Gezamenlijk plan voor de Zeeuwse ziekenhuizen nodig Etentje liep uit op boetes jongelui uit vechtpartij: Wemeldinge Vrouwen Schouwen-Duiveland tegen een emancipatiebureau GOEDE KANS OP BEHOUD ZIEKENHUIS ZIERIKZEE WISSEL SCHOUWEN PLEIDOOI GOESE ZIEKENHUISBESTUUR: Simple Minds' in 'De Piek' ZITTING POLITIERECHTER MIDDELBURG: Het bestuur van de stichting streekziekenhuis 'De Bevelanden' in Goes is voorstander van J".e* ,d"n bevolkt verzorgingsge- 5 bied: Walcheren 107.866 inwoners en 0ES.heiucuu. bied: w„ehere„ 107.866 inwon.r, „gezamenlijk meerjarenplan voor de Zeeuwse ziekenhuizen. Een dergelijk gemeenschappelijk Beveianden/Schouwen-Duiveiand 6 komstbeeld js naar (je mening van het Goese ziekenhuisbestuur zinvol om te zorgen voor een 111,576 inwoners, in feite gaat het dus de spreiding van bepaalde specialistische voorzieningen én noodzakelijk om ondoelmatige om centrum-voorzieningen voor nog geen kwart miljoen inwoners en dat te vermijden. Van meet af aan zou in een meerjarenplan rekening gehouden kunnen betekent dat alleen door samenwer- irden met de totstandkoming van de vaste oeververbinding tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en k,ng en goed overle& een beperkt aan- Zeeland - zo stelt het ziekenhuisbestuur. verig Z ..„vatting over het gezamenlijk Jarenplan is weergegeven in het biedt een dergelijk beleid de mogeliik- Samma van eisen' dat is gemaakt heid om in Zeeland een aantal deelspe- !rde bouw van het nieuwe streekzie- cialismen in de vorm van centrumfunc- jmisbij Goes. Het bestuur van 'De ties van de grond te krijgen, maar te- banden' vraagt zich in het pro- vens om deze deelspecialismen even- mma af welke samenwerkingsvor- wichtig te verdelen over de te vormen er in de komende tien tot vijftien - naar verwachting in Zeeland zul- ioek delen kan voortvloeien. „Bovendien "ontstaan (met mogelijke verande- nvan het takenpakket!. In dit ver wordt herinnerd aan het actieve 0 van het Zeeuwse provinciaal jtourom in de provincie drie regiona- oelrenhuisgroepen (Zeeuwsch- UBÖeren; Walcheren; Bevelanden/ jcuwen-Duiveland) van de grond te Ken. teens het Goese ziekenhuisbestuur ijthet door de vorming van de drie icnhuisgroepen mogelijk om met ictid van een redelijke geografische tiding toch een zekere mate van ncentratie van ziekenhuisvoorzie- gen na te streven, waardoor meer dischemogelijkheden binnen bereik oenen waaruit een meer doelmatige [«ending van de beschikbare mid- ectriciteit en van oud ikantiehuisje Xrd afgesloten m SlPERLAND - De Provinciale ■«se Energie Maatschappij heeft sdanniddag op verzoek van de spolitie gas en electrici teit afgeslo- van een oud vakantiehuisje in japtrland. De eigenaar van de wo- 5, een Duitser uit Dortmund, had jtns de PZEM levensgevaarlijke en buizen gefabriceerd. Een was blijven branden en -^jod roodgloeiend. Een woord voer- vande PZEM verklaarde dat deze Idling vreest dat er meer tweede ningen voorzien zijn van gevaarlij- ps- electrische installaties. p.i'anHouvi'ï'irtigen voor CDA n. Kamperland KAMPERLAND - Jan van Houwelin- gen. tweede kamerlid voor het CDA, houdt mandag 17 maart op uitnodi ging van ce plaatselijke CDA-afdeling, een inleiding over 'aktuele politiek'. De bijeenkomst, in het jeugdgebouw van de gereformeerde kerk te Kamperland,- be^nt om 20.00 uur. Bejaarden Stoppeldijk wouden fancy-fair n tentoonstelling POPPELDIJK - Zaterdag 15 en zon- ag 16 maart, van 2 tot 6 uur, houdt de ffidwerkclub van de bejaarden-afde- og Stoppeldijk een fancy-fair en een «toonstelling van zelfgemaakte adwerken (gehaakte