Gemeente Mariekerke wil in Grijpskerke honderd huizen Flats Hobbemalaan bedreiging kleuters BURGEMEESTER MR B.J. VAN PUTTEN: PZC/ streek Voor 1981 geen bibliobus Mariekerke M ARIEKERKE - Mr. B. J. van Put ten, burgemeester van Mariekerke zou de komst van een bibliobus in zijn gemeente aan éen kant wel toejuichen, vanwege de diversiteit aan boeken die zo'n bus te bieden heeft. Aan de andere kant vreest hij met de komst van een dergelij ke bus, dat hierdoor de plaatselij ke bibliotheken 'de nek wordt om gedraaid'. In een raadsvergadering in 1978 over het huidige bibliotheekplan. dat geldt van 1978 toten met 1981. besliste de toenmalige raad dat er geen behoefte bestond aan een bi bliobus in Mariekerke. Temeer daar er voldoende lectuur zou zijn in de kerkelijke bibliotheken, ter wijl er m Mariekerke ook nog enke le particulieren zijn die boeken uit lenen. De heer Van Putten wil wel desgevraagd, toegeven dat de boe ken in de kerkelijke bibliotheken wat ideologisch getint zijn. hetgeen ook geldt voor de romans en de jeugdboeken. „Maar", zo zegt hij, „het is aan de raad om te beslissen of er een bibliobus in Mariekerke zal komen Dat vraagstuk is pas eind 1981 aan de orde. wanneer het nieuwe bibliotheekplan wordt vastgesteld". DONDERDAG 17 APRIL 1980 OUDERCOMMISSIE AAN B EN W Plattelandsvrouwen bezochten huishoudbeurs MIDDELBURG - De Nederlandse bond van plattelandsvrouwen, afdeling Middelburg en omstreken, bracht dins dag een bezoek aan de huishoudbeurs te Amsterdam. Ongeveer vijftig dames vertrokken 's morgens per touringcar naar Amsterdam waar men rond half elf arriveerde. Tot vier uur in de middag verbleef men in de Rai waar men zich op de hoogte stelde van de neiuwste ont wikkelingen die de huishoudbeurs biedt. Op de terugweg werd te Zeven bergen het diner gebruikt. Rond elf uur 's avonds was het gezelschap weer terug in Middelburg. VLISSIN'GEN - De oudercommissie van de Vlissingse openbare kleuter school 'De Woelwaters' protesteert bij het college van b en w van Vlissingen tegen de directe bedreiging, die de on bewoonde flats aan de Meindert Hob bemalaan voor de kleuters zouden vor men. Volgens de oudercommissie zijn onder de ouders stemmen opgegaan om hun kinderen van school te halen. De oudercommissie komt met het pro test, omdat het 'touwtrekken' tussen de gemeente Vlissingen en de eigenaar om deze flatwoningen een 'uitzichtloze zaak' begint te worden. De brief kwam woensdagmiddag ter sprake in de Vlis- singse commissie voor het onderwijs en werd daar door kleuterleidster Cor- rie Alberts namens de ouders en het personeel van de school toegelicht. Het Vlissings raadslid mevrouw J. Ma- quelin-Kruizinga (CDA) pleitte in de commissievergadering voor meer toe zicht. De lege woningen worden volgens haar wel dicht getimmerd, maar zjjn dan de volgende dag weer open. Volgens de oudercommissie regent het maandenlang klachten van de ouders, die hun kinderen wel alleen naar school zouden willen laten gaan. maar dit niet durven, uit angst dat de kinderen bij de flats blijven spelen en zich bezeren. „Regelmatig moeten kinderen die al leen komen door de leidsters worden verbonden, als zij weer eens een snij- wond opgelopen hebben, op weg naar school. De situatie wordt onhoudbaar. aangezien 80 procent van de k vier keer per dag de flats moeiwj, ren", schrijft de oudercomnto, college. Ook ae nygiénische toestand gens de oudercommissie nnW ..Door de langdurige leegstand de flats en de daarbij tti* schuurtjes steeds meer als sta» voor vuil en poepplaats voorhof bruikt. Er worden regelmatig^ signaleerd. Door het gebrek ast® le wordt vandalisme in de fcis werkt", aldus de oudercomité De Vlissingse wethouder voet- wijs ing. G. J. A. M. Adanmee» de vernielingen niet met toeadt de politie te voorkomen zijr j moet maar in de gemeente ronófcj wat in Vlissingen aan vandaia beurt", stelde hij. „Hetprobleem dat de buurt zelf de toestand q zaakten