Duiveland treedt toch toe tot regeling voor Grevelingengebied Commissie welzijn Reimerswaal moet in openbaar vergaderen Kerncentrale moet zo snel mogelijk dicht Adverteren doet verkopen KIJK- EK DOÉ-MIDDAG J VRIJDAG februari 1980 WISSEL BEVELANDEN PZC/streek autobedrijf w. j. sonkeYüSs* BANKWERKERS/LASSERS Van der Straaten Aannemingmij.B.V. NIEUWERKERK MEVR. J. M. GOUDZWAARD-WANDEL Gemeente Westerschouwen. BIEZELINGE VERHUISD Voor mensen die willen beleggen in GOUD en ZILVER BANK VOOR ZEELAND N.V. 4 ONDANKS BEZWAREN SGP EN CDA NIEUWERKERK - De SGP-raadsfractie van Duiveland heeft donderdagavond op principiële gronden duidelijk afstand genomen van de recreatieve ontwikkelingen op de Grevelingen. De fractie stemde tijdens de raadsvergadering te Nieuwerkerk echter toch in met het voorstel van burgemeester en wethouders om tot de gemeenschappelijke regeling voor het natuur- en recrea tiegebied de Grevelingen toe te treden. Het voorstel tot toetreding werd ondanks grote bezwaren van CDA en SGP met algemene stemmen aangenomen. „Onze fractie vindt het niet juist finan- doorn-Herfkens moest tijdens de be deel bij te dragen aan het recreatie- handeling van de door b en w voorge- schap omdat de zondagsrust in het ge- stelde maatregelen voor het nieuwe welzijnsbeleid tot haar spijt vaststellen 'een kans te hebben gemist'. Burge meester Van Bommel had de hamer echter reeds laten vallen toen het raadslid een voorstel aankondigde om de adviescommissie voor het welzijns beleid niet uit vier raadsleden, een wet houder en vier vertegenwoordigers van bied niet gewaarborgd is. We kunnen dan ook niet met de voorgestelde toe treding tot de regeling instemmen", al dus SGP-woordvoerder L. Meerman Na deze verklaring gaven de drie SGP'ers toch hun stem aan het voorstel van b en w. Burgemeester J. van Bommel bracht het voorstel tot aansluiting bij de ge meenschappelijke regeling in stem ming omdat de CDA-fractie had ge vraagd om een andere kostenverdeling voor deelnemende gemeenten. Fractie voorzitter J. van der Maas maakte zich er sterk voor een bijdrage vast te stellen op basis van hectares grondgebied. Hij voelde niets voor dein het ontwerp-be- sluit opgenomen heffing naar rato van het aantal inwoners. Burgemeester Van Bommel herinnerde de CDA-fractie aan het terzake eerder door de raad ge nomen principe-besluit. „De raad is destijds zonder hoofdelijke stemming met de voorgestelde kostenverdeling in principe akkoord gegaan. Daar nu nog op terugkomen zou toch wel erg onge loofwaardig overkomen", aldus burge meester Van Bommel. Blij Familieavond CBTB in Kapelle KAPELLE - De christelijke boeren- en tuindersbond (CBTB) afdeling West- Nederland houdt vrijdag 8 februari een familieavond in 'De Vroone' te Kapelle. Op het programma staat onder meer het toneelstuk 'Een beeld van een man' en een loterij. Het programma wordt besloten met muziek van 'The Blue Night'. De familieavond van de CBTB begint om 19.30 uur. de bevolking samen te stellen. Me vrouw Hoogendoom vond namelijk een omgekeerde verhouding (vijf burgers en drie raadsleden en één wethouder) meer in overeenstemming met het ad vies van de door het overlegorgaan van b, w en s ingestelde ad-hoc-commissie. Haar kritiek op het voorstel van b en w kwam echter te laat: de verordening die onder meer de samenstelling van de commissie regelt was al onder de hamer doorgegaan. „Het