Zonder rijbewijs in volgauto bij wielerkoers: 200,- boete Werk put doorlaatsluis in Grevelingen gestart Verfactie Vlissingers tegen kerncentrale Oranjevereniging Zierikzee presenteerde feestprogramma 's Veilig Verkeer in Zeeland nam afscheid van bestuurslid Borrie WISSEL SCHOUWEN WISSEL BEVELANDEN Wissel Zeeuws-Vlaanderen PZC/ kantongerecht middelburg Directeur sociale dienst Axel wil raadsleden over conflicten inlichten OP MUUR VAN BADSTRAND Gewonden bij te Oosterland agenda ER IS 7100 GULDEN OM TE BESTEDEN SINDS 1956 SECRETARIS-PENNINGMEESTER DONDERDAG 17 APRIL 1980 streek middelburg - Boulevard Bankert in Vlissingen was 19 mei 1979 afgesloten voor het verkeer in verband met een wielerwedstrijd. J. B. uit Vlissingen was een van de organisatoren van dit festijn. Id de afsluiting van de boulevard zag hij een verweer om het rijden zonder rijbewijs in een volgauto te rechtvaardigen. De officier van justitie mr A. P. Besier dacht daar anders over. „AI zouden de organisatoren van wedstrijden wel wensen dat terreinen geheel voor verkeer afgeslo ten zijn, in de praktijk is dit volstrekt onmogelijk". De politie was er in het proces-verbaal dan ook Iran uit gegaan dat op 19 mei Boulevard Bankert geen afgesloten parcours was. «r Besier eiste daarom een boete van «recbonderd gulden. De kantonrechter pW. F. van Solinge achtte de overtre- bewezen „Aangenomen dat de Mulevard afgesloten was, ontneemt éj- de weg niet zijn karakter. Verkeers pels blijven van toepassing", merkte feop. Een aardig verweer vond hij het reriiaal van B. wel. maar tot vrijspraak eiilde het niet. De kantonrechter von- ifle conform. Vrijspraak kreeg G. K. (27) uit Goes iKwel hem ten laste gelegde was dat v niet gestopt had voor de stopstreep ^eenstopbord. In zijn verweer voerde 'i aan dat het bij de bewuste kruising hg de Oostsingel in Goes noodzakelijk «eeneindje door te rijden na de stop- jïeep om het eventueel van rechts ko mende verkeer te kunnen zien. „Ik heb 'eerstgestopt vóór de stopstreep en ben daarna een eindje doorgereden om naar rechts te kunnen kijken", vertelde K. aan de kantonrechter. De verbalisant stond rechts met zijn dienstauto, zodat iblj enkel het doorrij den van K. had kun nen Constateren en niet het stoppen wor de stopstreep. De officier vond dat of verklaringen van de agent en de ijcesenaar tegenover elkaar bleven c-.an Als uitgangspunt wilde hij daar- cehanteren of het gedrag van K. 'ver- ksrseevaarlijk" was geweest. Tevens veld hij rekening met het feit dat de agent abuis Icon zijn geweest bij het totateren van de fout. Hij vroeg daar- ora vrijspraak voor K. .Kinderachtig", vond C. B. (43) uit Kemkenszand het feit dat hij een be- Ifuring kreeg omdat hij voor het laden eiossen in verboden richting achttien ster een straat was ingereden. Uit de ssaüeschets die B. voorlegde aan de baanrechter bleek dat het bedrijf van 8. vlak bij een hoek is gevestigd. Voor het bevoorraden van zijn werkplaats en M overbrengen van spullen moet hij jbentellen meters omrijden om niet via de'verkeerde kant' de straat in te rij- jden. De officier van justitie hield B. voor, „Als je deelneemt aan het verkeer moet je je aan de spelregels houden en dat geldt ook voor u". Hij begreep dat bat voor B. wel lastig was en deed hem dé suggestie achteruit de bewuste straat in te rijden. Een advies dat de kantonrechter wel erg slecht vond, om dat in een straat waar één richtingsver keer geldt het achteruitrijden ook ver boden is in die richting. Hij wilde B wel een goed advies geven. Dit hield in dat B. aan de gemeente een vergunning kon vragen om voor de bevoorrading van zijn bedrijf toch de straat in te