Zonder rijbewijs in volgauto bij wielerkoers: 200,- boete Verfactie Vlissingers tegen kerncentrale B en w Veere willen eis tot schadevergoeding afwijzen Geen bezwaar verkeerscommissie tegen verkeerslichtenregeling Veilig Verkeer in Zeeland nam afscheid van bestuurslid Borrie PZC/ kantongerecht middelburg Directeur sociale dienst Axel wil raadsleden over conflicten inlichten van exploit atlemaa tschappij uit maastricht voor het complex seisplein 'marktberichten rccöj 'tea laaitj A'bk •Afe jeet sPri DONDERDAG 17 APRIL 1980 streek MIDDELBURG - Boulevard Bankert in Vlissingen was 19 mei 1979 afgesloten voor het verkeer in verband meteen wielerwedstrijd. J. B. uit Vlissingen was een van de organisatoren van dit festijn. In de afsluiting van de boulevard zag hij een verweer om het rijden zonder rijbewijs in een volgauto te rechtvaardigen. De officier van justitie mr A. P. Besier dacht daar anders over. „Al zouden de organisatoren van wedstrijden wel wensen dat terreinen geheel voor verkeer afgeslo tenzijn, in de praktijk is dit volstrekt onmogelijk". De politie was er in het proces-verbaal dan ook uit gegaan dat op 19 mei Boulevard Bankert geen afgesloten parcours was. jti Besier eiste daarom een boete van ïKehonderd gulden. De kantonrechter I J.ff. F van Solinge achtte de overtre- PvdA Domburg tegen plan voor 't Hof Domburg DOMBURG - De ledenvergadering van dt afdeling Domburg van de PvdA zich woensdagavond uitgespro ten 1(0 tegen het conceptpl an v 't Hof Domburg, zoals het voor de gemeente is opgesteld door het bureau Oranje- ;oüd uit Heerenveen. Daarmee sloot Dea te bt-overigens geringe - aantal aanwe- tijen in café-restaurant Milano zich jaiibijde mening die reeds eerder door de fractie in de verschillende commis- iinergaderingen naar voren werd ge bracht Door verschillende leden werd gesteld dat de doelstelling bij dit plan (slechte ««voorzieningen financieren uit ver kop van grond voor bungalows en ap- puvmenteni verkeerd is gekozen. Be- udrukt werd dat accommodaties in bet bijzonder het zwembad, dringend gewenst zijn. Deze mogen echter niet süeen financieel gedragen worden door eecgenng aantal recreanten, de kopers ran de recreatiewoningen op het ter rein. Het zou reëler zijn, vonden de c«ste aanwezigen, dat alle 'verblijfs'- wreanten er aan mee zouden betalen, foor middel van een verblijfsbelasting. Tevens vroegen de Domburgse PvdA- onch af of een groot aantal recreatie- wningen, zoals Oranjewoud zich voor- seh. voor de badplaats wel haalbaar is. bjj werd onder meer verwezen de in de gemeentelijke recreatie- cola Domburg Anno vastgelegde otiena Aanhet eind van een - vrij langdurige - discussie werd besloten een, alleen op tekening staand alternatief plan van toelichting te voorzien en deze de vol- eeode vergadering van de commissie nomteliike ordening aan de orde te ding bewezen. .Aangenomen dat de boulevard afgesloten was. ontneemt dat de weg niet zijn karakter. Verkeers regels blijven van toepassing", merkte hij op. Een aardig verweer vond hij het verhaal van B. wel. maar tot vrijspraak leidde het niet. De kantonrechter von niste conform. Zondagsrijder „Ik kwam uit de tunnel op rijksweg 58. Voor me reed een zondagsrijder met een gangetje van 60 kilometer per uur en daardoor ben ik te vroeg naar rechts gegaan om af te slaan naar de boot. Dat noem ik geen rechts passeren. Dit te vroeg afslaan was slechts driehonderd meter voor de officiële afslag". Dit ver weer had J. M. H. (25) uit Baarland op het hem ten laste gelegde. Op 2 maart van dit jaar zou hij op Rijksweg 58 rechts