Financieringsregeling zelfs voor vakmensen te moeilijk. BAYERN BLEEF IN DE RACE TJOBA MET EEN BEEN IN DE PROMOTIEKLAS CONCLUSIE OP CONFERENTIE ZEEUWSE SPORTRAAD NEC blijft terecht in de eredivisie I PZC/sport Ajax: druk 25% fa MAANDAG 12 MEI 1980 OOSTKAPELLE - De nieuwe financieringsregeling voor de sport is kennelijk alleen nog maar te begrijpen door de ambtenaren van het ministerie van crm, die ze opgesteld hebben. Vakmensen van provincie en gemeenten hebben er de grootste moeite mee, laat staan de functionarissen van bonden en clubsl die er mee moeten werken, want die hele financiering wordt gedecentraliseerd, van de rijksoverheid naar provinciale en gemeente. „De ambtenaren hebben het ontzettend ingewikkeld gemaakt", verzuchtte Stichting Zeelanddirecteur A. J. H. M. Mutsaers zaterdag tijdens de laatste dag van de tweedaagse conferentie van de Zeeuwse sportraad in Oostkapelle, na een inleiding van stafmedewerker W. H. A. van der Tas van het crm-ministerie over 'de taak van de sport in het kader van de rijksbijdrageregeling en te zijnertijd de kaderwet specifiek welzijn'. De Oostburgse wethouder J J. Vergou we voor sport en jeugd viel de 'opbouw- orgaan'-directeur onmiddellijk bij. „Het is", zei hij tot Van der Tas. „een taak van uw dienst om een vertaling naar de basis toe van de nieuwe rege ling te maken". Overigens moest de wethouder constateren, dat de zport zeer weinig interesse toont voor de re gionale werkgroep in West Zeeuwsch- Vlaanderen, die zich met de voorberei ding van de welzijnsplannen bezig houdt. Terwijl juist één van de conclusies van crm-functionaris Van' der Tas was. dat de georganiseerde sport zich een vaste plaats moet veroveren in dergelijke provinciale en gemeentelijke organen. In de discussiegroepen konden de con ferentiedeelnemers (bestuurders en an dere functionarissen van de Zeeuwse sportorganisaties) daar akkoord mee gaan, maar ze vonden toch ook, dat de lagere overheden en de bonden een voorlichtende en motiverende taak hadden. Wethouder Vergouwe: „Wij zijn bezig clubs voor te lichten, maar je stuit op de moeilijke vertaalbaarheid van de rijksoverheidsslukken". Volgens Van der Tas wordt er nu naar gestreefd om een uitgave te verwezenlijken over de ze materie, die voor ieder begrijpelijk Extra belasting In een eerdere stelling had Van der Tas geconcludeerd, dat sport (die zich richt op de educatieve en recreatieve ontwik- kelmg van de mens) tot het totale wel zijn behoort. Het valt te begrijpen, dat de conferentiegangers daar weinig moeite mee hadden. Verder meende Van der Tas. dat de sport een grotere kans op een goede fi nanciering maakt als ze deelneemt aan de welzijnsplanning. De discussiegroe pen meenden echter, dat het voor de sportvrijwilligers een extra belasting betekent omdat ze de discussie moeten aangaan met de professionele functio narissen van andere welzijnssectoren. Stichting Zeelanddirecteur Mutsaers: „Ik vraag me af of het niet eerder inge wikkelder dan eenvoudiger wordt. Zijn we niet over de bevolking aan het heen- schieten. Het hele systeem moet ineens anders, maar we zijn nog niet gewend om het aan de burgers te vertellen". FC Feyenoord (voor Tholen en St. Phtlipsland), 10 sep tember in Zierikzee, 15 september ln Kapelle. 17 september in Middelburg. 