eserve van Borsele niet naar et sociaal-cultureel werk ■Heer Hendrikskinderen wil neer informatie van Goes OEFENBED OVERGEDRAGEN AAN RODE KRUIS THOLEN WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN Uit opbrengst Rode Kruis-lopen Plaats uw familie berichten in dePZC -V «|j[)/\G 14 MAART 1980 0 WIN REA CTIE OP P VDA- VOORSTEL: onderdag aan [orde in ommissie JVKENSZAND - Het college van b van de gemeente Borsele wil geen bedrag vanuit de algemene re ilt bestemmen voor het uitvoeren ten aantal voorzieningen in de schillende kernen. Het college (hiermee een voorstel van de heer Voliaard, raadslid PvdA/ PPR van jmd. Als reden voor deze beslissing eerlijke stand GOES totn: Maarten P.. z.v. P. J. Lants- renJ Openneer; Maria J., d.v. E. M. meester en J. A. M. Vermeulen; «j d.v. A. de Witte en M. G. B. K Stefan A-, z.v. A. J. Walhout en C. - Bakker; Angelique. d.v. L. Won- «tni en F- M. A. Hoogesteger; Mart- T'L..z.v. d- c- de Koeijer en N. J. Velde; Catharina P. C.. d v. J. P. fcceauw en J- C. van de Guchte; Se- jjanF..z.v. A. van Hoogen en A. C. janaars: Erik. z.v. C. Leijdens en adenBrenk; Johannes P., z.v. R. seaefelt en J. P. Ooms. deden: J. Wisse. 82 jr.. e.v. J. Diele- £G.J.van Ast, 74 jr., e.v. J. Stoel; A. »al.70jr., e.v. F. de Feiter; M. Rid- 1^62 jr., w.v. J. A. Geene; J. van de.75jr.. e.v. W. de Leeuw; J. Nieu- Mze, 75 jr., e.v. J. de Witte; A. Ka- 178jr., w.v. J. Karelse; C. Ph. de 76 jr., e.v. C. Verheijke; B. Bou- is, 88 jr., w.v. C. P. Hoondert. noemt de Borselse burgemeester G. C. G. van den Heuvel onder meer de grote investeringen die de gemeente te wachten staan. Hij meent dat de ge meente in dit kader wat achter de hand moet houden. De Borselse gemeentéraad besloot in oktqper vorig jaar één miljoen gulden op de post 'algemene reserve' te laten staan. Dit gebeurde tijdens de discussie over de financiering van het te bouwen nieuwe gemeentehuis. Op voorstel van de PvdAPPR-fractie ging de genoem de 1 miljoen gulden niet naar het toe komstige gemeentehuis. PvdA/ PPR-fractievoorzitter P. J. Vol iaard bracht in een vergadering van de gemeentelijke financiële commissie, in februari van dit jaar, naar voren de ren te van deze één miljoen te bestemmen voor verschillende voorzieningen. Hij noemde met name de voorzieningen op sociaal-cultureel gebied, zoals sportac commodaties en verenigingsgebou wen. Volgens de heer Voliaard is het be nutten van de rente een logisch gevolg van de genomen raadsbeslissing van vorig jaar. Burgemeester G. C. G. van den Heuvel laat desgevraagd weten dat voor derge lijke voorzieningen ook ruimte kan ont staan binnen de al vastgelegde investe ringen. Hij wijst hierbij op de rente die gemaakt wordt op bedragen die pas la ter in het jaar voor de voorgenomen voorzieningen aangewend kunnen wor den. Overigens reageert het college van b en w ook negatief op het voorstel van Vol iaard om een natuur- en cultuurfonds in te stellen. De burgemeester spreekt over een 'losse flodder van de PvdA' en stelt dat de gemeente maar één keer haar geld uit kan geven. De fractievoor zitter wilde het geld voor een dergelijk fonds betrekken uit het bedrag dat de gemeente ontvangt bij de verkoop van haar woningbestand aan de Borselse woningstichting. Eén en ander komt