Raad Mariekerke akkoord met late - gemeentebegroting Raad van Mariekerke verheugd over schoolvoorzieningen Raad Mariekerke akkoord met aankoop van grond in Meliskerke Christelijk lyceum Goes sterkst in volleybaltoernooi scholieren PZC marktberichten WOENSDAG 20 FEBRUARI 1980 streek SGP DRINGT AAN OP SNELLE UITVOERING VERBETERING DORPSSTRAA T MELISKERKE MELISKERKE - De gemeenteraad van Mariekerke is dinsdagavond in grote lijnen akkoord gegaan met de begro tingvoor 1980 en de daarbij behorende aanbiedingsbrief. Alle raadsleden wa ren beter over eens dat het tijdstip van de begrotingsbehandeling rijkelijk aan de late kant was. Die mening was ook het college van b en w toegedaan. De oorzaak van de vertraging ligt inde krappe bezetting van de afdeling fi nanciën. De chef van deze afdeling, neemt ook sociale zaken voor zijn reke ning. Deze ambtenaar is daardoor zo overbelast, dat hij onvoldoende tijd heeft gehad om de begroting op een kortere termijn gereed te krijgen. De wens van b en w om het secretarie- personeel uit te breiden met éen func tionaris, werd dan ook door alle raads leden gedeeld. Burgemeester mr. B. J. van Putten deelde mee dat de nieuwe ambtenaar zeker niet vóór 1 augustus van dit jaar aangesteld kan worden, ge nen de lange opzegtermijn die ambte naren nu eenmaal hebben. Voor de be treffende functionaris zal een salaris- post opgevoerd moeten worden van on geveer 55.000,-. Geen van de raadsle den had moeite met dit bedrag. De bur gemeester zegde verder toe dat het col lege ernaar zal streven de begroting voor 1981 nog dit jaar te behandelea CDA-fractievoorzitter P. v.d. Meulen, beet het spits af bij de algemene be schouwingen. Hij had vooral kritiek op de optimistische visie van het college op de Qnanciéle positie van de gemeen te Mariekerke. „Onze fractie maakt zich zorgen over het 'blije' geluid van het college ten aanzien van de post on voorzien van bijna 135.000,-. De ge meente heeft twee meevallers gehad, een van 20.000, en een van één ton. We kunnen echter geen rekening houden met het feit dat deze meevallers ieder jaar terug zouden kunnen komen." „Wat de kapitaalswerken betreft,"ver volgde de heer v.d. Meulen, „teert deze begroting op voorschotten uit voor gaande jaren. We zien de toekomst van de kapitaaldienst dan ook met zorgen tegemoet, temeer daar er nog grote geldverslindende posten op het ge meentelijke ■verlanglijstje' staan." Wat de restauraties van de kerktorens in Aagtekerke en Grijpskerke betreft, betreurt de CDA-fractie het, dat het op knappen van de torens op het ogenblik tot te grote financiële offers zou leiden. De heer v.d. Meulen: „Wij willen er bij het college op aandringen de grootst mogelijk druk uit te oefenen om de be nodigde subsidies voor deze werken zo snel mogelijk te verkrijgen." Burgemeester Van Putten antwoordde „Het is niet juist wat u zegt over de fi nanciële voordelen. Die zijn ons niet eenmalig in de schoot geworpen. Ze zul len jaarlijks binnenkomen. Dat de kapi taalswerken 'teren' op de voorschotten van voorgaande jaren, dat is juist iets waar wij trots op zijn Daaruit blijkt een goede begroting over de afgelopen ja ren." Dorpsstraat W. Meijers, fractievoorzitter van de SGP, was van mening dat de verbete ring van de Dorpsstraat in Meliskerke nummer één zou moeten staan op de urgentielijst van uil te voeren werken. Meijers: „Temeer daar de bevolking zich hierover ook heeft uitgesporken en omdat dit onderwerp ai ter sprake kwam in de begroting over 1979. Ik ci teer daaruit 'Het weg gedeelte van de Dorpsstraat is hard aan verbetering toe. Zodra de mogelijkheid aanwezig is, zullen b en w met voorstellen terza ke komen.' Wij zijn dus benieuwd." Ook de heer Meijers hoopte dat er snel onderhandelingen op gang zullen ko men die restauratie van de belde ge noemde kerktorens tot resultaat zullen hebben- De gedachtengang van het college ten aanzien