat wat meer duidelijkheid is verkre gen over de aankoop van het arsenaal van het ministerie van defensie. Het automuseum heeft vier jaar geleden tijdelijk een expositie in Vlissingen gehad. Toen is volgens wethouder Adan beloofd opnieuw contact met el kaar op te nemen als er wat meer zicht zou zijn op de aanschaf van het arsenaal. GOES - Ziekenhuis De Bevelanden, 15.15-16.30 uur: Uitzending Nomen Nes- clo. ÜÜLST Sint-Liduinaziekenhuis, 19.45-22 uur: Uitzending Radio Night engale. KAPELLE-Hal Gemeentehuis, 9-17 en 19-21,30 uur: Expositie meidagen 1940 in Zeeland. MIDDELBURG - Schouwburg, 20 uur: Alle Laatjes open', liedjesprogramma metConny Stuart, Willem Nijholt e.a. [t SSINGEN - Bachten Komme, 19 30-21.30 uur: Contactavond Soos Ge handicapten. bioscopen BERGEN op zoom - Roxy, 14 uur: lomen Jerrie-festival, a.l.; 20 uur: Kra mer versus Kramer, 12 jaar; juxor,20uur: The Amityville horror, 16 12 Jr. '-Grand, 20 uur: Jacques Lives, «H-De KoninS van Engeland, 20 ,.~i 10,>16ïr-; 20 uur: One flew over the cuckoo's nest, 16 jr. Hgl*. - City, 20'uur: The KBURG Ledel, 20 uur: De stier y het weer, 16 jr. touzen - Luxor. 20 uur: The Ro- u jr. !KINGEN' - Alhambra I, 20 uur: °ver the cuckoo's nest, 16 jr.; Amambra n, 20 uur: Hooper, 12 jr. ^Toonstellingen rJjMSSE-Ka1 Stadhuis. 9-12 en 14- RoveT ken van Arjanne Huls-de Zeeuws Biologisch Mu- nen'UUr: 'Walvissen en dolfij- Be!»D>"^Useum voor Zuid- en Noord- groep5J 10"12en 13.30-17 uur: Werken ^n!iMfTkandbouwmuseumi i°"12 en HULST1 o e iandbouwwerktuigen. ^laarH^^^11111' 14"17 UUr: >^b.wÏÏSgeek: expo5lUe °ve' maakt kan worden. „Zonder die mede werking van die dorpsraden was het al lemaal veel moeilijker geweest. Zij staan er achter en kunnen wellicht zelf ook iets met de gegevens doen die de enquête oplevert", verwachten de men sen van de regionale werkgroep. In de plaats Oostburg verzorgt de Streek Jeugd Centrale deze karweitjes. Leeftijd Het enquête-formulier bestaat uit zes bladen van verschillende kleur. De in deling is gemaakt naar leeft ijdscatego- rieën zodat het hele gezin even een uur tje uit moet trekken om de formulieren in te vullen. Behalve dat men vragen moet beantwoorden, kan de bevolking ook eigen wensen naar voren brengen. De gegevens van de enquête zijn alleen voor eigen gebruik en worden niet af gestaan aan andere instanties. „Dat we toch vragen aan de mensen om hun naam in te vullen heeft er mee te maken dat we te zijner tijd snel mensen willen kunnen bereiken als dat nodig is. Maar als sommigen liever anoniem blij ven en hun naam niet invullen dan mag dat ook wel". MIDDELBURG - Zeeuws Kunste naarscentrum, 10-12 en 14-17.30 uur: Pentekeningen van Ko de Jonge; Galerie 'De Dolphijn', 10-18 uur: Teke ningen en keramiek van Anneke Groe- nenberg; Artshop Six and Six, 10-18 uur: Oliever ven van Gera Dauvillier en Wim Vader; Breestraat 73: Werken Jan Zembsch; Restaurant Miniatuur Walcheren: Werken Peter Verwey NISSE - Galerie 'De mooie staak', 9-20 uur: Werken Messemaker. OOSTBURG - Hal Stadhuis. 