Strijd eerste klas Hulst weer open Een leider in zaalvoetbal te Hulst ANNEKE POLMAN; VROUWELIJKE SCHEIDSRECHTER ZAALVOETBAL n VERLIES CONCURRENTEN VAN RUSTENDE KOPLOPER Jean Janssens: sterspeler zonder enige sterallure TRIMMERS IN DE FOUT DEGRADANT IN DE EERSTE KLASSE IS BEKEND Om wat meer evenwicht te krijgen PZC/streek Bridgeclub in Lamswaarde Zaalvoetbalcompetitie Oostburg NEGENTIEN SEIZOENEN IN EERSTE SK BEVEREN DINSDAG 12 FEBRUARI 1980 HULST - In de eerste klas van het Hulsterse recreatievoetbal is, na het verlies van Trim vereniging, de zaak weer helemaal open komen te liggen. Goed voor het verdere verloop van deze voor- jaarscompetitie die week na week blijft boeien en een aantal ploegen binnen de lijnen brengt dat tot op de bodem wil gaan voor het resultaat. De derde speeldag had overigens ook een unicum: in zes van de acht duels stond bij rust nog steeds de beginstand op het bord (alleen Kledingbokser en Monkey IH hadden een keer weten te scoreni, en dat getuigt van de instelling om het bepaald niet cadeau te doen. Topper uit de hoogste divisie was onge twijfeld de ontmoeting tussen Trimver- eniging en Stadsherberg/PP I. Zouden de trimmers ook deze tegenstander pakken dan was meteen een stap gezet naar prolongatie van de herfsttitel. Het werd een zenuwslopend duel met een barslechte eerste helft en een Stadsher berg dat zelfs de meest fraaie kansen wet achter de doelman van Trimvereni- glng kon krijgen. Tien minuten voor tijd maakte die echter een fout en Jos Asselman (laatste man van Stadsher berg! die het gestuntel al een hele tijd met lede ogen had bekeken schoot 1-0 op het bord. Het bleef het enige doel punt uit de wedstrijd, de club met kans hebbers is meteen terug in de race. Op merkelijk was ook dat goals tijdens de ze derde wedstrijdreeks duur waren. Normaal levert dit bijna louter aanval lend voetbal series doelpunten op, zon dag werd daar een uitzondering op ge maakt: FC Noens won van Bonte Hert met 1-0 door een doelpunt van Roger Platjouw (overigens was die winst wel voldoende om alleen aan de leiding te LAMSWAARDE - De bridgeclub Lam swaarde speelde in het kader van een wintercompetitie twee wedstrijden in ittt (gemeenschapscentrum 'De Luifel' te Lamswaarde. Ulülzgen eerste wedstrijd: in de A-groep srt gespeeld met een howell 8. 28 spellen wten gemiddelde van 84 punten: 1. De heer ftder Poel-de heer De Waai met 60.12*». hOllfrouw Staal-de heer Staal met 55.36'» •:*beer en mevrouw Jansen met 51.79**. 4. beer De Booy-de heer Van Aart met SM*.5 mevrouw Van Waterschootrde heer De (Schrijver met 50,00%. 6 mevrouw Joos- KtKle heer Van Waterschoot met 48.21%, 7 fflWuuw Stolte-mevrouw Smulders met Van Esbroeck-de heer komen), bij VOT van den Hemel-van Waes Verstraeten wilde geen van beide ploegen verliezen en toen was 0-0 gauw verklaard, en in de hoogste divisie was het alleen Monkey dat drie keer in de prijzenkast schoot Tegen W Stoffels konden Renë Dallaert. Theo de Wit en Hans Urgert scoren, voor de pauze had Stoffels bij een counter de paal naast de Monkey-keeper op kwaliteit getoetst (3-0). In eigen doel Na die goals voor rust van Kledingbok ser en Monkey HI kon alleen eerstge noemde daarna het karwei afmaken. Het werd tegen Panaché, waar Kees Fosse zich