foor de nationale top zit je in Zeeland Pzc/KTCEI BESLISSINGS WEDSTRIJD Koploper nog twee punten nodig Recreatie-badminton in sporthal te Terneuzen Degradatiestrijd in alle klassen losgebarsten AZVV moet thuisstrijd tegen SSC '5 winnen Anderlecht afgeschreven voor de Belgische titel VERENIGING DE BRAAKMAN 15 JAAR leraren prolongeren titel in bedrijfsvolleybal ZAALVOETBAL TERNEUZEN VRIJDAG 14 MAART 1980 ZEEUWSCH-VLAANDEREN 7 (©NEUZEN - Deze week viel liet doek. Het Terneuzense be- jnjfevolleybal heeft in sport te! 'Het Zwaantje' en de zaal het Zeldenrustcollege de joffers gepakt en daarmee een «mpetitie afgesloten die in al le drie de klassen naar een schitterende apotheose voer de. Dat 'inpakken en wegwe- gebeurde overigens met eendaverende uitsmijter. In de hoogste afdeling van dit re creatieve spektakelstuk waren deformaties van Leraren (de regerend kampioen) en Prome nade gelijk geëindigd, was het leraren-team op grond van een bestaande formule reglemen tair de titel toegewezen, het keurkorps uit 'Het Zeldenrust' bood meteen aan het kam pioenschap tot inzet te maken van een beslissingswedstrijd tussen beide selecties. De Be- vobo-organisatie kon zich met een dergelijk sluitstuk vereni gen. Promenade accepteerde en het 'klapstuk' van het sei zoen 1979-1980 kon opgevoerd worden. Dat gebeurde dan deze week voor een goed bezette sporthal. Twee keer had Promenade in de competitie de tegen stander gepakt, alle goeie dingen ble ken niet in drieeên te gaan. De ploeg uit de Noordstraat kon de zenuwen geen Het kampioensteam Leraren baas, zag in de beginfase ook een ge spannen Leraren niet naar het ver trouwde niveau gaan en een moeilijke eerste set was voor Leraren dat gaande weg de passes goed aan zag komen, de Promenade-aanval goed afblokte en steeds meer greep op de wedstrijd kreeg, (15-13). De race lag open. Leraren wist zich na dat eerste bedrijf in een riante uitgangspositie en Promenade moest komen. Deed dat en haalde de tweede set binnen met 15-13. Wie daar na een boeiend vervolg verwachtte kwam bedrogen uit. Na die gelijkmaker kwam Promenade niet meer in het stuk voor, bij Leraren begon de machine moeiteloos en soepel te draaien, de ge varieerde aanvalspatronen sloegen keer op keer een bres en vrij simpel liep leraren toen met twee keer 15-7 naar het kampioenschap en prolongatie van de titel. De strijd om de derde en vierde plaats tussen DOW en Roelofs werd gewonnen door Dow. Roelofs spartelde vooral in de eerste en derde set tegen, maar kon nooit een vuist maken. (11-15, 4-15. 14- 16). Eddy Roelofs na afloop. „Tegen DOW spelen we nooit onze beste wed strijden, de ploeg ligt ons niet. Overi gens, verdiende winst voor die mannen, ze waren gewoon de sterkste Wij weten nu wat DOW hier in dit Zeeuwse land ondermeer doetHoe dan ook. deze 'dubbel' betekende een waardig af scheid van het seizoen, de Bevobo heeft in de tien jaren van het bestaan een erg positief recreatie-werkstuk afgeleverd. Naast deze twee toppers werd het laat ste competitie-restant weggewerkt. De uitslagen daarvan: derde klas: Ge meente III-De Meyer II '3, Philips-Roe- lofs II 1-1, Philips II-Gemeente III 3-0, Verstraeten en Verbrugge-Bravenboer en Scheers 2-1. Simca Dees II 26 (kam pioen en promotie), Juliana 25, Ver straeten en Verbrugge 24, Kon. Mare chaussee 20, Bravenboer en Scheers 17, Gemeente II15, Philips II13, De