Markt met leermogelijkheden voor Bevelandse volwassenen Burgemeester Bruinisse opende tentoonstelling over 1940-1945 Tentoonstelling in stadhuis Terneuzen over wereldoorlog Presentatie volksdansgroep 'De Grutmoole' Sas van Gent autobedrijf w. j. sonkeVss/ WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN PZC/streek Gemeentewerker Tavenier vierde jubileum te Goes Sterk in prijs en prestatie rijschool 4jfeJ^ VRIJDAG 2 MEI 1980 ZATERDAG 10 MEI IN LTS TE GOES VAN DANSSCHOOL EN TYPECURSUS TOT VROUWENCAFÉ GOES - Op de markt is je gulden niet alleen een daalder waard, je kunt ei ook heel wat te weten komen over de mogelijkheden die je als volwassene hebt om iets te leren. Dat geldt tenmin ste voor de leermarkt, die zaterdag 10 mei in de lagere technische school aan de Bergweg in Goes wordt gehouden. Meer dan vijftig instellingen die zich met zeer uiteenlopende vormen van opleidingen voor volwassenen bezig houden zullen zich er in kraampjes presenteren. Van een dansschool tot een lerarenopleiding en van een type cursus tot een vrouwencafé. De organisatie van de leermarkt is in handen van het bureau vormingswerk van de Goese culturele raad en de Open School Midden-Zeeland „In het educa tief plan van de gemeente Goes staat dat er jaarlijks eigenlijk een overzicht moet worden gemaakt van de verschil lende mogelijkheden die er zijn voor volwassenen die iets willen leren", ver telt Engel Reinhoudt. de functionaris van het bureau vormingswerk- ..Maar zoiets is er tot nu toe nooit van geko men Verder wordt de Open School nog al eens benaderd met vragen over leer mogelijkheden voor volwassenen. Van daar dat we samen deze leermakrt op touw hebben gezet". Een dergelijke markt is een tijdelijk gebeuren - dat Thoolse commissie behandelt nota verblijfsrecreatie SINT-MAARTENSDIJK - De commis sie ruimtelijke ordening van de ge meente Tholen vergadert dinsdag 6 mei in het gemeentehuis in Sint-Maar tensdijk. Op de agenda voor deze ver gadering staat onder meer de bespre king van de nota verblijfsrecreatie naar aanleiding van de reactie van de provinciale planologische commissie (PPC) daarop. De provinciale commissie stemt in gro te lijnen met de bevindingen van het rapport in. Op enkele punten echter is de PPC een andere mening toegedaan, zoals bijvoorbeeld de provisorische - il legale - voorzieningen van camping 'De Muijs' (tennisbaan en staanplaatsen voor caravansl en de eventuele tot standkoming van een zomerwoningen complex in de 'Kleine Suzannapolder'. Volgens de provinciale commissie zijn er geen afdoende argumenten die spre ken voor het neerzetten van een zomer- woningencomplex en bestaat er onvol doende aanleiding om de illegale cam pinguitbreiding te handhaven. De Thoolse commissie ruimtelijke orde ning moet nu het licht op groen zetten voor het vervolg van de procedure (be handeling van de nota in de gemeente raad). Naast de nota verblijfsrecreatie komen in de commissievergadering ook nog de bezwaren tegen het bestem mingsplan 'Kom Stavenisse' en de mo gelijkheid voor deeltijd-boeren om een bedrijfsruimte in het bestemmingsplan buitengebied te bouwen aan de orde. De commissie, in de gemeente Tholen openbaar, begint om 19.30 uur. Fanfare Sint-Annaland houdt rommelmarkt SINT-ANNALAND - De koninklijke fanfare 'Accelerando' te Sint-Annaland houdt zaterdag 3 mei een rommelmarkt ten bate van de fanfarekas. De markt begint om 9.30 uur in Crooswijk, naast het