Johan Scheele in Axel vlak achter crosstop REIMERSWAALTEAM: BEWUSTWORDING EIGEN KUNNEN, BETERE VERHOUDING ,Gaat u rustig slapen.' „Dat kan ons niet gebeuren" is het nieuwe Boekvan de Maand. De Wilde beste Zeeuw PETER HERLINGS EINDWINNAAR Spanjaard wint etappe Vuelta Militair team naar Middelburg dat kan ons niet gebeuren.. Toten met 31 mei f22,50. Daarna f 10,-duurder. Sterke formaties in Kloosterzande Verschillende clubs zelfverzekerder Echtpaar Conijn aan de leiding DONDERDAG 1 MEI 1980 AXEL - Johan Scheele uit Zaamslag heeft zich woensdag tijdens de Internationale Mo torcross van Axel uitstekend geweerd. In een sterk bezet veld reikte de Zeeuwsvlaming in de eindklassering naar een verdienstelijke vijfde plaats. In beide manches reed Scheele erg constant en via tWee zesde plaatsen bereikte hij dit fraaie resultaat. Winnaar werd de verbluffend sterk rijdende Pe ter Herlings, die geen moeite had om de concurrentie ver achter zich te laten. Overige te genstand van formaat kreeg hij van Toon Karsmakers, maar door twee valpartijen in de tweede reeks moest de laat ste tenslotte toch afhaken. In de junioren 250cc klasse was er een formidabele prestatie van Vlissinger Floor van Domme len, die in de eindklassering op de derde plaats eindigde. Johan Scheele gokte vooraf op een achtste plaats in de eindklassering en de Zaamslaggenaar was dan ook uiterst content met zijn vijfde plaats ..Het ging erg lekker vandaag en omdat ik telkens een goede start had moest ik in de eer ste gevaarlijke bocht niet te veel prijs geven op de eersten. Het circuit lag ove rigens wel erg zwaar door het mulle zand. Ondanks dat ik twee a drie maal per week hier train, was de baan toch wel moeilijker dan ik verwachtte Ik voelde er mij feitelijk helemaal niet thuis", verklaarde Johan Scheele na de wedstrijd en vlak voor zyn vertrek naar het Franse Brest, waar hij vandaag aan het starthek verschijnt Blessures Door blessures moesten coryfeeen als Frans Sigmans en Kees van der Ven noodgedwongen afzeggen en ook Peter Schepers bleef om dezelfde reden thuis. Van de coryfeeen die wel aanwezig wa ren, gebruikte Gerrit Wolsink de cross meer als een trainingswedstrijd. Ten minste. dat mag worden afgeleid uit zijn 'prestatie' In de eerste manche kwam hij helemaal niet in het stuk voor en in de tweede zakte hij van een eerste plaats terug naar de achterhoede van LOGRONO - De Spanjaard Eulalio Garcia heeft woensdag de achtste etappe van de Ronde van Spanje ge- wonne. Garcia legde de 160 kilometer van Monasterc de Leyva naar Logrono af in 4 uur 24 minuten en 41 seconden. In de massasprint van het peloton ver sloeg Garcia Johan van der Meer. die als tweede eindigde. Jos Lammertink werd negende. In het algemeen klasse ment behield de Spanjaard Faustino Ruperez de leiding. De uitslag van de achtste etappe is: 1 Eulalio Garcia (Spa160 km in 4 uur 24 min 41 sec.2 Johan van der Meer (Nedl. 3 Sean Kelly (leri. 4 Klaus-PeterThaleriWdli.5 GiuseppeMar- Unelliatai. 6 Euenne de Wilde rBeli. 7 Sua- rez Cuevas (Spz8 Luis Alberto Ordiales <Spa>. 9 Jos Lammertink iNedi. 10 Javier Ellioraga (Spai En vervolgenshei complete peloton in dezelfde tijd als de winnaar Het algemeen klassement luidt na de achtste etappe als volgt/1 Faustino Ruperez (Spa 142 uur 2 mui 14 sec 2 Pedro Torres (Spai op 2.56.3 Roberto VtsenUni(Ita)op3 00.4 Sean Kelly (Ierl op 3.02. 