LEIDERS EERSTE KLA LATEN PUNTEN LIGGE Paul van de Voorde wint toernooi Sluis Derde stijger naar de tweede klasse is bekend Dallinga verdedigt titel SPONSOR VOOR MOTORCROSSER JOHAN SCHEELE UIT ZAAMSLAG EERSTE RONDE BEKI ZIT ER NU BIJNA Of PZC/sport Spannende eindfase RVO-voetbal ZEGE IN SLOTRONDE TEGEN PLATJOUW Hulst wint internationaal voetbaltoernooi Dames Aardenburg winnen toernooi ZAALVOETBALCOMPETITIE HULST Kandidaat 'cup' gewipt WOENSDAG 9 APRIL 1980 HULST - Het RVO-voetbal gaat een spannende eindfase in. Niet alleen leider FC. Noens (verlies tegen Van Waes Verstraeten), ook achtervolger Trimvereniging (gelijkspel bij het Bonte Hert) laat punten liggen. Het gevolg is dat Stadsherberg/PP na winst op Monkey beide leiders tot op één punt is genaderd. In de tweede divisie gaan RIO DTS en FC Niks gelijk aan kop, de directe confrontatie tussen deze twee ploegen zal vermoedelijk de beslissing brengen. Paul van de Voorde, winnaar van het Lamminsvliet-toernooi. SLUIS - Paul van de Voorde is winnaar geworden van het tweede Lammins vliet-toernooi, georganiseerd door de actieve biljartvereniging 'Tegen Moe ders Wil' (TMW), waarvan de première vorig jaar werd gewonnen door Theo Platjouw. Hij versloeg in de slotronde Theo Platjouw. Dat dan na een finale tussen de twee onbetwiste toppers uit dit hooggekwa lificeerde toernooi bands to ten, de Belg Van de Voorde uit Brugge die tijdens deze propagandameeting de meeste in druk gemaakt heeft en Theo Platjouw, Ed Horemans' topspeler bij uitstek. Van de Voorde liet in die laatste partij - na alle voorgaande seances al op naam te hebben geschreven - zich ook door Platjouw niet verontrusten, hield dit slotgebeuren in zijn greep, gleed als eer ste over de finish en mocht toen terug zien op een ongeslagen reeks van vijf partijen. Over het voetlicht gebracht in een select gezelschap Zeeuws-Vlaamse en Belgische cracks dat vorig jaar ook al aanwezig was in deze eerste Neder- land-Belgiè. Toen dus door Platjouw gewonnen. herberg van Hulst) zal Platjouw zeker tevreden zijn met het hier gezette moyenne (6.33) en ook Theo Tas zit zo kort voor dat titeltoernooi een heel eind in de goede richting. Voor regerend kampioen Louis Dallinga wordt het de ze week schaven, het ging allemaal erg moeizaam en in deze vorm start hij in Hulst zeker niet in kansrijke positie. Of.... zou Dallinga in dit Lamminsvliet- toernooi niet alles hebben laten zien.... Hoe dan ook, de biljartvereniging TMW heeft met deze tweede uitgave van haar toernooi deze sport zeker een waardige propaganda meegegeven. Eindstand Lamminsvliet-toernooi. iresp. pnt.-car -brt.-gem -hs> 1 Paul van de Voorde. Brugge: 10-500-69-7,24-32; 2 Theo Platjouw. Axel: 8-437-69-6,33-37,3 Louis Dallinga, Sluis kil 6-395-82-4,81-40; 4 Daniel Sabbe, Oosten de: 4-362-82-4.41-43; 5 Theo Tas. Sluis. 