ZEEUWS VOETBALTEAM VERNEDERDE HAAGSE HOOFDKLASSERS: 4-1 Yerseke staakt in Zaamslag Jacobs trainer Will II De Waal ziet perspectieven Waar n Citroen Vsa je met één volle tank al niet kan brengen. Omkoopgeruchten PROBLEMEN MET ARBITER Volleyballers uitgeschakeld ZEGE VOOR TSJECHEN Strafcommissie moet beslissen DONDERDAG 1 MEI 1980 PZC/sport 11 OOSTKAPELLE - Met een even verrassende als eclatante 4-1 zege op het Haags KNVB-elftal is het Zeeuwse voetbalteam zijn wedstrijdenreeks aan het eind van het huidige voetbalseizoen woens dag op het winderige veld van zaterdag derde klasser Oostkapelle begonnen. De overwinning van de Zeeuwen, waarin de hoogst gekwalificeerde spelers uit landelijke tweede klasploegen (zater dag- en zondag voetbal) afkomstig waren, maakte des te meer indruk, omdat ze werd bevochten op een team, dat voor een belangrijk deel was samengesteld uit mootjes van de hoofdklassers VUC, RVC en DHC. Met dit opzienbarende resultaat snoer den Zeeuws elftaltrainer Jo de Waal en zijn spelers voorlopig de kennelijk vele kritikasters op dit vertegenwoordigend team de mond. Zoals bekend ontmoet te de selectie van dit elftal (waarvoor te veel spelers opgeroepen zouden zijn. terwijl sterkere voetballers in dit water gewest met in aanmerking gekomen zouden zijn) nogal wat sneren en hoon- gegelach. Kritiek, waarmee trainer De Waal weinig gelukkig is geweest, te meer omdat die mede van collega's was gekomen. Een hele rits van die Zeeuwse oefenmeesters keek overigens met ar gusogen naar de verrichtingen van dit Zeeuwse team. Jo de Waal maakte dui delijk: „Ik vind het Jammer, dat die kri tiek van collega's gekomen is, want daarmee is de propaganda voor het Zeeuwse voetbal beslist niet gediend". Weerlegt In eerste instantie heeft de trainer van het Zeeuwse elftal de kritiek echter dui delijk weerlegt. Hoewel het Haagse elf tal in verband met clubbelangen (VUC heeft nog twee puntjes nodig om de hoofdklaspositie veilig te stellen en RVC heeft titelkansen te verdedigen) vrij voorzichtig opereerde, was het voor rust kennelijk duidelijk uit op een snel le voorsprong. Met vaak oogstrelend voetbal probeer den de spelers uit de residentie (tech nisch zeer begaafd, zeer snel bewegend en hard en makkelijk schietend) hun doel te bereiken, maar hun 'breiwerk' organisatie. Er moet een mannetje ach ter de laatste linie komen, zoals dat in andere jaren ook gebeurde". Acht minuten voor tijd produceerden de Zeeuwen opnieuw een klassedoel- punt: uit een magnifiek één-tweetje met Franz van der Pijl lpbte Gerard Schipper bekeken de vierde treffer over Van der Meer. Het was nog bijna 5-1 geworden, maar Kudie Snauwaert (Aardenburg) liet de bal in kansrijke po sitie van zijn schoen springen. Perspectieven Het was logisch dat trainer De Waal een tevreden man was. Hij besloot zijn commentaar dan ook optimistisch: .De spelers moeten natuurlijk nog aan elkaar wennen, maar er zitten wei de gelijk perspectieven in deze Zeeuwse voetbalploeg". Dat zal er in eerste in stantie volgende week dinsdag in Ou de Tonge tegen zaterdag tweede klas ser DBCG moeten uitkomen. De opstelling van Zeeland was: doel Jo- han Dijkhuizen voor rust en Frans Rie- kwel (AZVV) na rust, achter: Eugene Fagg (Vlissingen), Kees Hoogesteger (Krabbendijke) voor rust en Stoffel Schipper (Oostkapelle) na rust, Ruud Comelis en Paul Telussa (Jong Am- bon). midden Franz van der Pijl, Jaap Meerman en Jan Geelhoedt (Sluiskil) voor rust en Nico Bouwman (AZWi na rust; voor: Hans Felius (Krabbendijke) voor rust en Rudie Snauwaert na rust, Gerard Schipper en Henk Ottens. De Visa Spécial heeft een tankinhoud van 40 liter. Hij verbruikt bij 90 km/h constant slechts 1 op 17,5-Wat betekent dat u in theorie zo'n 700 kilometer ver komt. En zelfs als we praktijk omstandigheden (remmen, optrekken, het weer, e.d.) in' aanmerking nemen, moet het wel erg tegenzitten als u met één tank niet makkelijk De Citroen Visa. Basisprijs v.a, van Amsterdam naar Stuttgart komt. Of een andere plaats tot op zo'n 630 kilometer van uw woonplaats. Een afstand die u overigens aflegt met al het denkbare comfort. Zoals veel binnenruim- te. Optimaal bedicnings- f gemak. Een stabiel wegge drag en een perfecte zit. Prettige reis! f12.355.