22 september in Oostburg en 29 septem ber in Axel. De verenigingen, die bij een bond zijn aangesloten, worden daar mee bereikt, echter niet de met-aange sloten verenigingen. het belangrijk om de drempelvrees naar sportclubs te overwinnen en stel den ook, dat recreatiesport overal mo gelijk moet zijn. De tegenstanders von den, dat de doelstellingen strijdig zijn: de recreatiesport is een blok aan het been van de prestatiegerichte clubs, er blijft altijd een scheiding door het ge ringer wedstrijdelement en gelijktrek king zou niet mogelijk zijn door knel punten in de accommodatievoorzie ning. Deze materie nam de aandacht van het gros van de discussiegroepen zodanig in beslag, dat ze niet meer toekwamen aan de tweede 'stelling' van Jelle Herfst: 'elk afdelingsbestuur of speciale commissie daarvan dient zijn vereni gingen en kader op het gebied van de recreatiesport te ondersteunen'. Zonder medeweten... De sportraad maakte van de gelegen heid gebruik om een korte vergadering van deelnemers te houden. Tijdens de bestuursverkiezing werd in de vakature van sportambtenaar P. M. van Hese van Middelburg (die na een eerder al- scheid nogmaals bedankt werd door sportraadvoorzitter Ton Martijn) J. M. van Weele, eveneens uit Middelburg, benoemd. Herkozen werden Bep Huv- bregtse en KNVB-voorzitter Js Cevaal, W. C. Broer had zijn kandidatuur terug getrokken, omdat hij zonder medewe ten door de tennisbond voorgesteld was.... Sportraadsecretaris Diepstraten .iel weten, dat er in juni een voorstel komt over de provinciale subsidieregeling en hij maakte tenslotte bekend, dat de commissie, die aan een plan voor het Huis van de sport werkt, reeds ver schillende zaken op papier heeft staan, maar eerst de bonden enkele voorbeel den wil laten zien. onder andere het Huis van de Sport in Beilen. dat op 12 juli bekenen kan worden. Gelijkwaardig Eerder tijdens de conferentie had staf medewerker Jelle Herfst van de stich ting Sport en Spel een inleiding gehou den over 'de integratie van de sportieve recreatie in het beleid van de sportbon den en -verenigingen'. Hij stelde onder meer, dat in elke sport vereniging naast de wedstrijdsportaf deling een gelijkwaardige recreatie sportafdeling behoort te zijn. In de groepsdiscussie (op experimentele ba sis) bleken zoals verwacht mocht wor den voor- en tegenstanders. De voorstanders schoven beide sport- methoden evenwel recht toe. noemden TERNEUZEN - Als Tjoba. het vlagge- schip van het Zeeuwse korfbal, straks 'even' de beslissingswedstrijd tegen GKV wint, beleeft Zeeland een uniek moment: een Zeeuwse veldkorfbalfor- matic in de promotieklasse van het KNKV. Nooit immers reikte een ploeg zover. Dit dan allemaal omdat Tjoba zijn laatste competitieoptreden bij Al batros won (6-10) en GKV thuis Meer- vogels klopte. Een uitermate boeiend slot (coach Ko de Schipper hoopt op massale steun uit het eigen gewest bij de beslissingswedstrijd. De verdere restanten waren - op Blauw Wit na - louter voor de statistiek: Animo won van Jodan Boys (8-6) en Stormvogels ging in een gezapig tempo tegen Bolnes naar 5-3. Blauw Wit kan zich, na de 7-10 thuis tegen Actief gaan opmaken voor een 'Zeeuws' seizoen in de afdeling. Albatros-Tjoba Vreugde op de NEC-bank als het einde komt bij een 1-0 stand. In het midden Leen Looyen, trainer. Voorzitter A. Knol van de Zeeuws-Bra bantse Turnkring wilde van Van der Tas weten of hij de enorme subsidies aan de profsport rechtvaardig vindt. De erm-medewerker: „De betaalde sport moet ook discussieonderwerp zijn. Als mijn persoonlijke mening wil is stellen, dat door de financiering van FC Feyenoord (zoals de heer KNnoI als voorbeeld stelde, red) andere regels zouden moeten gelden". Tas wees er voorts op, dat er voldoende mogelijk heden zijn voor de spoyt om als gelijk waardige partner van andere welzijns sectoren op te treden, hoewel steun van allerlei 'kaders' nodig zal zijn. „De materie vraagt eenm geheel andere be nadering op korte en lange termijn", verzekerde de crm-functionaris. Zeeuws