Zeeuwse crosskampioenen krijgen liet in 'eigen huis' erg zwaar Roelandt: alles moet weer in goede spoor Schrijvers tekent voor drie jaar bij UITSLAGEN/STANDEN PZC/sport PROGRAMMA JUNIOREN Crosscompetitie Badmintonteam Marathon won steekeen schaats onder je weekend! J boudewijnpark brugge ZATERDAG 23 FEBRUARI 1980 32 HULST - Morgenmiddag om even over één uur begint in Hulst de strijd om het Nederlands veld loopkampioenschap. De Zeeuws- Vlaamse supporters met name wil len natuurlijk Zeeuwse kampioe nen zien, maar dat zal erg moeilijk worden. Piet Vonck, die in eigen huis loopt? De RKHAVatleet is vaak 'zeer kort' geëindigd, maar hij heeft nog nooit gewonnen. Hij is uitstekend in vorm, maar de concurrentie is uitermate sterk: Klaas Lok van Phoenix, de win naar van vorig jaar cn dit seizoen zeer sterk lopend, en zijn clubge noten Joost Borm en Ad Buijs, als mede Gerard Tebroke van Ciko Arnhem zijn figuren, waarmee Vonck zal moeten afrekenen. Het is niet te verwachten, dat de van RKHAV afkomstige zusjes Ka rin en Brigit de Nijs (nu bij Sparta Den Haag) op de topplaats beslag kunnen leggen, maar zij zullen zich ongetwijfeld achter de belangrijk ste favoriete Carla Beurskens naar een goede positie knokken' Annie van Stiphout, die bij de meisjes A driemaal en bij de dames eveneens driemaal het kampioenschap in de wacht sleepte, lij kt door een blessu re wat achterop geraakt. Bij de meisjes A verdedigt provin ciaal crosskampioene Jacqueline Vermeule de Zeeuwse eer. Zij moet het opnemen tegen onder meer Jackie Winkelman en Elke Spie renburg. Celine van de Berg is éen van de sterkste B-meisjes van Ne derland. Ze heeft zorgvuldig naar dit kampioenschap in Hulst toege werkt. maar ook voor haar geldt, dat de concurrentie groot zal zijn Bij de A-jongens gaan Zeeuws crosskampioen Kim Reijniersc en John Vermeule, beiden van Dyna mo Middelburg, proberen om liet Ton Dirks van De Keien uit Uden, die de laatste maanden de ene na de andere wedstrijd gewonnen, lastig te maken. Vooral Vermeule lijkt in uitstekende vorm te verke- Bij de B-jongens bleek Hulstenaar Patrick de Block in de Zeeuwse crosscompetitie een bijzonder con stante en sterke loper, maar van zijn concurrentie v oor de nationale titel is nauwelijks iets bekend. Maar ook hier geldt: de Zeeuwse kampioenen krijgen het in 'eigen huis' byzonder zwaar HULST - Het programma voor de Nederlandse crosskampioen schappen ziet er als volgt uit: 11.00 uur: ontvangst genodigden in het stadhuis. 13 00 officiële opening van de titel strijd door burgemeester P J G Molthof van Hulst op het wedstrijd terrein. 13.15 uur: start loop meisjes B. 13 30 uur: start loop meisjes A. 13.50 uur: start loop jongens B. 14.15 uur: start loop dames 14 40 uur: start loop jongens A. 15.15 uur start loop heren. Om 18.00 uur worden in het ge meenschapscentrum Den Dullaert de prijzen uitgereikt voor het club- kampioenschap. Op het wedstrijd terrein worden direct na de races de individuele kampioenen gehul digd. teams van Axel voorbereid op de spel regelwedstrijden en uiteraard zullen er dan wel eens materie's behandeld zijn, die later ook terug te vinden wa ren in de vragen. Maar om dan maar meteen te stellen dat ik de vragen heb doorgespeeld lijkt mij wat te ver gaan", aldus Roelandt. Het was echter wel allemaal genoeg om een motie van wantrouyven tegen het