greens jazz quartet 10-jarig bestaan EEN STER-IDYLLE OCtlA PEUTERSPEELZAAL NIET MEER WEG TE DENKEN IN HULST Uitgaan in België PZC/ VALSE TONEN MOETEN ZOVEEL MOGELIJK WORDEN VERMEDEN Films in Zéeüwsch-Vlaanderen ZEEUWSCH-VLAANDEREN ,2 De leden van 'Greens Jazz Quartet'aan het repeteren. vlnrKees Haks.Jan Groen. Chris vanBrer ■Ge, Gelijktijdig beginnen, en gelijktij dig ophouden. En tussen die eerste en laatste tikken zien we wel hoe het loopt'. Dat is min of meer de werkaf spraak, die de vier leden van het Ter- neuzense jazzgroepjc 'Greens Jazz Quartet' onderling hebben gemaakt. „Pretentieloze muziek, waarbij je de tonen zeker niet op een goudschaaltje moet leggen", vult trompettist Jan Groen aan. Hij is, als 'naamgever' van het Terneuzense jazzgroepje een van de oprichters. Uit de losse pols geeft de amateur-groep een selectie oude jazz- klassiekers ten beste, eigenlijk meer voor hun eigen plezier dan met de be doeling, serieus aan de weg te timme ren. De groep bestaat nu zo'n drie maanden. In die tijd werd een repertoi re opgebouwd, dat zich nog het beste laat omschrijven als de 'all time grea test jazz-hits'. 'Pennies from Heaven', 'When you're smiling", en 'Sweet Geor gië Brown', om er maar eens een paar soon te noemen. Nog niet zo lang geleden troffen Jan Groen en Piet van Meerbeek elkaar. Wat ze gemeen hadden, was hun liefde voor de oude stijl jazz, en het bezit van een stoffig muziekinstrument. Plet van Meerbeek, in de zestiger jaren geen on bekende in de Haagse 'jazz-sien', hing zyn drustel figuurlijk gesproken aan de wilgen toen hij jaren geleden in Zeeuw- sch-Vlaanderen kwam wonen. 'Oude liefde roest niet', moeten de twee gedacht hebben en begonnen samen weer wat muziek te maken. Het 'magere geluid' van de trompettist en drummer werd al snel aangevuld met de rappe pianoriedels van Kees Haks, een 17-ja- ng talent uit Temeuzen. die zich voor dien alleen klassiek bezighield met zijn instrument. De jazzy uitstapjes achter de piano vond hij een welkome afwisse ling en zodoende begon hij mee te spe len. De bassist werd gevonden inde per- Chris van Bremen, sinds een paar jaar werkzaam in Terneuzen. en de bezitter van een basinstallatie. die de laatste jaren geduldig stond weg te rot ten in een schuurtje. De spullen werden weer voor de dag gehaald, en het viertal begon met repetities. Een grote carrière voor 'Greens Jazz Quartet' zit er voorlopig niet in. „Niks optredens", laat drummer Piet van Meerbeek weten. „Noem het maar openbare repetities. Worden we ergens gevraagd, dan willen we best een partij tje weggeven. Over honoraria wordt nauwelijks gesproken. Daar krijg je al leen maar geduvel mee, met de belas tingen. Voor een onkostenvergoeding en wat gratis pinten zijn we van de par tij. We spelen puur voor ons eigen ple zier". In de kleine drie maanden dat de 'Greens Jazz Quartet' bestaat, werden al wat 'openbare repetities' weggege ven in café 'De Qravin' in Westdorpe, en 'De Hopper' aan de markt in Terneu zen. De groepsleden willen het vooral ge zellig houden. „We oefenen te weinig om de zaken professioneler te kunnen aanpakken", zegt Chris van Bremen. „We hebben helemaal geen zin, om nummers in te studeren die klinken als een klok. De zaak moet swingen als een trein, en valse noten moeten zoveel mogelijk worden vermeden. Dat is