i VOOR PSV 2-1 BEKERVERLIES TEGEN AJAX ZONDER MEER FATAAL r „Gajij maar even'n pilsje drinken, kan ikopnïngemak winkelen." J BEKERVERLIES (1-0) TEGEN SPARTA JAAP VAN MARIS; 'HAD IK DIE AFDELINGSSPELERS MAAR BIJ ONS' Individuele sporters welkom in Moskou Volendam won derde periodetitel oodseinen in pecerijenrace DDR-team klopt Griekenland Van der Wal gelijk met Rob Clerc Maarten de Kok traint Zeeland Sp. WEST HAM IN CUPFjNAL RESULTATEN MIDWEEKLOTTO (ONDERDAG 17 APRIL 1980 Feyenoord vond zijn ritme niet PZC/sport 17 (Advertentie) ROTTERDAM - Feyenoord mag over dertien dagen op herha ling. In de eigen kuip kan het dan de schade herstellen, die het in de eerste halve-finalewedstrijd in het toernooi om de KNVB- beker tegen stadgenoot Sparta opliep. Niet dat de afstand groot is,maar de magere 1-0 overwinning die Sparta behaalde is stel lig geen garantie voor een plaats in de finale. Feyenoord heeft woensdagavond zijn ritme geen moment gevonden. Zondag nog bad het geen kind aan titepretendent AZ'67 die in de kuip werd afgetroefd. De gouden ploeg van de gebroeders Mo- y'-.fr werd reeds na tien minuten op ee onoverkomelijke afstand gezet. Ssna's interim-trainer Joop Brand >idvoorrijn ploeg een ander strijdplan fcdacht-.Als je Feyenoord laat komen. [DEN HAAG - Volendam beeft door een (1-0) overwinning bij Cambuur de derde periodetitel in de «stc divisie-competitie veroverd. Voor ".000 toeschouwers maakte Kwakman in de 32e minuut de enige treffer van de wedstrijd. Charles Cor- ter fungeerde als scheisrechter. Ite andere uitslagen in de eredivisie ga Amersfoort - SW 1-0: Wagenin- EG-Veendam 1-1; Heerenveen- Eind- toen 1-0. Groningen - Helmond Sport yl De stand aan top van de derde pe- rodeiwaann Cambuur - Volendam als uitgestelde wedstrijd gespeeld werd) luidt als volgt: 8 7 1 0 15 8 7 0 2 14 Foton S BaSwren Tdar 31 20 7 29 19 4 30 18 6 29 15 11 31 15 5 31 12 10 29 15 2 30 12 8 30 12 7 30 11 9 4 47 63-16 6 42 63-24 6 42 51-27 3 41 53-30 11 35 31-26 9 34 55-40 12 32 54-37 10 32 46-39 11 31 38-35 10 31 35-37 11 31 40-52 9 30 43-32 14 25 30-45 11 24 35-41 16 20 31-52 16 20 36-59 17 19 43-68 18 19 31-66 22 11 25-77 Volendam pe- fc Graafschap, Cambuur en K&kampioenen. ïWMnne de Boen hAPSTAD - In de Specerijenrace Jakarta naar Rotterdam moeten ntf jachten al enige dagen aaneen op- tegen een vliegende storm op de udische Oceaan. De Kaleo van schip- Ij" Peter Wilson uit Singapore - met "Amsterdammer Rob Kwekkeboom navigator aan boord - is door het Wdweer zelfs in ernstige moeilijkhe- "®?fkomen. De mast kwam naar be- Wa, waardoor Wilson zich genood- een noodsein uit te zenden, verkenningsvliegtuig van de "wafrikaanse marine heeft het jacht •etdekt op 180 mijl ten zuidoosten van «rban. Op het ogenblik is een Zuid- «nkaans oorlogsschip onderweg naar "Kaleo. ^onfortuinlijke schipper meldde dat «bemanning er, ondanks de hoge zeé- in is geslaagd de gebroken mast 2dek vast te sjorren. Wilson liet ver- K «eten dat ook de motor defect is Jjfckt. zodat het jacht nooit op eigen een haven kan bereiken. Niet be- tsof- wanneer de hoge deining dit «laat-er plaats is aan dek. zodat ~Mup de Kaleo aan boord kan ne- fc-jfc Vetus van de Haarlemmer ttïl Nehenhoff heeft in de storm opgelopen. In het voorschip wnd opnieuw lekkage en een m»u