Demonstratie van De Munck was geen boeiend spektakel Nastase treitert scheidsrechter van zijn stoel Krol mee naar EK 'Getergde Baas niet te kloppen TE HOGE FINANCIËLE EISEN ORANJESPELERS Geervliet gekozen in nationale afvaardiging PZC/üPort irgÜos Schipper ¥111 Ledegem Timman klopt Van der Wiel STORMVOGEL RESERVES NU AAN LEIDING IN ROTTERDAMS TOERNOOI Vile: 'Er moet besnoeid worden' STRATENL00P IN KAPELLE INGELAST VAN 10 TOT 14 APRIL IN LEEDS ZATERDAG 15 MAART 1980 KAPELLE - De formidabele opkomst van Zeeuwse en West-Bra bantse voetbaltrainers heeft Frans de Munck gisteravond in Kapelle niet kunnen inspireren om een werkelijke demonstratie van zijn trainerskwaliteiten te geven. De ruim zestig oefenmees- Iers, aangesloten bij de WON (Vereniging van voetbaloefen- meesters in Nederland), hebben ongetwijfeld wel iets opgesto ten van de trainingsavond, maar interessante oefenstof had De jlonck eigenlijk nauwelijks te bieden. De in vroeger ja.cn zo vaak bejubelde 'Zwarte Panter' raakt langzamerhand uitgeke ken op bet trainersvak en mist daarom wellicht de bezieling om 0p dit soort bijeenkomsten zijn vakgenoten te boeien met een leerzame demonstratie. iSsgezelschap van oefenmeesters was éaook niet bepaald enthousiast na af top ..Weinig nieuwe stof en veel wijzer schier niet geworden", was 29j schamel verlichte gravelstrook, waarop voorai de keeperstralning volledig de mist inging. jsJ gehoorde reactie. „Hij brengt het «i niet al te spectaculair, het is alle- wat rommelig", meenden de e trainers. Es omstandigheden had Frans de j&nck overigens niet mee in Kapelle. Hamoestzijn training afwerken op een ÏEMGEM-Wielerprof Jos Schipper is mciteloop van de Grensstreek in het BtóiüLedegem op een uitstekende viafeplats geëindigd. Enkele kilome- tesrav'ut einde was er een kopgroep fflitwotwintig man ontstaan, van Rssilosvan der Poel zich losmaak te ik: eon voorsprong van vijftig se- ettisson hij deze koers, waarna Ro- pBtiosmet een kleine voorsprong cpcegroep tweede werd. De spurt van fe proton werd gewonnen door Eric radeffiele, die Jos Schipper versloeg. SUWARDEN - Jan Timman en Ree hebben vrijdag in Leeuwar- nhun kandidatuur voor de nationa- «haaktitel bevestigd. Timman Win de achtste ronde de talentrijke ajt professional John van der Wiel 'Uiden terug. Van der Wiel zal zijn ïiraties voorlopig een jaar uit moe- ■stellen. Oversloeg gemakkelijker dan ver- iföc Kuijpers. eveneens met wit. Ê]pers stelde zich wat te defensief op ion een aanval in het centrum van s niet behoorlijk pareren. Timman Öte een totaal van zes punten uit partyen. Ree volgt op een half [■peg, die voor het begin van de fde eerste plaats deelde met Tim ion in de eerste zitting niet van winnen. hoewel daar alie gelegen- itoewas De fijnzinnig spelende La- die tot nu toe een uitstekend pi doormaakt, kwam na vier uur pst te staan. Er volgde evenwel ■phuwelijke tijdsnoodscène waar- ögeweg helemaal het spoor bijster Hij miste enkele malen de juiste totting en moet zijn kansen als ge- ®«rd beschouwen. Toch hoeft peg nog niet te wanhopen, want «ag (zaterdag) zit hij tegenover pi in een partij voor de ngende zijn: Ree - Kuijpers 1-0; Schee van Weerden 0-1; v d. Sterren - Ligte- TOse.Carlier-VanDop afg., Boehm-v ^■Vogel Langeweg afg.. Timman - P na 8 ronden: 1 Timman 8,2 Ree 5.5: PJ?5en 1 afg.. 4 v d. Vliet 4.5 en afg.. "W4.5,67 Ligterink en Van Wljgerden 3.3 en 1 afg., 10 Kuijpers en Van I.