ei genlijk alles. Een kwestie van gewoon lol hebben. Zodra er moeilijk rdt ge daan. haak ik af'. „Het enige waar we serieus aan werken, is de keuze van het repertoire. De bekende meeswingers, die aanslaan bij een breed publiek. Drie tikken-en- wegwezen... Dat werk, snap je wel?" De groepsleden zijn het erover eens dat ze met wat extra mankracht nog een 'voller' geluid zullen kunnen produce ren. Maar het moeten er niet te veel wor den. Tegenover een grote bezetting staan ze wat huiverig, want dat bete kent: meer reperteren. de nummers op papier arrangeren, dus harder werken. Dat ziet de 'Greens Jazz Quartet' eigen lijk niet zitten „Als we nog één man netje met een saxofoon of klarinet te genkomen, willen we het wel proberen", zegt Jan Groen. „Maar hij zal zich dan wel goed aan ons moeten aanpassen, niet alleen muzkaal. maar vooral qua mentaliteit". De eerstkomende 'openbare repetitie' van het nieuwe Terneuzense jazzkwar tet vindt vanavond, vrijdag, plaats in café 'De Gravin' in Westdorpe. Het is de bedoeling er een jamsession van te maken. Aankomende musici, die wel eens een gokje willen wagen, kunnen hun muziekinstrument meenemen (als het tenminste geen harp is) en een deuntje meespelen. xjlIs eind 1%9 een aantal particulie ren in Hulst, onder wie de dames J. Bijnsdorp-Menger, J. van den Brand- Van Dijck, M. van Thor-Bemclman, J. Vergouwen-De Caluwè en de heer M. van Thor, het initiatief nemen om tot de oprichting van een peuterspeelzaal te komen, wordt dat door veel ouders in Hulst nog met enige wan trouwen tegemoet gezien. Velen zijn de mening toegedaan dat de kinderen bij de ouders moeten blijven totdat ze rijp zijn voor de kleuterschool In tal van grote gemeenten in ons land is de peuterspeelzaal al geen onbekend 'verschijnsel' meer, maar in Zeeuwsch- Vlaanderen moet men er duidelijk nog aan wennen De initiatiefnemers zijn duidelijk een andere mening toegedaan en nemen contact op met de heer Van Leuven, directeur van de stichting 'Ge- meenschapswerk' te Hulst. In overleg wordt een brief opgesteld, waarmee alle ouders van kinderen in de leeftijd van twee tot vier jaar in Hulst worden bena derd De brief bevat een motivering voor het peuterspeelzaalwerk. met een aanbeveling van een comité bestaande uit onder anderen burgemeester P. J Molthoff van de gemeente Hulst en de heer A van Raamsdonck namens het NKV Het schrijven en de publicaties in de regionale pers doen heel wat stof op waaien. maar dan wel in positieve zin. Tijdens de eerste oprichtingsvergade ring op 2 februan 1970 komt dat duide lijk naar voren. Veel geïnteresseerde ouders zyn dan aanwezig en na een uit voerige voorlichting wordt het oprich tingsbestuur gekozen. Dit bestuur, be staande uit de dames B. Boltersdorf- Westhoff, M. van Thor-Bemelman, J Vergouwen-De Caluwè. M Wagenaar- Van Hoecke en de heer J Duerinck, krijgt als opdracht een peuterspeelzaal in te richten en daarnaast de organisa tiemogelijkheden te onderzoeken. Langzaam maar zeker krijgt de Hulster peuterspeelzaal een eigen gezicht ter wijl ook de eerste ouders hun kinderen laten inschrijven. Het oprichtingsbe stuur houdt in samenwerking met een aantal vrijwilligers een geldinzame lingsactie die met een resultaat van 1400 gulden De stichting krijgt in het voormalig gebouw van de LTS te Hulst twee lokalen