mogen rijden van de 'verkeerde kant'. Dit ad vies werd hem 'gratis' verstrekt, maar de overtreding achtte de kantonrechter bewezen en vonniste conform de eis 55 gulden boete. Zondagsrijder „Ik kwam uit de tunnel op rijksweg 58. Voor me reed een zondagsrijder met een gangetje van 60 kilometer per uur en daardoor ben ik te vroeg naar rechts gegaan om af te slaan naar de boot. Dat noem ik geen rechts passeren. Dit te vroeg afslaan was slechts driehonderd meter voor de officiële afslag". Dit ver weer had J. M. H. (25) uit Baarland nn het hem ten laste gelegde. Op 2 maart van dit jaar zou hij op Rijksweg 58 rechts ingehaald hebben. De officier achtte de overtreding van H. bewezen en eiste hiervoor een boete van 110 gul den. De kantonrechter was de mening toegedaan dat de weg ook 'schuld' had aan de overtreding. Hij noemde de weg daar 'optisch misleidend'. Het is niet zo duidelijk waar de kruipstTook ein digt en de afslag begint. De boete werd gesteld op 55 gulden. Mevrouw S. van S.- van H. uit Kortgene had 21 maart vorig jaar links afgeslagen zonder daarbij voldoende rekening te houden met de haar passerende vracht auto. Hierdoor ontstond een aanrij ding. Alhoewel zij bij het opmaken van het proces-verbaal had gezegd dat ze 'vermoedde dat ze richting had aange geven'. wist ze zich bij de zitting ervan overtuigd dat dit zeker het geval was geweest. De kantonrechter vertelde haar dat ze in beide gevallen sowieso fout was geweest en vonniste conform VERANTWOORDING AFLEGGEN OVER OORZAKEN VAN ZIEKTEVERLOF 'BURGEMEESTER IS DE GROTE BOOSDOENER' de eis van de officier van Justitie tot 125 gulden boete. Voor het niet verlenen van voorrang op een kruising kwam de boete voor A. H. M. B. (34i uit Breda op vijftig gulden. Volgens B had de verbalisant niet kun nen zien of de auto die hij geen voorrang had verleend zou hebben moeten rem men. De officier van justitie mr Besier achtte op grond van de verklaring van de agent de overtreding bewezen. De kantonrechter was het hier mee een- si. Als je tegen een ambtelijk verbaal verwwer wil voeren moet je meer mee brengen dan een 'nee'". Hij hield in zijn vonnis rekening met het feit dat B voor de zitting helemaal uit Breda was geko- W. B. uit Zoutelande had 21 februari te hard gereden op de Sloeweg. De politie die hem hiervoor aanhield had een snel heid van 133 kilometer per uur gecon stateerd. Volgens B. was zijn snelheid niet meer dan honderdtien kilometer per uur geweest. De schikking die de agent ter plaatse voorstelde bedroegze ventig a tachtig gulden. Omdat B. geen contant geld bij zich had wachtte hij de accept-girokaart af. Hierop werd een bedrag van honderd zestig gulden gevorderd. Dit grote ver schil begreep B. niet. De officier van justitie begreep dit wel. De apparatuur van de politie waarmee de snelheid ge meten wordt, zo stelde hij. vertoont wel eens een afwijking en hiermee wordt rekening gehouden. Naar zijn mening had de agent bij de aanhou ding de afronding te laag gesteld. Hon derdtwintig kilometer per uur was de goede afronding geweest. Daarom was de boete ook aanmerkelijk hogèr. De gebruikelijke boete van 4 gulden per te hard gereden kilometer vond hij ook van toepassing op B. Hij eiste daarop een boete van 160 gulden. De kanton rechter vonniste conform. VLISSINGEN - De Vlissingse actie groep 'Bestrijd atoomreactoren zon der terughoudendheid' (Barzt) is in de nacht van dinsdag op woensdag begon nen met wat genoemd wordt de eerste van een aantal ludieke acties, die pas zullen stoppen als de kerncentrale van Borssele is gesloten. Op de muur van het Vlissingse Badstrand hebben zij naast de Chileense muurschildering