aan de orde in de vergadering van de Borselse commissie financiën en economische zaken. De vergadering gehouden doonderdag 20 maart wordt in het gemeentehuis te Heinkenszand en begint om drie uur 's Clubkampioenschappen sneldammen te Sint Philipsland SINT PHILIPSLAND - De clubkam pioenschappen sneldammen van DSVF uit Sint Philipsland werden ge wonnen door J. den Braber De kam pioenschappen werden gehouden in de kleine zaal van 'De Wimpel' te Sint Phi lipsland. Na elf wedstrijden stonden drie leden van de vereniging bovenaan met zes tien punten. Uit de hierdoor noodzake lijk geworden driekamp kwam Den Braber uiteindelijk als winnaar naar voren. Hij kwam hiermee in het bezit van de wisselbeker. De kampioen van vorig jaar, J. van de Velde, werd zesde. De tweede en derde plaats waren ten slotte voor L. van de Velde en J. Joppe. middags. Op de agenda staat verder on der meer de rentevergoeding die de ge meente wil geven aan de projectontwik kelingsmaatschappij Stelleplas bv In een eerder stadium heeft de commissie zich in meerderheid uitgesproken vooi het kwijtschelden van een schuld van 120.000. probf- :n. De :rwerj bezig antcc sorte- heeft mop- »te|oEZEGGINGEN WART-OP-WIT mPSBELANGEN: WE HEBBEN ER RECHT OP" JEER HENDRIKSKINDEREN - tbestuur van de vereniging dorps- injen van 's-Heer Hendrikskinde- ivindtdat het dagelijks bestuur van entente Goes met méér informatie de dag moet komen. „Ook het itstreeks informeren van de ver dorpsbelangen is een taak van jemeentebestuur. We hebben recht gegevens die over 's-Heer Hcn- skindcren bekend zijn", stelde de totvan de dorpsvereniging, mr jg«\,donderdagavond tijdens een letgaderiogin 'Maelstede' te 's-Heer Hendrikskinderen. DetaMran de voorzitter op het Goe- RSasatebestuur gold ook het ach terblijven van een verslag van een BKressber vorig jaar gehouden hoor- EÉgop het dorp. Met name de toe- die b en w hebben gedaan, li ia bestuur van de vereniging ■op-rit hebben. Het verslag van e hoorzitting is de vereniging overi- •ïl toegezegd. Voorzitter Oggel eboraiop n maart 1980: JUDITH EMMA Ineke Smit Pieter Kroonenberg 17.30-11 Ü2BC Lelden p' 151 drecepï Uiusstrs zat' r ran ge- ïestdKI ssens. teL 01 efoon s - het t* jende Coewaei- 3, Ka®» tel. U# liet de ongeveer dertig aanwezigen we ten dat op andere gebieden de relatie met het gemeentebestuur van Goes sterk is verbeterd. Zo sprak hij zyn waardering uit voor het tot stand bren gen van een aantal belangrijke voorzie ningen in het dorp. Een probleem vormt, volgens de heer Oggel, de baldadigheid van de jeugd in 's-Heer Hendrikskinderen. Een goed onderkomen voor de wat oudere jeugd achtte de voorzitter dan ook een drin gende noodzaak. In dit kader was hij verheugd over het initiatief van de werkgroep 'jeugd' om dit jaar weer een jeugdvakantieweek te houden. De vereniging dorpsbelangen wil voor lopig nog geen volledige verantwoorde lijkheid voor het jeugdwerk in het dorp op zich nemen. Een verzoek in die rich ting kwam van de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Goes (SJJG). Die ver antwoordelijkheid moet vooral de fi nanciële aspecten van het jeugdwerk betreffen. Voorzitter Oggel wilde dit echter niet.als taak van de vereniging dorpsbelangen zien. „We moeten wel streven naar een voortzetting