ingehaald hebben. De officier achtte dc overtreding van H. bewezen en eiste hiervoor een boete van 110 gul den. De kantonrechter was de mening toegedaan dal de weg ook 'schuld' had aan de overtreding. Hij noemde de weg daar 'optisch misleidend'. Het is niet zo duidelijk waar de kruipstrook ein digt en de afslag begint. De boete werd gesteld op 55 gulden. Voor het niet verlenen van voorrang op een kruising kwam de boete voor A H. M. B. (34) uit Breda op vijftig gulden. Volgens B. had de verbalisant niet kun nen zien of de auto die hij geen voorrang had verleend zou hebben moeten rem men. De officier van justitie mr Besier achtte op grond van de verklaring van de agent de overtreding bewezen. De kantonrechter was het hier mee een- si. Als je tegen een ambtelijk verbaal verwwer wil voeren moet je meer mee brengen dan een 'nee'". Hij hield in zijn vonnis rekening met het feit dat B. voor de zitting helemaal uit Breda was geko men. W. B uit Zoutelande had 21 februan te hard gereden op de Sloeweg De politie die hem hiervoor aanhield had een snel heid van 133 kilometer per uur gecon stateerd. Volgens B. was zijn snelheid met meer dan honderdtien kilometer per uur geweest. De schikking die de agent ter plaatse voorstelde bedroeg ze ventig a tachtig gulden. Omdat B. geen contant geld bij zich had wachtte hij de accept-girokaart af. Hierop werd een bedrag van honderd zestig gulden gevorderd. Dit grote ver schil begreep B. niet. De officier van justitie begreep dit wel. De apparatuur van de politie waarmee de snelheid ge meten wordt, zo stelde hij. vertoont wel eens een afwijking en hiermee wordt rekening gehouden. Naar zijn mening had de agent bij de aanhou ding de afronding te laag gesteld. Hon derdtwintig kilometer per uur was de goede afronding geweest. Daarom was de boete ook aanmerkelijk hoger. De gebruikelijke boete van 4 gulden per te hard gereden kilometer vond hij ook van toepassing op B. Hij eiste daarop een boete van 160 gulden. De kanton rechter vonniste conform. OP MUUR VAN BADSTRAND VERANTWOORDING AFLEGGEN OVER OORZAKEN VAN ZIEKTEVERLOF MIDDELBURG - Brasserie, 19.45 uur: teztag door de heer Lagendijk over 'Be scherming der zeezoogdieren'; Gasthuis. 20-21.30 uur: uitzending Ra ta, VUSSINGEN - De Piek, 21 uur: film voorstelling (thriller). Bethesda-St Josephziekenhuis, 20- 2130 uur; uitzending Rawa. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur; De vier vuisten op safari, a.l Liixor,20 uur: Thunderball, 12 jr. GOES - Grand. 20 uur; Die Blech- teommel, 12 jr.; MIDDELBURG - City. 20 uur: Thunder ball, ÏEBNEUZEN - Luxor, 20 uur: Het mon ster slaat weer toe. 16 Jr.; ïOuur Oh God (Filmliga). HJSS1NGEN - Alhambra 1.20 uur: The 12jr; n 20 uur: Escape from Alca- M Jr TENTOONSTELLINGEN BRESKEN'S - Recreatiepark Schone nd, werken John Verschuren. BRUINISSE - Hal Stadhuis. 9-12 en 14- uur werken van Arjanne Huls-De Rover; BRILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en IM" uur: Oude landbouwwerktuigen. HULST - Den Dullaert, 10-7 uur: ^en Bob Pingen MIDDELBURG - Zeeuws Kunstenaars- Wtrum, 10-12 en 14-17.30 uur: wandk- fteen diamant op glas gravures van Gwgine E. Ruissen-Tonnon; «We 'De Dolphijn', 10-18 uur: teke- en keramiek van Anneke Groe- 1 vE; wihop Six en Six, 10-18 uur: oliever- jfflGeraDauvillier en Wim Vader; e«rti De Cleene Catte, 12-17 uur: van papier en verf van Peter Rwie; tolstraat 41,14-17 uur: touwplastie- teflvaji Anneke Ruimschotel. kSE - Galerie 'De mooie staak', 9-20 «•werken Messemaker. WUBL'RG - Openbare Bibliotheek, 330-17.30 uur: werken van José