koppelrace in ahoy fc kerkwerve won verrassend de beker SOFTBAL VERENIGING SVZ OPGERICHT SchouwenSDuiveland Extr '...GEWELDIGE GEBEURTENIS... Schouwen-Duiveland Extra anette schouls naar nk turnen DONDERDAG 1 MEI 1980 Kees Eigenhuis nog aan de leiding voor de latere winnaars Niek Flipse en Jan Eversdijk (beide nummers 1 V orige week werd in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy het zoveelste minivoetbalseizocn afgesloten met de finalewedstrijden. Ter omlijsting van deze door ruim 8000 enthousiaste kijkers bijgewoonde happening stonden ook wielerwedstrijden en een koppelwedstrijd voor atleten op het programma. Voor de Zeeuwse atlctiekliefheb- bers betekent vooral het laatste onderdeel weer iedere keer een kolfje naar de hand. omdat Zeeuwse atleten vooral in Ahoy nogal eens de show plegen te spelen. Ook ditmaal waren weer een zestal Zeeuwen op het appèl. Jan Eversdijk en Niek Flipse van het Goese AV '56. Johnny Vermeule van Dynamo '70 uit Middelburg en last but not least het Delta Sport-drietal Kees Verkerk. Simon Blom en debutant voor Ahoy Herman Padmos. Het is iedere keer weer een geweldi- zware klus, maar wel een atleet, die een toekomst in het verschiet heeft, die hem tot een grote uit kan laten groeien. Zaterdagmiddag toonde Vermeule dat in Steenbergen nog maar eens aan door op de 800 meter voor het eerste in zijn carrière onder de twee minuten te finishen. Gezien zijn leeftijd een prima prestatie. Dat hij in een rechtstreeks duel Kees Ver kerk op de streep klopte was een ex tra leuke bijkomstigheid. ge gebeurtenis om hier aan de start te mogen komen", vertelt Kees Ver kerk. die al gedurende drie minivoet balseizoenen in het atletiek-onder- deel aantreedt. „Ook het feit, dat men bij de organisatie steeds weer een beroep doet op Zeeuwse atleten en met name op de Delta Sporters geeft ons een enorm gevoel van er bij te horen in de atletiek. Hetzelfde er vaar ik echter ook bij Eversdijk en Flipse. Dit tweetal komt hier tot ge weldige explosies en vormt zonder meer een volwaardig tegenstander voor de andere zeer gerenommeerde koppels die hier aan de start verschij nen. Mannen als Cor Louws, Koen Gijsbers en Klaas Lok moeten beslist rekening houden met het Goese duo", legt Verkerk uit. Voor Herman Padmos betekende het optreden in Rotterdam een debuut, dat dankzij een taktische manoeuvre van Blom en Verkerk plaatsvond. Omdat Blom en Verkerk graag sa men wilden aantreden, maar beiden een uitnodiging hadden gekregen van de organisatie, werd Padmos in de gelegenheid gesteld zelf een part ner te zoeken en zodoende in Rotter dam te debuteren. „Het was natuur lijk nauwelijks denkbaar, dat ik in Ahoy enig potje zou kunnen breken", vertelt de Burghtenaar, hiermee aan gevend, dat hij wel degelijk zijn be perkingen in de atletleksport kent, „maar alleen al het feit, dat je voor zo'n massa mensen hebt mogen lo pen geeft je een enorme bevredi ging", laat hij er op volgen. Na wat zoekwerk werd in Middelburg een partner gevonden in de sympa thieke Johnny Vermeule. zonder eni ge twijfel ook nog te licht voor zo'n Herman Padmos bezig aan zijn ge vecht op eerbiedige afstand van de overige lopers. start Er kwamen in Rotterdam negen koppels aan de start, waardoor twee series nodig waren om vier koppels af te laten vallen en daardoor te ko men tot een finale met vijf koppels. In de eerste serie van vier kwamen als Zeeuwse vertegenwoordigers Jan Eversdijk en Niek Flipse aan de start. Vijftien ronden hadden beide atleten de tijd om zich via een over winning, dan wel via een sterke tijd in de finale te plaatsen. De AV '56- atleten - zoals eerder