weer eens deed opmerken door het derde doelpunt in eigen doel te trappen de man doet dat wel meer, het Ujkt wel een hobby) 3-0. Jan van de Pijl en Paul Bracke waren Fosse al voor ge gaan. Monkey HI zag het doelpunt van Levien Everaert niet goed voor de volle winst, Peter Dankaert bracht tegen stander Bonte Hert II na rust op 1-1 en daar bleef het bij. Monkey H sloeg wel na de thee toe. Na 0-0 in de eerste helft tegen Stadsherberg/PP H liepen de Monkeys vlot weg door doelpunten van Harry Verschuren en Rudy Nachtegaal. Gerard Netten schoot nog wel naar 1-2, maar het gelijke spel kwam er niet meer. FC Niks-RIO DTS, de ontmoeting tus sen beide koplopers ln de tweede klas, werd een schitterende wedstrijd waarin de Terneuzense formatie voor de pauze het spel beheerste maar daar geen goals uit kon halen. Na de hervatting was het overwicht weg en kwam Niks steeds be ter in de wedstrijd. Toen ook kreeg RIO de broodnodige ruimte en met enkele snel uitgevoerde counters, door Rinie Faas en Michel Ganpat doeltreffend be sloten, was de FC er aan voor de moeite Eddy Matthijs bracht Niks na een be nutte strafschop nog wel op 2-1, remise kwam er niet, RIO gaat zonder veel pro blemen op de titel af. Standen Eerste klas: FC Noens 2-4. Trlmverenlging 3-4. Stadsherberg'PP I 34. Monkey 3-4, VOT van den Hemel 3-3. W Stoffels 3-2, van Waes Verstraeten 2-1, Bonte Hert 3-0 Tweede klas: RIO DTS 3-6. FC Niks 3-4, Mon key n 3-4, Kledingbokser 3-4, Bonte Hert n 3-3, Stadsherberg'PP H 3-2. Monkey in 3-1, Panaché 3-0, Een beeld uit de wedstrijd tussen de FQ Niks en RIO DTS in hel Hulster recreatievoetbal OOSTBURG - Zonder te spelen heeft Diepvries in het Oostburgs zaalvoet bal zijn positie aan de kop van het klas sement verstevigd. Beide concurren ten Raes en de Tol leden verlies. De Tol, dat al een paar weken aan het suk kelen is moest het tegen Skandia Sau na opnemen. Niet direct de gemakke lijkste opgave. Skandia zit duidelijk in de lift en rekent elke week af met zijn tegenstander. Een bedreiging voor de eerste plaats is Skandia weliswaar niet, maar men kan zware schade toe brengen aan de concurrenten van Diepvries. Henk Ottens deed dat helemaal alleen voor Sauna tegen een fel spelend de Tol. Tot aan de rust ging de strijd gelijk op. De Tol kwam op voorsprong door Ro nald Minneman. In de achtste minuut scoorde Henk Ottens de gelijkmaker 1-1. In diezelfde minuut bracht Ver straeten de Tol op 2-1. Er moest een penalty aan te pas komen, die Ottens verzilverde, om Sauna weer op gelijke hoogte te brengen. Na rust kon een technisch sterker Sauna aan een voor sprong gaan bouwen. Ottens maakte er eerst 3-2 van en tien minuten voor tüd bracht hij met een juweel van een doel punt de eindstand op het bord. Dat Raes een zware dobber aan Zeelandia zou krijgen was wel te voorzien. Zeelan dia, dat vorige week nog korte metten met de Tol maakte, behaalde ook nu weer een gemakkelijke overwinning op Raes. Zeelandia rukte op naar de bo venste gelederen en het kan Diepvries nog heel moeilijk gaan maken. Ook hier voor rust een gelijkopgaande strijd die eindigde met een kleine voorsprong voor Zeelandia Een snel doelpunt na rust van Zeelandia van Musson bracht Zeelandia op rozen. Het ging heel rustig en bekeken spelen en liet Raes de fou ten maken. Het scoreverloop: van de Bart 0-1 eigen doel. 1-1 Huybregtse 2-1 L. de Smit, 3-1 E. Musson. 