Roze- sond AXEL - De directeur van de dienst so ciale zaken in de gemeente Axel, de heer L.J. Jobse, wil aan de leden van de Axelse gemeenteraad verantwoording afleggen over de oorzaken van zijn nu al enkele maanden durende ziektever lof. Voorts wil hij uiteenzetten waar om het niet meer in zijn bedoeling ligt op het Axelse gemeentehuis terug te keren. In een brief aan dc gemeente raad, waarin hij zegi dat hij zich te veel in de steek gelaten voelt, vraagt hij de raad om voor dat doel een speciale bij eenkomst te beleggen. De heer Jobse schrijft niet van plan te zijn om door een achterdeur uit het Axelse stadhuis te verdwijnen en ziet de bijeenkomst met de raadsleden als een mogelijkheid tot een soort van re habilitatie. Als grote boosdoener wijst de heer Jobse burgemeester A. de Kam aan. Volgens de directeur van de dienst sociale zaken probeert de burgemees ter hem persoonlijk al vele jaren dwars te zitten. Verder voelt de heer Jobse zich in de steek gelaten door het perso neel van de gemeente. Ook is hij de me ning toegedaan dat het college van b. en w. met betrekking tot deze zaak de gemeenteraad niet volledig heeft inge licht. Volgens een mededeling van het stad huis in Axel was burgemeester De Kam gisteren en vandaag (donderdag) niet te bereiken. Wethouder J. M van Schaik liet weten, dat b. en w. in geen geval iets te verbergen hebben. Volgens de heer Van Schaik gaat het college er van uit. dat de heer Jobse na zijn ziekteverlof terug keert op het gemeentehuis. Als reactie op de brief van de heer Jobse heeft het college van b. en w. een zeer vertrouwelijke bnef aan de raad ge stuurd. waarin wordt gevraagd wat men er van vindt om een speciale bij eenkomst te beleggen. Volgens wethou der Van Schaik behoort een dergelijke bijeenkomst tot de mogelijkheden, maar moet nog worden afgewacht wat de raadsleden er van denken. Woensdag werd in ieder geval duide lijk dat de GPV-cr D. J. Oggel er wei voor voelt een bijeenkomst te beleg gen. Ook de PvdA-er J. Vink sloot die mogelijkheid niet uit. Het CDA wilde zich van commentaar onthouden, evenals wethouder P. Apers (WD). V erkeerscommissie akkoord met verkeersmaatregelen rond Vendet VLISSINGEN - De verkeerscommissie van de gemeente Vlissingen in woens dagavond akkoord gegaan met een aantal verkeersmaatregelen die geno men moesten worden in verband met de nieuwe vestiging van de Vendet aan de Coosje Buskenstraat. De verkeers maatregelen zijn voornamelijk be doeld om het tijdelijk aangelegde par keerterrein aan de Spuikom voor au toverkeer bereikbaar te maken. Ver der zijn ook voorzieningen getroffen voor het vrachtverkeer, dat de Vendet zal bevoorraden aan het laadplatform aan de achterzijde. Het parkeerterrein is bereikbaar via de Glacisstraat en de Kenau Hasselaar straat. In de Glacisstraat komt een par keerverbod aan de noordzijde Vervol gens zal op de kruising Duinpoortweg- Glacisstraat het lagzaam verkeer voor rang krijgenop het snelverkeer. Tevens zal een gedeelte van de Glacisstraat (de toegangsweg tot het parkeerterrein) éénrichtingsverkeer worden. In de ver keerscommissie werd echter bena drukt. dat de verkeersmaatregelen een voorlopig karakter hebben. Mocht blij ken dat één en ander niet voldoet, dan zullen nieuwe maatregelen nodig zijn om een goede doorstroming van het verkeer te kunnen waarborgen Nu al werd de vrees uitgesproken, dat de Duinpoortweg. vanaf de Watertoren aan de Badhuisstraat, een sluiproute zal gaan worden. VLISSINGEN - De Vlissingse actie groep 'Bestrijd atoomreactoren zon der terughoudendheid' (Barzt) is in de