Meyer II11, Dow II9, Roelofs II8, Promenade Hl 7, Gemeente III 3. IBN'El'ZEN - In de tweede klas van fcTtmeuzense zaal voetbalcompetitie «ABN nog slechts twee punten ver- lijdtrd van het kampioenschap en de jurun verbonden promotie naar de ttisttklas.De lijstaanvoerder won de- ttHttkvrij gemakkelijk van Instuif IIP (121 en raakt definitief buiten bereik nu hel op de tweede plaats staande j5| NSM indien het aanstaande maandag rfk Philips de baas blijft. Behalve a ANB-Instuif werden er deze week ook 'logtwee wedstrijden in de derde klas i Boys- 1U TSV Ovet-Dow I H112, fBStadhet in de beginfase tegen een Bchaugverwerend Instuif niet gemak kelijk tn moest zelfs toestaan dat de formatie uit Hoek een 1-0 voorsprong nam via een doelpunt van Cor Reubens. Maar nadat Paul van der Hooft met twee treffers ABN boven Instuif uit til de, speelde de aanstaande kampioen een gewonnen wedstrijd. Ernst Barents sen bepaalde vervolgens de ruststand op 3-1. Pal na rust kwam Instuif (dank zij een door Piet Dey loeihard benutte strafschop) nog eenmaal dichterbij, maar via nogmaals Paul van der Hooft (tweemaal), Wim Vinke, en Frans Hun- tink liep ABN daarna weg naar 7-2. De stand in de tweede klas is momen teel als volgt: 1 ABN 9-17; 2 NSM 9-12; 3PZEM 10-10; 4 In stuif 10-9; 5 HKC 2 9-7; 6 Philips 9-7; 7 DOW 2 10-2. HKC 2 twee winstpunten in mindering. De wedstrijden in de derde klas heb ben, na hel door RWS behaalde kam pioenschap, alleen nog statistische waarde. DOW 3 werkte zich boven SV Ovet uit door in de rechtstreekse con frontatie met 2-1 te winnen. Halverwe ge was de stand nog steeds dubbel- blank, maar na de rust scoorden Jung en Van der Heijden voor DOW 3, ter- wijl tussendoor Bovenkamp nog doel trof voor SV Ovet. NSM 2 behaalde kort voor het beëindi gen van de competitie zowaar nog zijn eerste zege. Slachtoffer was het op de voorlaatste plaats staande Atoom Boys. dat met 2-1 verloor, na al bij de rust met 1-0 te hebben achtergestaan. In de eerste helft scoorde Van Eek, waarna De Zeeuw na de hervatting de NSM-voorsprong vergrootte tot 2-0. In de slotfase maakte André Erkelens nog een tegendoelpunt voor Atoom Boys. De stand in de derde klas is nu als volgt: 1 RWS 14-24; 2 Belastingen 13-19:3 Excelsior 13-14; 4 DOW 3 13-14. 5 Scheidsrechters/De Kuijper 14-14; 6 SV Ovet 14-12; 7 Atoom Boys 13-5,8 NSM 2 12-2. NSM 2 twee winstpunten in mindering. Het programma voor de eerstkomende wed strijddag ziet er als volgt uit: Maandag 17 maart aanstaande: 20.00 uur: NSM2-DOW3; 20.45 uur: NSM 1-HKC 2; 21.30 uur: Excelsior-Belastingen; 22.15 uur: Phl- llps-ABN. BOEK-De zwemvereniging De Braakman heeft in haar vijftienjarig bestaan al hel wat kampioenen voortgebracht. Els van Tatenhoven bijvoorbeeld, en Mar- llesVèrkntysse, Adrie Weeda, Frans Dielcman: zij sleepten met de regelmaat van Mok prijzen weg op wedstrijden in de provincie. 