iiErnstig ruimteprobleem nieuwe OCMA-kazerne Terneuzenaar verkocht voor een proefrit meegekregen auto door Vrouwendag als aanzet emancipatie in Kapelle BESLUIT FIETSENSHOWROOM IN ARNEMUIDEN AANGEVOCHTEN g COMMANDANT DRS J. STEFFERS BIJ OPENING: ®p«lea .kampman OPGEZET DOOR TWINTIG VERENIGINGEN Raad van State om schorsing gevraagd POLITIERECHTER MIDDELBURG Tennistoernooi jeugdteams in Terneuzen VRIJDAG 14 MAART 1980 PZC/provincie MIDDELBURG - Het Opleidingscentrum Militaire Administratie (OCMA) in Middelburg kampt meternstige ruimteproblemen. Een belangrijk deel van de cursisten die normaal in de Zeeuwse hoofdstad hun opleiding zou volgen, moet nu noodgedwongen worden ondergebracht in de Bra bantse legerplaats Ossendrecht. Ondanks het gereedkomen, woensdag, van de vierde en laatste fase van de verbouwing van de Generaal-Majoor Berghuyskazerne in Middelburg blijft het Voor het OCMA 'woekeren met de beschikbare ruimte'. De commandant van het opleidingscentrum, luitenant-kolonel drs J. Steffers, zei woensdagochtend tijdens de plechtigheid ter gelegenheid van de ingebruikname van de verbouwde kazernevleugel - die langs de Lange Noordstraat - teleurge steld te zijn dat bij de planning onvoldoende rekening is gehouden met de legering van cursisten van het opleidingscentrum. bestaan van het OCMA te Middelburg", aldus overste Steffers De verbouwing - in vier fasen - van de Middelburgse kazerne heeft acht jaar in beslag genomen Alleen al het laatste deel kostte het departement van defen sie ruim 10 miljoen gulden Omdat de verbouwing gefaseerd is verlopen, meende overste Steffers dat het risico bestaat dat 'de rationaliteit van ideeèn door.de tijd wordt achterhaald'. .Als commandant van het OCMA doet het mij pijn dat niet op de eerste plaats is gedacht aan de legeringscapaciteit van de cursisten van dit opleidingscen- jkhoop dan ook van harte dat het zo tót gerealiseerde plan als het ware nog oor een vijfde fase wordt gevolgd, narbij centraal staat het verschaffen jr lea'eringas legeringsruimte voor de ursisten. bijvoorbeeld op de plaats van leoude keuken in deze kazerne of door «kopen van gebouwen erV of gronden a Middelburg. Op dit moment doen jcb een paar mogelijkheden voor. die (slissend kunnen zijn voor het voort- IN HOGER BEROEP: Drie weken geëist wegens rijden onder invloed DEN HAAG - De procureur-generaal bij hel gerechtshof te Den Haag heeft inde zaak tegen de 40-jarige G. E. uit drüa Middelburg drie weken gevangenis- ilraf en voorwaardelijke ontzegging aitderijbevoegdheid voor de duur van aegen maanden met een proeftijd van Iwtc jaar geëist wegens het besturen tin een auto onder invloed van alco hol. E. was wegens opvallend rijge- Jraj aangehouden door de politie te ;él Erainissc. De daaropvolgende bloed- Rnfl hu;: (toef toonde een alcoholpromillage vrij. li teL (II njjsl over veertien dagen vonnis. iiget '(•sir;;/ ostkap it. Law npoldr lapellf! AleiS ligfdr Twee mstekelingen op Grieks schip in van Gent GENT - Het Griekse vrachtschip Malessina legde u-oensdagavond aan indehaven van Gent met twee verstekelingen aan boord. Het wa- terschoutambt trad tegen hen niet op, omdat de kapitein geen bevel gaf tot repatriëring. Toen hij de rede van Vlisslngen op voer, meldde de kapitein van de Malessina. een vrachtschip van 11000 ton op weg naar Gent met oris, dat hij twee blinde passagiers aan boord had Het schip legde woensdag rond half elf in de haven aan, De waterschout kwam aan om het schip in te klaren, maaf de verstekelingen werden on gemoeid gelaten. Het betreft twee mannen van respectievelijk 20 en 30 jaar oud, die in Melilla. een Spaanse stad op de kust van de Middellandse Zee in Marokko on gezien aan boord wisten te komen. Zij