spreien, gebor- aurde tafellakens, wandkleden, pop- ai, enzovoorts) in de voormalige kleu- SKhool De Rapenburg te Stoppel- Ijk-Er is koffie met koek en limonade, teultslag van de loterij wordt bekend maakt op zondag 16 maart om vijf VLISSINGEN - De Schotse new wave groep Simple Minds treedt vrijdag op in 'De Piek' te Vlissingen. De groep be staat uit Jim Kerr (zang), Charlie Bur- chill (zang, viool), Brian McGee (drums) Mick McNeill (toetsen) en De- rek Forbes (bas). De groep begon als 'Johnny and the Self Abusers' en maakte onder die naam ook een singel. Deze plaat was echter geen succes. De mensen die In de groep spelen omschrijven zichzelf als een band die muziek maakt die te vergelij ken is met Magazine, Ultravox en Bo wie. Ondertussen heeft Simple Minds al weer twee elpee's gemaakt waarvan de laatste getiteld is 'Real to real Caca- phoney'. Het optreden in 'De Plek' be gint om 21.00 uur. Gespreksavond SINT-ANNALAND - Vanavond (woensdag) wordt in het hervormd ver enigingsgebouw aan de Kerkring te St. Annaland een gespreksavond gehou den. Spreker tijdens deze bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, is ds C. den Boer hervormd predikant te Wouden berg. ziekenhuisgroepen, die immers goed gespreid over de provincie zijn gelegen en ongeveer gelijke inwoneraantallen verzorgen", aldus het ziekenhuisbe stuur. De opzet van een gemeenschap pelijk meeijarenplan is temeer nuttig, omdat In alle drie de regio's nieuwbouw van streekziekenhuizen wordt voorbe reid - zo merkt het ziekenhuisbestuur op. Dc gedachten over de meerjarenplan ning worden nader uitgewerkt in de verhouding met het streekziekenhuis op Walcheren. Benadrukt wordt dat het gaat om twee streekziekenhuizen Collecte SINT-ANNALAND - De collecte ten ba te van de bouwkas van de Gerefor meerde Gemeente te Sint-Annaland heeft 400,70 opgebracht. Discussie over LPG-vervoer op De Ruyterschool VLISSINGEN - De oud-leerlingenver eniging van het Maritiem Instituut De Ruyter in Vlissingen houdt vrijdag avond een discussiebijeenkomst in het schoolgebouw over LPG-vervoer. In leiders zijn de heer C. Verkiel, adjunct- havenmeester van het Havenschap Vlissingen, en de heer J.M. Bannink, loods en voorzitter van de VMZ. De bij eenkomst begint om acht uur. Voor de echtgenotes van de leden van de oud-leerlingenvereniging is er tezelf- der tijd een modeshow in het internaat van het maritiem instituut. tal voorzieningen voor midden- en noord-Zeeland kan worden binnenge haald. „Het lijkt niet redelijk om, ge zien de evenwichtige spreiding van de bevolking over de beide regionen, een concentratie van centrum-voorzienin gen bij één van de beide streekzieken huizen te leggen", betoogt het bestuur van 'De Bevelanden'. De themadag over emancipatie - de eerste in Zeeland in Zierikzee. VERZET TEGEN PLANNEN STAATSSECRETARIS GOES - „Het duidelijk geargumenteer de advies van het provinciaal bestuur van Zeeland aan de minister om het Rode Kruisziekcnhuis te Zierikzee te laten voortbestaan, heeft de verwach ting gewekt dat de minister dit advies zal overnemen". Dit schrijft het be stuur van het streekziekenhuis 'De Be velanden' te Goes in een 'programma van eisen' voor een nieuw ziekenhuis. De opmerking wordt gemaakt tegen de achtergrond van plannen tot een erg nauwe samenwerking tussen het Rode Kruisziekenhuis en het streekzieken huis. Het Goese bestuur merkt op dat een adviesbureau uit Amsterdam bezig is beide ziekenhuisbesturen te adviseren over een samenwerking, waarbij zoveel mogelijk het behoud van de identiteit van het Rode Kruisziekenhuis zal wor