het anti-kernenergie embleem van het zonnetje met een vriendelijk maar triest gezicht getekend, waarin de tekst 'Kernenergie, nee bedankt' was verwerkt. Dé actiegroep zegt via een woordvoer der uit ongeveer honderd jongeren uit Vlissingen te bestaan, die op deze ma nier de bevolking duidelijk willen ma ken niet te geloven in een 'tijdige' slui ting langs de parlementaire weg. „Wij hebben het gevoel, dat wij door een con stant falend beleid van de verschillende overheden opgescheept zitten met een levensgevaarlijke kernreactor. Wij heb ben geen zin om kanker te krijgen van dat ding. Een sluiting over vijf jaar is veel te laat, want dan is het natuurlijk evenwicht al te veel verstoord", is de mening van de actiegroep. Over volgen de acties beraadt de actiegroep zich nog. OOSTERLAND - Bij een ongeval op de Ringweg bij Oosterland zijn dinsdag twee personen gewond geraakt. R. F. uit Middelburg wilde met zijn auto vanuit een uitrit de Ringweg oprijden en verleende hierbij geen voorrang aan de auto. bestuurd door J. van H. uit Oosterland die over de Ringweg reed. Bij de botsing die hierdoor ontstond raakten beide bestuurders gewond. Zij werden overgebracht naar het Rode- Kruis-ziekenhuis te Zierikzee. De au to's werden onherstelbaar beschadigd. Rommelmarkt MIDDELBURG - Zaterdag 19 april houden de Middelburgse showkorpsen 'Juliana' en Johan FRiso' de jaarlijkse rommelmarkt rondom de molen 'De Hoop' op het Vlissings Bolwerk te Mid delburg. Er zal een grote verscheiden heid aan goederen worden aangeboden, zoals speelgoed en huishoudartikelen. De rommelmarkt, die om half negen 's morgens begint, zal muzikaal worden opgeluisterd door een ensemble, sa mengesteld uit leden van 'Juliana'. De opbrengst van de rommelmarkt is be stemd voor het uniform- en instrumen tenfonds van beide korpsen. 'Phiiatelica'Middelburg MIDDELBURG - De internationale vereniging van postzegelverzamelaars 'Philatelica' afdeling Middelburg houdt donderdag 24 april de maandelijkse ruil- en vergaderavond in gebouw 'De Schakel' te Middelburg. Tijdens deze bijeenkomst houdt men ook de jaarver gadering. Op het programma staan de verslagen van de secretaris, de pen ningmeester en de leiders van het rond- zendverkeer en nieuwtjesdienst over het jaar 1979 en de bestuursverkiezing. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Brasserie. 19.45 uur: •or de heer Lagendijk over 'Be lg der zeezoogdieren'; 20-21.30 uur. uitzending Ra- TUSSINGEN - De Piek. 21 uur: fllm- rwrstelling (thriller); fcifctsda-St. Josephziekenhuis, 20- 2! 20 uur: uitzending Rawa. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur; De er vuisten op safari, a.l.; Ubot, 20 uur; Thunderball, 12 jr. Grand, 20 uur: Die Blech- tommel, 12 jr.; MIDDELBURG - City, 20 uurThunder- UL TERXEUZEN - Luxor. 20 uur; Het mon ster slaat weer toe. 16 Jr.; #sur Oh God (Filmliga). USSINGEN - Alhambra 1.20 uur: The 12jr; n. 20 uur Escape from Alca- 68.12 Jr.. TENTOONSTELLINGEN BRESKENS - Recreatiepark Schone- werken John Verschuren. BRU1NISSE - Hal Stadhuis. 9-12 en 14- uur: werken van Arjanne Huls-De Rover; HEILLE- Landbouwmuseum, 10-12 en J2-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. BUUT - Den Dullaert, 10-7 uur; •i-'ken Bob Pingen. ®DDELBURG - Zeeuws Kunstenaars- 10-12 en 14-17.30 uur; wandk as en diamant op glas gravures van Rape E. Ruissen-Tonnon; Dilene 'De Dolphijn'. 10-18 uur: teke- en keramiek van Anneke Groe- Kberg; ^hop Six en Six, 10-18 uur: oliever- ravGera Dauvillier en Wim Vader; ftfrtj De Cleene Catte, 12-17 uur: •tten van papier en verf van Peter Scene. penstraat 41,14-17 uur: touwplastie- van Anneke Ruimschotel. ME - Galerie 'De mooie staak'. 