spijt me maar het voorstel van de PvdA-fractie is niet meer aan de orde", aldus burgemeester Van Bommel. Voor wat betreft de procedureregels voor het welzijnsbeleid kreeg de PvdA-fractie echter nog gehoor voor een kritische kanttekening. In de re gels wordt bepaald dat b en w niet zon der opgaaf van redenen van de advie zen van de welzijnscommissie kunnen afwijken. Zo beloofde de voorzitter de fractie. De raad besloot tot aankoop van gron den om de mogelijkheid te openen de kern Sirjansland te bevrijden van de huidige overlast van doorgaand ver keer. De grondaankopen moeten het mogelijk maken het verkeer om het dorp heen te leiden. De bedoeling is ge deelten van de percelen te bestemmen voor een verlenging van de Bredeweg tot de Dillingsweg. De raad stelde voor de grondaankopen een bedrag van 62 °on - beschikbaar. Vrouw gewond en auto vernield bij botsing Goes GOES - Bij ccn botsing op de kruising Deltaweg-Langeweg nabij Goes is donderdag de 24-jarige mevrouw H. M. den H.-B. uil Wolphaartsdijk gewond geraakt. Zij moest met een ambulance naar het ziekenhuis 'De Bevelanden- noord' te Goes worden vervoerd. Het ongeval deed zich voor toen me vrouw B., komende vanuit de richting Wolphaartsdijk, op de kruising Lange- weg-Deltaweg, geen voorrang ver leende aan mevrouw C. N. A. S. (42) uit Kamperland. Bij de botsing die volgde werd de auto van mevrouw B. geheel vernield. Een motie van de CDA-fractie om als nog van de door de raad reeds in 1977 bekrachtigde ontwerp-regeling af te wijken werd met 8 stemmen tegen en 2 voor (cda) verworpen. De PvdA-fractie was over aansluiting bij het recreatie schap en de kostenverdeling voor ge meenten zeer te spreken. „We zijn blij dat deze gemeenschappelijke regeling nu eindelijk van de grond gaat ko men", aldus woordvoerder C. J. Hille- brand. PvdA-ff actielid mevrouw A. C. Hoogen- Werkgroep Goes inventariseert knelpunten bejaardenbeleid GOES - Binnenkort begint een ad-hoc werkgroep op de Bevelanden met in inventariseren van knelpunten in het bejaardenbeleid. Zo mogelijk zal de werkgroep ook aanbevelingen doen om in een en ander verbetering te bren gen. Directe aanleiding tot de instelling van de ad-hoc werkgroep zijn opmer kingen van de geneesheer-directeur van het verpleeghuis 'Ter Valcke', drs C. Vinke, tijdens een vergadering van de stichting welzijn voor ouderen in de gemeenten Wissenkerke, Goes en Kort- gene. De heer Vinke noemde destijds een groot aantal knelpunten en drong aan op het in leven roepen van een werkgroep die deze problemen 'in kaart' zou gaan brengen. Het bestuur van de stichting heeft dit advies ter harte genomen. Te meer om dat de onlangs aangestelde projectlei der - met ingang van vandaag (vrijdag) vangt de beroepskracht zijn werkzaam heden aan - vanuit de ad-hoc werkgroep de nodige ondersteuning zou kunnen verkrijgen. Dat is vooral in de inwerk- periode belangrijk. De samenstelling van de werkgroep, waarvan de stichting wel zijn voor ou deren hoopt dat deze half februari kan gaan draaien, bestaat uit deskundigen en belanghebbenden. Zo krijgen wijk verpleging, maatschappelijk werk, be jaardenorganisaties, kerken en veld werkers zitting in de werkgroep. Jubileumschieting WEMELDINGE - Het vijfjarig bestaan van de schutterssociètiet 'St.