™13'5'11 Vogel3en 1 afg 12 Schee- ig gr - ,an Dop 2 en 1 afg.. 14 earlier 1 en 1 doff lussen Timman (wit) en Van der net volgende verloop: P PEW6 2 c2-c4 e7-e6 3 Pgl-f3 b7-b6 9U«-a(3 5 b2-b3 L!3-b4T 6 Lcl-d2 Lb4- c7<6 8 Lfl-g2 d7-d5 9.0-0 Pb8-d7 Ddl-d3 PR>-h5 12 Lf4-d2 f7-f5 :»J# 14 P13-g5 Pd7-(8 15.c4xd5 17 Pe5-h3 ph5-re 18 D- Pf8'e6 20Tal-cl a7-a5 jl 22,Ld2xf4 Dd8-d7 23.Pc3-a4 iiusÉb2 Lc8"b7 25 Pa4-b2 Pf6-e4 ffiWWB 27 Pd3-e5 LfGxeö 28.Lf4xe5 Bin m Dd7 [5 30 °-0. Pe4xg3 31.e2- 32.e4xf5 Pfl-e3 33.Dc2-d3, Zwart MOERBEKE - Stormvogel II is als de grote winnaar tevoorschijn gekomen van de zevende toernooidag in de kring waterpolocompetitie. Het punt achter stand op Bruinvis in de stand werd in de rechtstreekse confrontatie omgezet in een punt voorsprong, omdat Storm vogel II met 4-3 de meerdere bleek. Aangezien het team uit Vlissingen in de overige drie wedstrijden ook geen fout maakte nam het de leiding van de ranglijst over van het onttroonde Bruinvis. Verrassend was dit niet omdat storm vogel n wat constanter speelt dan Bruinvis, dat de laatste toernooidag ook al drie punten liet liggen tegen Ganze II en Onderdak. Ook deze keer had het team zo'n periode en wel tegen Schelde H dat maar nipt met 4-3 werd verslagen Over geluk had Bruinvis in deze wedstrijd beslist niet te klagen. In de overige wedstrijden ging het wat ge makkelijker. Luctor II (5-2) en Ganze n (4-0) kregen beide ruime nederlagen te incasseren. Deze 'resultaten konden echter niet de verloren vierpuntenwed strijd tegen Stormvogel II doen verge ten. De nieuwe leider kende behalve in die belangrijke ontmoeting verder geen moeilijkheden. Achtereenvolgens Gan ze II (2-0), Onderdak (5-2) en Luctor II (3-0) werden op zeer gemakkelijke wijze verslagen. De grote verliezer van deze dag werd eigenlijk het Zierikzeese Onderdak dat zijn stevig lijkende derde positie op de ranglijst danig ondermijnd zag. Uit de vier wedstrijden werd maar één punt gehaald tegen het onderaan staande Luctor n (2-2). De overige wedstrijden leverden alle verlies op hetgeen bete kende dat zowel Ganze n als Schelde n door beide twee maal te winnen nader bij konden sluipen. De overige uitslagen waren: Ganze H-Onderdak 4-2. Luctor n- Schelde H1-2, Schelde li-Onderdak 3-1. De stand: 1. Stormvogel H 17-30. 2. Bruinvis 17-29. 3. Onderdak 17-16. 4. Ganze II20-15.5. Schelde D 17-14. 6. Luctor II 20-4. De spelersgroep waarmee De Munck moest werken was bovendien amper voorbereid. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de selectie van Kapelle op zou draven. Deze week echter werd voor Kapelle een competitiewedstrijd voor zaterdag (tegen Kloetingei inge last Op het laatste moment moesten daarom de organisatoren van de WON nog aankloppen bij een viertal clubs (RCS, Goes. Krabbendijke en Oostka- pellei om een trainingsgroep te forme ren. Moeizaam Met die omstandigheden geconfron teerd kwam De Munck al vooraf tot de conclusie: „Dat wordt moeizaam werken vanavond. Keeperslraining zal ik bijvoorbeeld niet optimaal kun nen geven op die gravelstrook. En daar zijn de meesten waarschijnlijk toch voor