en dan nog De helpende hand... Foto-puzzel Schouweit||DiiiveIaitd Extr IN DIT NUMMER Holty" ïi|ode VAN VROUW TOT VROUW VTRRASSTNO VlRSCHIlllND ff/ffh wk Stappen in Rotterdam DONDERDAG 1 MEI 1980 In deze Sehouwen-Duweland-Ex- tra onder meer. Bijna een Jaar wereldwinkel op Schouwen-Duiveland. Nu al op zoek naar een andere hulsvesting om het aantal activiteiten te kun nen uitbreiden. Wie helpt de we reldwinkel vooreen appel en een ei aan een nieuw pand in de Zierikzee- se binnenstad? In Burghsluis is een watersport vereniging opgericht, om de belan gen van de watersporters beter te kunnen behartigen. Zestig leden telt de vereniging Een portret van burgemeester C. Slabbekoorn van Brouwershaven. Het secretariepersoneel zou hem best bij z'n voornaam mogen noe men. ..Het respect zit niet in de naam Respect kweek je alleen door je gedrag, je houding....'' Een jeugdherberg in Bruinisse De eerste op Schouwen-Duiveland. De 'vader' en de 'moeder' bestaan al lang niet meer Het vrouwencafé in Zienkzee vecht al tien maanden voor een subsidie. Maar de gemeenteraad wil daar niets van weten De vrou wen geven de moed niet op en gaan in beroep bij de Raad van State. „We moeten er mee doorgaan; die subsidie, daar hebben we gewoon recht op". De stichting 'Vrienden van De Burght gaat met de pet rond om het motel Haamstede bij Westen- schouwen te kunnen aankopen. Dat motel moet een "geestelijk tankstation' worden. MEVO-voetballers Rini de Looze en Martin Quist ervaren hun ver kiezing in de Zeeuwse selectie voor afdelingsvoetballers niet alleen als een erkenning voor hen zelf. maar ook voor de Zienkzeese zaterdag- veremging. Voor de Delta Sport-atleten Her man Padmos. Simon Blom en Kees Verkerk is een wedstrijd voor zo n achtduizend toeschouwers in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy nog wel iets meer dan 'zo maar' een wedstrijdje Een belevenis' noemt het drietal zoiets Toen de Europese beschaving vorin begon te krijgen en alle kleinere ingewikkelder cultu ren in zich opnam of uitroeide, ontstond er een bepaalde ge- dachtengang, die inhield dat deze nieuwe Europese cultuur niet de kleinste gemene deler van wat eraan vooraf ging hoefde te zijn. Uit deze gedach te kwam eon idealistische be weging naar boven; deels geba seerd op christendom en my- thicisme en deels op een alge meen gevoeld verlangen name lijk: orde scheppen in de eerste dagen van een zich aankondi gende beschaving. Deze beweging herinneren we ons nu in de personen van Arthur en de ridders van de Ronde Tafel en in het tijdperk de Ridderlijkheid Maar een beweging kan niet alleen uit ideeen bestaan, er moet een doel zijn en het doel van genoemde 'organisatie symbool en hoogste ide aal. was het bereiken van verlichting door het zoeken naar de Graal. De oor sprong van het Graalgeloof is verloren geraakt Veel mensen hebben er over geschreven.. Wolfram van Eschenbach inbegrepen. Zijn boek 'Parsival' wordt beschouwd als de belangrijkste Graal- inwijding en vormt de basis van Silk's 'Bon Beau Cher' In het produktieproces heeft Silk ge probeerd om de eigenheid van de spe lers te benadrukken. Om dit doel te be reiken werd een methode gevolgd; elke acteur bestudeerde een groot deel van het bovenstaande en ander materiaal en werkte min of meer onafhankelijk. Elke acteur bedacht bveelden. sket ches. liedjes of ideeen gebaseerd op ei gen indrukken. Om de kracht van het eigene te bewaren werden de acteurs ervan weerhouden andermans werk te beïnvloeden of zelfs te zien. 