Koninginnedagactiviteiten Middelburg druk bezocht f? Koninginnedagfestiviteiten in Vlissingen vooral voor de jeugd PZC/ alleen in de middaguren was het stil muziekkorpsen 's morgens door de wijken DONDERDAG 1 MEI 1980 streek MIDDELBURG - Middelburg heeft uitbundig koninginnedag gevierd. Vooral in de morgenuren ^Trokken de evenementen veel belangstelling. De organisatoren hadden rekening gehouden met de w<televisieuitzending van de inhuldigingsplechtigheid in de middaguren, zodat er woensdagmid- e3|ag niet veel publiek in het centrum was te zien. Alleen de jeugd was present en voor deze s nieeftijdsgroep had de vereniging 'Uit het Volk-Voor het Volk' een optreden georganiseerd van 'The 1 'H/aurel Canyon Band' in de foyer van het Citytheater. En dat bleek een schot in de roos, want vanaf 'l6Vet begin tot het eind was er veel belangstelling voor deze band. viering van koninginnedag begon in enoe Zeeuwse hoofdstad met het hijsen n ,_van een twintigtal vlaggen door scou- tle Jingleden onder begeleiding van de e jKcoutingband. v_Xoco-burgemeester W. P. J. Baars - bur- ovgemeester Wolters en zijn echtgenote gidwoonden de plechtigheid in Amster- u(3|dam bij - sprak de felicitaties namens oniet gemeentebestuur uit op deze 'bij- jzondere koninginnedag' die deels in het lte5eken stond van het afscheid van konin- |gm Juliana en deels m beslag werd ge- ^nomen door de inhuldiging van prinses Beatrix als koningin. Na een driewerf ""hoera volgde een samenzang door de talrijke aanwezigen. Het jeugdkorps 'ONDA' zorgde voor de begeleiding van het feestgezang. Daarna was het feest programma vooral afgestemd op de kinderen, die in de verscheidene Mid delburgse wijken een uitgebreid spel- programma kregen aangeboden. De be langstelling voor deze activiteiten was bijzonder groot. Ondanks de televi sieuitzending van het aftreden van ko ningin Juliana was er meer pubhek dan voorgaande jaren. Ook de kinderen na men in groter aantal deel dan voorheen De optocht met versierde fietsen, die in de Magistraatwijk was georganiseerd, had twee maal zoveel deelnemers dan vorig jaar en ook de kinderspelen trok ken meer deelnemende kinderen dan voorheen HOEK - Diverse festiviteiten i.v.m Hoek Totaal '80 KLOETINGE- N.h. kerk.20 uur Orgel concert door Klaas J. Mulder. MIDDELBURG - Gasthuis, 20-21.30 uur: Uitzending Rawa, Americain. 20.30 uur: Popfilm. TERNEUZEN - Watertoren. 13-18 uur: Bezichtiging. VLISS1NGEN - De Piek. 21 uur: Film "dr. Marbuse II: Inferno': Bethesda'Sint-Josephziekenhuis. 20- 21.30 uur: Uitzending Rawa BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy. 20 uur: Kramer versus Kramer. 12 jr.. Luxor, 20 uur De vier vuisten op safari. a.l. GOES - Grand. 20 uur: The Heli's An gels. 16 jr. HULST - De Koning van Engeland. 20 uur Ten, 16 jr.: 20 uur: La Luna. 16 jr.; 13. 14.30. 16. 17.30 en 20.15 uur: Jose phine Mutzenbacher. 18 jr. MIDDELBURG -City20 uur: Bilitis. 18 jr. VLISSINGEN - Alhambra I, 20 uur Rabbi Abraham in het Wilde Westen. 12 jr; Alhambra II, 20 uur: Jaguar, de on overwinnelijke 12 jr. TENTOONSTELLINGEN BRESKENS - Recreatiepark Schone- veld Werken John Verschuren. BRUINISSE - Hal Stadhuis. 9-12 en 14- 17 uur: Werken Aijanne Huls-de Rover. GOES - Museum, 10-12 en 13.30-17 uur. Werken Groep 80. GROEDE - Hotel Het Vlaemsche Duyn: 'Pastoraals en Mannus'. werken van Ange. HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. HULST -Streekmuseum, 14-17 uur: '800 jaar Hulst': Bibliotheek Expositie over 2e wereld oorlog; Galerie Van Gcyt, 9-12 en 14-18 uur: Werken W. Oepts. MIDDELBURG - Zeeuws Kunste naarscentrum, 10-12 en 14-17.30 en 19- 21.30 uur; Wandkleden en diamant op glasgravures van Georgme E. Ruissen- Tonnon; Galerie De Dolphijn, 10-18 uur: Teke ningen en keramiek van Anneke Groe- nenberg; Artshop Six and Six. 10-18 uur Werken van Gera Dauvillier en Wim Vader. Galerij De Cleene Catte. 12-17 uur Werken Peter Koene.; Sint-Janstraat41.14-17 uur: Touwplas- tieken van Anneke Ruimschotel. Restaurant Miniatuur Walcheren: Werken Peter Verwey. NISSE - Galerie De mooie staak. 