9-12 en 14- 16 uur: Expositie Anne Frank-stich- ting. SAS VAN GENT - Bejaardenhuis De Redoute, 9-21 uur: Werken van Frans Kegels. SOUBURG - Bibliotheek, 13.30-17.30 en 18-20 uur: Schilderijen van Ben Bon te. TERNEUZEN - Bibliotheek, 9-12 en 13.30-17.30 uur: Merklappen van 'De gouden naald'; Museum, 14-17 uur: 'De Franse binnen vaart'. VEERE - 'Schotse Huizen', 10-12.30 en 13.30-17 uur: Foto's van de 2e wereld oorlog. WATERLANDKERKJE - 14-22 uur: Bloemenaquarellen van Karin van Bru- chem. IJZENDIJKE - Museum, 10-12 en 13.30- 17 uur: Werken 'meester Cornelis' ou de prenten en kaarten. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel. 01100-14444, (ook voor milieuklachten i. Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnum mer 01150-12200 (brandweer en ambu lance). Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251van 10.00-24.00 uur. weekends van 20.00-24.00 uur Zeeuwsch-Vlaanderen - Hulpgroep bij drankprobleem (AA), tel. 01174-345. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereik baar. Ruilavond SLUIS - De verzamelaarsveremging 'De Collectie' te Sluis houdt vrijdag avond een ruilavond in café 'Eikenloo'. Er is een veiling van munten en postze gels uit binnen- en buitenland. Tevens wordt de eerste jaarvergadering gehou den. Aftredend en herkiesbaar zijn se cretaris J. Pais en bestuurslid J. Verbe- ke. 'Arjoanbolbaan1 Breskens hield een feestavond BRESKENS - De 'Arjoanbolbaan' te Breskens hield een feestavond in de re creatiezaal van camping 't Haventje' te Breksens. De genodigden werd een koud buffet aangeboden. Tevens werden er prijzen uitgereikt van de veteranen/minderva- lidencompetitie. Uit handen van voorzitter Harry van der Weegen ontving eerst prijswinnaar E. Verschorre twee bekers waarvan één wisselbeker. De tweede en derde prijs waren voor de heer A. Verstraete en de heer PRas, die elk een medaille ontvin gen. De avond werd besloten met dans en muziek. Handwerkclub te Sas van Gent hield tentoonstelling SAS VAN GENT - De handwerkclub van bejaarden in Sas van Gent hield een tentoonstelling van handwerkarti- keleninhet SKW-gebouw 'De Roselaer' te Sas van Gent. Tijdens de tentoon stelling werd het publiek in de gelegen heid gesteld de brei-, borduur- en naai werkjes te kopen. Met de opbrengst van deze verkoop schaffen de leden van de handwerkclub weer nieuwe materialen aan. Bridgeclub Axel AXEL - Op de wekelijkse clubavond in 'De Halle' te Axel speelden 12 paren de 6e wedstrijd van de voorjaarscompeti tie. Er werd een aangepaste Howell van 27 spellen gespeeld, en de uitslag was: 1 dames Kock-Pel: 60,37 pet., 2 heren Moeliker-Goedhart 57,04 pet., 3 heren Dourleijn-Kock 55,19 pet 4 mevr. Lar- riere, dhr. v.d. Casteel 54,81 pet., 5 da mes v.d. Casteel-Groenewoud 54,44 pet., 6 mevr. Esselbrugge, dhr. Meulen- b'erg 51,48 pet. Topbilj artt oernooi St.-JANSTEEN - Aan het bevrijdin|s- topbiljarttoernooi in St.-Jansteen na men 26 soelers deel. Dit werd gehouden door dè topbiljartclub Zondags Ver maak in Restaurant 'Sport'. Uitslag: 1 J. v. Boven, 2 O. de Moor, 3 G. v. Dorse- laer, 4 Rudi de Backer. 