van de activiteiten voor de jongeren in onze ge meenschap". aldus de heer Oggel. De voorzitter benadrukte in zijn ope ningswoord het belang van de betite ling 'plattelandsgemeente' voor 's-Heer Hendrikskinderen. „De aanwijzing van ons dorp als plattelandsgemeente ga randeert namelijk een aantal basis voorzieningen", zei mr Oggel. De ver eniging heeft hierop aangedrongen in het kader van de vervaardiging van een nieuw streekplan voor Midden-Zee land. „Tot nu toe valt 's-Heer Hendriks kinderen niet onder de plattelandsge meenten, hetgeen het dorp min of-meer maakt tot een buitenwijk van Goes", betoogde de voorzitter. Tijdens de vergadering hield de heer C. J. Pieters, medewerker stadsvernieu wing te Goes, een inleiding over ver schillende woningaangelegenheden. Hij verduidelijkte een aantal zaken omtrent bouwvergunningen, verbete ring van woningen en huursubsidies. Over het zogenaamde 'invulplan' voor 's-Heer Hendrikskinderen mocht de heer Pieters geen nadere mededeling doen, zo bleek uit een opmerking van voorzitter Oggel. Burgerlijke stand GOES Geboren; Joyce, d v C. Baaijens en J C. Jansen; Thamarah E. G„ d.v. J. C. W. M. Broos en E. M. van Bemmel: Sylvia, d.v. J. C. Bal en M. A. A. Verhage; Michel A„ z.v. M. L. Bol en E. N. Huisman; Ronnie, z.v. J. A. Zuijddijk en C. van Stel: Mela- nie E.. d.v. F. F. Hamelink en E. M. Hoek van Dijke; Mark, z.v. J. Michielsen en C. C. de Hullu; Olga J. P., d.v. L. Rijk en J. H. van de Vreugde. Getrouwd: K. P. Krijnsen en M. C. Traas; K. W. Oele en J. Bernard; E. M. Westveer en M. A. Steenbakker. Overleden: A. Hartoog, 78 jr.. w.v. C P Kosten; S. A. C. Imbens. 83 jr.. w.v. C. Janse; J. E. W. van Wingen, 83 jr., w.v. J. J Blok; I. J. C. van Velsen. 85 jr.; J. den Engelsman. 75 jr., e.v. C. P. Schier; J. Sinke, 78 jr., e.v. L. van Weele; A. A. Wilderom. 78 jr. w.v. N. de Lange; M. Dalebout, 72 jr., e.v. L. Saaman: N. Meij- aard. 65 jr.. e.v. M. A. Vermeulen; W. F. Helsloot, 82 jr., w.v. W. H. Maas; J. op 't Hof. 65 jr.. w.v. C. C. Reijnhout. Burgerlijke stand BORSELE Geboren: Joris C.t z.v. A. J. Beije en J. C. de Nooijer; Stefan A., z.v. A. C. J. Tilroe en W. A. Otte; Margrieta A., d.v. A. Vleu gel en A. M. J. Jobse; Charlotte, d.v. H. Holtrust en S. A. J. M. de Keijser; Hen drik J., z.v. A. Boone en C. M. Harinck; Marinus P. W., z.v. M. A. van der Borgt en C. A. M. Polderdijk; Maarten, z.v. A. R. L. M. Akerboom en P. C. F. van Bo ven; Jacobus, z.v. J. de Voogd en W de Visser; Maria E. N., d.v. A. L. Hubregtse en M. E. van Koeveringe; Rudolf K., z.v. K. M. Dingemanse en M. C. Braamse; Merlin. z.v. F. J. H. Weemaes en J. de Blonde; Bianca, d.v. L. G. C. Bakker en P. M. Steenbakker; Jan M. P.. z.v. M. J. Allemekinders en L. W. Polderman; Pe ter, z.v. H. Plugge en G. C. M van der Heijden: Jasper, z.v. J. C. de Baarbn M. Groenevelt; Liesbeth M„ d.v. J. Valk en L. D. Colijn: Loes J. M.. d.v. B. G. Delhez en E. M. Traas; David C.. z.v. D. Meulen- berg en B. R. Snyder. Ondertrouwd: P. J. de Leeuw en P. W. Korshuize; J. C. Nagelkerke en P. M. Steijn; J. A. Kaas en T. J. Koens; T. P. van Liere en G. G. Witte; P. W. Maarten- se en J. C. Riemens; J. C. Waverijn en D. A. Wagenaar; G. Hannewijk en Chr. Geelhoed; M. P. L. van Poppel en C. J. Verhulst. Getrouwd: J. C. Luteijn en M. P. J. Schrieks; C. J. de Jonge en J. C. P. Ha rinck; G. J. de Jonge en H. J. de Pun- dert; N. H. Bal en M. A. J. de Pundert: J. A. van Damme en G. M. Nieuwenhuijse; P. C. van Kemptfn en S. de Feijter; M. de Roode en I. C. J. Stokkermans; J. Elen- baas en W. J. Polderman. Overleden; E. J. Lansen. 