- Andries' te Wemeldinge werd gevierd met een prijzenschieting op de liggende wippen in hotel Smits Er was een deelname van 58 schutters. Uitslag hoge vogel metbekermej. R v. d. Schralen Wemel dinge, eerste zijvogel N. Schipper We meldinge, tweede zijvogel T H. Zagers Oudelande. eerste kal N. Schouwenaar Oudelande. tweede kal I. Verdonk Wol- faartsdijk, derde kal mevrouw P. Hou- gesteger Wemeldinge. vierde kal C. Bek. Kwadendamme. eerste klep D. v. d. Walle Wemeldinge. tweede klep J. de Koeyer Yerseke, derde klep H. v. d. Stee Yerseke De vliegende vogelprijs was voor H. de Fouw Kwadendamme en W. de Jonge Kwadendamme. Grootste aantal kleine vogels (9) A. v d. Bulck 's-Hererenhoek met beker. Uitslag wip II: hoge vogel: R. de Mees ter Wemeldinge. eerste zijvogel G. Geense 's-Heerenhoek, tweede zijvogel S. de Jonge Kwadendamme, extra hoge vogel A Geense. Ellewoutsdijk. derde zijvogel K. Schipper Wemeldinge, vier de zijvpgel J. Hengse Oudelande. eerste kal mw A. de Jonge-Rijk. overzande, tweede kal A Dekker Wolphaartsdijk. derde kal S. de Jonge Wemeldinge. de extra kal was voor de jongste deelne mende schutter Jantje Schipper uit We meldinge. Inzameling KAPELLE - De laatst gehouden inza meling van oud papier ten bate van het tamboers- en trompetterkorps 'Jonge Kracht' te Kapelle heeft 13.700 kg opge leverd. De baten zijn bestemd voor af lossing van de lening op het clubge bouw 'De Notenkraker'. Vanavond haalt het korps weer oud papieren vod den op in Kapelle. zaterdagmorgen op Biezelinge. BETROKKENEN BIJ WELZIJNSBELEID: MINDER LEDEN GEMEENTERAAD IN COMMISSIE KRUININGEN - De grote meerderheid van de mensen die zich in de gemeente Reimerswaal bij het welzijnsbeleid betrokken voelen, wil dat de welzijns commissie in die gemeente voortaan in het openbaar vergadert. Ook wil die meerderheid dat er een bredere verte genwoordiging van de inwoners van Reimerswaal in die commissie zitting heeft. Dat laatste zou onder meer be reikt kunnen worden door enkele plaatsen van raadsleden die in de com missie zitten beschikbaar te stellen aan andere groeperingen. Dat werd donderdagavond duidelijk op een hoorzitting over het proefproject spe cifiek welzijn op de Bevelanden, die in het gemeentehuis te Kruiningen werd gehouden. De hoorzitting diende onder meer om de inwoners van de gemeente Reimers waal te informeren over de planproce dure verordening voor het welzijn in die gemeente Of zoals de Reimerswaalse welzijnswethouder J. A. Nieuwenhuyse het uitdrukte: „We zijn hier niet om de pot te verdelen, maar om toe te werken naar een welzijnsplan." De coördinator van het proefproject, D. Eveleens, maakte de ongeveer 100 aan wezigen duidelijk dat, als men niet het jaarprogramma van de gemeente is op genomen, een eventuele subsidie wel vergeten kan worden. Verder stelde hij dat de raad uiteinde lijk beslist over het toekennen van de subsidies aan de verschillende vereni gingen, instellingen en organen. „Als u dus vindt dat een bepaald raadslid of een bepaalde raadsfractie het niet goed doet. dan kunt u daar zelf uw conclusies uit trekken," aldus Eveleens. Cursus Nadat de coördinator erop had gewe zen dat er in de gemeente Goes een cu- sus wordt gehouden om de verenigin gen wegwijs te maken bij het opstellen van hun begrotingen, bleek dat er ook in de gemeente Reimerswaal behoefte bestaat aan een dergelijke cursus. De heer Nieuwenhuyse zegde de aanwezi gen dan ook toe iets dergelijks te zullen bekijken. Hij stelde daarbij