jazzconcert TENTOONSTELLING SCHOLIEREN IN GEMEENTEHUIS IN HULST Jm Uitgaan in België aardenburg weer in teken van matthaus i ill H 1.81 F V't ilga.3 F37*n extw CHRIS BARBERS BAND IN ACTIE IN HULST amsterdams fodorkwintet 'bedden'in de brugse korffkelder VRIJDAG 14 MAART 1980 Het Hulster gemeenschapscentrum Den Dullaert heeft vanavond, (vrijdag) één der meest vooraanstaande jazzbands in Europa onder haar dak: The Chris Barber Band. De Engelse band, die gevormd wordt door Pat Halcox, Roger Hill, Norman Emberson, John Crocker, Ian Wheeler, Vic Pitt en Johnny MC Callum en natuurlijk Chris Barber brengt vanavond vanaf acht uur een veelvoud aan klanken op het terrein van Jazz en blues tengehore. Het verhaal van Chris Barber begint aan het eind van de jaren vijftig toen de traditionele jazz in heel de wereld haar hoogtepunt bereikte. Tegelijkertijd deed zich in Europa een curieuze schei ding voor: In Frankrijk, Zwitserland en Nederland ging de belangstelling steeds meer uit naar de muziek van Sid ney Bechet, terwijl in Duiteland en Scandinavië de traditionele New Or- leans-jazz van George Lewis en de zij nen de voorkeur kreeg. Langzaam maar zeker drong deze muziek echter ook door in Groot-Britannié en al gauw gold Ken Colyer's band als een van de beste vertolker van deze muziek aan deze kant van de oceaan. Het kan geen toe val zijn dat twee van de beste Europese bands van dit moment geleid worden door leden van de legendarische Co- lyers band: Monty Sunshine en Chris Barber. In de loop van de jaren ontwik kelde Barbers gezelschap een steeds duidelijker, perfecter en persoonlijker stijl. Maar naast het fijne geluid wat de band brengt is de grootste verdienste van Chris Barber en de zijnen dat ze niet alleen Brits zijn gebleven. Geen en kele Engelse jazzband heeft zoveel rondgereisd en gaf zoveel optredens on der zulke uiteenlopende omstandighe den. Er wordt weieens gezegd dat The Chris Barber Band de eerste was die afgerekend heeft met het idee dat En gelse bands, hoe goed dan ook, alleen maar indruk maken als ze op eigen bo dem spelen. Het is ondoenlijk een op somming te geven van de plaatsen waar de band opgetreden is. of van het aantal festivals waar Chris en de zijnen aan meededen De band speelde samen met veel groten uit de jazz- en blueswereld om dan toch een voorbeeld te noemen een jamesession met Mudy Waters tij dens het Capitol Jaz? Festival in Lon den. Ook vanavond in Hulst zal de Chris Barber Band laten horen dat het weldegelijk doenlijk is om perfect tradi tionele jazzmuziek te spelen zonder daarbij een eigen gezicht en repertoire te verliezen. Niet voor niets voegde Chris Barber bijvoorbeeld weer veel blues-elementen in zijn muziek, iets dat toch getuigt van een eigen visie. De or ganisatie van het concert in Hulst - een aanrader voor elke jazzliefhebber - is in handen van Uit in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. let Amsterdams Fodorkwintet geeft morgenavond (zaterdag) een con cert in de hervormde kerk van Sint Kruis. Het kwintet bestaat uit Marieke Schneemann (fluit), Bart Schneemann (hobo) Herman de Boer (klarinet), Si mon de Ley (hoorn), Ronald Karten (fa got) en werd in 1975 gevormd. Het vijf tal besloot toen uit het Amsterdams Philharmonisch orkest te stappen en met een blaaskwintet op eigen benen verder te gaan. In de vijf jaar dat het kwintet nu be staat heeft het een gevarieerd en uitge breid programma opgebouwd. Op het repertoire is zowel muziek van Mozart als werk van Avant-garde-componisten te