toegewezen. Binnenhui sarchitect H. Uylenburg uit Amster dam wordt bereid gevonden een inrich ting te ontwerpen, terwijl men via het provinciaal opbouworgaan Stichting Zeeland een subsidie van 600 gulden krijgt toegewezen voor de aankoop van het eerste speelgoed. De naam van de peuterspeelzaal ontbreekt dan nog. maar die draagt al gauw de naam 'De Robbedoes'. De belangstelling van de ouders groeit met de dag Als op 10 sep tember 1970 de heer H. Uylenburg, na eerst uitvoerig zijn visie te hebben gege ven op de ideale woonsituatie voor het kind. de peuterspeelzaal 'De Robbe does' officieep opent, zijn meer dan twintig peuters aanwezig De start van tien jaar peuterspeelzaal 'De Robbedoes' in Hulst. Morgen - za terdag - wordt het tienjarig bestaan op feestelijke wijze gevierd. Van 13.00 tot 14.00 uur wordt er een receptie voor genodigden onder wie de initialiefne- mers(sters) en oud-leidsters, gehou den. Om 14.00 uur zal burgemeester P. J. Molthoff een fancy-fair openen die in de peuterspeelzaal is ondergebracht en die duurt tot ongeveer 18.00 uur. Het gebruikelijke rad van avontuur ont breekt uiteraard niet. In het kader van het tienjarig bestaan van de Hulster peuterspeelzaal staat er in de maand februari voor de peuters ook nog een De peuterspeelzaal in Hul poppenkastvoorstelling op het pro gramma. Een kort, maar feestelijk geheel, waar mee de Hulster peuterspeelzaal duide lijk op de voorgrond wil treden. „Op de ze wijze willen we ons ook een beetje presenteren aan de Hulster bevolking", zegt mevrouw R. Stolte-De Koek die nu ongeveer anderhalfjaar de voorzitsters- hamer hanteert. De peuterspeelzaal 'De Robbedoes' is nu na tien jaar func tioneren niet meer weg te denken bin nen de gemeenschap Hulst. De peuter speelzaal wordt nu bezocht door in to taal ongeveer honderd peuters, ver deeld over twee groepen van 15 peuters. Dat betekent dat de peuterspeelzaal vijf ochtenden en twee middagen per week open is. waarbij de dames R. Schwegler-Van Roeyen (hoofdleidster) en J. d'Hondt-Koppendraayer als vaste leidsters werkzaam zijn. Daarnaast kan men steeds rekenen op de hulp van en kele moeders en stagiaires. Rode cijfers Voorzitster R. Stolte-de Koek: „We gaan uit van twee leidsters of, zoals bij ons het geval is een leidster met hulp moeder of stagiaire per groep van vijf tien kinderen. Het ideale zou natuurlijk zijn alleen werken met vaste leidsters, maar financieel is dat voor ons geen haalbare kaart". Ondanks de jaarlijkse subsidie van zo'n 3500 gulden en de ou derbijdrage per kind van 4,25 per och tend en 3.- voor een middag, wordt Hi) is er: 'Apocalypse Now', één van de meest besproken films van de laatste tijd draait de komende week zowel in Hulst als in Terneuzen Vier jaar lang besteedde regisseur Francis Coppola aan de verfilming van de oorlog in Viet nam. Het maken van de film werd bijna een oorlog op zich de filmploeg kreeg in die vier jaar enorme tegenslagen te verwerken Hoofdrolspeler Martin Slieene kreeg een hartaanval, een windhoos verwoestte het enkele miljoe nen kostende decor. Philippijnse heli- copterpiloten gingen er vandoor met een maand salaris, de economie van de Philippijnen raakte bijna door Apoca lypse Now' ontwricht. Dat alles maakte de film tot eèn van de duurste produk- ties aller tijden. Overigens heeft Apo calypse