Open universiteit geeft aan iedereen studiekansen 'Op Noord-Beveland is toch nog verbazingwekkend veel gebeurd9 Politie Terneuzen wordt met vier manschappen uitgebreid Tarief jachthaven Colijnsplaat pittigmaar niet abnormaal hoog IN ZEELAND BINNEN ENKELE JAREN VOORZITTER WATERSPORTVERENIGING GERT GROENLEER SCHREEF SCRIPTIE OVER EILAND: DONDERDAG 17 JANUARI 1980 'MIDDELBURG - Binnen enkele jaren zal in Zeeland een begin worden gemaakt met de „Open 'Universiteit". Als alles meezit zou dat zelfs al in 1981 kunnen, maar naar de mening van gedepu teerde mr. J. P. Boersma, die voor het provinciaal bestuur onderwijszaken behartigt, moet men daar niet te zeer op rekenen. Aan de open universiteit zal men in diverse studierichtingen Cursussen kunnen volgen, die leiden tot het niveau hoger beroepsonderwijs of tot universitair 'niveau. De toelating tot de universiteit zal niet aan het bezit van diploma's worden gebonden, ktlthans niet als men ouder is dan 21 jaar. Ijjet studiecentrum van de open univer- plaatsvinden. Voorlopig bestaan er nog siteitzal voor Zeeland waarschijnlijk in geen mogelijkheden voor studie's waar voor men practicumruimten nodig heeft, maar misschien komt er in de ver dere toekomst een uitbreiding van het pakket". De kosten voor de open universiteit zul len voor rekening van het rijk komen. Van de mensen, die willen gaan stude ren, zal een eigen bijdrage worden ge vraagd. Voor het hbo-niveau wordt op dit moment uitgegaan van een studie pakket, dat bestaat uit dertig cursus- Middelburg worden gevestigd. Het pro vinciaal bestuur meent, dat het cen trum goed zou kunnen worden onderge bracht in het gebouw, dat de provincia- "Jebibliotheek en de plaatselijke biblio theek in de nabijheid van de Kousteen- jedijk willen neerzetten. De komst van de open universiteit naar Zeeland sluit aan bij het landelijk be leid, dat op dit terrein wordt gevoerd. Landelijk zal de universiteit één centra le vestiging krijgen, waarbij voors hands wordt gedacht aan Heerlen. Ver der komen er vier regionale bureau's en 25 studiecentra. De bedoeling van de open universiteit is een tweede kans op hoger onderwijs te bieden en de druk op de bestaande instellingen voor hoger onderwijs te verminderen. In eerder over dit onderwerp verschenen rappor ten worden als beleidsdoelen ook aan gegeven het scheppen van een goedko pere vorm van hoger onderwijs en het stimuleren van vernieuwing in het ge hele hoger onderwijs. De studiecentra, waarvan er één in Zee land komt, zullen bestaan uit een com putereenheid, waarin materiaal voor studiebegeleiding „in voorraad" wordt gehouden en een balie waar men infor matie kan krijgen over de mogelijkhe den die de open universiteit biedt. De heer Boersma: „Verder zul je de be schikking moeten hebben over een aan tal zaaltjes van beperkte omvang, waarin gedoceerd k an worden aan groe pen en je zult de bibliotheekvoorzienin gen moeten benutten voor de open uni versiteit." Kenmerken van de open universiteit zullen behalve het feit. dat geen diplo ma's vereist worden voor toelating, zijn dat de samenstelling van hetstudiepro- gramma tot op zekere hoogte vrij is en dat het studietempo kan worden aan gepast aan individuele omstandighe den. De studie zal weinig aan plaats en tijd worden gebonden en binnen de open universiteit wordt de tweedeling tussen wetenschappelijk onderwijs en hoger beroepsonderwijs doorbroken.. Mogelijkheden In de praktijk betekent de komst van deepen universiteit, dat iedereen, die daarin het verleden niet de kans voor heeft gehad, nu wel de mogelijkheid krijgt om dicht bij huis hoger beroeps onderwijs of universitair onderwijs te volgen. Als men dat wil, gaat men naar het studiecentrum om zich te laten voorlichten. Daar kan men aan de Weet komen welke mogelijkheden er zijn en op welke manier men cursussen kan volgen. De bedoeling is, dat in een aan tal vakken gedoceerd wordt aan groe pen mensen. Verder kan men vanaf de centrale vestiging van de open univer siteit de beschikking krijgen over stu diepakketten en zijn er de bibliotheek voorzieningen. Zoals het er nu uitziet, rullen in eerste aanleg déze program