postkantoor te Sint-Annaland. De restanten worden vanaf 11.30 uur bij op bod verkocht. Ook het rad van avon tuur staat opgesteld. Rommelmarkt KAPELLE - Maandagmorgen 5 mei or ganiseren 6 samenwerkende jeugdver enigingen een grote rommelmarkt op het parkeerterrein van de sporthal aan de Vroonlandseweg. De aanvang is om 9.00 uur. De verkoop met opbod begint om 10.00 uur. Naast de vele gebruikelij ke artikelen Is er ook dit jaar weer Jan Hagel te koop. De opbrengst komt ten goede aan de kas van de organiserende verenigingen. Collecte OOSTERLAND - De collecte ten bate van de Mbuma-zending heeft in Ooster- land 263,40 opgebracht. mogelijk vaker wordt gehouden - en dat zou betekenen dat de presentatie van de verschillende instellingen ook maar een zaak van een dag is. Om dat bezwaar kte ondervangn heeft de huis drukkerij van de gemeente Goes een boekje vervaardigd, waarin informatie wordt verstrekt over alle deelnemende instellingen. Dit boekje zal ook na 10 mei verkrijgbaar zijn bij het arbeidsbu reau. adviesbureaus voor beroepskeuze en de Bevelandse gemeenten. De organisatoren beschouwen de leer markt als een regionaal gebeuren. Dat komt omdat de meeste leermogelijkhe den voor volwassenen op de Bevelan- den zich niet tot een gemeente beper ken. Voor de financiering van het ge beuren zijn bijdragen gevraagd aan de provincie en de zes gemeenten op Noord- en Zuid-Beveland Van de ge meenten die tot nu toe iets hebben la ten horen op dit verzoek heeft alleen Kortgene negatief gereageerd. Engel Reinhoudt „Het is voor ons eigenlijk ook maar een experiment Hoeveel mensen zullen er komen en welke men sen? Komen ze zo maar eens een kijkje nemen of hebben ze gerichte wensen". Er zal een enquete worden gehouden onder de bezoekers en de vertegen woordigers van de deelnemende instel lingen om vast te kunnen stellen hoe zo'n evenement overkomt. Belangrtjk tijdens de leermarkt. zo onderstreept Reinhoudt. is de mogelijkheid om niet heid en de gemeente Goes doorbracht. „U heeft met uw werk de gemeenschap gediend en ik hoop dat u daar nog lang mee doorgaat, want groen, dat kunnen we niet genoeg hebben," vond de wet houder. Voor mevrouw Tavenier was er een groot boeket en een bloemstuk. De jubi laris bracht de verdere middag door in gezelschap van collega's en familie 'U DIES DE DE GEMEENSCHAP' VIERING IN GEBOUW AFDELING BEPLANTINGEN GOES - „Er zijn dit jaar in de gemeente Goes 1900 bomen, 4700 heesters en 2700 rozenstruiken, de grond ingegaan. Dat gebeurde bij koud en guur weer en niet, zoals sommige mensen denken, bij een fris briesje met een lekker zon netje." Dit zei ing. W. J. J. de Koning, chef afdeling beplantingen van de ge meente Goes, tijdens de viering van het 25-jarig jubileum van de heer L. D. Tavenier. in het gebouw van de afde ling beplantingen te Goes. De heer De Koning wilde hiermee een woord van dank zeggen aan de hele af deling omdat de omstandigheden dit jaar niet al te gaangenaam waren en omdat er toch veel nieuwe aanplant is gepleegd. Een bijzonder woord van dank had hij voor de heer Tavenier. die de laatste 10 jaar zorgdraagt voor de aanplant en het onderhoud van de ge meentelijke begraafplaats. „Het is jam mer dat veel tradities op begraafplaat sen verdwijnen. Gelukkig blijft de rust en de mooie omgeving de meest heilige traditie en voor dat laatste kunnen we mensen als de heer Tavenier bedan ken." aldus de chef beplantingen. Wethouder drs. J. Dijkgraaf