den gerespecteerd. De betrokken apo thekers hebben inmiddels met Instem ming van de twee ziekenhuisbesturen een contractuele afspraak gemaakt met betrekking tot de geneesmiddelen voorziening van het Rode Kruiszieken huis vanuit de apotheek van het streek ziekenhuis in Goes (zodra de voorgeno men fusie een feit is). Overigens is het - zo blijkt uit de kant tekeningen - wel noodzakelijk het kli nische gedeelte van het Rode Kruiszie kenhuis (het zogenaamde beddenhuis) op te knappen en zo mogelijk voor 1985. Als die renovatie is voltooid, kan er naar de mening van het bestuur van het streekziekenhuis sprake zijn van een goede toekomst voor het Rode Kruisziekenhuis als een aan de eisen van de tijd aangepaste ziekenhuis voorziening op Schouwen-Duiveland (met een specialismenpakket dat erop gericht is 80 percent van de patiënten in 'eigen huis' te behandelen en verzor gen). Er wordt nog herinnerd aan de plannen van het verpleeghuis 'Corneliastlch- ting' om een nieuw verpleeghuis naast het Rode Kruisziekenhuis te bouwen. De capaciteit van dit huis zal 150 bed den (althans, dat wil het bestuur graag) moeten bedragen. „Nauwe samenwer king tussen beide instellingen ligt voor ZIERIKZEE - Een aantal vrouwen op Schouwen-Duiveland heeft eensgezind stelling genomen tegen het plan van staatsse cretaris Kraaijeveld-Wouters van CRM voor de instelling van een vrouwenemancipatiebureau Zeeland. Zij voelen helemaal niets voor de door de staatssecretaris ontworpen provinciale opzet van het emancipatiewerk. De Schouwse vrouwen zijn wel terdege overtuigd van de noodzaak om de emancipatie in alle sectoren van het maatschappelijk leven te bevorderen. Zij vinden echter dat dit vanuit de regio's en bijvoorbeeld door regionaal werkende ombudsvrouwen moet gebeuren. „Zeker niet door middel van een emancipatiebureau voor geheel Zeeland". staatssecretaris Kraaijeveld was niet land geruime tijd over een 15-tal door gering. Een deelneemster aan de In het de emancipatiecommissie Zeeland op Huis van Nassau te Zierikzee gehouden schrift gestelde vragen rond het provin- thema- en inspraakdag zei te verwach- ciaal emancipatiebureau. Namens de ten dat de staatssecretaris haar plan nen tegen de wensen van de vrouwen in toch 'zal doordrukken'. Vrijwel alge meen was de kritiek van het gezelschap met name ook gericht op de door me vrouw Kraaijeveld gestelde financiële voorwaarden voor het opzetten van provinciale emancipatiebureaus. „Zij houdt ons wel een ontwerp voor de neus maar als we het niet accepteren krijgen we geen cent. Het geld voor de opzet van de bureaus gaat in dat geval niet naar de vrouwen, maar weer terug naar CRM", zo werd onder meer naar voren gebracht. De themadag te Zierikzee werd door de vrouwen overigens als zeer positief aan gemerkt. De reacties van de deelneem sters liepen uiteen van heel goed tot bo ven verwachting, zo zei na afloop dis cussieleidster Tineke Melles. De vrouwen bogen zich gedurende de inspraakdag voor Schouwen-Duive- Het unanieme verzet van de vrouwen in de regio gaf dinsdag een opvallende achtergrond aan de te Zierikzee gehou den eerste Zeeuwse themadag over emancipatie. Deze en volgende week vinden emancipatiedagen ook plaats in Oostburg, Goes, Temeuzen, Poortvliet en Middelburg; themadagen die zoals gemeld tevens de inspraakprocedure rond de oprichting van een provinciaal emancipatiebureau zullen vormen. De kritiek van ongeveer 40 afgevaardig den van Schouwen-Duivelandse vrou wengroepen op de voornemens van werkgroep inspraak van de emancipa tiecommissie benadrukte Sari van