Now'inmiddels zijn geld alweer opgebracht Apocalypse Now' belciht de chaos en destructie tijdens de Vietnamoorlog. De totale ondergang met een voortduren de opeenstapeling van lijken zonder dat ook maar iemand daar koud of warm van wordt De film kreeg op het festival van Cannes de Gouden Palm 1979. Dat samen met 'De Blechtrommel' van Volker Schlóndorff. Misschein verdient het aanbeveling na Apocalypse Now' ook die produktie naar Zeeuwsch-Vlaanderen te halen. Apocalypse Now', waarin naast Mar tin Sheene Marlon Brando één van de hoofdrollen vervult, draait in het Ter neuzense Luxortheater vrijdag om half acht. zaterdag acht uur, zondag vier en acht uur, maandag tot en met woens dag telkens om acht uur. In 'De Koning van Engeland' in Hulst: vanavond om acht uur, zaterdag acht uur, zondag vier uur en acht uur. maandag en dins dag om acht uur. 'Gejaagd door de wind' schijnt het Zeeuws-V laamse filmpubliek nog steeds te bekoren. Luxor en De Koning van Engeland prolongeren die film voor de zoveelste week. In Hulst vrijdag half acht. zaterdag acht uur, zondag 15.45 en 20.00 uur. maandaa half acht. 'Gejaagd door de wind' draait voor de laatste week in Terneuzen: zaterdag half acht, zondag en maandag even eens half acht. Ook wat de musical 'Hair' betreft lopen de programma's van Luxor en De Koning van Engeland gelijk op. Milos Forman 's versie van de uit 1967 daterende rockmusical draait in Terneuzen vrijdag om 22.30 uur, za terdag 14.00 uur zondag 13.45 uur en 16.00 uur. dinsdag en woensdag 20 00 uur. In De Koning van Engeland: vrij dag 20.15, zaterdag 21.15, zondag 13.30, dinsdag 20.00 uur Voor de vijfde en laatste week draait in Luxor de 'vrachtwagenfilm' Convoy. elk jaar afgesloten met rode cijfers. Nu een nieuwe landelijke subsidieregeling in het verschiet ügt hoopt men daaruit te komen. Voorzitster Stolte hoopt dan ook over enkele jaren met vaste leid sters te kunnen gaan werken. „De ge meente Hulst groeit nog steeds, dus ook daar zullen we ons in de toekomst reke ning mee moeten houden. Dat betekent meer kinderen en meer kosten". Sinds de oprichting is de peuterspeelzaai 'De Robbedoes' gehuisvest in de voormali ge LTS in Hulst. „Voor een peuterspeel zaal is het een geweldige ruimte om er samen met de kinderen in te werken", zegt mevrouw R. Schwegler-Van Roeyen, die al meer dan vijf jaar als hoofdleidster werkzaam is. Samen met mevrouw J. d'Hondt-Koppendraayer heeft zij de dagelijkse leiding van de peuterspeelzaal 'De Robbedoes' in han den. Daarbij staat regelmatig overleg met deders van de kinderen die de peu terzaal bezoeken op een vooraanstaan de plaats. „Het doel van het bezoeken van een peuterzaal is zeker niet om de ouders een vrije dag te bezorgen. Het doel van het bezoek is om de peuter in contact te laten komen met andere peu ters. Het contact is daarbij belangrijk om daarbij ruimte te maken voor ie mand anders. De peuters kunnen hier samen wat doen. waar normaal thuis geen mogelijkheden voor zijn. Daar naast moet het gezien worden als een aanvulling op het gezinsleven", besluit mevrouw J. d'HondtrKoppendraayer. vrijui*2, „</.i/u uu. o. zaterdag 14.00 uur. zondag 13.45 uur. Volgende week dus in Luxor twee nieuwe produk- ties. Dan Hulst: 'Straight Time', zondag 21.00 uur, maandag 20.15 uur. Atlantis, de gezonken stad: zondag 13.30 