9-20 uur: Werken Messemaker. OOSTBURG -Hal Stadhuis. 9-12 en 14- 16 uur: Expositie Anne Frankstichting. TERNEUZEN - Hal Stadhuis. 9-12 en I 13-16.30 uur; Expositie over de 2e we reldoorlog Artikof. 8-18 uur: Werken Monique Weijters: Bibliotheek, 9-12 en 13 30-17 30 uur; Merklappententoonstelling 'De gou den naald' VLISSINGEN - Galerie Marquis. 13-18 uur: Werken Sjef Hendenckx. IJZENDIJKE - Streekmuseum. 10-12 en 13.30-17 uur: Werken 'meester' Cor- nelis en oude prenten en kaarten. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel. 01100-14444. (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-V'laanderen - Alarmnum mer 01150-12200 (brandweer en ambu lance i. Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur. weekends van 20.00-24.00 uur. Zeeuwsch-V'laanderen - Hulpgroep bij drankprobleem (AA), tel 01174-217 Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645. dag en nacht bereik- In de wijk Dauwendaele werden de kleintjes vermaakt in het winkelcen trum Dauwendaele en de oudere jeugd had een eigen programma op het speel veld voor het winkelcentrum Het draaiorgel 'De Sater' luisterde de spe len in Dauwendaele muzikaal op Spelletjes In en om het Zuiderbaken werden de kinderen uit de Magistraatwijk bezig gehouden. De wijkvereniging Zuid had voor deze gelegenheid een aantal nieuwe spelletjes bedacht. In de Stro- menwijk waren de kinderspelen op het schoolplein van 'De Sandenburch' en voor de kleuters in 'De Vergulde Baars', het gebouw van de wijkvereni ging 't Zand, die de organisatie voor haar rekening nam. De atletiekvereniging 'EMM' verzorgde de kinderspelen op de Markt en m Kla- renbeek hield de gelijknamige wijkver eniging de kinderspelen op het sport veld van de stedelijke scholengemeen- Subsidietoezegging herstel hervormde kerk Grijpskerke GRIJPSKERKE - De gemeente Marie- kerke heeft een definitieve (schriftelij ke) subsidietoezegging gekregen van de Rijksdienst voor de Monumenten zorg te Zeist, voor de restauratie van de Nederlands hervormde kerk aan de Kerkring te Grijpskerke. Met het op knappen van het kerkgebouw, eigen dom van de kerkvoogdij, is een bedrag gemoeid van vier en een halve ton. dat geheel subsidiabel is. Vijftig procent van deze subsidie wordt toegekend door het rijk, tien procent door de provincie, dertig procent door de gemeente en de resterende tien pro cent komt op 'rekening' van de kerk voogdij. Voor de restauratie van de kerktoren was al eerder een subsidie toegekend van 80.000.-. De toren is ei gendom van de gemeente Manekerke Burgemeester mr B J van Putten vreest dat er niet voor 1985 met de werk zaamheden zal worden begonnen. Half mei heeft hij een gesprek met 'Monu mentenzorg'. waarin hij zal proberen een voorfinanciering te krijgen waar door naai' hij hoopt, eerder met de beide restauraties kan worden begonnen Voetbalwedstrijd SINT-JANSTEEN - Op het gemeente lijk sportterrein in Sint-Jansteen wordt maandag een voetbalwedstrijd ge speeld tussen het A-elftal van Steen, dat in 1977 kampioen van Zeeland werd. en een elftal bestaande uit spelers die in de periode 1967-1970 A-junior wa- schap. Ook in de Eigenhaardstraat en in Nieuw-Middelburg trokken de kin- derspeler veel deelnemers Voor de Gekraakt pand te Vlissingen al half jaar bewoond VLISSINGEN - Het pand aan de Bad huisstraat te Vlissingen dat volgens berichten van het Landelijk Overleg Kraakgroepen woensdagmiddag zou zijn gekraakt, wordt volgens de Vlis- singse gemeentepolitie al een half jaar bewoond door een kraker. Wel heeft deze bewoner woensdagmiddag ver sterking gekregen van acht andere krakers. Het pand aan de Badhuisstraat is ei gendom van de gemeente en zal worden gesloopt in verband met de aanleg van wegen over de Spuikom. Volgens de krakers staat het huis al zes jaar leeg Buurtbewoners waarschuwden woens dagmiddag de politie, nadat zij een aan tal mensen met huisraad het pand had den zien binnengaan. Even later brach ten de krakers