Verhuur vakantieappartementen heeft voorkeur boven verkoop Sasse raad maakt profiel van gemeentesecretaris NAAMBORD 'ST WILLIBRORD' IN MIDDELBURG ONTHULD Wissel Zeeuws-Vlaanderen MEDEWERKER INGENIEURSBUREA U IN DOMBURG: en IRC Plaats uw familie berichten in dePZC tfRUDAG 14 MAART 1980 DOMBURG - „Sociaal gezien geniet verhuur van vakantieappartementen en -bungalows, zoals lie mogelijk bij 't Hof Domburg komen, de voorkeur boven verkoop. Er wordt een grotere levolkingsgroep mee bereikt. Hoewel je bij verhuur voor een belangrijk deel bent aangewezen op iet hoogseizoen van acht weken zou het toch ook mogelijk moeten zijn de woningen buiten die leriodete huur aan te bieden. Verkoop hoeft overigens verhuur niet uit te sluiten. In tijden dat ze ,rgeen gebruik van maken kunnen de particuliere eigenaars hun woningen ook te huur aanbie- i Of dat hier ook zou kunnen gebeuren is natuurlijk een tweede". ïiai donderdagmorgen de heer A. J. Janssen, medewerker van het in- ^veuisbureau •Oranjewoud" uit Hee- r;sn en een van de opstellers van 'concept-recreatieplan voor 't Hof De heer Janssen ging tijdens lering van de commissie voor jke ordening van Domburg, in jèvele vragen die uit een meer orién- aiediscussie over de planologische iKten van het recreatieproject naar ifcramen. Tot een advies aan b en n de commissie nog niet komen, jal de volgende vergadering (21 ji worden opgesteld. ij name het CDA-commissielid L Uit! bracht na een korte inleiding Hóe heer Janssen, een groot aantal ian naar voren Daarbij vroeg de ierWattel zich af of de situering van tj'embad op korte afstand van de laafplaats niet wat ongelukkig was. gezien het lawaai dat een zwembad j; met zich meebrengt. Volgens de Janssen zou dat echter nogal mee- èn. „Het wordt zeer waarschijnlijk overdekt zwembad, waarvan de en- de andere kant op wordt gesi- itd", aldus de medewerker van Ujeffoud', ^Irklpweg her Wattel had ook wat moeite met functie van ontsluitingsweg, voor iomstige verblijfsrecreanten op urvergadering )e Lustige Hengelaar' HST-De hengelaarsvereniging 'De s® Hengelaar' uit Hulst houdt za- rizzl5maart de algemene jaarverga- Êgineafé 'De Ster' te Hulst. Na de g.T-g door de voorzitter volgen de teüelijke jaarverslagen van de se- $nsen de penningmeester. Secreta- iLq^Vos treedt af en stelt zich niet ^herkiesbaar. Periodiek aftredend Kstuurslid Fr. Braem, hij stelt zich uw voor een zittingsperiode her- jar. Tijdens de vergadering zal de aller terugblikken op het voorbije en en daarnaast mededelingen ïover het nieuwe seizoen. De verga- [ingbegint om 19,300 uur, ïo\töt controleerde bromfietsen in Oostburg OOSTBURG - De rijkspolitie van de gr«ep Oostburg heeft donderdag bij eabromTittsencontrole vijf overtre- diuftnsKonstateerd. Defcüran de tien gecontroleerde terser bleek niet aan de wettelijke I rasteren te voldoen. De overtre- dSpc ishelsten het ontbreken van I jsm'spatbord en het 'opgevoerd' zijn I ra de bromfietsen. 