uur en tenslotte 'Pornoroute naar de zon' vrijdag 22.30 uur, zaterdag 19.30 en 23.15 uur: zondag 14.30- 16.15- 19.00 uur, maandag 14.30 en dinsdag 20.15 uur. Het trio Zeeuws-Vlaamse bioscopen wordt volgemaakt door het Ledelthea- ter Oostburg. Daar draait 'Motordui- vels in uniform': zaterdag om kwart over zeven en zondag om acht uur. Ver der in Oostburg: Zes Zweedsen in een Tiroler pensioaatvrijdag acht uur, za terdag half tien, zondag half vijf, maan dag en dinsdag acht uur). Tenslotte 'As tern verovert Rome', die draait zon dagmiddag om twee uur. FILMS Antwerpen Rex: Hurricane', met Mia Farröw en Max von Sidow, dage. 1 dagelijks 12.00-14.20-16.45-19.10-21.35 uur. Rex Club: 'die Ehe der Marie Braun', nieuwste Fassbinder, dage lijks 12.00-14.20-16.40-19.00-21.20 uur. Odeon: 'La Derobade'. verhaal van een protituee die uit het milieu stapt, gebaseerd op de autobiogra fische bestseller van Jeanne Corde lier. in de regie van Daniel Duval, met Miou-miou en Maria Schnei der. dagelijks 14.15-16.30-18.55- 21.20 uur. Astrid: 'Love at first bite', met George Hamilton, dagelijks 12.00- 14.0016.00-18.00-20.00-22.00 uur. Vendome: 'Clair de femme', prach tige film van Costa Gavras, met Ro my Schneider en Yves Montand, dagelijks 14.0016.0018.0020.00 22.00 uur. Savoy: 'Amanuelle en de handel in blanke slavinnen', met Laura Gem- ser. dagelijks 12.0014.0016.00 18.0020.0022.00 uur. Astra: 'Empire of the ants', alweer een rampenfilm met ditmaal reuze mieren in de hoofdrol, dagelijks 12.0014.0016.0018.0020.0022.00 uur. Rubens: 'Meteor', nieuwste ram penfilm, met Sean Connery en Na thalie Wood, dagelijks 12.0015.00 18.0021.00 uur Capitole: 'De terugkeer van de 18 bronzen mannen', Japanse vecht- vilm. dagelijks 12.0014,0016.00 18.0020.0022.00 uur. Quellin: 'Tess', nieuwste van Po- lanski, metNastassja Kinski, dage lijks 12.0015.0018.Ö021.00 uur. Metro: 'Escape from Alcatraz', met Clint Eastwood, dagelijks 12.00 14.2016.45-19.1021.35 uur. Sinjoor: 'I am for the hippopta- mus', Terence Hill, Bud Spencer en ex-bokser Joe Bugner in de hoofd rollen. dagelijks 12.0014.2016.45- 19.1021.35 uur. Ambassades: 'Die Blechtrommel'. schitterende film van Volker Schlondorff naar het boek van Günther Grass, winnaar van de Gouden Palm in Cannes, dagelijks 14.0016.15-18.5021.25 uur. Nachtvoorstellingen Vrijdag dn zaterdag, aanvang: 24.00 uur: Metro: 'De sheriff en de ruimterak ker'. met Terence Hill en Hoe Bug ner. Ambassades: 'Privéhuis voor SS'. Filmhuis, Lange Brilstraat: 'Tien de film international festival', van 31 januari tot 15 februari in twee zalen van het Filmhuis, voorstellin gen dagelijks om 18.0020.0022.00 uur. met in de weekeinden extra voorstellingen om 24.00 uur. En da gelijks extra-voorstellingen. Er wordt een 'special' gepresenteerd van de Italiaanse filmer Michelan gelo Antonioni. terwijl de eerste twee dagen van het festival (1 en 2 februari) gewijd zullen zijn aan de 'Nieuwe, Nederlandse film'. Op het probramma staan onder meer 'An dy. bloed en blond haar' (Frank Wiering), 'De plaats van de vreem deling' van Rudolf van den Berg, 'It's me' (Frans Zwartjes), 'De plat te jungle' van Johan van der Keu ken, Vitusdans' (Beb Verbong) en 'Radiodroom' van Flip Jansen. Inlichtingen en reserveringen: 09- 32.31.34.10.27 en 09-32.31.34.32.62. Brugge Memlinc: 'Airport 80', dagelijks 20.00 uur, zaterdag en woensdag ook 14.30 uur, zondag ook 14.30- 17.15 uur. 