wel dat er Prijzenschieting YERSEKE - De hanboogvereniging 'Diana' hield in haar nieuwe Doelen te Yerseke een schieting op de liggende wippen. De extra prijzen bestonden uit 15 Bessenjenever en mosselen. Uitslag van de eerste wip: hoofdvogel A. Lindenberg van Doel naar Hoger uit Wol phaartsdijk, eerste zij vogel R. de Meester, tweede zijvogel J. v.d. Walle beiden vanSint- Andries uit Wemeldinge. eerste bovenkal P de Jonge van Vooruitgang uit Kwaden damme. tweede bovenka! M C. Repkens van Victoria uit Kwadendamme. eerste bovenkal P. de Jonge van Vooruitgang uit Kwaden damme. tweede bovenkal M C Repkens van Victoria uit Kwadendamme, eerste onderkal A. Lindenberg, tweede onderkal L. Verdonk beiden van Doel naar Hoger uit Wolphaarts dijk. eerste klep H van Stee van Diana uit Yerseke. tweede klep P de Jonge van Voor uitgang uit Kwadendamme. derde klep L. W. de Koeyer van Diana uit Yerseke. de vliegen de vogelprijzen waren voor C. D Raas van Vooruitgang uit Kwadendamme. C Bek van ADLM uit Kwadendamme en R de Meester van Sint-Andries uit Wemeldinge. grootste aantal kleine vogels (negen) A J. v. d Bulck van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek Uit slag van dc tw eede w ip: eerste hoofdvogel P de Jonge van Vooruitgang uit Kwaden damme, tweede hoofdvogel J. Schipper van Sint-Andries uit Wemeldinge. eerste zijvogel A J v.a Bulck van Eensgezindheid uil 's- Heerenhoek. tweede zij vogel J Verdonk van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk, derde zijvogel B Klaassen van Soranus 2 uit Heinkenszand. vierde zijvogel J DE Koeyer van Diana uit Yerseke. eerste kal P. de Jonge van Vooruitgang uit Kwadendamme, tweede kal C Baart van Juliana uit Oudelande. der de kal L W de Koeyer van Diana uit Yerseke. vierde kal G. M Geense van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek. grootste aantal kleine vo gels. mevr Steenbakker van Victoria uil Kwadendamme, acht vogels. voldoende deelname voor een dergelij ke cursus zou moeten zijn, alvorens zoiets op poten wordt gezet. De aanwezigen verschilden verder met elkaar van mening over de vraag of de informatieavonden in Reimerswaal per sector of per kern gehouden moeten worden. De heer Eveleens pleitte er daarbij voor de informatieavonden niet per sector te houden. Het welzijnsbe leid is een zaak voor alle inwoners, die daar samen aan moeten werken. Hij stelde dan ook dat alle sectoren ge- zaenlfjk moeten zien wat voor bijdrage ze kunnen leveren en waar ze elkaar kunnen aanvullen. Sportraad Goes bespreekt instellen Goese sportprijs GOES - De sportraad in dc gemeente Goes gaat zich buigen over de vraag of deze raad een sportprijs in het leven kan roepen. Die prijs zou dan moeten worden toegekend aan één of meerdere personen uit de gemeente Goes, die zich op het gebied van de sport bijzon der verdienstelijk heeft of hebben ge maakt. Als maatstaven voor de toekenning van de prijs denkt het dagelijks bestuur van de Goese sportraad aan bijzondere prestaties op het gebied van de sport beoefening. de sporttraining, het bestu ren in de sport, de medische begelei ding in de sport of de sportieve recrea tie. Verder vindt het dagelijks bestuur dat die prestatie bijzonder moet zijn, in die zin dat deze met kop en schouders bo ven andere sportieve inspanningen moet uitsteken. Overigens kent de ge meente Goes al een regelmatig terugke rende huldiging