Thurau: 'Ik ben prof, ik pak wat ik financieel pakken kan' BROWNE HAALT MET ZEGE OP K0RTSJN0I SEIRAWAN IN VROEGTIJDIG VERTREK JANSEN KOMT HARD AAN Toppers vooraf Wilno is uit op winst na ongelukkige start Zeeuwse hockeyteams In zaal op laag pitje Volharding blijft favoriet voor titel Nederlaag Van Bracht PZC/sport 'BEROEPSRENNERS ZIJN VERSCHRIKKELIJK JALOERS' Meeuwen gelijk met Middelburg Sercu-Fritz 1e in Kopenhagen HENK N00REN VRIJGESPROKEN VRIJDAG 1 FEBRUARI 1980 19 zetten, was een activiteit waar het prof- wielrenwereldje vreemd tegenaan keek. En een honorarium van 8000 mark per dag in de Duitse zesdaagse, riep eveneens wrevel op Zijn sponsor van de laatste twee seizoenen, de Belgi sche ijskoning Staf Janssens, die hem nu vanwege contractbreuk dreigt met een proces, ging hem niet meer gewoon ..Didi" noemen, maar ..Herr Thurau" of „Didi DM" Natuurlijk kent Didi (eigen lijke roepnaam Dietrich i Thurau de verwijten, de roddel en de achterklap Zakenman „Ik trek me cr niets van aan", zegt hij. „Ik ben een prof en ik moet financieel pakken wat ik pakken kan. Zo zullen ze 'Door Peter Heerkens' PARIJS - Voor degenen die zich ergeren aan de nukken van de grillige wielervedette Didi Thurau, is er goed nieuws: over een jaar of twee („hooguit drie") zijn ze hem kwijt. Dat wil zeggen: in de wegkoersen. Op da baan gaat hij dan naar het voorbeeld van Patrick Sercu in betrekkelijke rust zijn laatste wielerdagen slijten en daarvoor blijkt „Der Didi" eveneens twee seizoenen uitgetrok ken te hebben. „Op mijn 30e", zegt de nu 25-jarige Westduitse wielerafgod, „zal ik er uit zijn. Dit vak vraagt verchrikkelijk veel van een mens en ik vind het niet verantwoord om langer door te gaan dan de termijn die ik nu voor mezelf stelde. Ik wil als een gezonde man mijn carrière beëindigen. Bovendien ben ik er intussen wel achter dat er in het leven belangrijkere en leukere zaken zijn dan beroepswielrennen". Terwijl het nog zeer de vraag is of Thu rau tot die tijd de prestaties kan leveren die nodig zijn om met de status van ..ve- dette" afscheid te nemen, is het gega randeerd zeker dat hij als een rijk man uit de wielerwereld stapt. Sinds hij in de Tour de France van 1977 onder leiding van Peter Post 15 dagen de gele trui om zijn schouders wist te houden, stroom den de startgelden en andere vergoe dingen met duizenden marken tegelijk binnen In zyn contacten met organisa toren die graag bereid zijn om voor suc ces met royale gebaren te betalen, ont wikkelde Thurau zich tot een zeer goe de zakenman Blitse auto's Groot en atletisch gebouwd, de haren blond krullend, het gezicht stevig ge bruind en altijd rijdend in uiterst blit se auto's, werd hij de held die optreedt met een allure waar velen niet onge voelig voor zijn. Ondanks zijn nog niet zo erg lange verblijf aan de top van de internationale wielerwereld groeide het kapitaal van Thurau tot een om vang die aanleiding geeft tot bezinning op beleggingen. „Ik heb in Frankfurt een stel flats gekocht", zegt Thurau over dat onderwerp. De manier waarop hij zijn geld verza melt is nogal wat weerstanden gaan op roepen. De duizenden marken die Thu rau vroeg en kreeg om in Duitse waren huizen een uurtje handtekeningen te ZOUTELANDE - Meeuwen en Middel burg beëindigden hun oefenwedstrijd in Zoutelande op 2-2. Voor rust was Meeuwen de betere ploeg Middelburg - zonder de gebles seerden Peter de Jonge en Tako