bestuur in te dienen. Deze werd echter verworpen en toen de eerste buitengewone leden vergadering erg rustig verlopen was, leek het probleem te zijn opgelost. Het tegendeel bleek echter waar te zijn; en kele leden hebben daarna bet hoofdbe stuur van de COVS ingelicht over de gebeurtenissen rond de statuten en spelregels. Er werd zelfs gesteld dat de voorzitter bewust de vergadering zou hebben voorgelogen en zou er on-de- mocratisch zijn gehandeld. „Wij hebben altijd openheid van zaken gegeven en iedereen kan bij ons met zijn vragen terecht, maar als ze daarna terug gaan komen op zaken van een paar jaar terug, ja, dan grijp ik als voor zitter uiteraard in", reageert Roelandt. die ervoor zich zelf wel van overtuigd is. dat bepaalde mensen iets tegen hem hebben. ..want", merkt hij op. ..als be stuurder kun je het niet iedereen naar de zin maken. Dar proberen wij wel, maar dat kan uiteraard niet". Ondanks alles liet Lucien Roelandt de kritiek gelaten over zich heen gaan; het ergste vond hij echter de beschuldiging tijdens de laatste ledenvergadering van AXEL - „Een afkoelingsperiode en daarna met de betrokkenen praten; dat moet volgens mij een oplossing zijn om uit de proble men te komen". Dat is de mening van Lucien Roelandt, voorzit ter van de al sinds september vorig jaar in moeilijkheden verke rende scheidsrechtersvereniging Zeeuwsch-VIaanderen. Een groep leden probeerde tijdens de jaarvergadering via een motie van wantrouwen het bestuur weg te sturen. Toen dat niet lukte lichtten zij het hoofdbestuur van de COVS (Centrale Organisatie van Voetbalscheidsrechters) in en wilden zij met deze actie het bestuursbeleid van de vereniging verwerpen. Tijdens de laatste buitengewone algemene ledenvergadering kwam men nog altijd niet uit de problemen en moet er volgens Roelandt via een ge sprek naar een oplossing gezocht worden. Zoals bekend draaide het grote pro bleem in feite rond de figuur Lucien Roelandt. de man die al vijfentwintig Jaar deel uitmaakt van het bestuur, waarvan de laatste twaalf jaar als voor zitter. Hij zou vorig jaar in de aanloop naar de jeugdspelregelwedstrijden. die jaarlijks door de vereniging wordt geor ganiseerd. een deel van de vragen heb ben doorgespeeld naar de teams van de voetbalvereniging Axel. Daarnaast wa ren ook de statuten gewijzigd zonder 1 dat daarin de leden gekend werden. Volgens Lucien Roelandt moet de oor sprong van de problemen echter reeds langer terug worden gezocht. „Naar mijn mening moet alles worden terug gedraaid naar de ledenvergadering van 19"*. Ik was op een bepaald mo ment tot erelid benoemd. Dis was niet tijdens een ledenvergadering gebeurd, maar de overige bestuursleden hadden dit bewust niet gedaan, anders zou het voor mij geen geheim meer zijn ge weest, cn daar is enorm tegen gea geerd", zegt Roelandt. Omdat de betreffende vergadering nog al rumoerig verlopen was heeft het be stuur daarop een brief naar enkele le den geschreven over de persoonlijke houding van de betreffende personen tijdens de vergadering en daar ligt nu volgens Roelandt de kern van de zaak. „De gedachte was toen dat het een per soonlijke actie van Roelandt tegen een bepaald iemand is geweest en toen zijn er bepaalde punten bijgehaald, die to taal niets met de zaak te maken had den. Het betreffende lid hebben wij daarna verschillende malen uitgeno digd