van sportlieden die zich op bijzondere wijze hebben inge zet. De vergadering waarin het voorstel aan de orde komt, wordt dinsdag 12 fe bruari vanaf 20.00 uur gehouden in het Goese stadhuis. Op de agenda van die bijeenkomst staat verder een voorstel tot het verho gen van de tarieven van de sportaccom modaties en het verlenen van subsidies voor de sport. Ook wordt er gesproken over de welzijnsplanning in de gemeen te Goes. Jeugddienst in Wolphaartsdijk WOLPHAARTSDIJK - In de hervorm de kerk te Wolphaartsdijk wordt zon dagmorgen een jeugddienst gehouden. Deze dienst is voorbereid door een groep jongeren en heeft als thema 'Tijd om te Voorganger in de dienst is ds. D. Stolk uit Wolphaartsdijk. De muzikale bege leiding is in handen van een zanggroep en een combo. De dienst begint om 10.00 uur. Extra kerkdienst WISSENKERKE - Zondag 3 februari 1980 wordt in de hervormde kerk te Wis senkerke een gecombineerde gezins- dienst gehouden. Voorganger is ds L. M. Vreugdehil uit Aagtekerke. Medewer king wordt verleend door het jeugdkoor 'Jubilat' uit Oost-Souburg onder lei ding van mejuffrouw Van den Driest. De aanvang is 10.00 uur. AFDELING GOES VAN DE PVDA: GOES - De afdeling Goes van de Partij van de Arbeid heeft zich uitgesproken vóór sluiting van de kerncentrale Borsselc. De afdeling vindt dat de kerncentra le op zo kort mogelijke termijn dicht moet. Wel dienen vooraf onderhandelingen gehouden te worden om het stilleggen van de kerncentrale zo aanvaardbaar mogelijk te maken. Met name de economische gevolgen moeten via die onder handelingen zoveel mogelijk beperkt worden. De Goese PvdA-afdeling sluit met dit standpunt aan bij de resolutie van het PvdA-gewcst Zeeland. Tijdens een ledenvergadering van de af- via onderhandelingen met organisaties deling, donderdagavond in de Prins van Oranje te Goes, was men unaniem van mening dat toepassing van kern energie ongewenst is. Hierbij speelt, volgens de PvdA-Goes, met name het afvalprobleem een grote rol. Het sluiten van de Borsselse kerncentrale is naar de mening van de ledenvergadering in eerste instantie een landelijk probleem. Toch vindt de afdeling dat Zeeland zich niet aan haar verantwoordelijkheid mag onttrekken, zodat ook de provin ciale staten zich hierover moeten uit spreken. Bestuurslid A. C. van Wijnen stelde dat wanneer iedere Nederlander een tientje op tafel legt de financiële problemen al voor groot deel zijn opgelost. „Het is onmogelijk dat de Zeeuwse bevolking alleen opdraait voor de gevolgen van sluiting," aldus Van Wijnen. Opge merkt werd verder dat sluiting van de kerncentrale onaanvaardbare gevol gen voor de energieprijs van kleinver bruikers zal opleveren indien Zeeland dit alleen moet bekostigen. De meerderheid vond dat wanneer het besluit wordt genomen de kerncentrale stil te leggen eerst hiervoor de mogelijk heden geschapen moeten worden. Deze mogelijkheden kunnen bereikt worden en bedrijven, zo stelde de afdeling. Eén en ander betekende dat tijdens deze vergadering geen termijn werd ge noemd waarbinnen tot sluiting overge gaan dient te worden. De afdeling wil dit laten afhangen van de resultaten van de onderhandelingen. In zijn openingswoord ging de plaats vervangend voorzitter, de heer F. A. de Kaart, in op enkele gemeentelijke aan gelegenheden. Zo vond hij dat voor de gemeente Goes snel een verkeersbe leid van de grond moet komen, gericht