-. Rijklaar v.a. f12.930.-. 1 werd op de 16-meterlijn een onverbid- dellijk halt toegeroepen en bleef zo doende zonder resultaat. „Ach", ver goelijkte de Haagse trainer Ben Pee- ters het falen van zijn spelers, „we moesten rustig en ontspannen aan doen, want ik had de opdracht de spe lers onbeschadigd bij hun clubs tc le veren. Bovendien was het duidelijk te zien, dat ze zich inhielden. Het moest vooral een propagandawedstrijd zijn. Een blamage, deze nederlaag? Beslist niet. Dit soort wedstrijden is een uitje voor de spelers, al wil ik wel bekeimen, dat ik graag win". Van trainer De Waal (bij wiens spelers die clubbelangen ook aanwezig waren) mochten de Hagenaars zich overigens best uitleven in hun combineerdrift. De Zeeuwse oefenmeester: „We wisten, dat dit soort amateurtopspelers graag tikt. Daarom was het de bedoeling om ze voor het strafschopgebied vast te zet ten en dat is toch uitstekend gelukt". Het gevolg was, dat de Zeeuwse doel man Johan Dijkhuizen (RCS) zich me rendeels hoefde te beperken tot het op- 1 vangen van slap ingeschoten- en terug speelballen... Balbezit Wanneer het kon moest het Zeeuws elf tal in balbezit zien te komen en snel j uitbreken. Door de aanhoudend Haag- 1 se druk lukte dat voor rust maar enkele 1 malen, maar uit eén van die acties tikte de mee naar voren geschoven voorstop per Ruud Cornelis (Terneuzen) op aan geven van de snelle Bressiaanse spits Henk Ottens (die overigens zelf ook had kunnen scoren...) de bal voor de eerste maal langs de Haagse doelman Piet Oortwijn (van Vitesse Delft). Na rust liet het Zeeuwse team met de wind in de rug zijn ware gezicht zien, temeer omdat dc Hagenaars, bang voor de snelle uitvallen van hun oppo nenten, hun opdringere arbeid lieten varen. Bovendien lieten de Zeeuwse blauwhemden zich kennelijk minder imponeren door de 'Haagse aanvals- bluf, ze speelden duidelijk feller en ge motiveerder. Een voorbeeld: de Haag se spelers werden nu feller geatta queerd, zodat aan de kant van de hoofdklasspelers steeds meer balver lies ontstond. De Zeeuwen benutten die mogelijkheden voor met name via Cornelis en de bekwaam opererende middenvelders Jaap Meerman (Arne- muiden) en Franz van der Pijl (Hoek) snel en uitgekiend gedirigeerde acties. Resultaten Resultaten bleven dan ook niet uit. Na dat eerst aabvalsleider Gerard Schip per (Oostkapelle) in kansrijke positie de bal voor het doel had zien wegdraai en knalde Franz van der Pyl na op nieuw een voorbereidende actie van Ruud Cornelis de tweede Zeeuwse tref fer achter de na rust voor Den Haag keepende Dick van der Meer van VUC. Toen Jaap Meerman in de 24e minuut een lange en uiteraard fraaie solo be kroonde met een treffer (3-0) werd het Den Haag kennelijk wat te gortig. Maar de met steeds meer zelfvertrouwen ope rerende Zeeuwen gaven hun tegenstan ders nauwelijks de kans het spel te ver plaatsen. al profiteerden aanvalsleider Frans van Straaten DHCna een knap pe actie van de snelle maar te veel op de bal 'verliefde' Hakim Braham (RVC) (waarvoor Feyenoord erg veel belang stelling heeft) in de 30e min. van een misser in de Zeeuwse defensie om tegen te scoren. Jo de Waal: „Het was duidelijk een ge volg van het feit, dat de achterste linie te veel op eén lijn opereerde. Daarom moeten we in de komende nog maar eens praten over een beter sluitende iny KERKRADE - Bert Jacobs wordt trai ner van Willem II. Vandaag tekent hij