voor een gesprek, maar hij is nooit verschenen. Hij kan nog altijd komen en dan is het gemakkelijk op te lossen, maar dan moet het wel op reële wijze gebeuren. Geen harde standpunten te genover elkaar", vindt de voorzitter van de Zeeuws-Vlaamse arbiters. Statuten Vorig jaar tijdens de jaarvergadering ontstonden echter pas de grote proble men. De kritiek richtte zich toen duide lijk in de richting van het geval van de statuten en de spelregelwedstrijden voor de jeugd. Het bestuur gaf toen toe inderdaad fout te zijn geweest, waarna een nieuwe ledenvergadering werd uitgeschreven, waarop de statuten als nog werden goedgekeurd. „Voorgaande jaren heb ik altijd de TURNSTERS KNCGV IN HALVE FINALE TERNEUZEN - Vandaag (zaterdag) worden in de Amersfoortse sporthal De Koppel de halve finales toesteltur- nen van het koninklijk Nederlands christelijk gvmnastiekverbond (KNCGV) gehouden, een halve eind strijd waarin het gewest Zeeland met een wel zeer kleine afvaardiging pre sent is. Van een elftal, dat in de voorwedstrij den aan de selectienorm (gemiddeld 7 puilt) toe kwam. gaan slechts twee dames in De Koppel van start Cyrilla Ducarmon. de kampioene 1979 bij de aspirant-dames, en groot talent van EMM Terneuzen. die nu in de dames- groep uitkomt, en Yvonne Vcrtommen van Genie Bergen op Zoom. tijdens de Zeeuwse titelstrijd op 19 januari in Goes goed voor een vierde plaats achter Anneke Dieleman en Nora Leeuw (van EMM) die door allerlei omstandigheden alleen nog op Zeeuws niveau willen turnen en in Amersfoort verstek laten gaan. Dc enige aspirant-dame die in Goes voor dit vervolg slaagde (Bettlna den Hamer van EMM Terneuzen) gaat dit jaar eerst eens bekijken of het lan delijk niveau van de halve finales haal baar is. en ook de vijf heren (uit Middel burg en Terneuzen) zitten vandaag in De Koppel als toeschouwer. Men vindt het beter eerst eens een kijkje te nemen, Arend Dieleman, dat in het verleden verschillende bestuursleden voor Roe landt zouden zijn opgestapt. „Die op merking was voor mij een behoorlijke stoot onder de gordel. Daar ben ik echt kapot van geweest, want ik heb met ve le bestuursleden samengewerkt en nog nooit heeft er iemand gezegd: „Roe landt. ik stap voor jou op". Steeds was er een geldige reden en daarom is dat een enorme teleurstelling voor mij ge weest. Elk bestuurslid kan zijn mening vaar voren brengen, maar er moet daar na natuurlijk een standpunt bepaald worden en als iemand het daar dan met mee eens is, dan moet hij niet achteraf een campagne gaan voeren, maar dan moeten ze eerlijk zeggen, waarom ze af treden". zegt Lucien Roelandt. Vraagteken Blijft echter nog altijd de brief, die door verschillende leden is gezonden aan het hooefdbestuur van de COVS. De in houd daarvan blijft voor het bestuur van de scheidsrechtersvereniging Zeeuwsch-VIaanderen nog altijd een vraagteken. Als belangrijkste reden werd genoemd om te voorkomen dat er een tweede Zeeuws-Vlaamse arbiters- vereniging zou komen. „Dat kan hele maal niet. de COVS staat in Zeeuwsch- VIaanderen maar één vergadering toe. Daarom snap ik die opmerking niet. Ie dereen mag natuurlijk een eigen vereni ging oprichten, maar die kan dan nooit officieel worden. De COVS heeft een werkovereenkomst met de KNVB, dus die andere vereniging zou nergens te recht kunnen", merkt Roelandt op. Toch vindt ook hij dat er