van de Velde, de studerenden Eric de la Cousi- ne en Bennie Neve -was kennelijk nog steeds onder de indruk van de 4-1 ne derlaag tegen Noormannen en moest wennen aan het veld en de verlichting. Meeuwen nam verdiend de leiding door Faasse en kwam zelfs op 2-0 toen een snelle aanval door Nico Koster in eigen doel werd gewerkt. Middelburg herstelde zich na rust Meeuwen had nu zeker geen overwicht meer en Gerrie Eikenhout bracht de achterstand terug tot 2-1 Ron Osselaar moest geblesseerd uitvallen en Kees van der Sluis ging laatste man spelen. Toch bleef Middelburg nu goed spelen en jeugdspeler Eikenhout legde ook de basis voor de gelijkmaker van Ton De- ben. 2-2. Zondag oefent Middelburg om half drie in Bergen op Zoom tegen Dos- ko Walter van Duysse blijft bij Steen SINT-JANSTEEN - Walter van Duysse blijft nog minimaal één jaar als trainer in dienst van de voetbalvereniging Steen. Woensdagavond kwamen Van Duysse en bestuur van de zondag derde klasser na langdurige onderhandelin gen tot overeenstemming over een con tractverlenging van één jaar Didi Thurau er allemaal wel over denken, maar bij de een uil zich dal wat opvallender dan bij de ander. Maar hel uitgangspunt is voor ons allemaal hetzelfde: zoveel mogelijk geld verdienen. Als beroeps- wielrenner moet je ook zakenman zijn en welke zakenman streeft er niet naar om er het maximum uit te halen? Ik zou degenen die me daarom nu bekriti seren weieens willen horen wanneer ik het geld zou laten liggen wat ik nu kan krijgen. Ze zouden me de grootste gek noemen... Zó lipt dat. Ze zijn allemaal verschikkelijk jaloers. Ik geloof niet dat er een groep sporters bestaat die jaloerser is dan beroepswielrenners". Het laatste bewijs van zijn stelling dat de grote zakelijkheid voorop moet staan, leverde Didi Thurau door in dienst te treden van de meuwe wieler- groep ..PuchToen htj daartoe besloot, was hij moreel nogal nauw gebonden aan de sponsor van Michel Pollentier, die zich had uitgeput in een actie om zijn bestaande contract nietig ver klaard te krijgen. Goede vrienden Thurau: „Nadat ik besloten had om on danks een overeenkomst voor 1980 niet in de ploeg van Usboerke te blijven, kreeg ik een stel aanbiedingen waar onder ecu van Pollenticrs firma. De di rectie wilde zich inspannen om van de Belgische Wielerbond een verklaring te krijgen dat mijn contract met IJs- boerke ongeldig was. Ze bleken goede vrienden in de BWB te hebben. Zo doende. De hond gaf inderdaad een pa pier af, waarop stond dat dat contract geen betekenis had omdat het niet aan het voorgeschreven model voldeed. Ik was dus vrij man. Tja... en toen kwam er een aanbieding van Puch waar ik enorm veel meer kon gaan verdienen. Vervelend natuurlijk voor de bazen van Pollentier. want wie weet hebben die geld moeten neertellen om die zaak bij de Belgische bond geregeld te krij gen...". Hoeveel Thurau bij zijn nieuwe werkge ver verdient is niet bekend, maar vast staat wel dat op de begroting van 3.5 miljoen Franse francs (ongeveer 1.7 mil joen Nederlandse guldens) achter zijn naam een bedrag met zes nullen staat. In ruil daarvoor heeft Thurau echter wel genoegen moeten nemen met een ploegsamenstelling die voor een andere kopman wellicht een onoverkomelijk bezwaar was geweest. „Inderdaad heeft hij niet de sterkste knechten: toen wij begonnen waren de besten al weg zegt de man die hem opzette - Sjoerd de Vries-eerlijk.Het had