Sprotraadsecretaris Paul Diep straten liet weten, dat er in september hierover zes regiobijeenkomsten wor den gehouden voor het lokaal kader, waarvoor deze week de uitnodigingen de deur uitgaan. De bijeenkomsten zijn. 8 september in St. Maartensdijk Biljartprijskamp SINT-JANSTEEN - In het kader van bevrijdingsdag hield de biljartvereni ging 'den Ouden Arend' in het clublo kaal een biljaartprijskamp voor duo's. Na vaak spannende wedstrijden kon den de wedstrijdleiders Jo Josiassen en Eugene Picavet, volgend klassement opmaken: 1 E. Dhooghe-N. Savooy,2E. Picavet-M. Josiassen, 3 J. van Hauten- A Josiassen; 4 R. Vlaminck-A. van Dorsselaer, 5 B. Snelleman-R. Cardon; 6 J. Josiassen-V. Picavet, 7 C. van Hels- land-J. Strobbe; 8 G. Boussens-M. Merckx; 9 J. Baart-A. Hemelaer, 10 R. Verschueren-G. Palmkoek. ROTTERDAM - Ajax wacht de komen de weken nog een vrij uitvoerig pro gramma. Nadat zaterdagavond in Rot terdam de finale om de KNVB-beker tegen Feyenoord is gespeeld, neemt de ploeg van dinsdag 20 tot en met don derdag 22 mei deel aan een toernooi in Parijs met Paris Saint-Germain, Benfï- ca en Standard Luik. Zaterdag 24 mei vliegt het gezelschap vervolgens naar Egypte voor het spelen van twee vriendschappelijke wedstrijden. Aan beide evenementen zullen alle voor het Nederlands elftal geselecteerde Ajacieden deelnemen, met uitzonde ring van Krol. De record-international vertrekt zondag al naar Canada, waar hij volgende week woensdag zijn eerste wedstrijd speelt De internationals ont breken wanneer Ajax op 7 en 8 juni in Kopenhagen zal uitkomen tegen de ou de club van Frank Amesen. het Deense Fremad. NIJMEGEN - Vreugdevolle taferelen speelden zich zondagmiddag af in het NEC-stadion te Nijmegen. Mede dank zij een 1-0-zege op het zwaar tegenval lende AZ '67 bleef NEC behouden voor de eredivisie. Duizenden NEC-sup porters schroomden na afloop dan ook niet om hun vreugde en opluchting te laten blijken en maakten er een soort van kampioensfeest van. AZ droop af als een geslagen hond Op nieuw faalden de Alkmaarders in een belangrijke wedstrijd. Ajax daarente gen liep de 2-0-achterstand bij Ex celsior in (2-2) en pakte dankzij dit ge lijke spel het landskampioenschap. De AZ-nederlaag in het Goffertstadion had dus geen catastrofale gevolgen, ook al hadden de Noordhollanders gewonnen. Nu werd Ajax dus kampioen door dat ene punt. Intussen een beschamend resultaat voor AZ'67, dat in feite nog de tweede plaats in de competitie onwaardig is. gezien ook het gisteren weer vertoonde teleurstellende spel De AZ-ploeg heeft dringend behoefte aan een paar ver sterkingen. anders wordt de deelne ming aan het UEFA-cuptoernooi straks een groot fiasco. Trainer Georg Kessler constateerde na afloop in de catacomben van het Gof fertstadion de nodige tekortkomingen bij AZ. Vooral het middenveld liet het door eenzijdig voetbal afweten, terwijl enkele spelers wel zeer zwak opereer den ..We hebben de slag op het mid denveld opnieuw verloren. Onze hal- flinie toonde zich met gevaarlijk. Mis schien kan John Metgod. die thans last heeft van een liesblessure, toch wel weer opschuiven naar het midden veld". orakelde de AZ-oefenmeester. Bij de kleedkamer van NEC stond trainer Leen Looyen op dat moment nog stil na te genieten van de verdiende 1-0-triomf. „De jongens hebben er hard voor gewerkt. Ik ben een gelukkig mens", aldus Looyen, die verder de hoop uitsprak dat doelman Harry Schellekens straks niet door PSV wordt gekocht. Tjoba, de laatste weken erg moeizaam punten verzamelend en geconfronteerd met twee aanvalsvakken die totaal on machtig waren om te scoren, heeft, op het moment dat dat hoog nodig was, bewezen