9-20 ^werken Messemaker. - Openbare Bibliotheek. *«>•1730 uur: werken van José Roze- BBM. jjS VAN GENT - Bejaardenhuis De jwoute, 9-21 uur; werken H. de Bliek. PNEUZEN - Hal Stadhuis: 'Terneu- «jffoeger en nu'; ^®of,8-18uur: werken Monique Weij- j^NDUKE-Museum. 10-12 en 13.30- 1 wuur: werken 'Meester Cornells" en .prenten en kaarten; Bibliotheek: Merklappen- rjoonatelling -De gouden naald' ^MNGEN - Galerie Marquis. 13-18 h,Sngen van Gerard Verdijk. "«tdorpe - Galerie Troutzaerte. uur: werken Paul Citroen. HULPCENTRA Midden-Zeeland - Goes, tel. «W4. (ook voor mllieuklachteni. *^^h"^Iaandercn Aiarmnum- ^JDlsO-12200 (brandweer en ambu- eStëïke hulpdienst Zeeland, tel. Wh i dagen nacht bereikbaar. l "'Pdienst Zeeland voor mensen '"«a, tel 01180-36251. van 10.00-24.00 gekends van 20.00-24.00 uur. AXEL - De directeur van de dienst so ciale zaken in de gemeente Axel, de heer L. J. Jobse, wil aan de leden van de Axelsc gemeenteraad verantwoording afleggen over de oorzaken van zijn nu al enkele maanden durende ziektever lof. Voorts wil hij uiteenzetten waar om het niet meer in zijn bedoeling ligt op het Axelse gemeentehuis terug te keren. In een brief aan de gemeente raad, waarin hij zegt dat hij zich te veel in de steek gelaten voelt, vraagt hij de raad om voor dat doel een speciale bij eenkomst te beleggen. De heer Jobse schrijft niet van plan te zijn om door een achterdeur uit het Axelse stadhuis te verdwijnen en ziet de bijeenkomst met de raadsleden als een mogelijkheid tot een soort van re habilitatie. Als grote boosdoener wijst de heer Jobse burgemeester A. de Kam aan. Volgens de directeur van de dienst sociale zaken probeert de burgemees ter hem persoonlijk al vele jaren dwars te zitten. Verder voelt de heer Jobse zich in de steek gelaten door het perso neel van de gemeente Ook is hij de me ning toegedaan dat het college van b. en w, met betrekking tot deze zaak de gemeenteraad niet volledig heeft inge licht. Volgens een mededeling van het stad huis in Axel was burgemeester De Kam gisteren en vandaag (donderdag) niet te bereiken. Wethouder J. M van Schaik liet weten, dat b. en w. in geen geval iets te verbergen hebben. Volgens de heer Van Schaik gaat het college er van uit. dat de heer Jobse na zjjn ziekteverlof terug keert op het gemeentehuis. Als reactie op de brief van de heer Jobse heeft het college van b. en w. een zeer vertrouwelijke brief aan de raad ge stuurd, waarin wordt gevraagd wat men er van vindt om een speciale bij eenkomst te beleggen. Volgens wethou der Van Schalk behoort een dergelijke bijeenkomst tot de mogelijkheden, maar moet nog worden afgewacht wat de raadsleden er van denken. Woensdag werd in ieder geval duide lijk dat de GPV-er D. J. Oggel er wel voor voelt een bijeenkomst te beleg gen. Ook de PvdA-er J. Vink sloot die mogelijkheid niet uit. Het CDA wilde zich van commentaar onthouden, evenals wethouder P. Apers (WIJ). Vergadering Diabetes Vereniging Nederland te Zierikzee ZIERIKZEE - De afdeling Schouwen- Duiveland van de Diabetes Vereniging Nederland hield haar jaarvergadering in het 'Huis van Nassau' te Zierikzee. De heer CM. Padmos opende de verga dering. Hij deelde mee dat in het 'Sofia' (kinderiziekenhuis ln Rotterdam ge start is met een erfelijkheidsönderzoek naar diabetes mellitus. Hiervoor komen gezinnen in aanmerking waarin zich twee diabeten bevinden. Ook op Schou- wen-Duiveland vraagtmen hiervoor ge zinnen. In het jaarverslag ging de secre taris in op de aktiviteiten van het afge lopen jaar. Bij de bestuursverkiezing herkoos men de heer Flikweert en om dat de leden geen kandidaten indien den