gekomen. Ik zal proberen om er het beste van te maken". Maar wat later wilde Frans de Munck (57) toch ook wel bekennen, dat zijn am bities de laatste jaren enigszins afrie- mea Zijn contract als tweede trainer bij het Dordtse DS'79 loopt binnenkort af en veel successen heeft De Munck daar nog niet beleefd. De Munck: „Het is Inderdaad Iets tegengevallen. Ik heb de zaak daar vanaf de grond op moeten bouwen. Sommige jongens trainden voor mijn komst maar twee keer per week en het heeft me maanden gekost om de conditie een beetje op peil te brengen. Het is niet zo verwonderlijk dat we nu onderaan staan in de compe titie voor C-teams. We komen natuur lijk nog veel tekort tegen ploegen als Ajax. Feyenoord en AZ. die al veel ver der zijn dan DS'79". De toekomstplannen van Frans de Munck zijn wat vaag. want over con tractverlenging heeft hij nog steeds niet gesproken De Munck wacht voorlopig maar af. „Misschien komt er nog wel een grote club op me af. Dat zou ik op deze leeftijd best nog zien zitten, maar zelf ga ik beslist niet meer op zoek naar nieuwe clubs. Het bevalt me wel op dit lagere niveau, maar ik weet niet wat de plannen zijn bij DS'79. Ik heb daar nog steeds geen indruk van gekregen, om dat de geldschieters moeilijk te peilen zijn. Ik wil natuurlijk wel enige zeker heid. En nogmaals, als ik leuk kan werken met een groep ambitieuze jon geren, dan kan ik het nog wel opbren gen om keihard te werken". Op dreef Gisteravond kwam Frans de Munck ei genlijk pas goed op dreef tijdens de dis cussie achteraf. Toen Janus Smits, de voorzitter van de WON-afdeling, bij voorbeeld verhalen opdiepte uit het verleden van De Munck. Veel beken den uit de periode toen hij nog in Goes keepte kwamen de befaamde doelman gisteren even de hand drukken „Ik ken er maar een paar meer uit die tijd. Het is ook al 37 jaar geleden dat ik uit Zee land vertrok", verontschuldigde De Munck zich. Met enkele schitterende verhalen uit zijn aktieve voetballoopbaan kreeg De Munck zijn toehoorders toch ln opper ste verrukking. Het initiatief van de WON kreeg daardoor uiteindelijk nog een verdiende waardering. ROTTERDAM - ln de kwartfinales van het internationale tennistoernooi Rot terdam verloor Ilie Nastase in twee sets verrassend van de Tsjech Ivan Lendl. In deze partij kreeg Nastase twee waarschuwingen en twee strafpunten. De eerste waarschuwing ontving hij voor belediging van een fotograaf, de tweede wegens tijdrekken. Strafpunten werden uitgedeeld voor respectievelijk belediging van de scheidsrechter, evenals de twee. Hierna werd de getergde scheidsrechter Peperkamp vervangen door Beerepoot. Ilie Nastase in een voor hem typerende pose aan het net: kritiek op de wedstrijdlei ding. Toen Nastase zijn verlies- en winstreke ning opmaakte, kwam hij tot de conclu sie dat de ene opponent. Lendl. hem met 7-5. 