Heemskerk dat de themadag niet be doeld was om 'het emancipatiebureau aan de vrouwen te verkopen". Mevrouw J. Boonman-Jacobs, ambtenares van het CRM-bureau Zeeland gaf een uit eenzetting over de plannen van de staatssecretaris. Zij vertelde ook het een en ander over de stand van zaken in het emancipatiegebeuren elders in het land. Kans Tineke Melles gaf het gezelschap naar aanleiding van reacties op de vragen te Allfn tPPPTl 1iphtfTIÏI«t verstaan dat de staatssecretaris haar «-WW tCgCII 111111111431 plannen misschien nog wel zal veran- ven dat zij geen compleet bureau wil len. Zij wensen een voorziening die is aangepast aan de behoeften van de vrouwen in de eigen regio", aldus de discussieleidster. Een aantal vrouwen maakte zich in het bijzonder sterk voor de vorming van een Schouwen-Duivelandse werkgroep emancipatie. Deze werkgroep zou vol gens de voorstandsters kunnen funge ren als een vrijwillige ombudsvrouw en wel ten behoeve van alle vrouwen. „Wij moeten uitgaan van de deskundigheid die bij de vrouwen zelf aanwezig is", zo werd bij dit uitgangspunt toegelicht. Een afgevaardigde van het vrouwenca fé Zierikzee riep de vrouwen op deel te nemen aan een studiedag voor alle vrouwengroepen. De bedoeling daar van is te komen tot een nadere uitwer king van de gedachte een eilandelijke emancipatiewerkgroep in het leven te roepen. de hand, zeker als deze wordt bevor derd door een harmonisatie-in-de-tijd van de nieuwbouw dan wel vernieuw bouw", aldus het bestuur van 'De Beve landen'. Staatssecretaris Veder-Smit van volksgezondheid heeft dinsdag in het debat over haar begroting in de eerste kamer gezegd, dat kleinere ziekenhui zen zich kunnen handhaven door een samenwerkingsverband met een gro ter ziekenhuis aan te gaan. De senaat sprak gisteren met name over de voor genomen sluiting van de ziekenhuizen in Zierikzee, Oudenbosch en de Gel derse Achterhoek. De bewindsvrouwe ontkende, dat daarover beslissingen zijn genomen zonder dat bezwaren van de bevolking zijn overwogen. De staatssecretaris zei afwijzend te staan tegenover de motie van PSP-se- nator Vogt, die wil dat bij sluiting van ziekenhuizen centraal wordt gesteld, of vervangende voorzieningen met het openbaar vervoer in 40 minuten bereik baar zijn. Mevrouw Veder vindt dit geen concrete maatstaf. Zij wil liever uitgaan van een afstand van 15 kilometer. deren. „Er is best een kansje dat Zee land wat anders krijgt dan een provin ciaal emancipatiebureau. De vrouwen van Schouwen-Duiveland hebben in elk geval duidelijk te verstaan gege- Gewonde en veel schade botsing bij Zierikzee ZIERIKZEE - Bij een ongeluk op rijks weg 18 is maandagavond een man ge wond geraakt en zijn drie voertuigen zwaar beschadigd. Het ongeluk deed zich voor ter hoogte van de afslag Kapelle. De automobilist L. H. P. B. uit Wissen- kerke verloor de macht over het stuur en ging slingeren. De achter B. rijdende motorfietser A. W. uit Hoogerheide bot ste hierdoor tegen de auto van B. op, waarbij hij ten val kwam. Achter de mo torfiets naderde de automobilist P. J. M. van de K. uit Kerkwerve, die zowel tegen de motorfiets als de auto van B. opbotste. Bij het ongeluk raakte B. zo danig gewond dat hij in het ziekenhuis in Zierikzee moest worden opgenomen. Alle bij het ongeluk betrokken voertui gen raakten zwaar beschadied. BIDDAG Ned. Herv. Kerk: SCHOUWEN-DUI VELAND: Bruimsse 10 en 19 ds. De Jon ge; Haamstede 10 ds. Smits; Sirjans- land 10 ds. Van Kooten en 19 ds. v. d. Valk; Gastguiskerk 19.30 ds. Hilhorst. Gereformeerde Kerk: SCHOUWEN- DUIVELAND Brouwershaven 19 ds. Koppe: Haamstede 10 ds. Blokland en 19 ds. Eikelboom; Scharendijke 14.30 en 19 drs. Molenaar. Zierikzee 10 ds. Ei kelboom en 19 ds. Blokland Gereformeerde Gemeente: SCHOU WEN-DUIVELAND: Haamstede 10 en 15 ds. Van Ravenswaay; Nieuwerkerk 10 ds. v. d. Het, 15 leesdienst; Oostland DOMBURG nabij Colijnsplaat COLIJNSPLAAT - Een lichtmast is dinsdagmiddag vernield en een perso nenauto zwaar beschadigd bij een een zijdig ongeval op de provinciale weg 7. nabij de kruising bij de tol van de Zee- landbrug. De bestuurder. A. W. uit Schiedam, reed in de richting Zierikzee. toen hij van de weg raakte en tegen een lichtmast botste De oorzaak was, dat de man meer aandacht had voor het zoeken naar zijn tolkaart. dan voor de weg Het ongeluk gebeurde dinsdag middag omstreeks half vier. Commissie bespreekt enquête Domburgs verenigingsleven Circa eenvijfde van de 10 ds Van Gelder en 14.30 leesdienst en 18.30 ds. Van Ravenswaay. Oud-Geref. Gemeente: SCHOUWEN- DUIVELAND: Oosterland 9.30,14.30 en 18.30 ds. v. d. Ketterij. Chr. Geref. Kerk: SCHOUWEN-DUI VELAND; Haamstede 10 en 19 ds. Oos tenbroek; Kerkwerve 10 en 19 ds. v. d. Sluijs; THOLEN: Zierikzee 10,19.30 ds. De Graaf. igavond Vrijzinnig vormden in Zierikzee IEE - De Vereniging van#Vrij- Hervormden houdt donderdag "it een lezingavond in het Her- Verenigingsgebouw in Zierik- |0p deze avond spreekt de streekar- van Schouwen-Duiveland de H Keikes, over 'De tempei in 'rwoud'. over het wel en wee de Nieuwe Kerk te Zierikzee. De begint om 20.00 uur. eto vernield bij W otsing in Tholen .L I^LEN Bij een aanrijding in Tho- 11 "sdinsdagmorgen ccn personenau- vemield. Het ongeluk deed zich voor ld half tien op de kruising Simon Mhoutstraat-koningin Juliana- gat. evrouw W. b. P.-De H. rijdend in de Mngin Julianastraat, verleende worrang aan de voor haar van ps komende H. H. S.. die uit de ^houtstraat kwam. Bij de botsing Werdoor ontstond werd de auto van Touw De H. vernield. Er deden zich «ongeluk geen persoonlijke onge- j*tn voor. bekenden slopen «mes van 53 tekto's in Zierikzee fjjp- ïfilKZEE - In de afgelopen dagen «ril, groot aantaI inwoners van inv 6 de politie aangifte ge- ihotf1jVernie''nBcn aan hun auto's. idsc- s'°°Pten in de nacht van A a,„°0p,maandae van 53 geparkeer- de antennes In de wijk Poort Zierikzee. De politie heeft •«ak in onderzoek. MIDDELBURG - Wat voor een gezel schap uit Biezelinge was begonnen als een uiterst genoeglijk etentje was in een horeca-vestiging te Wemeldinge uitgelopen op een ordinaire vechtpar tij. Vier uit Wemeldinge afkomstige jongens van ongeveer twintig jaar raakten zo op 18 augustus van het vo rig jaar slaags met twee jongelui uit Biezelinge, die daarbij mogelijk nog enige steun kregen van enkele andere disgenoten. De afloop was erg onsma kelijk. De politie moest er aan te pas komen om de rust in de Wemeldingse bar te herstellen en dinsdagmorgen moest de politierechter de juridische balans opmaken van alles wat in drift en door teveel aan alcoholgebruik aan de deelnemers was ingeblazen. Opvallend was daarbij .dat voor politie rechter mr JKolkman de ene partijde vier jongens uit Wemeldinge. volledig was vertegenwoordigd, maar dat de jongelui uit Biezelinge. van wie alleen L. E. en N. E. waren gedagvaard, niet waren verschenen: hun zaak werd bij verstek behandeld. Van de eerste gproep, F. M.A. H.J. K. en J. S had K. in de bar ongenoegen gekregen met één van de gebroeders E. Dit conflict leek met een sisser af te lopen, maar toen de drie vrienden van K. de bar binnenkwa men, laaide de twist opnieuw op. Een door een van de