van het eventuele gebruik van de bejaardenwoningen voor kleine ge zinnen, werd door de SGP niet zo ge waardeerd. De heer Meijers: „Dat er meer bejaardenwoningen zijn. dan aan vragen door bejaarden vind ik geen re den deze woningen dan maar te be stemmen voor jonge gezinnen. Dat zou de rust van de oudere mensen zeer ver storen, omdat Jonge mensen nu een maal wat onrustiger zijn en doorgaans later naar bed gaan. Het lijkt me voor de daar reeds wonende bejaarden geen aantrekkelijke gedachte". De burgemeester gaf een overzicht van uitgevoerde en in uitvoering zijnde werken van straten en wegen. De heer Van Putten: „De reconstructie van zo wel de Dorpsstraat als de Torenstraat hebben wij gepland voor 1983. Dit hangt nauw samen met de eventuele nieuwbouw van het gemeentehuis aan de Dorpsstraat. Als we de Dorpsstraat nu al zouden verbeteren, kan het zijn dat er weer heel wat veranderd moet worden als het nieuwe gemeentehuis daar komt." Over de bejaardenwoningen zei de bur gemeester: „In de praktijk blijkt het aantal aanvragen van bejaarden te ge ring om de woningen 'vol' te krijgen. De huidige economische toestand noopt ons echter deze huizen toch te laten be wonen. Aan leegstand heeft niemand wat. Gezien de kleine omvang van de huizen gingen onze gedachten daarom uit naar jonge gezinnen, of twee per- soonshuishbudens. Maar kleine gezin nen worden groot en dan zullen ze van zelf de woningen weer uitgroeien." Woningen C. J. Bierens van Gemeente Belang, zei het, met het college, te betreuren dat er van de twintig gevraagde woningen voor 1980, slechts vijftien aan dc gc meente zijn toegewezen. „We zullen er naar moeten blijven streven dat onze drie kernen (Aagte-, Grijps- en Melis kerke) blijven groeien en wel zodanig dat kerken en scholen hun bestaans recht blijven behouden, evenals de middenstand. Deze groei is tevens noodzakelijk voor de instandhouding en uitbreiding van het verenigingsle ven." De heer Bierens vroeg verder naar de mogelijkheid om het terrein achter de tennisbanen zodanig aan te passen, dat daar in de winter kan worden ge schaatst. De fractievoorzitter van Ge meente Belang ging ook in op de haast die achter de torenrestauraties gezet zou moeten worden. „Het college zou in deze een actiever beleid moeten voeren. De toren van Aagtekerke staat al jaren vermeld als restauratieobject- Er gebeurt helemaal niets en het gebouw gaat er hard op achteruit. Bij de torenrestauratie te Grijpskerke betreuren wij het dat de bereidheid by het college om nauw sa men te werken met de restauratiecom missie van deze kerk, in zeer geringe mate aanwezig Is." Over de restauraties van beide torens zei burgemeester Van Putten: „Wat Grijpskerke betreft: de Hervormde Ge meente is destijds gekomen met een restauratieplan voor de gehele kerk. De gemeente wilde toen tegelijkertijd de toren (die haar eige dom is) gaan op knappen. Daar zou toen een bedrag mee zijn gemoeid van ongeveer 80.000,-. Het leek een goed plan. tot dat we van rijkswege mochten verne men. dat de restauratie van de toren wel gesubsidieerd zou worden en die van de kerk met. Over een dag of veer tien hopen we te vernemen of er alsnog een subsidietoezegging voor het kerk gebouw komt. Wat de eigenlijke subsi die betreft, vrees ik dat we wel zullen moeten wachten tot 1985. De gemeente kan dan wel een vóór-financiering tref fen. maar daar zal wel een hoop geld mee gemoeid zijn." Wat de suggestie van de schaatsbaan betreft, zei de burgemeester het een goed idee te vinden en het zeker te zul len onderzoeken J. P. L. van Manen, oud-directeur van Streekvervoer Walcheren, overleden MIDDELBURG - Op de leeftijd van 65 jaar is in Middelburg de heer J. P. L. van Manen, oud-directeur van de NV Streekvervoer Walcheren (SW), overleden. Hij vervulde deze functie van 1957 tot 1977, toen SW opging in de NV Streekvervoer Zuid-West Neder land. De heer Van