6-1 duidelijk had verslagen, maar dat hij de ander. Peperkamp, op (straflpunten had geklopt. Aan het be gin van de tweede set werd die door su pervisor en hoofdscheidsrechter name lijk gedwongen op te geven en zich te laten vervangen door Cees Beerepoot. Na de problemen van de vorige avond in de partij Nastase-Boileau. waarin scheidsrechter NIessen de Roemeen twee officiële waarschuwingen had ge geven, had Grand Prix-supervïsor Kurt Nielsen aangedrongen op een sterkere spelleider. Peperkamp, die maandag avond nog zonder problemen het duel Nastase-Scanlon had gearbitreerd. heeft die opdracht als een plichtsge trouwe agent uitgevoerd. Waar anderen vaak te tolerant zijn. daar greep hij krachtig in. Vanaf de negende game volgde de bekeuringen elkaar dan ook in hoog tempo op. Soepeler UTRECHT - De financiële eisen die de spelers van het Nederlands elftal voor het toernooi om het Europees kam pioenschap voetbal aan de KNVB heb ben gesteld, zijn veel te hoog. Aan die eisen zal dan ook zeker geen gehoor worden gegeven. Dat heeft het sectie- bestuur betaald voetbal van de KNVB donderdagavond meegedeeld na af loop van een bijeenkomst met de clubs, die spelers aan het Nederlands elftal leveren. De clubs waren door de KNVB uitgeno digd voor overleg over de organisatori sche en financiële aspecten van het toernooi om het Europees kampioen schap in juni in Italië en het toernooi om de mini-wereldbeker m december ln Uruquay. Op uitdrukkelijk verzoek van KAPELLE - Vanmiddag (zaterdag) wordt in Kapelle een strótenloop ge houden. waaraan 80 senioratleten deel nemen. Ze lopen 9 kilometer. Onder hen de Belgen Luc Wijns en Andre Boonen van Duffel, en de Zeeuwen Huib Dale bout. Frans Keijnsen en Jaap Oele van AV '56 en Johan de Vlieger van Mara thon. Bij de A-junioren loopt John Ver- meule van Dynamo mee De start van de senioren is 14.45 uur Om 13.00 uur is er een scholierenwedstrijd, om kwart voor vier een prestatieloop over 3.6 en 9 kilometer. ZEIST - Er is geen enkele reden te ver onderstellen dat Ruud Krol gedurende de maand juni verstek zal laten gaan tijdens het Europese kampioenschap voetbal in Italië. Dat heeft de Oranje aanvoerder aan bondscoach Jan Zwartkruis inmiddels laten weten. Volgens Zwartkruis heeft Krol hem twee weken geleden al ingeseind, dat er persberichten zouden verschijnen waarin bekend zou worden gemaakt van een aanbieding van Bob McNab. manager van de Vancouver Whitecaps. Zwartkruis: „Krol heeft me verzekerd dat ik op hem kan rekenen en dat hij eventueel pas na de Europese kam pioenschappen naar Amerika zou afrei zen. Zwartkruis bezoekt vandaag in Rome de vriendschappelijke interland Italie- Uruguay. Assistent Rob Baan zit vol gende week woensdag in Monchenglad- bach op de tribune om Johnny Rep te observeren gedurende het Europa-Cup duel Borussia-St. Etlenne. Overigens staan Ruud Krol, René van de Kerkhof en Kees Kist op de verlang lijsten van Italiaanse topclubs. Dit jaar gaan de grenzen open voor buiten landse voetballers en de Italiaanse toppers hebben zeer veel lires over om zich te versterken met buitenlandse voetballers. Het toonaangevende sportdagblad La Gazetta dello Sport publiceerde dezer dagen het verlanglijstje van tien clubs. Juventus zoekt versterking via Kevin Keegan. die volgens seizoen bij Sou thampton speelt, de Pool Boniek of Ar senals Liam Brady. AC Milan heeft zeer veel belangstelling voor Ruud Krol, maar zou ook zeer tevreden zijn met de Oostenrijker Hans Krankl, diens land genoot Schachner-of de voor Valencia spelende Argentijn Mario Kempes. Plaatsgenoot Inter Milan heeft het oog laten vallen op Kees Kist, de Oostenrij ker Prohaska en Platini van St. Etien- ne. Tot zover