5 F. Seghers, 6 Annelies de Backer-Janssens. Schietwedstrijden CLINGE - Op de banen van De Schutte rij in Clinge zijn districtswedstrijden gehouden voor klein kaliber geweer. Hieraan namen 71 schutters deel en acht korpsen van vier schutters. Uitslagen: klasse A 1L. de Putter. Schutterij' te Clinge, 578 punten; klasse B: 1 P. A. Goe- theer, Wolfert Wolphaartsdjjk, 575 punten; klasse C 1 D van Wel. Wolfert Wolphaarts- dijk, 569 punten; klasse D: 1 P. Wagemakers, Artemis Goes, 555 punten. Korpsen: 1 De Schutterij I. 2270 punten. HULST - De bridgeclub Hulst speelde in het tweede gedeelte van de winter competitie de vijftiende wedstrijd in het gemeenschapscentrum 'Den Dul ler! te Hulst. In de A-lijn werd ge speeld met een howcll 10 met 10 paren met een maximum van 216 punten. De uitslag is: 1 mevrouw Biesbroeck - de heer Reunis, 60.19 procent; 2 me vrouw Hillige-mevrouw Jint, 58,33 pro cent 5n de heer en mevrouw Borm. 58,33 procent; 4 mevrouw Arondson - me vrouw Vroome, 56,48 procent; 5 me vrouw Hjftogt - de heer Wendels, 52.78 procent; 6 de heer Bèuzenberg - de heer Biesbroeck, 52,31 procent; 7 mevrouw Beuzenberg - mevrouw Snuyverink, 45,83 procent; 8 de heer en mevrouw Nij- enhuis, 43,98 procent; 9 mevrouw Den Boer - mevrouw Smulders, 43,51 pro cent; 10 mevrouw Mullaert - de heer d'Hondt. 28,24 procent. In de B-groep werd gespeeld met een howell 10 met 9 paren met een maxi mum van 144 punten. De uitslag is: 1 de heer Heyndrickx - de heer Teulings, 60,42 procent; 2 mevrouw Goossens- mevrouw Kint, 54,17 procent; 3 me vrouw Van de Boogaert - de heer Mel- chers, 53,47 procent; en mevrouw De Kort - de heer Etklns, 53,47 procent; 5 mevrouw Bruyns - de heer Romsom, 51,39 procent; 6 mevrouw Neve - me vrouw Van Damme, 50,00 procent; 7 mevrouw De Booy - mevrouw Wendels, 45,14 procent: 8 de heer Gerres - de heer De Maat. 43.95 procent; 9 mevrouw Be- aart - mevrouw Van der Linden, 38,19 procent. In de C-groep .werd gespeeld met een howell 10 met 10 paren met een maxi mum van 216 punten. De uitslag is: 1 de heer en mevrouw De Kerf, 63,43 pro cent: 2 mevrouw Seydlitz - mevrouw Van de Hövell, 56,94 procent; 3 me vrouw Stolte - mevrouw Soonius. 55,09 procent; 4 mevrouw Eysink - de heer Bar, 53,24 procent, 5 de heer Gijs - de heer Van Laere, 52,78 procent; 6 me vrouw Van de Velde - mevrouw Stal- laert, 52,31 procent; 7 mevrouw Lub - de heer Van Leeuwen. 50.93 procent; 8 de heer De Nijs - de heer De Nijs. 45,83 pro cent; 9 de heer Van de Dries - de heer De Nijs, 36,11 procent; 10 mevrouw Voet - mevrouw De Maagt, 33,33 procent. Fietstocht Katholiek Vrouwengilde Hulst HULST - De leden van het Katholiek Vrouwengilde Hulst hielden, een fiets tocht door het polderlandschap van Hulst met als einddoel de nieuw aange legde haven bij De Paal. Na een rust pauze in zaal Verras in De Paal werd op de terugtocht voorts een bezoek ge bracht aan de gedempte haven van de Kruispolder. Alasie-sociëteit bijeen in Terneuzen TERNEUZEN - De afasle-sociételt Zeeuwsch-Vlaanderen in Terneuzen houdt maandag 19 mei een bijeen komst met landelijk voorzitter Belder- bos en zijn echtgenote. De'heerBelderbos zal iéts vertéllen van zijn ervaringen als afasiepatiént. De vergadering begint om 14.00 uur in het .verpleeghuis 'Ter Schorre'. Examens EHBO Oostburg OOSTBURG-De katholieke nationale bond voor EHBO hield in de scholenge meenschap Sint-Eloy te Oostburg exa mens voor het eenheidsdiploma eerste hulp. Examinator was de arts J. W. Beek uit Zuidzande. De kandidaten werden opgeleid door de arts J. Brugge- man uit Oostburg. Geen van de deelne mers aan het examen zakte. Viering