een volwassen ploeg te bezit ten. Waar mogelijk minder geroutineer de teams in de problerrjen zouden zijn gekomen dreef Tjoba in die moeilijke weken op de toch ruimschoots aanwezi ge klasse, bleef punten verzamelen en kwam nu door een overwinning op Ai- batfos toch aan de beslissingswedstrijd tegen GKV. Een weer dooreengehutsel- de ploeg (de eerste aanval was enigszins verzwakt, de kwaliteit gelijkelijk over de andere vakken verdeeld) moest voorlopig onder een snelle en fanatieke start van de thuisclub door, maar na die 2-0 kon de tweede aanval de zaken rechttrekken. 2-2. Nog eenmaal werd daarna Tjoba met een achterstand op gezadeld, maar plotseling lag - een kwartier voor rust en eenzelfde periode daarna - de Zeeuwse brigade op snel heid. daverde langszij en over de tegen stander heen naar 3-5 en met een sublie me demonstratie naar 3-8 en toen zat het uiteraard gebakken. Nooit helemaal in de zenuwen, een rou tine van jaren achter de hand. het moet voldoende zijn om straks in de beslis sing - zeker nu de ploeg in deze wed strijd weer een deel van de 'Voormicro- glans' terugvond in een sterk half uur - GKV terug te wijzen. Temeer nu de produktie door Wim Ha- rinck (3). Hans de Schipper. Carla de Schipper (beiden 2), Jopie Rijn, Janne- ke de Dreu en Ger Philipse weer ouder wets aandeed. Animo-Jodan Boys Twee totaal verschillende speelhelften hebben wel tot uitdrukking gebracht dat de laatste loodjes - als gebruikelijk zwaar wegen Het hoeft allemaal niet meer. Animno heeft de hoofdprijs ge haald. de prestatie kan niet altijd opti maal zijn. Voor beide ploegen stond er niks meer op het spel en toen Animo zich via een toch nog acceptabele eerste helft naar een ruime 6-2 had gewerkt ging het gas begrijpelijk van de plank. Het werd alleen nog even menens toen in de finale de bezoekers te kennen ga ven best van de kampioen te willen win nen na 7-6 prikte Animo die illusie ech ter door en toen werd de bekende nachtkaarts binnengedragen. Doel punten van Peter Crucq (2). Sjaak Koole, Marijke Donker. Aarnout Crucq, Krina Windt, Marjan Brasser en Mattie de Groote. Stormvogels-Bolnes De thuisclub moet zich troosten met het gegeven dat een slechte 'generale' meestal een goede uitvoering vooraf gaat. Met de promotiewedstrijden in zicht bakten de Vogels er thuis tegen Bolnes erg weinig van. In de eerste helft was het duel het aankijken zeker nog waard, daarin vielen ook de beste beel den te aanschouwen (4-1), na de hervat ting waren nog weinig acteurs echt geïnteresseerd, beperkte Stormvogels zich ertoe de winst te consolideren. Dat lukte via een slaapverwekkende verto ning omdat Bolnes wel wilde maar sim pelweg de kwaliteit ontbeerde m het zijn gastheer echt moeilijk te maken. Bij Stormvogels viel één uitzondering op het weinig geïnspireerde geheel te noteren: Anita Adriaanse liet een erg verdienstelijke partij achter haar naam schrijven, zij zette het stapje extra wel Lies Gabrièlse (2), André Filius, Daan de Pagter en Piet Gabrièlse waren de schutters. Blauw wit-Actief Na een wekenlange strijd om ook ait jaar uit de bedreigde hoek te geraken heeft Blauw Wit zaterdag afscheid ge nomen van de derde klas van het veld- korfbal. Vorig seizoen kon de achtervol ging met TOV nog met succes be kroond worden, nu liep deze concurrent te ver weg om nog achterhaald te wor den. Het vertrek van een paar toppers na vorige competitie heeft Blauw Wit nooit op kunnen vangen, bovendien stond afgelopen zaterdag een tegen stander in de wei die niet direct geko men was om te korfballen. Actief was met andere zaken bezig, praatte op al les en iedereen in, toonde een negatieve wedstnjdmentaiiteit