de drie belangrijkste Italiaan se verenigingen. Ook andere clubs zoe ken echter versterking in het buiten land. René van de Kerkhof zou, aldus La Gazetta dello Sport, terecht kunnen bij Perugia, de club van vedette Paolo Rossi en bij Avellino. RUUD KROL de clubs - aanwezig waren vertegen woordigers van Ajax. Feyenoord. PSV. AZ'67. Roda JC en Sparta - zal de KNVB niet ingaan op de financiële ei sen van ae spelers. De KNVB noemt de eisen van de spelers buiten alle propor ties Eric Vilé. voorzitter van het sectiebe- stuur betaald voetbal „Op de eerste plaats moet je je afvragen of het uitbe talen van zulke hoge bedragen in deze tijd nog verantwoord is. Daar komt bij, dat de clubs na de toernooien om het wereldkampioenschap in West-Duits- land en Argentinië zijn geconfronteerd met hoge financiële eisen van de spe lers, die aan die toernooien hebben deelgenomen. Aan die verlangens kun nen de clubs niet meer tegemoet ko men". De Oranjespelers zullen er daarom re kening mee moeten houden, dat in ver gelijking met vorige toernooien aan zienlijk minder verdiend zal worden. Vilé: „Er was geen enkele verhouding tussen de bedragen die aan de spelers en aan de clubs, die de spelers leveren, zijn betaald. Die verhouding moet er nu wel komen". Dat betekent eenvou digweg meer geld voor de clubs en minder geld voor de spelers. Protestcommissie achter bv Hulst fjULST - De bondsprotestcommissie van de Nederlandse basketbalbond heeft de basketbalclub Hulst in het ge lijk gesteld aangaande het ingediende beroep tegen de beslissing van de rayonprotestcommissie regio Zeeland. Het betrof de competitiewedstrijd tus sen BV Hulst II en Marathon III uit Vlis singen. De Hulster vereniging had via het bondsorgaan bekend gemaakt dat basketbalwedstrijden in Hulst om kwart over zouden beginnen ln plaats van hacht. Dit tijdstip bleek voor de Vlissingse ploeg nogal moeilijk haalbaar in ver band met de veerboot. De wedstrijd be gon te laat en dit werd via het wedstrijd- formulier medegedeeld aan de competi tie-leiding. De uitslag werd bepaald op 2-0 winst voor BV Hulst n. Marathon IH ging hierna in beroep bij de rayonprotestcommissie, die het pro test toewees en de uitslag veranderde in het voordeel van de Vlissingse vereni ging. BV Hulst is hierna in beroep ge gaan bij de bondsprotestcommissie De inhoud van het beroep hield in dat de rayonprotestcommissie met bevoegd is uitspraak te doen in deze kwestie Dit protest is ontvankelijk verklaard. De bondsprotestcommissie heeft bepaald, dat de behandeling van deze zaak moet geschieden door de wedstnjdcommis- sie Zeeland. Secretaris Wim Ducheine van BV Huist: „Naar verwachting zal de beslissing in ons voordeel uitvallen, omdat de aanvangstijd van de wed strijd duidelijk vermeld stond in het bondsorgaan en dit lijkt me toch wel belangrijk." De KNVB moet nog met de spelers over hun financiële eisen spreken. In Argen tinië ontvingen de spelers 2000 gulden per wedstrijdHoe hoog de eisen nu zijn wil de voetbalbond niet bekendmaken Deze bedragen zijn overigens exclusief de gelden, die de spelers uit de sponsor- pot ontvangen. Overigens heeft de KNVB nog geen overeenstemming bereikt over het be drag. dat de clubs voor het leveren van de spelers krijgen. De clubs hebben om een