beter gekund vindt ook Thurau. die voor de moeilijke taak staat om met dit op papier zwakke stel waterdragers de grote uitslagen te maken die hij aan zichzelf en aan zijn sponsor verplicht is. Presteren ..Thurau". zal volgens Sjoerd de Vries (48: oud-wielrenner in de categorie on- afhankelijken - op zijn 17e met zijn ou ders vanuit Heerenveen naar Frankrijk geëmigreerd), dit seizoen toch echt wat moeten presteren want dat gebeurde de laatste twee jaar te weinig „Hij kan ten slotte niet blijven teren op die gele truien van 1977 Laten we hopen dat we waar krijgen voor ons geld" Om die kans te vergroten, werd de oud- KOPENHAGEN - Het Belgisch-West- duilse koppel Sercu-Fritz is winnaar geworden van de zesdaagse van Ko penhagen. Rene Pijnen heeft op de laatste dag de strijd moeten slaken we gens een blessure aan een achillespees. Roy Schuiten, die met de Deen Jörgen Marcussen reed. werd zevende op acht tien ronden. De eindstand is 1 Sercu-Fritz 'Bel WD1455 punten: op één ronde: 2 Clark- Svendsen iAus Den): op vier ronden 3 Schuetz-Hermann iWDl Lie 727 pun ten: op negen ronden: 4 Pefïgen-Schu- macher (WD1) 298 punten, op vijftien ronden. 5 Allan-Bausagcr (AusDen) 153 punten: op zestien ronden. 6 Hem- pel-Persson (WDl Den) 569 punten, op achttien ronden 7 Schuiten-Marcussen iNed Den) 116 punten. beroepswielrenner Rudi Altig als me de-ploegleider aangeworven. Sjoerd de Vries: „We weten allemaal dat Thu rau een moeilijk te hanteren jongen is. Hij werd door zijn omgeving, de orga nisatoren en de supporters te veel op gehemeld. wat van hem een vedette maakte die je strak moet houden. En dat is de speciale taak van Altig". Rudi Altig over die opdracht ..Er gaan veel wilde verhalen over Thurau. Voor mij bestaan ze niet. Ik begin blanco Mijn eis aan hem is dat hij goed luistert en opdrachten opvolgt Doet hij dat. dan ben ik ervan overtuigd dat er suc cessen komen want dat hij kwaliteit heeft is bewezen Doet hij dat echter met 1}a. dan ben ik dezelfde proble men tegengekomen als die mensen die nu over hem klagen". DEN HAAG - Springruiter Henk Noo- ren heeft zijn paard Pluco tijdens het concours hippique in Antwerpen geen doping toegediend. Tot die uitspraak kwam woensdag de strafcommissie van de internationale hippische sport bond (FEI). Daarmee is Noren van alle blaam gezuiverd. Nooren zou in Antwerpen zijn paard ar senicum hebben toegediend De uitslag van het in Gent gehouden dopingon derzoek was positief. De contra-exper tise, die m Nijmegen plaats had. leverde echter een negatief resultaat op waar op de strafcommissie van de FEI een beslissing moest nemen Nooren werd vrijgesproken EBBC VERLIEST DEN BOSCH - EBBC heeft donderdag avond in Den Bosch een basketbalwed strijd voor het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen tegen Maccabi Tel Aviv met 54-63 verloren Bij rust stonden de Brabanders achter met 28-30. ROTTERDAM - Het bericht van het vroegtijdige vertrek van Wim Jansen naar het Amerikaanse profvoetbal is hard aangekomen in de spelersgroep van Feycnoord. De Rotterdamse voet ballers. die deze week toch al met veel onrust binnen de selectie werden ge confronteerd. maakten „een verslagen indruk", aldus Rcné Notten. De middenvelder: „We wisten al wel dat er sprake van was dat Wim weg wilde gaan. maar we hadden toch verwacht dat hij zou blijven. Het kwam dan ook als een uiterst negatieve verrassing Maar ik denk dat Wim