voetbaljeugd zierikzee kees verkerk een schat aan talent zomeravond competitie zaalvoetbal naar een spannend slot SchouweftffDuiveland Extra GERICHTER SEIZOEN wiet de goede resultaten van de laatste weken van het eerste team van voetbalvereniging IZierikzee kan men zich onwillekeurig de vraag stellen wat er eventueel in de toekomst bij de zeese formatie achter de hand is om in een verder stadium voor het behoud van het tweede ïklasserschap of zelfs promotie zorg te gaan dragen. Al kijkend ontdekt de oplettende speurneus daneen schat aan talent in het jeugdspelers-arsenaal van de Schouwse formatie. Kort samenge- I vatten B-jeugdteam dat zich voortreffelijk handhaaft in de Zeeuwse hoofdklasse, een A-team dat I «ngeslagen bovenaan staat in de Schouwse competitie en dat aan het eind van deze competitie 1 marde hoofdklasse zou 'moeten' promoveren, een C-team dat weliswaar wat wisselvallig speelt, I naar wel degelijk zijn mannetje staat en twee D-ploegjes die min of meer barsten van het talent. I M n liefje, wat wil je nog meer. JJenheeft, bü Zierikzee een struftuur- iJbnmtgedokterd dat moet leiden naar pi gezonde doorstroming door de ja- ibfenendatervoor moet zorgen, dat galen, die regelmatig vallen in de loegen door natuurlijk ver- «ant niemand blijft jong - goed fitetoveraogen kunnen worden opge- «dvertelt jeugdtrainer Jaap van „Ik moet zeggen dat men zijn tewerk bij Zierikzee voortreffelijk teil gedaan, al moet je je als bestuur rlljktoch wel gelukkig prijzen als •r de spelers voor hebt om zoiets tteüjk te verwezenlijken". Jiiün het begin van het lopende sei- was Jaap van Huizen ais A- en B- tr-iramer werkzaam bij voetbalver- ■^VUssingen. „Door mijn verhui- B naar Zierikzee ben ik in contact tomen met de vereniging Zierikzee. i» me al vrij vlot werd gevraagd of wat voor voelde om de B- en C- '?dop me te nemen", vervolgt Jaap 'Huizen. „Dit lijkt misschien een stap terug, maar dat is door mij geen moment als zodanig ervaren. Ik vond het wel een uitdaging en ik moet zeg gen, dat ik er tot nu toe geen moment, spij t van heb gehad. Er is inmiddels dan ook besloten dat we in ieder geval ook het volgend seizoen samen door zullen gaan. Ik geloof dat het een bijzonder goede zet is geweest van het Zierikzee- bestuur om met drie gediplomeerde trainers te gaan werken. Je krijgt zo doende een goede begeleiding van de spelers van onder uit tot aan het eerste seniorenteam toe en dat is alleen maar positief voor de prestatievorming van de vereniging". Op het ogenblik verdelen Gerard Olij- hoek (I). Toon van Tiggelhove (II en A- jeugd) en Jaap van Huizen (B- en C- jeugd) de taken bij Zierikzee. Alle spe lers van deze ploegen hebben de ver plichting twee keer in de week te komen trainen. „Ook de jeugd kan dit redelijk aan en ik moet zeggen, dat ze het ook graag willen, Beide ploegen zijn erg fijn Ia l Afgelopen maandagavond werd op sportpark Bannink de spits afgebe ten van de zomeravondcompetitie 1980 in het rayon Zierikzee, afdeling J«land van de KNVB. Als eerste van een rij van 72 wedstrijden kwamen i ploegen van Brogum en Zeclandia in het veld om elkaar partij te geven. minuten waren de eerste winstpunten voor de geelbruine formatie j'uZeelandia. Met 2-1 werd Brogum aan de zegekar gebonden. wide zomeravondcompetitie 1980 wordt naast de reeds genoemde ploe- fcnZeelandia en Brogum ook nog deelgenomen door ZZ '72. Hernesseroord. wen Boys, DSV, Stella Boys. Velocitas en last but not least door de Zienk- l^-veteranen. Via een halve competitie zal tussen maandag 14 april en ®nderdag3juli getracht worden om op een sportieve en gezellige manier de «mpioen 1980 te vinden wcompetitiereeks zal worden afgewerkt op sportpark Bannink in Zierik- op het sportveld in Serooskerke. terwijl Hernesseroord zijn thuiswed- «Wen afwerkt in Middelhamis. Na 27 mei wordt het sportpark in Zierikzee -ten gebruik gesteld, waariia alle wedstrijden verder in Serooskerke zui lenorden gespeeld Irotnjdwijzigingen of verschuivingen, zoals die in het opgestelde pro- vermeld' ziJn niet