stond in een dankwoord stil bij het vak van amb tenaar. „Iedereen denkt bij het woord ambtenaar aan iemand die op een kan toor zit. Dat het ambtenaren zijn die door weer en wind gaan om de stad een beetje groen te houden, daaraan denkt geen mens." aldus de heer Dijkgraaf. Hij bedankte de heer Tavemer voor de 25 jaren, die hij in dienst van de over- Programma feest op 3 mei in Kats KATS - De Oranjevereniging in Kats heeft voor de vienng van de inhuldiging van koningin Beatrix op zaterdag 3 mei het volgende feestprogramma opge steld: 9.30 uur: programma voor de schooljeugd; 11.00 uur: voorselectie looien; 12.00 pauze; 13.30 uur: rondgang door het dorp met muziekgezelschap Wilhelmina uit Colijnsplaat; 14.00 uur: oplaten van balonnen door school jeugd; 14.20 uur: spelen onder meer: ooievaarsspel, hobbelpaardenrace, stoelendans, pakjes dragen, trekker duwen, finale looien, s Middags rodt de voorselectie voortgezet. Tijdens het dagprogramma is de feestzaal in garage Remeeus geopend. Om 20.00 is er een bal en de prijsuitrei king. Veel belangstelling voor viering van eerste mei te Goes GOES - De afdelingen Borsele. Goes en Noord-Beveland van de Partij van de Arbeid hielden donderdag in een feestelijk versierde 'Prins van Oranje' te Goes een druk bezochte eerste-mei- viering. Het voorbereidende comité had zorggedragen voor een welhaast 'ouderwetse' eerste meisfeer, waarbij rood en strijdliederen de boventoon voerden. In een openingswoord maakte comité lid F. de Kaart duidelijk dat de bijeen komst mede was bedoeld om uiting te geven aan gezamenlijke solidariteit met de zwakkeren in de samenleving én om een (Bevelandse) vuist te maken tegen onderdrukking. Partijgenoten die als liefhebberij in mu ziekgezelschappen actief zijn. hadden zich ter gelegenheid van de eerste mei viering verenigd in een orkest. Onder leiding van Bram van Overbeeke speel den de muzikanten (onder wie drie ge neraties Welleman uit Kortgene) enke le socialistische strijdliederen, zoals 'De strijdmars der arbeiders', 'Morgen rood', 'Het Mariannelied' en 'Socialis ten sluit de rijen'. De musici werden enigszins weifelend ondersteund door de - doorgaans oudere - bezoekers aan het eerste-meifeest. Na het meer officië le gedeelte (waaronder een toespraak van gedeputeerde mr J. P. Boersmai was er een ontspannen samenzijn Be langstellenden konden in stands ken nis nemen van activiteiten van onder meer PvdA en het Energie Kommitee Zeeland (EKZ). Plattelandsvrouwen Krabbendijke bijeen KRABBENDIJKE - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen.afde ling Krabbendijke. hield haar maande lijkse bijeenkomst, waarop mevrouw Huiskes, dierenarts in Yerseke. een causerie over kleine huisdieren hield De volgende bijeenkomst wordt gehou den op woensdag 21 mei. alleen door een blik in een kraampje of door het meenemen van een foldertje iets te weten te komen maar ook door persoonlijke gesprekken met vertegen woordigers van de instellingen Beperkt Engel Reinhoudt vertelt dat met het aantal van ruim vijftig deelnemers niet alle instellingen op de Bevelanden die volwassenen leermogelijkheden kunnen bieden van de partij zijn. „We hebben ons beperkt tot die instellin gen die zich hebben aangemeld. Er zijn er ongetwijfeld nog een paar die er ei genlijk bij hadden moeten zijn", aldus de functionaris van het bureau vor mingswerk. Bij het op poten zetten van de leer markt kwam ook de vraag om de hoek