4-1 de Smit. 4-2 Begijn. 5-2 6-2 R. Paepe. De laatste wedstrijd in klas A Vooruit tegen Coco was alleen belangrijk voor ranglijst. Vooruit ondervond toch nog enige te genstand van Coco. De wedstrijd zelf stond op een erg bedenkelijk peil. Voor uit kwam nog enigzins tot voetbal en maakte daarom ook terecht aanspraak op de pverwinning. De score 1-0 D Barra. 1-1 RUckaart. 2-1 L. de Clerck. 3-1 F. Boone. 4-1 L. de Clerck. 5-1 D Barra. 5-2 Rijckaart, De stand ln klas A Diep vries 14-22. Raes 15-21. de Tol 14-20. Zeelan dia 13-38. Skandia 13-16. Temboys 1 12-11, Vooruit 13-8, Oktopus 13-7, de Bron 12-5. Co- co Bar 11-2 In klas B gaat de strijd tussen Oude Raedhuys en U. B. ononderbroken door. Beiden weigeren het om een veer te laten. U. B. trad aan tegen de Sikkels, eens een ploeg waarmee rekening ge houden moet worden, nu niet eens de schaduw van zichzelf meer Het strib belde nog wel wat tegen maar meer dan een doelpunt van Vercruysse kon het tegen een overigens slecht spelend U B niet inbrengen. De score: 1-0 E de Rij ke. Vercruysse 1-1, H. Maenhout 2-1, de Rijke 3-1, W Maenhout 4-1 Dc overige uitslagen. Slavenburgse bank - Temboys 2 5-4. Oud Raedhuys-Buitenlust 10-1. De stand Raed huys 13-24. U B. 15-20, Eksakt 11-15, Slaven burgse Bank 13-15, de Sikkels 13-14. HoCdcht 13-14, Temboys 2 12-9. Buitenlust 12-5, Witte Boussen 12-4. Du Commerce 12-4 Recreatievoetbal In klas B schakelde koploper Oud Sluis con current Telepost definitief uit voor het kam pioenschap De uitslagen- Rlemens-OBV 1-7 Rest Oud Sluls-Telepost 2-1. Trimclub-Steba 2-5, De Roode Leeuw- Van Looy Groosman 2-4, Adm. Personeei- Paul's Music Center 44 De stand: Oud Sluis 11-22. OBV 10-17. Telepost 11-14. De Roode Leeuw 11-12, Paul Music Center 11-11. Adm. Personeel 1 l-l 1Steba 11-10, van Looy 11-17, Trlmclub 104, Riemens 11-1. komen lijkt een schier onmogelij ke zaak. Dat het grootste deel van deze tijd voetbal op het hoogste ni veau wordt gespeeld klinkt hele maal onwaarschijnlijk. Op Jean Janssens (35) de nummer elf van SK Beveren, landskampioen in Belgiè in het seizoen 1978 1979 en halve finalist in het Europacup Twee-gebeuren in hetzelfde sei zoen. is dit echter volledig van toe passing. De Gouden Schoen-win naar 1979 ondervond pas de waar dering voor zijn jarenlange in spanningen op een leeftijd waarop vele voetballers hun schoenen reeds aan de wilgen hebben gehan gen. De voetbalcarrière van Jean Jans sens en de ontwikkeling van SK Beveren lopen vrijwel parallel. Jean Janssens: „Op mijn zestiende maakte ik mij n debuut in het eerste elftal van Beveren, we speelden toen nog in Bevordering. Ik heb met Beveren op zowat al denkbare mveau's gespeeld. Na enkele jaren Bevordering kwamen we in de der de klasse terecht en zo geleidelijk aan in de hoogste afdeling van Bel giè. Vorig seizoen speelden we op het hoogste Europees niveau tegen ploegen als Inter Milaan en Barce lona". SK Beveren maakt momen teel een moeilijke periode door. Een bescheiden plaats in de rang schikking is tot nu toe het resul taat. De Gouden Schoen-winnaar heeft daar zo zijn eigen mening over: „Als het slecht gaat zeggen de