't Hof, die aan de Schelpwcg is toebe dacht. Dal zou naar zijn mening de ver keersdruk op de kom van de kern Dom burg alleen maar doen toenemen. In verband daarmee vroeg de CDA-er zich af of het recreatieproject niet ge koppeld zou moeten worden aan de realisering van de rondweg om Dom burg. Dat laatste vond de commissievoorzit ter. burgemeester P A D. H. Diepen horst. niet direct aanvaardbaar. ..Het kan nog wel jaren duren voordat die rondweg er ligt. We zijn nu al zo lang met 't Hof Domburg bezig dat we daar niet op kunnen wachten De mogelijk heid zoals die hier is aangegemoet ge zien worden als een tussenoplossing. Daarbij ls er van uitgegaan dat. indien de rondweg er komt. een zuidelijke ont sluitingsweg eenvoudig gerealiseerd kan worden, Ook mag niet worden ver geten dat via de Schelpweg de dagre creanten eenvoudig de aan de noordzij de van het plan gesitueerde parkeer plaats kunnen bereiken", stelde de bur gemeester. Hij voelde eveneens weinig voor de suggestie van de heer Wattel. de toekomstige exploitant van het project bij de indeling van het terrein te betrek ken. Burgemeester Diepenhorst ..We zullen hier als gemeente, en ik dacht dat dat al eerder door de raad is uitge sproken. zelf moeten uitmaken wat we hier toelaatbaar vinden en wat niet". Bezwaren Het PvdA-commissielid mevrouw M. L. Karelse-Wclleman tekende in het bijzonder bezwaar aan tegen het kop pelen van het dagrecreatieve- aan het verblijfsrecreatieve gedeelte. „Mijn fractie zou deze onderdelen wat meer geschieden willen zien. Niet zodanig dat ze "verknipt' worden maar wel dat er bijvoorbeeld twee bestemmings plannen voor komen", verklaarde me vrouw Karelse. Voor de heer L. Wondergem (Christelij ke groepering) was dat een nieuw as pect. „Daar moet ik toch nog eens over denken", stelde hij. Desondanks stelde hij behoorlijk wat 'lichtpunten' te zien om, wat betreft een definitief plan, bin nen de raad op een lijn te komen. Een mening, die door commissievoorzitter Diepenhorst geheel werd onderschre ven. OOK BENOEMINGSPROCEDURE BEKEND HUIDIGE FUNCTIONARIS VERTREKT 1 MEI SAS VAN GENT - De nieuwe secretaris van dc gemeente Sas van Gent moet goede organisatorische kwaliteiten bezitten en moet ervaring en inzicht hebben in het gemeentelijke apparaat. Hij moet kunnen functioneren als coördinator, manager en teamleider en moet bovendien kunnen bogen op een algemene ontwikkeling op het be stuurlijk vlak. De nieuwe secretaris behoeft niet per sé een man te zijn: vrouwelijke sollicitanten zijn zeker niet kansloos. Dat profiel schetste donderdagavond de gemeenteraad van Sas van Gent van de nieuw te benoemen gemeentesecre taris. De huidige secretaris M. C. Bom- belijn gaat donderdag 1 mei met pen sioen. Voor PvdA-raadslid J. W. Plat- schorre was dat aanleiding om via een motie een profielschets af te dwingen. Platschorre: „Het ambt van secretaris is een hooggekwalificeerde functie en zeker in de gemeente een voorname post". Hoewel de confessionele fractievoorzit ter J. J. Bockstael niet tegen de motie stemde, achtte hij een profielschets voor een secretaris beoaald niet nood zakelijk: ..Het is immers geen politieke functie, maar een zuiver ambtelijke" Gemeentebelangenraadslid Groot Sas L. E. M Marquinie en G. J P. van Waes (Gemeentebelangen) vonden een pro fielschets echter juist wel belangrijk. Marquinie stelde ..Een goede secreta ris is bijzonder welkom in de gemeente. Een man, die de functie eervol kan bek leden" Hoewel de PvdA als enige fractie met een uitvoerige wensenlijst kwam. vond de raad zich