kijken of commerciële instellingen al dan niet moesten worden toegelaten. Besloten is dat toch maar te doen, want het geven van een overzicht van leer mogelijkheden staat immers voorop. Een greep uit de deelnemers: de Zeeuw se dag- en avondscholengemeenschap, de Vido-groepen (vrouwen in de over gang). het leerlingwezen, het sociaal centrum, de plattelandsvrouwen, een koksopleiding. het project Mensen zon der baan. het amateur bier- en wtjnma- kersgilde. de stichting buurtwerk Goes- Zuid en het informatiecentrum voor ontwikkelingssamenwerking. De leermarkt duurt van 10 tot 16 uur. Om 10.30 uur verricht D. Eveleens. coördinator van het proefproject speci fiek welzijn op de Bevelanden de officie- Ie opening. Er zijn de hele dag doorlo pend demonstraties en diashows te be kijken. Onder meer van een dans school. van het bibliotheekwezen, over het werken met computers en van een balletschool Recreatietoe rnooi badminton in sporthal Goes GOES - In de sporthal 'De Bevelanden' in Goes wordt zaterdag een recreatie- badmintontoernooi gehouden Vanaf negen uur strijden acht teams in twee poules van vier om de prijzen. De teams komen uit Rijswijk, Sas van Gent. Hulst, Lewedorp, Goes en Nieuw- en St. Joosland. Elke partij bestaat uiteen da- mesdubbel. herendubbel- damesenkel en herenenkelspel. Voordat de voorzit ster van de organiserende vereniging 'Kolibri' omstreeks zes uur de prijzen uitreikt, worden eerst nog kruisfinales gespeeld. Culturele raad van Goes behandelt subsidie-aanvragen GOES - De culturele raad van Goes bespreekt vanavond (vrijdag) een reeks subsidie-aanvragen. Er zijn ver zoeken ingediend door de toneelgroep Platogo (in verband met de viering van het 20-jarig bestaan), door de volks dansvereniging Vodago (in verband met de komst van een Poolse volks dansgroep naar Goes) en door het koor Pavane (in verband met een inmiddels al gegeven concert). De leden van de culturele raad krijgen tijdens de vergadering die om 19.30 urn- in het stadhuis begint een toelichting op het in voorbereiding zijnde bestem mingsplan voor het beschermd dorps gezicht van Kloetinge. Ook zal gepraat worden over de bestemming van het potje van 10.000 gulden ten behoeve van aanvullende evenementen in de Prins van Oranje. Op de agenda voor de culturele raad staat verder de bespre king van de bestedingsplanning voor volgend jaar. Ouderavond THOLEN - Maandagavond was een groot aantal ouders van leerlingen van vier Thoolse scholen in de gemeen schapsruimte van de lagere school'De Regenboog' te Tholen bijeen voor een informatie-avond over het experiment 'Funderend Onderwijs' dat op het ei land Tholen plaatsvindt, en waarbij 34 scholen betrokken zijn. De heer A. van Loenhout. medeweiker van het Regionaal. Pedagogisch Cen trum Zeeland gaf een inleiding met beelden. De ouders hadden reeds ken nis kunnen nemen van de materie aan de hand van een informatie-map Na de inleiding volgde een discussie plaats, waarbij de heer Van Loenhout vragen beantwoordde Tevens werden er nieuwe leden voor de oudercommis sie gekozen. Schoolartsendienst wil extra arts voor begeleiding GOES - De schoolartsendienst in Tho len. Sint-Philipsland. de Bevelanden en Schouwen-Duiveland heeft een ex tra schoolarts nodig. In verband hier mee is een verzoek gedaan aan de mi nister van volkshuisvesting en milieu hygiëne om de norm van 6000 leerlin gen voor één schoolarts, die bij de be paling van het aantal