Biezelingse jongelui ge worpen asbak, die een van de jongelui uit Wemeldinge tegen het hoofd trof. was het sein voo een algemene vecht partij. En die viel, in juridische zin, onder het hoofd 'openlijke geweldpleging'. In- plaats van de betrekkelijk geringe kos ten van een 'laatste glaasje' over en weer en die van een taxi om goed thuis te komen, werd de zes jongelui gister morgen de rekening gepresenteerd voor hun onbesuisd gedrag, een boete van 150 voo M. en S. en N. E. een boete van 200 voor H. en L. N. die met de asbak had gegooid en een boete van 250 voor K. Voor H. en K. moest de politierechter in het vonnis verdisconteren, dat zij bei den beschadigingen aan auto's hadden aangebracht. H gaf op de betreurde avond van de 18de augustus een schop tegen een auto. waarin het Biezelingse gezelschap zich van het strijdtoneel wil de verwijderen. Kosten van uitdeuken en verder herstel 979,40. Een week te voren - dit stond dus los van de andere zaak - had K. de auto van H. van den B. beschadigd, waarvoor hij alsvergoe- ding een bedrag van 850 zal moeten betalen. De schadeclaim van eigenaar J. van E. van de eerste auto werd niet toegewezen, omdat de politierechter niet bewijsbaar achtte, dat H. alleen al le schade had veroorzaakt. Met het af wijzen van de vordering wilde de poli tierechter voor de eigenaar de mogelij k- heid openlaten via een civiele procedu re 'verhaal' te zoeken. Diefstal Als zendamateur, die illegaal in het be zit was van een zender, maar voor zover men dat kan zeggen nog illegaler aan onderdelen voor zijn hobby wilde komen, moest gistermorgen de Vlis- singse jongeman L. van H. terecht staan. Bij hem was een zender gevon-i den, maar ernstiger was dat hij op 13* augustus samen met zijn stadgenoot H. P. (wiens zaak bij verstek werd behan deld) onderdelen had gesloopt van een centraal antennesysteem in een flat aan de Vredehoflaan. Daartoe had het tweetal een kast in de flat opengebro ken. Om de onderdelen te bemachtigen hadden ze een afdekplaat losge schroefd. Van H. werd veroordeeld tot een boete van 500 en één week voor waardelijke gevangenisstraf. De zen der werd verbeurd verklaard. P. werd conform de eis van officier van justitie mr A. P. Besier veroordeeld tot een boete van 500, waarvan 250 voor waardelijk met twee jaar proeftijd. „Er zijn mensen die met een dergelijk promillage in de goot liggen". Zo richtte de politierechter zich gistermorgen tot de Vlissinger V. t. die in oktober en november was aangehouden toen hij na teveel alcoholgebruik een auto be stuurde. De bloedproefuitslagen waren respectievelijk 2.33 en 1.59 promille. De Vlissinger hoorde drie weken gevange nis tegen zich eisen (waarvan één week voorwaardelijk) en twee jaar rij-ontzeg- ging. Nadat raadsman mr E. H. A. Schu- te erop had gewezen, dat zijn cliënt de noodzaak inziet het drankgebruik te rug te schroeven en zeker in zo n situa tie niet meer achter het stuur zal gaan zitten, bepaalde de politierechter het vonnis op twee weken gevangenis en achttien maanden niet rijden. De raadsman had verder de aandacht ge vraagd voor het feit. dat het rijbewijs van zijn cliënt langs administratieve weg op medische gronden zal worden ingetrokken. Weigeren bloedproef Tweemaal weigeren van de bloedproef bracht J. van den B. uit Vlissingen voor de politierechter. Dat gebeurde in au gustus en december van het vorig jaar. De Vlissinger had in één van die geval len wel willen 'blazen', waarbij de merkstreep van hel buisje boven de 0,8 promille was gekomen. „Ik ben eigen wijs geweest", gaf hij toe, waarna de