Manen begon zijn loop baan In het openbaar vervoer in 1942 toen hij, na zijn kandidaatsexamen eco nomie te hebben behaald, in dienst trad bij de Nederlandse Buurt Maatschappij (tegenwoordig de vervoersmaatschap pij Centraal Nederland). In 1948 volgde zijn benoeming tot plaatsvervangend directeur bij de busmaatschappij NA- CO in Alkmaar. Hier bleef hij negen jaar waarna hij werd aangesteld als direc teur van SW in Middelburg. De heer Van Manen wordt morgen, don derdag. om 14.00 uur gecremeerd m het crematorium te Middelburg. Na afloop is er in de aula van dit gebouw gelegen heid de familie te condoleren. Ruiten vernield van hotel in Aardenburg AARDENBURG - Maandagmiddag omstreeks 13.00 uur werden van hotel "s Lands Welvaren' te Aardenburg een aantal ruiten vernield. In verband hier mee hield de politie vijf, minderjarige, jongelui aan voor ondervraging. Eén van hen bekende verantwoordelijk te zijn v r de vernielingen. Zevac houdt zondag achtste Heikantrit ZAAMSLAG - De Zeeuws-Vlaamse au tomobielsportclub (Zevac) houdt zon dag de achtste Heikantrit, een oriënta- tierit, die de deelnemers door de omge ving van Hulst voert Er kan worden deelgenomen in drie klassen de A-. de B- en de tourklasse. Zowel voor de A-, als voor de B-klasse bedraagt de af stand 38 km. die afgelegd mogen wor den met 24 km/uur. De 'Tourklassers' moeten eveneens 38 km afleggen, maar voor hen geldt een gemiddelde snelheid van 20 km/uur. Inschrijven is mogelijk vanaf 13.15 uur in café Den Ouden Arend in de Brouwerijstraat in Sintr Jansteen De deelnemers in de A-klasse en de Tourklasse gaan om 14.01 uur van start, die in de B-klasse om 14.15 uur. KRITIEK OP UITVOERING RIOLERINGS WERKEN WOENSDAG C0LIJNSPLA AT - Bejaardenhuis Rus- Vwtd, 8.30-10 uur; uitzending Nomen Nescio. GOES - Ziekenhuis De Bevelanden, 1530-16 30, Ter Valcke, 10-11.30, Huize Randwijck, 19-20 uur: uitzending No men Nescio. HULST - St.-Liduinaziekenhuis. 19.45- 2145 uur: uitzending Radio Nigh tingale. MIDDELBURG - Poppentheater Par- dval. Brakstraat 9-11, 14.30 uur: 'Je weet niet watje ziet achter de horizon'. SOUBURG - De Zwaan, 20.30 uur: film huis met 'De verbrande stad'. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy. 14 uur: Bambi, al.: 20 uur: Apocalypse now, 16 jr- GOES - Grand, 20 uur Convoy. 12 jr. MIDDELBURG - City, (in samenw. met ZVU), 20 uur: Blood-relatives. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Apoca lypse now. 16 jr. VLISSINGEN - Alhambra 1.20 uur: De vier vuisten op safari, a.l.; Alhambra n, 20 uur: Apocalypse now, 16 jr. TENTOONSTELLINGEN GOES - Museum voor Noord- en Zuid- Beveland, 10-12 en 13.30-17 uur: 'Win terbedden'. HEILLE - Land ouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktuigen. MIDDELBURG - Zeeuws Kun stenaarscentrum, 10-12, 14-17.30 en 19- 21.30 uur: bronsplastieken van Sofie Hupkens; Galerie Pictura. 10.30-16.30 uur lit hografieën; Zeeuws Museum, 10-17 uur: 'De boer op'; Galerie 'De witte Swaen', 12-17.30 uur: werken van Paul Permeke; Artshop Six and Six, 10-18 uur: werken Gera Dauvillier en Wim Vader: Galerie De Klos. 10-24 uur werken Pieter Hoogendoom. MISSE - Galerie 'De mooie staak'. 9-20 uur. werken Messemaker. SOUBURG - Bibliotheek. 13.30-17.30 en 18-20 uur: kralerfjen van Y. D. van den Boog. TERNEUZEN-Hal 'Ter Schorre', 11-21 uur: luchtfoto's van Jacqueline Mida- vaine; Museum. 14-17 uur: 'Foto '78'. VEERE - Galerie 'Asklepios'. 10-12 en 14-17 uur aquarellen van Cor van Heu- sen. VLISSINGEN - Galerie Marquis, 13-18 uur; schilderijen van Age Klink. WATERLANDKERKJE - 'In den Ko ning', vanaf 14 uur: schilderijen van Ka- rel Weyland sr. UZENDIJKE-Museum, 10-12 en 13.30- 17 uur. werken 'meester' Cornelis plus oude prenten en kaarten. ZIERIKZEE - Galerie Nobel. 10-18 uur: schilderijen van Nellie Nelissen. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel. 011.00-14444, ook voor milieuklachten). Zeemvsch-Vlaanderen - Alarmnum mer 01150-12200 (brandweer en ambu lance). Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen innood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur, weekends van 20.00-24.00 uur. Zeeuwsch-Vlaanderen - Hulpgroep bij drankprobleem (AA), tel. 01174-217. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel 01184-14645, dag en nacht bereik baar. MOGELIJK VOOR BOUW NIEUW GEMEENTEHUIS OOK GESCHIKT VOOR BOUW VAN WONINGEN MARIEKERKE-De gemeenteraad van Mariekerke is dinsdagmiddag una niem akkoord gegaan met de aankoop van een perceel grond van 4275 vier kante meter aan de Dorpsstraat in Me liskerke. Met deze transactie is een be drag van 277.000 gulden gemoeid. Wel ke bestemming de grond krijgt staat nog niet vast. Mogelijk wordt er een nieuw gemeentehuis gebouwd. Dat is echter mede alhankelijk van de keuze die de raad over enige tijd zal moeten maken tussen deze nieuwbouw en ver bouw van het huidige (te kleine) ge meentehuis. „Maar", zo stelde burge meester mr. B. J. van Putten, „afgezien daarvan mogen we de kans deze grond in ons bezit te krijgen niet voorbij la ten gaan. Dit perceel is ook uitermate geschikt voor bijvoorbeeld woning bouw". Geen van de drie raadsfracties had veel moeite met de aankoop. Wel werden van verschillende zijden vraagtekens gezet achter de haast, die met de trans actie werd gemaakt. Burgemeester Van Putten gaf hiervoor als reden dat de verkoper groot belang heeft bij een snelle afwikkeling van één en ander. Bovendien heeft, zo stelde hij, de proce- Vragen kamerlid Eversdijk over beheerplan voor de Oosterschelde (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Het CD A-Tweede-Ka merlid drs. H. Eversdijk wil van minis ter Beelaerts van Blokland horen wan neer het beheersplan voor de Ooster schelde gereed zal zijn. De bewinds man van volkshuisvcsingen ruimtelij ke ordening moet die vraag beant woorden naar aanleiding van de rege- riugsbeslissing over de Nota Landelij ke Gebieden. Die beslissing is eind vo rig jaar afgekomen en vormt -op de be handeling in de kamer na- de laatste stap vóór de definitieve vaststelling van het ruimtelijke ordeningsbeleid ten aanzien van de landelijke gebie den. Eversdijk wil ingelicht worden over de stand van zaken rond het beheersplan op dit moment; hij Is met name geïnte resseerd in de „weg van inspraak en de mocratie" die de besluitvorming gaat doorlopen en die duidelijkheid moet bieden over de toekomst van de Ooster schelde. wanneer de zeearm zal zijn af gesloten. Het kamerlid wil daarnaast weten hoe het zit met het antwoord dat de rege ring moet geven op de vraag of er zout of zoet water door het Gre velingenbekken zal gaan stromen. Eversdijk vraagt zich af of de belangen van land-en tuinbouw -die de voorkeur geven aan een zoete Grevelingen- ook bij die afweging wor den betrokken. Tot slot wil hü een antwoord op de vraag wanneer een gebied groot genoeg ls om in de Nota de hoofdfunctie 'na tuur' te krijgen. Hij stelt die vraag met een schuin oog naar de opmerkingen in de regeringsbeslissing over het Land Van Saeftinghe, dat Beelaerts te klein vindt om er een afzonderlijk natuurge bied van te maken. De Mariekerkse raad had eveneens wei nig moeite met het voorstel van burge meester en wethouders een bedrag van 188.000 gulden beschikbaar te stellen voor de aanschaf van nieuw brandweer- materiaal ten behoeve van het nieuwe gemeentelijke korps. Het grootste deel van dit bedrag is bestemd voor een nieuwe ladderwagen, die bijna 112.000 gulden gaat kosten. Op dit voertuig is. zo deelde de burgemeester mee, in af wachting van het raadsbesluit reeds optie genomen. „De auto staat als het ware gereed en ik verwacht dan ook da- t'ie omstreeks mei zal worden afgele verd. Hij moet dan alleen nog worden ingereden, waar ook nog enige weken voor moeten worden gerekend maar dan is het voertuig ook