ma's worden geboden: organisatiekun de, technische wetenschappen en na tuurwetenschappen op licentiaatsni- veau, bestuurskunde en bedrijfskunde op doctoraal niveau en onderwijskun de, anglistiek, gedragswetenschappen, recht, economie en maatschappijwe tenschappen zoals geschiedenis en so ciaal-culturele wetenschappen op bei de nrveau's. De heer Boersma „Mogelijk zal over een aantal jaren een uitbouw kunnen sen Per jaar zou men gemiddeld maar men bepaalt het eigen tempo - zes cur sussen kunnen doen. waarvoor men dan 100,- per stuk zou moeten betalen. Op universitair niveau zal een pakket bestaan uit ongeveer 45 cursussen. Bo ven die kosten, zal men boeken moeten aanschaffen. Voor wie het volgen van studie aan de open universiteit om fi nanciële redenen niet mogelijk zou zijn, zal mogelijk een beroep kunnen worden gedaan op de provincie, bij voorbeeld uit het Zeeuws Studiefonds. Dat ligt CNV Zeeland over samenwerking in ontwikkelingslanden MIDDELBURG - Maandag 21 januari komt in gebouw De Schakel te Middel burg de werkgroep Ontwikkelingssa menwerking Zeeland van het CNV bij- een. Op de agenda voor deze vergade- nng.die om 19 30 uur begint, staat on dermeer bespreking van de actie 'Zee land helpt Rwanda' en de actie van de merkende jongeren ten behoeve van de vluchtelingen in Zuid-Oost Azië. Snelheidscontrole Sas van Gent: 25 bekeuringen SAS VAN GENT - Bij een snelheidscon trole in Sas van Gent zijn woensdag 25 bestuurders van motorvoertuigen be keurd wegens het overtreden van de maximum snelheid in de bebouwde kom van Sas van Gent en de Zand straat. De controle werd uitgevoerd doorde rijkspolitie groep Sas van Gent. bijeenkomst afdeling Walcheren Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde «®DELBURG - De afdeling Walche- de K°hinklijke Maatschappij d™ W en Plai>tkunde houdt van- r3; donderdag, een bijeenkomst in d» d WaPen van Middelburg' aan ^foUenmarkt Sn de Zeeuwse hoofd- jZ^®fW°iiw G. Bij de Vaate. werk- dehuishoudelijke voorlichting din» k 'n Goes' zal een iniei- o?, houden over het onderwerp 'Hoe (S6 lk miJn kamerplanten'. De ver- "nE begint om 20.00 uur. Bezoek aan buurthuis 'De Hoekse Rakkers'. nog niet vast. evenmin als er wat betreft studiebeurzen al iets geregeld is. Achterstanden Op grond van ervaringen in het buiten land wordt verwacht, dat de open uni versiteit kan worden gebruikt om ach terstanden in het onderwijs van vrou wen en van personen uit arbeidersmi- lieu's in te halen. In Zeeland speelt dan nog in het algemeen een rol, dat het opleidingsniveau van mannen en vrouwen lager ligt dan gemiddeld in Nederland. In Zeeland had - zo bleek uit de resultaten van de volkstelling van 1971 -aan het begin van de zeventi ger jaren 30,5 procent van de mannen en 31,3 proeent van de vrouwen onder wijs gehad op uitgebreid lager niveau; die percentages lagen landelijk op 34,3 en 26,4. Van de mannen in Zeeland had 9,5 procent en van de vrouwen 7,6 pro cent onderwijs genoten op middelbaar niveau, terwijl die percentages lande lijk op 10 en 9,6 procent lagen. Semi- en hoger niveau-onderwijs had 6,3 pro cent van de mannen en 3 procent van de vrouwen in Zeeland gehad en in Ne derland waren die percentages 9,1 en Het dagelijks bestuur van de provincie meent, dat als uitgangspunt moet wor den genomen, dat de open universiteit moet worden aangehaakt bij de al be staande mogelijkheden voor volwasse neneducatie. Dat onderwijs voor vol wassenen is in handen van de lagere overheden en gedeputeerde staten me nen. dat het goed zou zijn ook de open universiteit in provinciale handen te geven. Het dagelijks bestuur van de provincie meent, dat in de provincie zelf beter dan op landelijk niveau inzicht kan worden verkregen in de behoefte aan hoger onderwijs voor volwassenen en dat de relatie tussen andere vormen van onderwijs voor volwassenen en de open universiteit eveneens beter op provinciaal niveau kan worden gelegd. De jachthaven in Colijnsplaat. COLIJNSPLAAT - „We krijgen in Colijnsplaat een jachthaven, met een tarief waarvoor je ook in andere Zeeuwse havens ligt", dat vertelt de voorzitter van de watersportvereniging 