en beperkte zich ertoe de onvermijdelijke kansen die het spelpatroon van de thuisclub opleverde te benutten. Het werd daardoor niet eens een prettig afscheid. Overigens wel een adieu en tot ziens omdat Blauw Wit zich allang verzoend had met de idee via de afdeling aan een retour te werken. Peter Verschuure, Anno Lan- tinga, Wim Wouters, Petra de Waard, Linda Nonnekes-Kraak, nog eens Wim Wouters en Ad Verschuure scoorden in die volgorde van opkomst de laatste distrtctsdoelpunten. In tegenstelling met de hoofdmacht haalde Tjoba n de top niet. Bij GKV II werd verloren, meteen verdween de re serve-overgangsklas uit beeld. Daar het verlies van Tjoba II, dat overigens na promotie vorig jaar ook nu weer naar een knap seizoen terug kan blikken, werd VES kampioen. Tjoba blijft in middels in de slag om de titels met ju nioren en adspiranten. Een enerverend slot van de competitie wacht MUNCHEN - Met een klinkende triomf op stadgenoot i860 is Bayern Minclien in de race gebleven naar het voetbal kampioenschap van West-DuiIsland. De cijfers 6-1 spreken voor zich. De ver liezer kwam door deze zware neder laag in ernstige degradatieproblemen. De finale van het toernooi om de West- duitse voetbalbeker gaat tussen Fortu- na Düsseldorf en Kóln Fortuna Dussel- dorf versloeg Borussia Dortmund met 3-1 en stapte voor de derde achtereen volgende keer de eindstrijd binnen. Köln bereikte de finale voor de achtste keer in het bestaan door in Gelsenkir- chen Schalke 04 met 2-0 te verslaan. De uitslagen inhaalwedstrijd bundesllga Bayern Munchen-1860 Munchen 6-1 Halve finales Westduitse bekertoernooi Fortuna Dusseldorf-Borussia Dortmund 3-1; Schalke '04-Koln 0-2 Na de inhaalwedstrijd van zaterdag ziet de stand aan de tcy van de bundesliga er als volgt uit 1 Hamburger SV 31-44 2 Bayern München 31-44; 3 VFB Stutt gart 31-40; 4 Kaiserslautern 31-38, 5 Köln 31-33. België Op de laatste dag van de Belgische competitie is slechts écn beslissing ge vallen: Anderlecht is de vierde Belgi sche vertegenwoordiger in het UEFA- cup toernooi geworden. Dc andere za ken waren al beslist. Club Brugge vier de het kampioensfeest met een over tuigende 5-1 zege op Antwerp. Courant <2x1, Vandereyken, Ceulemans en Meeuws waren de schutters bij het feest dat in het teken stond van het afscheid van Raoul Lambert en Fran cois van der Eist. Eerstgenoemde stopt, de tweede gaat op avontuur bij de New York Cosmos Guy Thijs kan wel op Van der Eist reke nen voor de eindronde van het Euro pees landenkampioenschap in Italiè. De uitslagen van de laatste competitiewed strijden van Belgie Lierse-Cerkel Brugge3-1; Lokeren-Anderlecht 0-1; Club Brugge-Ant werp 5-1; RWDM-Beveren 3-0; Wlnterslag- Waregem 1-0: Beerschot-Waterschei 0-3. Star.dard-Berchem 1-1. Hasselt-Beringen 2- 2 De eindstand van de belgische competitie 1 Club Brugge 53 punten; 2 Standard 49. 3 RWDM 48 4 Lokeren 42, 5 Anderlecht 41; 6 Lierse 40, 7 Waterschei 37. 8 Wmterslag 35. 9 FC Luik 33, 10 Cerkel Brugge 32. 11 Beveren 32. 12 Waregem 31 13 Antwerp 28. 14 Beer schot 28; 15 Beringen 20. 16 Berchem 26, 17 Charleroi 22. 18 Hasselt 10 Club Brugge is kampioen. Charleroi en Hasselt degraderen. Gent en de win naar van de eindronde in de tweede af deling. die nog bezig is. promoveren Standard. RWDM. Lokeren en Ander lecht spelen volgend jaar ln de UEFA- beker. Indien Standard de beker wint (in de halve finale komt het uit tegen Beveren). mag Lierse in de UEFA-beker spelen. Engeland In een inhaalwedstrijd voor de Engelse competitie heeft Europacupfmalist Nottingham Forest een zege behaald op Everton. De uitslag werd 1-0 door een doelpunt in de laatste seconden van de