nacht van dinsdag op woensdag begon nen met wat genoemd wordt de eerste van een aantal ludieke acties, die pas zullen stoppen als de kerncentrale van Borssele is gesloten. Op de muur van het Vlissingse Badstrand hebnen zij naast de Chileense muurschildering het anti-kernenergie embleem van het zonnetje met een vriendelijk maar triest gezicht getekend, waarin de tekst 'Kernenergie, nee bedankt' was verwerkt. De actiegroep zegt via een woordvoer der uit ongeveer honderd jongeren uit Vlissingen te bestaan, die op deze ma nier de bevolking duidelijk willen ma ken niet te geloven in een 'tijdige' slui ting langs de parlementaire weg. „Wij hebben het gevoel, dat wij door een con stant falend beleid van de verschillende overheden opgescheept zitten met een levensgevaarlijke kernreactor. Wij heb ben geen zin om kanker te krijgen van dat ding. Een sluiting over vijf jaar is veel te laat, want dan is het natuurlijk evenwicht al te veel verstoord", is de mening van de actiegroep. Over volgen de acties beraadt de actiegroep zich nog. Feestavond Druk en Papier in Middelburg MIDDELBURG - De afdelingen Mid delburg en Vlissingen van de Vereni ging Druk en Papier houden zaterdag 19 april een feestavond in wijkcentrum 'Zuiderbaken'. Rentmeesterlaan 245 te Middelburg. Op deze avond wordt be halve een bingo-dansant ook een tra vestieshow gehouden, die wordt gepre senteerd door Roland Sandhövel. met creaties van Mireille Matthieu, Jasperi- na de Jong, Shirley Bassey. Amanda Lear, Josephine Baker en Nana Mous- kouri. Aanvang van de avond: 20 uur Rommelmarkt MIDDELBURG - Zaterdag 19 april houden de Middelburgse showkorpsen ■Juliana' en Johan FRïso' de jaarlijkse rommelmarkt rondom de molen 'De Hoop' op het Vlissmgs Bolwerk te Mid delburg Er zal een grote verscheiden heid aan goederen worden aangeboden, zoals speelgoed en huishouaartikelen. De rommelmarkt, die om half negen 's morgens begint, zal muzikaal worden opgeluisterd door een ensemble, sa mengesteld uit leden van 'Juliana'. De opbrengst van de rommelmarkt is be stemd voor het uniform- en instrumen tenfonds van beide korpsen. 'Philatelica'Middelburg MIDDELBURG - De internationale vereniging van postzegelverzamelaars 'Philatelica' afdeling Middelburg houdt donderdag 24 april de maandelijkse ruil- en vergaderavond in gebouw 'De Schakel' te Middelburg Tijdens deze bijeenkomst houdt men ook de jaarver gadering. Op het programma staan de verslagen van de secretaris, de pen ningmeester en de leiders van het rond- zendverkeer en nieuwtjesdienst over het jaar 1979 en de bestuursverkiezing. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. GROND MOCHT NIFT uilde activiteiten van het bedrijf geble- legenheid gehad om de plannen tot het ken, dat er serieuze plannen aanwezig won «n rorrooH6j.Ki«-t WORDEN INGERICHT waren om het genoemde perceel grond in te richten als kampeerterrein. MIDDELBURG - De verkeerscommis sie van de gemeente Middelburg heeft woensdagmiddag geen overwegende bezwaren aangedragen tegen de nieu we verkeerslichtenregeling voor het complex Seisplein. De verbetering staat in direct verband met de spoedige inwerking treding van de zogeheten 'verkeersprocessor'. waarmee 22 verbeerslichteninstalla- ties centraal bestuurd kunnen worden. Het Seisplein vormt samen met de Zandberglaan en Klein Vlaanderen/ Volderijlaagte de belangrijkste en eer ste aansluiting op de processor. Door de aansluiting op de processor wordt de verkeerscapaciteit die het complex Seisplein kan verwerken be langrijk vergroot. Om die capaciteits- vergroting te kunnen