65 jr.. e.v. J. van Oosten; C. de Jonge. 75 jr.. e.v. C. A. Vermeule; H. Grim, 73 jr. w.v. E. de Jon ge; J. de Koster, 80 jr.. w.v. J. Hoondert; J. IJzerman, w.v. M. Goedegebure. Leden van het comité Rode Kruisloop en de Rode Kruiscolonne Tholen bij het oefenbed. SINT-MAARTENSDIJK - Het comité Rode Kruisloop Tholen heeft donder dagavond in de oude kleuterschool te Sint-Maartensdijk officieel een bed overgedragen aan de Rode Kruiscolon ne Tholen. Dit kon aangeschaft wor den dankzij de balen van de tweede Rode Kruisloop, die vorig jaar met suc- Rode Kruis-afdeling Duiveland houdt verkoping te Nieuwerkerk/ NIEUWERKERK - De afdeling Duive land van het Rode Kruis houdt zater dag een verkoping van zogenaamde 'Welfare'-goederen in 'Ons Dorpshuis' te Nieuwerkerk. De artikelen en goede ren die op de verkoping worden aange boden zijn gemaakt door zieken, invali den en bejaarden onder leiding van wel fare-vrijwilligers. De verkoping duurt van 14.00 uur tot 16.00 uur. ces gehouden werd. Het Rode Kruis was bijzonder blij met deze gift, want het bed komt prima van pas bij de les sen ziekteverzorging. Het comité deed ook alvast een beroep op de colonneleden voor medewerking aan de derde Rode Kruisloop op 19 april in Tholen. Honderden schoolkin deren hebben zich al ingeschreven en Burgerlijke stand KORTGENE Geboren: JasperinaM., d.v. J. Siereveld en M. de Neef; Loes. d.v. D. J. van Zwoil en E. D. de Rijke. Melanie E„ d.v. F. F. Hamelink en E. M. Hoek van Dijke. Getrouwd: D. v.d. Graaf. 24 jr. en W. Nijsse, 22 jr.; H. J. Poleij, 26 jr. en J. J. M. v.d. Meer. 22 jr. Overleden: M C. N. Haringman. 72 jr. e.v. M. J. van Hee. D. Verburg, 79 jr. e.v. T. de Lange; K. I. Flipse. 83 jr. w.v. T. G. Hollestelle; M. P. Huige. 79 jr. e.v. P. A. Westerweel. het comité verwacht naast de prestatie lopers ook veel wedstrijdlopers bij dit Thoolse atletiekevenement. EHBO-kringwedstrij den te Kamperland KAMPERLAND - Vrijdag worden in het jhr. mr. De Casembroothuis te Kamperland de kringwedstrijden van de EHBO-kring Noord-Beveland ge houden. Hieraan nemen de ploegen van Kamperland en Kortgene deel De wed strijden beginnen om 20.00 uur. Klaverjasavond NIEUWERKERK - De sportvereniging SKNWK uit Nieuwerkerk houdt vrij dag een klaverjasavond voor leden en donateurs van de vereniging. De kaart avond wordt gehouden in de kantine van het sportpark 'Het Springer' te Nieuwerkerk en begint om 20.00 uur. Met veel verdriet ge ven wij kennis van de geboorte van ons le venloos zoontje Met grote verslagenheid geven wij kennis dat tengevolge van een noodlottig ongeval van ons werd weggerukt onze innig geliefde zoon en broer JOHAN STEIJN op de leeftijd van 16 jaar. J. C. Steijn C. M. Steijn-Smits Rien Simon en Marjan Lizeth Familie Steijn Familie Smits M56NXLewedorp, 13 maart 1980 vuarlespolderweg 11 0p heden vrijdagavond zal om 19.00 uur een avondmis worden opgedragen voor zijn zielerust ffl de parochiekerk van de H. Eligius te Lewe- dorp. Deplechtige uitvaartdienst zal worden opgedra- sai op zaterdag 15 maart a.s. om 14.00 uur in voornoemde parochiekerk, waarna de begrafe- j ®zal plaatsvinden op het R.