benoemde het bestuur de door hen als kandidate gestelde mejuffrouw P. GA. van der I-Iouten zonder stemming. Afscheid werd hierbij genomen van me vrouw M. Dorst-Van der Have. die zich na 6 jaar terugtrok uit het bestuur. Als blijk van dank voor haar werk kreeg zjj een bloemetje aangeboden. Na de pau ze kreeg G. Roodhart, direkteur van de verpleegkundigen school te Goes, het woord. VOOR VIERING KONINGINNEDAG EN VAN 5 MEI ZIERIKZEE - In de Grevelingendam, ter hoogte van de voormalige oostkop- werkhaven, wordt de bouwput gegra ven voor het nieuwe doorlaatwerk. De bouwput moet plaats gaan bieden aan een doorlaatmiddel in de vorm van een hevelconstructie, met twee maal drie doorstroomkokers. De beoogde hevelconstructie berust op minder complexe principes dan het an dere grotere doorlaatwerk van het Gre- velingenbekken: de spuisluizen in de Brouwersdam die zorgen voor de ver versing van de afgesloten zeearm met Noordzee-water en handhaving van het zoute milieu. Het doorlaatwerk in de Grevelingendam zal ook veel eenvoudi ger te bedienen zijn, aldus desgevraagd een woordvoerder van de rijkswater staat. De bouwput voor het nieuwe kunst werk wordt uitgegraven tot NAP-diep- te en krijgt een breedte van 93 meter en een lengte van 128 meter. Voor net kar wei moet 117.000 kubieke meter zand en 6.700 ton asfalt worden verwerkt. Het werk wordt uitgevoerd door aanne mingsbedrijf Vermeer BV te Hoofddorp en moet begin september gereed zijn. Het is de bedoeling daarna een bronbe maling in te zetten en de bouwput ver der te ontgraven tot 6 of 7 meter min NAP. Het doorlaatwerk in de Grevelingen dam moet volgens schema eind 1982 ge heel gereed zijn. De bedoeling is het kunstwerk dan te gebruiken om te on- ken in 1985. In dat jaar wordt, zoals be kend, beslist of de Grevelingen zout blijft, dan wel zoet moet worden. In verband met de huidige werkzaam heden zijn op de Grevelingendam (rijksweg 18) plaatselijk uitgebreide verkeersvoorzieningen getroffen, Zo zijn in de omgeving van de bouwput twee van de vier rijbanen voor het ver keer afgesloten. ZIERIKZEE - Dc feestprogramma's voor de viering van koninginnedag en bevrijdingsdag, 5 mei, te Zierikzee zijn gereed. Het bestuur van de Zicrikzeese Oranjevereniging presenteerde de pro gramma's woensdag aan de pers. De programma's zullen ook in druk ver schijnen en huis aan huis in Zierikzee bezorgd worden. Tijdens de in Mondragon gegeven pre sentatie deelde ZOV-bestuurder B. Waaijenberg mee dat de aan de bevol king voor de feestvieringen gevraagde vrijwillige bijdragen ln totaal 500Q gul den hebben opgeleverd. De gemeente heeft een bedrag van 2.100 gulden be schikbaar gesteld, zodat het ZOV-be- stuur voor koninginnedag en 5 mei in totaal 7.100 gulden kan besteden. Be sloten is alle kinderen van de lagere scholen en de kleuterscholen een herin neringsbutton met de portretjes van koningin Juliana en de nieuwe konin gin aan te bieden De buttons worden volgende week via de leerkrachten op de scholen uitgereikt. ZOV-voorzitter D. Dool vestigde de aandacht op een op koninginnedag te Zierikzee te houden gevelwedstrijd. Voor de mooist versierde gevels worden prijzen beschikbaar gesteld. Hij meldde een uitstekende samenwerking met ve le plaatselijke verenigingen. Zo zullen op de avond van koninginnedag negen tien verenigingen met zevenentwintig kramen deelnemen aan een grote Oran je-markt op het Havenplein In samen werking met de stichting sociaal cultu reel werk Zierikzee wordt op 5 mei in de nieuwbouwwijk Poortambacht voor de Jeugd een poppenkastvertoning gege ven. De voorstelling vindt plaats in de kleuterschool 'Het Mierennest' aan vang 13.30 