benutten, is het echter noodzakelijk om op Klein Vlaan deren (richting Seisplein) de rijbaan te verbreden om zowel richting Tangent als richting Domburg/Seissingel opstel- stroken van voldoende breedte te ver krijgen. De verbreding knelt temeer omdat bij een geringe opstelcapaciteit het verkeer van de Volderijlaagte rich ting Seisplein nauwelijks kan doorstro- Vlaanderen/Volderijlaagte met keerslichten worden uitgerust. De verbreding van Klein Vlaanderen (waarvoor de gemeenteraad in de ver gadering van mei een krediet van 40.000 gulden wordt gevraagd) is mede om streden vanwege de noodzakelijke ver wijdering van een aantal bomen. PvdA- raadslid T. Verduin verklaarde de ver breding voor de verkeersafwikkeling noodzakelijk te vinden maar "wellicht om andere redenen toch tegen het voor stel te stemmen". VVD-raadslid J. Griep vond daarentegen de voorgestel de verbreding van de weg tot negen me ter nog onvoldoende en bepleitte een breedte van tien meter. ..De aanslag op het groen is nu toch niet meer te vermij - den. dus kunnen we die meter er nog wel bij pakken", aldus Griep. PPR- raadslid A. Kamermans stelde in eerste instantie dat het verkeer zich moet aan passen aan de beschikbare ruimte, maar deelde uiteindelijk mee: „Ernaar te nijgen verkeerstechnisch toch ak koord te gaan". Ondanks enkele vraag tekens steunde ook SGP RPF-raadslid L Kodde het. plan D'66-raadslid A. Vleugel vond dat de problemen "niet op deze manier moeten worden opgelost", maar vond weinig gehoor voor zijn idee om een tweede voorsorteerstrook aan de andere kant van de groenvoorzie ning te realiseren. De nieuwe situatie op het complex'Seis- plein moet volgens de planmng voor de bouwvakvakantie een feit zijn. De be doeling is dat dan eveneens verkeers lichten zijn geplaatst bij de Geerebrug aan het Tangent. Tegen de oorspronke lijke plannen in zullen de Varkens- markt en de Stationsbrug-Kanaalweg niet voor de bouwvakvakantie op de verkeersprocessor kunnen worden aan gesloten. ALS CAMPING VEERE - B. en w. van Veere willen de eis tot schadevergoeding ter grootte van bijna 673.000,- afwijzen, die is in gediend door Timmerman's Beheer en Exploitatie Maatschappij bv te Maas tricht. Deze maatschappij claimt dit bedrag omdat zij geen toestemming kreeg van het bestuur van Veere het op 22 ok tober 1965 gekochte perceel grond in de Beekhoeksepolder te Vrouwen polder in te richten als kampeerter rein, terwijl de maatschappij de grond voor dit doel bad gekocht. Dit perceel grond was destijds opgenomen in het uitbreidingsplan dat door dc toenma lige gemeente Vrouwenpolder, die bij dc herindeling in 1966 opging in de ge meente Veere, werd goedgekeurd. Op 5 maart 1974 werd dit uitbreidingsplan een onderdeel van het toen vastgestel de bestemmingsplan 'Buitengebied', dat de functie heeft gekregen van 'landschappelijk waardevol agrarisch gebied', zodat het terrein niet meer mocht worden ingericht als camping. B en w beroepen zich onder andere op het feit dat een bestemmingsplan nu eenmaal geen statisch gegeven is. ..Het kan en het moet worden aangepast aan de maatschappelijke ontwikkelingen en nieuwe zienswijzen over, onder meer. het gebruik, het behoud en de bescher ming van natuurgebieden en terreinen van landschappelijke waarde", schrij ven b en w in hun voorstel om de scha declaim af te wijzen. Dit voorstel komt aan de orde tijdens de raadsvergade ring van woensdag 23 april. Verder merken b en w op, dat het bedrijf nimmer kenbaar heeft gemaakt aan de gemeente Veere. dat er behoefte zou be staan aan een plan in onderdelen zoals dat