gememoreerd in Ahoy extra gestimuleerd - lieten niets aan het toeval over en vochten zich via een keurige overwinning in 6.35.00 in de finale. Met hen mee ging het duo Kees Eigenhuis/Jan Zethof, die met hun tijd van 6.37.12 meepro fiteerden van de krachtsexplosie van de Goesenaren. In de tweede serie mochten de twee andere Zeeuwse duo's aantreden. Blom/Verkerk en Padmos/Vermeule vochten beiden voor wat ze waard waren. Het eerste koppel had gedu rende een groot gedeelte van de race een groot aandeel in het kopwerk. Si mon Blom liep gedurende een ronde zelfs een tiental meters voor het ove rige viertal uit. Een viertal, waaruit Herman Padmos al halverwege moestlossen, hetgeen door de jeugdi ge Vermeule niet meer kon worden goedgemaakt. Overigens liep het koppel Padmos/Vermeule bepaald geen slechte wedstrijd, maar miste duidelijk ervaring tegen de gerenom meerde tegenstanders. Toen een drietal ronden voor het ein de Cor Louws een demarrage plaat ste, konden alleen Roel Raaymakers en Imco Brouwer volgen. Kees Ver kerk bleek toch wel enigszins verrast door de tussensprint van Louws, waardoor er een gaatje viel tussen het leidende drietal en de Schouwse vertegenwoordiger. De laatste twee ronden was dit uiterst minime gaatje naar later zou blijken wel fataal voor Verkerk/Blom. De kracht ontbrak om weer bij te komen, waardoor de eerste drie koppels vrijwel gelijk over de streep kwamen op ruim twee se conden gevolgd door Verkerk en Blom en nog wat verder door Her man Padmos en zijn koppelgenoot Johnny Vermeule. Concluderend betekende deze uit slag de uitschakeling van het Delta Sport-contingent. Voor Padmos/Ver meule eigenlijk volgens verwachting, maar voor Blom-Verkerk toch wel een beetje tegenvallend, al wilden de beide Delta Sporters hier geenszins van weten. „Ik heb gedaan wat ik kon", verklaarde Simon Blom. „maar ik denk. dat we ons een beetje onnodig hebben laten verrassen Dat was ook de mening van Kees Verkerk, al kon hij zich nauwelijks herinneren, dat hij het was geweest, die het slachtoffer was van de demar rage van Cor Louws. natuurlijk niet de eerste de beste. Dat echter ook de beide andere niet-Zeeuwse koppels hiervan profiteerden was een beetje buiten verwachting. Vader Jan Vermeule stond geenszins verbaasd te kijken, dat zijn zoon sa men met Herman Padmos werd uit geschakeld. „Dit is geweldig zwaar", beaamde Vermeule. „Je moet wel een stalen conditie hebben om hiet in de finale te komen. Het is bepaald geen schande om door een aantal klasse-lopers als hier aan de start komen naar huis te worden ge lopen. Het is voor John - en natuur lijk ook voor de anderen - iets, wat je moet hebben meegemaakt. Per soonlijk zie ik het als een martel gang. Iedere ronde wisselen, aanzet ten, tempo maken en aanklampen. Dat gaat voor een ervaren atleet al moeilijk, laat staan voor onervaren mannen als Herman Padmos en mijn zoon". In de finale, die anderh alf uur later op het programma stond, en die over 'slechts' tien ronden ging, manifes teerden Jan Eversdijk en Niek Flipse nog maar eens een keer hun klasse. Nadat rondenlang een afwachtende houding werd aangenomen, sprintte Jan Eversdijk naar een voortreffelij ke overwinning, zestiende seconde voor Imco Brouwer en koppelgenoot Melchert Kok. Daar weer kort achter eisten Roel Raaymakers en Jan Mens de derde plaats op, terwijl ster ke koppels als Kees Eigenhuis/Jan Zethof en Cor Louws/Bram Kok ge noegen moesten nemen met de vier de en vijfde positie. „Dat zijn nou echte publiekslopers". meende Kees Verkerk na het aan schouwen van de pure kracht-zege van Eversdijk/FIipse. „Ik ben dat normaal ook - evenals Simon