'Bon Beau Cher' werd gecoördineerd en in scene gezet door een team van drie mensen. (Theater Zuidplein, vrijdag 2 en zater dag 3 mei) V ermoedelijk op zeer korte termijn valt de beslissing of Dolfirodam al dan niet uit Scharendijke zal vertrekken. Secretaris C. dc Vos van de provinciale raad voor dc recreatie in Zeeland ver wacht, dat het ministerie van econo mische zaken binnen een week uit sluitsel zal geven over het verzoek het dolfinarium financiële steun te verle nen. Als dat besluit negatief uitvalt, is een vertrek van Dolfirodam uit Scha rendijke vrijwel onvermijdelijk. Op het gemeentehuis van Middenschou- wen is men weinig optimistisch ge stemd over de kansen om Dolfirodam voor Zeeland en Middenschouwcn te behouden. Want, zegt gemeentesecre taris L. F. van Wijck, wc hebben er niet zo erg veel hoop op, dat het ministerie inderdaad met een subsidie zal komen. In november al werd in de 'Extra' ge meld. dat de toekomst van het dolfina rium in Scharendijke uiterst onzeker is geworden Of Dolfirodam daar blijft, hangt van een aantal factoren af. Het dolfinarium is gebouwd op twee sche pen en de directie doet al een paar jaar pogingen om voet aan vaste wal te krij gen Het dolfinarium wil dan tevens uit breiden. Daarmee is een bedrag van on geveer zevenhonderd duizend gulden gemoeid De directie van Dolfirodam huldigt het standpunt, dat de overheid daarvoor maar eens stevig in de beurs moet tasten Zeker is. dat de provincie en de gemeente Middenschouwen aan die verlangens niet alleen tegemoet kunnen komen Het rijk zal ook moeten bijspringen Wanneer hel rijk daartoe niet bereid is, hangt het voortbestaan van het Dolfirodam in Scharendijke aan een zijden draadje. De directie van het dolfijnencircus heeft al plannen klaar liggen om naar het Limburgse Stein te verhuizen en die bestaat - gelukkig maar - uit het modeaduies uan onze verkoopsters. U wordt niet aan uw lot overgelaten en u heeft de zekerheid goed gekozen te hebben! Dam 19 Zierikzee Tel. 01110-2816 Nu ook voor hoeden en shawls. DONDERDAG 1 MEI: De dag van de 1 mei-vieringen In Brouwershaven bijvoorbeeld Daar gaan de PvdA PSP. de Vara en het FNV de dag van de arbeid vieren in het 'Ton- nenmagazijn Op het programma staan onder andere een inleiding van het PvdA tweede-kamerlid P A Roels. de vertoning van de film 'Voorwaarts. muziek van de 'Al te Kleinse Band' en een cabaretoptreden Acht uur Burgemeester T. C Hekman van Brumisse opent vanavond in het Neder lands hervormd verenigingsgebouw aan de Deestraat een tentoonstelling over de tweede wereldoorlog De ten toonstelling bestaat uit ongeveer twee honderd zwart wit foto's met bijbeho rende tekst, uitgegeven én samenge steld door de Anne Frankstichting De tentoonstelling, die gratis toegankelijk is. zal worden aangevuld met authen tiek materiaal uit het oorlogsmuseum De opening zal donderdagavond om ze ven uur worden gericht De expositie duurt tot en met maandag 5 mei 's Zon dags gesloten De wereldwinkel Schouwen-Duive land is vandaag weer geopend vanaf half tien tot half vijf en vanavond van half zeven tot negen uur. VRIJDAG 2 MEI: De afdeling Schouwen van het Neder landse Rode Kruis wil eind augustus, begin september beginnen met een cur sus voor welfarehelpsters De cursus zal worden gegeven in de Beatnxschool aan de Weststraat in Haamstede Daar aan voorafgaande wordt er vrijdag om tien uur in de Beatnxschool een voor lichtingsbijeenkomst belegd, waar ad- spirant-vnjwilligsters nadere informa ties kunnen krijgen. ZATERDAG 3 MEI: Zaterdag organiseert de sport vereni- ging Velocitas uit Serooskerke de tien de Schelphoekwandeltoeht Er kan ge lopen worden over afstanden van acht. vijftien of veertig kilometer De start voor de deelnemers aan de acht - en vijftien kilometer lange tocht is om twee uur bij het dorpshuis De deelne mers aan de 'marathon' vertrekken 's morgens al om negen uur 's Avonds is er een autoralley izeven uurt De