helemaal ge- bruiksgereed". bracht burgemeester Van Putten naar voren. De raad kon zich ook verenigen met de benoeming van vijftien (vrijwillige) brandweerlie den. De overige voorstellen van het college van b. en w. onder vonden bij de raad evenmin veel weerstand. Zoals het voorbereidingsbesluit, waarmee het de PZEM wordt mogelijk gemaakt in een deel van het gebied tussen de Rave- steinweg, de Middelburgseweg en de Molenstraat in Grijpskerke een scha- kelstation te bouwen. Hoe hoog dit ge bouw wordt en hoe het er verder uit gaat zien kon burgemeester mr. Van Putten nog niet mededelen. „Dat komt later pas aan de orde. Het zal op zich geen klein gebouw zijn. maar de vorm geving hebben we voor een belangrijk deel in eigen hand' In een reactie op enkele opmerkingen bij de vaststelling van het bestemmingsplan Bouwlust in Aagtekerke bracht burgemeesterVan Putten naar voren dat de grondverwer ving de gemeente nogal wat problemen opleverde. De vaststelling gebeurde daarom een jaar later dan aanvankelijk was bedoeld. Dit bracht de heer Bierens tot de aanbeveling in volgende soortge lijke zaken vroegtijdig uit te gaan zien naar andere grond. Het GB-raadslid verwacht dat 'Bouwlust' de naam eer aan zal doen en spoedig vol zal zijn. MELISKERKE - Alle fractievoorzit ters in de gemeenteraad van Marieker ke toonden zich dinsdagavond tijdens de begrotingsbehandeling verheugd over de ingebruikname van de Jhr. VV. Versluisschool te Aagtekerke en de Bergpadschool te Grijpskerke. Ook het feit dat de nieuwbouw van de Dia conieschool te Aagtekerke in het na jaar van 1980 zijn beslag krijgt was voor de raadsleden, evenals voor het college, een plezierige zaak. De heer C. J. Bierens (Gemeente Be lang) stelde voor om de het oude ge bouw van de Diaconieschool te zijner tijd te bestemmen als peuterspeelzaal. Burgemeester Van Putten zei dat de ge dachten van het college ook al die kant waren opgegaan. Het ondoelmatig functioneren van de riolering in Grijpskerke was langdurig onderwerp van gesprek. De heer P. v.d. Meulen (CDA) hoopte op een spoedige oplossing van het probleem Grijpsker ke heeft namelijk veel overlast onder vonden van het wegvallen van de af- voerleiding onder de Hondegemseweg. De plaats van deze leiding moest wor den ingenomen door de zogenaamde noolpersleiding van het Waterschap. SGP-fractievoorzitter W. Meijers vond het een onverkwikkelijke zaak, en sprak van een onbegrijpelijke uitvoe ring. „Wij menen dat bij de aanleg van het nieuwe bergingsriool in de Cats- straat er toch ook aan het eind van de Nieuwstraat een buis gelegd moet wor- .Auto's beschadigd bij aanrijding Hulst HULST - Dinsdagmorgen omstreeks half zeven zijn vier personenauto's min of meer ernstig beschadigd bij een aan rijding op de Tivoliweg in Hulst. Het ongeluk gebeurde, doordat F. A. S. uit Hulst was weggereden, terwijl zijn auto een bevroren voorruit had. Zodoende was zijn gezichtsveld maar gering en hield hij te weinig afstand bij het passe ren van drie parkeerde auto's. S. kwam met alle drie de auto's in botsing. Leerlingen van de MAVO uit Axel m de aanval in de wedstrijd tegen de Koningin Wilhelmmaschool uit Oostburg tijdens het jaarlijkse volleybaltoernooi in Terneuzen. IN SPORTHAL 'T ZWAANTJE TERNEUZEN TERNEUZEN - Het Christelijk Ly ceum van Zeeland uit Goes heeft dins dag in sporthal 't Zwaantje te Terneu zen met overmacht het volleybaltoer nooi voor middelbare scholieren uit de provincie gewonnen. Vijfenveertig teams hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging van de Terncuzcnse schoolsportcommissie, de organisator van dit toernooi, en dit grote veld sloeg zich door dc voorronden naar de fina les. Wedstrijdleider R. A. C. Stompff. geas sisteerd door de vertegenwoordigers van de deelnemende scholen - die daar naast voor een eigen ar' itrage zorgden - hield een strak schema aan. Daardoor kon stipt om vier uur