5. Joseph Borguet (Bell op 3.07, 6 Claude Criquielion (Bel) op 3 23. 7 Juan Pujol Spa op 3 26 8 Francisco Galdos (Spa) z.t9 Guldo van Calster (Beli op 3 27. 10 Jose-Luis Viejo (Spa) op 3.32. ZAALVOETBALTEAM TWEEMAAL IN ACTIE MIDDELBURG - Het Zeeuws zaalvoet balteam dat ondanks nog een eervol verlies leed tegen het Nederlands team (5-3). neemt zaterdag deel aan een rayontoemooi in Middelburg. Aan het toernooi dat in sporthal de Voorborgh wordt gehouden, nemen verder nog een aantal Vlissingse en Middelburgse ver enigingen deel Het Zeeuwse team ver dedigt de beker die het vorig jaar ver diende door als eerste te eindigen in dat zelfde toernooi Coach Cees Outermans moet overigens keeper Johnny Bish voor geruime tijd missen wegens een blessure Vervanger is Piet Gilde. De wedstrijden in Middel burg beginnen om tien uur Maandag 5 mei speelt het Zeeuws zaal voetbalteam in Dongen tegen oud-NAC waar onder anderen Jan van Gorp, Frans Bouwmeester en de gebroeders Graaumans van deel uitmaken De wedstrijd in Dongen begint om 18.00 MIDDELBURG - In het kader van de voorronde voor het wereldkampioen schap speelt het Nederlands militair voetbalelftal woensdag 14 mei in Mid delburg een interland tegen het mili tair team van Turkije. „We kregen eni ge tijd geleden het verzoek om dit te organiseren. Vorig jaar hebben de Los Angeles Aztecs en DS'79 al hier gehad en ook met deze wedstrijd zijn we erg blij", vertelde secretaris Leo van Ha len van het organiserende Middelburg maandagavond. Vlak na de start van de zware motoren in Axel heeft Johan Scheele tl4idc leiding genomen. Later zou de plaatselijke favoriet iets terugzakken, maar hij bleef in de voorste gelederen erg goed meerijden het deelnemersveld In ieder geval maakte het voor de wedstrijd op zich niet veel uit. vooral in de tweede man che werd er een spectaculaire strijd op gevoerd op het zanderige en daardoor erg zware Axelse circuit, dat woensdag omzoomd werd door rond de 3000 toe schouwers. Nadat Toon Karsmakers in feite erg weinig tegenstand ondervon den had in de eerste reeks, slechts Peter Herlings kon hem enigszins bedreigen - ging hjj onmiddellijk na de start in de tweede serie al onderuit tezamen met nog enkele anderen, waardoor hij ver achterop geraakte. In een rondenlange achtervolging kwam hij toen vanaf een twintigste plaats opzetten naar een vierde plaats, maar de Malco-rijder nam toen teveel risico's in de strijd te gen Peter Herlings. die inmiddels wel ai een voorsprong had opgebouwd van een kleine minuut, en wederom kwam hij ten val. „Ik heb mij echter altijd vei lig gevoeld; ook toen ik van mijn hel pers te horen kreeg, dat Karsmakers steeds dichter bij kwam. Ik ben daarom nooit gaan jagen en toen hij daarna nogmaals viel wist ik dat de zege mij niet meer kon ontgaan", zei Peter Her lings later Pech Ook Gerard Rond, die vorig jaar op schitterende wijze deze inmiddels tra ditionele cross op koninginnedag op zijn naam schreef, kreeg met pech te kampen. In de eerste manche bleef hij nog wel goed bij (hij finishte toen als derde) en ook in de tweede leek hij tot een goede prestatie in staat, maar hal verwege de vijfde ronde kon hij met pech ook al zijn illusies vergeten. In het voorprogramma reden de junio ren 125cc en 250cc en in laatste catego rie werd er een fraaie prestatie geleverd door Maico-rijder Floor van Dommelen uitVlissingen In beide manches was hij constant voorin te vinden en via twee vierde plaatsen eindigde hy als derde achter de oppermachtige Vincent Haai- ker en Mike Omzigt De 125cc klasse leverde de zege op voor Kees Hache- mang. die Bart. Bierhuis in de finale- reeks gemakkelijk voor kon blijven De uitslagen junioren 125cc 1 Kees Hachc- mang, 2 Bart Bierhuis: 3 Ruud Bucher. 