'De goddelijke verleidster', vrijdag, zaterdag en zondag om 22.30 uur. Zwart Sluis: 'De overwinning van de kracht', dagelijks 20.00 uur. vrij dag. zaterdag en zondag ook 22.30 uur. 'De krokodil en het nijlpaard', zaterdag en woensdag 14.30 uur. zondag 14.30 en 17.15 uur. Rembrandt: 'Tess', van Roman Po- lanski. liefdesfilm met Nastassja Kinski. dagelijks 19.30 uur. zater dag en zondag ook 15.00 uur Gent Studio Skoop: zaal 1: 'The birds', beroemde thriller van Alfred Hitch- kock, dagelijks 20.00 uur. 'Bruttï sporchi e cattivi' van Ettore Scola, maker van Una giornata particola- re'. dagelijks 22.30 uur. Zaal 2: 'De man van marmer', van de Poolse cineast Andrej Wajda, dagelijks 22.00 uur. Capitole: 'Avalanche express', met Lee Marvin en Robert Shaw, dage lijks 14.15-16.20-18.25-20.30 uur. Calypso 1: 'Meteor', nieuwste ram penfilm, dagelijks 14.00-16.15-18.30- 20.45 uur. Calypso 3: 'Le toubib', film van Alain Delon, dagelijks 14.20-16.30- 18.40-20.50 uur. Century: 'The mountain of the can nibal god', met Ursula Andress, da gelijks 14.00-16.10-18.20-20.30 uur. Majestic Club: 'I comme Icare', film van Henry Verneuil, dagelijks 14.05-17.05-20.05 uur. Majestic 2000: 'Love at first bite', met George Hamilton, dagelijks 14.00-16.10-18.20-20.30 uur. Rex: 'Escape tot Athena', met Ro ger Moore en Telly Savalas, dage lijks 14.05-17.05-20.05 uur. Savoy 'The brood', met Oliver Reed, dagelijks 14.15-16.20-18.25- 20.30 uur. Select: 'Die Blechtrommel', van Volker Schlondorff. winnaar van de Gouden Palm in Cannes 1979. da gelijks 14.00;17.05-20.15 uur THEATER Gent Area: 'De huisbewaarder', van Ha rold Pinter, elke woensdag, donder dag. vrijdag en zaterdag om 20.00 uur NTG: 'De meeuw', van Anton Tsje- chow, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en donderdag, aanvang: 20.00 uur. Zondag aanvang: 15.00 uur. Arena: 'Peer Gynt'. toneelstuk van Henrik Ibsen, vrijdag, zaterdag, woensdag en donderdag, aanvang: 20.15 uur. Vertikaal: 'Winnaars en verliezers', van Rudy Geldof. vrijdag, zater dag. en woensdag aanvang: 20.15 uur. Antwerpen KNS: 'Een familie', van Ronald Harwood. vrijdag, zaterdag, zon dag, maandag aanvang. 20.00 uur. behalve zondag: 15.00 uur. KJT: 'Heksje tegen wil en dank', theaterstuk voor kinderen, zater dag (voorstellingen om 10.00 en 15.00 uur) woensdag aanvang: 15.00 uur. BALLET/OPERA/ MUZIEK Gent KOG: 'De lustige boer', van Leo Fall, zaterdag, en dinsdag aan vang: 20.00 uur. KOG: 'Aïda'. van Verdi, zondag middag 15.00 uur. Antwerpen KVO: 'Concerten 2', met werk van Tsjaikowski en Wagner. Vrijdag, aanvang: 20.30 uur, zondag aan vang: 15.00 uur. KVO: Een nacht in Venetië'; ope rette van Johan Strauss jr. zater dag aanvang: 20.00 uur. Natasja Kinski geflankeerd door filmregisseur Roman Polanski Wc r zullen ze bij de STER nu eindelijk eens ophouden met de pamper-idylle van de twee baby's Welk een gesol met luierkindjes, die. zo jong als ze zijn al voor zichzelf de kost verdienen met het vertonen van hun billetjes. Strip-tease in klein formaat, zonder dit zelf te beseffen overigens. Van kinderarbeid ge sproken! Het gebeurt maar al te vaak dat volwassenen - vrou wen - m hun onderhoud voorzien met de exploitatie van bovengenoemde en niet nader te