activi teiten worden beslotenmet een 'blaren- bal' In het kader van het de viering van het 150-jarig bestaan van het Zierikzee- se 'Kunst en Eer' zijn er zaterdag aller lei muzikale festiviteiten in de stad Van twaalf tot een uur bespeelt Kees van Eersel de beiaard van de Zienkzee se stadhuistoren Vanaf twee uur tot kwart voor drie maakt de muziekver eniging 'Euterpe' uit Sint-Maartensdijk een muzikale rondgang Van drie tot vier uur geeft het fanfarekorps van 'Eu terpe een concert in 'de Beurs' aan hel Havenplein Zaterdagavond van zeven uur tot half acht trekt de showband 'Juliana Middelburg door de straten van Zierikzee Vanaf achfuur tot kwart over acht geeft deze band een show op het Havenplein In de Putmeet te Scharendijke geeft de dansschool van mevrouw W Kra mer-de Groot een eindbal. Dat bal be gint zaterdagavond om acht uur en duurt tot een uur of een MAANDAG 3 MEI: Op het hele eiland vandaag bevrij dingsfestiviteiten In de 'Extra van vo rige week hebben wij een compleet overzicht gegeven van alle activiteiten die zich op Schouwen-Duiveland afspe len DINSDAG 6 MEI: Dinsdag vergadert de gemeenteraad van Middenschouwen in het gemeente huis te Scharendijke De raadsvergade ring begint dinsdagavond om half acht WOENSDAG 7 MEI: Woensdagmiddag (aanvang drie uun is er in de raadzaal van het Zienkzeese stadhuis een openbare vergadering van de commissie onderwijs De NCVB organiseert woensdagmid dag «half drie» een bejaardenmiddag in het Nederlands hervormd verenigings gebouw te Zierikzee In het kader van de viering van het zilveren jubileum van de Zeeuwse Mu ziekschool vinden er in Zierikzee op woensdag 7 en donderdag 8 mei jubi leumuitvoenngen plaats in De Con certzaal De uitvoering wordt gegeven door leerlingen van de muziekschool Medewerking verlenen het Zeeuws Ko perensemble en het Zeeuws Jeugdot kest Aanvang halt acht Alle verenigingen, instellingen enz op Schouwen-Duiveland kunnen via deze rubriek meer bekendheid geven aan hun activiteiten Daaraan zijn geen kosten verbonden Opgaven voor de eerstvolgende rubriek moeten uiterlijk dinsdagmorgen binnen zijn bij de redactie van de PZC. Grote Markt 2 in Goes Om eventuele misverstanden te voorkomen, moet daar wel even bij ver meld worden 'Activiteiten Schouwen Duivetand-Extra'. wSmm w*mr*A rwrsff* KW/| ■gf y."s DONDERDAG 1 MEI: De Doelen (grote zaal). 20.15 uur Rotterdams Philharmonisch Or kest. Dirigent: David Zinman. So list. Paul Schenley ipianoi. Werken van Elgar. Saint-Saens. Dvorak. Hofpleintheater. 20.15 uur 'Moordkuil'. Thriller van Ira Levin. Regie Lo van Hensbergen. Met Henk van Ulsen, Ank van der Moer. Liane Saalborn. Jaap Wieringa en Joan Remmelts De Schouwburg. 20.15 uur. Louis Falco Dance Company New York Piccolo Theater. 20.30 uur. RO- theater. 'De meiden' van Genet. Regie: Franz Marijnen en Wolfram Kremer. Met Lou Landre. Fred Vaassen. Paul Rottger. Canci Ge- raedts, Barbara Masbeck en Marie ke van Leeuwen. De Lantaren. 21.00 uur. De rema ke van Mal-ander. 'De outcasts van onze maatschappij De Lantaren. 20.30 uur. Tribune Berlin. 'Die verbrannten dichter'. Luxor Theater. 20.15 uur. Robert Long en Leen Jonge waard met 'Duidelijk zo?'. VRIJDAG 2 MEI: De Doelen kleine zaal20.15 uur. Heinz Holliger (hobo), Ursula Holli- ger (harp) en Hirofuma Fukai (alt viool). Werken van o.a. Telemann, Holliger, Ravel en Faure. Theater Zuidplein (Arlecchino- zaal). 20.30 uur. Theatergroep Silk. 'Bon beau chere'. Regie: Jean Piere Pierre Voos. Hofpleintheater. 20.15 uur. 'Moordkuil'. Zie donderdag 1 mei. Piccolo Theater. 20.30 uur. RO- theater. 'De Meiden'. Zie donder dag 1 mei. De Lantaren. 21.00 uur. 'De out casts van onze maatschappij'. Zie donderdag 1 mei. Luxor theater. 