Blom - maar het is jammer, dat we er niet bijzaten. Maar ja volgende keer be ter". Dat is nou echter maar net de vraag. Voor dit seizoen is de mini voetbalshow weer achter de rug en voor volgend jaar staan er nogal in grijpende veranderingen te verwach ten. Zo zal het hele gebeuren zeker tweemaal naar de Arnhemse Rijnhal worden verplaatst en is het ook vrij wel zeker, dat het atletiekonderdeel van het programma zal worden afge voerd. „Dat zouden we allemaal bij zonder jammer vinden, maar we zul len met z'n allen toch nog van alles in het werk stellen, om de organisatie tot andere gedachten te doen ko men". vertelde Verkerk lachend. Het is te hopen voor de atletiek, dat de pogingen zullen slagen, want dit gebeuren in Ahoy straalt zonder meer een enorme propagandistische waarde uit, al zou er wel wat te zeg gen zijn voor een herziene aanpak, waardoor een en ander iets deskundi ger aan het talloze publiek (en waar zie je dat nou nog bij atletiekevene- menten) zou kunnen worden overge bracht. Drie Delta Sport-atleten be leefden er weer een leuk avondje mee en konden zich in het Rotterdamse sportpaleis voluit meten met een aantal groten van de vaderlandse at letiek en dat is toch ook wel weer wat. een van de wissels van het koppel Simon Blonv'Kees Verkerk. Blom (op de voorgrond 6i wordt aangetikt door Verkerk iachterste 6i. De race wordt nog eens doorgesproken. V.l.n.r. John Vermeule. Simon Blom, Herman Padmos en Kees Verkerk. IMaandagavond is er een eind gekomen aan het zaalvoetbalgebeuren voor het seizoen 19791980. Een weinig enerverende bekerfinale sloot een voor de Zaal- voet balcommissie Schouwen-Duiveland succesvol een aantal schoonhcisfoutjes in zich", vertelde commissievoorzitter Cees in 't Veld. „Vooral het laten afwer ken van een kwartfinale en halve finale en finale op een avond is natuurlijk niet goed. Zeer verrassend bekerwinnaar werd het amper een week eerder uit de eerste klas gedegradeerde FC Kerkwerve. Tot aan de finale had de formatie niet over geluk te klagen. In de kwartfinale werd de ploeg vrijgeloot, terwijl men in de halve finales tegen een volledig uitge blust Country Club kwam te staan. Na een 2-2 eindstand brachten de straf schoppen de beslissing in het voordeel van de FC Kerkwerve. De finale tenslot te leverde een dikverdiende overwin ning op tegen het inmiddels voor de derde keer op een avond aangetreden Skol Boys. De legendarische formatie van weleer was dit blijkbaar ook iets te veel van het goede, waardoor een zijn kans ruikend FC Kerkwerve nauwe lijks in gevaar kwam. Doelpunten van Leen Poot en Bram Bevelander bepaal den de eindstand op 2-0 in Kerkwervens voordeel. De openingswedstrijd van de avond (eerste kwartfinale) had via het lot an dermaal MEVO en Country Club tegen over elkaar gezet. Velen hadden ge hoopt. dat de beide in de competitie do minerende ploegen elkaar pas in de fi nale zouden ontmoeten, maar door de beslissing van het lot was een van beide ploegen gedoemd reeds in de kwartfina le te moeten afhaken. Lange tijd was er sprake van een gelijkopgaande strijd. Tot aan de 22ste minuut kende de partij een 2-2 stand door doelpunten van Rini de Looze en Rien van de Neut voor ME VO en van Kees Magito en Wim van de Hoek voor de Zeeuwse kampioens- ploeg. Twee doelpunten van peter Goe- degebure kort op elkaar bleken iets te veel voor het hardwerkende (slechts met vijf spelers aangetreden) MEVO. Bovendien maakte doelman Jan-Kees van Liere - normaal een uiterst be trouwbare sluitpost - een niet al te dege lijke indruk. Verdiend ging Contry Club met de 4-2 winst over naar de halve fina le, waarin moest worden