toegestaan, uitgezonderd bij veldafkeurin- Bij eventuele noodzakelijke verschuivingen beslist competitieleider A. M, van der Schelde (telefoon 01110-3718). gcompetitiewedstrijden zijn maximaal twee wisselspelers toegestaan, piling van ongerechtigde spelers heeft tot gevolg dat deze wedstrijd als 'oren beschouwd moet worden. Een reglementaire uitslag van 5-0 is dan gevolg. Bovendien worden twee verliespunten in mindering gebracht «t gelijk eindigen van liet aantal punten worden geen beslissingswed- eespeeld, maar geeft het doelsaldo de beslissing Mocht ook het tegelijk zijn dan worden door beide ploegen vijf strafschoopen geno- 'öwr vijf verschillende spelers Deze procedure wordt zonodig herhaald at er een beslissing is gevallen. Programma voor komende week luidt als volgt: donderdag 17 april hondl 19.30 uur: DSV-Hcrnesseroord in Serooskerke en 19.00 uur: Toren Boys in Zierikzee: vrijdag 18 april: Stella Boys-Vciocitas in (erkeen Zierikzee veteranen-ZZ '72 in Zierikzee, beide wedstrijden IÏSZ 'fn0IT119 00uur; maandag21 april: Brogum-Stella Boysin Zierikzee Wihnn^"Velocitas in Serooskerkerke. beide wedstrijden beginnen «ur; dinsdag 22 april: 19.30 uur: Hernesseroord-Zierikzee vetera- Middelhamis; 19.00 uur: Toren Boys-ZZ '72 in Zierikzee. om mee te werken al hebben ze door hun leeftijdsverschil verschillende pro blemen. Bij de B's komen vakantiewerk en schuchtere pogingen tot verkering kijken, terwijl bij de C's de speelsheid nog een grote rol meespeelt", denkt Jaap van Huizen. Wat de B-jeugd betreft gelooft Van Hui zen, dat het een bijzonder hechte een heid is. „Dat is voor Pasen wel geble ken. We gingen met een Zierikzee-Me- vo-combinatie naar Hatfield in Enge land om een toernooi te spelen. We heb ben toen geloot om de acht Zierikzee- spelers aan te wijzen. Twee jongens, die toch redelijk goed kunnen voetballen, vielen door het lot uit de boot, maar daar is geen onvertogen woord over ge vallen. dat accepteert men gewoon. Je hoort zulke dingen wel eens anders ver tellen". meent Van Huizen. T alent Er wordt vandaag de dag steeds meer gepraat over talent. „Er zit zonder eni ge twijfel geweldig veel talent bij de Zierikzeese jeugd", zegt Jaap van Hui zen, „maar talent is niet in te schatten. Je kunt er niet vier of vijf uithalen en zeggen, die hebben talent. Je moet het als ploeg zien. Je leidt ze op voor het niveau, waarvoor ze geschikt zijn. Mis schien zitten er te zijnertijd wel spe lers bij. die door kunnen stromen naar het betaalde voetbal, maar daar kun je nu nog niet aan denken. Dat is dan tijd genoeg. Neem nou Rini Verwest, dat is gewoon een natuurtalent. Hij heeft be wegingen, die een ander niet heeft. Dat weet ik en dat weet hij. We zijn er zelfs mee naar Zeist geweest, waar hij op het laatste moment is afgevallen voor de nationale selectie. Dat is dan jam mer. Hij neemt door deze zaken in de ploeg echter geen uitzonderingspositie in. Voor hem gelden de zelfde regels als voor een ander. Ik geloof ook niet, dat hij dat zelf anders zou willen. Ster-al lures zijn altijd - ook bij senioren - uit den boze en komen het spel nooit ten goede", legt Jaap van Huizen uit. Van Huizen vindt dat hij zich geen com pletere speler als Rini Verwest kan ver oorloven. maar is daarnaast van me ning dat ook andere spelers een belang rijke rol meespelen in de goede presta ties van de ploeg. „Neem nou Patrick de Broekert. Die jongen kon het vorig jaar nauwelijks meekomen in de C-jeugd. Daarnaast verafschuwde hij het spelen op de voorstoppersplaats. Na wat praatwerk en wat extra stimulatie speelt die jongen nu als een volleerd voorstopper een belangrijke rol in het geheel. Dan is er nog het verhaal met de keepers-truc. om het zo maar eens te noemen. Carlos de Mendonca. die ei genlijk keeper stond in de B-jeugd. kon wegens studieproblemen geruime tijd niet keepen. Toen heeft Marco Saman zich aangeboden om de plaats tussen de palen in te nemen Dat ging voortref felijk en nu speelt Carlos als veldspeler in de B's", vertelt Jaap van Huizen. Jaap van Huizen vertelt