via een ge sprek met de briefschrijvers tot een op lossing gekomen moet worden. Voorzit ter Piet, van Tilborg van het district Zuid I van de COVS heeft inmiddels zijn bemiddeling aangeboden om het pro bleem uit de wereld te helpen. Voor Lucien Roelandt, die altijd met hart en ziel de vereniging heeft be stuurd. staat nog maar één doel voor ogen: „Alles moet terug in het goede spoor gebracht worden. Wij ais be stuur willen praten, het district wil dat ook en ik ben ervan overtuigd, dat ook de briefschrijvers dat willen. Het moet zonder meer goed komen", be sluit Lucien Roelandt. Lucien Roelandt: problemen oplossen. AMSTERDAM - Piet Schrijvers zal nog eens drie jaar het doel van Ajax verdedi gen. Schrijvers en de Amsterdamse eredivisievereniging kwamen deze week tot overeenstemming. De 33-jarige doelman van het Nederlands elftal was transfervrij. Hij verdedigt het doel van de landskampioen sinds 1977. Het bestuur van Ajax wil door dit tussentijds vastleggen van de eerste doelman trachten rust te brengen In de spelersgroep. Schrijvers zal in de toekomst bij Ajax de gelegenheid krijgen het trainers B- diploma te behalen en Sjaak Storm, de negentienjarige doelman uit. eigen kweek, gaan begeleiden. Ajax zal voor de periode van een jaar, als overbrugging, een tweede doelverdediger aantrekken. TERNEUZEN - „Het prestatieniveau van het Zeeuwse handbal is de laatste jaren niet meegegroeid met het lande lijke spelpeil", zegt Jack van der Endt van dc Jeugd Technische Commissie van Zeelands grootste handbalvereni ging EMM uit Middelburg. De neer gang van de vroegere topteams Wal cheren en in iets mindere mate EMM zijn een bewijs voor deze stelling. Twee jaar geleden constateerde de JTC van de Middelburgse handbalclub dat er gaten vielen in de aanvulling voor de seniorenteams. Deze leemten, die vooral bij de dames zichtbaar wer den, lagen hoofdzakelijk op kwalita tief gebied. Speelsters genoeg dus, maar de aankomende jeugd miste de klasse om een versterking voor de ba siskern te kunnen vormen. Jack van der Endt: „Om uit deze impas se te komen waren er ons inziens twee oplossingen. De eerste, en meest voor de hand liggende is om te komen tot één topteam in Zeeland. Dat is trouwens een wens die door meer handballiefheb bers uit deze provincie wordt geuit. Je kan daar natuurlijk op wachten maar dat duurt misschien tot Sint Juttemus. Daarom hebben wij bij EMM de tweede oplossing gekozen en wet terug naar de basis en van de grond af starten met de jeugdopleiding" Om dit op een gede gen manier te kunnen doen heeft de JTC die naast woordvoerder Jack van der Endt wordt gevormd door Tineke Bostelaar. Rene de Bart, Rob de Vos en Fred van der Weel, een ambitieus plan opgesteld. Dit plan gaat er vanuit dat er meer lijn gebracht moet worden in de jeugdopleiding Om dit te realiseren heeft de JTC de jeugdopleiding ver deeld in secties. Plezier „We hebben als het ware strepen gezet bij bepaalde leeftijden, bij die strepen hoort op die leeftijd een technisch ni veau. De trainingen voor de jeugd moe ten zo opgebouwd worden dat dit peil dan ook werkelijk bereikt wordt. Dit klinkt misschien erg prestatiegericht maar dat is in onze opzet beslist niet het hoofddoel. We moeten binnen dit systeem een zo groot mogelijke ruimte laten voor plezier in het handbal. Van daar dat wij dc welpen en puppillen