uiteindelijk in een voorstel van b en w. Op korte termijn zullen in een viertal bladen sollicitanten voor de vacature worden opgeroepen. Meer moeilijkheden dan de profielschets le verde de benoemingsprocedure op. B en w stelden voor een ambtelijke-en een raadscommissie in te stellen voor een advies. Vrijwel alle fracties wezen daar op op het gevaar van een ambtelijke commissie. „Ambtenaren moeten dan oordelen over ambtenaren. Vooral als een sollicitant uit de eigen gelederen voortkomt, kunnen vooroordelen naar buiten komen". Uiteindelijk werd overeengekomen, dat de ambtelijke commissie (bestaan de uil vier afdelingshoofden) pus in tweede instantie bij de benoemings procedure zal worden betrokken. De grootste schifting is dan al achter de rug. Wed s t rij dpr ogr a 111 m a van 'De Knorhanen' HEIKANT - De zeehengelclub 'De Knorhanen' te Heikant heeft tijdens een bestuursvergadering in zaal Boog- aert te Heikant haar clubwedstrijden voor dit jaar vastgesteld. Alle wedstrij den tellen mee voor het clubkampioen schap. De winnaar zal op zaterdag 22 november tijdens de jaarlijkse feest avond in zaal Boogaert te Heikant ge huldigd worden. Alle wedstrijden wor den .gehouden bij het Oude Gemaal te Ossenisse. De wedstrijddata zijn zon dag 16 maart van 12,00 tot 15.00 uur; zondag 13 april van 12.00 uur tot 15.00 uur; zondag 11 mei van 11.00 tot 14.00 uur; zondag 29 juni van 14.00 uur tot 17.00 uur; zondag 13 juli van 14.00 uur tot 17.00 uur; zondag 10 augustus van 13.00 uur tot 16.00 uur; zondag24 augus tus van 12.00 uur tot 15.00 uur. zondag 7 september van 12.00 uur tot 15.00 uur; zondag 5 oktober van 10.00 uur tot 13.00 uur; zondag 9 november van 13.00 tot 16.00 uur. Informatie-avond over re-animatie in Terneuzen TERNEUZEN - De Nederlandse Hart patiënten Vereniging (NHV) gaat in, verschillende plaatsen van het land cursussen re-animatie houden. Op maandag 17 maart wordt daarover in het Terneuzense Zuidlandtheater een informatie-avond gehouden, aanvang 20.00 uur. Re-animatie is het verrichten van han delingen, om iemand met ademhalings- en hartstilstand in leven te houden. De ze handelingen zijn hartmassage en mond-op-mond beademing. Het doel van de cursus is dan ook mensen op te leiden in die twee technieken. Geble ken is namelijk, dat de eerste minuten bij circulatie- of ademhalingsstilstand van groot belang zijn: hulp van leken vergroot de overlevingskansen aan zienlijk. Een onderzoek in Oslo weest uit, dat bij juiste, directe hulp door leken het over- levingspercentage steeg van acht naar 36 procent. De cursusduur bedraagt twee a drie avonden. Op de voorafgaan de informatie-avonden worden demon straties hartmassage en mond-op- mond beademing gegeven onder lei ding van een medisch deskundige. Mevrouw J. G. van 't Weslende-Vervenne bij de pas onthulde gedenksteen in de Kleuterschool in Sas van Gent viert 15-jarig bestaan SAS VAN GENT - De rooms-katholieke kleuterschool 'Marie-José' in Sas van Gent beslaat vijftien jaar. Het derde lustrum wordt gevierd op dinsdag 25 maart met onder meer een spelletjes morgen. 