GETIPT robert stolz herdacht FILMS IN DIT NUMMER Schouwen^DuivelandExtia Wolt? ii|öde Stappen in Rotterdam In het begin van de week.../ vroeg in de morgen... DONDERDAG 17 APRIL 1980 C-1 een inleiding houden met als onder werp 'Samenleven'. Kwart voor acht. VRIJDAG 18 APRIL: De vogelvereniging 'Ons genoegen organiseert vrijdagavond in het Hui: van Nassau in Zierikzee een dia-avond De diaserie toont allerlei soorten vogel: die in Zeeland voorkomen. Aanvanf acht uur Commandant J. Quant neemt vrij dagmiddag officieel afscheid van di Zierikzeese brandweer. Dat gebeurt tij dens een receptie op het stadhuis. D< receptie begint om half vijf. In de Zierikzeese jeugdsoos Brogun treedt vrijdagavond de rockformatie 'The Haemorrhoids' uit Schotland op. Om drie uur vrijdagmiddag wordt bi het Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzei een nieuwe ambulance officieel overge dragen. Burgemeester J. van Bommel var Duiveland opent vrijdag om een uur d< gerenoveerde openbare lagere school U Nieuwerkerk In het dorpshuis van Zonnemain wordt vrijdagavond (acht uurhet twin tig-jang bestaan gevierd van de afde ling Noordgouwe van de Nederlands* bond van plattelandsvrouwen. De SV Renesse houdt vrijdagavonc in de kantine de voorjaarsvergadering Half acht De natuur- en vogelwacht Schouwen Duiveland vergadert vrijdagavonc (kwart voor achti in een zaal van de ge reformeerde kerk te Haamstede. Na de pauzr **en lezing met dia's over de florc en fauna in de westhoek van Schouwen ZATERDAG 19 APRIL: Onder auspiciën van de stichting so ciaal cultureel werk Zierikzee wordt za terdag weer een kledingbeurs gehou den in de kleuterschool 'De Speeldoos in de wijk 'oorlambacht. De kleding zal van tien tot twaalf uur verkocht wor den. De dans-balletschool van mevrouw W. Kramer- de Groot uit Scharendijke geeft zaterdag in de Zierikzeese Con certzaal een uitvoering Aanvang viei uur. „cuerlandse vereniging tot be scherming van dieren afdeling Noord en Midden-Zeeland houdt zaterdag een rommelmarkt onder de 'Beurs' aan het Havenplein in Zierikzee. De vereniging tot bevordering der Zeeuwse visserijbelangen vergadert za terdag in het dorpshuis in Bruinisse. De directeur van de visserijen, ir. Th. J. Tienstra, zal er een inleiding houden. Half elf. MAANDAG 21 APRIL: In het Huis van Nassau te Zierikzee maandagavond acht uur een vergade ring van de postzegelverzamelaars van Philatelica. DINSDAG 22 APRIL: De stichting Jeugd Schouwen-Duive- land belegt dinsdagavond in het her vormd verenigingsgebouw aan het Vrije in Zierikzee een openbare be stuursvergadering. Als de huishoudelij ke zaken zijn afgewerkt zal de informa tieve film 'Vader met zeventien' worden gedraald. Dat is een film die handelt over ongewenste zwangerschap bij jon geren. De vergadering begint om half acht. De Zierikzeese sportraad komt dins dagavond in het Huis van Nassau ihalf acht) bijeen. De bond van plattelandsvrouwen verzorgt dinsdagmiddag in de Zeeuwse Herberghe in Zierikzee een lezing over de schrijver Simon Vestdijk. Aanvang twee uur. WOENSDAG 23 APRIL: Het jubilerende 'Kunst en Eer' uit Zierikzee geeft woensdagavond een re ceptie (vanaf half acht) in de Concert zaal. In het hervormd verenigingsgebouw te Bruinisse woensdagavond een bij eenkomst van de contactcommissie Groene Kruis. Aanvang acht uur. Alle verenigingen, instellingen enz. op Schouwen-Duiveland kunnen via deze