aangetreden tegen het vrijgelote FC Kerkwerve. De tweede kwartfinale tussen FC Groendal en Sporthuis Zierikzee werd zeer verrassend gewonnen door FC Groendal. Na een 2-0 voorsprong kon het Sporthuis alleen via Johny Ver- kaart nog tegen scoren, zodat de eind stand werd bepaald op 2-1. Skol Boys kende daarna weinig problemen met het tweede team van MEVO, door de 4-1 overwinning voldoende geïllustreerd. motioneerde Groendal-doelman kon deze beslissing er echter niet mee door. Nadat de strafschop was omgezet trok Berrevoets luid-argumerend richting scheidsrechter Kees Verkerk waarop hij door de standvastige arbiter hem een twee-minutenstraf oplegde, even later op verzoek van Berrevoets omge zet in een vijfminutenstraf, en nog even later - nadat hij een dreigende houding tegen Kees Verkerk aannam - gevolgd door zaalverwijzing. Al met al had de klok rustig doorgetikt, waardoor er niet meer aan aftrappen werd toegekomen en Skol Boys nogal fortuinlijk de finale instapte. Meteen ema moest de gele for matie van Henk Vermeulen en Frans den Oude weer aantreden voor de fina le. waardoor de ploeg té vermoeid aan het vertrek verscheen. Inmiddels is dus ook de competitie be sloten. Reden voor een afrondend over zicht. In de eerste klas werd Country Club dus kompioen na een verwoede strijd met MEVO. RAP '73 I eindigde als laatste en moest dus degraderen naar de tweede klas. Voor de tweede degradatieplaats was een beslissin* wedstrijd nodig. Hierin klopte SKNV" met 3-2 de FC Kerkwerve. waarde laatste ploeg RAP '73 mocht vergt len. eindstand: 1. Country Club 23 pnt; 2. MEVO 21 pnt( Sporthuis Zierikzee 17 pnt; 4. Skol BoysD pnt; 5. FC Groendal 15 pnt; 6. Stella BoysP pnt; 7. SKNWK 13 pnt; 8. FC KerkwerveL... pnt. 9. RAP '73 I 12 pnt. nd' In de tweede klas werd RAP '73II kampio^oi waardoor de vreemde situatie zich voorda dat in het komende seizoen het tweede te#6 van RAP '73 in de eerste klas zou moeit spelen, terwijl het eerste team een klas lasDe zou moeten aantreden. Dit zal echter weifelt eigen kring worden opgelost Met RAP 'voc mee promoveerde Toren Boys naar de how ste klas. Uit de tweede klas degradeerde., Brogum I en Drelschor. De eindstand: jf 1. RAP '73 n 24 pnt; 2. Toren Boys 21 pnt "ac ZZ '72 19 pnt; 4. Country Club II 18 pnt,?31 SVOWK 15 pnt; 6 ZZ '72II14 pnt. 7. MEVOfler 13 pnt; 8. Dreischor 11 pnt; 9. Brogum 19 ptor In de derde klas werd de zaak beheerst c%ei twee formatie's. die dan ook samen naar«e tweede klas promoveerden. Skol Boys b„ kwam na een spannende slotfase toch net tóV. punt te kort op de ploeg van Renesse, <r daardoor kampioen werden. Eindstand; V0( 1. Renesse 28 pnt; 2. Skol Boys II 27 pnt;Be' Die Gouwe 20 pnt; 4. Roggeband 18 pnt,En Zeelandia 15 pnt; 6. 14 pnt; 7 Brogum Ilftii; pnt; 8. Boys II 7 pnt; 9. SVOWK II 2 pnt (b^et haaldindelaatste wedstrijd met een 4-3 ovfyat winnine te een Roggeband). halve finales In de halve finales klopte FC Kerkwer ve, zoals eerder, gememorrerd, Coun try Club na het beter nemen van de strafschoppen. De Zeeuwsekampioen kon geen gebruik maken van de dien sten van de uiterst gevaarlijke Wim Overweel. Overweel raakte in de com petitiewedstrijd van Zierikzee tegen NOAD geblesseerd. De tweede halve fi nale leverde een bijzonder enerverend slot op met in de hoofdrollen aan de ene kant arbiter Kees Verkerk en aan de andere kant FC Groemdal-doelman Henk Berrevoets. Lange tijd had FC Groendal zeer reële uitzichten op een finaleplaats. Tot enkele minuten voor tijd kende de stug verdedigende for matie een tot op dat moment verdien de 2-0 voorsprong. Een schitterend te gendoelpunt van Frans den Oude bracht Skol Boys