's Middags worden enkele filmpjes vertoond. Ook oud-leerlingen van de kleuterschool inu eersteklas sers van de lagere Sint-Michaelschooll zijn voor het jubileum uitgenodigd. |Ja acht Jaar voorbereidingen werd de kleterschool 'Marie-José' in 1965 ge opend. Vier klassen met elk veertig kin deren telde de school destijds. Voor de begeliding van de kleuters zorgden twee leidsters en twee Zusters Francis canessen. Door de jaren heen liep het leerlingental echter drastich terug Het schooltje telt nu nog 45 leerlingen en twee kleuteronderwijzeressen. Activiteiten van personeelsverenigingen te Sas van Gent SAS VAN GENT - De personeelsver enigingen van de Suiker-Unie 'Sas van Gent' en ONA van de GLASFABRIEK EN Zuid-Chemie uit Sas van Gent hou den zaterdag een bootvistocht. Maan dag spelen de leden hun zesde bowling- competitiewedstrijd in het bowlingcen trum 'De Vlaanderen' te Sas van Gent. Op vrijdag 28 maart houdt men een gro te kaartwedstrijd in de bedrijfskantine van de Suiker-Unie. Zaterdag 29 maart is er een handboog- schieting en op 31 maart houdt men de zevende wedstrijd in de bowlingcompe titie. MIDDELBURG - Donderdagmiddag werd aan de gevel van het nieuwe be jaardentehuis op de hoek Lange Noordslraat-Bachtenstecne te Middel burg de naam 'Sint Willibrord' ont huld. De nieuwe letters zijn een ge schenk van de bewoners. De onthul ling werd verricht door de dames C. J. Heerenthals-Dansen en G. A. Hubregt- se-Flissebaalje die zich beiden met de inzameling van de gelden voor het be wonersgeschenk hebben ingezet. Aansluitend onthulde mevrouw J. G. van 't Westende-Vervenne - haar man behoorde eertijds tot de oprichters van het bejaardentehuis - in de hal van het nieuwe bejaardentehuis een gedenk steen met de datum 13 maart, als de dag van de laatste steenlegging. Ook de ge velsteen die in 1952 door pastoor H. Snel in het oude bejaardentehuis - de nieuwbouw is op dezelfde plaats verre- Biljartwedstrijd KLOOSTERZANDE - De biljartclub GBC uit Groenendijk speelde een wed strijd tegen een biljartclub uit Lams- waarde in zaal 'De Vier Jaargetijden' te Lamswaarde. Na een gelijk opgaande wedstrijd wonnen de biljarters uit Lamswaarde met 392 carambols tegen 350 carambols voor de bezoekers. zen - was ingemetseld, was in de hal opgesteld. Het officiële gedeelte werd gevolgd door een feestmiddag voor de bewo ners. Een koffie- en theepauze en een aperitief gingen vooraf aan een geza menlijk diner waarbij de heer Borstlap op het hammondorgel voor gezellige muziek zorgde. Vandaag, vrijdag, verzorgt het mode huis C en A in de recreatiezaal van het bejaardentehuis een modeshow spe ciaal afgestemd op oudere mensen. De ze modeshow begint om 14.30 uur. De officiële opening van het nieuwe bejaar dentehuis vindt plaats op dinsdag 22 april. poten op li maart 1980: JUDITH EMMA Ineke Smit Pieter Kroonenberg |832 BC Leiden lepelstraat 11 Met veel verdriet ge ven wij kennis van de geboorte van ons le venloos zoontje Met grote verslagenheid geven wij kennis dat tengevolge van een noodlottig ongeval van ons werd weggerukt onze innig geliefde zoon en broer JOHAN STEIJN rade leeftijd van 16 jaar. J. C. Steijn C. M. Steijn-Smits Rien Simon en Maijan Lizeth Familie Steijn Familie Smits «56 NX Lewedorp. 13 maart 1980 Quarlespolderweg 11 Op heden vrijdagavond zal om 19.00 uur een avondmis worden opgedragen voor zijn zielerust In de parochiekerk van de H. Eligius te Lewe dorp. De plechtige uitvaartdienst zal worden opgedra gen op zaterdag 15 maart a.s. om 14.00 uur in voornoemde parochiekerk, waarna de begra fe udal plaatsvinden op het R.