mensen dat het komt door de slech te onderlinge verhouding maar als het goed draalt lijkt de verstand houding automatisch goed. Het een is vaak het gevolg van het an der Wij hebben daarbij nog het on geluk dat een aantal spelers hard nekkige blessures heeft die al lang slepenOver het minder goed draalen van SK Beveren is Jean Janssens duidelijk ontmoedigd De emotionele binding met 'zijn' Beve ren is groter dan bij wie ook. De 'clubliefde' staat hoog in zijn vaan del geschreven. Zelfs een aanlokke lijk aanbod van Anderlecht acht jaar geleden heeft hij geweigerd. Ondanks het veelvoud aan franks dat hfj in Brussel zou kunnen ver dienen. Enkele slapeloze nachten was het eerste gevolg, maar toch besliste hij in Beveren te blijven. Geld heeft In zijn leven nooit een grote rol gespeeld. Financieel is hij een amateur onder de profs. Hij heeft het grote geld nooit nage streefd. De gemoedelijke klasse voetballer heeft ook weinig lovende woorden over voor collega's die voor iedere aktivitelt die ze verrich ten. of het nu wel of niet met voet- ballen te maken heeftflink de geld buidel laten rinkelen Hij kent zelfs collega's die een dik maandinko men opstrijken om een of andere winkel te openen Sportavonden Jean Janssens bezoekt vaak sport avonden bij voetbalverenigingen in de regio. Zo was hij onlangs bij een ontspanningsavond in Clinge bij de jeugdleden van W Clinge. Hij doet dit geheel gratis en met veel plezier. Hij redeneert dat bij zulke groeperingen vaak toekom stige supporters zitten. Een ster voetballer zonder sterallures. Hij manifesteert zich als de simpele dokwerker die toevallig goed kan voetballen, maar die er nooit rijk van geworden is. Jean Janssens „Ik durf te beweren dat ik bij SK Beveren een van de minst betaalde spelers ben. Dure aankopen verdienen het meeste geld. Welke eisen kan ik nog stel len. Dreigen dat ik naar een andere club ga haalt weinig uit, omdat het bestuur goed weet dat ik het toch niet doe Niet dat ik daar nu wakker van lig, maar de mensen denken dat ik, scheppen met geld verdien bij Beveren Nou, vergeet het maar"' Het contract van Jean Janssens loopt eind van dit seizoen af. Hij wil hier nog graag een sei zoen aan toe voegen. Hij heeft er dan twintig jaar opzitten in de hoofdmacht van SK Beveren. Een mooiere afsluiting van zijn voetbal carrière is wellicht niet denkbaar- der. Wellicht gaat hij zich dan bezig bouden met de jeugdopleiding bij SK Beveren, maar aan zijn afscheid wil hij nog liever niet herinnerd worden. De toekomst van SK Beve ren baart hem nog de nodige zor gen. De leeftijd van een aantal spe lers is dermate dat een afscheid van deze spelers nabij is en er daardoor versterking moet komen Van één ding is hij vrijwel overtuigd. Doel man Jean-Marie Pfaff zal SK Beve ren nooit verlaten. Een stoutmoe dige uitspraak, hopelijk heeft hij gelijk Als Jean Janssens niet meer op de Belgische voetbalvelden te vinden zal zijn wordt er een brok geschiedenis afgesloten dat pas veel later op zijn waarde zal worden beoordeeld. Toch is de kans groot dat we de naam Jean Janssens nog regelmatig zullen lezen. Niet bij de voetbalverslagen, maar tussen de uitslagen van de duivenberichten. De fanatieke duivenmelker zal dan alle tijd krijgen om zijn favoriete hobby te kunnen bedrijven. Toch zullen we voorlopig nog kunnen ge nieten van de voetbalkunsten van Mister Beveren. de voetballende dokwerker met 41,07% In de B-groep werd pspwld met een howell 8 met 21 spellen met «gemiddelde van 63 punten. Dc uitslag- 1 b«r en mevrouw Van de wielen met 5U5*. 