20.15 uur. 'Dulde- lilk zo?'. Zie donderdag 1 mei. ZATERDAG 3 MEI: De Schouwburg. 20.00 uur De Nederlandse Operastichting. 'Elektra'. Theater Zuidplein. (Arlecchino- zaal). 20.30 uur. 'Bon beau chere'. Zie donderdag 1 mei. Hofpleintheater. 20.15 uur. 'Moordkuil'. Zie donderdag 1 mei. Piccolo Theater. 20.30 uur. 'De meiden'. Zie donderdag 1 mei. Van alle kanten meedogenloos af gekraakt. Wat een groot kassucces had moeten worden, is op een enor me manier geflopt. Het filmdebuut van Herman Brood is op een mis lukking uitgedraaid. 'Cha Cha' dus, met behalve Herman Brood en His Wild Romance, Nina Hagen en Lene Lovich. Een rock en roll musical met uiteraard erg veel muziek en ook nog (maar dat is nauwelijks de moeite waard) een verhaaltje. Zondagmiddag 4 mei 14.00 uur) en maandagavond 5 mei (20.00 uur) in de Zierikzcesc Con certzaal. In 'Halleluja voor een paar vuisten' laten Terence Hill en Bud Spencer hun handjes weer duchtig wappe ren. Dit maal spelen de avonturen van het dappere duo zich af in en rond een klein circus. De film draait maandagmiddag 5 mei (14.00 uur) in 'De Concertzaal'. De Lantaren. 21.00 uur. 'De out casts van onze maatschappij'. Zie: donderdag 1 mei. Luxor Theater. 20.15 uur. 'Duide lijk zo?'. Zie donderdag 1 mei De Lantaren. 20 30 uur. Louis Paul Boon-avond. ZONDAG 4 MEI: De Doelen kleine zaal15.00 uur Ensemble M. Het Nederlands Ka merkoor. Dirigenten: David Porce- lijn en Hans van den Hombergh. Piccolo Theater. 13 00 en 15.15 j uur. Kindertheater Maccus. MAANDAG 5 MEI: De Doelen (grote zaal). Willem Ruys show. De Doelen (kleine zaal). Flaïrck. DINSDAG 6 MEI: Theater Zuidplein lArlecchmo- zaal). 20.30 uur. 'De meiden'. Ziej donderdag 1 mei. Hofpleintheater. 20.15 uur. Bou- dewijn de Groot. WOENSDAG 7 MEI: Theater Zuidplein (Arlecchino- zaali. 20.30 uur. 'De meiden'. Zie donderdag 1 mei. De Doelen (Eduard Flipse zaal), 14.30 uur. Poppentheater De Trek- wagen met 'De bruiloft van tove naar Pietersen'. Theater Zuidplein (Arlecchino- zaal). 14.00 uur. Kindertheater Wie dus met 'Muziek'. Doordat de gegevens van de ko mende theateractiviteiten in het Rotterdamse niet tijdig in ons bezit waren, is dit overzicht niet geheel compleet. Waarvoor onze excuses. Leen Jongewaard En op het programma voor het weekeinde staat 'Mannen van staal' met Lee Majors. Jennifer O' Neill, Art Carney. George Kennedy en Harris Yulin. Korte inhoud: Lew Cassidy is de trotse aannemer van de bouw van een nieuw kantoorge bouw: een zesenveertig verdiepin gen tellende hoge constructie van staal en beton. Wanneer Lew na een ongeval overlijdt, zweert zjjn doch ter Cass het werk van haar vader te zullen voltooien. Maar dan zal ze er wel de nodige vaart achter moeten zetten. Want de nog resterende ne gen verdiepingen moeten binnen drie weken klaar zijn. anders zal de bank haar lening intrekken. En dat is iets waar de concurrentie op zit te wachten. Corruptie wordt niet ge schuwd. Maar het komt uiteinde lijk toch allemaal best in orde. (Za terdag- en zondagavond. 20.00 uur). n ïn 250 woofden De re o BiiOnflOn mogen met l»nger De heer of mevrouw J Kosten uit de Seheepswerfstraat r, m Burgli Haamslede wint deze week de naardebon van vijfentwintig gulden Ei enals nog een stuk of tien fotopuzzelaari, noteerde hij of zij de juiste oplossing van de i orige fotopuzzel op een briefkaart De fotopuzzel werd dooi fotograaf Ben Seelt bij de Oprit in Zonnemaire gemaakt Oplossingen van de nieuwe fotopuzicl moeten uiterlijk dinsdugmorgen binnen zgn bij de redactie van de PZC. Grote Markt 2 in Goes Als geïnteresseerd oud Zierikzeeenaar las ik met groeiende ergernis en verba zing het artikel 'Stookkosten nekken de burgemeester' in het 'Algemeen Dagblad' van 5 april