bleken geen paspoort op zak te hebben. De kapitein van de Males- dna vroeg niet om repatriëring zo dat beide verstekelingen aan boord dienen te blijven. Tot het schip za terdag Gent weer verlaat. Vanuit Gent wordt koers gezet naar Lübeck in West-Duitsland. vanwaar wordt doorgevaren naar Venetië Daarna doet de Malessina n°g een aantal Italiaanse havens •an. alvorens naar Tanger - een an dere Spaans-Marokkaanse - te va ren. Daar zullen de blinde passa- pers. terug in hun land van her komst, worden ontscheept. In de haven van Gent kijken de autori teiten niet eens meer verbaasd op, wanneer verstekelingen worden ge signaleerd Men rekent hun totaal aantal op zo'n twintig per jaar. In htwerpen zijn dat er jaarlijks m HO. Vorige week nog werd in een 15-jarlge jongen als blin- («Passagierongegeven. Opvallend ijs wel dat de jongste jaren de mees- pverstekellngen die in Gent aan w7u11len wraken afkomstig zijn |wtNoord-Afrika, meer bepaald uit p*Spaanse enclaves in Marokko. I| Gent ei Opticii en van professh^^L Kontaktlenzenspe- cialist Oogmeting in 't hartje van de Lange Vorst LANGE VORSTSTRAAT 57 GOES Tel.01100-27251 Dr L. M. van Leeuwen spreekt voor Zeeuwse CH-kamerkring in Goes GOES - De CH-kamerkring Zeeland houdt vrijdag 21 maart de algemene le denvergadering in de Prins van Orarije te Goes. Het huishoudelijk gedeelte van de vergadering begint om 19.00 uur. waarna om 20.00 uur dr L. M. van Leeu wen. voorzitter van de CHU. een toe spraak zal houden over 'De actuele po litieke situatie'. In verband met de vorming van het CDA. is dit vermoede lijk de laatste jaarvergadering van de Zeeuwse kamerkring. trum Op dit moment is die capaciteit onvoldoende" Overste Steffers wees erop dat een deel van de cursisten door ruimtegebrek ge dwongen in de legerplaats Ossendrecht bij Bergen op Zoom moeten worden on dergebracht. „Het behoeft geen betoog dat de geografische spreiding van het opleidingscentrum effectief manage ment in hoge mate bemoeilijkt en ook kostbaar is gezien de noodzakelijke dienstreizen tussen Middelburg en Os sendrecht". Overste Steffers toonde zich ondanks de bijzondere ruimteproblemen erg in genomen met de verbouwing van de vleugel van de kazerne. In het bijzonder dankte hl) bouwkundig opzichter G J Schrier. die sinds 1948 bij de Genie van de koninklijke landmacht werkt en ac tief bij het project rond de Middelburg se kazerne betrokken was. De heer Schrier die binnenkort met pensioen gaat. kreeg een foto aangeboden. Drs Steffers heette verder de nieuwe 'ge bruiker' van het gebouw. Provinciaal Militair Commandant overste C. M van der Vliet, welkom. De Provinciaal Mili tair Commandant, die ook garnizoens commandant van Middelburg is. heeft met zijn staf het oude pand aan de Dam 57 m Middelburg verlaten en huist thans op de eerste verdieping van de verbouwde kazernevleugel In de kel derruimte van die vleugel is het verbin dingscentrum van de koninklijke land macht ingericht Op de tweede verdie ping zijn vrouwelijke militairen gehuis vest. die in Middelburg hun opleiding volgen Overste Steffers bood zijn nieu we 'onderhuurder' Van der Vliet een fo to aan van het gebouw op de Dam. en een enorme uit brood samengestelde sleutel waarmee symbolisch de deur van het nieuwe gebouw moest worden geopend. Die handeling werd verricht door de echtgenote van de Provinciaal Militair Commandant. Na de overdracht in de officiersmess van de kazerne was er gelegenheid tot bezichtiging van de nieuwe vleugel. De commandant van het Commando Ver bindingen van de koninklijke land macht, kolonel LM Duiverman. heette de aanwezigen welkom m het door gaans met voor het publiek toegankelij ke verbindingscentrum Overste Van der Vliet zette daarna het eerste