schoolartsen ge hanteerd wordt, te verlagen. Dit schrijft het dagelijks bestuur van de schoolartsendienst in het jaarverslag over 1979. Volgens het dagelijks bestuur van die dienst is er met de hoofden van de scho len voor buitengewoon lager onderwijs en de besturen van deze scholen een bespreking geweest over het werk van de schoolartsen met het BLO De schoolartsen moeten eigenlijk in het toelatings- en begeleidingsteam van de BLO-scholen zitting hebben, maar zij kunnen daar onmogelijk tijd voor vin den, aldus het jaarverslag. Voor het werk in de toelatings- en bege leidingsteams wordt 3 minuten of twee uur per leerling. Er zijn in de schoolartsendienst ongeveer 450 leer lingen van het BLO. Dit betekent dus ongeveer 900 uur per jaar extra werk. ..Er zou dus voor dit werk een extra schoolarts meer nodig zijn", aldus het J aarverslag. In dat verslag geven de ver schillende medewerkers een verslag van hun activiteiten ovef het vorig jaar. MET MEDEWERKING VAN ANNE FRANK STICHTING 1 TERNEUZEN - In de hal van het Terneuzense stadhuis wordt tot en met 10 mei een tentoonstelling ge houden over de tweede wereldoor log. Met medewerking van de stichting 'Anne Frank' en enkele inwoners uit de eigen gemeente is een overzicht gemaakt van de ge beurtenissen tijdens de jaren 1940- 1945 (in Terneuzen en daarbuiten). Uit de verzameling van de heer J. L. Platteeuw uit Terneuzen is een vijftigtal foto's te zien, alsmede en kele tientallen pamfletten, aan kondigingen van de bezetters en verordeningen. Verder zijn er ook diverse gebruiks voorwerpen uit die periode De heer J. F. de Mul uit Zaamslag heelt, zes door hemzelf vervaardigde schilde rijen in bruikleen afgestaan en Fo to But uit Terneuzen heeft eeii twintigtal foto's, gemaakt in en om Temeuzen tijdens de woelige oor logsjaren. vergroot en beschikbaar gesteld. De tentoonstelling is geopend tij dens de kantooruren, van maan dag tot en met. vrijdag van 9.00 tot 12 00 en van 13.00 lot 16.30 uur. Op zaterdag 3 mei en op zaterdag 10 mei is de tentoonstelling te bezichti gen van 14.00 tot 16 00 uur. Ook op bevrijdingsdag, maandag 5 mei. is de tentoonstelling geopend van 14.00 tot 16.00 uur. De tentoonstelling over de tweede wereldoorlog in de hal van het Terneu zense stadhuis. OOK OPTREDEN NOORSE EN BELGISCHE GASTEN SAS VAN GENT - Vrijdag 30. zaterdag 31 mei en zondag 1 juni presenteert de volksdansgroep 'De Grutmoole' te Sas van Gent zich met een volksdansweek- einde, waaraan verder een Noorse en een Belgische groep deelnemen, aan het publiek. Het gezelschap van 36 Sas- senaren (vier muzikanten, de rest dan sers) heeft de afgelopen maanden een gevarieerd programma ingestudeerd. Iedere danser heeft twee danskos- tuums: een pak. zoals dat omstreeks 1900 in Sas van Gent en andere plaat sen moet zijn gedragen, en een buiten lands getint fantasie-kostuum. 'De Grutmoole' ontstond een jaar gele den uit 'gastouders', die onderdak ver leenden aan de internationale groepen volksdansers, die Sas Promotion al vijf jaar lang naar de Kanaalzonegemeente haalt. Omdat toekijken wat saai is. besloot een groepje Sassenaren zelf eens een dansje in te studeren. Het initiatief sloeg aan, al snel kwam er een officiële vereniging van de grond en werd het dansprogramma serieus geoefend met steun van de ervaren collega's van 'Ha- va Naquila" uit Vogelwaarde. De afgelo pen maanden heeft 'De Grutmoole' al een aantal keren opgetreden. Zo dan sten