met de prijsuitrei king worden begonnen. Een aantal hoofdprijzen ging bij de huldiging naar het lyceum uit Goes, dat een aantal ver tegenwoordigers van boven de Schelde aanvoerde- De Zeeuwsvlaamse ploegen konden in de vier klassen (jongens en meisjes onder, en boven vijftien jaari alleen St. Martha uit Hulst bij de meis jes en De Welle en Eioy Axel-Oostburgi den en deze leiding kan dan toch ook onder de Hondegemseweg doorgeleid worden. Deze leiding zou nu al gelegd kunnen worden en wanneer de herbe- stratingswerkzaamheden in de Cats- straat zijn voltooid, kunnen de buizen later op elkaar worden aangesloten." De heer Bierens van Gemeente Belang, was het hier mee eens. Hij wilde wel graag weten hoeveel er in totaal nodig is voor de uitvoering van de wijzigingen in het rioleringsstelsel. De heer Van Putten deelde daarop mee dat hij enkele dagen geleden een bnef had ontvangen van het Waterschap, over de rioolwerkzaamheden en dat het college het met de inhoud van die brief in het geheel niet eens is. „Wij hebben de brief meteen doorge stuurd naar de dienst gemeentewerken voor een advies". Over de kosten die de gemeente zou moeten betalen, kon de burgemeester, nog niets zeggen. Over het toenemen van de baldadig heid en vernielzucht van de jeugd in de drie kernen maakten de fractieleiders zich ongerust. Zij zetten eveneens vraagtekens bij het functioneren van de politie. De heer Van de Meulen stelde vast dat, ondanks de uitbreiding van het politiekorps, de vernielingen waren toegenomen. „Misschien zou een ge sprek met de jeugdleiders in de diverse dorpen een positief resultaat kunnen opleveren. Die jeugdleiders zouden de jeugd dan moeten wijzen op haar mede verantwoordelijkheid." De heer Bierens moest constateren dat het politieoptreden "gewoon slap is te noemen'. „Wjj hebben er geen enkele moeite mee dat er tijdens de jaarwwis- seling vuurwerk wordt afgestoken. Wanneer zich dat echter uitstrekt over een tijdsbestek van drie a vier weken, vragen wij ons af waarom daartegen niet door de politie wordt opgetreden. De politie zou ook meer moeten pa trouilleren. met name in de avonduren en op die plaatsen waar de jeugd zich 's avonds verzamelt." Burgemeester Van Putten vroeg zich af óf de politie wel zo slap optreedt. „Ik ben er wel voorstander van dat de agen ten de auto meer verlaten en te voet of per fiets de gemeente ingaan. Dat zou inderdaad een preventieve werking kunnen hebben op de gedragingen van het publiek en met name van de jeugd. De SGP-fractievoorzitter wilde nog we ten waarom er in de gemeente Marie kerke zo weinig snelheidscontroles wor den gehouden. Het antwoord van de burgemeester was duidelijk: „Wij krij gen slechts eens in de drie maanden de beschikking over een snelheidscontro lewagen van de rijkspolitie te Middel burg. Op één dag moet dan de snelheid gemeten worden in drie gemeenten, te weten Mariekerke. Valkenisse en West- kapelle," aldus de heer Van Putten. bij de jongens vóór In de klassering brengen De .schoolsportcommissie kan op een goede 'tweedaagse' (maandag al een handbalevenement voor basisscho len) terugzien. Eindstand. Jongens beneden vyaien jaar 1 De Welle. Axel; 2 Proi Zeemanschool, Zierik- zee. Jongens uoven vijRienJaar. 1 Christelijk Lyceum van Zeeland. Goes. 2 Eioy. Oost burg Meisjes beneden vijftien Jaar 1 Prinses Jullanaschool, Zierlkzee; 2 Christelijk Ly ceum van Zeeland. Goes Meisjes boven vijf tien jaar 1 Chnsteiijk Lyceum van Zeeland, Goes. 2 St Martha. Huist Geringe deelname tiende Dullaert- volleybaltoernooi HULST - Zaterdag woret in de sporthal Den Dullaert te Hulst het tiende Dul- laert-volleybaltoemooi gehouden. Het aantal teams dat voor dit toernooi heeft ingeschreven is gering. Bij de dames hebbenzes teams ingeschreven, terwijl bij de heren slechts 3 teams aanwezig zullen zijn. De damesteams spelen een halve competitie en de heren spelen een volle