bericht op de militaire telex. p ({politierechter te Middelburg veroor- eni«!c!e E voor dit feit eerder tot een boete van vijftienhonderd gulden, ne- 'f p maanden ontzegging van de rijbe- negdheid en een voorwaardelijke ge- 7g rangenisstraf van twee weken met een Ko proeftijd van twee jaar. Zowel de officier 51 J Bi justitie te Middelburg als de ver- 2<'Jachte zelf gingen tegen dit vonnis in eland- Hel gerechtshof in Den Haag pelde vast dat E. het hoger beroep te Bthad ingesteld, zodat alleen het be- jepvan de officier behandeld kon wor- Advertentie! tXp Vdli Uf utiiuuvuiu i\\ji I w wi «II den. De president van het gerechtshof Sassenaar behaalt twee maal zilver op kampioenschap bowlen in Rijswijk RIJSWIJK - Tijdens de afgelopen Ne derlandse kampioenschappen bowlen voor junioren en aspiranten te Rijs wijk, behaalde de Sasse Ronald Lam mens (18) van Bowling Bond Sas van Gent zowel in de single-serie als in de double-serie een tweede plaats. Tij dens de single-serie scoorde Ronild achtereenvolgens games van 233 -144 - 244 - 163 en 187 wat een totaal gaf van 971 pins, een gemiddelde van 194 pins. Zijn double-serie speelde Ronald sa men met Rik Nap. lid van de Neder landse jeugdkemploeg. met de scores 234 - 191 en 160 kreeg hij 585 pins bij elkaar wat een gemiddelde gaf van 195 pins. Hiermee behaalde Ronald een tweede plaats voor de finale van de AH Events In de finale kreeg hij echter te kampen met splits. Met de scores 155 - 172 -169 -159 en 141 behaalde de ïeupdi ge Sasse bowler toch nog een 7de plaats in de All Events met het totaal gemid delde van 181 pins. Winnaar en Neder lands Junior-kampioen werd Edwin Dobbelstem met een gemiddelde van 190 pins. Een paar bezoeksters bij een der voorlichtingsstands KAPELLE - Als aanzet voor een emancipatiebeleid in de gemeente Kapelle is donderdag in de Vroone een vrouwendag gehouden. Een twintigtal verenigingen, instellingen en groepen die actief zijn op het terrein van vrouwenwerk, emancipatie en aanverwante bezighe den heeft zichzelf door middel van stands vol informa tiemateriaal aan de bevolking van Kapelle voorge steld. Verder werden er films vertoond en er was gele genheid om van gedachten te wisselen. Welzijnswethouder mevrouw A. J. Vermerris-Feijtel opende de vrouwendag Ze zette de bedoeling van de dag uiteen: nagaan voor welke emancipatie-activiteiten in de gemeente Kapelle belangstelling bestaat Dat ge beurde door de bezoekers een enquêteformulier in te laten vullen. Verder mocht iedereen die dat wilde opmer ken. suggesties, kritiek en dergelijke neerschrijven op muurkranten „We hopen dat de vrouwendag gezellig en nuttig is", aldus mvrouw Vermerris. De wethouder benadrukte dat vrouwen die zich met emancipatie bezighouden echt geen mannenhaters zijn of aUeen maar geen zin hebben om het huishouden te doen. „Het gaat om gelijke kansen en gelijke rechten voor alle mannen en vrouwen in de samenleving. Geen emancipatiegroep zal zich ertegen verzetten wanneer een man en een vrouw er volmaakt gelukkig mee zijn dat hij zijn werkkring heeft en zij het huishouden doet. Want om dat gelukkig zijn gaat het nu eenmaal Mevrouw Vermerris zei te verwachten dat de vrouwen dag een aantal bezoekers zal trekken die emancipatie en roldoorbreking niet zien zitten. Da's geen bezwaar zo meende ze. Iedereen heeft het volste recht om op zijn eigen manier over emancipatie te denken. De wethouder vertelde benieuwd te zijn naar de resulta ten van de dag. Ze opperde dat. wellicht de behoefte aan een gemeentelijke vrouwenraad of het op touw zetten van verschillende cursussen uit de bus zal komen. Wel- zijnsambtenaar. P van der Does werd door de wethou der in het zonnetje gezet in verband met de hulp die hij bij