de leden in het verpleeghuis 'Ter Schorre', in cultureel centrum 'De OOK DEEL VERZAMELING VAN H. KOK MET NAME VOOR DE JEUGD BELANGRIJK BRUINISSE - Burgemeester T. C. Hek man van Bruinisse heeft donderdag een unieke tentoonstelling over de ja ren 1940-1945 geopend in het Neder lands hervormd verenigingsgebouw te Bruinisse. Vijf meidagen lang laat een fotoserie aan. vooral jonge, belangstel lenden zien waardoor de wat oudere gemoederen in deze dagen zo worden beroerd. Het unieke zit 'm in het feit dat ook een deel van de omvangrijke verzamelijk van de heer H. Kok bij de foto's wordt tentoongesteld. In zijn openingstoespraak zei de Bruse burgemeester dat het goed was voor jonge mensen om eens kennis te maken met datgene wat voor ouderen reëel, maar voor kinderen vaak verweg en on geloofwaardig klinkt „De vrijheid die we nu genieten en waar we maar erg weinig bij stil staan, was de inzet voor de gruwelijkheden en ontberingen, die veel mensen er in die tijd voor over had den. Verzet dat woord kennen vele jon geren maar waartegen men zich verzet te, dat moet nu nog eens duidelijk wor den want daar ligt de essentie." vond de burgemeester. De fototentoonstelling wordt gevormd door reprodukties van originele afbeel dingen die permanent tentoongesteld worden in 'het 'Achterhuis' te Amster dam. De Anne Frankstichting liet 200 foto's met bijschriften reproduceren en Bruinisse kocht zo'n serie aan. Het is de bedoeling dat de fototentoon stelling komt te hangen in het op te richten Oorlogsmuseum van Bruinisse. De oude kleuterschool aan de Dreef wordt momenteel verbouwd tot oor- logs/scheepvaartmuseum en tot open bare bibliotheek. De gemeente wil hier mee een extra slechtweervoorziening scheppen voor watersporters en toeris ten. Voor de inventaris van het oorlogs museum is ook een deel van de verza meling van het voormalige oorlogsmu seum in Middelburg aangekocht. Bruinisse heeft een grote meevaller een inwoner als de heer H. Kok te hebben. Hij verzamelde in de loop der Jaren al lerlei attributen, affiches, en wapen tuig. die met de tweede wereldoorlog te maken hebben. De heer Kok wilde zijn verzameling graag voor de tentoonstel ling beschikbaar stellen De tentoonstelling in het. Nederlands hervormde verenigingsgebouw duurt nog tot 5 mei. Het museum komt pas in de tweede helft van 1980 klaar, dus tot dan moeten de foto's nog even de kast Rommelmarkt in Hoedekenskerke HOEDEKENSKERKE - Jeugdsoos De Griendrakkers in Hoedekenskerke houdt zaterdag 10 mei voor het gebouw 'De Vriend' een rommelmarkt ten bate van de jeugdclub. Vrijdag 2 mei (van daag) worden de spullen opgehaald in Hoedekenskerke. Men begint daarmee om 19.00 uur. Boottocht afdeling Borsssele Zonnebloem BORSSELE - De Zonnebloem-afdeling Borssele gaat op vrijdag 2 mei varen met ongeveer 200 zieken, gehandicap ten en alleenstaanden vanuit de veer haven in Wolphaartsdijk. Het vertrek is om 9.00 uur. Speye' in de eigen woonplaats en in 'Den Dullaert' te Hulst. Eind mei gebeurt het allemaal 'echt' en m passende kledij. De Sassenaren zul len ongetwijfeld kritisch op de vingers worden gekeken door hun gasten: de SAS-folkloregroep uit Oslo en de volks kunstgroep 'Den Moddevijvere' uit het Belgische Laarne, waarmee 'De Grut moole' al langer vriendschapsbanden Gekostummeerd voetbal op 5 mei in Kapelle KAPELLE - Na afloop van de optocht die maandagmiddag om half 2 start op het veilingterrein houdt de Oranjever