4 Al phons Haaker; 5 Piet Rutten. 6 Marien van Wijk. 7 John van der Vlies. 8 Daniel Haaring 9 Jaap-Jan Davïdse: lOCor van den Hoek. 23 Ben ny Poppe Junioren 250cc 1 Vincent Haaker. 2 Mike Omzigt. 3 Floor van Domme len: 4 Jaap Haaker: 5 Hans van Wijk; 6 Frans Haaker. 7 Ferry Oskam. 8 Peter Nieland. 9 WiUem-Jan Verdoold. lOSJaak Meulmeesier. 14 Hans Witte. 18 Peter de Kunder. 21 Hans van de Sande, 25 Roel van de Pol; 27 Bart de Jonge Internationalen 500cc, eerste manche 1 Toon Karsemakers: 2 Peter Herlings; 3 Ge rard Rond. 4 Peter Klomp. 5 Math Hensen; 6 Johan Scheele Tweede manche 1 Peter Her lings. 2 Adne van Beers. 3 Peter Klomp; 4 Math Hensen. 5 Gieljo van Zoggel; 6 Johan Scheele Eindstand 1 Peter Herlings. 2 Peter Klomp 3 Math Hensen. 4 Toon Karsmakers. 5 Johan Scheele. 6 Adne van Beers. 7 Gieljo van Zoggel. 8 Jack Verwaaijen: 9 Math Chie- len, 10 Henk Poorte 't Leek allemaal zo ver van ons bed. Maar voor we goed en wel wakker waren, rolden de tanks al door de straat. Vielen de Duitsers letterlijk uit de lucht. En hoorden we voor 't eerst het angstaan jagende geluid van marcherende laarzen. De oorlog was ons leven binnengetrokken. Het lijkt 40 jaar later misschien onvoorstelbaar; maar, ondanks alle gruwelen, ondanks alle terreur, probeerden we er toch het beste van te maken. Leerden we ermee leven. Met de vieesch- bonnen, de eigen teelt, de houten fietsbanden, de strooptochten op het platteland. We pasten ons wonderwel aan. En we bleken inventiever dan we dachten. Over de geschiedenis van het dagelijks leven in de Tweede Wereldoorlog gaat het nieuwe Boek van de Maand. Verteld aan de hand van anecdotes, persoonlijke verslagen en dagboekfragmenten. Zichtbaar gemaakt door talloze foto's en afbeeldingen, waarbij heel wat uniek, nooit eerder gepubliceerd materiaal uit privébezit. Het boek werd samengesteld door de bekende journalist Evert Werkman en de geschiedkundigen Madeion de Keizer en Gert Jan van Setten. Het is een bijzonder boek geworden, waarin de wonderlijke sfeer van die dagen tot leven komt Ook al hebt u die niet zelf mee gemaakt BERGEN OP ZOOM - Wim de Wilde uit Kwadendamme is in de tweede ronde van de Bergen op Zoomse binnenstad op een tiende plaats geëindigd, waar mee hij de beste Zeeuw werd in een sterk bezette wielerronde. Er waren in Bergen op Zoom heel wat Nederlandse toppers uit de amateurwielerwereld aanwezig. De duizenden bezoekers beleefden in Bergen op Zoom een spannend evene ment. dat uiteindelijk in de eerstejaars amateur Jac Hanegraaf uit Rijsbergen een verdiend en sterk winnaar kreeg. Vijf ronden voor het einde had Hane graaf zijn beide medevluchters van het eerste uur. Cor de Jong en Ad Tak ach ter zich gelaten. Met een met kapot te krijgen ijver reed Hanegraaf daarna naar de zege. Vier Zeeuwse coureurs waren, nadat al le juryklasseringen waren gelegd, uit eindelijk