vinden. Verschillende Nederlandse componis ten hebben werken opgedragen aan het Fodor-kwintet. Men ontleende overi gens de naam aan Carl Anton Fodor, een musicus die zich in 1792 in Amster dam vestigde (hij werd in Venlo gebo ren) en daarna een grote inspirator en leidend figuur van het Amsterdamse muziekleven werd. Het Fodorkwintet toerde veel door binnen- en buitenland en maakte verschillende opnamen voor de Belgische en Nederlandse radio. Veel waardering was vooral voor hun stijlgetrouwe vertolkingen van de Dan- zi-, Reicha- en Mozartkwintetten. Het Fodorkwintet vertolkt morgen avond in Sint Kruis achtereenvolgens Divertimento nummer 9 in bes grote terts (kv 240) van W. A. Mozart, Fonte- rama van W. Eisma, Quintet in Es grote terts a opus 88 van A. Reicha en Quintet in es grote terts van F. Lachner. Het concert in de kerk in Sint Kruis begint om 20.00 uur (organisatie Uit in West-Zeeuwsch-Vlaanderen). De te komedie 'Bedden' van Dimitri Frenkel Frank is in België nogal popu lair. Werd erin Nederland op het thea- terprodukt, dat de schrijver zelf met Liesbeth List op de planken bracht, nogal wat kritiek geuit de Belgische versie van het stuk gooit hogere ogen. In de Korffkelder van het theater De Korre inBrugge draaide bedden maan denlang met veel succes. Inmiddels is besloten om komende maand en ook nog in april weer een reeks voorstellin gen van Bedden te geven. Het programma is opgebouwd rond vier scènes. Die zijn soms grappig, soms duidelijk serieuzer van toon. Tot die laatste categorie hoort de scene waarin we een man en een vrouw in een slaap kamer zien, ze hebben moeilijkheden met elkaar. Buiten op straat wordt plots een man neergeschoten. Even rea geren de twee dan gaan ze weer over tot de orde van de dag. Hoe anders zijn de volgende scenes waarin we achtereen volgens geconfronteerd worden met een diplomaal en zijn vrouwelijke tolk. een bijna verlopen pornofilmster en haar manager, een echtpaar dat het niet meer ziet zitten, een psycholoog! schrijver en een fotografe. Acht ver schillende mensen met één centraal iets: hun verhoudingen met elkaar of met een duur woord: de intermenselijke relatie. Bedden wordt in Brugge ge speeld door Rita Lommée, Roger Dewil- de. An van Hout en Jo Delvaux. De voorstelling in de Brugse Korffkelder is te zien vanavond (vrijdag) en morgen zaterdagvolgende week vrijdag en zaterdag en 26f27, en 28 maart. In april worden nog voorstellingen gegeven op de 3e, 9e, 10e en 12e van die maand. Alle voorstellingen beginnen om 20.30 uur. Drie leden van het Aardenburgse Bach-comité voor de Sint Baafskerk ook dit jaar weer het decor voor de uitvoering van de Matthüus-Passion. Vlnr. W. van Helden, N. Janssen en E. Culenaere Op 'p zondag 23 maart wordt in Aar denburg voor de 27e keer de Matthaus- Passion van Johann Sebastiaan Bach opgevoerd. De uitvoerenden zijn onder anderen: Renée van Haarlem (so praan), Marja Pool (alt), Kurt Equilus (tenor) en Hermann Chr. Polster (bas). Verder werken mee het koor van de Nederlandse Bachvereniging en het Amsterdams Kamerorkest. Het geheel staat weer onder leiding van dirigent Charles de Wolff. Nieuw in de uitvoering van dit jaar is het jongenskoor. Voor het eerst zal het openingskoor van de Matthaus-Pas- sion opgeluisterd worden door het jon genskoor van de Zeeuwse Koorschool in Goes. De organisatoren verwachten een nog grotere belangstelling dan vori ge jaren. De heer E Cuelenaere, lid van 'Het Bachcomité'. dat de jaarlijkse Matthaus-uitvoering organiseert, somt als een ervaren