een eenjarig contract bij de Tilburgse club. „Ik zie bij Willem II veel perspec tief'. zei hij gistermiddag nadat de laatste plooien ten aanzien van zijn contract waren glad gestreken. Jacobs: „Er is 750.000 tot een miljoen gulden beschikbaar om nieuwe spelers aan te trekken. Bovendien is de publie ke belangstelling in Tilburg bijzonder goed. Dit seizoen waren er zelfs zes wed strijden met meer dan 20.000 kijkers. Ten aanzien van aankopen denk ik aan mensen van het kaliber René Notten. Ton Blanker. Carlo de Leeuw of mis schien zelfs Adrie Koster. Feyenoord wil Bud Broeken graag contracteren. Misschien is er dus een ruil mogelijk". Nadat Jacobs dinsdagavond definitief met Roda JC had gebroken stond het Belgische FC Antwerp voor de deur. Hij kon er veel meer verdienen dan in Til burg. „Toch vond ik het trainer-zijn in MADRID - Na Italië dreigt ook de Spaanse voetbalwereld verwikkeld te raken in een omkoopschandaal. Het handelt hierbij om de afgelopen zon dag voor de eerste divisie gespeelde wedstrijd tussen het reeds gedegra deerde Malaga en degradatiekandi daat Salamanca. Laatstgenoemde club won gemakkelijk met 3-0. Tijdens het duel scandeerden de toe schouwers over de hoofden van de op vallend passieve Malagaspeler: 'ver kocht, verkocht' Een dag later besloot het clubbestuur elke speler een boete op te leggen wegens gebrek aan inzet Tevens werd echter bekend dat Jose Orozco. een aanvaller van Malaga, te gen zijn aanvoerder. Miguel Ramos Mi- gueli, gezegd ou hebben telefonisch be naderd te zijn door een onbekende met een voorstel het resultaat van de wed strijd te beïnvloeden. Nederland op dat moment van groter belang. Bovendien weet ik welk mate riaal er hier rondloopt. In België zou ik me helemaal moeten gaan oriënteren". De veertigjarige Jacobs blijft hoe dan ook in Zuid-Limburg wonen. „Ik heb het in het zuiden enorm naar mijn zin. Het reizen tussen Ubach over Worms en Tilburg is voor mij geen enkel punt reserves MIDDELBURG - [Je standen v de veklassen zijn als volgt: Res. Ie klas: PSV 3 22 13 7 2 33 45-19 Desk 2 22 12 6 4 30 50-27 Schijndel 22 10 7 5 27 25-14 Una 2 22 8 8 6 24 36-33 Geldrop 22 8 7 7 23 19-22 Vlissingen 2 22 8 6 8 22 32-31 TOP 2 22 9 4 9 22 28-35 22 5 10 7 20 22-26 BW 2 22 7 5 10 19 26-40 TSC 2 22 6 6 10 18 30-30 Madese Boys 2 22 2 13 7 17 29-41 Rood Wit 2 22 3 3 16 9 24-58 Klasse 2 B: RKC 2 22 15 3 4 33 42-19 Internos 2 22 12 3 7 27 43-24 RBC 2 22 10 5 7 25 36-26 Gemert 3 22 9 5 8 23 27-29 Middelburg 2 22 8 6 8 22 31-31 Terneuzen 2 22 9 3 10 21 28-27 Steenbergen 2 22 8 4 10 20 25-28 Baronie 2 22 7 6 9 20 31-36 Veerse Boys 2 22 6 8 8 20 19-30 SC Gastel 22 7 5 10 19 34-39 Axel 2 22 5 9 8 19 18-33 Zeeland Sport 2 22 5 5 12 15 31-43 Res. klasse 3 D Roosendaal 2 22 15 3 34 50-17 Goes 2 22 14 4 32 71-41 Vogelwaarde 2 22 9 6 7 24 32-22 RCS 2 22 9 7 6 25 31-28 Zeelandia 2 22 9 5 8 23 37-39 Dosko 2 21 9 4 8 22 38-32 MOC'17 2 21 7 6 8 20 31-38 Steen 2 22 6 8 8 20 27-33 HVV 2 22 6 6 10 18 25-33 Vlissingen 3 22 5 8 9 18 28-39 Middelburg 3 22 4 6 12 14 22-37 Hontenisse 2 22 3 6 13 12 23 56 Eén vande weinige keren, dat doelman Johan Dijkhuizen i hoog opspringend) ernstig belaagd werd door de Hagenaars. Paul Telussa rechtsassisteert, evenals aanvaller Hans Felius <nr 9) Tweede van links Gerard Schipper PERMANENTE KEUKEN EN BADKAMERSHOW Goes. Dr. A.F. Phihpsstraat II teL 01100-21222 Open: ma. t/m vr. 8.30-17.00, do. avond 19.00-21.00, za 10.00-13 00 uur ZAAMSLAG - Twintig minuten was de tweede helft oud toen de wedstrijd Zaamslag-Ycrseke een abrupt einde kreeg. Een overtreding op een bezoekende aanvaller werd door scheidsrechter Bas Sutterland gehonoreerd met een vrije trap: te weinig oordeelden de gasten, die al eerder hun ongenoegen over de arbitrage niet weggemoffeld hadden. En toen plots een aantal spelers