zijn conclusies getrokken heeft, en dan misschien niet alleen uit die zaak rond die 'uitverkoop' van spelers, maar koud zal het hem toch niet hebben gelaten" Hetgeen ook wel bleek uil de reactie van Wim Jansen zelf De 65-voudige in ternational liet duidelijk doorscheme ren dat hij vervroegd bij Feyenoord weg wilde vanwege zijn slechte relatie met directeur Peter Stephan. die ook in de 'affaire' met de verontruste spelers de zwarte Piet al kreeg toegaspeeld. Jan sen had zo ongeveer een blanco aanbie ding gekregen van zijn club. met dien verstande dat hij zelf zijn keus kon be palen. Die bestond uit nog één of meer jaren voetbal, of een gecombineerd meerjarig contract als voetballer en als trainer in de voetbalschool. Bovendien was hem een benefietduel bij zijn afscheid in het vooruitzicht ge steld Niettemin verkoos Jansen voor 7 maan naar Amenka af te reizen, omdat hij al langer 'baalde' van de situatie bij Feyenoord en heel slecht overweg kon met Stephan. De directeur vindt die laatste opmer king zeer pijnlijk Hij zegt dat hij nooit iets van de alkeer van Jansen voor zijn persoon heeft gemerkt ..Integendeel. In de drie jaar dat ik hier ben. heb ik prettig en goed met hem samenge werkt. En die slechte relatie is ook nooit genoemd toen hij zijn verzoek had inge diend om eerder te mogen vertrekken Jansen zei toen alleen dat hij afwilde van de druk die hel moeten winnen en het leiding geven met zich meebrach ten. Dat was hy een beetje moe. En dat was voor ons ook begrijpelijk. Dus wil den we hem niet tegenhouden" „Pas op het moment dat de toestem ming was verleend, noemde hij mijn naam. Dat vind ik niet alleen erg te leurstellend, maar het is ook jammer dat het er in de voetbalwereld zo aan toe kan gaan. Met elkaar probeer je een produkt te brengen en dan ligt er er gens anders opeens veel geld en is cr eén opeens de geheten man. Jammer, het lijkt wel of niet een oude voetballer het einde zonder problemen kan ha len". Reactie olympisch comité Rusland MOSKOU - Het Olympisch Comité van de Sovjet-Unie heeft donder dag voor het eerst gereageerd op de oproep van de Amerikaanse president Carter om de Olympi sche zomerspelen in Moskou te boycotten. Via het persbureau Tass sprak het Olympisch Comité van de Sovjet unie de verwachting uit. dat het IOC zich volgende week tijdens de vergaderingen in Lake Placid ach ter Moskou als plaats van hande ling zal blijven opstellen De ver wachting werd uitgesproken door Valeri Smirnov. de vice-voorzitter van het Olympisch Comité van de Sovjet-Unie We gaan nog altijd door met de organisatie", verzeker de Smirnov „In Lake Placid zullen we een film vertonen van twintig minuten over de stand van zaken op dit moment". Smirnov hoopte ook dat de Verenigde Staten zich nog bedenken ..Sinds 1896 was Amerika van de partij en heeft sindsdien vele bladzijden grote sportgeschiedenis geschreven De Olympische Spelen zijn voor tien tallen miljoenen mensen op onze planeet de mogelijkheid om uiting te geven aan het ideaal van DeCou- bertan. Dat moet Amerika ook overwegen bij de chantagepoli- tiek' WIJK AAN ZEE - Na een siotronde van 7,5 uur ononderbroken schaak zijn de Amerikanen Yasser Seirawan en Wal ter Browne als gedeelde winnaars uit de grootmeestergroep van hel 42c Hoogovenschaaktoernooi in Wijk aan Zee tevoorschijn gekomen. Browne, die in 1974 al eens winnaar werd in de Noordhollandse badplaats, kreeg