rubriek meer bekendheid geven aan hun activiteiten. Daaraan zijn geen kosten verbonden. Opgaven voor de eerstvolgende rubriek moeten uiterlijk dinsdagmorgen binnen zijn bij de redactie van de PZC. Grote Markt 2 in Goes. Om eventuele misverstanden te voorkomen moet daar wel even t>y ver meld worden 'Activiteiten Schouwen- Duiveland-Extra'. Ton van Duinhoven Bruce Lee weer in de bocht. In dit verhaal hangt onze onverschi®^ karateheid de jonge antropoloog uit, die met zijn vriend op expedluf»* een eilandje in de buurt van Nieuw Guinea. Het volk daar wordt y dooreen duivelssekte, aangevoerd door een enge woesteling die zjJnle-J, standers dood met slangegif. Ook Bruce wordt zijn slachtoffer. maarÏL, it op het nippertje gered door een (o heerlijk toeval) lieftallige prinses. u keert naar zijn vaderland terug. Maar weer thuis zit het allemaal n)f lekker, en dus besluit 'ie maar terug te gaan om z'n prinses en haarfW t redden Weer op het eiland aangekomen staat hij voor de tweed' tegenover de duivelse leider. Maar dit maal is Bruce de sterkste en bf» hij het volk van de wrede heerser en zijn gevolg. JemoetermaaropK^ w .'Bruce Lee in Nieuw Guinea' draait zaterdag- en zondagavond inde£® zeese Concertzaal. Aanvang acht uur. U tegenover de 'mevrouw des huizes' ui ten en tenslotte ook in daden omzetten. Genet schreef 'De meiden' in 1947 tij dens zijn zoveelste verblijf in de gevan genis wegens diefstal. Hij had toen al een behoorlijke reputatie als schrijver opgebouwd met werken als 'Dagboek van de dief, 'Het mirakel van de roos' en 'Onze lieve vrouw van de bloemen'. Het was de beroemde Franse acteur egiseeur Louis Jouvet die Genet aan spoorde tot het schrijven van het stuk. Het wordt nu gespeeld door het RO- Theater i Piccolo Theater, maandag 21 dinsdag 22 en woensdag 23 april). Wachten op de dood; daar draait het om in 'De schaduwkuil' van de Ameri kaanse schrijver - Michael Cristofer. waarvan de Schiedamse toneelgroep Groeton vorige maand de Nederlandse premiere gaf Het stuk gaat vrij ver met dit nog lang niet taboe-loze thema en i,oont drie mensen die met een onge- leesliike ziPkte hun laatste daeen door- De Junior Kamer Schouwen-Dui veland wil officieel erkend worden. Om dat te bereiken zal de JK een 'installatieproject' moeten opzet ten. De Junior Kamer heeft de keu ze laten vallen op een project rond het historische Gravensteen in Zie rikzee. Opzet van het project is wat meer belangstelling te kweken voor de voormalige gevangenis aan de Mol. Op Schouwen-Duiveland zijn twee eendenkooien. Er is er een in Oosterlanden in Renesse wordt een eendenkooi opgeknapt. „Eenden ruiken alles. Dranklucht, pijpta bak. sigarettenrook, ja. zelfs afters have. Op m'n verjaardag kreeg ik vaak het gebruikelijke flesje afters have, maar ik heb het nooit kunnen gebruiken", zegt kooiker Albert ten Klooster. De NV streekvervoer Zuid-West- Nederlanü ZWNzal de exploitatie van drie rondvaartboten binnen vijf jaar stopzetten. De toeristeen- boten leveren de ZWN forse verlie zen op. En die veriezen zullen - zo verwacht ZWN-directeur Deltst - in de toekomst alleen nog maar groter worden Zaterdag 3 mei wordt in Wierden een reünie gehouden; een eresaluut aan de bevolking van dat plaatsje waar in december '44 een aantal te- werkgestelden vluchtten en onder doken. Onder hén een aantal man nen afkomstig van Schouwen-Dui veland Cornelis van Dongen uit