Bestuur van 'Oudelandse Hoeve' twijfelt aan nut voortbestaan Geen bezwaar verkeerscommissie tegen verkeerslichtenregeling Twee auto's zwaar beschadigd bij botsing te Terneuzen Pas volgend jaar beslissing uitbreiding speeltuin Terneuzen Zeilschepen te bezichtigen in kader Gentse 'Floraliën' Geen formele werkgroep! voor bejaardenbeleid en amateuristische kunst Wijn voor 800 jarig bestaan van Hulst HULST - Een wijnimporteur uit Purmcrend gaat in Hulst wijn aan de man brengen in Hessen voor zien van een etiket met het wapen van Hulst. Op het etiket wordt het 800-jarig bestaan van de stad Hulst aangegeven. Volgens de importeur gaat het om wijn, die speciaal voor deze gele genheid in Frankrijk wordt gebot teld. De etiketten worden in Neder land aangebracht. Het gaat om een Bourgogne (rood. rosé zowel als witi die op geen andere manier In Nederland zou worden ingevperd De importeur grijpt wel vaker spe ciale evenementen aan om met een speciaal wijntje in een bepaald ge bied op de markt te komen. On langs nog werd in Limburg ter gele genheid van het 750-jarlg bestaan van een stad een wijn geïmpor teerd In Hulst werkte de importeur samen met het VW en de stichting Hulst 800 jaar stad. DONDERDAG 17 APRIL 1980 BESLISSING BIJ LEDEN BEWONERSVERENIGING 'SIR WINSTON' WOENSDAG IN GENT VERWACHT TERNEUZEN - Het vroegere oplei dingsschip 'Mercator', een 58 meter lange Belgische driemaster, passeerde dinsdagmiddag op weg van Oostende naar Gent de sluizen van Terneuzen. Het zeilschip meerde dinsdagavond af aan de Rigakade. Volgende week woensdag krijgt het zeilschip daar ge zelschap van de Britse topzeilschoener 'Sir Winston Churchill'. Beide schepen TERNEUZEN - De Vereniging Bewonersbelangen 'Oudelandse Hoeve' in Terneuzen-Zuid kampt met problemen. Vanavond (donderdag) valt de beslissing: doorgaan of de vereniging, na nog maar nauwelijks een jaar, opheffen. Het bestuur wil, mits er steun komt van de leden, best doorgaan. Ook de woningbouwvereniging 'Terneuzen' zou trouwens opheffing van 'Oudelandse Hoeve' betreuren. Alles hangt echter af van de leden van de vereniging. noemt het geteisterde bestuur ook de contacten met de woningbouwvereni ging en daarnaast het aanpakken van zaken betreffende het leefmilieu Bo vendien is de vereniging betrokken bij de organisatie van het 5 mei-feest (Ui nauwe samenwerking met buurthuis 'De Soete Inval'). Het bestuur in de 'brandbrief; „Wan- De Vereniging Bewonersbelangen 'Ou delandse Hoeve' - een voortzetting van de bewonerscommissie - werd vongjaar opgericht. De vereniging zou zich gaan bezighouden met allerlei zaken in de wijk. Een van de eerste activiteiten was de presentatie van een woonervenplan. Daarnaast maakte het bestuur zich sterk voor de verbouwing van het oude ketelhuis aan de Rossinistraat tot buurthuis Bewonersbelangen wilde ook periodiek overleg met de woning bouwvereniging Op 28 februari hield de vereniging een algemene ledenvergadering Die werd door een handjevol leden bezocht In een 'brandbrief aan de leden blikt het bestuur op die vergadering terug ..Naast een schrikbarend lage opkomst was ook het opbouwende en ondersteu nende karakter in de discussies meer malen nauwelijks aanwezig'' Het be stuur steekt de hand overigens ook in eigen boezem: ..Wij zijn niet onschuldig aan de gang van zaken Zo was er te recht kritiek over de wijze waarop wij Middenstands vrouwen Goes kwamen hijeen GOES - De Goese Middenstands Vrou wenorganisatie (GMVOi hield een le denvergadering in 'Moby Dick". Wim en Elly Lindenbergh verzorgden een dia