jl. Zo ook een artikel in 'Elseviers Magazi ne' d.d. eveneens 5 april, met als kop: 'Woningnood'! burgemeester van Zie rikzee etc. Beide artikels met de nodige financiële aspecten van één en ander. Het vreemde geval doet zich nu voor dat Uw burgemeester volgens het AD aan huur 8.300 - betaalt, bij een jaar wedde van 69.000,-. In 'Elseviers Magazine' betaalt 1 17.000,- huur. Jaarwedde uw id maar dat moet dan 141 oou. zijn om dat de huur 12'' van de jaarwedde be draagt vooreen burgemeester. Een ver schil dus van 72.000 - van zijn inko men. Zo valt er ook een verschil van 2.000 - te constateren in de isolatie- kosten. Dit vreemde gegoochel met cij fers boeide mij uitermate zodat ik mij o.a liet informeren hoe één en ander in de begroting 1980 van Zierikzee te boek staat Dan blijkt het volgende. De jaar wedde van de burgemeester van Zierik zee bedraagt 67.356.- 12r', huur is dus 8.083.-1 bij dit bedrag komt dan nog 6.000.- zijnde vergoedingen voor over werk. toelagen, gratificaties e.d Plus 6.274- vakantiegeld en een autover goeding van 2.200.- Een totaal dus van 81 830- Terug naar de alarme rende kranteberichten. Energiekosten ruim 6.300.-. Deze dienen dan toch ge splitst te worden in ai electnciteitsver- bruik en bi gasverbruik iC.V -kosten!). Vreemd genoeg klopt ook het aantal studerende kinderen niet! Momenteel is dat 1 kmd en binnenkort 2. En iedere Nederlander die studerende kinderen heeft weet dat men hiervoor bij de be lasting 3 keer kinderaftrek krijgt Stu derende kinderen impliceert ook. zich op het thuisfront wat soberder opstel len. Dat geldt voor elke ouder met een studerend kind. Ik vind dit argument dan ook bijzonder negatief. Iedereen in Zierikzee weet dat de N Ha venpoort destijds is verbouwd om tot ambtswoning te kunnen dienen voor de heer De Meester Welke burgemeester beschikt over een woonhuis en een aparte ruimte waar houseparties gege ven kunnen worden? Is een woonhuis izoals hier het gedeelte uit 1780» niet ruim voldoende? Dat andere gedeelte kan toch afgesloten worden, zo nodig. Is de huur eigenlijk navenant aan woon- en verdere gebruiksruimte? Int gendeel. Naar verhouding een lacht tje. in vergelijk met traditionele bou Denkt deze vroede vader dat onze eni gierekeningen niet gestegen zijn? D onze kinderen niet studeren? Waarom zou een burgemeester niet tering naar de nering moeten zetten een 'gewone' sterveling wel° Is b v. zeilboot nog verantwoord Een stuk antiek minder'1..uettniet, m het moe» .,a de deur uit. b. Ier zake: li Wat betekent dit absurd afkappen! een raadsvergadering van een isolati plan? 2). Wat betekent deze scheef f trokken financiéle 'openbaarheid' ai de pers? 3). Wat voor financiële kons kwenties heeft dit soort wrange grap? voor de gemeente Zierikzee? 4> Kon er weer een herziening van een bepaal bestemmingsplan in de agrarische st tor? (boerderij-garage) 5>. Het allerb langrijkste wat doet u als raad9 Laat: zich weer voor een fait-accompli stelK door de manipulaties van Uw burg! meester, om u eveneens voor half-N derland belachelijk te maken HopeliJ bent u in staat kritisch stelling te r men in deze vreemde affaire! Th H Meester is gek op Zierikzee en op alh wat monumentaal is. <Alg. Dagblai Zierikzee is goed gek wanneer ze n niet ziet wat voor vlees ze in de kui heeft! Inderdaad de figuur uit 'Swiebc tje' maar dan met een hypocritische i( slag. N Hac. Kcrkepad 3241 CH Bommend Redactie Schouwen-Duive land-Extra. Willem J. van Darn PZC-kantoor Grote Markt 2 4461 AJ Goes Tel 01100-16140 Privé: 01198-234 Foto's Ben Seelt en Willem Mi( ras Met bijdragen van Inez van Oortij en Janneke Dierx-Harms Sport Peter Wijnen (01662-721)1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 40