zijn 19-jarige landgenoot en jeugdwereld kampioen op de laatste dag te pakken. .Seirawan had vrijwel het gehele toer nooi met sterk spel de leiding in han den. Donderdag speelde de jonge Ame rikaan even echter snel remise tegen de Braziliaan Sun.ve cn versloeg Brow ne na gedenkwaardige momenten Vik tor Kortsjnoi. Seirawan en Browne kwamen zodoen de beiden uit op een score van tien pun ten. Kortsjnoi bleef als derde steken op 8.5 punt. J an Timman, die in de beginfa se van het toernooi op weg leek naar een debacle (1.5 uit 6). greep met de Ameri kaan Alburt en de Canadees Biyiasis toch nog de gedeelde vierde plaats met 7.5 punt. In de laatste ronde versloeg Timman met. zwart de IJslander Sigur- Jonsson. Nationaal kampioen Gert Lig- terink werd troosteloos laatste met drie punten De merkwaardige voorvallen ïr. en rond de partij tussen Browne en Kortsjnoi zullen in Wijk aan Zee ongetwijfeld wor den toegevoegd aan de al rijke voorraad anecdotes, waarin grootmeesters de hoofdrollen plegen te spelen. Met nog slechts enkele minuten bedenktijd moesten beide spelers nog tien zetten doen Zowel Browne als Kortsjnoi gun de zich niet meer de tyd de zetten te noteren, zodat op een gegeven moment niemand meer wist of de vereiste veer tig zetten al waren gedaan Eigen mening Tot overmaat van ramp bleek de klok cr een eigen mening op na te houden en hield op met tikken. Men dacht, dat Browne nog twee minuten bedenktijd over had en Kortsjnoi nog enkele se conden. Uiteindelijk bleek toch, dat er veertig zetten op het hord w aren geko men. Met een nieuwe klok werd de par tij voortgezet. Men was het er over eens. dat Browne in de tijdnoodfasc een sterkere voortzetting had gemist, er restte een moeilijk dame-eindspel De experts taxeerden het op remise, hoewel Browne kansen bezat. Dat buitte de Amerikaan, die in eigen land onder meer lessen geeft aan de zanger Frank Sinatra, bekwaam uit toen Kortsjnoi een steekje liet vallen. Ontredderd verliet, de ex-Rus daarop de toernooizaal. terwijl op het score bord een remiseuitslag verscheen De verwarring daarover ebde snel weg. maar de penningmeester van de organi satie verkeerde nog altijd in de waan. dat hel punt was gedeeld. Ook dat moest tijdens de amvangrijke snert- maaltijd nog worden rechtgetrokken alvorens de enveloppen met inhoud konden worden uitgereikt. Browne en Seirawan kregen nu ieder I 5250. Kortsjnoi mocht ƒ3750 in ont vangst nemen. Dc Canadees Biyiasis ontving dc Ia-o van Kuijkprijs 500,-) voor dc spectaculairste partij, zijn w inst in dc negende ronde op Boehm. He! volgende Hoogovenschaaktoer nooi. dat voor de tweede helft van ja nuari 1981 is geprogrammeerd, zal ver moedelijk weereen meestergroep krij gen. Alburt "VSO - Ree <Nedi remise, Kovan ie (Jsl) - Boehm iNedi 1-0 Slgutjonsson IJ - - Timman iN'ed' 0-1. Ligterink iNed>- Biyiasis iCani0-l. Browne (VSii- Kortsjnoi (Zwn l-o Sunye (Brai - SelraWan fVSti remise De eindstand is 1 Seirawan en Browne 1U punten. 3 Korisjnoi 8.5 4 Alburt Biyiasis en Timman 7.5 7 Ree en Byrne 6 5 9 Sunye 6.10 Kovacevic 5.5. 1 Van der Wiel 4.5.12 Boehm en Sigurjonsson 4. 