preciseren aan verwante private delen, maar volwassenen zijn ten minste mondig Dc luierkindjes ook wel, maar op een andere manier Bij de STER laten vrouwen zich al leen geestelijk prositucren ten gerieve van een pak braadvet of waspoeder Met vrome gezichten prijzen N,e Behalve het gesol met luierkindjes wordt er veelvul dig en geestdriftig door kleuters in STER-spots geac teerd Allemaal zijn het prachtige kinderen wie de gezondheid en het welbevinden afstralen Bruisend van levenslust, omdat hun opvoeders ze kleden, voe den. verzorgen, met specialiteiten van een bepaald merk ze laten spelen met speelgoed, laten ravotten op meubilair dat niet stuk te krijgen is. Zo te zien is ons land één grote speeltuin met stralende gelukkige kin deren. De suggestie die de beelden willen overbren gen Is de associatie van gezonde vrolijke kleuter met produkt, dus moet dat produkt wel uitstekend vol doen Ergerlijk? Welnee, voorlichting, die robbedoe zen zijn best leuk om naar te kijken, de kleine acteurs doen het bovendien voortreffelijk r iet zo fortuinlijk is het krijtend weerloze wezentje dat de verkeerde luier omgelegd krijgt, dit is niet zo blij. De act is bekend. Mevrouw A toont de natte rode billetjes van haar spruit aan het kijklievend publiek. Niets aan te doen van alles al geprobeerd Mevrouw B. doel hetzelfde, echter zijn de billetjes van haar baby gaaf en rozig zoals deze er behoren uit te zien. Baby A zet het op een huilen, begrijpelijk, baby B. kraait het uit van plezier De act is voortreffelijk geti med. alles gebeurt op het juiste moment. Oorzaak van het ongenoegen van baby nummer een mevrouw A. koopt een inférieur soort luiers. Dankzij mevrouw B. wordt ze op het spoor van de pampersluiers gezet, haar kindje kraait het immers uit van plezier Me vrouw A. belooft haar leven te beteren Dit is echter niet hei hoogtepunt van de voorstelling Tot over OP OE PONTENEUR vloed volgt nog een demonstratie. Baby A. zet ter stond een keel op van jewelste want die wordt weer eens met het prille achterwerk op een nat stuk celstof gezet. Wat is namelijk het geval? Er wordt een instant plasje gegoten op beide luiers die nu op een tafel liggen. Resultaat: een blijft er nat. die waar de baby van mevrouw A op zit natuurlijk, want dat is het slachtof fertje En weerzien we het: rood en nat. een geïrriteer de kinderhuid Ook al is het een schijnstunt, ik kan deze onmogelijk waarderen. Hopelijk zijn er een hoop moeders op wie de act een averechtse uitwer king heeft en kopen ze een ander óók voortreffelijk merk luier voor hun kind. Want elk zuigeling heeft recht op een gaaf huidje. Vroeger, ja vroeger, daar heb je het weer, een mens grijpt terug op de ervaring, vroeger dan verscheen er regelmatig een frappante en grappige annonce in een dagblad. Dat ging zo: 'kindje zegt ta-ta - met een luier van la-la' of iets dergelijks, het rijmde in elk geval. Nac r atuurlijk is de pamper-idylle niet serieus, hoewel er wel mensen zullen zijn die dit geloven. Stel. dat. het eens op werkelijkheid zou berusten dan deze wens die twee moeders zouden na afloop van elke act eens een half uur in hun blootje op een natte dweil moeten zitten. Ze lieten dan tenminste hun baby's niet alleen voor het werk opdraaien. Janneke Dien Harms.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 40