is vastgesteld in de voorschriften van de toenmalige gemeente Vrouwen polder. Evenmin is op een andere wijze SINDS 1956 SECRETARIS-PENNINGMEESTER LEIDDE TOT VOOR KORT JAARLIJKS KLAAROVERS OP VAN GENT - Bejaardenhuis De men Overigens zal de kruising Klein BPfo 9-21 uur: werken H. de Bliek, 1 tt-v-j ffiWEUZEN - Hal Stadhuis: 'Terneu- I2™*fer en nu'; uur: werken Monique Weij- j^TNDIJKE - Museum, 10-12 en 13.30- "Wuur, werken 'Meester Cornells' en r* prenten en kaarten; Bibliotheek: Merklappen- K&®steUlng 'De gouden naald'. GEN - Galerie Marquis, 13-18 Kjyrcngen van Gerard Verdijk. |»T00Rpe - Galerie Troutzaerte, «ur: werken Paul Citroen. HULPCENTRA Midden-Zeeland - Goes, tel. w-14444, (ook voor milieuklachten). gF'Kti-Vlaanderen - Alarmnum- 'sbwi 12200 'brandweer en ambu- UïLK-Cfle ilulPdicnst Zeeland, tel. ®tel5551, dag en nacht bereikbaar. •hulpdienst Zeeland voor mensen tel. 01180-36251van 10.00-24.00 bekends van 20.00-24.00 uur. Pwsch-Vlaandercn - Hulpgroep bij ^Probleem (AA), tel. 01174-345. v n, 'Blijf van m'n lijP Zeeland, - 71184-14645. dag en nacht bereik- KAPELLE - Het district Zeeland van Veilig Verkeer Nederland (WNi heelt woensdag afscheid genomen van se cretaris/penningmeester de heer J. Borrie. De lieer Borrie was sinds de op richting in 1956 belast met de dubbele bestuursfunctie in het district. De scheidend secretaris-penningmeester werd voor zijn grote inzet bedankt door voorzitter P. A. D. N. Diepenhorst, die de heer Borrie schetste als een dge- lijk bestuurder met veel hart voor zijn zaak. De heer Borne leidde tot voor kort jaar lijks 70 klaarovers op in Zeeland. Een instituut waarvoor hij ook de eerste aanzet gaf. De scheidende bestuurder verklaarde naderhand nog niet verlo ren, te zijn voor VVN. Hij blijft nog even secretaris-penningmeester van de afde ling 'De Bevelanden'. Tijdens de alge mene voorjaarsvergadering in de Cais son' te Kapelle werden ook de plannen bekendgemaakt voor het jaar 1981. Er zal dan een landelijke actie worden ge houden voor een betere verlichting van het langzaamverkeer. fietsers en brom fietsers. Het accent van de actie zal ko men te liggen op de regio Zuid-Holland- Zuid en Zeeland. Omdat het erg moei lijk is om bij een landelijke actie de me dewerking van de politie en de rechter lijke macht te krijgen, wil men proberen met een regio-accent, tot. een dergelijke samenwerking te komen. De actie zal. in afwijking van eerdere soortgelijke ac ties. niet worden voorbereid door het centraal planbureau van WN, maar door de afdelingen zelf De gedachte is dat de afdelingen meer kunnen vertel len hoe het zit met lokale verkeerssitua ties. Suggesties met betrekking tot de vorm en de uitvoering van de actie zul len worden gebundeld, waarna het cen traal planbureau een definitief actie schema zal opstellen. Er is gekozen voor de regio Zeeland en Zuid-Holland- Zuid. omdat daar een groot secundair wegennet is. waar bromfietsers en fiet sers zich doorgaans in een onveilige si tuatie plegen op te houden Voorzitter P. A. D. H. Diepenhorst van het district Zeeland van Veilig Verkeer Nederland dankt de heerj. Borrie (rechts i voor zijn inzet als secretaris-penning meester. In het midden mevrouw Bome. „Sinds de aankoopdatum in 1965 tot aan de dag dat het plan 'Buitengebied' ter inzage is gelegd (op 10 januari 1974) heeft Timmermans ruimschoots de ge- ZAAL VOETBAL MIDDELBURG MIDDELBURG - Zcelandia is kam pioen geworden in de derde klas zaal voetbal in het rayon Middelburg. In de vierde klas behaalde Danwendaele de titel. Alleen in de tweede klas laat de