de gemeente toeachtnr oefenen", aldus wethouder Ada: Bijbelstichting Arnemuiden bi ARNEMUIDEN - Vandaag.doca; houdt de afdeling Amemuidaq Gereformeerde Bijbelstichting g een bijeenkomst in de kerk vanó; reformeerde Gemeente. Deats om 19.30 uur. Inleider is ds P .1 man uit Staphorst 'ER KUNNEN NOG JAREN MEE GEMOEID ZIJN' MARIEKERKE - De gemeente Marie kerke heeft plannen voor de bouw van een kleine honderd woningen aan de Loodholseweg, hoek Gasthuisstraat in Grijpskerke. De onlangs in gebruik ge nomen Bergpadschool zal centraal lig gen ten opzichte van de nieuwe bebou wing. Of en wanneer de woningen er komen hangt af van de provincie. Mr. B. J. van Putten.één jaar burgemeester van Mariekerke, meent dat het plan voor deze nieuwbouw zeker niet onge schonden door gedeputeerde staten zal komen. „In een plan van een dergelijke omvang zullen gs ongetwijfeld faserin gen aanbrengen", stelt hij. De gemeente Mariekerke heeft voor de bebouwing al een stuk grond aange kocht van acht hectare, waarvan vier en een halve hectare nodig is voor de te bouwen huizen, „maar," zegt de burge meester, „het is nog lang niet zo ver. Het plan moet eerst ter inzage komen en dat gebeurt nog dit jaar. Dan volgt de be zwaarprocedure, vervolgens wordt het hopelijk goedgekeurd door de raad, dan komt het weer ter inzage en tenslotte gaat het ter goedkeuring naar gs. Dus daar kunnen nog jaren mee gemoeid zijn". Ook voor de kern Aagtekerke bestaan woningbouwplannen. Op het terrein van tuinderij 'Tuinbouwlust' zijn zo'n veertig woningen gedacht. Het voorstel hiertoe ligt op het ogenblik bij de pro vincie op goedkeuring te wachten. De woningen zullen, als de goedkeuring binnen is. worden gebouwd in het be stemmingsplan 'Bouwlust'. Op het ogenblik wordt er al gebouwd in het be stemmingsplan 'Pauwhoek' te Melis- kerke. Zes woningen zijn gereed en het is de bedoeling dat er nog zeventien bij komen. In al deze plannen wordt particuliere bouw toegepast. De burgemeester: „So ciale woningbouw zou gewoonweg te duur worden en er is geen aannemer voor te vinden. Bij informatie is ons ge bleken dat voor bijvoorbeeld woning wetwoningen de huurprijs op ruim 500.- per maand zou komen Als zich een aannmeer zou melden die premie- koopwoningen wil bouwen, üegen rede lijke prijzen, dan houden wij ons uiter aard aanbevolen". Voorwaarden Wat de gronduitgifte aan particulieren betreft, geldt wel de regel dat deze men sen inwoners of oud-inwoners van de gemeente zijn. En verder dienen ze öf economisch öf geestelijk met de ge meente Mariekerke verbonden te zijn. Over dat laatste vertelt de heer Van Putten: „Het is niet zo dat wij de men sen dwingen om lid te worden van een of andere kerkgemeenschap. Met kerke lijke gebondenheid bedoelen wij dat wanneer iemand in Biggekerke woont en in bijvoorbeeld Meliskerke. waar het dichtstbijzijnde kerkgebouw is te vin den. naar de kerk toe wil. Dan is men dus kerkelijk gebonden. Kijk, als wij de woningmarkt zomaar zouden open gooien dan zou er hier een 'wildgroei' Inspraakavond Mariekerke MARIEKERKE - Ongeveer half mei wordt er in de gemeente Mariekerke een inspraakavond gehouden over het welzijnsplan. Dit plan is in Mariekerke op het ogenblik in de maak en zal over drie weken worden besproken in een vergadering van b en w Door middel van de inspraakprocedure kunnen de inwoners van de gemeente hun wensen op het welzijnsgebied kenbaar maken. Per 1 januari 1982 gaat de rijksbijdrage regeling 'sociaalculturele activiteiten' in en dan moet iedere gemeente een ei gen welzij nsprogramma hebben. Op Walcheren werken de gemeenten Ma riekerke. Arnemuiden, Domburg, Val- kenisse. Veere en Westkapelle samen aan de voorlichting en de totstandko ming van een dergelijk programma, dit houdt niet in dat er ook sprake zal zijn van een gemeenschappelijke regeling. De inspraakavond in Mariekerke wordt gehouden in verenigingsgebouw 'Ons Huis'. ontstaan. Want er