tienjarig bestaan bond voor ouderen in Heikant HEIKANT - De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen, afdeling Heikant, viert zaterdag 17 mei haar 10-jarig be staan. Ter gelegenheid daarvan wordt die dag een receptie gehouden van 13.30 tot 14.30 uur in het gemeenschapscen trum het Heike in Heikant. MIDDELBURG - In het nieuwe ge bouw, dat aan het Koorkerkhof en de Korte Giststraat wordt neergezet om het provinciehuis uit te breiden, zullen mogelijk onderdelen bewaard worden van de gevel van de provinciale biblio theek, die tot 1940 aan de Lange Delft in Middelburg stond. De bibliotheek werd op 17 mei 1940 verwoest door het Duitse bombardement op Middelburg. De monumentale voorgevel werd, zij het zwaar beschadigd, bewaard. De provinciale statencommissie voor fi nanciën, die maandag het voorstel tot uitbreiding van het provinciehuis be handelde, zag niets in het gebruik van de oude gevel voor het nieuwe gebouw. Nadat ir. P. C. Dekker van het architec tenbureau Rothuizen en 't Hooft met dia's had laten zien. hoe het gebouw er dan zou uitzien, was de algemene me ning. dat de gevel niet als geheel zou moeten worden gebruikt. Een suggestie van de heer H. A. Roest van de PvdA om na te gaan of onderdelen van de oude gevel in het nieuwe geboi' zouden kunnen worden ondergebracut als de coratie, vond wel bijval in de commis sie. Ook de heer Dekker sloot niet uit. dat men met de brokstukken van de gevel, zeer fraai steenhouwerswerk. iets zou kunnen doen. Het gebruik van de hele gevel voor een deel van het nieuwe gebouw zou overigens vijf miljoen gul den extra kosten boven de bouwkosten, die nu op f 8.650.000,- worden geraamd. Daarom al meent het dagelijks bestuur van de provincie, dat dat niet moet wor den gedaan. De stayencommissie ging maandag akkoord met het ontwerp voorstel voor de nieuwbouw. Werkruimte Uitgangspunt bij de uitbreiding is, dat het beschikbare terrein maximaal be nut wordt. De heer Dekker zette uiteen, dat binnen het gebouw flexibiliteit on tstaat doordat met wanden geschoven kan worden. Hij gaf de verzekering, dat in het nieuwe gebouw tenminste honderd ambtenaren hun werkruimte zullen kunnen vinden. In antwoord op vragen van drs. C. de Schipper van D'66 zei de heer Dekker, dat na de uit breiding geen verdere vergroting van het nieuwe gebouw mogelijk is, omdat het omgeven wordt door monumenten panden. Mevrouw Q. de Vries-Hommes van de PvdA pleitte ervoor eerst na te gaan of Zeeuwse aannemers het gebouw kun nen neerzetten en de heer G. van den Berg van de SGP vroeg of bij de opzet van het gebouw vooral aandacht wordt besteed aan leefbaarheid. De statencommissie voor de financiën ging akkoord met een ontwerp-voorstel voor het doen maken van een set fol ders, waarin aan recreanten informatie wordt gegeven over sportduiken, sport vissen. plankzeilen, varen en zwem men. De helft van de f 60.000,- die daar voor nodig is zal naar valt aan te nemen worden betaald door het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. De heer J. B. Ventevogel van het CDA toonde bij het voorstel enige aar zeling. omdat de verspreiding van de folders mogelijk bevordering van de re creatie tot gevolg zou kunnen hebben. Verkeerslichten De statencommissie voor