verkoper de kwaliteiten van de komende uitvoering, en van de ruimte waarin die gegeven wordt. op. „Die Kurt Equilus. die de Evangelisten partij heeft, is tenor bij de Wiener oLdató-opera, en zonder overdrijving ccn van de beste tenoren ter wereld. De uitvoering van dit jaar in de Sint-Baafs- kerk gebeurt in bijna dezelfde bezetting als bij de TV-opnamen in Naarden, vo rig jaar. En dan de Sint-Baafskerk. Er kunnen duizend mensen in het midden schip, en die hebben dan geen last van pilaren, die het uitzicht bederven. Ja. we mogen de monniken van Sint-Baafs uit Gent wel dankbaar zijn dat ze ruim duizend jaar geleden de Sint-Baafskerk in Aardenburg gebouwd hebben". De heer Cuelenaere vervolgt zijn lof zang: „Aardenburg wordt stilaan ver eenzelvigd met de Matthaus-^assion. Als je in Holland of Vlaanderen ergens komt en je zegt dat je uit Aardenburg komt, dat reageren de mensen meestal met "ah. van de Matthaus Passion". De uitvoering van de Matthaus-Pas- sion begint om twee uur en is rond zes uur afgelopen. Er is een pauze om streeks 15.20 uur. Overigens is het aan te raden om tijdig aanwezig te zijn, daar het uitzicht als men helemaal achterin de kerk komt te zitten, beperkt is. on danks de bouwstijl van de monniken van Sint-Baafs. duizend jaar geleden. T I s Tqr- üsa Een deel van het panorama van Hulst. Inde burgerzaal van het Hulster stad huis is tot en met 28 maart een tentoon stelling te zien die is gemaakt door leerlingen van de Janseniusscholenge- meenschap en van de nijverheids school SinUMartha in Hulst. Opval lendste onderdeel van de tentoonstel ling is een groot panorama van Hulst, dat is getekend door alle leerlingen van dc brugklassen van de scholenge meenschap. Iedere leerling heeft als het ware een bouwsteentje geleverd in de vorm van een tekening van een karakteristiek stadsonderdeel. Die tekeningen vor men samen de scholierenvisie op de 800 jaar oude stad Hulst. De bedoeling was dat het panorama gesierd zou worden met poppen in klederdracht, die zijn ge maakt door de leerlingen van de nijver heidsschool. Die poppen zijn echter zo mooi geworden, dat men vreest na de tentoonstelling minder poppen te zul len hebben dan aan het begin. Daarom is besloten jle poppen in aparte vitrines onder te brengen. Verder maakt een stadsgezicht onder deel uit van de expositie. Daarin zijn vervat de verschillende zeer aardige as pecten van Hulst, de ruines, enkele zeer oude bouwwerken bijvoorbeeld, tot en met de ultra-lelijkheid die wordt uitge straald door het stadskantoor aan de wallen. De tentoonstelling is te zien tijdens kantooruren en op zaterdag en zondag van twee tot vijf uur. ZEEUWSCH-VtAANDEREN THEATER Gent NTG: 'Rashomon'. toneelspel van Fay en Michael Kanin door het Ne derlands Toneel Gent. Vertaling van Hugo Claus, regie: 'Jo Gevers. Te zien: vanavond, vrijdag. 20.00 uur, morgen, zaterdag. 20.00 uur, zondag 15.00 uur. maandag en don derdag 20.00 uur. Vertikaal: 'Het verloren paradijs', toneelspel van W. Gordon Smith. De voorstelling werd bekroond op het festival van Edinburgh 1978. Regie is in handen van André Ver- maereke en Walter Verstraete maakte de vertaling. Vrijdag en za terdag en ook nog woensdag om 20.15 uur. Arena: 'La cage aux folies', Jean Poiret's komedie bewerkt door Werner Kopers in de regie van Dré Poppe. Vanavond (vrijdag), mor gen (zaterdag), woensdag en don derdag telkens om 20.15 uur. Arena: 'Tijdelijk geschift', cabaret voor tieners en andere volwasse nen. Maandag 20.15 uur. Area: 'De training van de kam