goed vopr een plaats by de eer ste twintig: Wim de Wilde eindige als tiende. Thys Fase als twaalfde. Lucien Gödde uit Hulst werd veertiende en Martin van de Jagt. evenals Fase af- konuug uit Oudvossemeer. klasseerde zich als negentiende In de wedstrijd voor junioren speelde Nap Hage uit Sint-Maartensdijk aan vankelijk een vooraanstaande rol. tot dat John de Crom uit Hoogerheide, sa men met Hans Deelen uit Zwyndrecht op avontuur gingen, Met ruim veertig seconden voorsprong won De Crom de sprint voor Deelen. Jan Poley uit Krui- ningen wist zich in de voorlaatste ronde nog los te werken uit de groep en met een honderd meter voprsprong op de derde plaats te klasseren. In de sprint van het peloton was de elfde plaats voor Nap Hage. terwijl Peter Hoondert uit Heinkenszand zich als vijftiende klas seerde. De wedstrijd voor liefhebbers leverde een zege op voor Leen Poortvliet uit Dirksland, het afgelopen weekeinde nog triomfator in de Smokkelronde. Op de tweede plaats, driekwart minuut na Poortvliet kwam Kees de Nooyer uit Aagtekerke. binnen, terwijl Ad van der Ploeg uit Goes. Theo van de Brande uit Heikant en Siep van Dongenuit Som- melsdyk achtereenvolgens derde, vier de en vijfde werden. De aanbieding is geldig van 1 Kn31 mei. Echter zolang de voorraad strekt MIDDELBURG - Zaterdag 3 mei om vier uurspcelt het Zeeuws afdelings elftal in Koudekcrke tegen het Bra bants zaterdagelftal. Trainer Knijff van de Brabanders ('smiddags eerst nog actief als coach van het Brabants dameselftal in Yersekei heeft in zijn selectie een paar opvallende voetbal lers. KLOOSTERZANDE - De stichting Wielerpromotion uit Kloosterzande brengt ook dit jaar weer een enorm sterk veld in de profkoers op 24 mei. Via Peter Bonthuis zullen van TI-Ra- leigh wereldkampioen Jan Raas. Joop Zoetemelk. Henk Lubberding. Cees KRABBENDIJKE - Voor de vierde maal in successie gaat het voetbalteam van Reimerswaal proberen om de Zeeuwse voetbalenthousiasten te verbazen met een serie klinkende uitslagen, al lukte dat vorig seizoen niet zo schitterend als in het eerste en tweede seizoenbesluit. Behalve vaak in het oog lopende resultaten heeft het optreden van het Reimerswaalelftal (waarvoor de clubs Krabbendyke. Yer- seke. Kruiningen, Hansweertse Boys en Rillandia een spelersaandeel leveren i volgens voorzitter Izaak Vogelaar van de organisatiecommissie tot enkele an dere opvallende voordelen geleid Vogelaar, voorzitter van Krabbendyke noemt als belangrijkste voordelen met name voor clubs als Krabbendyke en Yerseke De sterk verbeterde onderlinge ver houdingen tussen de spelers tijdens competitiewedstrijden Vogelaar „Dat was duidelyk te merken tijdens de wed strijd tussen Yerseke en Krabbendyke in de afgelopen competitie Het was een stevige partij, maar de spelers konden veel meer van elkaar hebben dan vroe ger het geval was. toen er vaak zeer hard gespeeld werd Die verbeterde ver houding is een duidelyk aanwijsbaar gevolg van het vele samenspelen in het Reimerswaalteam" Een stuk bewustwording van het ei gen kunnen. Over dit punt maakt, de commissievoorzitter duidelyk; „Dat heeft zich vooral en opnieuw gemanifes teerd bij Krabbendijke en Yerseke, waar de clubmootjes vandaan komen Met name na de met ruime cijfers ge wonnen wedstrijd tegen Middelburg twee jaar terug m welk team toch een aantal