de financiën ging ook akkoord met een ontwerp voorstel f 130.000,- beschikbaar te stel len als extra krediet voor het installe ren van verkeerslichten bij de Laan van St Hilaire en Zierikzee. Dat voor stel kreeg maandag ook de instemming van de commissie voor de waterstaat. Die commissie verwierp in meerder heid een suggestie van mevrouw H. M. L. Remijn-de Badts van het CDA en van de heer J. C. Hendrikse van de PvdA om een de rijkswaterstaat te vra gen nog eens na te gaan of het vervoer van personeel naar de Oosterschelde- werken per boot zou kunnen worden geregeld om de weg Zierikzee-Haam- stede te ontlasten. De meeste commis sieleden meenden, dat zo'n verzoek geen zin zou hebben, omdat nu een maal een brug naar het werkciland in de monding van de Oosterschelde is ge bouwd. De beide commissies adviseerden posi tief over een voorstel f 2.530.000,- te ge ven voor de uitvoering van de eerste fase van de rondweg Biggekerke. Ook voorstellen voor de aanleg van fietspa den langs de weg Wilhelminadorp-weg Zeelandbrug Goes en langs de weg 's Gravenpolder-Hoedekenskerke wer den in beide commissies positief ont vangen. Voor elk van die twee fietspa den is een bedrag van rond de 750.000,- nodig. De commissie voor de waterstaat toonde instemming met de zienswijze van het dagelijks bestuur van de provincie, dat bij de aansluiting van de weg Zierikzee-Goes ter hoogte van 's Gravenpolder een tunnel voor fietsers moet worden gemaakt. Daar mee zou tegemoet gekomen worden aan een wens van het PPR-actiecen- trum Goes. PAARDENMARKT UTRECHT Aanvoer- 459stuks Prijzen igulden perstuki: luxe paarden 2550-3050, werkpaarden 1375- 2450, oude paarden 1300-2300. 3-Jarige paar den 1350-2350. 2-jarige paarden 1250-2250. hitten 700-1200. veulens475-1125, pony's275- 600.. (per kg geslacht gewicht/ oude slacht- paarden 5.50-6.50. jonge slaclupaarden 5.50- 6.60. Handel: slachtpaarden vlot. pony's kalm. Aardappeltermijnmarkt datum 12 mei: november: bintje laten 22.00, bieden 18.00. 40 mm opw. slot 19.00; stem ming november; kalm: openstaande posities november: 12: omzet; november geen omzet. Aardappeltermijnmarkt datum 12 mei: november blntj'e laten 24.50, bieden 24.00, 50 mm opw slot 24.00; mei bin tje laten 19.20, bieden 19.00, 50 mm opw. slot 19.10; stemming mei: prijshoudend; open staande posities november: plus 3 is gewor den 240, mei: mm 9 Is geworden 511; omzet mei; er waren 4 aanzeggingen. 56 tw. 30- *19.00. 3x19.10.19x19.00 c-n 4x19,10; novem ber 1x23.30. 2x24 00 Coóp. tuinbouwveiling Walcheren BA 12 mei: aardappelen bintje bo 33-35. gr 12. furore bo 46; appelen golden delicious II70/80 78. 60/70 52-55: tomaten AI 254. AU 218, BI 240-252, Bil 207, Cl 175-180; groenten kasan- dijvie 1121-132, kasandijvic- II82-108. natuur- spinazie 74: kassnijbonen 601-637; kassnijbo nen krom 403-434. ramenas bos 56-57; radijs 25-81, rabarber 43-47: selderij hos 26-49: uien kg 48-51; prei 26-32; rode kool 10-34, knolsel derij kg 5-8; kasbloemkool U 6159.8121. afw. 6 68. winterbloemkool. aanvoer 30 000 stuks. 1 4 167-184. 6 125-168, 8 110-136. 10 81-88, U 3 189, 122-168, 87-153, 62-127. 10 48-87. 