presentatie over hun reis naar India. Dat gebeurde na een korte inleiding door de heer Lindenbergh Er was volop gelegenheid tot het stellen van vragen over het leven in India. gedurende de afgelopen maanden onze leden op de hoog:? hadden gehouden van activiteiten, resultaten, vorderin gen en dergelijke" „Maar", meldt het bestuur, „wij hebben niet stilgezeten. Ondanks het wegval len van enkele bekwame en vooral erva ren bestuursleden zijn er verschillende activiteiten ontplooid! In dit verband neer wij enerzijds als een onvolledig en nog onervaren bestuur trachten een aantal activiteiten te (blijven) ontplooi en en anderzijds worden geconfron teerd met een aanzienlijk gebrek aan interesse bij onze 'achterban' dan rijzen onwillekeurige vragen als 'waarom doen we dit nog' en 'zijn we niet alleen voor onszelf bezig?'. Met andere woor den: „Is het nog zinvol om als bestuur de vereniging in stand te houden?". Die vraag moeten de leden van de ver eniging vanavond, tijdens een verga dering in de Opstandingskerk in Ter- neuzen-Zuid beantwoorden. De bijeen komst begint om acht uur. VOOR HET COMPLEX SEISPLEIN IN VERBAND MET INGEBRUIKNAME PROCESSOR MIDDELBURG - De verkeerscommis sie van de gemeente Middelburg heeft woensdagmiddag geen overwegende bezwaren aangedragen tegen de nieu we verkccrslichtenregelïng voor het complex Seisplein. De verbetering staat in direct verband met de spoedige inwerking treding van de zogeheten 'verkeersprocessor', waarmee 22 verkeerslichteninstalla ties centraal bestuurd kunnen worden. Het Seisplein vormt samen met de Zandberglaan en Klein Vlaanderen/ AUTO TILBURGER OVER DE KOP De auto van de Tilburger A. C. J. van R., die bij een botsing te Terneuzen over de kop sloeg. Volderijlaagte de belangrijkste en eer ste aansluiting op de processor. Door de aansluiting op de processor wordt de verkeerscapaciteit die het complex Seisplein kan verwerken be langrijk vergroot. Om die capaciteits vergroting te kunnen benutten, is het echter noodzakelijk om op Klein Vlaan deren (richting Seisplein) de rijbaan te verbreden om zowel richting Tangent als richting Domburg/Seissingel opstel stroken van voldoende breedte te ver krijgen. De verbreding knelt temeer omdat bij een geringe opstelcapaciteit het verkeer van de Volderijlaagte rich ting Seisplein nauwelijks kan doorstro men. Overigens zal de kruising Klein Vlaanderen/Volderijlaagte met ver keerslichten worden uitgerust. De verbreding van Klein Vlaanderen (waarvoor de gemeenteraad in de ver gadering van mei een krediet van 40.000 gulden wordt gevraagd) is mede om streden vanwege de noodzakelijke ver wijdering van een aantal bomen. PvdA- raadslid T. Verduin verklaarde de ver breding voor de verkeersafwikkeling noodzakelijk te vinden maar "wellicht om andere redenen toch tegen het voor stel te stemmen". WD-raadslid J. Griep vond daarentegen de voorgestel de verbreding van de weg tot negen me ter nog onvoldoende en bepleitte een breedte van tien meter „De aanslag op het groen is nu toch niet meer te vermij den. dus kunnen we die meter er nog wel bij pakken", aldus Griep. PPR- raadslid A. Kamermans stelde in eerste instantie dat het verkeer zich moet aan passen aan de beschikbare ruimte, maar deelde uiteindelijk mee: „Ernaar te nijgen verkeerstechnisch toch ak koord te gaan". Ondanks enkele vraag tekens steunde ook SGP/RPF-raadslid L Kodde het plan. D'66-raadslid A. Vleugel vond dat de problemen "niet op deze manier moeten worden opgelost", maar vond weinig gehoor voor zijn idee Koopochtend voor gehandicapten en bejaarden Goes GOES - In verband met het Oranjege- beuren op 30 april, heeft de Goese vrou wenraad besloten in de maand april de traditionele koopochtend voor bejaar den en gehandicapten te vervroegen. De ochtend wordt ditmaal gehouden op woensdagmorgen 23 april. Als gebrui kelijk kunnen belangstellenden voor deelname aan de koopochtend zich te voren opgeven en wel bij mevrouw S. Dijkgraaf-Noordermeer. Van Dussel- dorpstraat. 