de organisatie van de vrouwendag had verleend. Staatsraad: „Verzoek aan college b en w" i Van onze Haagse redacteuri DEN HAAG - „We hebben al enige er varing met de overlast van het bedrijf. Door de bouw van die showroom wordt die alleen maar vergroot". Zo vatte Arnemuidenaar J. van der Meu- len de bezwaren van een groep bewo ners van de Prinses Beatrix- en Prins Clauslaan samen tegen de plannen van hun plaatsgenoot P. J. van Beek om aan de Beatrixlaan een fietsenshow- room te bouwen. De Raad van State moet er een stokje voor steken, vinden zij- Dat laatste zou kunnen wanneer dr M. Troostwijk als waarnemend voorzitter van de afdeling rechtspraak een in de cember door de raad van Arnemuiden genomen besluit schorst, het omstre den besluit dient ervoor de bouwplan nen van Van Beek m overeenstemming met het bestemmingsplan 't Poldertje te brengen Nu werkt Van Beek illegaal: hij repa reert fietsen en bromfietsen in een auto box - doet dat voornamelijk 's avonds en in de weekeinden, klaagde Van der Meulen. Dat resulteert in lawaai-over- lastverlies van de toch al krappe par keergelegenheid. soms blokkade van de boxen waarin de bewoners hun au to's hebben staan, doordat klanten hun voertuigen niet erg zorgvuldig parke ren. Fietsenhandelaar Van Beek doet filegaal werk. omdat de wijk van het plan 't Poldertje de bestemming woon gebied heeft gekregen. De gemeenteraad wilde Van Beek ech ter tegemoet komen, en nam 3 decem ber '79 een voorbereidingsbesluitdatde bouw van de showroom mogelijk moet maken Later volgde een besluit dat de reparatiewerkplaats een legaal karak ter moet geven. Al In december protesteerden de bewo ners tegen de activiteiten van de fiet senhandelaar bij hun in de buurt; Van der Meulen bestempelde die brief nu als een bezwaarschrift, maar gemeentever tegenwoordiger J. van Vlaanderen èn dr. Troostwijk zelf hielden het op een verzoek aan b en w om iets te doen aan het werk van Van Beek. „Eigenlijk komt het neer op een verzoek politie- dwang toe te passen", zei dr Troost wijk. die even later hoorde dat de ge meente nog niet geantwoord had. „Het antwoord ligt klaar", aldus Van Vlaan deren. waarop de staatsraad stelde dat. als b en w weigeren iets te doen. er op nieuw bezwaar kan worden gemaakt. Op zak MIDDELBURG - De politierechter heeft donderdagmorgen een inwoner van Terneuzen voor diefstal van een auto en twintig Eurocheques veroor deeld tot vier weken gevangenisstraf. Op 10 juni van het vorig jaar zou de 31-jarige man een 'proefrit' maken met een auto. die hem in Axel door D. L. te koop was aangeboden. De Temeuze naar reed er mee naar Gouda en ver kocht daar de auto. Ruim een maand later, op 18 juli, sloeg A. L. een andere slag. In een café ontmoette hij een man. met wie hij een goed glas dronk en in die sfeer - L. ahad op dat moment geen onderdak - werd hem voor éën nacht onderdak aangeboden. Toen dit twee de slachtoffer onder de douche stond sloeg de Terneuzenaar zijn slag door met de cheques aan de haal te gaan. „Kom maar bij mij slapen' had hel slachtoffer in argeloosheid gezegd. Poli tierechter mr J. Kolkman kon voor een dergelijk gedrag niet beneden de ge noemde gevangenisstraf gaan. een straf die ook door officier van justitie mr Nij- meijer was geëist. De Terneuzenaar was niet op de zitting verschenen, zijn zaak werd bij verstek behandeld Verduistering van een auto bracht I. van H. uit Slulskilvoor de politierech ter. In maart van het vorig jaar ver kocht hij een auto die hij in huurkoop had aan een garage in Axel Het geld had hij in zijn zaak gestoken om een faillissement te voorkomen. Zoals uit de woorden van de politierechter bleek had Van H, alle moeilijkheden kunnen voorkomen door eerst in overleg te tre den met de instelling, die de auto had gefinancierd. Voor de officier van justt tie lag er nu 'een schoolvoorbeeld van verduistering', waarin een eis volgde van,'twee weken voorwaardelijke ge- vangenistraf en een boete van zeshon derd gulden. Raadsman mr J. E Brands bepleitte tegen de achtergrond dat zijn client een noodsprong had gemaakt een lagere boete De politierechter nam de geeist. voorwaardelijke gevangenisstraf over en bepaalde de boete op 250.