politierechter erop wees, dat de politie hem er wel degelijk op had gewezen, dat weigeren van de bloedproef een verenigingen op sport- en cultureel ge bied in de gemeente Domburg kampt met een tekort aan (gediplomeerde) leid(st)ers en vrijwilligers. Dit blijkt uit een overzicht van de enquete die de gemeente hield onder 46, in Domburg actieve, verenigingen en instellingen. Daaruit blijkt verder dat ruwweg een achtste deel te maken heeft met gebrek aan voldoende accommodatie. Verder blijken enkele verenigingen en instel lingen financieel vrij krap te zitten. De enquete zal woensdag 19 maart wor den besproken in de gemeentelijke commissie welzijn. Die vergadert dan in het gemeentehuis, aanvang 15.30 uur Het doel van de enquete was. te komen tot een overzicht van knelpun ten en wensen bij het Domburgse verenigings leven ten aanzien van personeel, finan ciën en accommodatie. Hiermee wilde de commissie een aanzet geven voor een meer gestructureerd gemeentelijk welzijnsbeleid. Mede op basis van dit overzicht zal binnenkort een inspraak bijeenkomst worden gehouden. Naast vertegenwoordigers van verenigingen kunnen hier ook individuele inwoners hun mening kwijt over het 'welzijn' in in de gemeente Domburg, en dat in de ruimste zin van het woord. Dienst voor jong en oud te Heinkenszand HEINKENSZAND - Zondag wordt in de hervormde kerk te Heinkenszand een dienst voor jong en oud gehouden, gevangenisstraf, een boete van duizend die is voorbereid door een aantal jonge- gulden en vijftien maanden rij-ontzeg- ren. Het thema voor deze dienst is 'Eén ging. en wie dat te onduidelijk vindt, mag Voor rijden na teveel drankgebruik bedenken dat je dit thema terugvindt werd verder P. B. uit Rilland-Bath ver- in het woord gemeente'. De dienst be oordeeld tot een boete van 1700,- en gint om 10.30 uur. zes maanden voorwaardelijke rij-ont- zegging met een proeftijd van twee jaar. Hervormde Vrouwengroep Bij P. werd een bloedalcoholpromillage D.M van 1.75 vastgesteld, nadat het de poli- Klllantl vergaderde tie was opgevallen dat hij slingerend RILLAND-B ATH - De afdeling Rilland- reed met een snelheid van 140 km per Bath van de Hervormde Vrouwengroep uur- hield de jaarvergadering in het her- Voor mishandeling van zijn plaatsge- vormd centrum, onder leiding van de noot J. S. werd E C uit Vlissingen con- presidente, mevrouw E K van de Moe- form de eis veroordeeld tot een boete re-De Regt. Na het welkomstwoord za- van 150,- en diefstal van een radiootje ten de dames aan aan een koffietafel, bij Miro in Vlissingen leidde voor A. de Het financieel verslag van de pen- R. uit Middelburg tot een boete van ningmeesteresse. mevrouw J. T de honderd gulden. De man had het toe- Waard-Traas, gaf een batig saldo te stelletje-zoals hij gisteren aanvoerde- zien De secretaresse, mevrouw M. A. eerst legaal in het boodschappenkar- Zuijdwegt-Tolhoek droeg haar jaarver- retje gehad, maar toen hij ontdekte niet S]ag op rijm voor. De rest van de avond genoeg geld bij zich te hebben om aan werd gevuld door de eigen leden met de kassa alles te kunnen afrekenen had het voordragen van gedichten en het hij het onder zijn jas gestopt. spelen van kleine toneelstukjes. misdrijf betekent - 'en dan wordt die eigenwijsheid domheid'. Van den B. hoorde drie weken gevange nis tegen zich eisen, waarvan één week voorwaardelijk en vijftien maanden niet rijden Nadat raadsman mr Z. Vi- ragh de achtergronden had toegelicht, bepaalde de politierechter het vonnis op twee weken geheel voorwaardelijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 29