-K.-kerkhof aldaar. Samenkomst aan de kerk. Oflegenheid tot condoleren na de begrafenis in Ktverenigingsgebouw te Lewedorp. Grote verslagenheid heerst in onze klas door het fiotseling verlies van onze klasgenoot JOHAN Groene School te Kapelle. Adrie, Jan. Richard. Arthur. Leendert, Peter, Johan. Rene. Martin. Niek, Kenny, Wouter. Johan, Ronald, Bram, Sarina. René. Kapelle, 13 maart 1980 Door een noodlottig ongeval werd van ons weg genomen JOHAN STEYN Wij wensen de familie de kracht toe dit verlies te dragen. Namens bestuur, personeel en leerlingen van 'De Groene School' te Kapelle Kapelle, 13 maart 1980 Door een droevig ongeval is voor ons veel te vroeg op 16-jarige leeftijd van ons weggenomen onze lieve neef JOHAN STEIJN Ooms en tantes Neven en nichten Smits 13 maart 1980 Met grote verslagenheid hebben wij kennis ge nomen van het overlijden van onze collega EVERT VAN BOCKEL Zijn ijver en toewijding zullen bij ons steeds in herinnering blijven. Wij hopen dat zijn vrouw en kinderen de nodige kracht zullen vinden dit verlies te dragen. Directie en medewerkers Pechiney Nederland N.V. Op 12 maart 1980 over leed onze fijne vriend en buurman Ons medeleven gaat uit naar zijn vrouw en kinderen. Mevrouw Kok Maddie - Martin Joke - Ab Henny - Robert Ella - Piet Jannie - Rinus Bep - Teun Cilia - Han Marjan - Jan Na een moedig gedragen lijden is in alle rust van ons heengegaan mijn innig geliefde man en onze lieve vader en opa JACOBUS VAN OOSTEN op de leeftijd van bijna 68 jaar. Kapelle: W. J. van Oosten-Lamper Kapelle: C. J. van Oosten Heinkenszand: J. C. van de Guchte-van Oosten J. van de Guchte René en Wilco 4421 AB Kapelle, 13 maart 1980 Kerkplein 53 De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis 'St.-Joanna' te Goes. Bezoek dagelijks van 16.00-16.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 17 maart a.s. om 14.00 uur vanuit de aula op de algemene begraafplaats te Kapelle. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de aula. Heden werd van ons weggenomen, na een lang durig doch geduldig gedragen lijden, in Huize 'Rustoord' te Colijnsplaat, onze geliefde en zorg zame moeder, groot- en overgrootmoeder A. BREAS-BROUWER weduwe van Joost Breas in de ouderdom van ruim 80 jaar. Vlissingen: L. Breas-Geuze Kats: M. Breas T. Breas-Filius Hoogvliet: P. Kramer-Breas Kats: J. Brouwer L. Brouwer-Eikenhout Nagele (N.O.P.); G. G. Breas H. J. Breas-Nijhuis Kats: G. Breas E. N. Breas-Ricmens Klein- en achterkleinkinderen Colijnsplaat. 13 maart 1980 Correspondentieadres: M. Breas. Noordlangeweg 22. 4485 AP Kats De begrafenis vindt plaats maandag 17 maart a.s. om 14.00 uur vanuit Huize 'Rustoord' te Co lijnsplaat. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in Huize 'Rustoord'. Met verslagenheid ontvingen wij het bericht van het overlijden van de heer B. W. SCHIPPER Hij was één onzer beste vrienden. 's-Gravenpolder: Familie J. de Visser Brouwershaven: Familie W. P. de Visser 's-Gravenpolder. 