- 'Verboden of bever strafbare verkoop van een auto speelde ook een rol in de zaak van mevrouw J van O uit Hulst en de thans m Duitsland wonende C D Zy hadden 'goederen onttrokken' aan een beslag, dat hierop was gelegd in ver band met belastingschuld Dat gebeur de al geruime tijd geleden In de zomer van 1977 verkocht D drie paarden, waarop de deurwaarder beslag had ge legd en begin 1979 maakte mevrouw Van O zich aan hetzelfde feit schuldig met de verkoop van een volkswagen- busje Uit de behandeling van de zaak bleek overigens, dat mevrouw Van O te goeder trouw was geweest Zwaarte punt lag op de schulden van D en me vrouw Van O liet het busje wegslepen nadat het al geruime tijd voor haar deur had gestaan en zij met de geringe waar de - 250.- - alleen maar een schuld van D inloste Geen opzet, vonden zowel de officier als de politierechter, waardoor - conform - tot ontslag van rechtsvervol ging werd besloten. D. werd. eveneens conform de eis. veroordeeld tot éen weex gevangenisstraf De man was niet op de zitting verschenen, mevrouw Van O. wel Jacht gestolen Niet verschenen was ook de nu 'ergens in Amerika' vertoevende O. D. uit Voorschoten, die op 2 augustus van het vorig jaar geheel onbevoegd met een zeiljacht uit varen ging. In de haven van Breskens stal hij het jacht "Smi ling Face', waarvan een Belg zich voor vijftigduizend gulden de eigenaar mocht noemen. De 27-jarige D. was met het jacht de Noordzee opgevaren en zag in korte tijd kans voor een enorm bedrag aan schade te veroorzaken. Hij voer de mast van het jacht: in de romp ontstonden verschillende deuken. Bij verstek werd hij veroordeeld tot vier weken gevangenis, waarvan twee we ken voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. Bij de behandeling van een zaak van rijden onder invloed met een auto wees de officier - zoals al meer gebeurd - er nog eens op. dat cafébezoek 'hoogst ple zierig kan zijn', dat daar ook geen enkel bezwaar tegen behoeft te bestaan als men daarna de auto maar laat staan Tegen P D uit Walsoorden die dit niet had gedaan (hij had met 2.66 promille gereden i moest hij twee weken gevan genis eisen en éen jaar niet rijden De politierechter nam de gevangenisstraf conform over en bepaalde de rij-ontzeg- ging op één jaar. waarvan vijf maanden voorwaardelijk met twee jaar proeftijd Om bijzondere redenen was geen bloed- poef toegepast, maar een unneproef. waarvan de uitslag bevestigde wat de politie onomwonden op papier had ge zet: ..Meneer was zat het reultaat van een door D. toegegeven drankgebruik van twintig glazen bier 'Een stomme streek', noemde de Vlis- singer J. S. het. om na een - voor zover toegegeven - gebruik van zes glazen bier (er was 1.47 promille vastgesteld) nog te gaan rijden. Stom. omdat zijn vriendin, geen druppel gedronken had en ook een rijbewijs heeft, naast hem in de auto zat. Voor S. bleef de schade beperkt tot een boete van duizend gul den en vier maanden - maar geheel voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar - niet rijden. Voor rijden met een auto i bloedaleohol- promillage 1.69» werd W' de G uit Sas van Gent veroordeeld tot een boete van ƒ800 en zes maanden rij ontzegging, waarvan drie maanden voorwaardelijk In een welsprekend betoog zette De G uiteen