2-365- 87-4.20-20; 6 Jullen Pauwels. Brugge: 0-337- 93-3.62-31. Sterke start Paul van de Voorde opende dit keer erg sterk met overwinningen op Theo Tas en Daniël Sabbe in de eerste en tweede ronde en toen in de derde zitting ook Louis Dallinga moest buigen (Dallinga had zich tot dan overeind weten te hou den via winst op de Balgen Sabbe n Pauwels) was meteen duidelijk dat dit tweede Lamminsvliet-toernooi enkel nog een prooi kon worden voor Plat jouw of Van de Voorde. Het werd ten slotte Van de Voorde die zijn naam op de erelijst bij mocht laten schrijven. Dat alles voor een forum van Neder landse en Belgische officials en burge meester mr H. P. L. van de Beid van Sluis, die dit toernooi bij de opening en het slot meemaakte- Met het oog op de districtsfinale hoofdklasse bandstoten (van 12 tot en met 19 april in de Stads- ZAAMSLAG - In café Het Wapen van Zeeland in Zaamslag werd een paas- kaarting gehouden, waaraan door 38 personen werd deelgenomen. De uit slag; 1 Jan Hamelink; 2 Kees van Doom; 3 Jan de Feij ter, 4 Henk van de Voorde. 5 Piet Bakker; 0 Johan de Graaf; 7 Jo Vinke; 8 Henk Schoon- akker; 9 Jos Verdurmen; 10 Cor Florussen. FC Noens, tot voor zondag leider in de eerste klas. is de laatste weken duide lijk van slag tegen Van Waes-Verstrae- ten werd de derde nederlaag in succes sie geleden. Na de eerste helft mochten de koplopers nog op een goed resultaat hopen (0-0). na de hervatting sloegen Karei Blommaert, Walter Mortier en Frank Huygens toe, 3-0 voor Van Waes. Regerend (herfst)kampioen Trimver- HULST - Op dc OZO-velden in Hulst werd het eerste lustrumtoernooi van Stadsherberg PP na spannende wed strijden in de twee poules tenslotte een prooi voor de organiserende vereni ging. Dat dan nadat een aantal buiten landse ploegen (er was deelname van Belgische en Duitse clubs), op papier sterker geacht, de naam niet helemaal waar kon maken en in de groep alleen de FC. Wanrooy naar winst af kon wik kelen. Endstand: 1. Stadsherberg/PP. 2 FC Wan rooy (België). 3. W Stoffels Terneuzen, 4. BSG Hüster, Essen (Dultiland), 5. KPJ Graauw. 6 BSG Hlll Essen (Duitsland). 7. FC Schippers, Terneuzen, 8 FC Niks Hulst, 9. Bonte Hert Hulst, 10. Spaanskwartier. Klin- ge (Belgiël. Bridgeclub 'Oostburg' hield wedstrijden OOSTBURG - De bridgeclub 'Oost- burg' speelde wedstrijden in 'Du Com merce' te Oostburg. De uitslagen zijn als volgt: Groep A: 1 echtpaar Klerks 128; 2 echtpaar Jansen 109, 3 Polssonnler-Rlsseeuw 93. 4 Bruyns-Romson 87; 5 dames Luteijn-Vlsser 86,6 dames Jansen-De Groene 85; 7 echtpaar Van Poelje 80; 8 dames Job-Cruson 77. 9 me vrouw Christlaansen-Wagenaar 71, 10 Salo mons-Van Dronkelaar 63; 11 dames Lievens- Lievens 60. enlging kon maar ten dele profiteren van deze misstap, na een 1-0 achter stand bij rust tegen rode lantaarndra ger Bonte Hert (een doelpunt van Peter Danckaert) kon Ben Passemiers de stand naar 1-1 schieten. Daar bleef het bij. Stoffels boekte een zware neder laag, na 3-0 bij de thee van tegenstander VOT Van den Hemel dit Temeuzense onderonsje met 5-1 (Dolf Lampe ln ei gen netten. Rob Claessen, Cees Cou- sijn. Peter Eeckman en Rob Bos scoor- SAS VAN GENT - Het team van Roode Leeuw uit Aardenburg is zaterdagmid dag in de Vlaanderenhal in Sas van Gent winnaar geworden van het door Disco Love uit Kloosterzande georga niseerde damcs-zaalvoetbaltoernooi. In de finale van het goed geslaagde toernooi versloeg Roode Leeuw het team van VV Terneuzen met 3-2. Aan het toernooi namen acht teams deel, zes uit Zeeuwsch-Vlaanderen en twee uit Zuid-Holland (Leidschendam en Nooitgedacht uit Delft). Na de voor ronden werden kruisfinales gespeeld, met nitpinHoiuw ""—Heat dat Roode Leeuw en Terneuzen zich kwalificeer den voor de eindstrijd. De 'kleine finale' om de derde en vierde plaats bracht Ria en Leidschendam te gen elkaar in het strijdperk. Ria bleek daarin de sterkste. De eindstand van het toernooi was als volgt: 1. Roode Leeuw (Aardenburg). 