2 mevrouw De Booy-mevrouw De Block met 53.17%, 3 de heer Van Darame-de b*r Joossen met 52.38% en de heer en me vrouw De Maagt met52,38%. 5. de heer Van Kmyssen-de heer Heiszier met 49.21% 6, de b«r en mevrouw De kort met 48,41%, 7. de beer Korstanje-de heer Joossen met 47,62% L mevrouw Helszler-mevrouw Kint/Neve ®et40,48'» Tweede wedstrijd' in de A-groep «TO gespeeld met een howell 10. 27 spellen «et een gemiddelde van 72 punten De uitr 1 mevrouw Van Waterschoot-mevrouw Km: met 63 84% 2 de heer Van der Poel-de «et De Wall met 56.25%3. de heer De Booy- «heer Van Aart met 48,61%mevrouw Van Hooteghem-de heer Olesen met 48,61% en mejuffrouw Staal-de heer Staal met 48,61%, de heer en mevrouw Jansen met 47,22% en roevrouw Joossen-de heer Van Waterschoot roet 47.22%, 8. mevrouw Van Esbroeck-de beer Rademakers met 45.83%9 mevrouw BWte-mevrouw Smulders met 43.75% In de B-groep werd gespeeld met een howell 8. 21 VeUen met een gemiddelde van 63 punten 9e uitslag 1 de heer Van Damme-de heer «ossen met 72.22' r2. De heer Korstanje-de beer Joossen met 55.56% en de heer en me vrouw Van de Wielen met 55,56%4 mevrouw De Booy-mevrouw De Block met 48,41% en be heer en mevrouw De Maagt. met 48,41 6. Van de P°ri-de hPPi" Heiszier met 7 de heer en mevrouw Dc Kort met J*"'». 8 mevrouwHeiszler-mevrouw Kint/ «vernet 31.75% Halve finale-titel biljarten Axel HULST - Alberdo werd de verliezer van het weekend in de eerste klasse van de Hulsterse zaalvoetbalcompeti tie. Volkomen onverwacht leed de me deleider in dc hoogste afdeling eer. gro te 5-2 nederlaag tegen het wisselvalli ge Het Bonte Hert. De Ster profiteerde uitstekend van deze misstap van de grote concurrent en nam middels een 4-1 overwinning op 't Ros Steba de lei ding alleen in handen. In deze klasse is de eerste beslissing nu ook gevallen: Etienne/Ouweneel verloor twee maal en degradeert daardoor naar de twee de klasse. In de derde klasse bleef Hol landse Zaadhandel goed doorgaan; Bi- godes werd het slachtoffer van de pro- motiedrang van de leiders: 6-0. Door de nederlaag van Alberdo lijkt de spanning in feite weg in de eerste klasse met nu nog drie wedstrijden voor de boeg. De Ster heeft een niet zo zwaar programma meer voor de boeg Enkel De Smlckel zal misschien nog wat te gen kunnen pruttelen, maar Deto Groovy en Spitters Sport lijken tegen standers die de goed voetballende bri gade van De Ster niet tegen kunnen houden Alberdo moet nog spelen tegen Willy Bogaert, Bleykó- en Etienne/Ou weneel. Voor Etienne/Ouweneel Is het doek nu definitief gevallen na de neder lagen tegen Spitters Sport (3-0) en Willy Bogaert <4-3). Laatst genoemde ploeg overwon verder nog Bleyko met 2-1 en De Smlckel versloeg Deto Groovy met 4-1 Een tussensprint van Het Bonte Hert werd Alberdo in de onderlinge confron tatie noodlottig. Verantwoordelijk hier voor moet zeker Freddy van der Veeken worden gesteld, In een kort tijdsbestek passeerde hij drie maal achtereen de Al- berdo-doelman