ronde. De eerste wedstrijd begint om twaalf uur Elke wedstrijd gaat over twee sets tot maximaal 15 punten. De deelnemende teams zijn: dames: Ly- beert-Verstraeten, Astrow. Sportclub Morres. Neelemans BB, Voorwaarts/ Does, WC De Vilder. Heren: Lybeert- Verstraeten, PGV, Young Boys, De prijsuitreiking zal rond vier uur ge schieden. AR-kiesvereniging Reimerswaal bijeen KRUININGEN - De AR-kiesvereniging Reimerswaal hield in 'Het Dorpshuis' te Kruiningen een ledenvergadering onder leiding van voorzitter H. Ver- schuure Mevrouw Van Dinter-Vroegin- dewey uit Maassluis gaf een uiteenzet ting van de zaken met betrekking tot de komende fusie. Met algemene stemmen werd Ingestemd met het plan om by de eerstkomende verkiezingen voor de Tweede Kamer met één CD A-iyst uit te komen, en werd eveneens akkoord ge gaan met de bestuursvoorstellen voor de vorming van een gemeentelijke CDA-afdeling. itrale tuinbouwveiling Zeelancl. veilpunt Krabbendijke. dinsdag 19 februari 1380. VOORVERKOOP CONFERENCE kl. 1 65/ 75 110-117. 60/65 100. 55/65 92. 55/60 84; kl. 2 65/75 89.60/65 87.55/608145/55 52-55,120 ton AANVOER: COX'S OR PIPPIN: kL 2 75/80 58-123,70/75 58-127,65/70 42-77.60/65 26-4160 ton, GOLDEN DELICIOUS kl 180 74,70 59. 65 38. kL 2 80 50-71. 70 38-57. 65 25-33. kl 1 70/75. 41 ton; WINSTON: kL 1 75 75-79. 70 46-58.65 38-14kl. 2 75 55-7170 47-58.65 37-39. 6023.49 ton; JONATHAN. kL 170/3056.65/70 45.1 ton ;LAXTON'S SUPERB kL 2 80/90 30. 75/85 35-39, 3 ton; St REMY. kl. 2 70 101-106. 60 105.5032.2 ton. CONFERENCE: kl. 1 65/75 119. 60/65 105-107, 55/60 85-93, kL 2 65/75 120, 60/65 1 00-104. 55/60 82. 47 ton; DOY DU CO- MICE kL 1 80/90 124.70/80 127-136.65/70 119. kl. 280/90 116-119,70/80131-135.65/70 105-116, 60/65 86-90, 22 ton. Industrieappels 22,00. Totale aanvoer 16 350 coUL Beursbericht Markt Goes. 19 februari 1980. GRANEN, ZADEN EN PEULVRUCHTEN. Alle prijzen boerenschoon en franco lever ingsplaats en per 100 kg. Tarwe basis 16%. 46,00-f 46.50: zomergerst basis 16% 44.25-44.75; haver basis 16% 39.00- 40.00, erwten kleine groene) 72.50-75,50; schokkers 65.00-71.00; capucijners 55.00- 62.00: bruine bonen (neiuwe oogst, vrij van grond en halve. 18% vocht) tot 120.00. Ex clusief BTW AARDAPPELEN: Bintje, veldsgewas, direc te levering af bedrijf 12.00-/ 15.50 0 mm- opw aarts, binnenlandse kwaliteitseisen 13.00-16,50. Notering Rotterdamse Beurs 18 februari 1980 Bintje 35-50 mm ƒ14.00- 15.00; 50 mm opwaarts 25.50-26,50. Voede raardappelen 8,50. Prijzen per 100 kg en ex clusief BTW UIEN' zaaluien. directe levering, op auto ge leverd 0.25p/ 0.28 per kg. Exclusief B T. W. VLAS: ongerepeld. goede kwaliteit, op auto gelev erd 0.35-0.50 per kg Exclusief B T. W. HOOI EN STRO wiedehooi 325,00- 340,00: diJkhooi 250,00-275.00: raaigrassen 175,00; erwtenstro (klein groen) 150.00; bo nenstro 135,00, tarwestro 110,00; gerstestro 140,00, haverstro 100,00; schokkerstro 135.00. Prijzen per 1.000 kg en exclusief B T W. Velling Sint Annaland, dinsdag 19 februari. Uien maat 40 opwaarts, klasse 2 NL 37,10- 38,40. Eenlingen, maat 30-40 opwaarts, klasse 2 NL: 34.90 - 36.40 Aanvoer 142 ton. Fruitveiling Barendrecht, 19 februari Fabrieksappelen 22,70 per 100 kilo. Appelen Cox Orange Pippin vanaf 75/80 1,22-1,37; 70/ 75 1,06-1.25. 65/70 60-92; 60/65 32-45. aanvoer 62 ton. Golden Delicious vanaf 80 op 33-81; 75 8033-69.707533-54.657025-37. aanvoer 72 ton. Goudreinetten de maat 80 op 38-58.75 80 42-46. 7075 33-38. 6570 25-30, aanvoer 37 ton. Rode Goudreinetten vanaf 80 op 43-73. "5 80 48-51. 707543-46; 6570 29-32, aanvoer 16 ton. Lombald Caville de maat 75'80 51-55, 7075 4748. aanvoer 2 ton. Spartan de maat 75/80 94. 70(75 70; 65'70 41, aanvoer 3 ton. Winston de maat 75/80 72-1,0170/75 58-86.65/70 40-62. 60 65 23-30, aanvoer 20 ton. Peren Conference de maat 6575 90-1.15; 55 65 69-36:45/55 34-49. aanvoer 28 ton Doyenne du Cornice de maat 7080 1.28-1.39. 