'Toch', zegt Gré Broekhorst, secretaresse van de zwemvereniging, „als je bij de nationale top wilt komen, dan lil je in Zeeland sowieso verkeerd. Het schaarse talent dat de weg naar de centrale training in Zeist vindt, wordt de zin om verder te gaan ontnomen door Mote afstanden. Je bemerkt in Zeeland dan ook, dat de interesse en motive- róg danig afnemen als ze achttien jaar of ouder zijn". vele leden van de zwemvereni- P°{ geldt het zwemmen dan ook als een tweede sport. „Dat begint al op de hsisseholen", stelt trainer/penning- ■eesterLeo Spelier. „Ze zijn daar ver acht een zwemdiploma te halen, velen zijn ook al lid van een ver eniging. Bovendien zitten wij hier in etnongunstige situatie. Bijna elke ge ënte wil een eigen zwembad, maar «t voldoet vrijwel nooit aan de eisen van een wedstrijdbad. Ik ben voor stander van een groot sportcomplex, waarin naast een wedstrijdbad ook ruimte is voor andere takken van sport. Dat zou dan wel zakelijk moeten worden opgezet, maar ik ben bang dat daarvoor in Zeeland de know-how ont breekt. Door iedereen maar wat te la ten zwemmen in al die kikkerbadjes gaat er erg veel talent verloren". Zwemvereniging De Braakman, die in de zomermaanden uiteraard gebruik maakt van het recreatieschap bij Hoek, moet in de winter echter uitwijken naar het overdekte zwembad De Honte in Terneuzen. Dat betekent voor veel le den een grote opgave. „De meesten ko men immers uit Hoek en Philippine, De ouders hebben wel een autopool ge vormd en brengen dus bij toerbeurt de kinderen naar het zwembad. Maar met dat geintje van die kapotte sluisbrug in het afgelopen jaar moesten de ouders vaak voor die brug wachten. En dat is wel 'ns moeilijk om je sport met enthou siasme te blijven beoefenen". Desondanks is De Honte een verbete ring ten opzichte van vroeger, toen de zwemvereniging in de wintermaanden moest uitwijken naar België. In het be gin gingen we elke maand naar Gent. zegt Spelier. „later werd dat wekelijks OOSTBURG - 0°k in de badmintonwe- f'a blijken de louter voor het plezier (pelende mensen behoefte te hebben Unzo nu en dan een toernooit je. Dat is 'Mr °1s één van de redenen om een ■eeteztie badmintontoernooi te orga- peren. Mariètte van Raalten van de tointonclub Terneuzen mag zater- j^ïls wedstrijd leidster proberen om •«toernooi voor de plezierspeelsters «spelers in de sporthal 'Het Zwaan- v in Terneuzen goed te laten verlo f-De Terneuzense club houdt voor eerst een dergelijk toernooi: een ^toernooi voor recreanten. •'«tekent dat er alleen dubbelspelen «(én dames en gemengd) worden af- ^erkt in vier poules van vier teams, «afkomst ig zijn uit heel Zeeland, Bra- ,en Belgie. wordt er zaterdag de dag gestreden om de puntjes, Een J e honderd badmintonners zijn *™)ee dan weer een dag actief bezig. 'eer vai1 een dergelijk toernooi laat duidelijk ruimte voor gezelligheid. „Van de gemeente Terneuzen krijgen we voor dit toernooi geen subsidie. Ze vinden het geen bijzonder evenement", aldus Mariette van Raalten. Ze vond dat wel wat vreemd. „Het gaat toch om een grote groep enthousiastelingen die nu weer eens lekker in beweging zijn. De recreatiesport wordt niet zo bijster gesteund", is haar mening. In de badmintonwereld nemen de re creanten vaak een grote plaats in. Al thans wat ledenaantal betreft. In vele verenigingen overtreft het aantal re creanten het aantal competitiespelers ver. Pas de laatste jaren wordt er ook iets georganiseerd voor die recreanten die via hun contributie toch vaak een belangrijk basis voor de club vormen. Van uit de recreatiecommissie van het district Zeeland van de badminton- bond (met aan het hoofd Piet Davidse) wordt het nodige gedaan om die recrea tieve wedstrijdjes in de belangstelling te brengen. Overigens heeft het district Zeeland weinig met het Terneuzense toernooi te maken. Wel wordt er vol gens de regels van de