33, Goes, telefoon 01100- 27656 en bij mevrouw G. de Bondt- Hoekstra, Berkenstraat 80. Goes, tele foon 01100-16992 (op maandag 21 april). om een tweede voorsorteerstrook aan de andere kant van de groenvoorzie ning te realiseren De nieuwe situatie op het complex Seis plein moet volgens de planning voor de bouwvakvakantie een feit zijn. De be doeling is dat dan eveneens verkeers lichten zijn geplaatst bij de Geerebrug aan het Tangent. Tegen de oorspronke lijke plannen in zullen de Varkens- markt en de Stationsbrug-Kanaalweg niet voor de bouwvakvakantie op de verkeersprocessor kunnen worden aan gesloten. EHBO-oefening in kernenergiecentrale te Borssele BORSSELE - In de kernenergiecentra le Borssele is woensdagochtend een EHBO-oefening gehouden. De oefening was niet aangekondigd. Zij had ten doel om de samenwerking tussen de be drijfsgeneeskundige dienst van de N V PZEM. de ambulancedienst en het zie kenhuis Bethesda - Sint-Joseph te Vlis- singen onder gesimuleerde omstandig heden te testen. Bij de oefening werd een man, die in het gecontroleerdë ge bied van de kernenergiecentrale zoge naamd een been had gebroken, na eer ste hulp per ambulance naar het Vlis- singse ziekenhuis vervoerd. Daar vond verdere medische behandeling plaats, waarbij men een der behandelkamers tijdelijk tot 'gecontroleerd gebied' ver klaarde. Men nam aan dat de 'gewonde' radio-actief besmet was en dat er geen tijd was hem in de kernenergiecentrale zelf op de gebruikelijke manier te ont- shietten. zodat dit in het ziekenhuis moest gebeuren. Ook de ambulance be schouwde men als een mogelijk radio actief besmet voertuig, waarvoor alle strenge veiligheidsmaatregelen golden die ook in de kernenergiecentrale van toepassing zijn CJV Kamperland bracht klucht in "De Casembroothuis' KAMPERLAND - De CJV afdeling Kamperland hield vrijdag- en zaterdag avond haar opvoering van de klucht 'Het hing in de lucht' van Bert Peeters in het 'De Casembroothuis' te Kamper land. De regie was in handen van J. Kruithof. In de pauzes hield men een verloting. De opbrengst van deze avonden kwam ten goede aan de zie- kenhuisomroep in Zeeland 'Nomen Nescio', welke geheel uit vrijwilligers bestaat HEINKENSZAND - De commissie wel- zijnsaangelegenheden van de gemeen te Borsele zal geen formele werkgroe pen in het leven roepen voor de ama teuristische kunstbeoefening en voor het bejaardenbeleid. Tijdens een ver gadering van de commissie woensdag in het gemeentehuis te Heinkenszand bleek dat de betrokken groeperingen zelf niets zien in ccn formeel ingestelde werkgroep. Wél willen de bejaardenen de amateuristische kunstbeoefenaars hun inbreng hebben in het gemeente lijk beleid, waar het hun welzijn be treft. De stringente regels echter, die een formele werkgroep met zich mee brengt, durft men nog niet aan. Volgens commissielid C van Woerkom. is het helemaal geen bezwaar om voor lopig met een gewoon overlegorgaan te gaan werken. „Wanneer dan na een paar bijeenkomsten blijkt, dat ailes ge smeerd loopt komt men vanzelf tot de conclusie dat de hele zaak geformali seerd kan worden". De welzijnscommissie hield zich voorts bezig met een brief van de heer Van Woerkom, waarin deze een aantal sug gesties doet om te komen tot een demo cratischer functioneren van de wel zijnscommissie. Hij stelt in ajn^ de gehele welzijnsplanning in meente Borsele bij wijze van nog in de schoolbanken zit tr.