12 40-59, afw. 4 71-114,6 35-98,8 41-76.10 36-62,12 35-42, 15 35: kassla 122/ 26, II28/29 24-32,23' 20,18'20 17; komkommers 141/51 79-84, II 61,-76 81.51/ 61 68, 41/51 54-63, 36-41 39, 31/36 43, stek grof kg56.stek fijn kg21: bloemen petunia's 12-20. afrikanen 11-20; Ijsbloemen 12; duizend schoon 15-16; begonia's 12-14; bellis 10-15; pa prika kg. 393-517. A-s. woensdag 14 mei veiling om 14.00 uur: aanvoer normaal tot 11.30 uur. Groenteveiling Barendrecht datum 12 mei: aardappelen bintje 10-15, bon ken 16-26. Irene's 29-48, asperges 3 20-10 60; kasbloemkool 6 1.80-2.60, 8 1.50-2.20; 10 1.00- 1.60,12 60-1.00: winterbloemkool 41.70-2.40.6 1.00-2.00.8 80-1.80,10 60-1.10,1240-80; bonen kruid 58; bospeen 1.66-2.47; broccoli 7.50-8.90: Chinese kool 1.30-1.60; knolselderij 40-1.09, koolrabi vanaf int 9-op. 51-67. 50-62, 38-45. 9- 13; bos kroten 79-1,45: peterselie 16-49, poste lein 2.28-2.57: peulen 19.50: prol 32-72; rabar ber 8-46; radijs wltpunt 68-77; rettieg 25-77: sjalotten 10; sla ln meermalen fust 23/24 22-44. 25/28 30-46,29/2549: natuursla 33/28 31-37, 39- op. 43-48; schorseneren 25: snijbonen 17 00- 17.60; sperciebonen 11.90: spinazie 19-70: spitskool 1.98-2.20. vlezige tomaten 17.70; uien grof 54-79. middel 79-99, drieling 29-51, per bos 69. winterpeen 18-75; Ijsbergsla 20-66; ijspegels 35-48; witlof AI in dozen 3.00-3.80. AI 4.10, All 3 30-3.90, AIII 1.50-2.80, afwijkend 90-2.20, stek 40-70. aardbeien p. doosje 90- 1.50; tuinkers 43-49 VEILING BERGEN OP ZOOM Maandag 12 mei 1980. Aardbeien glas per doosje van 2 ons 44-1,26; Golden Delicious 25-88; Sint Rêmy 7-73: Con férence 49-88; vroege aardappelen 2.70-3.40; oude aardappelen 14-20; bloemkool 56-2.27: kassnijbonen 4,70-7,10; peulen 16,10; kom kommers per stuk 52. komkommers per kg 56-60; bos kroten 69. sla 16-34; asperges 1,40- 9,30; raapstelen 29-1,32; rabarber 14-41; radijs .37-60; spinazie 22-28; tomaten 3,30-13.80; bos uien 5-36; uien 59-1.13; witlof 1.80-3.80; prei 21-59; peterselie per ons 36; kervel per kg 9,10. Bijeenkomst Hulster postzegelclub HULST - Ruim 250 postzegel- en mun- tenverzamelaars waren zondagmorgen bijeen in het -gemeenschapscentrum Den Dullaert te Hulst voor de maande lijkse bijeenkomst. Een zestig-tal kavel munten en postzegels werden geveild, waarvan de waarde meer dan/ 850,-be droeg. De dagenveloppen met de zegel van koningin Beatrix en gestempeld op 30 april te Amsterdam waren snel uit verkocht. Vele belangstellenden moes ten worden teleurgesteld, aangezien de vraag hiervoor het aanbod sterk over trof. De jeugdveiling die grotendeels door de jeugd zelf werd verzorgd, ver liep uitstekend. Bij de kwartjesloterij ging de hoofdprijs naar R. van Water schoot uit Kloosterzande. Hij werd ei genaar van de Europazegels Nederland van 1956 met een cataloguswaarde van ƒ95,-. Vanwege moederdag waren er tijdens de verloting 10 taarten té win nen. Dit werd door de aanwezigen bij zonder op prijs gesteld. Op zondag 8 ju ni wordt de laatste bijeenkomst van het seizoen 1979-1980 gehouden. DUIVENRUBRIEK ZATERDAGVLIEGERS VLISSINGEN - De schade, die afgelo pen week door brand ontstond in cafe taria Annikes in Vlissingen bedraagt ruim twintigduizend gulden. Door de brand werden behalve een kozijn ook een plafond, meubilair, stoffering en schilderwerk aangetast. De Vllssinger W. W. B. (27), die vrijwel onmiddellijk