wuivende gebaren begon te maken, werd dat door de rest uitgelegd als het sein voor een vroegtijdige aftocht. Uitgefloten aoor het publiek startte de tocht naar de kleed kamers. Zaamslag-Yerseke had een vierde keer geen winnaar gekregen. De tonelen waren in feite al in gang ge zet toen bleek dat de KNVB zich ver slikt had in deze derde klas zaterdaga mateurs door geen scheidsrechter be kend te maken. Na veel gepraat haalde tenslotte de Terneuzenaar Bas Sutter land de ploegen uit de kleedkamers en kon het duel toch nog beginnen Voor Zaamslag een uitermate belangrijk duel. omdat één winstpunt het behoud van het derdeklasserschap betekende En het ging goed twee best aardig acterende teams maakten er na het ver late begin best een aantrekkelijk kijk spel van. Sutterland floot zonder meer verdienstelijk en het had er alles van dat de wedstrijd een waardige verto ning op zou leveren. Met Yerseke als de meest attente en ook wat fellere briga de, langs de vleugels opkomend en op snelheid naar gevaarvolle combinaties. Een daarvan moest invaller-doelman Nico Knol (Ad van de Ende was door een rugblessure aan de kant gebleven) al vrij vroeg ontregelen en met in het achterhoofd de met bepaald glorieuze daden van de Zaamslag-defensie in re cente optredens, zat het zeker niet ge bakken. De bepaald ook niet vriendelij ke opening had een wat zonniger aan zien kunnen krijgen als Jan Dees gepro fiteerd had van een blunder achterin bij de gasten. Alleen voor (ook al invaller- idoelman Tom Gunter viel de lob ech ter op de deklat. Opgelost Nadat heel wat problemen vóór Knol door middel van een laatste been opge lost waren en Yerseke zich - toen al - een meester toonde in het 'bepraten' van Sutterland, stelde Kees Kempe de praters voor een eerste teleurstelling: moeiteloos gleed Kempe door het vcr- dedigingsblok van de bezoekers, de uitgelopen Gunter was zijn laatste prooi... via de binnenkant van de paal tikte de eerste treffer tegen het net: 1-0. Meteen verscheen laatste man Peter Wilting aan het front om daar met zijn lengte onrust te zaaien, maar- Yerseke praatte meer dan dat het voetbalde, kreeg een tweede dreun toen een pass op Kolijn niet teruggeflo ten werd en Joop Kolijn alleen op Gun ter af mocht (2-0). Datzelfde Zaamslag wankelde na rust dan wel even. werd weer geconfron teerd met die zwakke achterste linie, maar kon de tegenstander veel in de weg leggen Toen Dries Stouthamer en Rinus Scheele binnen een paar minu ten twee inzetten van de lijn weghaal den. begon Yerseke te begrijpen dat er aanmerkelijk meer moest gebeuren om de gastheer te doen capituleren Regel matig neerstortende Yerseke-spelers vermochten Sutterland niet uit zijn rit me te brengen, de man bleef gewoon knap fluiten. Toen dat ook niet hielp, werd gegrepen naar de rol van de veron gelijkte. de ploeg die 'geflikt' werd. Yerseke stapte massaal op. toen weer iemand kermend naar de grond ging Niemand kon gisteren de naam van de aangewezen scheidsrechter onthullen. Toen afgelopen zaterdag de heer Van Straten uit Woudnchem Yerseke niet op zag komen, wist hij al te melden op koninginnedag zeker niet te zullen ver schijnen. Het is gebruikelijk, dat een scheidsrechter 'mee gaat' met de in eer ste instantie toegewezen wedstrijd. KNVB-telegrammen. maandag naar zeggen uit Zeist afgestuurd, waren ner gens ontvangen. Het mysterie werd met opgelost. Trainer Ad Versluys hield het om half drie voor gezien „Geen scheidsrechte- r.dan ga ik naar huis" liet hy de ploeg verder weten Toen later Bas Sut terland toch was overgehaald, keerde Versluys terug, echter niet in de dug out. Hij nam demonstratief plaats ach ter zijn 'hok' en spuide vanaf die plek de met malse kritiek „Een klucht. Yerse ke verschUnt afgelopen zaterdag dood gemoedereerd niet niks aan de hand. Een belachelijke zaak. officieel