districtsrecreatie- commissie gespeeld. De Terneuzense club heeft overigens in Theo van Sint Fiet een voorzitter die de belangen van de recreanten zeker niet uit het oog zal verliezen; hij beoefent de shuttlesport ook alleen voor zijn ple zier. In de wedstrijdcommissie zitten zater dag in Terneuzen Mariètte van Raal ten. Corrie Emmenk, Brigitte van Sint Fiet .Jan Kest, Theo van Sint Fiet. Om streeks vier uur kan Theo van Sint Fiet wellicht de prijzen uitreiken. „We heb ben een rustig schema, geen haastwerk. Het moet gewoon sfeervol en leuk blij ven", is de menmg van Mariette van Raalten, die zaterdag teams ontvangt uit Nieuwdorp, Heinkenszand, Goes, Hoogerheide. Gent. Rilland. Lewedorp, Oost-Souburg en (uiteraard) Terneu zen. De prijzen zullen worden uitgereikt om half zes. TERNEUZEN - Met nog ccn zestal wed strijden te gaan is de strijd tegen de dreigende degradatie in alle klasen van het zondagvoetbal in alle hevig heid los gebarsten. Het meest roerden zich verleden week zondag de voor lijfsbehoud strijdende teams in de vierde klas, als gevolg waarvan dt: vijf hoogst geklasseerde elftallen er niet één tot de volle winst kwam. Maar ook in de derde klas behaalden alle degra datiekandidaten een punt, al was daar mee (omdat alle wedstrijden in ccn ge lijkspel eindigden en er zodoende geen enkele wijziging in de stand kwam) in feite niemand gebaat. Zondag krijgt de competitie ongetwijfeld een spannend vervolg met wedstrijden als Temeu- zen-Alliance, Dosko-Steen, Goes-Axel, HW-Zeeland Sport. Patrijzen-Vogel waarde, Zeelandia-Breskens. Hoofd plaat-Sluiskil, Hontenisse-Ria en Koe wacht-Aardenburg. Het in de veilige middenmoot van de tweede klas vertoevende Terneuzen krijgt zondag in Alliance een tegenstan der op bezoek, die de ontwikkelingen van afgelopen zondag het meest van al zal betreuren. Want door de onver wachtse 2-3 nederlaag op eigen veld te gen Vlissingen miste de Roosendaalse formatie een kans voor open doel om dichterbij koploper Rood Wit. dat óók al verloor, te kruipen. De kloof met Rood Wit èn Madese Boys. dat stilletjes hogerop Is geklommen, blijft dan ook drie punten. Als Alliance, dat twee punten meer telt dan Terneuzen, de titelkansen niet nog verder wil verspelen, zit er zondat in Terneuzen niets anders op dan winnen. Maar of het zover komt valt te betwijfe len. Afgaande op het 1-1 gelijkspel te gen Internos lijkt Terneuzen immers op de weg terug. derde klas In de derde klas lijkt, na de 1-1 tegen Steen, het doek voor HW definitief ge vallen. In theorie is het nog altijd mo gelijk dat de Huister Formatie dc dans ontspringt, maar in de praktijk zal blijken dat de degradatie onontkoom baar is. ook al omdat BSC en DIOZ met de week meer punten binnenhalen. An ders is het met Steen gesteld, al mocht het gelijkspel tegen HW toch lichte lijk teleurstellend genoemd worden. Niettemin blijven de kansen op lijfsbe houd nog in voldoende mate aanwezig. Zondag speelt Steen uit tegen Dosko, een duel dat beslist minimaal één punt moet opleveren. Erg gemakkelijk zal dat overigens niet gaan. tenslotte mag Dosko terugkijken op een redelijk gé- slaagde competitie. En bovendien bleek Dosko in de heenwedstrijd met opmerkelijk veel klasse bedeeld. Steen kan daarom bij voorbaat de borst nat maken. Axel. dat zich na de magere re sultaten van d» laatste maanden zeer goed herstelde door de toekomstige kampioen