gerenommeerde spelers uit het Zeeuws elftal optraden, hebben de clubs een stuk zelfverzekerdheid gekre gen. dat zich in de competitie manifes teerde" Overstappen Het is overigens niet allemaal koek en ei in de Reimerswaalgclcderen. Want het gevaar bestaat ook. dat opvallende spelers uit lager geklasseerde teams overstappen lovergehaald worden) naar de beste teams uit het Reimers waalelftal. Izaak Vogelaar beweert wel, dat er niet onderling om spelers aan de deur geklopt wordt („en ik ge loof ook niet, dat dit gebeurt, bij Krab bendijke beslist niet") maar Waarde was van oordeel, dat het een sterke speler via het vertegenwoordigende team aan Rillandia kwijtraakte... Ge volg. Waarde levert nu geen spelers meer voor het Reimerswaalteam. Deze club doet wel mee aan het junioren- toernooi. Meteen vanaf het bestaan heeft Rei merswaal' verrast met een serie puike partijen zo werd Arnemuiden in het eerste jaar met3-0 verslagen ial werd na een 3-3 puntenverdeling in het tweede jaar vorig jaar met 7-2 verloren van de ploeg uit de vissersstad) Middelburg moest er liefst met 9-1 aan geloven vo rig jaar kwam het sterke RBC uit Roo sendaal niet verderdan een 3-1 zege en het oranje militair team moest zelfs een 2-2 gelijkspel toestaan aan Reimers waal. Over de oorzaak van dit sterke optre den zegt Izaak Vogelaar. „De sterkte van de spelers, op Zeeuws niveau dan. is kennelijk onderschat buiten de regio. Behalve Leo van Ast van Yerseke werd zelden een speler uit ReimerswaaJ in het Zeeuws elftal geselecteerd, maar na het optreden van het vertegenwoordi gend team kwamen meteen Adne van de Parel. Ronnie Schrier en Kees van Nieuwenhuijze de Yersekespeier verge zellen De belangrijkste oorzaak vind ik wel. dat de spelers vanaf het begin vrij uit konden spelen, niemand had een vooroordeel" Dat het vorig jaar niet zo opvallend toe ging, kan Vogelaar wel verklaren. „Zo'n team raakt natuurlijk bekend, de te genstanders kennen de spelbepalende spelers, en bovendien hadden we de pech, dat de eerste partij al meteen de hoofdwedstrijd was" Hoewel de 'nieuwe' Reimerswaalfor- malie pas vanavond (donderdag) wordt samengesteld na een selectie wedstrijd is het nu al zeker, dat trai ner-coach Harry Tijssen niet kan reke nen op de geblesseerden Leo van Ast en Ronnie Schrier. Zonder twijfel zal hij weer een beroep doen op Hans Felius van Krabbendijke. een speler met een ongelooflijk sterke conditie, die -zo verzekert Vogelaar- in het afgelopen seizoen sterk vooruit is gegaan. Een nieuw gezicht wordt misschien Erik de Bruijne van Kruiningen, een snelle aanvaller. Irritatie Izaak Vogelaar signaleert voor het nieuwe optreden een wat minder wor dend enthousiasme al was het niet moeilijk om de spelers weer bij elkaar te krijgen. Duidelijk aanwijsbaar vindt hij echter: „Bepaalde besturen staan ei- wat. sceptisch tegenover. Daarbij speelt mee het feit. dat er spelers tussenuit vallen, waardoor vrees ontstaat voor ir ritatie in het eigen team. Het is een punt. waar we erg goed op moeten let ten". Die 'we' zijn onder andere de commis sieleden behalve voorzitter Vogelaar idie de taak overgenomen heeft van Wim van Velzen van Kruiningen i Hen- nie Eijke van Hansweertse Boys. die se cretaris-penningmeester is, en de leden Luuk Steendyk van Rillandia en Jan- nie Nieuwenhuijze-Bakker van Yerse