na het aansteken van de brand kon worden gevat en een beken tenis aflegde, zei tot zijn daad te zijn gekomen uit wraak. Volgens de politie heeft B. verklaard, dat hy nog geld te goed had van cafetaria-eigenaar A. de N.. Overigens heeft De N, tegenover de politie verklaard, dat hij aan zijn finan ciële verplichtingen tegenover B,, die geholpen had met het aanleggen van een gedeelte van de electricteitsvoor- ziening, heeft voldaan. De N. verklaar de. dat de persoonüjke verstandhou ding tussen hem en B. goed was en hij daarom volledig in het duister tast over het werkelijke motief van de brand stichting. Vandaag dinsdag - zal be gonnen worden met het herstel van de brand- en rookschade. Men hoopt het cafetaria voor Pinksteren weer te kun nen openen. Een beeld van de tentoonstelling, links de oude kerktoren, rechts daarnaast de ?i HULST - Ter gelegenheid van de viering van het 800-jarig bestaan van de stad Hulst houdt de Hulster amateur-fotograaf G. C. van Dors- selaer in het gemeenschapscen trum Den Dullaert een fototen toonstelling. De tentoonstelling, die tot 24 mei in Den Dullaert is te zien, bestaat voornamelijk uit foto's van Hulst en omgeving, waarbij ruime aan dacht is bqsteed aan het landelijk aspect. Verder zijn er diverse mo numenten van de stad Hulst te vin den, naast wat reproducties van oude foto's. De tentoonstelling wordt gecompleteerd met een reeks portretten. COLIJNSPLAAT - Door het slechte weer kwam de eerste vlucht vanaf St- Quentin te vervallen. De weck daarop stond Noyon op het programma, maar wederom was het weer niet te best. Er kon pas na de middag gelost worden, zodat men kan stellen dat de zaterdag vliegers ten opzichte van de zondag vliegers veel nadeel ondervonden van de weersomstandigheden. Toch zijn er hokken die sterk voor de dag komen, zoals dat van D. Deurwaar der uit Terneuzen die 1 en 2 provinciaal Amnesty International houdt schrijfavond te Oostburg OOSTBURG - De afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen van Amnesty In ternational houdt morgen, woensdag, een schrijfavond in het gebouw van maatschappelijk werk aan de Nieuw- straat te Oostburg. Op deze avond wor den brieven geschreven waarin om de onmiddellijke vrijlating wordt verzocht van gevangenen uit Rusland, Roeme nië, DDR, Soedan en Urugay. Boven dien wordt opheldering gevraagd over vermiste personen in Chili en Argenti nië. De schrijfavond begint om 19.00 uur. MAC de Zeeuwen Middelburg werd provinciaal MIDDELBURG - De motor- en auto club De Zeeuwen uit Middelburg is KNMW kampioen geworden. Zij be haalden de PCC-titel in de gemeente Reimerswaal. De KNMV afd. Zeeland had deze gemeente uitgezocht om het jaarlijkse kampioenschap te houden. De heren Ko van Nieuwenhuijzen en Bram Westveer, beiden uit Kruinin- gen, fungeerden als uitzetters. Het kampioenschap bestond uit een middag- en een avondrit. Winnaar van het le traject werd G. Vonck van de Vosserijders, die hun kansen voor een kampioenschap in de 2e rit verspeel den. De winnaars van het avondgedeel te werden de Opel Hendriks-rijders P. Poelman-C. Boogaard, die dankzij een 5e plaats 's middags, ook provinciaal kampioen werden. Bij de teams werd, evenals in vorige jaren, het A-team van de Zeeuwen provinciaal kampioen. Zij mogen dan ook komend najaar hun landstitel van vorig jaar verdedigen. De uitslag PCC individueel:P Poelman-C. Boogaard Z-A 97 punten; 2 C. de Brutjne- mevr De Bruijne Z-A 96; 3 A. Allemckinders- mevr Allemekinders B-A 95; 4 A. Deegens- mevT. Deegens Z-A 90:5 mevr. Selts-R. Selts S 89; 6 P. Westveer-v. d. Hll B-A 87, 7 W. v. d. Voorde-G. v. d. Voorde Z-B 85, 8 G. Vonck- mevr. Vonck Voss. 82. 