kampioen nog op zich wachten. Hier moeten Veldzicht en Luctor uitmaken wie het volgend jaar in de eerste klas uitkomt. De eerste klas, waarbij Brammetje Dump de titel in de wacht sleepte, is reeds uitgespeeld. De uitslagen zijn, tweede klas: Arnemuiden 2-Blauw Wit 1 2-3, Amro-Pechiney 11-5. Luc tor 1-VPV 9-0. Middelburg 1-Arnemuiden 2 5-1, en VPV-FC laurens 2 2-1. De stand in de 2e klas is Veldzicht 15-25. Luctor 16-24. Blauw Wit 15-17. Middelburg 115-16. VPV 15 16. Amro 15-15, Arnemuiden 2 16-14, FC Lau rens 2 16-10, Pechiney 16-4. T Uitslagen derde klas: Hermid-Pedac 2-7. Hoechstboys-Middelburg 2 4-3. Brandweer- Kraaien 1-6. Zeelandia-Branweer 5-0. Maar- tense 2-Draadkrabbers 2 4-3, Hermtd- Hoechstboys 4-7. Kraaien-Miadelburg 2 2-4. Draadkrabbers 2-Hermid 6-1, Middelburg 2- Zeelandia 1-10. De stand in de derde klas is: Zeelandla 16-29. Draadkrabbers 2 15-23. Maartense 2 15-21. Hoechstboys 16-20, Pedac 16-18, Middelburg 2 16-9, Hermid 15-8, Kraaien 15-8, Brandweer 16-4. Uitslagen vierde klas' Blauw Wit 2-VCK 2-2. FC Laurens 4-Draadkrabbers 3 2-0. Dauwen- daclc-FC Laurens 3 54). Luctor 2'Streek- school 1-3. VCK-SVSW 2-3. Draadkrabbers 3- Dauwendaele 2-3. SVSW-Luctor 2 3-4 De stand ln de 4e klas is: Dauwendaele 15-28. SVSW 15-21, Luctor 2 16-19, Streekschool 15 17. FC Laurens 3 15-16. VCK15-16. Blauw Wit 2 16-13, FC Laurens 4 15-7. Draadkrabbers 3 16-1 Vrijdagavond (morgen) worden de laat ste wedstrijden voor deze competitie gespeeld in de sporthal aan de Nas- saulaan. Om 23.15 uur worden in de kantine van de sporthal de prijzen uit gereikt door de voorzitter van het Mid delburgse zaalvoetbal, de heer L. A M Kraak. Het wedstrijdprogramma is: 18.30 uur Her- mid-Maartense 2, 19.10 uur Amro-Blauw Wit 119.50 uur Veldzicht-Middelburg 120.30 uur Kraalen-Draadkrabbers 2. 21.10 uur SVSW- Dauwendaele, 21.50 uur FC Laurens 3-VCK 22 30 uur Streekschool-FC Laurens 4. Dameskoor treedt op in bejaardenhuizen MIDDELBURG - Het christelijk da meskoor 'Soli Deo Gloria' te Middel burg heeft een drietal optredens in en kele bejaardenhuizen op het program ma staan. Op 24 april treect het koor op in 'Swerf-Rust', op 8 mei wordt een op treden in 'Ter Reede' te Vlissingen ver zorgd en op 22 mei zingt het koor in het bejaardenhuis aan de Herengracht te Middelburg. De kor- en samenzang zal worden afgewisseld met sketches en ge dichten Alle avonden beginnen om halfacht. Zondag 22 juni verleent het dameskoor medewerking aan een kerkdienst in de Middelburgse Oostkerk. Dit is tevens het laatste optreden voor het koor in dit seizoen. Orgelconcert In de St Jacobskerk te Vlissingen geeft Arte J Keijzer. organist van de Grote Kerk te Dordrecht en van 'De Doelen' te Rotterdam, zaterdag om 20.00 uur een orgelconcert. De organisatie is in handen van de 'Orgelcommissie Vlis singen' van de hervormde gemeente. Een deel van dit Concert zal bestaan uit improvisatie over thema's, die door het publiek kunnen worden opgegeven. De ze thema's kunnen bü het binnenko men van de kerk worden ingeleverd bij één der leden van de Orgelcommissie. realiseren van een recreatie-object, te concretiseren en uit te voeren Wij zijn dan ook van mening dat. indien het be drijf schade heeft geleden door de bepa lingen in het nieuwe bestemmingsplan, zij die in zodanige mate aan zichzelf heeft te wijten, dat deze ook door haar gedragen dienen te worden", aldus b en w in hun toelichting. B en w willen de subsidieverlening aan de Stichting Vliegveld Midden- Zegland bandhaven. Zij stellen de raad voor om voor 1980 een bedrag uit te tcrekken van ruim