eniging in samenwerking met de W Kapelle een gekostumeerde voetbal wedstrijd. Om 15.30 uur wordt er gespeeld door F en E-pupillen (6-10 jaar). Om 16.00 uur een wedstrijd tussen D-pupillen (10-12 jaar). Om 16.30 uur volgt er een gekos tumeerde wedstrijd van senioren. Promotie volleybalteam Amigos Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER - Het derde zestal van de Oud-Vossemeerse volleybalver eniging Amigos heeft door een 3-0 over winning op Veronica 2 promotie afge dwongen naar de eerste klasse van de regio Bergen op Zoom. De setstanden waren 15-4. 15-9 en 15-12. In de eind stand van de competitie eindigde het team dat bestaat uit Nico Klippel. Con- ny Boogaart. Frank Hommel, Peter Uit- dewilligen, Pim Koedood en Corne de Koning op een tweede plaats. Poppentheater voor Thoolse peuters THOLEN - Het bestuur van de peuter speelzaal De Fabeltuin' te Tholen heeft een voorstelling van door het pop pentheater Robhetty' uit Steenbergen georganiseerd, die zaterdag 3 mei vanaf 15.00 uur wordt gehouden. Deze voor stelling werd mogelijk gemaakt door de financiële bijdrage van een Thoolse fa brikant. Examens Veilig Verkeer Sint-Annaland SINT-ANNALAND - Vierendertig leer lingen van de lagere scholen in Sint- Annaland slaagden voor het examen van Veilig Verkeer Nederland. Van de School met de Bijbel mochten 21 kin- dern het diploma in ontvangst nemen; van de De Casembrootschool slaagden 13 leerlingen. Het examen werd afgeno men door de politie en de afdeling Sint- Annaland van Veilig Verkeer Neder land. Collecte THOLEN - De collecte ten bate van de SAKOR-kinderbescherming heeft in Tholen 658,83 Collectanten waren de kinderen van de vierde klas van De Re genboog in Tholen, onderhoudt. De vereniging in Sas n Gent maakt trouwens ook deel uit ri de Belgische 'Werkgemeenschap w Volkskunst' omdat - zoals dansleicTj Raymond Bruggeman uitlegt - „w er' ze culturele wortels meer hebben jat Vlaanderen dan in Nederland". Bijij mend en voor Nederlanders met weg cijferen voordeel: de Belgische bondlla Programma |ju Het programma voor het volksdat weekeinde is als volgt: vrijdag 30 mei: aankomst van de ten. die zullen worden ondergebrai bij dansers van 'De Grutmoole'/01 Avonds kan er al wat worden geoefèftpl! Zaterdag 31 mei treden de groepen t«ee sen 14 en 16 uur op op de promenadeing Sas van Gent. Tussen 16 en 17 uur wje 1 den de dansgroepen ontvangen optoij i gemeentehuis waarna 'De Grutmotfen alle collega-dansers een maaltijd atójk biedt in 'De Speye'. Daar begint five 20.00 uur een voor iedereen toegank^ei ke volksdansavond. Na het officiële gedeelte zullen de dee kestjes van de groepen worden san#er gevoegd tot één ensemble, dat de leckil* begeleidt bij het dansen. ZondagmSta gen tenslotte treden Sassenaren en tna; ren om 11 uur op bij camping 'Zeebdut in Breskens. va; De gemeente stelde 5.000.- beschflo* baar voor het evenement. Als het jme Raymond Bruggeman ligt. laat Grutmoole' het niet bij een dande maar gaat het gezelschap spitten -r.ho oude Zeeuws-Vlaamse volkscultuurflei verwerkt het historische kostuud liedjes en dansen in de nieuwe progr ma's. SUZUKI Industriestraat 8-10 Goes Tel. 01100-15415-14987 nei e elektronische CD - ontsteking e instelbare vaar- en ondiepwaterstand e lichtaansluiting Florusse Watersport B.V. Wemeldinge W. Kanaalweg 47 Tot. 01192-1253 Langeweg 31 s Gravenpolder O01103-1804

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 28