14 Ligtertnk 3 Uitslagen De uitslagen van de partijen voor dc dertien de ronde van het Hoogovenschaaktoernooi ziln. Byrne (VStl - Van der Wiel (Ncdi remise VLISSINGEN - Hoew el hel debuut van Wilno in de promotie ercklas tafeltennis tot op heden een beetje ongelukkig verloopt, moeten de Vlissingse heren toch in staat wor den geacht zaterdag de eerste overwinning te boeken tegen het I/Cidse Docos. Het eerste duel van Wilno in de promotie ereklas le verde de ploeg een gelijkspel op nadat een 5-2 voorsprong uil han den gegeven moest worden. Ook t ijdens de wedstrijd tegen Shot, af gelopen zaterdag, gaf Wilno een voorsprong uit handen en het team moest uiteindelijk zelfs een neder laag incasseren. „Tegen Shot hebben we goed ge speeld en de kansen om te winnen waren volop aanwezig We waren zelfs iets sterker en dan is het toch wel een teleurstelling als je ver liest". vertelt Wilno-trainer Piet Boone. Boone kwalificeert het de tegenstander van zaterdag (Docos) als een geroutineerde ploeg Er zit veel ervaring in dat team, maar ik denk toch dat we er van moeten kunnen winnen", oordeelt hij. Over de krachtsverschillen In de promotie erekias vertelt. Boone .Scylla is voor mij favoriet nummer een De overige vijf ploegen ver schillen niet zoveel in krachten zul len onderling moeten uitmaken welke twee ploegen aan het eind van het seizoen degraderen". De Wllno-trainer is verder van mening Piet Boone ..Beheersing opbren gen om voorsprong vast te hou den dat -door de geringe krachtsver schillen- een groot aantal factoren bepalend zijn voor de einduitslag van een duel. „De spelers zijn nage noeg gelijkwaardig Neem nou Feij- enoord-PSV PSV wint met 3-0. maar niet omdat de ploeg zo goed speelt. Feijenoord valt voortdu rend aan maar weet niet te scoren. Wij zullen wel moeten scoren en de beheersing op moeten brengen een voorsprong vast te houden" stelt Boone vast De wedstrijd tussen Wilno en Docos wordt zaterdag ge speeld in de sportzaal van de Frans Naereboutschool Aanvang 17 00 uur. MIDDELBURG- In de onderste re gionen van de derde klas zaalhoc key wordt dit weekeinde de derby tussen Middelburg en Vüssingen gespeeld. Samen met het Terneu- zense Olympia kampen beide ploe gen met het probleem, dat weke lijks opgebokst moet w orden te gen vaak erg sterke Brabantse ploegen. Daarbij komt ook nog dal Middelburg (net als op het veld) ook in de zaal de weerslag onder vindt van de uittocht van spelers aan het einde van het vorige sei- Bijna alle spelers zijn toen ver trokken vertelt Middelburg-spe ler Ko Platteeuw .Trainen doen we helemaal niet omdat de moge lijkheden daartoe ontbreken Een paar jaar geleden trainden we wel in Oostkapelle. maar nu gaat dat niet meer. Ik hoop wel dat we in de toekomst weer kunnen gaan trai nen in de zaal. maar op korte ter mijn zie ik geen mogelijkheden verklaart Platteeuw De animo is er wel. maar de vaste patronen die bij het zaalhockey ho ren komen er niet uit. Ook het col lectief zit er nog niet erg tn vertelt Vlissingen-speier Bart de Koning Volgens De Koning beschikken de Brabantse ploegen so wie so over een betere techniek doordat ze op het veld ook vaak een klasse hoger spelen „We proberen dat dan wel te compenseren met onze inzet, maar dat blijkt toch nog niet vol doende is De Koning van mening. „We moeten volgend jaar in ieder geval vastomlijnde afspraken ma ken over de aanpak. Dat moet wat het zaal zaalhockey betreft net zo consencieus gebeuren als op het veld", besluit hij „Ik verwacht dat de nieuwe spelers bij ons zich tegen het einde van dit seizoen hebben aangepast, maar dan is het veel te laat '.stelt de som ber gestemde Ko Platteeuw wiens ploeg in de zaalhockeycompetitie tot op heden