10 maart 1980 Plotseling is uit ons midden weggenomen, onze beste zwager en oom EDUARD MARINUS VAN DER MAAS Fam. De Regt Biezelinge, 12 maart 1 Op 9 maart j.l. is overleden JO WONDERGEM weduwnaar van Bets Annokkee In dankbare herinnering. Jan en Tine Guus en Hannie Ellen, Tanne, Berthe Hans en Melle Warmond, 13 maart 1980 'Huize Mariènhaven' De crematie heeft heden, in bijzijn van de naaste familie, plaatsgevonden. Correspondentieadres: Dr. Vlaanderenlaan 7. Koudekerk aan den Rijn. Heden overleed nog onverwacht onze lieve zorg zame vader, grootvader en overgrootvader JANNIS WILLEM CHRISTIAANSEN onderscheiden met de ere-medaille in de orde van Oranje Nassau, met de gouden medaille 45-jarige commandant vrijwillige brandweer, oud-raadslid gemeente Koudekerke op de leeftijd van 93 jaar. Koudekerke: F. P. J. Christiaansen Vlissingen: W. S. B. de Regt- Christiaansen Koudekerke: J. P. Christiaansen M. P. Christiaansen-de Witte Vlissingen: W, F. Christiaansen C. J. Christiaansen- van der Steen Purmerend: J. W Christiaansen Rotterdam: B. C. Julianus-Christiaansen A. Julianus Klein- en achterkleinkinderen Middelburg. 12 maart 1980 Buitenruststraat 221 Correspondentie-adres; Dorpsplein 36.4371 AC Koudekerke. Pa is opgebaard in het mortuarium van het Ja cob Roggeveenhuis. Buitenruststraat te Middel burg. De begrafenis zal plaatshebben maandag 17 maart om plm. 3.15 uur op de algemene begraaf plaats te Koudekerke. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebe stelling in het ontmoetingscentrum achter de Ger. Kerk te Koudekerke. Heden is uit ons midden weggenomen onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder JACOBA FOSSEN weduwe van Hendrik Dammann in de ouderdom van 87 jaar. Kapelle: Chr. J. Witte-Dammann A. J. Witte Rotterdam: C. W. Dammann N. J. Dammann-van Riet Klein- en achterkleinkinderen Goes. 10 maart 1980 Kamperfoeliestraat 19 Correspondentieadres: De Komme 3. 4421 ES Kapelle De crematie heeft inmiddels in de familiekring plaatsgevonden in het crematorium te Middel burg. Heden behaagde het de Heere, tot onze diepe droefheid, na een geduldig gedragen lijden, zacht en kalm, uit ons midden weg te nemen, onze innig geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader HENDRIK MARINUS GUILJAM weduwnaar van Catharina Rijstenbil in de ouderdom van 95 jaar en 6 maanden. •s-Heer Arendskerke: Borssele: Tholen: Krabbendijke: Borssele: Woerden: Goes: Streefkerk: Borssele: H. Schrijver-Guiljam M. Schrijver J. Guiljam J. Guiljam-v. d. Slikke M Koster-Guiljam J Koster M. Guiljam J. Guiljam-Jagt M. Guiljam M. Guiljam-v. d. Slikke J. Guiljam C. Guiljam-Melis A. Guiljam J. H. Guiljam-de Frel C. A. v. d. Wal-Guiljam C. v. d. Wal M. Quist-Guiljam Klein- en achterkleinkinderen 4454 AG Borssele, 12 maart 1980 Noordsingel 14 De begrafenis zal plaatsvinden D.V. op maandag 17 maart a.s. des namiddags om 14.00 uur vanuit de vergaderzaal der Ger. Gemeente te Borssele Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de vergaderzaal. Begrafenisverzorging v/h A A. Hillebrand, Goes voortgezet door FA. J. HOEKMAN ZN. Langeweg 1 en 10 's-Gravenpolder tel. 01103-1359-1444 Voorlopig worden opdrachten ook nog aangenomen door dhr. A. A. Hillebrand Heernisseweg 9, Goes. tel. 01100-27525. Bij geen gehoor 01103-1359/1444.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 31