Stellendam krabbelde tijdens zijn gedwongen verblijf in Duitsland z'n ervaringen en emoties op kleine stukjes papier. Om ze van een te- werkgestel later thuis in een dag boek te verwerken. Sport Bij de BI junioren van de voetbalvereniging Zierikzee lopen aardig wat jonge talenten rond. Trainer Jaap van Huizen legt uit hoe het precies ziet. En Delta Sport-atleet Kees Verkerk blikt vooruit op het nieuwe seizoen. Robert Stolz heeft zich tijdens zijnjeven in een ongelooflijke populariteit mogen verheugen. Dat was omdat hij zich als componist en dirigent bezig hield met een even populaire soort muziek: de Weense operettes, walsen, marsen, polka's enzovoort. Robert Stolz deed dat zijn leven lang. Op z'n elfde jaar schreef hij zijn eerste compositie. Op z'n vijfennegentigste overleed hij. Dit jaar wordt eijn honderdste geboortejaar herdacht. En dat zal op vele plaatsen in de wereld gebeuren. Ook in Rotterdam heeft Stolz triomfen gevierd. Denk maar eens aan de 'Abend in YVien'-concerten met Margitt Schramm en Rudolf Schock in De Doelen. brengen in een door de leiding van een ziekenhuis beschikbare beschikbaar gestelde bungalow. 'De schaduwkuil' werd in Amerika onderscheiden met de Pulitzer Price en de Tony Award. (Theater Zuidplein, zaterdag 19 en zon dag 20 april). Nadere introductie overbodig. In '68 voor het laatst in Rotterdam: de Ameri kaanse 'jazzgigant' Art Blakey. Menig prominente Amerikaan uit de jazz maakte deel uit van zijn Jazz Messen gers. zonder dat Blakey's stijl daar ook maar enigszins onderleed. Integendeel. Blakey 'groeide' en doet dat nog steeds. En bij al die wisselingen in de Jazz Mes sengers is het accent meer en meer op Blakey zelf komen te liggen. Voor de echte jazzliefhebbers gewoon een 'must'. (De Doelen, zondag 20 april). Robert Stolz (Advertentie) DONDERDAG 17 APRIL: Vanavond wordt in gebouw 'De licht boei' in Zierikzee de jaarvergadering gehouden van de wereldwinkel Schou wen-Duiveland. Na het huishoudelijke gedeelte zal de film 'Voor mensen van onderen' worden gedraaid. De jaarver gadering begint om acht uur. In de bowling Renesse komen van avond twee Amerikaanse beroeps-bow lers demonstraties en trainingsadvie zen geven De NCVB-afdeling Bruinisse verga dert vanavond in het plaatselijke Ner derlands hervormde verenigingsge bouw. Mevrouw A. Nagelketke zal er De fotopuzzel in de Schouwen-Dulveland-Extra van vorige u-eek leverde nog been tien goede oplossingen op Toegegeven, het was niet zo n eenvoudige opgave Fotograaf Ben Seelt maakte de fotopuzzel bij de begraafplaats te fiirjansland Uit het bescheiden stapeltje briefkaarten trokken wij de inzending van mevrouw Joziasse. Noordhogeweg 1 te Sirjansland. Zij krijgt de waarde bon van vijfentwin tig gulden Oplossingen van de nieuwe fotopuzzel moeten uiterlijk dinsdagmorgen binnen zijn bij de redactie van PZC. Grote Markt 2 in Goes Pauluskerk. 20.15 uur. Andrt Verwoerd. Met medewerking van Toonkunst Klein Koor onder lei- ding van Jan Eelkema. Theater Zuidplein (grote zaal) 20.15 uur. Toneelgroep Groeton 'Schaduwkuil' van Michael Chris- toffer. Regie: Ad Hoeymans. Met Koos de Groot. Len Dessing, Dicit Bijkerk. Tiny Rulof, An Heblij. Leon Prins. Marth Segaar. Roland te Rooij en Paul Segaar. Hofpleintheater. 20.15 uur, 'Moordkuil'. Zie donderdag ij april. Luxor Theater. 20.15 uur. 'Po- tasch en Perlemoer'. Zie donderdag 17 april. De Lantaren. 