pioen voor de koers', toneelspel van Michel Deutsch over een drie hoeksverhouding in een klein pro- vindiestadje. Regie: Pol de Hert, de vertaling is van de hand van Maggy van Herreweghe. Te zien op zon dag, dinsdag en woensdag om 20.00 uur. OPERA KOG: 'La Traviata', opera van Gui- seppe Verdi die hem na het succes van Rigoletto echt wereldberoemd maakte. Titelvertolkster in deze opera is Violetta Valery, een courti sane die op een meesterlijke ma nier thematisch en muzikaal haar rol uitbeeldt en het publiek van het preludium tot aan haar dood in haar ban houdt, Zij is een courtisa ne zoals gezegd en dat betekent dat zij zich laat onderhouden door rijke heren uit de burgerij of de kleine adel. Problemen doemen echter op wanneer zij verliefd wordt op een jonge dichter. Diens vader verzet zich met man en macht tegen deze verhouding om 'de goede naam van de familie te behouden'. Ze besluit hem met rust te laten maar zijn lief de is te sterk: hij gaat naar haar op zoek. Een veelgebruikt thema waar veel tranen aan te pas komen. Deze onmoglijke liefde eindigt echter niet zoals vele anderen: ze pleegt geen zelfinoord en wordt ook niet vermoord, ze sterft 'gewoon' aan tu berculose, de plaag van de negen tiende eeuw. De regie bij de Ko ninklijke Opera te Gent is in had- nen van Emile Dejonghe, dirigent is Emest Maes. Het Koninklijk Bal let van Vlaanderen verleent mede werking. Choreografie is van Èduardo Cifuentes. Te zien KOG, zaterdag en dinsdag beide dagen vanaf 20.00 uur. FILMS Antwerpen Rex: 'C'est pas moi, c'est lui', van Pierre Richard. Dagelijks: 12.00- 14.00-16.00-18.00-20.00-22.00 uur. Rex Club: 'De Ehe der Maria Braun', van Rainer Werner Fass- binder met in de hoofdrol Hanna Schygulla. Dagelijks: 12.00-14.20- 16.40-19.00-21.20 uur. Odeon: 'Brigade Mondaine: de sek te van Marrakech'. Dagelijks: 14.00-16.00-18.00-20.00-22.00 uur. Astrid: 'De krokodil en het nijl paard', actiefilm met knokkers- van-het-eerste-uur Bud Spencer en Terence Hill. Vedome: 'De proefkonijnen', Ne derlands/Belgische produktie met onder andere Peter Faber en Jan Decleir. Dagelijks: 14.00-16.00- 18.00-20.00-22.00 uur. Savoy: 'De prof en de pestkoppen', van Lariano Laurenti. Dagelijks: 12.00-14.00-16.00-18.00-20.00-22.00 uur. Astra: 'Elvis, the movie!. het le vensverhaal van The King com pleet met zijn overgetelijke mu ziek. Regie van John Carpenter. Rubens: 'Ryan's daughter', een vrouw tussen een mislukt huwelijk en een nieuwe stormachtige affaire. Met Sarah Miles en Robert Mit- chum. Dagelijks: 14.30-20.00 uur. Capitole: 'The meanest men of the west', het geweldadige leven van de twee vervloekte vagebonden Char les Bronson en Lee Marvin. Dage lijks: 14.00-16.00-18.00-20.00-22.00 uur. Quellin: 'Phantasm', griezelen in een lijkenhuis. Dagelijks: 14.00- 16.00-18.00-20.00-22.00 uur. Metro: 'The sheriff and the satellite kid', vreemde ontmoeting en bui tenaardse knokpartijen van Bud Spencer Dagelijks: 12.00-14.00- 16.00-18.00-20.00-22.00 uur. Emest Borgnine Sinjoor: 'Spetters'. Paul Verhoe ven's romantiek voor de jeugd van dit moment. Hoofdrol van Renée Soutendijk en muziek van Kayak. Ambassades: 'Rockt 2. de bokser neemt revanche', film van en met Sylvester Stallone. Dagelijks: 12.00-14.00-16.45-19.10-21.35 uur. Stadrandzalen Festa: 'Airport '80. De Concorde', verfilmde aanval op het snelste vliegtuig ter wereld. Met: Alain De- Ion, Sylvia Kristel en Robert Wag ner. Dagelijks: 13.00-15.30-18.00-20,30 uur. Roma: 'The China Syndrome', Ja ne Fonda. Jack Lemmon en Mi