uur. De Koninklijke Harmonie Kunst en Eer LEIDDE TOT VOOR KORT JAARLIJKS KLAAROVERS OP KAPELLE - Het district Zeeland van Veilig Verkeer Nederland (VVN) heeft woensdag afscheid genomen van se cretaris/penningmeester de heer J. Borrie. De heer Borrie was sinds de op richting in 1956 belast met de dubbele bestuursfunctie in het district. Dc scheidend secretaris-penningmeester werd voor zijn grote inzet bedankt door voorzitter P. A. D. N. Diepenhorst, die de heer Borrie schetste als een dge- lijk bestuurder met veel hart voor zijn zaak. derzoeken hoe de zoute doorstroming De heer Borrie leidde tot voor kort jaar- in afwjjking van eerdere soort gelijke ac ties. niet worden voorbereid door het centraal planbureau van WN. maar door de afdelingen zelf. De gedachte is dat de afdelingen meer kunnen vertel len hoe het zit metlokale verkeerssitua ties. Suggesties met betrekking tot de vorm en de uitvoering van de actie zul len worden gebundeld, waarna het cen traal planbureau een definitief actie schema zal opstellen. Er is gekozen voor de regio Zeeland en Zuid-Holland- Zuid. omdat daar een groot secundair wegennet is. waar bromfietsers en fiet sers zich doorgaans in een onveilige si tuatie plegen op te houden. van het Grevelingenbekken naar het Mastgat zo gunstig mogelijk te maken is. Het onderzoek kan gaan duren tot de voltooiing van de Oosterscheldewer- Orgelconcert In de St. Jacobskerk te Vlissingen geeft Arte J. Keijzer. organist van de Grote Kerk te Dordrecht en van 'De Doelen' te Rotterdam, zaterdag om 20.00 uur een orgelconcert. De organisatie is in handen van de 'Orgelcommissie Vlis singen' van de hervormde gemeente Een deel van dit Concert zal bestaan uit kjWsch-Vlaanderen - Hulpgroep bij Improvisatie over thema's, die door het SrProbleem (AA), tel 01174-345. Wchtini publiek kunnen worden opgegeven De- ntu van m'n lijf Zeeland, ze thema's kunnen bij het binnenko rt>>184-14645, dag en nacht bereik- men van de kerk worden ingeleverd bij één der leden van de Orgelcommissie. lijks 70 kiaarovers op in Zeeland. Een instituut waarvoor hij ook de eerste aanzet gaf. De scheidende bestuurder verklaarde naderhand nog niet verlo ren te zijn voor VVN. Hij blijft nog even secretaris-penningmeester van de afde ling 'De Bevelanden'. Tijdens de alge mene voorjaarsvergadering in de Cais son' te Kapelle werden ook de plannen bekendgemaakt voor het jaar 1981. Er zal dan een landelijke actie worden ge houden voor een betere verlichting van het langzaam verkeer, fietsers en brom fietsers. Het accent van de actie zal ko men te liggen op de regio Zuid-Holland- Zuid en Zeeland. Omdat het erg moei lijk is om bij een landelijke actie de me dewerking van de politie en de rechter lijke macht te krijgen, wil men proberen met een regio-accent, tot een dergelijke samenwerking te komen. De actie zal. Voorzitter P. A. D H. Diepenhorst van het district Zeeland van Veilig Verkeer Nederland dankt de heerJ. Borrie irechtsi voor zijn inzet als secretans-pennmg- meester. In het midden mevrouw Borrie. opent met de sportvereniging Delta Sport de festiviteiten op koninginne dag om 09.00 uur met een rondgang; tussen 09-00 en 09.45 uur maakt ook het Tamboer- en Trompetterkorps van de gymnastiekvereniging Rust Roest een muzikale rondwandeling. Burgemees ter Th. de Meester hijst om 09 45 uur de vlag. Dat gebeurt op het Havenplein waarna stadsbeiaardier Kees van Eer- sel tussen 10 00 en 11.00 uur het carillon bespeelt. Om 10.15 uur start bij de Beurs onder het motto 'ken je stad' een puzzeltocht. De schaakvereniging Zie rikzee houdt in de Beurs vanaf 10.30 uur een openluchtschaakkamp. In de con certzaal