echter weer in de ra ce. Kort erop bracht een goede actie de partijen weer op gelijke hoogte. Drie minuten voor het einde vloog de vlam in de pan, toen Kees Verkerk voor velen geheel ten onrechte Skol Boys een strafschop toekende. Berrevoets zou de bal vast hebben gehad, was de algeme ne opinie. „De Groendal-doelman maakte een sliding en trapte na", ver telde Verkerk, „en dus is een strafschop de enige oplossing"Voor de uiterst ge- de wedstrijden van maandag 28 april begint zich in de zomeravond competitie al een duidelijke scheiding qua sterkte af te tekenen. Hernesse- roord en Zierikzee veteranen voeren samen de ranglijst aan met ieder één verliespunt (tegen elkaar) uit vier wedstrijden. Ook een verliespunt heeft Zeelandia, maar dan uit drie duels. Drie verliespunten hebben DSV (uit twee ontmoetingen), Stella Boys (uit drie) en ZZ '72 uit vier wedstrijden. De staart (in verliespunten) wordt ge vormd door Brogum, Toren Boys en Velocitas. De wedstrijd tussen Stella Boys en ZZ '72 kende voor de Boys een goed ver loop, totdat enkele minuten voor rust Ko van Belzen zijn intrede maakte in de ploeg van ZZ '72. Tot dan leidde Stella Boys door een doelpunt van Kees Bij- devaate met 1-0. Nauwelijks was Van Belzen echter op het veld of Adrie Ge- rards snelde na een uitstekende diepte- pass van Ko van Belzen door de Stella Boys-verdediging en maakte ook in de afwerking geen fout: 1-1. In de tweede helft was het Van Belzen zelf. die met treffers in de 12e en 25e minuut de eind stand in het voordeel van ZZ '72 bepaal de. Tezelfdertijd leek zich op een ander veld van De Bannink een verrassing te gaan afspelen. Toren Boys stelde de ve teranen van Zierikzee voor nauwelijks overbrugbare problemen. Dit resulteer de in de 20ste minuut in een doelpunt van Kees van den Hoek. na een onge lukkig moment in de verdediging van René Kerkhove. De Zierikzee-voorzit- ter kreeg een verre bal op zijn rug. waar vandaan de bal voor de voeten van de mee opgerukte Van de Hoek viel, die toen geen problemen meer had de uit positie gespeelde doelman Hage kans loos te laten; 1-0. In de tweede helft trokken de veteranen de zaak al in de eerste minuut recht, toen Henk Vermeulen achtereenvol gens tegen de lat schoot, op de doelman kopte en Ruud Pieters de terugsprin gende bal in het net plaatste: 1-1. Vlak voor tijd haalden de veteranen de nau welijks verdiende zege alsnog binnen, toen Henk Vermeulen een uitstekend genomen hoekschop feilloos inkopte. Kort voor de winnende goal hadden Toren Boys een gevoelige veer moetf laten, omdat centraal verdediger F Roskam met een blessure moest uitvJ len. De Boys trokken de laatste minf ten nog wel met alles wat men had inif aanval, maar de verdiende gelijkmak zat er niet meer in. Het bleef 2-1 voorf veteranen, die zodoende toch op 1; rechte spoor bleven. Maandagavo# voegde de ploeg er nog een 4-0 overwi ning op Brogum aan toe. Uitslagen afgelopen week: Brogui DSV 1-1; Hernesseroord-Velocitas 7- Stella Boys-ZZ '72 1-3: Toren Boys-Z rikzee vet. 1-2: Zeelandia-Stella Boys 0; Brogum-Zierikzee vet 0-4; Ton Boys-Velocitas 0-5 (reglementaire n derlaag voor Toren Boys, wegens ni opkomen). Programma komende week: donde dag (vanavond) DSV-Velocitas S rooskerkei en Brogum-Hernesserooi (Zierikzee); vrijdag: Zeelandia-Zieri zee vet. en Stella Boys-Toren Boys (lx den in Zierikzee): dinsdag: Herness roord-Zeelandia Middelharnis DS Stella Boys (Serooskerkei en Brogum ZZ '72 (Zierikzee pzc-sport-pzc-sport-pzc Delta Sport-turnster Annette Schouls zal zaterdag als enige Zeeuwse de provinciale turneer hoog moeten houden in de finale van de nationale tumkampioen- schappen