zijn genoeg mensen die in onze gemeente best een stukje grond willen hebben. Maar ik wil duide lijk zeggen dat adspirant-inwoners van onze gemeente een duidelijke relatie met Mariekerke moeten hebben en de eigen inwoners komen op de eerste plaats. Wat de gebondenheid betreft, daarover wordt uiteindelijk door de ge meenteraad het laatste woord gezegd". „We hebben uiteraard grond nodig voor onze eigen mensen. Niet dat er hier wo ningnood zou heersen, maar als je nu ziet dat bijvoorbeeld vijftig procent van de gesloten huwelijken in onze gemeen te. verbintenissen zijn tussen mensen die hier vanaf hun geboorte wonen en dat ook willen continueren, dan moetje hen toch een woning kunnen aanbie den. althans de ruimte om er een te bou wen", aldus mr. Van Putten. Gemeentehuis Andere bouwplannen betreffen het ge meentehuis. Over de toekomst hiervan is de burgemeester wat voorzichtig: „Mijn voorkeur gaat uit naar nieuw bouw, maar dan voornamleijk 'ruimte lijk gezien'. Als het oude gemeentehuis verbouwd zou worden, dan krijgen we wel een enorme pijpenla omdat er al leen maar naar achteren kan worden uitgebreid. Een ander nadeel van ver bouw zou zijn dat we ongeveer een jaar lang geen gebruik kunnen maken van het gemeentehuis. Als uitwijkmoge lijkheid zou je dan kunnen denken aan het vcreniginsgebouw 'Ons Huis', maar daarvoor is het natuurlijk niet gebouwd, dat zou ik dc bevolking ook niet willen aandoen". Optimisme over Schotse week in Vlissingen VLISSINGEN - Aan de organisatie van de Schotse week, die gehouden wordt van 28 juni tot en met 5 juli in Vlissingen, wordt door dc organisato ren keihard gewerkt. Van alle kanten wordt medewerking toegezegd. In di verse radio- en televisieprogramma's zal de nodige aandacht geschonken worden aan dit evenement". Dit zei de heer J.J.Jacobs, functionaris van de Recreatieraad Vlissingen woensdagavond tijdens de algemene bestuursvergadering in de Bachten Komme. Hij deelde voorts mede dat de organisatie van de continentale doedel zakband-kampioenschappen op 28 juni op het Stadhuisplein zijn definitieve vorm nadert. Er zijn reeds inschrijvin gen ontvangen van bands uit Denemar ken, Duitsland en Belgie; terwijl er nog contacten zijn met Frankrijk, Engeland en de All Girl Pipe Band uit Deel. Op 1 juli houdt de directeur van het Loch Ness Investigation Bureau, de heer Tim Dinsdale een lezing over het beroemde monster in een van de zalen van het Grand Hotel Brittannia, aldus de heer Jacobs. Ook de kinderen zullen in rui me mate betrokken worden in de festi viteiten. Er komt een zeepkistenrace, highland games en een kastelenbouw- wedstrijd op het Nollestrand, een film middag en volksdansen. Op 5 juli orga niseert de vereniging Winkelcentrum Vlissingen in samenwerking met de evenementencommissie 'tug of war' wedstrijden. Deze tug of war, ofwel touwtrekkerswedstrijden zullen wor den gespeeld tussen teams van onder meer sportverenigingen, en personeels verenigingen. Voor veel deelnemers moet moet nog huisvesting gevonden worden. Nog steeds beschikt men niet over voldoen de adressen om de deelnemers onder te brengen. Hij deed dan ook een dringend beroep op de vergadering om de Vlis singse burgerij zoveel mogelijk op te roepen om gedurende de Schotse week één of meerdere gasten hulsvesting te verlenen. Sociale dienst Vlissingen wil openingstijden tot ochtend beperken VLISSINGEN - De Vlissingse sociale dienst wil haar openingstijden tot in de ochtenduren beperken. Door in de middaguren geen bezoek zonder af spraak meer te ontvangen en alleen af spraken na te komen hoopt men tot een betere werkwijze te komen. De Vlis singse commissie voor de personeels zaken en organisatie verklaarde zich woensdagavond akkoord met het voorstel om een proef tot 31 december te nemen met deze nieuwe openingstij den, die volgens wethouder A. Lorier van sociale aangelegenheden niet een mindere service-verlening zullen bete kenen. De