een spandoek aan met de tekst 'Niet? gekraakt, bewoond'. Na een eerste onderzoek door de politie, verklaarde een woordvoerder van de politie dat voorlopig geen aanleiding wordt gezien tot enige act tegen de kra kers. Zware schade aan auto's en gevel bij parkeermanoeuvre in Vlissingen VLISSINGEN - Twee personenauto's zijn geheel vernield en een derde werd licht beschadigd bij een aanrijding, in de nacht van dinsdag op woensdag op de Troelstraweg te Vlissingen. De Vlis- singer A. H. A. B. was met zijn auto bij het parkeren voor zijn flatwoning te gen een al geparkeerde auto gereden, die daarop tegen een andere auto bot ste. Bovendien raakte hij de muur van de flat. waardoor volgens de politie een schade aan het flatgebouw van de woningbouwfederatie Basco ontstond van 5000 gulden. De aanrijding is volgens de Vlissmgse gemeentepolitie vermoedelijk ont staan. doordat de remmen van de auto van B iets mankeerden. B. raakte bij het parkeren de auto van R. S. uit Vlis singen. die geheel werd vernield, even als de auto van S. Beide wagens moes ten worden weggesleept. De derde auto. eigendom van een Vlissings taxibedrijf, werd licht beschadigd. B. verkeerde volgens de politie niet onder invloed van drank leerlingen van de 5e en 6e klassen van het lager onderwijs hield de zwemver eniging 'De Zuidwester' wedstrijden in het zwembad Tweehonderd kinderen namen aan dit zwemfestijn deel Voor de besten van de verschillende leeftijds groepen waren prijzen beschikbaar. De Middelburgse nngrijdersvereniging 'Nooit Gedacht' hield een wedstrild op de Dam. Ook voor dit evenement was de gehele dag door een goede belang stelling Rond het middag uur gaf beiaardier Henk Groeneweg uit Rotter dam een concert op het carillon van de Lange Jan Ook de prestatieloop. georganiseerd door de atletiekvereniging Dynamo'70, trok meer deelnemers dan vorig jaar. Meer dan 100 deelnemers gingen woensdagmiddag van start bij het buurthuis 'Eigenhaard' aan de Werf- straat. Aan de evenementen in de wijken en in het centrum verleenden alle Middel burgse muziekkorpsen en drumbands met majorettes medewerking. Dit sa menwerkingsverband van Middelburg se muziekkorpsen besloot, na een feestelijke kinderoptocht, woensdag avond met een grootse show de Middel burgse koninginnedag. Dit sluitingsevenement trok veel be langstelling Als gasten werkten hier aan mee de folkloristische dansgroep Medioburgum. de Euroband met mini- retjes. het juniorkorps Johan Friso, de signaalafdeling MTV '69 met majoret- ten en de Showband Juliana met de silk-selection Ook in de kemen Sint-Laurens en Nieuw- en Sint Joosland werd konin ginnedag gevierd. In de morgenuren waren er kinderspelen en 's avonds stond er in beide plaatsen een oranjebal op het programma. TITEL ZEELAND VOOR DAMES BIG SMASH MIDDELBURG - Als sluitstuk van de onlangs geëindigde afdelingsconipeti- tie tafeltennis werd de eerste Zeeuwse damescompetitie gespeeld. Omdat het hoofdbestuur van de Nederlandse Ta- feltennisbond inmiddels heeft bepaald dat alleen nog damesteams tol de lan delijke competitie worden toegelaten die voortkomen uit een aparte dames competitie, maakten MZ I, Big Smash 1 en Zand 1 hiermee een aanvang. In een halve competitie speelden deze teams een dnekamp De eerste ontmoe ting tussen Big Smash 1 en MZ 1 lever de een royale 9-1 zege op voor de Bigge- kerkse dames waarbij Koos van Rooij- en-Jakobsen en.Ria van Maldegem als enigen ongeslagen bleven. Ellen Gel- joen van MZ1 redde de eer tegen Eve lien Meijer Ook Zand 1. met Clara de Bree. Iris Riddenkhoff en Marijke van de Voorde, bleek sterker dan MZ I en dat resulteerde in een 2-8 overwinning voor Zand. De beslissing om de titel tus sen Zand en Big Smash was een gelijk- opgaande strijd waarbij Big Smash pas in allerlaatste instantie kans zag de ze ge naar zich toe te halen met 4-6 Big Smash ziet. ondanks de Zeeuwse titel, af van promotie naar de landelijke com petitie, zodat Zand 1 zal worden voorge dragen voor de landelijke promotie overgangsklas. Pentekeningen