2 VV Terneu zen, 3. Ria (Westdorpel. 4. Leidschendam, 5. Disco Love (Kloosterzande). 6. Nooitgedacht (Delft), 7. Amro-bank (Terneuzen) en 8. OAZ (Temeuzen). De wedstrijdjes (duur. 15 minu ten) stonden onder uitstekende leiding van de heren Gerard de Schepper en Peter Alde- geest (Delft). den voor VOT. Wendel Bar; goal van Stoffels voorzljnreï L Monkey-Stadsherberg werd na 0-1 halfweg niet meer ga; Damen was de schutter, dj& Adam stopte daarna een s-j; hield zo de voorsprong vast tweede klas In de tweede klas laten L DTS en FC Niks voorlopigg, vallen: Rio won van Monkejl goals van Rick Warner(2)," ner. Glenn Ganpat en Pau_ FC Niks zag tegen de Bonws ves Eddy Matthijs en Ceesc voor de treffers zorgen, bokser, enkele weken term daat voor de titel, viel na da laag tegen Stadsherberg?;] Boussen en Chris Franken» de middenmoot. Panache a|j 1-1 resultaat tegen Monkeyl weer op de goede weg. prf (Monkey) en Dave Sten raak. Standen: A-klas: Trimvereniging 9-12, FC] Stadsherberg'PP 9-11Van Waa; 9-9, VOT van den Hemel 9-9, Mori Stoffels 9-6, Bonte Hert 8-5 B-klas: RIO DTS 9-16, FC Nib; herberg/PP II9-10. Kledlngbohr Hert H 9-8, Monkey II 9-7, Mm Panaché 9-3. Theo Platjouw moest zich deze keer tevreden stellen met een tweede plaats. Groep B: 1 mevrouw Rosseel-Van der Plas 144: 2 nievrouw Pieters-Dries 142. 3 echtpaar De Vuyst 139; 4 echtpaar Van de Windt 133; 5 Groesman-Amoldi 129; 6 echtpaar Van Looy 123; 7 dames Visser-Ramondt 21; 8 mevrouw Drenth-Van Hee 117; 9 echtpaar Langendljk 113; 10 mevrouw Van de Waeter-Llevens 95. 11 de dames Van de Poel-De Waeter 94; 12 dames Van Damme-Hendrikse 91 Groep C: 1 IJzebaert-Pel 146; 2 mevrouw Sandrini-Geenen 140; 3 mevrouw Verstraete- Spierenburg 138; 4 de dames Koek -Maris 126: 5 echtpaar De Kort 120; 6/7 mevrouw Tik-De Diender en echtpaar Buysrogge 119:8 Arkenhout-Ouweneel 117- 10 Dronkelaar-De Bruyn 105: 11/12 de dames Yzebaart-Pel en Visser-Salomons 101. Groep D- 1 echtpaar Speelman 113, 2 de da mes Barendregt-De Vries 111, 3 de dames Belderok-Dieleman 110; 4 Hendriks-Van Waes 105. 5 Sandrinl-Doulyn 100:6 de dames Legrand-Polssonnier 95. 7 Remijn-Ramondt 93; 8 de dames Plasschaert-Hendrikse 90; 9 de dames Rlsseeuw-Risseeuw 83; 10 echtpaar W(jnen 60. HULST - In de derde klasse B van de Hulsterse zaalvoetbalcompetitie is Van Mullem de derde ploeg die promo veert. In het afgelopen weekeinde ver sloeg deze équipe Tiffany met 7-1 en dat was genoeg om een plaatsje in de tweede klasse te bemachtigen. In com petitieverband werd er niet veel ge speeld, want naast deze ontmoeting speelden in de derde klasse A Super markt Van den Berg en Amro Thass tegen elkaar en dat werd meteen een levensgrote verrassing, want Van den Berg zou bij winst ook promoveren. Het werd echter een grote 