9 C. de Waard-G. Has- selton Z-B 82, 10 J. v. d. Hagen-mevr v cL Hagen Z-A 82. Dc uitslag PCC teams is: 1 Zeeuwen-A 193 punten; 2 Bevelanden-A 175, 3 Vosserijders 152.4 Zeeuwen-B 146, 5 Bevelanden-B 121; 6 Scheldegouwen 114; 7 Zeeuwen-C 65. 'pakte' en ln rayon F de eerste drie plaatsen voor zich opeiste. Dit presteer de ook W. A. Vaders uit Oud-Vosse- meer. In rayon B en in rayon E deden dat de gebr. Clement uit Krabbendijke. Als men de eerste vijf prijswinnende duiven van de uitslaglijst bekijkt, ziet men dat korter vliegen op deze vitesse- vluchten toch wel in het voordeel is van de in de voorvlucht wonende liefheb bers. Gelukkig lost bij vluchten op lan gere afstand dit probleem zich vanzelf op. hoewel de wind ook altijd enige in vloed op de uitslag zal blijven uitoefe nen. Een ander probleem geven de Frank rijk-vluchten omdat er nu geen hout- krullen meer gebruikt mogen worden. Men is nu naarstig aan het zoeken naat een vervangingsprodukt en men is aan het experimenteren. De uitslagen provinciaal zijn: 1 en 2 D. Deur waarder; 3 R. Versaevel; 4 F Scheeleen zn.: S H. Slmpelaar en zn. De eerste prijsduif van het concours had een snelheid van 993 meter per minuut. De laatste prijswinnende duil had nog een snelheid van 685 meter per mi nuut. De uitslagen van de verschillende rayons zijn: rayon A: snelheid eerste duif 897 meter per minuut F Mays; 2 J. IJzelenberg. 3 L. de Hooge; 4 comb. Knop-Stouten: 5 comb. Da- ne-Dooge. Rayon B: 1.2.3.5W. R Vaders; 4 W. Theurus- se. Snelheid le duif 892 meter per minuut. Rayon C: snelheid eerste duif 981 meter pet minuut R. Versaevel; 2 en 4 F. Scheelecnzn.; 3 H- Simpelaar en zn.; 5 comb. Mlnderhoud-v. Schalk Rayon D: snelheid eerste duif 902 meter per minuut H. J van de Moere; 2 J Fcytel, 3 J. van Belzen; 4 P. de Waaien zn.; 5S. M. Bran derhorst Rayon E snelheid eerste duif 908 meter per minuut l. 2 en 3 gebr. Clement; 4 F. Thec- naard; 5 M. Mlnnaard. Rayon F: snelheid eerste duif 993 meter pet minuut 1. 2 en 3 D. Deurwaarder; 4 gebr. Scheele. 5 A. de Bruyne KOEWACHT - Dc brandweer van Koe wacht heeft maandagmiddag een eind gemaakt aan een brand die op Belgisch grondgebied begon en overwaaide naar het Pereboomsgat bij Koewacht, in de gemeente Axel. Als gevolg van de brand gingen enkele hectare riet in vlammen op. Het Pereboomsgat Is een oude kree- krest, die zich zowei op Belgtsch als op Nederlands gebied bevindt. Juist op Belgisch grondgebied begon, door nog onbekende oorzaak, de brand, die tegen half twee naar Nederland woei. De vlammen waren zo fel, dat de Koe- wachtse brandweer er niet aan begon om ze te blussen; maar door er voor te zorgen dat de brand zich niet kon uit breiden, door nathouden van de be dreigde rietkraag, slaagde men er in het vuur te laten doven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 29