puntloos is. Het duel tussen Middelburg en Vlissingen wordt zondag gespeeld in sporthal de Voorborgh te Middelburg en be gint om 12.15 uur VLISSINGEN - In dc eerste klas van de regio Zeeland staal van avond dc baskelbalontmocling tussen de teams van Volharding uit Goes en het Vlissingse Matador op het programma. Volharding, dat de ranglijst aanvoert, vestigde onlangs de aandacht op zich door dat de ploeg protest aantekende tegen de reglementaire nederlaag tegen naaste concurrent Eastwood Tigers. Zoals bekend werd het pro test afgewezen en dat betekende gelijk de eerste twee vcrlicspun- tcn voor het Goese team. Ondanks dat blijft Volharding toch dc meest serieuze gegadigde voor de titel in de eerste klas. De eerste ontmoeting lussen Vol harding en Matador in deze compe titie eindigde in een zeer ruime overwinning voor de Goese basket ballers. „Ik geloof dat we de uitwed strijd met ongeveer veertig punten verschil gewonnen hebben", ver telt Volharding-aanvoerder Loek Schuurbiers. die daar nog aan toe voegt dal van de kant van Volhar ding zeker geen sprake zal zijn van onderschatting omdat Matador over een zeer geroutineerde ploeg beschikt Ik verwacht toch wel dat. we ook deze wedstrijd kunnen win nen We zullen het vooral moeten hebben van onze snelheid, fast- breaks en afstandschoten omdat Matador veel lengte onder de bas ket heeft Ik denk wel dat het pun ten verschil minder groot zal zijn dan de vorige keer" stelt Schuur biers Ook Matador-speler Cor Sanderse gelooft niet in een overwinning van zijn ploeg Het zal wel een span nende wedstrijd worden denk ik Volharding zal wel op snelheid en fast-breaks speler.", zegt Sanderse. die vanavond zelf niet van de partij is. Door een massale uittocht van jongere spelers, bestaat Matador nu hoofdzakelijk uit oudgedien den „Daar zullen we het voorlopig toch nog mee moeten doen. want de aanvoer van jeugdspelers is toch te klein De sfeer is echter goed We proberen toch zoveel mogelijk te la ten zien wat we kunnen" besluit Sanderse Het duel tussen beide ploegen wordt vanavond gespeeld in sporthal De Bvelanden te Goes Aanvang 21 00 uur. SeiratóÜJt 'staandi kijkt, by de parti) Brown legen Kortsjnoj. GILZE - Binnen het intieme drieban- dcnwereldje is op de openingsdag van het Nederlands driebandenkampioen schap gespot inet de normale krachts verhoudingen. Rini van Bracht, verre weg de sterkste exponent van de huidi ge jonge stroming, liep legen twee ne derlagen aan en was na afloop volko men ontredderd In de eerste ronde moest do Waalwijker het afleggen tegen zijn plaatsgenoot Wim van Cromvofrl '60 legen 53 in 58 beurten i en in de tweede ronde ging de Brabander ten onder tegen Rotterdam mer Piet de Jong '60-18 in 63 beurten). „Ik heb er geen verklaring voor" sta melde Van Bracht. „Ik heb mij uitste kend voorbereid, veel beter dan de laat ste jaren In alle opzichten conditio neel en op het laken. Afgelopen week draaide ik in een toernooi in Utrecht nog partijen van 36 tot 40 beurten. Daarvoor heb ik in buitenlandse toer nooien dik boven de één moyenne ge speeld en hier wil het ineens niet luk ken" Christ van der Smissen verging hel niet veel beter In de eerste ronde won hij netaan van Ruud Nicuwenburg uit Den Haag. maar In de volgende ronde werd hij van de tafel geveegd door Eddy van der Looy uit Veldhoven (60 om 33 In 44 beurten)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 19