21.00 uur. 'Penta danst'. Zie donderdag 17 april, Eksit. 21.30 uur. New Celeste (Folkrock). B14 Jazz. 21.00 uur. Burton Gree ne 4. Harbour Jazzclub. 21.30 uur. Old Metropolitan Jazzband uit Kra kau. Theater de Teerstoof. 21.00 uur Circus Stupido (cabaret). ZONDAG 20 APRIL: De Doelen (grote zaal). 14.15uur. Rotterdams Philharmonisch Or kest. Zie zaterdag 19 april. Theater Zuidplein (grote zaali 20.15 uur. 'Schaduwkuil'. Zie zater dag 19 april. De Doelen (grote zaal). Art Bla key and the Jazz Messengere, 20.15 uur. Piccolo Theater. 13.00 uur en 15.15 uur. Kindertheater Wiedus 'Henkie van de buren'. Met Loes Vos. Louis Kockelmann, Louis Le- maire, Bert Nicodem, Nard Rijn- ders en John Buysman. Cafe Sjaan. 17.00 uur. Anton Bur ger Band. MAANDAG 21 APRIL: De Doelen (kleine zaal). 20.15uur Alice Harnoncourt (barokvioolles Glen Wilson (clavecimbel). Werken van C. P. E. Bach. J. S. Bach, Mo zart en Bochherini. Piccolo Theater. 20.30 uur R0- Theater. 'De meiden' van Genet Regie: Franz Marijnen en Wolfram Kremer. Met Lou Landré, Fred Vaassen. Paul Röttger, Canci Ge- raedts. Barbare Masbeck en Marie ke van Leeuwen. DINSDAG 22 APRIL: De Doelen (grote zaali. 20.15uur Emil Gilels (piano). Wecken var. Beethoven. De Lantaren. 21.00 uur. Guus Janssen (piano), Jan-Erik van Ro teren Altena en het Maarten van Regteren Altena Kwartet spelen werken van Cage, Feldman, Jans sen. Termos en M. van RgeterenAl- te Regteren Altena. De Schouwburg. 20.15 utr Schlosstheater Moerrs (Weft Duitsland). 'Die Bacchantinnen' van Euripides. Regie: Holk Frey- tag. Met Volker Lippmann, Klau) Gamper en Marianne Dietz. Hofpleintheater. 20.15 uur 'Moordkuil'. Zie donderdat 1 dag 11 april. Piccolo Theater. 20.30 uur. 'De meiden'. Zie maandag 21 april. Luxor Theater. 20.15 uur. Robert Long en Leen Jongewaard mei 'Duidelijk zo?'. Combo onder lei ding van Koos Mark. Jazzcafé Dizzy. 22.00 uur. Hars van Leeuwen 4. Eksit. 21.30 uur. Black Slact (Rotterdamse rock). Passage Theater. 20.15 uur Frans Halsema met 'Je moeterge- weest zijn'. WOENSDAG 23 APRIL: De Doelen (grote hal). 12.45us. Koffieconcert. Thomas Magjc (viool) en Willem Hielkemaipianci Werken van Schumann. De Schouwburg. 20.15 uur. 'Die Bacchantinnen'. Zie dinsdag 22 april. Hofpleintheater. 20.15 UB 'Moordkuil'. Zie donderdag li april. Piccolo Theater. 20,30 uur. 'De meiden'. Zie maandag 21 april. De Lantaren. 20.30 uur. Grifthea ter speelt 'Estafette'. De Doelen (Eduard Flipsezaali 14.30 uur. Kindertheater. Hed Driessen met 'Toosje Tol en Ptf* Pluim en de verdwenen juwelen e 'Jan Klaassen en Katrijn en de be toverde prins'. Luxor Theater. 20.15 uur. 'Duide lijk zo?'./ Zie dinsdag 22 april Het Rotterdamse Operettekoor Irene, een van de betere Nederlandse operet- legezelschappen. herdenkt Stolz met de opvoering van een van z'n bekendste operettes 'Wenn die kleinen veilchen bluhen' Robert Stolz schreef drieen- tachttig operrettes. Zoals bijna alle operettes is Wenn die kleinen Veilchen bluhen een vrolijke geschiedenis over de liefde: In dit geval tussen een lief maar eenvoudig meisje en de zoon van een minister. De minister ziet een huwe lijk niet zo zitten, maar het komt er na tuurlijk toch van. (De Schouwburg, donderdag 17 en vrijdag 18 april). 'Duidelijk zo?' is het nieuwe theaterpro- fimma van Robert Long en Leen Jon- waard. Het programma is een formi- bele publiekstrekker gebleken. Ro bert Long is de man om wie het alle maal draat in 'Duidelijk zo?'