aanAarden- Vladeradio fijenhoff dat hij genoodzaakt was bw Storm weê lopen naar het ■fooosten - de verkeerde kant uit. storm luwt. zal hij weer op de rS 'ljke koers gaan liggen en een Zuidafrikaanse haven te ir» 1m de schade te herstellen kan overigens eerst over eni- «ttn begonnen worden. Het huikje ton' B nameliJk nog achttien- fcZ? "W - ruim 3300 kilometer - wten van het Zuidafrikaanse East ftjl^^iliha en Gauloises Hl van DUkstxa uit Amsterdam en Phi- Ctw^5ue uit Frankrijk bevinden 'k Ideale 31 acht en 265 dagen krijg je automatisch ruimte had hij vooraf gezegd. ..Feyenoord is geen ploeg om het spel te maken". Het was een gok, omdat ook Brand weet dat zijn verdediging zich liever ontplooit in aan vallende acties. De beperking die Spar ta zichzelf oplegde had een averechtse werking. Voorde 17.000 toeschouwers, - penningmeester Bouwer noemde dat een teleurstellend aantal - bleef Spara- ta zich beperken tot een afwachtende houding. Dat ging met zoveel onbegrip dat zich voor Doesburg geen gevaarlij ke ogenblikken voordeden. Slechts één keer werd hij gered door de paal. toen Van Demsen van dichtbij inschoot Het zou wel de inleiding betekenen van een korte opleving van Feyenoord. Jacques Troost, die op een prima manier de ge blesseerde Wijnstekers verving, acteer de met veel allure op de rechterflank. Zowel verdediegend als aanvallend liet hij Jezek zien. dat hij in sombere dagen een onmisbare schakel kan zijn in het elftal van Feyenoord. Resultaat had den zijn acties niet. De loomheid die op Feyenoord was neergedaald na het suc ces op AZ. had de rest van het team in een beklemmende greep. Daarom kon Sparta in die eerste helft rustig over eind blijven. En dat dankte Sparta met alleen aan de onmacht van de Rotter damse zuiderbuur. Want in die eerste drie kwartier liet Gerard van der Lem. door Feyenoord uitgeleend en volgend jaar niet meer op de loonlijst, zien, dat hij ten onrechte is afgevoerd. Werken is niet zijn hobby. Van der Lem Van der Lem, die uit was op sportieve revanche, bleef wel een akelige stoor zender. Hij deed dat in eendrachtige samenwerking met de Engelsman Cal- derwood. De kleine Brit is geen techni cus van formaat, maar zijn werklust die gekoppeld kon worden aan een enorme actie-radius, bezorgt Sparta bij vlagen de juiste impulsen. En uit een van die acties via de rechtervleu gel - Calderwood speelde de bal naar Van der Lem - ontstond de enige tref fer. De bal werd door de Feyenoordde- fensie slechts weggewerkt en Van Tig- gelen scoorde met een juweel van een afstandsschot 1-0. Naar later blijken zou was dit het enige hoogtepunt van een derby, die deed te rugdenken aan betere tijden. Na de pauze zakte de wedstrijd naar een be denkelijk niveau. Wel trachtte Jezek met Jan Peters en Wim van Til het na- Heeriijk,helderHeineken. De Feyenoorddefensie is paraat bij een v noot Sparta. derende verlies te keren, maar zijn in greep kwam te laat. Sparta liet Feye noord het initiatief. Een kwartier voor tyd stromplede Van der Lem dodelijk vermoeid van het veld. Het applaus dat het Spartapubliek hen gaf was voor hem het bewijs dat hij tegen Feyenoord - dat nog steeds zijn werkgever is - heeft laten zien dat hij nog thuis hoort in Rotterdam-Zuid. Maar met Van der Lem alleen bereikt Sparta zeker met de finale om de