verzorgt de Belgische tv-pre- sentator Huug van Gompel gevarieerde programma's voor de schooljeugd. De ze kindershows beginnen om 10.30 en 11.30 uur. Tussen 16.00 en 17.30 uur worden in en bij de Oude Haven waterspelen gehou den. Het avondptogramma neemt om 19.00 uur een aanvang met een optocht van praalwagens, versierde bedrijfswa gens. fietsen, steps en karren. Om 20.00 uur begint de Oranjemarkt op het Ha venplein. De festiviteiten worden beslo ten m het Huis van Nassau met een Oranjebal. muziek van het dixielandor- Thoolse scholen vergaderden THOLEN - De christelijke nationale school 'De Regenboog, de Merel en de Klimroos' in Tholen hielden de jaar lijkse ledenvergadering te Tholen. Naast behandeling van huishoudelijke zaken stond een voorlichtingspro gramma van Veilig Verkeer Nederland op het programma. De heer B. Beyensc, voorzitter van het bestuur, opende de vergadering met schriftlezing en gebed. Na behandeling en goedkeuring van verschillende verslagen volgde een be stuursverkiezing. De heren H. Jansen en L. Oostdijk tra den af als bestuurslid en waren niet her kiesbaar. Hierdoor werden als nieuwe leden na stemming benoemd mevrouw A de Waal-de Vos en de heer C. van de Eist De heer Bayense deelde vervol gens mee drie aanvragen gericht te heb ben tot het ministerie van onderwijs en wetenschappen betreffende toestem ming om de kleuterschool 'De Merel' na 1 agustus in stand te mogen houden, toestemming om op 'De Regenboog' zo spoedig mogelijk een 7e leerkracht te benoemen en toestemming om een ze vende lokaal (permanent) dte bouwen bij 'De Regenboog' Volgens prognoses is een zevende leerkracht nodig over een periode van 15 jaar. hetgeen een voorwaarde is voor een permanent lo kaal. Na de pauze vertoonde Veilig Verkeer Nederland onder de titel 'Het kind in het verkeer' een dia-serie. De heer F. Verbon, voorzitter van de afdeling Tho len WN was vergezeld van enkele leden van de groep Tholen van de rijkspolitie. De heer Gorissen van de groep Zeven bergen van de rijkspolitie voerde hej woord bij de sia-serie. Na de dia-serie kwam er een discussie op gang over de vertoonde beelden en de gevaarlijke verkeerssituaties voor kinderen in Tholen. Het WN heeft het voornemen aan de verkeesles weer praktijklessen toe te voegen. De heer Verbon adviseerde de aanweiz- gen plaatselijke gevaarlijke situaties te signaleren ea'of voorstellen hierover door te geven aan WN. De heer Bayense dankte de heren voor hun medewerking en sloot de ledenver gadering met dankgebed. Bijbelstichting Arnemuiden bijeen ARNEMUIDEN - Vandaag, donderdag, houdt de afdeling Arnemuiden van de Gereformeerde Bijbelstichting (GBS) een bijeenkomst ln de kerk van de Ge reformeerde Gemeente. Deze begint om 19.30 uur. Inleider is ds P. J Dors man uit Staphorst kest De Leutige Krabben uit Bergen op Zoom. Het bal begint om 22.00 uur en duurt tot middernacht. Verder geeft de popgroep The Nitz, aanvang 21.00 uur, een popconcert in de boerderij van jeugdsoos Brogum. Programma 5 mei Op 5 mei maakt de harmonie Kunst en Eer tussen 12.30 en 13.30 uur een uitge breide rondgang en op het Havenplein en het Havenpark worden vanaf 13.30 uur kinderspelen voor de schooljeugd gehouden. Op dezelfde tijd beginnen in het sportpark ook atletiekwedstrijden voor de leerlingen van de vierde tot en met de zesde klas van de lagere scholen en de eerste klassen van het voortgezet onderwijs, Verder op bevrijdingsdagrde poppenkastvoorstelling in 'Het Mieren nest' en een vrolijke film voor de jeugd van 12 tot 16 jaar in de concertzaal. De filmvoorstelling begint om 14.00 uur. Coop Yeluwse eierveillng Baraevdd aanvoer 2 311.200 stuks, stemming redelijk. Prijzen ln guldens per 100 stuks eieren van 50-51 gram 11.40-11.80.57-58 gram 13.70-13.95. 