dat hij die dag - het gebeurde op 25 augustus - duidelijk eenpechvogel was geweest Hij was met de auto uit Duitsland naar zijn woonplaats gere den. had daar wat gedronken, wilde toen de auto nog een stukje wegzetten en kwam toen In botsing meteen weinig oplettende Belgische automobilist Toen De G in de politieauto zat, kreeg men de melding door van een ernstig ongeval De man uit Sas van Gent reed mee en was. aldus zijn relaas, de politie behulpzaam bij de redding van een da me. die bij een verkeersongeval be wusteloos in een sloot was terechtgeko men Dat had bij de politie voorTang. maar later werd toch de zaak van De G verder afgewerkt en dat resulteerde gis termorgen in een boete van 800 en zes maanden rij-ontzegging. waarvan ove rigens drie maanden voorwaardelijk met twee jaar proeftijd- Voor vernieling van auto-antennes wer den twee Vlissingse jongens. L T en C de S. ieder veroordeeld tot een boete van ƒ300 De politierechter noemde wat de jongelui hadden gedaan 'ontzag gelijk laf, een optreden van 'vervelende lanterfanters die andermans spullen vernielen' De officier, die tegen ieder 400 eiste, vond dat zij op z'n minst de schade hadden kunnen vergoeden. In één geval moeten zij nu de schade 44.501 vergoeden, van andere zijde waren geen claims ingediend. T en De S. hadden zich eerst 'vol laten lopen voordat zij van verschillende auto's de atennes kraakten Een inwoner van Sint Maartensdijk, C. G.. werd van een hem telastcgelegde diefstal Van steilingmateriaal vrijge sproken. In seplember van het vorig jaar zou hij ten nadele van een bouw bedrijf een hoeveelheid lengtes pijp en zogenaamde kortelingen en klemmen hebben weggenomen. Tegen G. werd een boete van ƒ500 iwaarvan ƒ300 voorwaardelijk) geëist, maar de poli tierechter ging er van uit, dat het niet de bedoeling van G was geweest om de materialen te stelen. Wel had de man dit eerst nader met het beherende be drijf moeten overleggen. Daarnaast protesteerden de bewoners tegen een besluit van de raad om hun in januari ingediende bezwaarschrift nict-ontvankclijk te verklaren. „Het was niet op tijd binnen", redeneerde de raad. een redenatie die Van der Meulen onderschreef maar waarvoor hij als excuus aanvoerde dat hij de wet AROB - die het indienen.van bezwaarschrif ten regelt - niet goed kende. „Vreemd", aldus dr Troostwijk. „Ik dacht dat ie dere Nederlander tegenwoordig met de wet-AROB op zak loopt". De vraag was overigens wel of er reden voor de bewoners is om een spoedeisen de schorsingsprocedure aan te span nen Dr Troostwijk en Van Vlaanderen vonden van niet hei voorbereidlngsbe- sluit heeft geen enkel tastbaar gevolg Gedeputeerde staten moeten hun toe 's lemming nog verlenen, er moet een bouwvergunning worden afgegeven en beide procedures bieden de bewoners nog verschillende mogelijkheden om in beroep te gaan. Dr Troostwijk vatte het zo samen .Als ik nu zeg ik schors niet. dan heb ik u niet zo vreselijk gedu peerd. U hebt nog alle gelegenheid be zwaren in te dienen" De staatsraad doet op korte termijn uit spraak. TERNEl'ZEN - Jeugdteams van de dis tricten Zeeland en Leiden van de Ko ninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond nemen zaterdag en zondag in de Jarino-hal in Terneuzen deel aan een jeugdtoernooi. Het gaat om de return van een weekend-toernooi dat half no vember in Leiden werd gespeeld en werd gewonnen door Zeeland. Hel Zeeuwse jeugdteam bestaat uit: 'meis- jesi Marline van Maarleveld. Annema- ric Verreijzer. Judith van den Berg en Corina van de Borgt, (jongens) Tim van Dijk. Bart Felius, Ronald Baar- ends en Mare Zuidwcg. Zaterdag be ginnen de wedstrijden omstreeks elf uur, zondag om negen uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 7