en daardoor werd de achterstand van de trotse leldersploeg ineens opgevoerd van 2-1 naar 5-1Deze klap kwamen zij nooit meer te boven en de nederlaag werd een feit. Toch zag het in de beginfase er naar uit dat Alberdo een zo zware nederlaag zou gaan leiden Het was toen een gelijkopgaand treffen, waarin Paul Taelman zijn ploeg zelfs nog de leiding gaf. maar Ronny Giele en Jo Strum bogen die achterstand van Het Bonte Hert om in een 2-1 voor sprong. Toen Van der Veeken daarna zijn onvervalste hattrick binnenschoot was de wedstrijd gespeeld. Robert Pau- wels bepaalde de eindstand od 5-2 Overige resultaten. WUly Bogaert-Bleyko 2-11-0 en 2-0 Eddy van Hauten. 2-1 Benny Weerman Spitters Sport- Etlerme/Ouweneel 3-0, 1-0 Rudy van Nie- landt. 2-0 en 3-0 Johan de Rechter Deto Groovy-De Smickel 1-4 0-1 Jan van Kaker- ken. 0-2 Hans Urgert, 1-2 Jan van Tatenhove 1-3. Frank Lammens. 1-4 Henk Maas De Ster- 't Ros Steba 4-1 1-0 E de Bruyn 1-1 Johan Sponselee. 2-1 Walter Mortier. 3-1 Johan Sponselee. 4-1 Peter Picavet. WUly Bogaer;- Etienne Ouweneel 4-3.1-0 H DuJardin. 1-1 G Hoefnagels, 2-1 Jan van Nierop, 2-2 Lock van Kessel. 3-2 Jan van Nierop. 4-2 J Fassert. 4-3 B van Poecke De stand. De Ster 15-25. Alberdo 15-23. De Smlckel 15-19: WUly Bogaert 15-18. 't Ros Steba 15-17. Het Bonte Hert 1513; Bleyko 1511. Spitters Sport 1511, Deto Groovy 15 10. Etienne/Ouweneel 153. Derde klasse A Door de versterke promotieregeling is Hollandse Zaadhandel na de 6-0 zege op Blgodes nog slechts één puntje verwij derd van overgang naar de tweede klas se Goossen behield de kans op promo tie eveneens via een 3-0 overwinning op datzelfde Bigodes en ook Meerpaal heeft nog een zij het overigens miniem kansje op de tweede klasse (6-2 tegen GTIi Meerpaal wist dat het moest winnen van GTI om de kleine kans op promitie te behouden Tegen GTI kwamen zij dan ook fel uit de startblokken en bin nen korte tijd gaf Paul de Nijs met drie doelpunten de marge die nodig was om de wedstrijd positief af te sluiten. Nog even kwam GTI terug door treffers van Ludo de Bakker en Ronny van de La- voir, maar derder dan 3-2 liet Meerpaal het niet komen. Regelmatig kwam toen de 6-2 eindstand op het scorebord van Sporthal Den Dullaert. Eddy van Re- mortel. nogaals Paul de Nfjs en Adrie van Putte waren de verantwoordelij ken Overige uitslagen Goossen-Bigodes 3-0 1-0 F van Kruyssen. 2-0 en 3-0 E Boogert. HoUandse Zaadhandel- Bigodes 6-0: 1-0, 20 en 3-0 A DUles, 4-0 R. Verschoten. 50 A. Dilles, 64) M Taylor. De stand. Hollandse zaadhandel 12-22; Super markt van den Berg 11-18. Goosen 11-14, Meerpaal 11-12. Den Kooperen Moor 11-11. Bigodes 13-9. Amro Thass 16-5. GTI 12-4. Jo ris Schoenen 10-3 AXEL - De strijd om het persoonlijke kampioenschap biljarten van Axel is inmiddels gevorderd tot de halve finale Voor de eerste maal dit biljartseizoen wordt deze titelstrijd georganiseerd. De vereniging ABC, die dit evenement op touw heeft gezet, heeft daarmee duide lijke in de roos geschoten, want een veertigtal biljarters schreef hiervoor in. Intussen zijn de voorrondes afgewerkt en vanuit de poules hebben de volgende biljarters zich geplaatst voor de demi finales A. Hoogstraate. KOT; H. de Feijter. KOT: J. Dieleman. POP: T. Platjouw, Ed Heremans: G Durris, POP; L. de Wit. POP: E. van Ecke. De Witte Leeuw: A. van Drongelen. Ed Ho- remans; E Waelput, Ed Horemans; C. de Vos. Ed Horemans; F, Huntink, Ed Horemans en R Verstraeten. POP. De wedstrijden uit deze halve finale worden op nog nader te bepalen data gespeeld in Taveerne Moustache en de organisatie is dan m handen van ABC SPUI - „Twee minuten eruit. Wat. commentaar? Vijf minuten aan de kant". Anneke Polman, zaalvoetbal- referee in spé, bereidt zich hardop voor op haar eerste wedstrijd. Woensdagavond om tien uur in de sporthal van Hulst leidt ze de vriendenmatch tussen de Ster en Deto Groovv, bet omgebouwde Toto Bouwmarkt. Het gesukkel van enkele mannelijke scheidsrechters in het HUZOVO beu besloot ze de fluit zeifin de mond te nemen. Als tijdwaar- neemster bij de vriendschappelijke duels van de Kooperen Moor was ze al nauw bij het zaalvoetbal betrokken en het wekelijkse gekanker van coach Jaap Schieman op het volgens hem 'sterk bevooroordeelde Hulsterse scheidsrechterskorps deed haar de knoop doorhakken om een soheids- rechterscur.sus te gaan volgen, „Om wat meer evenwicht te krijgen". Nu halverwege de cursus voelt ze zich sterk genoeg om de uitdaging te aan vaarden. .De spelregels heb ik onder de knie. alleen ben ik het met sommige puntjes nog niet eens. maar daar valt weinig aan te veranderen," praat ze al bijna net zo deskundig als haar toekomstige collega's. De sporthal zal woensdag avond ongetwijfeld tot aan de nok ge vuld zijn als ze haar eerste entree maakt en de reacties zullen niet alle maal positief zijn. „Ik ben echt niet van plan om hel uit dc hand te laten lopen", zegt ze gedecideerd- „In feite is het erg simpel, als ze teveel van hun neus maken laat ik doodgewoon de zaal ontruimen en spelen we achter gesloten deuren verder", grapt ze Gespierde taal. Het is echter niet de eerste keer dat ze het mannenwereldje uitdaagt en als overwinnaar uit de strijd komt. Pas geleden haalde ze het groot rijbewijs en liet het mannelijke gedeelte van de kandidaten gedemo raliseerd achter. Geen feministe Toch wil ze zich niet als een feministe afgeschilderd zien „Al dat gepraat van die zogenaamde rooie vrouwen zie ik niet zo zitten Ik houd mijn rtiond en doe het gewoon" Ze is ook niet het huishoudelijke type dat braaf thuiszit tot de baas thuiskomt. .Ik heb geen rust in mijn kont. Ik moet gewoon wat te doen hebben Ze is dan ook veelzij dig actief. Tot haar hobby's behoren paardrijden, biljarten, handwerken, zwemmen en fotografie. In het dage lijks leven werkt ze bij fotograaf Ar nold van der Poel van foto But Ze ver zorgt er de atelieropnames en is gespe cialiseerd in kinderfoto's. Maar het ac cent valt voorlopig toch op de scheids- rechterscursus Pret tig vond ze het dat ze als scheidsrechter in de groep is op genomen. „Er zijn twaalf cursisten, allemaal mannen Met gemengde gevoelens stapte ze binnen die eerste keer „Ik verwachtte een hoop commentaar maar ik werd meteen geaccepteerd. Ik kende gelukkig meer dan de helft van hen die er zaten, dus het viel nogal mee" Het merendeel van haar vrien den staat erg positief tegenover haar besluit Anneke Polman ivas het gesukkel van enkele mannelijke scheidsrechters beu.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 25