6070 62-91; 50 60 33. aanvoer 10 ton. Saint Rem.v de maat 70 80 90-98. 60 70 83-97: 50 60 63-72. aanvoer 5 ton. Totaal aan voer hard fruit 260 ton. Coop. Tuinbouwveiling Walcheren BA 19 februari aardappelen rode pipo grote 35. bintje bonken 26-32, grote 17 driel 8-16. koopm.blauwe grote 50-51. drie! 11. peren salnt-remy U 70'80 98.60 70 89,50 60 26. appe len golden delicious II 70 80 43-476570 27-35. cox orange pippin H 60 65 3943. rode goudrei- nette II 85 95 52.75'85 404370 75 3344, 65 70 32; groenten glasspinazie II 137-160. prei A 77-211. B 61-75; boerenkool 9-25: witte kool A 14-18. B 8-11: groene savooiekool A 1841. B 18-26; rode kool A 24-29. B 10, breekpeen 9-25; kroten kg 14-22; uien kg 1142; knolselderij stuk 14-22. kg 8-25; selderij bos 34-36: glassla II1617 16.1516 10-21.1315 15. komkommers I 36'41 120-129.31(36 98.2631 79-86. witlof AH 94-148. B 67-101. afw 43-77, stek 40. spruiten All 68-110. Bil 41-52. Dn 94-135. Aardappeltermijnmarkt datum 19 februari bintje 50 mm opw laten april 31,50. november 24.00. bieden april 31.30. november 23.50, slot 31.30, november 23,70 Stemming april ge makkelijker na vast, november kalm. Open staande posities april - 18 is geworden 1720. November 97. Omzet april: hoogste prijs 32.00. laagste prijs 30,80. laatste zaken 3x31.30. dag april 155. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam datum 19 februari bintje 40 mm opw. laten april 20.00. november 21,50, bieden april 19.50. no vember, slot 20.00. november 21.50. April: gemakkelijker na vast november kalm. Openstaande posities april: ->• 7 is geworden 636, november 1. Omzet paril 5x20.50. 2x20.00. dag april 7. Groenteveiling Barendrecht 19 februari Volgens het proefstation Naal dwijk was de straling op 18 februari 569 joules per cm* Aardappelen bintje 18-21. bintje bonken 26-28, eigenheimer 32-54. irene 38-41; andijvie 1.34-2.52; bruine bonen 1,20-1,30; knolselderij 10 st 14-56,12 st 12-30,15 st 10-23, 20 st 4-9, boerenkool 16-1,01. rode kool 2749; komkommer stek grof 1.53-1,77, fijn 79-1,17, kroten 7.5-31. prei 1.33-1.74: rabarber 2,28- 2,57; radijs rood 1,07-1.15-1.15: selderij 7-53; sla In meermalig fust 23/24 22-32.25J28 29-34, stoofsla 50-68. spinazie 2.404.30; uien grof 14- 42. bonken 940. drieling 12-34. middel 1544. plkler 10-31, geschoond 33-87. witlof Al ln do zen kort lof 1 .10-2,00. lang lof 1.00-1.80. AI 1.01- 1.50, All 71-1.39, AIII 43-90, BH 65-1,01. BIH 40-59, DH 44-83, DM 40-71, peterselie 22-94, koolrapen 13-27, groene kool 17-62; win terpeen 5-32, afwijkend 40-59; bieslook per potje 53-61 Hoog water verrast natuurliefhebbers in reservaat Saeftinge NIEUW-NAMEN - Vijf natuurliefheb bers uit Belgiè. zijn dinsdagavond om streeks negen uur verrast door het op komende water, terwijl zij in het ver boden gedeelte van het natuurreser vaat Saeftinge in Zeeuwsch-Vlaande ren verbleven. Het snel opkomende watersnecd hen de terugweg af, maar zij zagen kans zich op een hoger gele gen gedeelte in veiligheid te brengen. De vijl waren omstreeks vijf uur dirisf dagmiddag het voor het publiek toe- gankelyke gedeelte van hel reservaat binnengegaan en werden daarby opge merkt door twee leden van de natuur- wacht'DeSteltkluut' Deze meldden la ter aan de toezichthouder van het na tuurgebied. de heer J. A. Neve, dat zij het groepje wel het gebied binnen, maar niet meer uit hadden zien gaan. De heer Neve stelde hierop omstreeks negen uur samen met een politieman een on derzoek In. waarby bleek dat de groep zich in het verboden gedeelte van het reservaat had begeven en zich daar op een hoogte in veiligheid had gebracht. De heer Neve wist de vyf weer heelhuids naar de kant te loodsen, waar zy om streeks half tien arriveerden. Tegen de natuurliefhebbers is proces-verbaal op gemaakt wegens het betreden van ver boden gebied

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 5