wedstrijd van de voet van Viv Andersen. Door dit resultaat klom Not tingham op naar de vijfde plaats in het eindklassement. Oost-Duitsland Door een 1-0 overwinning op Dynamo Dresden is Dynamo Oost-Berhjn zater dag opnieuw voetbalkampioen van Oost-Duitsland geworden. Net als in Nederland viel de beslissing over het kampioenschap op de laatste speeldag van de competitie Frankrijk Voor de strijd om de Franse voetbalbe ker .zijn de eerste wedstrijden voor de kwartfinales gespeeld. De uitslagen zijn Souchaux-Monaco 1-0. Monlpellier-St Etienne 0-0: Parijs FC Auxer- re l-l. Angouleme-Orleans 2-0 Portugal De uitslagen van de dit weekeinde voor de Portugese competitie gespeelde wedstrijde zijn: Gulmaraeas-Estoril 3-0. Beira Mar-Belenen- ses l-l. Porto-Sporting 1-1. Rio Ave-Varzim 3-22. Benfica-Espmho 4-3. Portimonense- Braga 3-1. Setubat-Boavista 0-1 Stand aan de kop, 27 wedstrijden 1. Porto 47 punten, 2. Sporting Lissabon 46: 3 Benfica 42. Italië De uitslagen van de laatste speeldag in de Italiaanse competitie zijn: Avelltno-Roma 1-1; Bologna-Torino 1-2. Cagliari-Perugia 2-0. Inter-NCatanzaro-Na- poli 2-0. Inter-Ascoli 2-4. Juventus-Fiorenll- na 3-0. Lazio- AC Milan 0-2. Pescara-Udinese 1-1 Inter kampioen. Pescara. Udlnese en Ca- degraderen Spanje EREDIVISIE TOTO Willem II-Roda JC 4-2. Twente-Feye- noord 3-0; PEC Zwolle-Utrecht 2-2. Willem II-Roda JC NEC-AZ'67 1-0; PSV-Haarlem 5-0; MW-Vitesse 2-2; Den Haag-GA Eagles 2-4. Sparta-NAC 1—1; Excelsior-Ajax 2- FC Twente-Fcycnoord PEC Zw-FC Utrecht Ajax AZ'67 PSV Feyenoord Utrecht Twente Roda JC Willem II Excelsior Den Haag MVV G A Eagles Sparta PEC Zwolle NEC NAC Vitesse Haarlem 34 22 G 6 50 77-41 34 20 7 7 47 77-36 34 18 8 8 44 66-37 34 15 13 6 43 58-36 34 14 11 9 39 49-35 34 16 7 11 39 49-41 34 14 8 12 36 51-49 34 11 12 11 34 43-63 34 10 11 13 31 56-60 34 11 9 14 31 38-43 34 10 11 13 31 46-53 34 12 6 16 30 51-52 34 10 7 17 27 45-55 34 9 9 16 27 36-47 34 11 5 18 27 33-50 34 10 7 17 27 35-59 34 6 13 15 25 35-59 34 7 10 17 24 38-67 MVV-Vitesse Den Haag-GA Eagles Excelsior-Ajax Graafschap-Cambuur Wageningen-Fortuna S Volendam-Heracles FC Groningen-DS'79 EERSTE DIVISIE Graafschap-Cambuur 2-2. SW-Den - Bosch 2-1 Amersfoort-Eindhoven 4-1; Amsterdam-Helmond Sp 4-2. Wagenin gen-Fortuna S 2-2; Telstar-VVV 2-1Vo lendam-Heracles 4-2; Hcerenveen- VTdingen 1-0: Groningen-DS '79 4-2. Groningen 33 22 7 4 51 66-16 Volendam 33 22 4 7 48 71-27 Wagerungen 33 18 11 4 47 60-34 Den Bosch 33 20 6 7 46 56-31 Graafschap 34 17 5 12 39 37-28 Cambuur 33 18 2 13 38 59-39 DS '79 34 14 10 10 38 64-46 Fortuna S 33 13 9 11 35 54-39 Amsterdam 33 13 9 11 35 57-49 Heracles 33 14 7 12 35 47-41 Heerenveen 33 12 9 12 33 38-45 VW 33 13 7 13 33 51-63 Eindhoven 33 11 7 15 29 40-52 Telstar 33 9 10 14 28 43-51 Helmond Sp 33 9 6 18 24 41-70 Vl'dingen 33 6 8 19 20 33-59 SW 33 6 8 19 20 47-82 Veendam 34 6 8 20 20 39-68 Amersfoort 33 3 5 25 11 29-92 De Graafschap, Cambuur, Volendam en Wageningen periodekampioenen. TOPSCORERS DEN HAAG - Kees Kist is voor de twee de achtereenvolgende maal topscorer geworden De Alkmaarse speler, die in de laatste wedstrijd niet scoorde, kwam uit op 28 treffers, zes minder dan vorig seizoen, toen hij de meest produktieve aanvaller van Europa was. Aangezien ook Petursson niet scoorde, bleef het verschil tussen hem en Kist vijf doelpunten. De in verhouding meest in het oogspringende prestaUe was die van Ruud GeeLs De Sparta-aaiivaller scoor de in veertien wedstrijden precies even veel doelpunten. DEN HAAG - De uitslagen ie (sport)pnjsvragen van het afgi^ weekeinde zijn. TOTO: Aantal deelnemers: 135 862: 471.332.00. prijzenbedrag 223fey eerste prijs ƒ89.553.08, tweeden 55.970,68; derde prijs: 78 358,95 TOTO GELIJK De juiste wedstrijden zijn: 15 - 19 - 26 - 29 - 31 - 32. toegevoegd; Aantal deelnemers. 