-K.-kerkhof aldaar. Samenkomst aan de kerk. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in b«t verenigingsgebouw te Lewedorp. Grote verslagenheid heerst in onze klas door het Plotseling verlies van onze klasgenoot JOHAN ®as 4B, Groene School te Kapelle. Adrie. Jan, Richard. Arthur. Leendert. Peter. Johan. Rene. Martin. Niek, Kenny, Wouter. Johan. Ronald. Bram. Sarina. René. Kapelle, 13 maart 1980 Door een noodlottig ongeval werd van ons weg genomen JOHAN STEYN Wij wensen de familie de kracht toe dit verlies te dragen. Namens bestuur, personeel en leerlingen van 'De Groene School' te Kapelle Kapelle, 13 maart 1980 Door een droevig ongeval is voor ons veel te vroeg op 16-„arige leeftijd van ons weggenomen onze lieve neef JOHAN STEIJN 13 maart 1980 Met grote verslagenheid hebben wij kennis ge nomen van het overlijden van onze collega EVERT VAN BOCKEL Zijn ijver en toewijding zullen bij ons steeds in herinnering blijven. Wij hopen dat zijn vrouw en kinderen de nodige kracht zullen vinden dit verlies te dragen. Directie en medewerkers Pechiney Nederland N V. Op 12 maart 1980 over leed onze fijne vriend en buurman Ons medeleven gaat uit naar zijn vrouw en kinderen. Mevrouw Kok Maddie - Martin Joke - Ab Hennv - Robert Ella - Piet Jannie - Rinus Bep - Teun Cilia - Han Marjan - Jan Middelburg, 12 maart 1980 Na een moedig gedragen lijden is in alle rust van ons heengegaan mijn innig geliefde man en onze lieve vader en opa JACOBUS VAN OOSTEN op de leeftijd van bijna 68 jaar. Kapelle: W. J. van Oosten-Lamper Kapelle: C. J. van Oosten Heinkenszand: J. C. van de Guchte-van Oosten J. van de Guchte René en Wilco 4421 AB Kapelle. 13 maart 1980 Kerkplein 53 De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis 'St.-Joanna' te Goes. Bezoek dagelijks van 16.00-16.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 17 maart a.s. om 14.00 uur vanqit de aula op de algemene begraafplaats te Kapelle. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de aula. Heden werd van ons weggenomen, na een lang durig doch geduldig gedragen lijden, in Huize 'Rustoord' te Colijnsplaat, onze geliefde en zorg zame moeder, groot- en overgrootmoeder A. BREAS-BROUWER weduwe van Joost Breas in de ouderdom van ruim 80 jaar. Vlissingen: L. Breas-Geuze Kats: M, Breas T. Breas-Filius Hoogvliet: P. Kramer-Breas Kats J. Brouwer L. Brouwer-Eikenhout Nagele iN.O.P.) G. G. Breas H J Breas-Nijhuis Kats. G. Breas E. N. Breas-Riemens Klein- en achterkleinkinderen Colijnsplaat. 13 maart 1980 Correspondentieadres: M. Breas. Noordlangeweg 22. 4485 AP Kats De begrafenis vindt plaats maandag 17 maart a.s. om 14.00 uur vanuit Huize 'Rustoord' te Co lijnsplaat. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in Huize 'Rustoord'. Met verslagenheid ontvingen wij het bericht van het overlijden van de heer B. W. SCHIPPER Hij was één onzer beste vrienden. 's-Gravenpolder Familie J. de Visser Brouwershaven: Familie W. P. de Visser 's-Gravenpolder. 