Nederlandse beker OORDEGEM - Neiuweling Peter van Acker uit Koewacht komt de laatste we ken ook goed voor de dag. Nu eindigde hij in het Belgische Oordegem als vijfde van de in totaal 38 deelners Winnaar was de Belg Johnny de Mesmaecker <i de spaarzame aanvallen van stadge- LEIPZIG - Het nationale voetbalelftal van Griekenland, dat tijdens de eind ronden van het toernooi om de Europe se titel in Italië de eerste wedstrijd te gen Nederland speelt, heeft woensdag avond in Leipzig een oefenwedstrijd te gen Oost-Duitsland met 2-0 verloren. Bij rust was de stand nog 0-0. Oost- Duitsland drukte het overwicht na een uur in doelpunten uit. Weber scoorde in de 64e minuut. Streich vijf minuten la ter. Er waren slechts 20.000 toeschou wers bij deze wedstrijd. GOES - In een op een aantrekkelijk ni veau staande selectiewedstrijd heb ben 27 afdelingsvoetballers in Goes la ten zien dat de ambitie in deze voetbal gelederen nog wel degelijk Aanwezig is om zich een plaatsje te verwerven in de Zeeuwse seiectieploeg. Het zal dan ook voor de keuzeheren onder leiding van Jo de Waal aanzienlijk moeilijker zijn het aanvankelijke aantal terug te brengen naar de benodigde zestien spe lers, dan er zestien bij elkaar te krij gen. „Het is hartverwarmend om deze jon gens te zien spelen", vertelt Amemui- den-trainer Jaap van Maris, die even eens een rijtje van zestien namen mocht inleveren. „Wat loopt er in dat afde lingsvoetbal toch geweldig veel talent BEDUM - Jannus van der Wal heeft zich woensdag in Beaum in de achtste ronde van het toernooi om het Neder lands damkampioenschap door een overwinning op Bastiaannet op de eer ste plaats genesteld met leider Rob Clerc. Clerc kwam remise overeen met Van Harten Evenals Van der Wal heeft hij nu elf punten uit acht ronden. Harm Wiersma won van Hooijberg en heeft een punt achterstand op het leidende duo. De uitslagen van de partijen uit de achtste ronde zijn: Wiersma - Hooijberg 2-0. Stokkel - Beerpoot 2-0. Bies - Boulo- nois 1-1, Van der Wal - Bastiaannet 2-0. Van Harten - Clerc 1-1. VLISSINGEN - De Vlissingse voetbal- verebiging Zeeland Sport (derde klas) heeft Maarten de Kok als nieuwe trai ner aangetrokken. rond. Er was hier in Goes een aanzien lijk aantal spelers, die twee of drie klas sen hoger gemakkelijk mee zouden kunnen". Dat vond ook Jo de Waal: „Je kunt zien dat er in de afdeling, zowel op de zater dag als de zondag, beslist geen boeren koolvoetbal meer wordt gespeeld. En dan er van uitgaande, dat van de aan vankelijke selectie elf spelers om aller hande redenen hebben moeten bedan ken. Wat hier op de grasmat werd ge legd. was pure klasse", meende de Zeeuwse trainer. Gedurende de negentig minuten pro duceerden de twee geformeerde ploe gen negen doelpunten het ene al mooi er dan het andere. Goalgetter bij uit stek werd de VCK-speler Michel Dek. met drie trefTers. Ook broer Rob Dek scoorde eenmaal. Voortreffelijke prestaties waren er ook van de boomlange Apollo-speler Jan Bosselaar. Vee re-laatste man Jaap Dekker. Mevo-achterspeler Rini de Looze, Jacco Nieuwenhuyze. van 's- Heer Arendskerke. Werner van de Bulc- ke van I Jzendijke. koos Kempe van Co- lijnsplaatse Boys. Johnny Provoost van Bevelanders en van de inmiddels door Middelburg ingepalmde SVD-speler Jan de Wilde. Tussen de