«> de noodzaak van een soort insp- geling. Het moet, volgens ia" kom, op den duur vooriedert mogelijk zijn om zijn wensen en gens omtrent het welzijnsbele»^- kwijt te kunnen. Ook al is?-t- niet aangesloten bij een in sie vertegenwoordigde verefJ??L1 Woerkom vindt zelfs een op lanF mijn in te stellen algemene wi> verordening wenselijk. Uit de vele suggesties, dieU naar voren komen, koos de co er een om mee te experimeWq i"c i is de bedoeling dat enkele vastgestelde tijd een spre®»®" - houden, waar iedereen terecü - zal worö«» fc. De niCTslr ledtn acblte»*}" dat, nu de commissie bes'® ét zich op een breder terrein t. oriënteren, er ook vertegen* van de gezondheidszorg in sie zitting krijgen. vragen en ideeën. Ook za'tf0 keken met hoe veel en welke BR commissie moet worden un |l Voorjaarsvergadering Plattelands Vrouwen SINT-ANNALAND - In de zaal van de heer L. van Dijke te SintAnnaland hield mevrouw Vrolijk uit Dinteloord maan dagavond een lezing over de Hindelo per schilderkunst Het is de bedoeling om het komende najaar hierover nog een cursus te organiseren Na de lezing hielden de Plattelands Vrouwen de voorjaarsvergadering. Bij de bestuurs verkiezing traden mevrouw M.Boog- aard-Bolier. die zes jaar presidente was. en mevrouw Van Breda, die drie jaar secretaresse was. af. Bij de stemmingen verkreeg niemand de meerderheid, waardoor de dames G. Burgers-Slager en A. Heijboer-Lanooy zich beschik baar stelden om voorlopig in het be stuur zitting te nemen. Koren Oud-Vossemeer namen afscheid van J. Boogaart-Adams OUD-VOSSEMEER - Het christelijk gemengd zangkoor te Oud-Vossemeer heeft afscheid genomen van mevrouw J. Boogaart-Adams, die na een langdu rig lidmaatschap van het koor binnen kort naar Canada emigreert. Voorzit ter A. Geertse sprak een dankwoord en bood haar een geschenk aan. Hij hoop te dat mevrouw Boogaart een voor spoedige toekomst zal opbouwen in haar nieuwe vaderland. Het scheiden de koorlid dankte op haar beurt het koor en wenste het veel succes. Ook liet Rk kerkkoor, waarvan me vrouw Boogaart twintig jaar lid is ge weest nam met een receptie afscheid van haar. De heer B. van Mierlo bood mevrouw Boogaart namens het koor een zilveren wandbord aan Ook van de leden nam zij een geschenk in ont vangst. dat haar werd overhandigd door mevrouw A. Verhees-Verrijen. Me vrouw Boogaart zei in haar dankwoord zich steeds met plezier voor het koor te hebben ingezet en dankte allen voor de vriendschap die ze In al die jaren heeft mogen ontvangen. AXELSE VERLEENDE GEEN VOORRANG TERNEUZEN - Bij een ongeluk op de kruising mr. F. J. Haarmanweg-Pro- vinciale weg Sint Anna-brug Sluiskil in Terneuzen zijn woensdagmiddag twee auto's zwaar beschadigd. De botsing ontstond, toen mevrouw J C. S. uit Axel. komend uit de Haarman- weg, geen voorrang verleende aan A. C. J. van R. uit Tilburg, die passeerde via de provinciale weg. De wagen van de Tilburger sloeg over de kop Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor Ook dinsdag ontstond op de be treffende kruising een aan rijding door een voorrangfout. WIJZIGINGEN VOOR PLAN 'ZUID' INEEN KEER 'MERCATOR' PASSEERDE DINSDAG TERNEUZEN zijn - in het kader van de Gentse 'Flora liën' - voor het publiek toegankelijk. De 'Mercator' was het laatste