'Noord-Beveland', ir. J. J. J. Bom uit Colijnsplaat. Hij bestrijdt daarmee opmerkingen als zouden de ligplaatsen in de nog aan te leggen jachthaven van Colijnsplaat alleen betaalbaar zijn voor kapitalisten. Later geeft de heer Bom weer toe: „Het is een dure haven, daar kom ik niet vanonder", en spreekt hij van een 'pittig tarief. Aanleiding tot deze opmerkingen van de voorzitter van de Noorbevelandse watersportvereniging is de onrust die is ontstaan over de tarieven die gehan teerd zouden worden in de nieuwe jachthaven. Dat begon toen er een brief van de vereniging aan de leden en de mensen op de wachtlijst de deur uit ging. In die brief werd gesteld dat de vereniging geld nodig heeft voor de in richting van de nieuwe haven en werd het idee naar voren gebracht om de le den de vereniging geld te laten lenen. In de brief werd uitgelegd dat gein teres- TERNEUZEN - Het politiekorps van Terneuzen wordt op korte termijn uit gebreid met vier manschappen. De sterkte van het korps komt daarmee op 64 man. Minister Wiegel van binnen landse zaken liet commissaris der ko ningin dr. C. Boertien eerder deze week weten dat hij de beslissing over uitbreiding van het korps woensdag in Terneuzen mocht meedelen. Die minis teriële beschikking werd woensdag in Terneuzen bijna met gejuich ontvan gen. De commissaris der koningin bracht woensdag een bezoek aan de gemeente Terneuzen. Hij was vergezeld van de ge deputeerden W. Don, P. G. van den Bos- se en J. Hoekstra. In de ochtenduren maakte dr. Boertien, tijdens overleg met b. en w. van Terneuzen, melding van de beslissing van het ministerie van binnenlandse zaken. Hetdrong de afge lopen maanden, mede op aandrang van de gemeenteraad, herhaaldelijk bij de minister aan op uitbreiding van het korps. Daarbij werd steevast gewezen op de uitgestrektheid van de gemeente Terneuzen. een gemeente met 35.000 in woners. Burgemeester C. Ockeloen woensdagmiddag na afloop van het be zoek van de commissaris en 'zijn' gede puteerden: „Wij hebben gevraagd om zeven man en we hebben er nu in ieder geval vier gekregen. Wij zijn daarmee heel tevreden". Woensdagochtend lieten de commissa ris der koningin en de dne gedeputeer den zich uitvoerig informeren over de problemen waarmee b. en w van Ter neuzen bijna dagelijks worden gecon fronteerd. De meeste problemen wer den ook woensdagmiddag weer aange kaart tijdens een (informeel) gesprek met de gemeenteraad. Centraal stond de aanpak van de binnenstadsproble- matiek. De gemeente wordt op dit mo ment geconfronteerd met de beperkte subsidiemogelijkheden van rijkswege. De commissaris na afloop van het be zoek aan Terneuzen tijdens een gesprek met de pers: „Het is ons duidelijk ge worden - voor zover het ons nog niet oenend was - dat Terneuzen hoge prio riteit toekent aan het binnenstadsge- beuren Het gezelschap bekeek, in de ochtenduren, het te rehabiliteren ge bied en stapte ook even de stadsver nieuwingswinkel in de Donze Visser straat binnen. De commissaris zei na dit bezoek: „Het is duidelijk dat wij als provincie, gecon fronteerd met de plannen zoals die er in Terneuzen liggen, slechts kunnen sti muleren Ik denk daarbij bijvoorbeeld aan het wijzen op de noodzaak om gel den beschikbaar te stellen voor het uit voeren van rioleringswerken..." Onderstreping Tijdens het gesprek met b. en w. en (later) met de gemeenteraad werden de commissaris en de gedeputeerden ge confronteerd met problemen ten aan zien van het sociaal-cultureel werk in Terneuzen, de moeilijkheden waarmee de bibliotheek (vooral qua personeels bezetting) heeft te kampen, terwijl ook een vlotte aanleg van de Vaste Oever verbinding Westerschelde werd be pleit. „Ik zie dat laatste als een onder streping van het beleid van dc provin cie", merkte dr. Boertien op. Verder werd gepraat over de zieken- huisproblematiek, de industrialisatie en de indeling van de woonwagencen tra. Het gezelschap nam een kijkje aan de oostzijde van de Otheense Kreek, waar Terneuzen in de toekomst woningbouw wil plegen, er werd geluncht ln restau rant 'De Braakman' en men bracht in de middaguren een bezoek aan de ge restaureerde molen en het buurthuis 