f 1000,-. Het Veer- se college is van mening dat subsidie moet worden verleend omdat er alge meen maatschappelijke belangen mee gediend zijn, zoals werkgelegenheid en economische belangen van Zeeuwse bedrijven en omdat er gekozen dient te worden voorbehoud van vliegsportbe- oefening en recreatie. B en w stellen de raad verder voor een aanvullend krediet van 12.500, te vo teren voor de uitbreiding van de bijzon dere lagere school aan de Wilgenlaan te Serooskerke. De bouw- en inrichtings kosten. zijn voornamelijk door de lange vorstperiode en de noodzakelijke wijzi gingen die tijdens het werk naar voren kwamen overschreden. Tijdens de raadsvergadering komen ook aan de orde: een subsidieverlening van 4700.- voor de festiviteiten tijdens koninginnedag,en 5 mei, een ventver gunning en de verhuur van een stand plaats aan het Oranjeplein aan me vrouw D. J Adriaansen-Van Aggelen. voor haar ijswagen. Verder wordt de verhuur besproken van een gedeelte van de Kaai aan de Campveerse Toren bv voor het inrichten van een café-ter ras in de periode 24 april tot en met 30 september, Coop. Veluwse eierveillng Barneveld aanvoer 2.311.200 stuks, stemming redelijk. Prijzen in guldens per 100 stuks eieren van 50-51 gram U.40-11.80.57-58gram 13.70-13,95, 55-56 gram niet genoteerd. 60-61 gram 13,95 14,70 en 65-66 gram 14.10-16.20 Aardappeltennfinmarkt datum. 16 april, bintje 40 mm op w bieden april 20.90, novem ber 22.00. mei 19.50. bieden april 19.50. no vember 19.00, mei 17.00 Omzet april: er wa ren 5 aanzeggingen: geen omzet, mei geen omzet, november geen omzet Coöperatieve tuinbouwveiling Walcheren B.A. te Middelburg. .Marktbericht van woensdag 16 april 1980. Aardappelen. Furo re GR 30. Bintjes B033-35.GR 14-15 Toma ten: A II 472 B H 474 C II377. Violen p stuk 10-13 Appelen Golden Delicious 80 90II92: 75/80II43-64:7075II56; 65 70II26-35 Jona than 7075 H 65; 6570 H 58; 60 65 II37 Winst on 7080 II 98: 6570 II 68: 6065 II 49 Groen ten: Gelichte andijvie 124 Kasandljvie 109- 118. Kasandljvie afw 51-73. Kassplnazie 19- 51. Natuurspinazie19-68. Rabarber 43-70. Kassnijbonen 968-988. Kassntjbonen krom 680-751 Prei 39-70 Groene sav.kool afw 25- 32. Rode kool 31-32. Breekpeen 39-37 Kro ten kilo 19-21. Radijs 24-63 Ramcnas bos 76-79. Uien kilo 36-60. Selderij bos 18-22. Knolselderij stuk 22. Witlof A n 117-175, B H 69-137. afw 44-102; stek 40. Kassla I 35' 23- 36.132 29-30; 130 36-37; 25 1 33; 25 II19-23; 2426II16-20; 20 II16 Komkommers II76 91 106-109; n 6176 91; II 51/61 78; n 41/51 69; II 36 41 58:3136II54-55. Stek grof kilo 75 Win- terblocmkool 3 II 250; 4 I 231; II 159-219; 6 I 139-196. II 99-163; afw 37-85; 8 I 110-140, II 55-129; afw 35-67, 10 I 70-80. H 39-73. afw 35-46, 12 II40-59; afw 36-41; 15II38 48: afw. 36-39. Aanvoer w. bik 8.000 stuks. Eerste ra- menas aangevoerd door C. Allewijnse le Mid delburg. Eerste koper J. Fokke uit Goes Aardappeltermtjnmarkt datum: 16 apni, bintje 50 mm opw.. laten april 30.90. novem ber 24.00. mei 29.50. bieden april 30.80. no vember 23 00. mei 28 00 Omzet april: Er wa ren 6 aanzeggingen; 4x28.00.30x30.90. mei en november geen omzet Veilingen Bergen op Zoom van 16 april 1980. Golden Delicious 25-73. Winston 28-1.12: an dijvie 78-1.72; bloemkool 352,38; komkom mer per stuk 79-1,24; komkommer per kg. 1,11; kroten 10-27. sla 1532; bos peterselie 23-24 hosselder 17-24 asperges van 80-14 (Hl raapstelen 14-18, rabarber 40-89; radijs 34-67, spinazie 71-1.31. tomaten 18,70-29.00. uien 56. wiüof40-1,44 prei2557; bosuien 31

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 5