palen kwam de beste prestatie op naam van Jil van de Dries van SVD „In ieder geval zou ik mezelf diverse spelers in de Amemuiden-ploeg kun nen wensen", verzuchtte Jaap van Ma- LONDEN - West Ham United heeft zich woensdagavond voor de cupfinai ge plaatst. In de tweede wedstrijd voor de halve finale versloeg de Londense ploeg Everton na verlening in Leeds met 2-1. Nadat de officiële speeltijd was verstre ken stond het 0-0. West Ham United zal op de eerste zaterdag van mer in de fina le uitkomen tegen de winnaar van de andere halve eindstrijd, Liverpool - Ar senal. In Birmingham kwamen deze beide ploegen woensdag voor de twee de keer niet tot een beslissing. Het werd na verlening 1-1. Deze stand was na ne gentig minuten reeds bereikt. De beslis singswedstrijd zal op 28 april worden gespeeld. LAUSANNE - Lord Killanin staal als voorzitter van het internationaal Olympisch comité, in het begin van de volgende week voor een aantal zware vergaderingen. Maandag heeft het da gelijks bestuur van het IOC een verga dering met vertegenwoordigers van Europese nationale Olympische comi- té's en de toestand na het besluit van de Verenigde Staten niet deel te ne men, zal zonder twijfel het punt van gesprek zijn. Na deze eerste vergadering volgt vrij wel onmiddellijk een gesprek met het Olympische comité van Kenia, dat zich 'ook heeft uitgesproken tegen deelne ming en de volgende dagen zal het be stuur van het IOC gesprekken hebben met vertegenwoordigers van de inter nationale sportbonden, het Moskouse organisatiecomité en een afvaardiging van het Olympische comité van de Ver enigde Staten. Lord Killanin en zjjn medebestuurders zullen zich vermoedelijk voelen als brandweerlieden, die moeten proberen een aantal branden te blussen voor het echte vuur in Moskou uitbreekt. Hun probleem is echter dat op dit moment, ruim dertien weken voor de openings plechtigheid van Moskou, nauwelijks te bepalen is waar de volgende brand haarden zich zullen bevinden. Vital! Smimov. de vice-voorzitter van het Moskouse organisatiecomité, heeft m recente uitspraken olie op het vuur gegooid door te zeggen dat individuele sportmensen uit landen die hebben be sloten of zullen besluiten niet deel te nemen, in de hoofdstad van de Sovjet- Unie welkom zijn, als deelnemer. Het IOC heeft weinig benen om op te staan wanneer men iets zou willen doen aan Los Angeles als organisator van de spelen van 1984. Niet alleen om dat er weinig alternatieven bij de hand zijn. maar vooral omdat de Amerika nen de regels niet wezenlijk overtre den hebben. Geen gebruik gjV-^omstandigheden op de At- iPceaan D" Prodent, het tab? *k Nauta ult Oppenhuizen. "Jigenwel in de haven van Kaap- rmtL? e schepen hebben de !h£pn en zullen aanmerkelijk la- ■vl Ja?stad arriveren dan aanvan- tiJi verwacht. In verband daar- m. n de start van de tweede u>t te stellen. EINDHOVEN - Het voornemen van PSV om Ajax naar een rovale neder laag te spelen in de eerste halve-finale wedstrijd van de KNVB-beker, een voornemen dat zaterdagavond na de competitiewedstrijd tegen de Amster dammers werd geboren, hebben de Eindhovenaren woensdagavond in een nagenoeg uitverkocht huis niet kun nen uitvoeren. Ajax was inderdaad vier dagen geleden in het laatste kwar tier stormrijp gemaakt door de Bra banders, die-evenals