bedrag van 4000 gulden per speler, per wedstrijd gevraagd. Ter vergelij king: in Argentinië ontvingen de clubs 2500 gulden per speler, per wedstrijd Vilé: „Het verschil tussen vraag en aan bod ls niet groot. Ik verwacht, dat we het spoedig met elkaar eens zullen zijn. Het probleem is, dat we nog geen idee hebben van de inkomsten, die het toer nooi om het EK ons opleveren". Met betrekking tot het toernooi om de mini-wereldbeker in Uruquay kent de KNVB de inkomsten wel. Oranje speelt daar tenminste drie wedstrijden en voor elk duel ontvangt de voetbalbond een bedrag van 300.000 gulden. Vilé: „De clubs hebben voor dit toernooi een iets hoger bedrag gevraagd dan voor het EK in Italië. Maar ook hier liggen vraag en aanbod dicht bij elkaar. We zullen het dan ook ongetwijfeld eens worden". Vooruitlopend op de verdere gang van zaken ontnam Nastase zichzelf daarom alvast maar de eerste game van de tweede set. waarna Nielsen en hoofd scheidsrechter Savalle zich geroepen voelde in te grijpen en Peperkamp van de stoel haalde. Savalle: „Peperkamp heeft volgens de reglementen goed ge handeld. Hij had echter wat soepeler moeten zijn. Toen Nastase tijdrekte, had hij hem niet meteen moeten be straffen, maar hem moeten wijzen op de 30-secondenregel". Door die ingreep bleef Nastase. die op het punt stond definitief te ontsporen, een mogelijke diskwalificatie bespaard. De Zwitser Heinz Guenthardt schakel de de als tweede geplaatste Amerikaan John Sadri uit met 7-6 tiebreak 7-4). 5-7 en 6-2. Guenthardt plaatste zich daar door voor de halve finale tegen de Tsje- choslowaak Ivan Lendl. De Australiër Paul McNamee won van de Indiër Viyaij Amritraj. De ongeplaatste Au straliër versloeg de als zevende geplaat- ste Amritraj met 6-3 en 6-4. KLOETINGE - Vandaag zaterdag 1 is in het zaterdagvoetbal de derde klas wedstrijd KIoetinge-Kapelle ingelast. De wedstriln Kloetinge begint om 14.30 uur. KORTSJNOI BIJ EEN ONGEVAL BETROKKEN KLAGENFURT - Viktor Kortsjnoi is vrijdag in de buurt van Villach in Os- tenrijk bij een auto-ongeluk betrokken geraakt. Niemand werd gewond en de schade viel mee. De statenloze schaakgroot meester was tijdens de rustdag van de tweekamp tegen Tirgran Petrosjan op weg naar Kleinkirchem om wat te gaan langlaufen. Op een kruispunt reed een vrachtwagen de auto van Kortsjnoi aan. Kortsjnoi liet zich niet door het voorval uit het veld slaan en zette zijn langlaufplannen normaal door Twee uur lang werkte hij aan zijn conditie. Zijn tegenstander Petrosjan bracht de dag wlnkekend met zijn echtgenote in Kiagenfurt door. De stand in de twpp- kamp is 1.5 -1,5. De vierde partij staat voor vandaag (zaterdagi op het pro gramma. SAN BENEDETTO DEL TRONTO - De Italiaan Francesco Moser heeft de etappewedstrijd 'Dwars door Italië' gewonnen. Hij eindigde in de vijfde en laatste etappe, een tijdrit over acht tien kilometer, als tweede achter de Westduitser Gergor Braun. Braun kwam uit op 23 minuten en 34 secon den, Moser op 23.38. MIDDELBURG - De prestaties van de Middelburgse zwemmer Rob Geer vliet (Luctor et Emergoi hebben in druk gemaakt op de nationale wem- bond. Hoewel de Middelburger slechts een gering aantal uren per week kan trainen (in tegenstelling tot de natio nale top en de subtop, die dagelijks