10 maart 1980 Plotseling is uit ons midden weggenomen, onze beste zwager en oom EDUARD MARINE'S VAN DER 5 LA AS Fam De Regt Biezelinge, 12 maart 1980 Op 9 maart j.l. is overleden JO WONDERGEM weduwnaar van Bets Annokkee In dankbare herinnering. Jan en Tine Guus en Hannie Ellen. Tanne, Berthe Hans en Melle Warmond. 13 maart 1980 'Huize Manenhaven' De-crematie heeft heden, in bijzijn van de naaste familie, plaatsgevonden. Corresponden tieadres Dr. Vlaanderenlaan 7. Koudekerk aan den Rijn. Heden overleed nog onverwacht onze lieve zorg zame vader, grootvader en overgrootvader JANNIS WILLEM CHRISTIAANSEN onderscheiden met de ere-medaille in de orde van Oranje Nassau, met de gouden medaille 45-jarige commandant vrijwillige brandweer, oud-raadslid gemeente Koudekerke op de leeftijd van 93 jaar. Koudekerke: F. P. J. Chrlstiaansen Vlissingen: W. S. B. de Regt- Christiaansen Koudekerke J P Christlaansen M. P. Christiaansen-de Witte Vlissingen: W. F. Christiaansen C. J. Christiaansen- van der Steen Purmerend. J W. Christiaansen Rotterdam. B. C Julianus-Christiaansen A. Julianus Klein- en achterkleinkinderen Middelburg. 12 maart 1S80 Buitenruststraat 221 Correspondentie-adres: Dorpsplein 36.4371 AC Koudekerke. Pa is opgebaard in het mortuarium van het Ja cob Roggeveenhuis, Buitenruststraat te Middel burg De begrafenis zal plaatshebben maandag 17 maart om plm 3 15 uur op de algemene begraaf plaats te Koudekerke. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebe stelling in het ontmoetingscentrum achter de Ger. Kerk te Koudekerke Heden is uit ons midden weggenomen onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder JACOBA FOSSEN weduwe van Hendrik Dammann in de ouderdom van 87 jaar. Kapelle: Chr. J. Witte-Dammann A. J. Witte Rotterdam: C. W. Dammann N. J. Dammann-van Riet Klein- en achterkleinkinderen Goes. 10 maart 1980 Kamperfoellestraat 19 Correspondentieadres: De Komme 3. 4421 ES Kapelle De crematie heeft inmiddels in de familiekring plaatsgevonden m het crematorium te Middel burg. Heden behaagde het de Heere, tot onze diepe droefheid, na een geduldig gedragen lijden, zacht en kalm, uit ons midden weg te nemen, onze innig geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader HENDRIK MARINUS GUILJAM weduwnaar van Catharina Rijstenbil in de ouderdom van 95 jaar e 6 maanden. Ps. 90 10 's-Heer Arendskerke: H. Schrijver-Guiljam M. Schrijver Borssele: J. Guiljam J. Guiljam-v d. Slikke Tholen: M. Koster-Guiijam J. Koster Krabbendijke M. Guiljam J Guiljam-Jagt Borssele: M. Guiljam M. Guiljam-v. d. Slikke Woerden: J. Guiljam C. Guiljam-Mells Goes: A. Guiljam J. H. Guiljam-de Frel Streefkerk: C. A. v. d. Wal-Guiljam C. v. d. Wal Borssele: M. Quist-Guiljam Klein- en achterkleinkinderen 4454 AG Borssele, 12 maart 1980 Noordsingel 14 De begrafenis zal plaatsvinden D V op maandag 17 maart a.s. des namiddags om 14.00 uur vanuit de vergaderzaal der Ger Gemeente te Borssele Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de vergaderzaal. Begrafenisverzorging v/h A A. Hillebrand. Goes voortgezet door FA. J. HOEKMAN ZN. Langeweg 1 en 10 's-Gravenpolder tel. 01103-1359-1444 Voorlopig worden opdrachten ook nog aangenomen door dhr. A. A. Hillebrand Heernisseweg 9, Goes, tel. 01100-27525. Bij geen gehoor 01103-1359/1444.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 33