ke. De wedstrijdenreeeks, die volgens Vo gelaar bij een goed niveau weer talijke supporters zal trekken, is als volgt op gebouwd dinsdag 13 mei om half acht m Rilland tegen WHS Sint-Annaland (scheidsrechter Jan Mondeeli, donder dag 22 mei in Yerseke om half acht te gen Arnemuiden (scheidsrechter Si mon Verdaasdonk i donderdag 29 mei in Krabbendijke om half acht tegen de nieuwe hoofdklasser RBC (scheids rechter Piet Polflieti en óp zaterdag 7 juni de hoofdwedstrijd tegen het dis- tnctsteam van Zuid I. die om half drie in Hansweert begint. Vooraf iom half een te beginnen) wordt een wedstrijd gespeeld tussen de A-juniorenteams van Reimerswaal en Terneuzen, die wordt geleid door Ko de Winter. Voorts worden er in verschillende plaatsen toernooien voor de jeugd ge houden: op 17 mei voorde A-junioren in Waarde, voor de B-junioren in Krab bendyke en voor de C-jeugd in Rilland, op 31 mei voor de D-junioren in Yerse ke. voor de E-jeugd in Hansweert en voor de F-pupillen in Kruiningen Izaak Vogelaar „Samenspel in Rei merswaalteam leidt tot betere onderlin ge verhoudingen lussen spelers" Priem. Aad van Hoek en Piet van Ki wijk in het peloton te vinden zijn. IJ boerke biedt met Daniel Willems. Ma Demeyer. C.erry Verlinde. Theo Rooy en Willen Peeters ook een aant topcourerurs aan, goed voor een twl strijd met de mannen van Raas. Bonthuis heeft verder overeenstet min, bereikt met de DAF-ploeg vi Fred Bruyne iStamsnijder. Maas) i ook Richard Buckaki komt met de Hl formatie naar Kloosterzande, waar fi ter Godde en Benny Vermeulen 8 streekfavorieten starten. De onderhz delingen met Michel Pollentier en et paar van zyn helpers zijn zo goed i afgerond, als Roger de Vlaeminck ni naar de Giro vertrekt komt hij zefe naar dit criterium MIDDELBURG - In de hoofdklas vi de gemengde parencompetitie in bi district Zeeland van de Nederland) bridgebond heeft het echtpaar Conij de leiding overgenomen van mevrou" Fonteijne-Van Iren iret een minimal voorsprong van 0.29 procent. Mevr Braak-v Laar gingen van de ztj de naar de vierde plaats In de eersl klas blijft het echtp. De Rijcke op 0 eerste plaats Het echtp. Van de Laa scoorde deze zitting 62 50 procent 6 staat nu op de tweede plaats met ei achterstand van 5 09 procent. L'ilslagen hoofdklus: 1 mevr Braak-v L# 59 2 echtp Coni)n56. 3 mevr Matthijsse-vl Berg 55 4 mevr Fonteijne-v Iren 50: 5 me) Kooman-Schute J5 6 mevr Krediet-De B 38 7 mevr i Heusden-Schiynemakers I ptn Gemiddelde 48 Eerste klas: 1 echtp v d Laan 90, 2 echt Ooyervaar en echtp De Rycke 78, 4 echt! Brunneren mevr v. d. Abcelen-FIcheroux1) 6mevr Brouwer-Langhout68.7mevr Roos te Roller 65: 8 echtp. Groen 64. 9 mevr Mof mond-Merk 53 pui Gemiddelde 72 Tussenstand (procenten) hoofdklas: 1 echt Comjn 230.95 2 mevr Fonteune-v Ir. 230 66 3 mevr Kooman-Schute 190 93' mevr Kredtet-Cattoir 183-03.7 mevr v. Hes den-Schrijnemakers 170 10 Eerste klas: 1 echtp De Rijcke 229 40.1 echtp v d Laan 224 31; 3 echtp Brum* 214 82. 4 echtp Ooijevaar 205.49 vs. 5 met Dingemanse-Merk 198.85. 6 mevr Langhoi v d. Abeelen 198 62:7 mevr Crena UiterwlA I.anghout 191.89.8 echtp. Gideonse 190 43^ 9 echtp. Groen 189 8110 mevr. Roose-te R8 Ier 154-4: I De volgende zitting wordt gespeeld woensdag 7 mei 1980 in hotel "Walcl* ren' te Koudekerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 10