traint) heeft zijn doorzettingsvermo gen gestalte gekregen in een eervolle uitnodiging voor een internationale wedstrijd in Leeds van 10 tot 14 april Rob Geervliet., die tijdens de onlangs gehouden nationale zwemkampioen- schappen vijfde van Nederland werd op de 100 meter rugslag. maakt deel uit van een Nederlandse ploeg van zwem mers net onder de top, die bestaat uit vier jongens en vier meisjes. De Luctor- zwemmer komt in de Engelse stad uit op de 100 en 200 meter rugslag en de 100 meter vrije slag. Luctortrainster Ans Geervliet bestem pelde deze uitnodiging als iets unieks voor zowel Rob Geervliet als voor de Zeeuwse zwemsport. MILAAN - Voordat de turbulente dagen begonnen, waarin Jan Raas eerst gesehorst werd en vervolgens toch toestemming kreeg om te star ten in Milaan-San Remo. deed Ruud Bakker een voorspelling. Dat ge beurde in de eerste uren na de etap pe die voor Jan Raas en negen ande ren wegens rebellie tegen de wed- strijdcommissarisscn het vroegtij dig einde van Pari js-Nice betekende. „Ze hebben", aldus de boomlange solgneur van de Raleigh-ploeg. „ons team gestraft, maar ze hebben tevens van de wereldkampioen een tot in de toppen van de vingers geladen ren ner gemaakt. Een getergde Jan Raas is een nog grotere kandidaat voor de overwinning in Milaan-San Remo. dan wanneer men hem niet uit Parijs- Nlce als een belhamel naar huis had gezonden Bijna niet te kloppen Al lemachtig. wat zou het mooi zijn als uitgerekend Jan Raas zondagmid dag zegevierend de Via Roma in San Remo bereikt" Ze zijn er allemaal, de vedetten van het cyclisme. De Italianen hopen vu rig op uiteindelijk weer eens een overwinning van een landgenoot. want sedert 1953. toen de winnaar Loretto Petrucci. hebben welgeteld twee Italianen het zoet van de zege geproefd in de Sint-Jozefklassieker Dat zijn Dancelli H970i en Gimondi (19741 geweest. Vooral Saronni itwee keer tweedei en Moser idle eergiste ren als winnaar van Tirreno-Adriati- co zijn huidige vorm onderstreepte 1 welen de ogen van miljoenen Italia nen op zich gericht Tijdens Tirreno- Adnatico liet Moser evenwel door schemeren dat hij Milaan-San Remo. ondanks de Poggio in de laatste kilo meters. niet zwaar genoeg vindt. „Wat mij betreft", aldus Moser, „mo gen ze het parcours zodanig wijzigen dat we in de finale niet meer met een groot peloton nog aan de laatste be klimming moeten beginnen" Roger DeVlaeminck kan morgen middag voor een onvervalste wieler- hattrick zorgen Hij won immers in 1978 en 1979. na in 1973 reeds op de bloemen beslag te hebben gelegd. Daniel Willems. de Belgische crack die in Parijs-Nice niet aan de hoge verwachtingen voldeed, durft zich zelf bij de favorieten te zetten. Hoe dan ook, morgen eist Milaan- San Remo meer dan ooit de interesse van miljoenen wielerfans op. De klassieker, waarvan vooral de Ita lianen beweren dat een overwin ning je de garantie geeft om een jaar lang in luxe te leven, heeft tot dus ver twee Nederlandse winnaars op geleverd: Arie den Hartog 11965) en Jan Raas in 197". Morgen zullen ze ker 15 landgenoten in de Primavera van de partij zijn. De slotfase wordt via de tv rechtstreeks uitgezonden. exklusieve dames- en herenmode biezelingsestraat 46 - kapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 29