55-56 gram niet genoteerd, 60-81 gram 13.95- 14.70 en 65-66 gram 14.10-16.20. AardappeltermiJnmarkt datum: 16 april, bintje 40 mm opwbieden april 20.90, novem ber 22.00. mei 19.50, bieden april 19.50. no vember 19.00. mei 17.00. Omzet april: er wa ren 5 aanzeggingen, geen omzet, mei: geen omzet, november, geen omzet. Coöperatieve tuinbouwveiling Walcheren B.A. te Middelburg. Marktbericht van woensdag 16 april 1980. Aardappelen. Furo re OR 30. Bintjes BO 33-35, GR 14-15. Toma ten; A II472. B II474. C n 377 Violen p. stuk 10-13 Appelen. Golden Delicious 80 90II92; 75/80 n 43-64; 7075II56; 65 70 H 26-35. Jona than 70'75 n 65, 65'70 II58; 60/65II37. Winst on 70/80 II 98; 65/70 II 68; 60/65 II49 Groen ten.-Gelichte andijvie 124. Kasandijvle 109- 118. Kasandijvle afw. 51-73. Kassplnazle 19- 51. Natuurspinazle 19-68. Rabarber 43-70. Kassn(jbonen 968-988. Kassnijbonen krom 680-751. Prei 39-70. Groene sav.kool afw. 26- 32. Rode kool 31-32. Breekpeen 19-37. Kro ten kilo 19-21. Radijs 24-63 Ramenas bos 76-79. Uien kilo 36-60 Selderij bos 18-22. Knolselderij stuk 22. Witlof A H 117-175; B II 69-137; afw 44-102; stek 40. Kassla I 35/ 23- 36,132' 29-30; 130' 36-37; 26' 133.25 II19-23; 24 26II16-20.20' II16 Komkommers II76/91 106-109. II 61/76 91. II 51/61 78; II 41/51 69; H 36/41 58. 31/36 D 54-55. Stek grof kilo 75. Wui- terbloemkool 3 n 250; 4 I 231; H 159-219; 6 I 139-196; n 99-163; afw. 37-85; 8 I 110-140, II 55-129; afw. 35-67. 10 I 70-80; n 39-73: afw. 35-46,12 II40-59; afw. 36-41,151138-48. afw. 36-39. Aanvoer w bik 8.000 stuks Eerste ra menas aangevoerd doorC. Ailewynse te Mid delburg Eerste koper J. Fokke uit Goes. AardappeltermiJnmarkt. datuir. 16 april, bintje 50 mm opw.. laten april 30.90. novem ber 24.00. mei 29.50 bieden april 30 80. no vember 23 00. mei 28.00 Omzet: april. Er wa ren 6 aanzeggingen: 4x28.00.30x30,90. mei en november: geen omzet. Groenteveiling Barcndrecht 16 april. Vol gens het proefstation Naaldwijk was des straling op 15 april 1.975 joules per cm2. Aardapellen. Bintjes 12-16. Bonken 17-37. Irene's 34-38. Andijvie A 1.30-1.98, B 1.14— 1.49. Augurken 20-70 Asperge's 4.20-11.90. Kasbloemkool vanaf 10 st. p. bak 2.90-3.00; 2.20-2.40. 15 st. 1.70-2.00; winterbloemkool 4 st. p. bak: 2.0-2 50? 1.50-2.30; 1.00-1.90: 70- 1.50. 50-1.20.15 st. 40-80 Bospeen 3 00-3 50. Broccoli 10 60 Chinese kool 71-1.50. Knolsel derij 4-34. Koolrabi vanaf maat 9-op: 56-65; 58-64.52-65. Rodei kool 13-41. Gele kool 16- 25. Kroten 16-35; bos kroten 1.31—1.82 Peter selie 8-52. Postelein 1.37-3.05 Winterpeen 18-35 Prei 27-94. Raapstelen 16-19. Rabar ber 40-92. Tettlen 22-25. Selderij 7-28. Glass la ln meermalen fust vanaf maat natuur sla 23/24 16-25; 1346; 25-49. Snijbonen 9.50- 10.20. Sperciebonen 15 80. Snijbonen 9.50- 10.20 Spruiten A3 60-1.40; D3 35-60. Uien grof 43-69. middel 27-71bonken 46-69: drie ling 16-33 Ijsbergsla 76-88. Bieslook p doos- Je 1.00. kensel p. bos 0 08 Wlüof Al in dozen kortlof 1 10-2.60; lang lof 1.40-2.20. Al 1.00- 2.10. A2 50-1 70; A3 40-1.50: afwijkend 40-70; blad D2 50-1 00: D3 40-50 Veilingen Bergen op Zoom van 16 april 1950. Golden Delicious 25-73; Winston 261.12: an dijvie 761.72. bloemkool 35-2.38: komkom mer per stuk 79-1.24; komkommer per kg. 1,11; kroten 10-27; sla 16-32; bos peterselie 23-24; bosselder 17-24; asperges van 80-14,90; raapstelen 14-18. rabarber 4089. radijs 34-67; spinazie 71-1.31. tomaten 18.7629.00; uien 56: witlof 461,44. prei 2657; bos uien 31

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 33