indelen naar leeftijd. Bij de adspiran- ten gaan we voor de eerste teams meer aandacht aan de prestaties geven door deze in te delen naar kwaliteit. Door deze werkwijze moet het mogelijk zijn om de technische capaciteiten van de jeugd bij de overgang van junioren naar senioren al op een voor senioren geschikt peil te brengen", aldus Van der Endt. Bovenstaande is de organisatorische indeling maar die staat of valt bij de beschikbaarheid van capabele trainers en begeleiders. Jack van der Endt: „Vanaf de adspiranten en junioren zijn al onze trainers in het bezit van het di ploma handbaloefenmeester A. De wel pen en puppillen worden getraind door spelende EMM-leden, Deze trainers krijgen steun en begeleiding van de Jeugd TC In die begeleiding hebben we gezien dat deze ongediplomeerde trai ners veel oefenstof van de senioren ge bruikte voor de jeugdtraimngen. Om dat dit niet binnen onze opzet paste hebben we trainingsschema s aan deze trainers gegeven. Sinds een tijd zijn we hier weer van af gestapt omdat het leid de tot automatisme in de trainingen terwijl het juist de bedoeling is dal de trainer zelf Initiatieven ontplooit en de oefenstof aanpast aan de capaciteiten van de groep". Kaartenbak De jeugd TC heeft daarom contact ge zocht met de heer Huub Joris, oefenstof coördinator van het Nederlands Hand- balverbond Daar kregen ze het advies om de oefenstof te catalogiseren en in een kaartenbak vast te leggen Trainers die problemen hebben met de indeling van de oefeningen kunnen dan uit de kaartenbak zelf hun schema's vaststel len. Om de zes weken wordt dan de trai- ningsopbouw door de jeugd TC en de trainers doorgenomen. Door deze werk wijze hoopt EMM meer mensen uit de club te stimuleren voor het volgen van de oefenmeestercursussen. Omdat de trainers zelf zondag hand ballen moet de begeleiding 's zondags door anderen opgepakt worden. Jack van der Endt: „Deze mensen, vaak ou ders van de spelers, hebben niet alle maal evenveel inzicht in de handbal sport. Nu kan jc die mensen natuurlijk laten zwemmen maar dat zou weer af breuk doen aan de opzet die we ons ten doel gesteld hebben. Vandaar dat we om de twee maanden een bijeenkomst hebben met trainers, begeleiders en jeugd TC om vragen en problemen te vespreken. Verder yvorden er dan ook handbalfllms en videobanden van on ze wedstrijden gedraaid om meer ken nis van de sport op te doen". De Jeugd Tc verwacht binnen nu en drie jaar het oefenstof programma compleet te hebben. De programmas voor dewel- pen zijn al klaar Een ander probleem dat nu al zichtbaar wordt binnen de Zeeuwse situatie is het jeugdhandbal- peil in Zeeland ..Wanneer binnen EMM deze opzet slaagt bestaat de kans dat wij binnen Zeeland te weinig tegen stand ondervden Dat zou niet alleen nadelig zijn voor de verliezende partij maar wreekt zich ook bij de winnaars. Als er een te groot krachtsverschil ont staat krijg je desinteresse bij de spelers terwijl je door wedstrijden tegen gelijk waardige of betere tegenstanders pas een hoger spelpeil kan verwezenlijken. Vandaar dat een jeugd TC hoewel die hoofdzakelijk achter de schermen werkt toch een wezenlijk onderdeel van iedere sportvereniging zou moeten zijn. zaterdagvoetbal De standen in het zaterdagafdelings- voetbal zijn: Vierde klas A Vierde klas F Total 1 9-15 ZSC 2 9-18 Col B3 9-14 MevoS 9-16 Bevel 2 9-12 BR Boys 3 9-13 Wolf 4 8-10 Br Boys 4 9- 8 Wissenk 3 9-10 WIK 4 9- 8 Hoedek 2 9- 7 Brouw 3 9- 8 'S-H.