Halsteren op 0-0 te houden, speelt zondag in Goes tegen de club van die naam. Als Axel erin slaagt om tegen het op de derde plaats staande Goes een redelij ke prestatie neer te zetten, lijkt het voorgoed onbereikbaar voor de andere in moeilijkheden verkerende derde klassers. HW begint zondag hoogstwaarschijn lijk aan een van zijn laatste thuiswed strijden in de derde klas. Tegenstander is dan Zeeland Sport, dat enige voor sprong heeft op bijvoorbeeld DIOZ en BSC. maar dal best nog een paar pun tjes zou kunnen gebruiken om voor goed buiten schot te geraken. Voor de formatie van Jan Meesters wordt het dan ook nog een moeiüjke wedstrijd. vierde klas In de vierde klas weerden de onderaan- staande teams zich afgelopen zondag opperbest. Zo kwamen bijvoorbeeld Patrijzen (2-1 tegen Ria), Clinge (2-0 te gen Breskens) en Zeelandia (1-0 tegen Vogelwaarde) tot winst en speelden Hontenisse (1-1 tegen Sluiskil) en Koe wacht (0-0 tegen Biervliet) gelijk. In feite werkten al deze resultaten in het voordeel van Sluiskil, dat als enige topploeg niet verloor en nu een meer dan riante voorsprong van zeven pun ten heeft. Bovenaan is de strijd dus ge streden, de aandacht richt zich dan ook volledig op de onderste regionen. De grootste verliezer was afgelopen zondag zonder enige twij fel Hoofdplaat, dat de zege 1-0) aan Aardenburg moest laten en daardoor afzakte naar de laat ste. degradatie inhoudende plaats Hoofdplaat treft het dan ook niet. daC het juist in deze belangrijke fase van de competitie moet aantreden tegen Sluis kil. dat nog een punt of vijf nodig heeft om zich kampioen te mogen noemen. Omdat Sluiskil Hoofdplaat niets ca deau zal doen. moet dan ook gevreesd worden dat de rode lantaarn ook na zondag nog in het bezit van de formatie van George de Bakker zal zijn. Patrijzen, de naaste concurrent van Hoofdplaat, speelt zondag thuis tegen Vogelwaarde, voor wie de competitie na de 1-0 nederlaag tegen Zeelandia ge streden is. Patrijzen lijkt dan ook een beste kans te hebben om enige afstand van Hoofplaat te nemen, dat niettemin hoopt dat Vogelwaarde nog een gooi naar de tweede plaats zal willen doen. Koewacht, dat evenals Zeelandia twee punten meer telt dan Patrijzen en Hoofdplaat, ontvangt zondag Aarden burg, dat door een serie overwinningen op rij doorgestoomd is naar de tweede plaats. Omdat Aardenburg die positie zal willen consolideren, gaat Koewacht een moeilijke wedstrijd tegemoet, al geldt datzelfde uiteraard ook voor Aar denburg, dat zich er rekenschap van moet geven dat een in gevaar verkeren de ploeg altijd tot iets meer in staat is Breskens. dat iedere hoop op de titel twee weken terug al heeft laten varen, kan de in nood verkerende Zeeuws- Vlaamse elftallen zondag een dienst be wijzen door de uitwedstrijd tegen Zee landia in winst om te zetten. Maar ook Zeelandia heeft bewezen momenteel zijn mannetje te kunnen staan. De 1-0 zege. die Zeelandia afgelopen zondag op Vogelwaarde boekte, doet vermoe den dat Breskens het allesbehalve ge makkelijk krijgt, hoewel het aan de an dere kant een gegeven is dat de Middel burgse vierdeklasser op eigen veld vaak niet zijn beste prestaties levert. Het kan, kortom, zondag in Middelburg vriezen of dooien. Clinge, dat zich door de 2-0 triomf over Breskens wat uit de zorgen werkte, speelt zondag voor eigen publiek tegen Biervliet, dat inmiddels een veilige