zeiloplei- dingsschip van de Belgische koopvaar dij. In 1960 werd het schip omgebouwd tot museumschip. Het werd afgemeerd in het 'Tweede Handelsdok' in Oosten de. De 'Sir Winston Churchill' werd in 1966 gebouwd en door een groep Britse firma's geschonken aan een aantal T afeltennistoernooi in sporthal te Goes GOES - In desporthal 'De Bevelanden' in Goes houdt men een groot individu eel tafeltennistournooi voor spelers die aangesloten zijn bij vereningen die in de Goese tafeltenniscompeütie mee doen. Aan dit tournooi doen 92 spelers uit Goes en omgeving mee. Het tour nooi is verdeeld in 4 klassen: een A-klas se waaraan 28 spelers deelnemen, een B-klasse met 40 spelers, een jeugdklas- se met 12 spelers en een damesklasse met 12 speelsters- De wedstrijden wor den gehouden op zaterdag 26 april. Het tournooi begint om 10 uur en de finales verwacht men tussen 4 en 5 uur jeugdgroeperingen, die daanwf daagse reizen maken. De 'Mercator' blijft tot 27 aprtlicfö De Sir Winston Churchill vertrekT op 24 april. Jeugdsoos vrijuit bij vernielingen dorpshuis Kortgene KORTGENE - De vernieling»* dens de disco-avond zijn aanpns het dorpshuls 'De Pompweie' (eft gene zijn niet het werk vandejeup» van Kortgene. Ook is de toegan?: ontzegd aan de jeugdsoos. Hetisfö niet meer toegestaan dat diseoc« van 'buitenaf gebruik maken i*j dorpshuis, omdat die de scMT zijn. De beheerscommissie w 'Pompweie' betreurt het dat hel ba* hierover van 11 april nogal vena- is. De beheerder van het dorpsb* heer W. Oudshoorn, is zelfs bc» tevreden over de contacten jeugdsoos. BESTUUR HEEFT PLAN AL JAAR KLAAR LIGGEN TERNEUZEN - Pas volgend jaar valt de beslissing of de speeltuin 'Oranje- kwartier' in de Terneuzense Oranje- buurt mag uitbreiden. Het bestuur van de speeltuinvereniging heeft de uit breidingsplannen al een klein jaar klaar liggen. Probleem is dat voor die uitbreiding een wijziging van het be stemmingsplan 'Zuid' noodzakelijk is. Een woordvoerder van de gemeente: „Het bestemmingsplan 'Zuid' moet op verschillende onderdelen gewijzigd worden en het is natuurlijk praktischer om al die zaken in één keer te re gelen. De verwachting is - maar het hangt een beetje af van de procedure- dat de zaak eind '81 rond kan zijn. Komen er geen bezwaren tegen de voorgenomen wijzi gingen dan bestaat de mogelijkheid dat wordt gekozen voor een verkorte proce dure". De speeltuin 'Oranjekwartier' trekt we kelijks vele honderden kinderen. In de tuin - de enige echte speeltuin in Ter neuzen - vinden zij 26 speelwerktuigen. Dinsdag werd een nieuw speeltuig in gebruik genomen een loopton. Maar het bestuur van de speeltuin wil meer. Vandaar de uitwerking van het plan om 'Oranjekwartier' uit te breiden met een 'peutertuin'. Die zou ten noor den van de huidige speeltuin moeten worden aangelegd. Overigens zijn wat dat betreft problemen te voorzien om dat op een steenworp afstand van de speeltuin de Terneuzense muziek school staat. B en w van Terneuzen zijn al geruime tijd geleden akkoord gegaan met de uit breiding. Er is de speeltuinvereniging zelfs alvast maar een voorschotje van 2500 gulden verstrekt Gaat de uitbrei ding niet door. dan moet de vereniging het geld terugbetalen Het wachten is nu op de procedure rond de bestem- mingsplanwyziging. Op een terrein tussen de muziekschool en de speeltuin wil het bestuur van 'Oranjekwartier' een peutertuin aan leggen. Het voormalige Belgische opleidingsschip 'Mercator' meerde dinsdagmiddag op weg van Oostende sluizen ran Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 42