afdeling wedstrijdsport „Het zo 14 al zeer redelijk zijn als An nette zich een plaatsje bij de eerste tien zou kunnen toeeigenen", ver telt Delta Sport-trainster Ria Kos ters. „Tijdens de voorwedstrijden in Eindhoven kwam zij weliswaar verrassend sterk voor de dag met een gedeelde tweede plaats achter Hedymde van Olympia Leende, nu in Kampen moet je er toch van uit C" gaan, dat er uit de andere regionale voorwedstrijden nog een aantal turnsters zijn doorgestroomd, dief1 haar de baas zullen zijn. Annette is echter altijd goed voor een degelij- 'a ke wedstrijd, hetgeen haar toch ie- dere keer verrassend hoog doet ein- nP digen, dus wie weet heeft de sympa-1 thieke ongevompliceerde turnster L ook nu een surprise in petto in de vorm van een klassering bij de.2| hoogsten", laat Ria Kosters er laco- j.t niek op volgen. Softbal vereniging Zierikzee. of kort weg SVZ. Dit is de eigenlijk alleszeg gende naam van weer een sportvereni ging op Schouwen-Duiveland. Maan dagavond vond in het Restaurant van Sporthal Onderdak de oprichtingsver gadering plaats van deze puur vrouwe lijke sport. „Een en ander is eigenlijk ontstaan door wat babbels na en rond de vrijdagse volley balwedstrijden in de Zierikzeese sporthal", vertelt ini tiatiefnemer en toekomstig trainer- coach Leen Koper. „De enorm opko mende sport softbal kwam door een paar meisjes ter sprake en zelf heb ik nogal wat ervaring als trainer in deze sport. Nadat ik me nogal laconiek had laten ontvallen 'Zoek maar een aantal meisjes bij, dan gaan we een clubje starten', bleek er op korte termijn een groepje van zo'n 20 meisjes bereid het zaakje van de grond te krijgen en van avond heeft de oprichting dan officieel zijn beslag gekregen". Voorlopig werden twee meisjes bereid gevonden het bestuur te gaan vormen, waarna in een later stadium voor aan vulling zal worden gezorgd. Nella Filius en Marjoke Hart verdelen voorlopig on derling de voorkomende werkzaamhe den. „Een probleem is voorlopig nog. dat alle meisjes op een na werkzaam zijn in het Rode Kruis Ziekenhuis, het geen als moeilijkheid oplevert, dat we te maken hebben met wisselende werk tijden. waardoor er steeds een gedeelte van de meisjes afwezig zal zyn. We ho pen daarom op korte termijn ook nog een aatal meisjes warm te maken voor deze fijne sport, die niet met de geme moreerde moeilijkheid te maken heb ben", vertelt Leen Koper. „Iedereen, die wat voelt voor deze op honkbal gelij kende sport is van harte welkom. De beide bestuursleden zullen hun opgave met plezier tegemoetzien. Nella Filius is telefonisch bereikbaar onder num mer 01110-4689 en Maijoke Hart op 01110-4047'! Het ligt in de bedoeling, dat SVZ voor de eerste keer een trai ningsavond zal beleggen op vrijdag 1? mei op een speelveld aan de CallanweéFe Van Veenstraat. In 1980 zal men z#c hoofdzakelijk beperken tot training®»11 en wat verderop in het seizoen zal aar' een aantal toernooien worden deelgejf nomen om de sfeer te proeven. In hf seizoen 1981 hoopt de jongste Scho\iei: wen-Duivelandse sporttelg dan in core*" petitieverband te gaan uitkomen. Om dat Zeeland slechts een softbalvererej* ging kent (Middelburg) zal het werkte*" rein zich hoofdzakelijk in de contreiöj" van Rotterdam af gaan spelen. r!| SVZ heeft als clubkleuren het marinfT* blauw in combinatie met wit gekozenve Zoals reeds gesteld zal de training en dsee coaching worden verzorgd door Leest Koper. Hij zal hierbij worden geassisve teerd door Toos van Bladel, die momeskc teel nog als speelster optreedt bij «b; Rotterdamse eerste klasser Alexandnfdi '66. V«

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 42