dat het hem in het begin nogal wat aanpassingsmoei lijkheden heeft gekost in Zierikzee, maar dat het nu meer dan voortreffelijk gaat. „Een 'buitenlander' moet zich hhier aanpassen, maar ik moet zeggen, dat het me in Zierikzee uitstekend be valt. Daarbij komt natuurlijk dat ik mijn werk met hart en ziel doe. en dat de beide ploegen die ik train bijzonder fijn zijn om mee te werken. Ze zijn daarbij enorm leergierig en wat kun je je als trainer nou beter wensen", verduide lijkt de jeugdtrainer, waarmee ook het Zierikzee-jeugdbestuur geweldig tevre den is. Jaap van Huizen besluit zijn be toog met te stellen dat het trainen van jeugdploegen wel degelijk zijn tijd no dig heeft om zichtbaar resultaten tot gevolg te hebben. „Het is geen Alice in Wonderland", zegt hij. „alles op zijn tijd. Dit jaar was handhaving in de hoofdklasse mijn opdracht en volgend jaar zien we wel weer verder. Er komen twee voorhoedespelers naar ons toe, heb ik gehoord. Twee spelers die in de Zeeuwse seclectie spelen, dus je mag er van -uit gaan dat ze wat kunnen. Mis schien dragen zij er toe bij, dat er in het nieuwe seizoen meer mogelijkheden zijn voor de ploeg" Rini Verwest een completere speler kan een trainer zich niet Redactie Schouwen-Duiveland- Extra Willem J. van Dam PZC-kantoor Grote Markt 2 4461 AJ Goes Tel: 01100-16140 Privé 01198-234 Met bijdragen van Janneke Dierx-Harms en Inez van Oord. Foto's: Ben Seelt Sport: PeterWynen (01662-721). Aanstaande zaterdag organiseert de Zierikzeese atletiekvereniging Del ta Sport haar eerste wedstrijden van het seizoen 1980 op sportpark Ban nink. Naar aanleiding hiervan een kleine vooruitblik op het komende seizoen met een van de opvallendste figuren die de Schouwse vereniging rijk is. „Dit seizoen zou als het aan mij ligt, toch wel iets meer moeten gaan brengen als de voorbije jaren", vertelt Kees Verkerk, 28 jaar oud en zei fver- zekerder dan ooit. „De voorbije winter heb ik voor mijn eigen gevoel redelijk goed ge presteerd en momenteel sta ik vol ledig fit klaar om het baanseizoen aan te vangen. Het is mijn bedoe ling om dit jaar naar een aantal pie ken toe te werken en niet zo maar lukraak van wedstrijd naar wed strijd te hobbelen", legt Verkerk uit. De eerste piek voor Verkerk ligt in het weekeinde van 3 en 4 mei. wannneer in Leiden de districts kampioenschappen plaatsvinden. Verdere mikpunten zijn vervolgens de Zeeuwse en de nationale titel strijden. „Ik ben op het ogenblik verder in mijn voorbereiding dan het vorig jaar in deze fase. Als voor naamste onderdelen, die ik wil gaan doen is er overigens weinig verschil met het vorig seizoen Op nieuw zullen de 400 en de 800 meter de hoofdmoot zijn in mijn wedstrij denschema. Vooral op de 400 meter heb ik nog steeds het Delta Sport- record van de legendarische Harry Dost als mikpunt. Zijn 50.7 seconde moet voor mij toch haalbaar kun nen zijn", vertelt Kees Verkerk. Ook op de 800 meter liggen voor de Zierikzeese atleet nog de nodige mogelijkheden. In 1979 reikte hij naar 1.54,4 en Verkerk gelooft zeker dat er nog wat meer in zit. Het ko mende seizoen wil Verkerk ook op de 1500 meter aan de weg timme ren. Het afgelopen seizoen was, 3.57,6 de limiet. „Ik denk, dat ik toch wel 3.50,0 of 3.52,0 of daarom trent moet kunnen halen. Snelheid heb ik genoeg. Het probleem is. hoe houd ik die snelheid gedurende 1500 meter vast. Mijn trainingen zullen echter zonder meer naar de vereiste en geprogrammeerde eind tijden reiken", legt Kees Verkerk uit. Komende zaterdag loop Verkerk op de Bannink de 100 en 200 meter met daarnaast voor de lol de 3000 meter: „Ik wil wel eens zien. wat ik nu al kan". Verkerk, die naast zelf actief met de atletiek bezig te zijn ook een groot gedeelte van de trai ningen op zich neemt, maakt zich nogal zorgen over de baan in Zierik zee. „Ik vind het ontzettend jammer, dat wij er van Delta Sport steeds maar weer op terug moeten komen, maar het zit ons dan ook vanzelf sprekend erg hoog, namelijk het ondoordacht en waarschijnlijk on bewust vertrappen van onze baan. Aanstaande