moet een half uur gewacht worden, nu beginnen we een klein uur over tijd. Of wy willen speleq, daar vraagt niemand naar Ik kan dit maar op één manier uitleggen Yerseke bepaalt uiteindelijk of het wel dan niet tegen ons wil spelen enwanneer. Ik ben hier teruggeko men voor de jongens, anders was ik weggeweest. Secretaris Tinus Wieland belde compe titieleider Loet Haverman. Haverman tenslotte: ..Er moet gespeeld worde- Bas Sutterland - overigens niet trappe lend van ongeduld om de leiding van deze wedstrijd op zich te nemen - na het weglopen van Yerseke: „Ik wacht tien minuten, willen zc dan nog niet verder, dan is het gebeurd. Op het for mulier komt reden onbekend. Het werden geen tien minuten, toen dc Yerseke-grensrechter even aan kwam wippen met de melding dat Sutterland ASCHAFFENBURG - Het Nederlands heren-volleybalteam is in de kwartfi nales van het toernooi om de lentebe- ker (het officieuze Westeuropese kam pioenschap) uitgeschakeld. In Aschaffenburg verloor Oranje op Ko ninginnedag met 2-3 van Griekenland met de setstanden: 6-15,15-11,15-11, 9- 15 en 10-15. Tegenstander van Grieken land in de halve eindstrijd wordt West- Duitsland. dat Denemarken met 3-0 versloeg. KOSICE - Het voetbalelftal van Tsje choslo waki je heeft gisteren (woens dag) in Kosice Hongarije met 1-0 ver slagen. Het betrof een vriendschappe lijke interlandwedstrijd, die voor de Tsjechen als oefenduel gold ter voor bereiding op de ek-eindronde in Italië, waarin het team is ingedeeld in een groep met Nederland, West-Duitsland en Griekenland. Het doelpunt werd in de 73e minuut ge scoord door Nehoda. Er waren in Kosi ce 30 000 toeschouwers. Op 18 mei spe len de Tsjechen hun achtste en laatste oefenwedstrijd in Dublin tegen Ierland. zwak had gefloten en de ploeg er defi nitief mee stopte. Een Yerseke-team dat tijdens de wed strijd erg veel moeite had met de beslis singen van scheidsrechter Sutterland. na twintig minuten in de tweede helft een wanvertoning opvoerde, helemaal uit zijn rol viel en opstapte Aanvoerder Peter Wilting voorop Bestuursleden van Yerseke in de kantine; „Schanda lig. een onvolwassen optreden, kwajon gens". Er werd nog even gevoetbald in Yerseke Peter Wiltin torent in een kopduel boven enkele verdedigers van Zaamslag uit. Maar niet lang daarna kreeg de wedstrijd een vervroegd einde ZAAMSLAG - Competitieleider zaterdagvoetbal Loet Haverm uit Bergen op Zoom zag gisteren een groot deel van zijn koningin nedag 'opgevrolijkt' met een aan tal telefoontjes uit Zaamslag. Nog voor de eerste trap tegen de bal werd gegeven, wilde Zaamslag-se- cretaris Tinus Wieland namelijk wel precieze informatie over de aangewezen KNV B-scheidsrech ter; de figuur die niet op kwam da gen en de ontmoeting daarmee op losse schroeven zette. Noch Zaamslag, noch de tegen stander wilde het veld in met een andere, dan de officieel toegewezen arbiter Loet Haverman moest Wieland teleurstellen, hij kende de naam van de grote afwezige ook niet. Wel gaf hij opdracht aan beide teams om in actie te komen, omdat op het veld een KNVB-fluitist (Bas Sutterland) aanwezig was Na het vroegtijdige - uit het veld stappen van Yerseke wist Haverman „Voorlopig krijgt Zaamslag in prïn cipe twee punten toegevoegd aan zijn totaal. Of deze ontmoeting nog uitgespeeld wordt, hangt voor een groot deel af van de resultaten van Zaamslag - Meeuwen en die van Smerdlek. Speelt Zaamslag zich aanstaande zaterdag veilig, dan zie ik niet zo gauw een vervolg. Is het na de volgende wedstrijddag alle maal nog wel van belang, dan ver wacht ik dat de strafcommissie be sluit om de resterende vijfentwin tig minuten uit te laten spelen. Ui teraard te beginnen met een 2-0 stand Hoe het verder echter ook gaat, het kost Yerseke in elk geval geld...".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 11