14 984 Ug ƒ51.324.00; prijzenbedrag: 24fti eerste prijs: 11 025.86. tweede pj 1 218.95. derde prijs 4.266,31. rei prijs: ƒ6.094.73; vijfde prijs' ƒ4307 LOTTO De juiste getallen zijn 1 12 - 21 - 24 - 29 - 38. reserve 22.» Aantal deelnemers: 77 157. Iri; 3.333.817,50; prljzenbtó-sj 1.583.563.31; eerste prijs: 554.262 tweede prijs 158.356.33; derde p-j ƒ237.534,50; vierde en vijlde pj 316.712,66. DUITSE LOTTO 14 - 17 - 21 - 26 - 43 - 46. reserve 3T Spiel '77: 7 1 4 2 9 3 8. BELGISCHE LOTTO 2-4-13-18-24-34, bijkomend nuiu SUPERTRIO Het supertrio werd zondag gelopst 5 Duindigt in de Brussel-prijs oml" uur over 2.040 meter, aankomst 5 13. 1no 5: Star Laguna (P. J. ZandtUi 14 Savero(W A J. Velisi. 3 no ty Nebit <J G. Offenbergi Uitbetia 10 371,00. omzet, ƒ235.07800 ZATERDAG (afdeling) MIDDELBURG - Vierde klas D: De sanden va n het Wolf d. 2 16-29 zaterdagafdellngs- Helnk.z. 3 15-27 voetbal zijn: Apollo 3 15-20 Reserve eerste klas SVD3 16-20 Yerseke 2 22-30 's-H.A.kerke 3 15-13 Meeuwen 2 22-28 Nieuwdorp 4 15-12 Zaamslag 2 22-27 Borssele 3 16- 9 Wemeldinge 2 22-24 Heinkensz 7 15- 6 Arnemuiden 3 22-24 Hoedek.k. 3 15- 2 Tem. Boys 22-23 Krabbend. 2 22-23 Vierde klas E: SKNWK 2 22-21 Apollo 4 16-29 Nieuwland 2 22-18 SVD 2 16-24 Meeuwen 3 22-16 Borssele 2 16-21 GPC 2 22-16 Heink z. 5 16-17 Apollo 2 22-14 Nieuwd. 5 16-17 Wolf.d. 5 16-15 Reserve tweede Bevelanders 3 16-14 klas Hoedékensk. 4 16- Kapelle 2 22-30 4 VCK 2 220-29 Ritthem 2 16- 3 Seroosk. 2 20-28 Veere 2 20-26 Vierde klas G: Tern. Boys 4 20-24 Dauwend. 2 16-30 Heinkz. 2 20-21 Domburg 1 16-20 Mevo2 20-18 VCK 4 16-20 SSV 2 20-14 Seroosk 6 16-20 Colpl. Boys 2 20-13 Midd.b. 2 16-20 Hoek 2 20-11 Meeuwen 6 16-14 Nieuwd. 3 20- 4 Seroosk. 5 16- 8 Dürde klas B: Nleuwl 4 16- 7 Yerseke 3 18-28 GPC 5 16- 5 Oostk 2 16-24 Arnem 4 18-21 Vierde klas H Rillandia 2 17-20 Seroosk. 4 18-33 Yerseke 5 18- - GPC 7 18-27 Meeuwen 4 18-16 Arnem. 5 18-27 Kloetinge 4 18-15 Oostk. 3 18-22 Wemeld. 4 18-15 Meeuwen 5 17-16 Wemeld 3 18-13 Veere 4 17-15 Nieuwland 3 17-11 Ritthem 1 18-15 GPC 4 18- 8 Dauwendael. 3 18- Nieuwaldn - 2 pnt in 13 mindering. VCK 5 18- 7 GPC 6 18- 3 Vierde klas A Vierde klas I ZSC 2 16-29 Corn B. 1 16-27 Mevo 3 16-27 AZW4 16-23 Br. Boys 3 15-22 Cadzand 2 16-20 Duivel. 2 16-16 Tern B. 6 16-20 WIK 4 15-14 Oostburg 1 16-16 Brouw h. 3 16-13 Hoek 4 16-16 Br Boys 4 16-12 R. White 2 16-11 ZSC 3 16- 4 Zaamslag 4 16- 7 Dneschor 1 14- .1 Tern B 8 16- 4 (kampioen) 1 - H. Maantje 2 8-0, Soutq 3 8-0, DOS 1 - Golfbreker 2-6. N Bei« Kruinmgen 11-7, Vogelvluclit-Bcq Schelde - Swaecke 4-4. Middelburg! Ie 1 4-4, Kruinlngcn 2 - Stoof 53 Xi? DOS 2 2-6, Ludo 2 - Philten 7-1 de! Klappers 3 7-1. VELDK0RFBAL Uitslagen veldkorfbal: District 2Zs! Ie klasse A Meervogels - GKV gedegradeerd 8-13, Vriendenschasr S dtjk 11-5. Albatros - Tjoba 6-10 fcU Animo - Jodan Boys 8-6. DVS -OS Fiks - Snel 7-2. Koag - Vites 56. D". klasse D: Wlon - Swift 8-8. De Beree 5-3. Wion - Hoekse sv (gedegradeerd!! heljden - Blauw Wit '51 4-12 3c 'a Olympia - Fluks 5-12, Oranje Nassau-! 8-3, Oranje Wit - NleuwerlterK OW kampioen 7-5. 