. Hij schreef tekst en muziek en kreeg wat handzame ideetjes aangereikt van de oude rot Leen Jongewaard. Jonge waard schikt zich voortreffelijk in de rol van 'aangever'. Long heeft zijn scherpe toon in zijn teksten nog steeds niet ver loren (Luxor Theater, vanaf dinsdag 22 april). 'De meiden' van Genet is een spel waar in twee dienstmeiden hun vijandschap Art Blakey DONDERDAG 17 APRIL: De Doelen (grote zaal). 20.00 uur. Zangmanifestatie door Rotter damse koren. De Doelen kleine zaal20.15 uur. Gaudeamus Kwartet. Werken van Ives. Van Bree en Debussy. De Schouwburg. 20.00 uur. Ope rettekoor Irene Rotterdam. 'Wenn die kleine veilchen bluh'n' van Ro bert Stolz. Muzikale leiding: Dick de Jong. Theater Zuidplein (grote zaal). 20.15 uur. RO-Theater met Werk centrum Dans. 'Wasteland'. Reali satie: Frans Marijnen (regie). Hans Tuerlings (choreografie). Jean Ma rie Fievez (toneelbeeld) en Simon Rozendaal (research) Hofpleintheater. 20.15 uur. 'Moordkuil' van Ira Levin. Regie: Lo van Hensbergen. Met Henk van Ulsen, Ank van der Moer. Liane Saalborn. Jap Jaap Wieringa en Joan Remmelts. •Luxor Theater. 20.15 uur. Amster dams Volkstoneel. 'Potasch en Per lemoer'. Bewerking: Eli Asser. Mu zikale leiding: Martin Kesseler. Re gie: Jules Croiset. Met Carry Tef- sen. Hans Boskamp. Lex Goud smit, Dick Scheffer en Wim Wama. De Lantaren. 21.00 uur. Het Pen ta Theater met 'Penta Danst'. Eksit. 21.30 uur. The Damned (onder voorbehoud). VRIJDAG 18 APRIL: De Doelen (kleine zaal). 20.15 uur. Nederlands Blazers Ensemble. Met medewerking van de auteurs Maar ten Biesheuvel en Remco Campert. Programma in het kader van de boekenweek. De Schouwburg. 20.00 uur, 'Wenn die kleine veilchen bluh'n'. Zie don derdag 17 april. Hofplein theater. 20.15 uur. 'Moordkuil'. Zie donderdag 17 april. Luxor Theater. 20.15 uur. 'Po tasch en Perlemoer'. Zie donderdag 17 april. Piccolo Theater. 20.30 uur. Nieu we Komedie. 'La vie en rose'. Regie: Heieen van Meurs en Adriaan Adriaansen. Met Jaap Hoogstra. Roel Visser. Valentijn Ouwens. Bart Scheepens en Josef Willems. De Lantaren. 21.00 uur. 'Penta Danst'. Zie donderdag 17 april. Stadsgehoorzaal. 20.15 uur 'Het vege lijf. Met Ton van Duinhoven en Ellen Vogel. De Lantaren. 'Propo's come back' gepresenteerd door Bos en Wap. Eksit. 21.30 uur. Groove (Rotter damse funk). Jazzbunker Sunship. 22.00 uur. Groep 5. B 14 Jazz. 21.00 uur. Free fairand Acht. Harbour Jazzclub. 21.30 uur. Eas- ter'n lake paraders. ZATERDAG 19 APRIL: De Doelen (grote zaal). 20.15 uur. Promenadeconcert. Rotterdams Philharmonisch Orkest. Dirigent: David Zinman. Solisten: Misha Dichter piano), Martin van de Mer- we en Bob Stoel (hoorn). Werken van Handel, Haydn, Grieg, Tsjai- kowsky. De Schouwburg. 20.15 uur. To neelgroep Centrum. 'Het verjaar dagsfeest' van Harold Pinter. Re gie: Wouter van Praag. Met Elisa beth Hijtink, Monique Kramer, On- no Molenkamp, Henk Rigters, Ben Hulsman en Polio Hamburger. De Doelen (kleine zaal). 20.15 uur. Boekenweekavond met Bob den Uyl. Jeanette Markus en Corrie Harton. De Lantaren. 20.30 uur. Popcon cert. Manoeuvres in the dark. Hans Boskamp is het wèl zo goed uit zoeken. Dan is er meestal de rust om u in alle tijd te kunnen aduiseren. Afgesproken dus! Dam 19 Zierikzee Tel. 01110-2816 Nu ook voor hoeden en shawls.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 44