middenmootpositie inneemt. Door Biervliet te kloppen geraakt de thuis club vermoedelijk definitief in veilig heid. De kans daarop lijkt wel degelijk aanwezig. Hontenisse. dat een week terug Sluiskil knap op 1-1 hield, ontvangt zondag Ria en kan wellicht profiteren van het feit. dat de overwinningenreeks van de Wes- dorpenaren jongstleden zondag abrupt werd afgebroken. Wint Hontenisse. dan is er vermoedelijk weinig nog aan de hand. in het andere geval (verlies), wacht nog een aantal spannende we ken. een reiske naar Eeklo totdat de Honte werd geopend. Bovendien kwamen we in die tijd altijd een keer per week bij een om aan de conditie te schaven. Als verlengstuk daarvan deden we ook ie der jaar mee aan de AVRO-cross. Dat was ons jaarlijks uitje". Zwemvereniging 'De Braakman'stelt zich tot doel haar leden op te leiden voor de wedstrijdsport. „Toen enkele jaren geleden de trimacties op gang kwamen, hebben we echter ook beslo ten enkele mensen recreatief te laten zwemmen. Dat ging dan wel niet hele maal van harte, maar nu is gebleken dat uit die recreatiezwemmers af en toe ook wel 'ns talent voortkomt. Maar persoonlijk zag ik dat 'gedoe' in het water niet zitten. Ik vind. een zwem mer moet meters maken. Net als bij een wielrenner is het belangrijk voor een zwemmer dat hij bij de start van het seizoen een behoorlijk aantal kilome ters in de benen heeft". Gre Broekhorst laat de goede onderlin ge verstandhouding gelden als de voor naamste reden om tot optimale presta tie te komen. Zij noemt het herenteam als voorbeeld. „Die hebben momenteel een leuk groepje. Ze stimuleren elkaar op een geweldige manier. Maar vallen er enkele jongens weg door bijvoor beeld studie of beroep, dan valt gelijk ook de groep uit elkaar". Trainer Spe lier beaamt dat. Hij voegt er aan toe: „Een andere reden kan ook zijn dat ze op hun tegenstanders raken uitgeke ken. Elk jaar opnieuw moeten ze tegen dezelfde verenigingen aantreden en dat gaat op den duur vervelen. Overigens heb je aan de andere kant weer jongens die het sociaal contact met de overige verenigingen erg op prijs stellen". Bij het vijftienjarig bestaan gaat zwem vereniging De Braakman niet op grote schaal feestvieren. Toch zal het jubi leum niet onopgemerkt voorbij gaan. Zo zal de vereniging aanwezig zijn op de receptie van de stichting evenementen van Hoek Totaal, terwijl verder op 30 augustus een lange baanwedstrijd wordt gehouden waarbij alle deelne mers een aandenken zullen ontvangen. „Meer zit er niet in", zegt Spelier, „im mers, verreweg het grootste deel van de contributie gaat weg aan de huur van De Honte. Dan blijft er wemig over om nog een jubileum te vieren. Maar toch, we maken er wel wat van". TERNEUZEN - Niet voor alle Zeeuws- Vlaamse zaterdagclubs leverden de wedstrijden van vorige week zaterdag het verwachte of gewenste resultaat op. De nederlaag, die AZVV tegen het hooggeklasseerde Piershil leed (1-0), was weliswaar minimaal, maar bracht niet de in dit stadiumvan de competi tie zo broodnodige punten op. En Ter neuzense Boys, dat tot voor kort zo riant aan de leiding ging, zag door de 1-0 nederlaag tegen Tholense Boys (no ta bene een regelrechte concurrent) zijn kansen op promotie danig slinken. Alleen Hoek, dat met 3-2 van SSS won, en in mindere mate Sluis (1-1 gelijk te gen Chrislandia) mochten "met tevre denheid terugzien op hun