zaterdag moeten we een wedstrijd laten verlopen, maar het is altijd nog maar de vraag of de mede-Bannink-gebruikers er voor zorgen, dat dat beetje accomoda te. dat we als atletiekvereniging hebben, wedstrijden wel toelaat. Doorlopend zie je tijdens trainin gen van voetbal, hockey en weet ik nogal niet wat voor sporten meer, dat het niet al te nauw wordt geno men met onze baan. De gemeente van zijn kant probeert er van alles aan te doen. dat de baan er redelijk bijligt, terwijl dit aan de andere kant weer veel vlugger wordt te gengegaan. Ik weet wel. het is be helpen op de Bannink voor alle maal. maar laten we allemaal een beetje respect opbrengen voor el- kaars belangen", is Kees Verkerk van mening. Het uitgebreide wedstrijdprogram ma, dat door het Delta Sport-secre- tariaat in elkaar is gezet begint za terdagmiddag om een uur en zal ongetwijfeld een gang naar het Zie rikzeese sportpark meer dan waard maken, zeker wanneer de klimato logische omstandigheden hierbij een handje zullen toesteken. Men zal dan van prima sport kunnen ge nieten. Kees Verkerk: dit jaar naar pieken toe werken.... Tot besluit van de zaalvoetbalcom- petitie 1979-1980 werd een derzer da gen het programma bekend gemaakt voor de laatste drie avonden. Op maan dagavond 21 april wordt begonnen met twee competitiewedstrijden: Stel la Boys II-Brogum II (19.00 uur) en SVOWK 11-Skol Boys II (19.40). Hierna wordt een begin gemaakt met de acht ste finales van het bckerprogramma. Om 20.20 uur ontmoeten Stella Boys I en FC Kerkwerve elkaar. Nadat deze wedstrijd is beëindigd komt het klap stuk van de avond aan de beurt. Ora 21.00 uur namelijk speelt Zeeuws zaal voetbalkampioen Country Club zijn tweede wedstrijd tegen Marco Fit, de Brabantse titelhouder. Hedenavond (donderdag 17 april) gaat Country Club naar Eindhoven voor het eerste treffen. Kan de Schouwse formatie de stand daar een redelijk aanzien geven, waardoor er een kansrijke uitgangspo sitie ontstaat voor de tweede ontmoe ting. dan kan er maandagavond in On derdak een spannend duel ontstaan, dat een volle zaal zou verdienen. Na afloop van de wedstrijd Country Club-Marco Fit speelt RAP '72 I tegen MEVO II en ontmoet Dreischor Skol Boys I. Op woensdagavond 23 april wordt er ccn vervolg gemaakt met de oekerwedstrijden. Nadat SVOWK n te gen Roggeband heeft gespeeld voor de competitie en MEVO II hetzelfde heeft, gedaan tegen Toren Boys komen om 20.20 uur FC Groendal en Country Club II tegen elkaar te staan voor de Schouwse beker. Om 21.00 uur volgt ZZ '72 tegen Sporthuis Zierikzee en om 21.40 uur ontmoet Skol Boys n kam pioen Country Club I in hun bekertref- fen. Tot slot van de avond spelen MEVO I en Brogum II tegen elkaar. Op maandagavond 28 apnl wordt het zaalvoetbalgebeuren afgesloten met de kwartfinales, de halve finales en de fina le van de beker. Van de zeven winnaars uit de achtste finales wordt een ploeg vrijgeloot, terwijl de overige zes ploe gen via loting tegen elkaar spelen De drie winnaars van deze wedstrijden plus de vrijgelote ploeg komen in de halve finales tegen elkaar, waarna de twee winnaars van deze duels weer de finale afwerken. Dit gehele programma wordt op een avond verspeeld, waar door de mogelijkheid bestaat, dat de beide finalisten die maandagavond drie keer moeten aantreden. AI met al toch voldoende reden om ook deze maan dagavond vrij te houden voor een be zoek aan sporthal Onderdak, omdat ook dit Schouwse beker-gebeuren tot gTOOtse daden zou kunnen leiden. 17 APRIL 1980 die maandagavond aantrad tegen de C-seleclie van Zeeland. In Marco Saman (doelman). Jan Schiettekatte, Marco Does, Paul van der Wes- Frans Tromper, Kees Stoutjesdijk, Paulo de Spirt, Carlos de Mendonca. se. Leen Koster. Marcel Wijsman. Afwezig waren Ronnie de Reus en Richard van de Noord. Rini Verwest, die ook deel uit maakt van deze ploeg speelde aande kant van de tegenstan der. De coaching werd wegens afivezigheid van Jaap van Huizen waargenomen door Toon van Tiggelhove.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 47