dreischor NA SOESTDIJK SchouweftffDuiveland Extra WIM RIEMENS Gisteren uxts de inhuldiging van koningin Beatrix. Tussen de vele berichten over het aan zwellend feestgedruis valt een me op Prinses Juliana en haar echtgenoot zullen niet rond hoeven te komen van de povere aoic. Koningin Beatrix laat hen met overzorgd achter. Ik vond dit bericht een beetje klin ken als een bepaling uit een laatste wilsbeschikking en dacht dan ook. nu zijn ze toch teel abuisMaar nee. opgelucht kwam ik tot de slotsom dat er nog kinderen leven die gevoel tonen voor een icarme familierelatie. De vorstin in ruste heeft niet voor haar kinderen hoe ven sparen, integendeel de kinderen zorgen voor de oude dag van hun ouders, zoals eens in een ver verle den en bij sommige volkeren nog het gebruik is Bij nadere lezing van het bericht bleek het met die kale aow nogal mee te vallan. Zij en haar echtgenoot blij ven. voorlopig althans, behoren tot de leden van het koninklijk huis en genieten als zodanig een jaarlijkse uitkering De verzorging waarvan in de aanhef van het krantebericht sprake was. sloeg dan ook alleen op de medewerking van koningin Beatrix aan een m te die nen wetsontwerp dat het inkomen van haar ouders blijvend regelt. Voor/s bevatte het een overzicht van de bedragen die de diverse leden van het koninklijk huis jaarlijks ontvangen. Zeer oninteressante lectuur, mij duizelt het bij het le zen van al die cijfers, daarom doe ik hel maar met. De inkomens van het koninklijk huis laten me koud. de bedragen die besteed worden aan de verbouwing van hun huizen evenzeer. Ze moeten maar zien hoede eind jes aan elkaar te knopen, dat. moet iedereen Huizen interesseren me wel en iemand moet doof en blind en wereldvreemd zijnwil hij geen belangstelling tonen voor de kraakaches van de laatste tijd Kraken, we zijn aan het woord gewend in de zin van woonruim te in bezit nemen, het hele verschijnsel dreigt trouwens in het slop der gewenning te geraken Een mens verou dert niet alleen maar verhardt zijn innerlijk nog daar bij. Waar zou de 'oude' koningin zoals ze weldra in de volksmond zal benoemd worden, gaan iconen'' Me dunkt, op haar leeftijd is iemand toe aan een kleiner optrek dan Socstdijk Waar zou het zijn. in een bejaar- denflat? Verzorgingsflat? B-e-j-a-a-r-d-e-n-t-e-h-u-i-s? O nee. dit laatste alstjeblieft. niet. het 'voorrecht' van deze minieme behuizing is anderen beschoren. Kraak acties door jongeren zijn met van de lucht, ik moet hierbij steeds denken aan de huisvesting van bewo ners in bejaardencentra Ergens wordt een nieuw ge opend en iedereen roept om het hardst hoe mooi hel er wel is Autoriteiten, initiatiefnemers en bouwers steken de loftrompet over de inrichting en doen iets ter verfraaiing van het geheel, cadeau Maar zelf zouden ze er voor geen goud een maand in willen vertoeven. Waarom wordt, er nooit eens bijver- teld op hoeveel vierkante meter ruimte mensen een plaats krijgen toebedeeld waar ze zich moeten wassen, slapen, wonen, kortom waaralle verrichtingen plaats vinden die lot het dagelijks levensritme behoren. Waarbij dan - o jammer - ook vaak nog gebruik mort worden gemaakt van eengemeenschappclijk toilet. Er ivordt bij de bouw van bejaardentehuizen nog te veel uitgegaan van de verbeterde visie van vooroorlogse gebouwen. Geen geld'' Kom nou. waarvoor dan De kippehokjes in de bejaardentehuizen, wanneer wordt de noodklok daar eens over geluld? Overigens: prinses Juliana blijft op Soestdijk wonen Geef haar eens ongelijk. Janneke Dierx Harms. DONDERDAG 1 MEI. 1980 Dreischor, beeld en spiegelbeeld, eeuwen der eeuwen, rust. Kerk en ring, ring en dorp, eenheid in steen, water en de hoge lucht boven de Drie Schorren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 41