commissie voor de sociale aangelegenheden kon dinsdagavond al met het voorstel instemmen. De proef met de nieuwe openingstijden betekent, dat het maken van een eerste afspraak voortaan alleen in de ochtend van 8.30 tot 12.30 uur kan. De praktijk bewijst volgens wethouder Lorier. dat de overgrote meederheid al 's morgens komt. met name in de zomer. Daarom moeten 's middag wel mensen beschik baar zijn, om de enkelen die dan komen ook op te kunnen vangen. In de ochten duren worden gemiddeld 35 bezoeken ontvangen en 's middags gemiddeld 9. Woensdagmiddag was volgens het raadslid J. J. Kempe (PvdA-PPR) zelfs helemaal niemand geweest en de dag tevoren maar een persoon. De tijd van de mensen, die zich hiervoor beschik baar moeten houden, kan volgens wet houder Lorier veel beter worden be steed voor bijvoorbeeld gesprekken op afspraak De gemeente wil beginnen met een proefperiode tot 31 december, omdat in de wintermaanden meer men sen 's middags naar de sociale dienst blijken te gaan. Wat de kosten betreft zegt de burge meester dat die elkaar niet veel zullen ontlopen. „Als het oude gebouw ver kocht kan worden, dan zal nieuwbouw niet duurder worden dan verbouw" Over mogelijke gegadigden voor het oude gemeentehuis wil de heer Van Putten alleen kwijt dat er belangstel ling Is uit de dienstverlenende sector. De uiteindelijke beslissing over de toe komst van 'een onderdak' voor de be stuurders van Mariekerke zal door de gemeenteraad worden genomen in de vergadering van augustus of septem ber. Mocht dit besluit positief uitvallen ten aanzien van nieuwbouw dan ver wacht burgemeester Van Putten, dat er in Mariekerke in het jaar 1982 een nieuw gemeentehuis zal staan. Brandweer Over het feit dat de gemeente Marie kerke op 1 april geen nieuw brand weerkorps kreeg, wat wel de bedoeling was, zegt Mariekerkes 'eerste burger': „De reden hiervoor is dat het nieuwe brandweermateriee! er nog niet is. Het is onzinnig om een nieuw korps nog te laten werken met de 'oude spullen'. De fabriek die het materiaal moet leveren denkt dat dit half juli kan gebeuren. Op dit moment draait de oude ploeg, samengesteld uit de korpsen Melisker ke en Grijpskerke, nog gewoon door. In verband hiermee zijn de benoemingen van de nieuwe brandweerlieden opge schort". Het brandweermaterieel bestaat nu nog uit een lagedrukspuitwagen. in de vorm van een busje, dat staat gepar keerd in een loods achter het gemeente huis. Dan is er nog een hogedrukspuit ondergebracht in een particuliere gara ge in Grijpskerke, evenals een tweede lagedrukspuitwagen. De burgemeester: „In plaats van deze drie wagens krijgen we één hoge- en la- gedruk-spuitwagen. Gelukkig met een stil alarm. Het is namelijk al een paar keer voorgekomen dat de brandweer de plaats van de brand nauwelijks kon be reiken omdat de weg geblokkeerd werd door auto's van kijklustigen". De heer Van Putten kan de zaken in zijn gemeente over een week of vijf nauwlet tend in het oog houden, want dan gaat hij verhuizen van Middelburg naar een nieuwe woning in het bestemminsplan Pauwhoek in Meliskerke. „Ik ben erg gelukkig met deze verhuizing. Het is ui teraard belangrjjk dat een burgemees ter in zijn eigen gemeente woont. Nu Is het nog zo dat ik na het werk, de deur van het gemeentehuis achter me dicht doe en naar Middelburg vertrek", aldus de heer Van Putten./1 Amersfoort: Utrechtsestraat 19, Amsterdam: Ferd. Bolstraat 71-81 en 101. Jan Evertsenstraat 34 en 101, Kinkerstraat 236, v. Swindenstraat 23, Apeldoorn: Hoofdstraat 128,Bergen op Zoom:Wouwsestraat46, Beverwijk:Breestraat 48, Breda: Ginnekenstraat 29, Den Bosch: Hinthamerstraat 24 Haarlem: Grote Houtstraat 52, Hilversum: Kerkstraat 104, Leeuwarden: Nieuwstad 84, Leiden: Lange Mare 112. Middelburg, Lange Delft 8, Nijmegen: Broerestraat 23, Roermond: Varkensmarkt 10, Zaandam: Gedempte Gracht 20, Zwolle: Grote Markt 7.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 4