wedstrijden. Morgen krijgt de competitie een ver volg met AZW-SSC '55, Neo '25-Hoek, Zaamslag-Smerdiek en Wemeldinge- Sluis. Terneuzense Boys is vrij. Voor de tweede achtereenvolgende maal trekt AZW ten strijde tegen een van de topploegen in de tweede klas A van het landelijk zaterdagvoetbal, al zegt dat op zich niet zo gek veel omdat er momenteel nog een ploeg of vijf, zes in aanmerking komen voor de eerste plaats. SSC '55 deelt na zaterdag, teza men met NSW en Oranje Wit, de vierde plaats en heeft slechts één verliespunt minder dan de twee koplopers Arne- muiden en Piershil. Voor AZVM, dat zo goed op weg leek naar een veilige positie in de midden moot, mag het duel met SSC morgen in feite niet verloren gaan. omdat de ne derlaag tegen Piershil de formatie van George Pauwels weer teruggeworpen heeft naar een vierde plaats van onde ren. Als de Zeeuws-Vlamingen er niet in slagen om minimaal één punt in de wacht te slepen, is de kans immers niet denkbeeldig dat bijvoorbeeld Roda Boys langszij komt Hopelijk kan AZW bewijzen dat de nederlaag tegen Piers hil niet meer dan een incident was en kunnen de stijgende prestaties voortge zet worden. Hoek, dat aan een opzienbare rush be zig is, speelt morgen de uitwedstrijd te gen NEO '25. de formatie uit Sprang, die zich anders dan andere jaren al vroeg tijdig uit de zorgen gewerkt heeft. Zo gek veel verschil in kwahteithjkter niet te zijn. omdat NEO slechts vier punten meer telt dan Hoek. Hoek mag dan ook een reële kans op winst of toch mini maal een gelijkspel worden toegedacht, al is het uiteraard een eerste vereiste, dat eenzelfde mzetrals vorige week za terdag tegen SSS getoond wordt. derde klas Voor de derde klasser Zaamslag wordt het morgen een superbelangrijke dag. In de vierpuntenwedstrijd tegen het on deraan staande Smerdiek kan de for matie van Ad Versluijs zich immers een heel eind in veiligheid spelen en zich verzekeren van wéér een jaar derde klas. Omdat Zaamslag thuis speelt en omdat bovendien Smerdiek de laatste weken nauwelijks nog punten heeft bin nengehaald, gaan de Zeeuws-Vlamin gen als favoriet van start. In geval van winst voor de thuisclub is de strijd om de degradatie in de derde klas zo goed als gestreden en lijkt Smerdiek het kind van de rekening te worden. vierde klas In de vierde klas komt morgen van de Zeeuws-Vlaamse clubs enkel Sluis in actie. Terneuzense Boys is vrij. Na lange tijd een uitzichtloze positie te hebben ingenomen is Sluis de laatste weken hard op weg de achterstand op de overige degradatiekandidaten weg te werken. Drie punten uit de laatste drie wedstrijden hebben de formatie van de vertrekkende Rinus Verberk- moes tot op éèn punt van Rillandia' ge bracht, een achterstand, die volop per spectieven biedt, temeer daar Sluis nog een inhaalwedstrijd tegoed heeft. Morgen wacht de uitwedstrijd naar We- meldinge, dat zich opmaakt voor een laatste poging om in de top van de rang lijst te komen Voor beiden is het duel dan ook bijzonder belengrijk. Een ge lijkspel zou al geen gek resultaat voor de Zeeuws-Vlamingen zijn. ZAAMSLAG - Anderlecht kan nu wor den afgeschreven in de strijd om de Belgische titel, na de onverwachte 3-2 nederlaag tegen Beringen. Ook Stan dard Luik kwam het afgelopen week einde niet zonder kleerscheuren door en verloor van Winterslag, waardoor Club Brugge alleen leider werd. Loke ren en RWDM blijven