chael Douglas leren leven met angst. Dagelijks: 20.00 uur. Zondag en woensdag doorlopende voorstel ling vanaf 14.00 uur. Palace: 'Spetters', van Paul Ver hoeven. Dagelijks: 17.00 en 20.00 uur. Zaterdag, zondag en woensdag doorlopende voorstelling 14.00- 17.00-20.00 uur. Nachtvoorstellingen Metro: 'Karamurat', een Kung-fv avontuur met actie en spectafe Vanavond, vrijdag, en zaterd» 24.00 uur. Ambassades: 'Melody in love', tisch spel met Melody O'Bryy Vanavond (vrijdag) en morgen terdag) vanaf 24.00 uur. Brugge Memlinck: 'De Vrek', dagelijks 20.00 uur. zaterdag en woensdii 14.30 en 20.00 uur en zondags 14 m 17.15-20.00 uur. Zwart-Huis: 'Spetters', voor d* tweede week Paul Verhoeven romantiek, erotiek en agressie o« in Brugge. Dagelijks: 20.00 uur, vr.. dag en zaterdag: 20.00 en 22.00 u"'- en zondag: 14.30-17.15-20.00-22ft uur. Rembrandt: 'Jungle Book', da& lijks: 19.30 uur. Zaterdag en zo- dag: 14.30-17.15-19.30 uur. Woensdag: 14.30-19.30 uur. Op een namiddag in 1913 rijden vijf als cavaleristen geklede ruiters ht. grensstadje San Rafael binnen. Zij stijgen af voor het kantoortje van ci spoorwegmaatschappij en plegen daar een bliksemsnelle overval. Als 4 weer naar buiten komen, worden zij opgewacht door een cordon van schij ters, die zich verschanst hebben op de daken van de gebouwen rondomht: plein. Zo begint de film 'The Wild Bunch'die deze week te zien is mint Terneuzense Luxortheater. Hoewel tijdens de schietpartij een enorm blod- bad ontstaat, weten de overvallers te ontkomen waarna de jacht begint De hoofdrollen in 'The Wild Bunch' worden gespeeld door William Holden, Emest Borgnine, Robert Ryan, Edmond O'Brien en Warren Oates. De regie is van Sam Peckinpah. De vertoningen: vrijdag 20.00 uur. zaterdag 211 i uur, zondag 16.00 en 20.00 uur, maandag 20.00 uur. De Koning van Engeland in Hulst brengt deze week maar liefst zes films Nog steeds 'Spetters'op het witte doek: vrijdag 20.00 uur, zaterdag IS (5fi 21.15 uur. zondag 16.00,18.30 en 21 DO uur, maandag en dinsdag 20.00 uw Voorts: zeven stukken slaan erop los t vrijdag 20.15 uur. zaterdag 19 00 ft 21.00 uur, zondag 16.00 en 18.45 uur, dinsdag 20.15 uuri, 'Captain Lust' t vrijdag 22.30 uur, zaterdag 19.30 en 23.15 uur. zondag 14.30,1615 en 19.00 uur. maandag 14.30 en dinsdag 22.15 uurt: 'Rabbi Abraham in hel iriZdr westen', (vrijdag 20.00 uur, zaterdag 21.15 uur, zondag 13.45 en 21.00 uun. 'Emmanuelle 2' tvrijdag 22 15 uur, zaterdag 23.00 uur, zondag 21.00 uur. maandag 20.15 uur), en tenslotte 'Mickey Mouse, vijflig jaar jong' 'zondag 13.45 uurt. *|j Evenals De Koning van Engeland heeft ook het Terneuzense Luxorie Nederlandse speelfilm 'Spetters' nog steeds op het programma staan. De produktie behoeft eigenlijk geen nader betoog meer. In de hoofdrollen- Maarten Spanjcr, Renée Soutendijk, Saskia ten Batenburg, Hans van Ton gen en Toon Agterberg. De regie is van Paul Verhoeven. De vertoningen: vrijdag 20.00 uur en 22.30 uur, zaterdag 14.00, 19.30 en 21.45 uur, zondag 13.45,16.00 en 20.00 uur, maandag, dinsdag en woensdag telkens om 20JH uur. Hetfilmprogramma in Temeuzen wordt afgesloten met 'Steel', mannentan staal. Vrijdagavond 22.30 uur, zaterdag 14.00 en 19.30 uur. zondag 13ASW en dinsdag 20.00 uurJ Tenslotte het Ledeltheater in Oostburg. Andermcw draait daar de evergreen 'Gejaagd door de wind'. Wie heeft die film In*®" dels eigenlijk niet gezien? 'Gone with the wind', zaterdag om 20.00 W- zondag 14.00 en 20.00 uur, maandag 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 36