-A4 9- 7 Duiv 2 9- 5 Heink 4 9- 4 ZSC 3 8- 9 Heink 6 9- 1 Dreil 9- 1 Vierde klas G Vierde klas b Dauw 2 8-14 Wemeld 4 7-12 M'burg2 9-13 Kruin 3 7-11 Seroosk 6 9-12 Kloet 6 8-11 VCK 4 9-11 Krabb4 8- 9 Domburg 1 9-10 Kapelle 4 8- 9 Meeuwen 6 9- 9 R1114 8- 7 GPC5 9- 4 Yers6 8- 3 Nieuwl 4 9- 4 Yers7 8- 0 Seroosk 5 9- 3 Vierde klas C Vierde klas H Yers8 9-18 Seroosk 4 11-21 Krabb3 9-14 GPC7 10-16 Kruin 4 8-11 Am 5 10-15 Waarde 2 8-10 Oostk3 10-12 SSV3 9-10 ■Meeuwen 5 10-10 Wemeld 5 9- 7 Veere 4 10- 8 Kloet 5 9t 6 Ritthem 1 10- 8 KapeUeS 9- 3 Dauwend 3 10- 7 Kruin 5 18- 1 VCK 5 9- 2 Vierde klas D GPC6 10- 1 Heink 3 9-18 Vierde klas I Wolf 2 9-16 T. Boys 6 8-13 SVD3 10-13 AZW 4 8-11 Apollo 3 9-12 Cadzand 2 9-11 "S-H.-A3 9- 9 CBoysl 7-10 Borss3 10- 6 Hoek 4 9- 9 Nieuwd 4 8- 4 R White 2 9- 8 Heink 7 9- 4 Oostbl 9- 8 Hoedek 3 9- 0 T Boys 8 8- 3 Vierde klas E Zaams4 9- 3 A polio 4 9-16 Vierde klas J SVD2 9-14 Koew 1 7-13 Borss2 9-11 Zaamsl3 8-12 Bevel 3 9-10 ZaamslS 8-11 Wolf 3 9- 9 Hoek 3 8-10 Heink 5 9- 8 Spui 3 8- 6 Nieuwd 5 9- 8 T Boys 7 8- 5 Rltthem 2 9- 3 AZW 5 7- 3 Hoedek 4 8- 1 Terhole 1 8- 2 MIDDELBURG - Standenlijst In competitie rugby waarin Zeeuwse teams deelnemen. Eerste klasse Zuid: The Hookers 12-20 Oemoemenoe 12-19 Te Werve 11-18 Etten-Leur 12-11 The Dukes 9-10 RRC 12-10 The Elephants RCE/PSV 10- 4 Obellx 11-4 Oisterw. Oyst. 11- 11-16 12-14 12-14 12-14 13-14 13-10 Tovaal Tilburg Octopus RCC II Breda Fortuna '77 CRFS 12- 9 Etten-Leur H 13- 9 RCE/PSV H 11-2 Ducks 11-22 Helmond 800 12-20 The Dukes H 12-18 Oemomenoe n 10- 14 Oisterw. Oyst. n 11- 8 RCC in 10- 5 Etten-Leur IH 13- 5 Tilburg H 11- 2 Dat is in Zeeland zeker niet het geval De jeugdopleiding is hier nog een witte vlek in de handbalwereld. Veel vereni gingen leven bij de successen van de senioren en sluiten de ogen voor de jeugd. Ook de afdeling Zeeland van het NHV heeft geen jeugdbeleid, er komt gewoon niets uit. Het is toch vreemd--» dat jeugdspelers van andere verenigin gen bij EMM komen spelen omdat ze bij hun vorige vereniging niet aan de bak kwamen. Daarom roepen wij de andere clubs op om meer aandacht aan de Jeugdopleiding te gaan besteden omdat dat in het belang is van het totale Zeeuwse handbal Alleen op die manier is het mogelijk om de interesse en het niveau van het handbal hier weer uit het slop te halen. Wij zouden het prettig vinden om over dit soort zaken met an dere verenigingen te gaan praten". Kwalitatief Om te kijken of de training en de bege leiding van de spelers resulteerd in kwalitatief beter spel volgen Fred van der Weel en Jack van der Endt zoveel mogelijk wedstrijden van de EMM- jeugdteams. In overleg met trainers en begeleiders wordt dan nagegaan wat sterke en zwakke punten zijn waar in de trainingen rekening mee gehouden moet worden VErder overweegt men om de capaciteiten van de verschillen de spelers m kaartsysteem vast te leg gen. De jeugd TC heeft nog een grote onvervulde wens „De meest ideale overgang van junior naar senior zou je kunnen realiseren wanneer de hoofd trainers naast de standaardteams ook de eerste juniorenteams gingen trai nen" Als laatste opmerking wil Jack van der Endt nog kwijt dat deze opzet niet nieuw is maar wel noodzakelijk om een vereniging gezond te houden: „Van uit deze opzet moet het spelplezier van de spelers resulteren In betere presta ties die doorwerken naar de senioren. Dat is de bedoeling en niet andersom" MIDDELBURG - De uitslagen van het Zeeuws Juniorenvoetbal luiden: Hoofdklas: AZW Al-Kloetinge Al 4-1; Ro- bur Al-Terneuzen Al 1-2; HW Al-Goes Al 0-3. Groep A4: Serooskerke Al-VCK Al 1-0. Groep A6: Hoek Al-Axel Al 0-2 Groep B2: DFS B1 -Renesse BI 1-2. Bruse Boys B1 -Me vo B2 17-0. Groep B3: Yerseke Bl-Rillandia BI 1-5; Kloetinge Bl-WemeldingeBl 4-0. Groep B5: Kloe tinge B3-Yerseke B2 1-1 Groep B7: Meeuwen Bl-Serooskerke BI afg Groep B9: Sluis Bl-Cadzand BI 1-0. Groep Cl: Duive- land Cl-Zonnemalre Cl 2-4; DFS C2- Brouwershaven Cl 0-6. Groep C2: Bevelan ders Cl-Cortgene Cl Cortgene n.o.g.; Zlerik- zee Cl-DreischorCl 2-1. Groep C3: Kloetinge Cl-Yerseke Cl 3-2. Waarde Cl-Hansweertse BoysClafg GroepC4: ApolloCl-Krulningen Cl 1-0 Groep C7: VCK C1-GPCC1 0-2 Groep C8: Veere Cl-Dauwendaele Cl 1-2. Groep C9: Meeuwen C2-Serooskerke C2 afg. Beker: ZSC Bl-Goes BI 6-2; Meeuwen Cl-Vltsslngen Cl 1-1 Vlisslngen w.n.s. KAPELLE - In totaal hebben 112 seniorlo pers meegedaan aan het Zeeuws crosskam- pioenschap.twintig meer dan vorig jaar Van hen namen 43 atleten aan een totaal van vfjf wedstrijden deel. nodig om zich te kunnen klasseren. „Het deelnemen aan de nodige vijl wedstrijden bleek tbch nog een opgaaf be dacht Zeeuws tc-secretans Koos Oggel, die er daarbij op wees. dat blessures en andere ver plichtingen het de lopers moeilijk maken om aan de competitie-els te voldoen. Bij de senioren is de voornaamste uitslag: 1 Plet Vonck (RKHAVi 625 punten. 2 Frans Krijssen (AV '56) 542, 3 Simon Blom IDelta Sp) 525, 4 Johan de Vlieger (Mar) 483. 5 Huib Dalebout lAV 1445, 6 Leen Arendse (Marl 434, 7 Kees Verkerk (Delta Spi 422, 8 Frank Koo- man Dyn413.9 Cor Peute i Dy n407.10 Cees Weststrate (Mari 381.11 Ron Abuis iDyni 379, 12 Henk Nieuwdorp iAVi 361. 13 Ron Delle- beeke (Mari 349. 14 Herman Padmos (Delta Sp) 347.15 Henk Hamelink (Schelde Sp) 335. Dames; 1 Irene Pos (Mar) 502,2 Suus Verstel- le (AV) 476. 3 Joke van de Kastele (DS) 432; meisjes A 1 Jacqueline Vermeule (Dyn) 520,2 Marleen van de Broeke (Mar) 485, 3 Maria Zoutewelle (Dyn) 456.4 Suus Mannaert (RK) 398. 5 Michaeïa Jongschaap (DS) 368. 6 Pia Verstelle (AV) 340. 7 Inge de Boer (DS) 287, 8 Ankle Steljns iRKi 266: meisjes B 1 Celine van de Berg (Zld Spi 530.2 Brigglte Avezaath (Dyn) 510.3 Carla d'Hont RK 14714 Caroline Lauwers (RK) 447, 5 Christianne Lauwers (RKi 420, 6 Carla de Boer (DS) 418, 7 Marjo lein Hartog (DS) 363, 8 Lia Natte (Dyn) 354, 9 Chantal Esbroek (ZS> 349, 10 A. Hamelink (RK) 310. 11 Tina van de Lavolr (RK) 301. A-Junioren 1 Kim Reijnierse (Dyni 521, 2 John Vermeule (Dvni 512.3 Rian van de Broe ke i Mari 446.4 Aart Bakker (RK) 439.5 Johan Smits (AV1405.6 Jack Lultwieler (Dyni 3617 Jan Peter van de Sande (Mar) 356. 8 Patrick Suy (SS) 344. 9 Eric Breel (Mari 294. B- jongens 1 Patrick de Block (RK) 530. 2 Lau rens Hamelink (RK) 495. 3 Jan Vermeule (Dyni 438. 4 Henk Peter de Jonge (8Si 419, 5 Gerben Rodts (Mar) 363, 6 Rene van Dleren- donk (Mar) 361. 