ook nog uitste kend meedraaien en in het komende weekeind zal blijken of Standard zich kan handhaven in de top van de eerste klasse, nu RWDM de tegenstander heeft. In de eerste klas wordt er eveneens nog een interessante strijd verwacht tussen de ploegen om en nabij de zesde plaats, die aan het einde van de nt ook nog recht geeft op deelname aan de strijd om de UEFA-Cup. Voor die plaats ko men momenteel Lierse, Cercle Brugge en Beveren in aanmerking. Onderaan is het doek over Hasselt inmiddels zo goed als gevallen. Niet minder dan acht punten scheidt hen van het als voor laatste geklasseerde Berchem. brugse derby Voor de Zeeuws-Vlaamse voetballief hebbers wordt de Brugse derby tussen Cercle en Club waarschijnlijk de inte ressantste krachtmeting varj het ko mende weekend. Club mag als lijstaan voerder in feite niet verliezen. Cercle echter, mag ook niet veel puntenverlies meer lijden, nu deze tweede Brugse ver tegenwoordiger verrassend hoog scoort dit seizoen, waardoor een deelname aan Europees voetbal tot de mogelijkheden behoort. Een ongekende weelde voor Cercle, dat in jaren niet zo'n hoge posi tie heeft ingenomen. Al met al kan het een zinderend treffen worden in het Brugse Olympia-stadion, het thuis- honk van zowel Cercle als Club. Lokeren heeft zich inmiddels goed her steld na de mindere periode, die de costvlamingen hebben doorgemaakt. Vooral met de terugkeer van de Pool Lubanski - lange tijd uit de roulatie ge weest wegens een blessure - üjken de problemen opgelost. Winterslag moet dan ook het volgende slachtoffer gaan worden. Voor Beveren - in dit seizoen de kampioen van de gelijke spelen - breekt er ook nog een moeilijke slotfase aan van deze competitie. Ook tegen hekke- sluiter Hasselt kon afgelopen zondag niet worden overtuigd. De uitwedstrijd tegen Waregem is zeker niet een ont moeting. die zonder zorgen kan worden tegemoet gezien. De overige wedstrij den in de eerste klasse: Berchem-Berin- gen, Anderlecht-Antwerp. Waterschei- Luik. Standard-RWDM, Lierse-Spor- ting Charleroi en Hasselt-Beerschot. De toonaangevende rol, die AA Gent al sinds lange tijd speelt in de tweede klas, lijkt niet weerstaan te kunnen worden. De ruime voorsprong van vijf punten op Kortrijk en elf op Sint Niklaas kan hen in feite freewhclend naar de finish toebrengen. Een uitwedstrijd richting Walenland is voor vele Vlaamse clubs een lastige op ga ve. Niet alleen door de slechte velden, daar maar meer nog door het fanatisme van zowel spelers als publiek. AA Gent moet daarom behoorlijk op zijn tellen passen met de ontmoeting tegen Olym pic Montignies voor de boeg Kortrijk zal op minder tegenstand stuiten bij Union, dat een regelrechte degradatie kandidaat heet te zijn door de lage klas sering op de ranglijst. Sint Niklaas blijft goed meedoen en ook voor deze ploeg is het seizoen al een geslaagde onderneming door het con stant meedraaien in de top. Zondag te gen Eendracht Aalst, waar de ex-doel man van het Belgische elftal Jean Trap- penlers nog wekelijks een puike wed strijd staat te keepen, mag er niet verlo ren worden, zeker nu Sint Niklaas nog altijd niet zeker is van deelname aan de nacompetitie. De overige wedstrijden in tweede klas se: Harelbeke-Jet Brussel, Tongeren- Raclng Mechelen, Diest-Boom. La Lou- viére-Hoeselt, KV Mechelen-Sint Trui den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 41