7-3 neder laag. Amro Thass verscheen tegen Super markt Van den Berg met een erg posi tieve instelling in de zaal en daardoor heeft laatstgenoemde ploeg nooit echte druk uit kunnen oefenen op het vijan delijke doel. Enkel in de openingsfase speelden zijn het normale spel maar toen de stand 2-0 in hun voordeel was door doelpunten van Guust Voet en Marcel van de Broeck. kreeg Amro Thass een mentale injectie, die niet minder dan vier doelpunten opleverde. Via Willy Jonker. Chris Martens. Ronny Aarsen en Jos Asselamn. Deze klap kwam Van den Berg niet meer te boven en toen was de strijd in feite al gestre den. De klap was hard aangekomen. De eindstand werd tenslotte 7-3 door Amro Thass-treffers van Werner de Rooy en Mark Geensen, die tweemaal scoorde en Marcel van de Broecke doelpuntte nog tegen. In de stand wijzigde er niet veel en deze ziet er nu als volgt uit: Hollandse Zaadhandel 15-28; Supermarkt Van den Berg 14-20; Den Koope ren Moor 15-19; Goossen 14-18; Meerpaal 13- 12; Blgodes 14-9: Amro Thass 13-7; Joris 13-5; GTI 14-4. Derde klasse B In de derde klasse B won Van Mullem op eenvoudige wijze met 7-1 van Tiffany en dat levert hen ook de verwachte pro motie op. Gedurende de gehele compe titie draaiden zij mee in de top van de ranglijst en dat resulteerde» promotie. Feestelijk was ook de weda Tiffany, want Van Mullenn* enkel via aanvallend spel a om een overwinning te betJ spoedig was het 4-0 door trefc Scheppers (2X), Van de» Ivens. Pas toen kon Tiïferi Avermaete wat terugdoen»' enige meteen in de gehelif' want door goals van Van Dl Schepper en Willaert werd* De stand ziet er nu als volgt n 11-21. Het Witte Huls 13-19; Vzi 19; Kledingbokser 13-16; Supea. den Berg II 13-10; Tiffany 12'. 10-3; Neckermann 12-1. HULST - De eerste ronde in de strijd om de Zeeuws-Vlaamse zaalvq zit er nu ook bijna op. Er moeten nog slechts vijf wedstrijden worden»! aan het eind van deze week zuilen alle deelnemende ploegen aan delïi»! bekend zijn. In het afgelopen weekend viel in sporthal Den Dullatill verrassing te noteren nu Alberdo na het nemen van strafschoppen»i schakeld door Bleyko. Na de normale speeltijd was de stand 3-3. HULST - Zaterdag omstreeks twee uur haalt wedstrijdleider Walter Boussen in de Stadsherberg de acht finalisten die de voorronden van het districts kampioenschap hoofdklasse bandsto ten overleefd hebben bij elkaar voor de eindstrijd die op 12, 13, 19 en 20 april geprogrammeerd staat. Die topgroep van acht spelers bestaat uit de eerste vier geplaatsten van de finale 1979 (kampioen Louis Dallinga. Theo Platjouw, Tonny van Eenennaam en André Ploeghaert) aangevuld met de vier besten uit de voorronden van dit seizoen. Dertien speleis uit het district Zeeuwsch-Vlaanderen van de Konink lijke Nederlandse Biljartbond (KNBB) voelden er met veel voor in Hulst een seizoen te bekronen met een kampioen schap, alleen voor het kwartet Koos Zwanink, Remy Dumez (met zijn ruim zeventig jaar still going strong). Frans Huntink en Theo Tas was die eer weg gelegd. Zij maken dit selecte gezel schap in Hulst tot een van de meest interessante van de laatste jaren, met als inzet de jacht op de titel die een ster ke Louis