van Ko de Jonge in Middelburg MIDDELBURG - In het Zeeuws Kun stenaarscentrum aan de Molstraat te Middelburg wordt van 3 tot 22 mei een tentoonstelling gehouden van pente keningen van de Middelburgse kunste naar Ko de Jonge. De tentoonstelling wordt zaterdag om 16.00 uur geopend door burgemeester drs P A. Wolters van Middelburg. Cen traal m de tentoongestelde pentekenin gen staan de thema's 'slot en sleutel', evenals 'open en gesloten'. Voor de pen tekeningen op deze tentoonstelling heeft Ko de Jonge geen gebruik ge maakt van de 'snelle' middelen als col lage. stempel, foto en dia maar zich be perkt tot gebruikelijke middelen en werkwijze. De tentoonstelling is van dinsdag tot en met vrijdag te bezichti gen van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.30 uur. op woensdag en vrijdag van 19.00 tot 21 30 uur en op zaterdag van 9.00 tot 12.30 en van 14.00 tot 16 00 uur. i Advertentie i De nieuwe Dahl! Roald Dahl i^5. 224blZ,f 25- in de boekhandel verkrijgbaar MEULENHOFF AMSTERDAM M Ringrtjders trokken woensdag m op tocht met muziek over de Markt te Mid delburg. Oud-Zeeuws elftal speelde oefenwedstrijd tegen AZW AXEL - Het Oud-Zeeuwse voetbalelf tal. voornamelijk bestaande uit (ex- )spelers uit Zeeuwsch-Vlaanderen, speelde dinsdagavond ter voorberei ding op een aantal wedstrijden tegen Zeeuws-Vlaanise standaardtcams (en- der meer Terneuzen. Breskens. Bier vliet. Sluiskil en Axel) een oefenwed strijd tegen AZW-2. De 'oudjes' deden het nog opperbest en wonnen met 5-0, via doelpunten van Machiel de Visser (tweemaal). Tormie Hendnkse. Hans Herman en Han van der Hooft. Behalve de doelpuntenmakers maak ten verder deel uit van het Oud-Zeeuw- se elftal: Jan de Roo, Rinus Verberk- mees. Frans Vlassenrood. Jan Doorns. Piet Wissel. Ronnie Lambert en Hans Vercauteren. VLISSINGEN - Menige inwoner van Vlissingen, werd woensdag op zijn vrije dag omstreeks half negen gewekt door de vrolijke klanken van verschil lende muziekkorpsen, die de festivitei ten ter gelegenheid van de inhuldiging van koningin Beatrix, begonnen met een wandeling door de wijken. Lat'er op de morgen werd het voorna melijk een feest voor de jeugd. De wijk- comite's en speeltuinverenigingen wa ren druk in de weer geweest om voor de kinderen allerlei attracties te organise ren. Ondanks het goede weer liet de op komst hier en daar echter wat te wen sen over. Volgens verschillende organi satoren was dit in hoofdzaak te wijten aan de uitgebreide televisieuitzendin gen van de plechtigheden in Amster dam. Toch konden de jeugdige deelne- mertjes zich naar hartelust uitleven in allerlei behendigheidsspelletjes. Tegen de avond viel nog deel te nemen aan verschillende andere attracties, zoals een dropping en een ganzebordspel Een ding mocht natuurlijk niet ontbre ken op een koninginnefeest en dat wa ren de lampionoptochten. Daarom be sloten de verschillende wijken de festi viteiten met de traditionele lampionop tocht. In de Scheldebuurt ging 'Ons Genoe gen' met het Groot Vlissings Majoret- tenpeloton de vele kinderen vooraf. In Paauwenburg was de belangstelling voor de lampionoptocht zeer groot. Hier werd medewerking verleend door de drumband VTV en het majoretten- peloton 'Stars at Moonlight'. De lam pionoptocht in de Bloemenlaan werd opgeluisterd door het jachthoorn- en trompetterkorps 'Oranje-Nassau' In Souburg tenslotte werden de kinderen begeleid door 'Vlijt en Volharding' en het majorettenpeloton 'Young Stars'. Op het Van Nispenplein in Vlissingen moest de brandiveer eraan te pas komen om een in de bomen terecht gekomen ballon los te maken. Aan het Van Nispelplein in Vlissingen werden ballonnen opgelaten, in aanwezig heid van burgemeester drs Th J. Westerhout en zijn echtgenote. Tussen hen in de heer C W Louwerse Niet voor iedere Vlissinger was konin ginnedag een onverdeeld genoegen, zo als deze pruilende peuter demon streert Aan de Vlissingse Bloemenlaan toerden kinderspelen gehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 5