3e klasse B: Vallo 8-5, Stormvogels - Bolnes 5-3, Nio- 3e klasse D Actief - Hoogvliet 4-5 li Rwr 4-7. zo. Tov - Bkc 9-5, zo. Hoert Zwervers 5-2. Blauw Wit <K> AfJdi wit gedegrDubbel Zes vrij Res I'd Gkv 2 - Tjoba 2 5-4. Top 2 - Hkc2K denschaar 2 - Ves 2 Ves 2 kamplOtnH - Ons Eibernest 4 Vriendenschaar:? deerd 8-10. Res 3e klasse C Wlonll 5-5. Animo 2 - Merwede 2 7-3, zo DS Zwervers 2 6-8„ zo. Wion 2 - Crescfi»'- kamp.) 11-3. Junioren A. Pernlx-ft® 13-6, zo. Fortuna - Ons Eibernest Ut tos - Het Zuiden 7-5, Animo - De Bier Junioren B Oranje Wit- Swift 6-3.E» PkcO-19, Top - GKV 4-5, HKC-DleF* Sen. IA: Tjoba 3 - Togo 1 3-6 2A n Animo 3 0-10. Atlas 1 - Bkc Drt: gradeerd 9-5. Luclor 2 - Volhardtjl Swift 3- Zaamslag 16-7. Togo 2-Zr* 24-3, Seolto 2 - Blauw Wit 2 ll-AWj Top 2 5-6, Olympia 2 - Animo 592® - Seolto 3 7-7. Swift 4 - Luclor3U 2 - Atlas 2 6-7. Jun. IA: Tjoba 1 S» Swift 2 - Bkc 4-4, Stormvogels l-L# Tjoba 1 - Top 7-0.2AS: Swift3-BM Tjoba 2 - Animo 2 10-5. Asp. IA jr Zaamslag 1 Tjoba 1 kampioen 7-3.» westers 1 - Dreischor DreischoraU All Ready 10-4 3A. Bkc 1 - Swift3H Zuidwesters 2 2-2,3B. Swift4-T>Wi Bkc2-Luctor4Luctor4kampl<«K s!ag2-Bkc2 l-O.Stormvogels2 Z-_': Joj, 4 1-3. 4A: Olympia 2 - Luctor 3 Swift 5 7-3 Pup 1A: Tjoba 1 - Anr TENNIS Tennis uitslagen 11 mei:. DOS 1 - Zandvoort (kampioen) 3-5, BTCI2 - Overburg 2 4-4. Mid delburg 1 - Warande 2 4-4, CC 1 - Schelde 1 5-3, Markendaal 1 - Animo 1 3-5, Animo 2 - Roo sendaal 1 2-6. Axel 1 - Ludo 1 6-2. Cash 2 - Middelburg 2 5-3. BTCI 3 - Ettcn 2 3-5, SBOZ 4 - DOS2 5-3, Smash 1 ikampioeni - Domburg 1 5-3. Animo 4 - Middelburg 3 (kampioen) 1-7. Schelde 2 - H'Ambachl 2 8-0. H Ambacht 1 - DOS 3 7-!, Axel 2 - Drive 1 1-7, Zierikzee 1 - Middelburg 4 2-6. DOS 4 - Sprink 5-3. N.-Beve- land 3 - SJEF 1 4-4, Made 3 Zierikzee 2 8-0. Con Forza 1 - Axel 3 2-6. Domburg 2 - Con Forza 2 5-3. Ludo 4 - Domburg 3 8-0, DOS 5 - Souburg 1 5-3, Bongerd 1 - N Beveland 1 6-2. H Ambacht 3 - Tiola 2 8-0, Schelde 4 - Bon gerd 2 6-2, N, Beveland 2 - Cadzand 2 7-1, Schelde 5 - H Ambacht 4 6-2, Ludo 2 - DOS 6 7-1. H. Ambacht 5 - Zaamslag 2-6. dc Stoof - Schelde 3 C-2, Cadzand 1 - Ludo3 1-7. Middel burg 5 - Sluis 5-3. Westkaap - Zoom 3-5. Klap pers 1 - Breda 4-6-2. 1 - Swift 1 Swift 1 n o g. IB SwlT.J- Ondo 1 - Bkc 1 4-1. IC Volhang 3-6 ID: Togo 1 - Blauw Wit 1 Bl> Zuidwesters 1 - Seolto 111 2/LU Zuidwesters 2 3-0, Animo 2 - 8*1*' Tjoba 3 - Owk 1 Owk 1 n.og.K'j Zuidwesters 3 1-1, Zuidwesters Zuidwesters 3 kampioen 1-0.2D:S™ 2 10-0, Zaamslag 1 - Stormvogel j Tjoba4- Kvk 11-0. Blauw WH 2 2 kampioen 1-1 3A. Seolto 2 - Ar- W tot 14)5.3B: Zuidwesters 5-LucW-; 06 0 to 2 - Swift 6 0-2,3C Owk 2 »ere Stormvogels 2 - Animo 5 4-0 &j- Zaamslag 2 2-0. Animo 6 - LueK««- Blauw Wit 3 - AH Ready 4 00 4: Seolto 4 2-0. Stormvogels 3 - S**' Advertentie1 JAN VAN 1 SPORT bete. De uitslagen van de dit weckende voor de Spaanse competitie gespeelde wed strijden zin Valencia-Zaragoza 3-0: Las Palmas-Real Ma drid 1-2. Barcelona-Espanol 3-1. Rayo Val- lecana-Almeria 1-2. AtleticoBilbao-Betis2-2 Atletico Madrid-SalamancaO-1. Sevilla-Real Socledad 2-1 Malaga-Hercules 0-2. Burgos- Gyon 0-3 Stand aan de kop na 33 wedstrij den 1 Real Madrid 51 punten. 2 Real Socie- dad 50, 3 Gyon 39. 4 Barcelona 37 Heren: Heer Jan 1 - Bas 1 (kampioen) 1-5, Zierikzee - Naaldwijk 14-2. Sluis 1 - Schelde 1 (kampioen) 1-5, Kruiningen 1 - Oudenbosch 1 4-2. Middelburg 1 (kampioen) Animo 1 6-0. Sluis2 - H Ambacht 1 6-0, Animo 2-Boskreek 6-0, Dos - Vogel vlucht 3-3, Domburg - Westra k 3 6-0. H Maantje - Schelde 2 6-0, H. Ambacht 2 - Bongerd 6-0. Klappers - Vogelvlucht 2 0-6. Kapelle 3 - Middelburg 2 4-2, Eeegedlma 1 - Kruinineen 2 4-2. Junioren Domburg - SJEF0-8, Bongerd 1 - H Ambacht 2-6. Drive - N Beveland 12-6, Tiola - Ludo 11-7. Sprink - Zierikzee 7-1Middelburg Verkoop van a. vanen-erelin^ 3" bekers, troWg» en medaillas Nes- lin fesi Schoolweg 3, Tel. 01150-12260-9"^°? DIVAS sport j Zuidmede 6. j middelburg Tel 0 1 7 80-24721

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 14