Dallinga van SBC Sluiskil vo rig jaar wist te veroveren. Jammer voor de biljartliefhebbers Is dat jeugdspeler Braspenning om studieredenen van deelname af moest zien. wel aanwezig is dus Theo Platjouw. de ijzersterke ac teur van Ed Horemans uit Axel. Plat jouw heeft er pas een - goed - toernooi in Sluis opzitten en zal zeker alles boven halen om Dallinga van de troon te ha len. Biljartvereniging de Kroon, die voor dit toernooi verzocht heeft om as sistentie van districtsarbiters krijgt vanaf zaterdag de volgende spelers aan de - twee - tafels: Louis Dallinga, SBC Sluiskil, kampioen 1979 (5.87), Theo Platjouw, Ed Horemans Axel (6,83). Tonny van Eenennaam SBC Sluiskil (4,31), André Ploeghaert, SBC Sluiskil (2,63). Koos Zwanink, DOS Hoek (3,32), Remy Dumez. KOT Sas van Gent (3.281). Frans Huntink. Ed Horemans (3,287) en Theo Tas. T. M. W. Sluis (3.21 Reserves voor dit toernooi zyn de heren Clayessen, KOT Sas van Gent (3.27), en Verlinde. Ed Horemans. Axel (3,19). Za terdag start het toernooi met de volgen de partijen: Zwanink-Dumez. Van Een- ennaam-Tas, Platjouw-Huntink en Dallinga-Ploeghaert. De overige ontmoetingen leverden wei nig of geen verrassingen op. Het Axelse De Pooter verloor met 4-2 van Diepvries uit Breskens; Goossen uit Kloosterzan de versloeg Zeelandia uit Oostburg met 4-2Den Kooperen Moor had weinig moeite met Bron getuige de 5-1 eind stand en Vooruit kon het niet bolwer ken tegen De Smickel (6-3). In de beginfase van de wedstrijd tussen Alberdo en Bleyko zag het er helemaal niet naar uit dat er een verrassing gebo ren zou gaan worden, want de vice- kampioen van het rayon Hulst nam door doelpunten Pauwels met 2-0 de lei ding. De onverzettelijkheid van Bleyko bleek toen pas goed en tilden de 'beton- mannen' de stand naar 3-2. Verant woordelijk daarvoor waren achtereen volgens Ronald Bauwens, Eddy Bau- wens en Erik van de Wiele. Pauwels ten slotte schoot zijn ploeg toch nog naast Bleyko. De eerste serie van drie straf schoppen leverde noggeeinfj beide formaties kwamen res. In de tweede seriesion ren blijkbaar erg slecht van de zes mogelijkheden» één benut. Genoeg voor Br der te bekeren. I p' Het scoreverloop ln de onSPfl q was als volgt, Goossen-Zeelandla 4-2:1-0 H Ni doelpunt. 2-1E Musson,3-l£S Kouwenberg, 4-2 F. van Den Kooperen Moor-Bron SI' lemsen. 1-1 Jan Slock2-ltouï( Slock, 4-1 Toon Dey, 5-1 Jank De Smickel-Voorult 6-3' 1-0 JC ken. 2-0 Henk Maas. 2-11 de» Maas. 4-1 Frank Lammen, H 5-2 Jan van Kakeren. 53 L r Frank Lammers. De Pooter-Dlep vries 2-4:0-18 - W Stallaerdt. 1-2 W. van deS Simpelaar, 2-3 J. Tilgenkan»! Broeke. ei Nc TERNEUZEN - Terwijl de regionale rijders in het seizoen bijna wekelijks moeiteloos de publiciteit halen moet Zeelands beste motorcrosser van dit ogenblik, de 25-jarige Johan Scheele uit Zaamslag, het meestal met heel wat minder doen. Vreemd eigenlijk want - zoals gezegd - Johan Scheele staat in de provincie op eenzame hoog te in deze sport, behoort nu alweer voor het derde jaar tot de Nederlandse toplwaalf, de mannen met de H-num- mers op de machine. En Scheele doet het in dit selecte gezelschap bepaald niet onverdienstelijk. Vorige week vrijdag werden zijn kwali