op de voetganger en de fietser. „Het ruimtelijk beleid van de gemeente is nog teveel gericht op het autoverkeer," betoogde De Kaart. Voorts wees hij op de noodzaak van een 'schoolmaatschappelijk' werker in de Goese Polder. „De aanstelling van zo'n kracht is voor de gemeente Goes finan cieel onhaalbaar," reageerde het PvdA- raadslid P. Duinkerke. Hij zei dat ge zien de weigering van het ministerie van CRM om medewerking te verlenen, de Goese PvdA-fractie voorlopig een pas op de plaats zal maken wat betreft deze zaak. Wel meende het raadslid dat het Goese gemeentebestuur de ge meenteraad van deze weigering eerder op de hoogte had moeten stellen. SUZUKI Industriestraat 8-10 - Goes Tel. 01100-15415-14987 woonachtig op Zuid-Beveland. Postbus 5, 4417 ZG Hansweert. Tel. 01130-25 10, na 18.00 uur: 01103- 18 12. Met ingang van 1 februari a.s. is als agente-bezorgster van de PZC aangesteld: Ribesstraat 15, telef. 01114-2631. Abonnementen en advertenties worden aan dit adres gaarne aangenomen. •O i I Qi N -o Westsingel 18-20 GOES. Tel. 16808 Rijopleiding sinds 1947 in de Chr. Nijverheidsschool, Bessestraat 4, GOES. woensdag 6 februari a.s. Aanvang half twee. Alle jongelui die komend cursusjaar voortgezet onderwijs hopen te gaan volgen zijn, eventueeel met hun ouders, hartelijk welkom. De burgemeester van Westerschouwen brengt ter openbare kennis, dat de door de gemeenteraad bij besluit van 18 april 1979 vastgestelde 5e herziening van het bestemmingsplan Renesse door gede puteerde staten van Zeeland bij hun be sluit van 4 december 1979 nr. 1052/321, 4e afd. r.o., is goedgekeurd. Het besluit van gedeputeerde staten bgt met de bestemmingsplanherziening met ingang van 4 februari 1980 gedu rende een maand ter gemeentesecreta rie te Haamstede voor een ieder ter in zage. Zij die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot gedepu teerde staten hebben gewend, kunnen gedurende de genoemde termijn beroep instellen tegen het goedkeuringsbesluit bij H.M. de Koningin. Gelijke bevoegdheid tot het indienen van bezwaren komt toe aan degenen, die zich tijdig op grond van artikel 27, tweede lid van de wet op de ruimtelijke ordening tot gedeputeerde staten heb ben gewend. De beroepschriften moeten worden ge richt aan H.M. de Koningin en moeten worden ingediend bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de raad van state. Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Haamstede, 1 februari 1980. De burgemeester voornoemd, J. L. Niemantsverdriet- Leenheer. Met ingang van 1 februari is als nieuwe agent-bezorger van de PZC aangesteld: HANS DE ROO Jufferswegje 2a Telef. 01102-2501. Abonnementen en advertenties worden aan dit adres gaarne aangenomen. M.i.v. heden is onze agent-be zorger te Kruiningen verhuisd van Albert Schweitzerstraat 32, naar Zandweg 39. Tel. 01130-1393. Krant vergeten te bezorgen? U kunt zich wenden tot het nieuwe adres. en die het risico van scherp fluctuerende prijzen kunnen en willen nemen, heeft Bank voor Zeeland de goudwaarde en zilverwaarde- rekening gecreëerd. GOUDPRIJZEN iQNDON MARKiT FIXINGS 500-i 1 1 1 i 1 1 - j j i 1 1 i i i i 1 i'J71 W !9/J 11975 I9/Jiy/; 1978119791 i'JSO Goes Grote Markt 21 'Telefoon 01100-15610 Op aanvraag zenden wij U graag onze uitgebreide folder Yerseke Kerkplein 3 Telefoon 01131-1441

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 38