nu-verzuimden tijdig het karwei af te maken. De tus senliggende periode bleek meer dan voldoende van de Amsterdamse for matie om goed voorbereid aan deze be kerwedstrijd te beginnen en PSV niet die dominerende rol toe te staan, zoals enkele dagen geleden. Het plan de cam pagne van Ajax slaagde wonderwel: met een 2-1-ovcrwinning verschaften de hoofdstedelingen zich een uitste kende positie om medio mei de bekerfi nale te spelen. Dat René van de Kerkhof wegens een blessure by de Eindhovenaren ontbrak mag nauwelijks als een excuus gelden voor de meer dan waarschijnlijke elimi natie van de Eindhovenaren in dit be kertoernooi - dat mag te meer niet om dat Ajax naast de geblesseerde Tscheu la Ling en de gepasseerde Tahamata (in de tweede helft werd hij alsnog ingezet voor de opnieuw weinig imponerende Karei Bonsink) ditmaal ook niet kon beschikken over spelverdeler Hennlng Jensen, die met een voetblessure in Amsterdam was achtergebleven, Ajax was dus duidelijk meer gedupeerd dan de Eindhovenaren. die bovendien geen verplichtingen meer hebben in een Europa-Cuptoernooi. De vermoeie nissen van het duel tegen Nottingham Forest bleken zaterdagavond nog wel aanwezig bij Ajax; in de wedstrijd van woensdagavond was daar totaal geen sprake meer van. Bovendien mag na tuurlijk niet worden vergeten dat Ajax na de nederlaag van AZ tegen Feye noord afgelopen zondag de ranglijst van de eredivisie aanvoert met een ver schil van drie punten. Naast de moge lijkheid op het landskampioenschap is daar sinds woensdagavond nu ook de mogelijkheid op het winnen van de be ker bijgekomen. Voor het tweede achtereenvolgende seizoen wenkt dus nadrukkelijk de „doublé". Rustiger Met name die drie punten voorsprong in de lopende competitie heeft PSV in de eerste halve bekerfinale parten ge speeld. Vier dagen geleden speelde Ajax erg nerveus omdat per se niet ver loren mocht worden van de Eindhove naren. wilde men de kansen op de landstitel in eigen hand houden. Ajax speelde een stuk rustiger nu en zorgde ervoor dat de Eindhovenaren duide lijk minder agressiever aan deze be- kerklus konden beginnen dan zaterdag aan het competitietreffen. Gretig was PSV voldoende om al in een vroeg sta dium de zaterdagavond al dreigende k.o. voor Ajax nu snel uit te delen, maar ditmaal resulteerde die gretig heid van de Brabanders erin dat men elkaar voorin herhaaldelijk in de weg liep. Zoveel mogelij kheden voor de Eindho venaren om de score te openen deden zich dan ook weer niet voor. Het dichtst bij een treffer was nog Jan Poortvliet, die langs Krol gleed. Schrijvers pas seerde. maar zijn schot op de doellijn zag gekeerd door Wijnberg. Vijf minuten na het begin van de twee de helft kreeg PSV evenwel toch de tref fer waarop Jan Reker recht meende te hebben Er ging echter wel een fout van de op het middenveld geposteerde Gui- do Pen (als vervanger voor Jensen) aan vooraf. Pen verslikte zich in de bal. waardoor Postuma de bal op de volko men vrijstaande Van der Kuylen kon mikken: 1-0 Leo Beenhakker ..In vre selijke paniek ben ik na die treffer niet geraakt- Ik wist dat Ajax nog een zee van tyd had om die misser te corrige ren". Wat prompt ook gebeurde Twee minuten later ai. Wijnberg maakte zich op de PSV-helft meester van de bal, zet te twee Eindhovenaren op het