7 Theo Hontelee (Mar) 331, 8 Mark van der Hoek (Mar) 327,9 Bram Hoogc- sleger (AV) 305. basketbal HEREN KLAS: PSV Breda P Bi Eagl. MS OCt. Nep. R. Meub. OBC Rush Almonte BV Soub. Bragg Sprtngf. ELBC Marath 20-40 21-34 17-28 19-26 20-26 17-22 19-22 19-20 19-14 20-14 18-12 19- 6 18- 2 29- 0 OBC PSV Werkend. BV Soub. DAMES B KLAS: Dynamo'70 E. Tigers Kimbrla Almonte HEREN le KLAS: Volh. 17-32 Matador E Tig. Dynamo'70 BV Hulst BV Soub. H Valk. Geronimo Marath. II J Crabs Scheldes. 16-26 15-24 16-20 17-20 18-16 16-12 16-12 19- 8 18- 6 18- 2 Erp'70 15-n SVH 16i; Tantalus 14-11 Condor 16-K WSC 16-11 Marath. 17-y Bragg. is- DAMES le KLAS Valk. I 13-j Valk. II lm Marath II i3-;( Smokk. bh Dynamo'70 II b-it BV Slub. U D. Dunk. Ij BV Hulst l( DAMESJUNIO REN: R. Meub. 13 E. Tigers U B. Eagles 11 JI&: Box lj De standen In de ta- feltenniscompetltle lulden, le KLAS: Zand II 3-6 Arnem. I 3-4 Effect I 94 Aloy I 2-2 MZIV 2-0 B. Smash I 3-0 2e KLAS A: Goes I 3-6 MZ V 3-4 Westerz. I 3-4 Laurens. II 3-2 Zand IV 3-2 MZ VU 3-0 2e KLAS B: ONAI 3-6 Amem II 3-4 Zand m 3-3 MZ VI 3-3 Effect H 3-2 B. Smash n 3-0 3e KLAS A: Answest 3-6 Amem III 3-4 MZ IX 3-3 Goes IV 3-2 ONA H 3-2 Kapelle H 3-1 3e KLAS B: Goes UI 3-4 Zand V 3-4 Amem IV 3-3 Marath- IV 3-3 Scald. I 3-2 Kerkw. n 3-2 3e KLAS C: Kerkw. I 3-6 Goes II 3-5 PNLI 3-5 MZVIII 3-2 Westerz. n 3-0 Kapelle I 3-0 3. .XAS D: RWS 3-6 Aloy n 2-4 Effect Hl 3-2 Aloy IH 1-1 PZEMI 3-1 SAR 2-0 4e KLAS A: MZ X 3-6 B Smash IV 3-4 Katsl 3-4 PNLH 3-2 Veere m 3-2 Batavo I 3-0 4e klas B: Veere I 3-6 8cald. n 3-5 Kerkw. Hl Kapelle IV 3-6 4e KLAS c: 3-4 MZXm 3-4 Laurens HI 2-2 Marath IV 2-0 zand VI 3-0 Kapelle Hl Kats II 2-0.4e klu 3-6 D: 3-4 b Smash III H 3-4 Laurens. V 3-2 MZ XI 3-2 Marath. IH 3-0 Amem V Veere n 3-6 4e KLAS E: 3-4 Marath H 3-3 Laurens IV 3-3 MZ XH 3-2 Westerz. Hl 3-0 PNL im 4e KLAS F: 3-6 Schelde I 3-1 AKFI 3-3 PZEM H 3-2 Effect V 3-2 ATV H 3-1 4e KLAS G: Effect IV 3-4 Schelde H 94 ATV 12-2. AKFD) 93 2 3-3 Aloy IV 5e KLAS A: 3~2 Westerz. IV MZXVH 3-6 Goes VI 3-5 Kerkw. IV 3-5 TTVOII 3-2 Kapelle VI 5e KLAS B: 3-0 Batavo m Westerz. V 3-6 Kapelle V 2-4 MZ XVI 3-2 Wllno II 1-1 PNL IV 5e KLAS c: 2-0 TTVOI Batavo n 3-6 MZXVUI 3-4 Westerz. VI 3-4 Laurens. VII H 3-2 Kapelle VU 3-2 5e KLAS D: 3-0 MZ XIX Marath. V 96 ONA IH 3-5 Laurens. VI 3-4 B Smash V X 3-2 MZXV OOSTBURG - Het jeugdteam van Ito ralhon uit Vlissingen is winnaar ge worden van de bekercompetitie v» het district Zeeland van de badmifr tonbond. In de sporthal aan de Nassaulaan J Middelburg versloeg het sterke V-' singse team (met Tanja Tienpond.Bi gy Vitalis. Jean Pierre van de Bekkee: Eric Bikker) in de finale de ploeg Ttf Terneuzen n met ruime cijfers. In de sporthal was er een halve cornjK- titie opgezet om de uiteindelijke over blijvers van de voorafgaande afvalco® petitie tegen elkaar te laten spelen, die finalepartijen mochten Marati:" III en Sinar. Temeuzen II en Pluuir-F- aantreden. De wedstrijdleiding was-' handen van L. Vercouteren. jhr. D t Valckemer van Geusau reikte aan W eind van de finales de beker uit aanbl Marathonteam. Jo Jansen (NAC) nee* training in Kapelle KAPELLE - NAC-trainer Jo Jank» geeft maandagavond een demonsih tietraining voor de leden van de balvereniging Kapelle. Deze trafoW kon eerder wegens omstandigheo» geen doorgang vinden. Na afloop M* de demonstratie, die om 19.00 uur be gint, licht Jansen de training toe in kantine van de voetbalvereniging- Advertentie) schaatsen te huur 050/314492 gratis reizen te winnen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 32