teiten dan toch een keer op de juiste waarde gehonoreerd: in de Temeuzen se kantoorflat van Rouw Holdings mocht Johan Scheele, ln aanwezigheid van Harry Goossen (de man die voor het nationale keurkorps het manage ment voert) een beloning voor zijn knappe optreden in ontvangst nemen. Rouw Holdings gaat, na eerder diverse andere takken van sport al een fikse duw in de gewenste richting gegeven te hebben, nu via Scheele de naam van dc firma ook ln de crosswereld promoten, Motorcross Harry Goossen. „Johan heeft dit ver diend Louter op basis van zijn kwalitei ten weet hij zich nu alweer een paar jaar op een internationaal niveau te hand haven en als je dan weet dat Nederland op motorcrossgebied tot de toonaange vende landen behoort, dan wil die kwa lificatie van Johan toch wel wat zeggen. Een plaats bij de eerste twaalf is be paald niet niks. Het betekent dat er naast talent zeker een aantal andere ei genschappen aanwezig moet zijn, zo niet val je onherroepelijk weg. Want de toppers zijn altijd in het voordeel, wor den helemaal in de watten gelegd. Nou hebben die mensen het natuurlijk ook niet zomaar gekregen, de weg naar die top is ontzettend zwaar, alleen de bes ten komen er. Je moet echt van heel goede huize zijn om je H-nummer en de daaraan verbonden internationale li centie te pakken. Wie daarin slaagt kan echt iets Het beroerde is alleen dat je. eenmaal zover gekomen, pas goed be- ^nt' Dan ls het afgelopen om met één motor een heel seizoen te racen, na vier maanden is zo'n machine op. als je het materiaal tenminste ai niet eerder in de vernieling draait. Kortom, internatio naal rijden betekent naast alle andere zaken. geld. Nu de firma Rouw een deel van die zorg van Johan afwentelt een prettige zaak. dit sponsoren bete kent dat de zorgen daar wat verdwenen zijn. de aandacht meer naar het racen zelf kan gaan. Een erg goede zaak....". Chauvinisme Jan Rouw zelf over die toch wat onver wachte zijsprong naar de motorsport: „We zijn zeker geïnteresseerd in de prestaties van Scheele. Hoe beter hij het doet hoe leuker voor ons tenslotte. Toen we hoorden voor welke kosten die knaap stond viel het besluit toch wat gemakkelijker. Daarnaast, Johan is een Zeeuwsvlaming en tenslotte is een zeker chauvinisme ons niet vreemd. Hij ligt nu een klein beetje in de watten, we hebben alle vertrouwen dat hij het waar maakt, en dat waar maken zien wij al als er een plaats uit komt bij de beste tien...". Johan Scheele. de Maico-rijder die op deze manier even uit de anonimiteit stapte, de schijnwerpers nu alleen op zijn persoontje gericht zag: „Naast al het andere grote werk. de strijd met on der meer Wolsink, Rond. Van der Ven en andere profs om dat zo begeerde H- nummer en internationale erkenning wil ik vooral op 30 april in Axel vlam men. Ik ken daar elke zandkorrel en zal er alles aan doen om voor eigen publiek een grote prestatie neer te zetten. Via een geleidelijke trainingsopbouw moet Axel een eerste hoogtepunt worden...". Het lijkt of Rouw Holdings een goede investering heeft gedaan... Johan Scheele: via een geleidelijke trainingsopbouw moet Axeliïrg\ punt worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 26