verkeer de been om vervolgens Van Geel op maat te bedienen, die met een schitte rend schot in de bovenhoek de lil aan tekende. PSV stort in Die gelijkmaker oetekende overigens wel dat PSV volkomen ineenstortte Reker probeerde de bakens nog wel te verzetten door Van der Kuylen (die last kreeg van een kniebandblessureen Tom Smits te vervangen door respec tievelijk Landsbergen en Smolders, maar veel effect sorteerden die snelle wissels na de rust nu bepaald ook weer niet. PSV zat er volkomen doorheen en Smolders en Landsbergen hebben nu eenmaal te weinig kwaliteiten in huis om de Eindhovense formatie te kunnen inspireren- Wat PSV zaterdagavond met Ajax deed. gebeurde nu de Eindhovenaren. die zelfs een kleine tien minuten voor het einde nog een tweede tegentreffer moesten incasseren. Schoenaker pakte op kinderlijk eenvoudige wijze vlak over de middenlijn de bal af van Wild schut en de pass die Arnesen daarna m de voeten kreeg gespeeld was zo ideaal, dat de zelfs met een vormcrisis worste lende Deen gemakkelijk naar het PSV- doel kon oprukken. Zijn uithaal recht op Van Beveren zou voor de lange doel man geen problemen hebben mogen opleveren, doch tot grote schrik van heel Eindhoven liet hij het lage schot onder zijn lichaam doorglippen <1-2) Na de spelen van Montreal werden strafmaatregelen vastgelegd tegen lan den die om politieke redenen de spelen boycotten. De Verenigde Staten echter boycotten niet. maar maken simpelweg geen gebruik van hun recht tot inschrij ving. Het enige waarop het Olympische co mité van de Verenigde Staten zou kun nen worden aangevallen is dat de be slissing onder druk van de regering is genomen en dat is in strijd met het handvest van de Olympische beweging. Dat is geen ijzersterk argument, want de band tussen Olympische comlté's en nationale regeringen is In de meeste landen aanzienlijk strakker dan in de Verenigde Staten. Het feit dat bijvoor beeld Serge Pavlov in de Sovjet-Unie zowel lid van de ministerraad is ais voorzitter van het nationale Olympi sche comité spreekt voor zich. Algemeen wordt dan ook niet verwacht dat de Sovjet-Unie al tijdens de komen de vergaderingen in Lausanne zal aan dringen op maatregelen tegen de Ver enigde Staten. Dat namelijk houdt de mogelijkheid in dat een aantal twijfe laars alsnog over de streep zullen wor den gedrukt in een voor de Sovjet-Unie verkeerde richting. Duel tussen Piet. Wildschut (li en Karei Bonsink in de tweede Frank Arnesen tl) juicht van vreugde Toelopend Martin helft van PSV-Ajax. van Geel, maker van het eerste Ajai-doelpunt DEN HAAG - De winnende getallen in de midweekse lotto van woensdag avond zijn: 1-6-13-18-23-26. reservegetallen: 2 en 24 Aantal deelnemers 584.183. Inleg: 2 245 289 Prijzenbedrag: 1.066.512.28. Eerste prijs: 373.279.30. Tweede prijs: 106 651.23. Derde prijs: 159.976.83. Vierde prijs: 213.302.46. Vijfde prijs, ƒ213.302.46. Extra prijs van 1000 gulden is gevallen op 44407 Deze vijf cijfers moeten cor responderen met de laatste vyf getallen van het midlottoformuliernummer. Ex tra prijs van 100 gulden wordt uitge keerd als het nummer eindigt op 4407, extra prijs van 20 gulden als het num mer eindigt op 407 en extra prijs van 10 gulden als het nummer eindigt op 07.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 21