'De Hoekse Rakkers' ln Hoek. Burge meester C. Ockeloen en dr Boertien: „Ons is vooral de inzet van de vrijwilli gers opgevallen". De echtgenoten van de commissaris en de gedeputeerden brachten woensdag een bezoek aan de LOM-school en aan de Bouwmarkt van 'De Hoop'. Het be zoek werd afgesloten met een drankje en een hapje, genuttigd in de burger- zaai van het stadhuis. seerden een bedrag kunnen storten, dat gelijk is aan tweemaal het liggeld per jaar. Er van uitgaand dat het liggeld 50 gulden per vierkante mter wordt, zou dat voor een box van 10 x 3, komen op 3000 gulden Dat bedrag zouden de le den in gelijke delen over 15 jaar terug kunnen krijgen, met een rente van 6 procent. Daarnaast wordt ieder nieuw lid een entreegeld van 500 gulden ge vraagd. Dat laatste achtte de vereni ging noodzakelijk om de situatie voor de ongeveer 85 leden die al een ligplaats in de bestaande haven hebben, niet scheef te trekken. „Die mensen hebben namelijk in de vorm van hun liggeld in de loop van de jaren meegeholpen een potje te vormen. Nieuwe leden zouden dan als het ware een voorsprong krijgen zodra hen een ligplaats zou zijn toege wezen Om die verhouding met scheef te trekken hebben we een entreegeld van 500 gulden ingesteld", vertelt de heer Bom. Het entreegeld heeft, zo blijkt uit de woorden van de voorzitter, nog andere voordelen. De heer Bom maakt duide lijk dat de vereniging ongeveer een mil joen nodig heeft voor de aankleding van het havencasco; het aanleggen van de steigers. „Wel we hebben 500 ligplaat sen tot onze beschikking, die we aan de leden toewijzen We hebben nu een klei ne honderd leden, die dus geen entree geld meer moeten betalen De overige vierhohderd nieuwe leden moeten dat wel. wat ons meteen een bedrag van 200.000 - oplevert. Dat betekent dus al 20 procent van onze ligplaatsen", ver telt de heer Bom Het is volgens hem niet zo dat de men sen die zich bereid hebben verklaard een bedrag aan de vereniging te lenen, voorrang hebben bij het toewijzen van ligplaatsen. Ook is het niet zo - aldus Bom - dat er door het grote aantal men sen dat geld aan de vereniging leent te weinig plaats zou zijn voor de mensen die dat niet willen of kunnen „De erva ring heeft geleerd dat de mensen, als ze geld lenen, vaak veel meer geld be schikbaar stellen dan als minimum wordt gewenst. De mensen zijn daar vrij in. Op die manier kunnen er ook vol doende mensen in de haven liggen, die GOES - „Ik sta ervan te kijken dat er op Noord-Beveland nog zo veel ge beurd is," woorden van Gert Groen- leer, na het beeindigen van zijn docto raalscriptie met als onderwerp 'Noord-Beveland, een sociaal economi sche verkenning van ongeveer 1800 tot heden'. Gert Groenleer, momentcel medewerker welzijn voor Schouwen- Duiveland en Sint-Philipsland, woont zelf in Colijnsplaat en mede vanuit die achtergrond is hij nauw betrokken bij Noord-Beveland. Zijn materiaal voor het maken van de scriptie heeft hij verkregen uit boeken in het archief van de gemeente Kortge- ne, de provinciale archieven en biblio- thèek in Middelburg en uit gesprekken met bejaarden inwoners van Noord-Be veland. Hij is zich er echter van bewust dat er nog talrijke boekwerken en ar chieven over Noord-Beveland bestaan die hij niet heeft ingezien. Het ligt dan ook in zijn bedoeling om, wanneer hij daar tij voor heeft, zijn doctoraalscrip tie over dit onderwerp te vervolgen en te promoveren met een proefschrift over Noord-Beveland, ln het vak sociale geschiedenis, In de scriptie is een ruime plaats inge ruimd voor de boeren en de arbeiders, twee hoofdstukken ln zijn examenstuk, maar ook in de geschiedenis van het Bevelandse eiland. „Vroeger had je vooral groet rijke boeren en veel arme arbeiders. De weinige arbeiders die er nu nog zijn, hoeven zich niet meer bezig te houden met handarbeid. Dat zijn meer technische specialisten die alleen met machines werken," vertelt Groen leer. Uit het onderzoek voor zijn scriptie is gebleken dat Noord-Beveland, wat de geaardheid van de mensen betreft, ver deeld kan worden in twee delen. Het westelijk deel wat meer conservatief en kerkelijk gebonden is en het oostelijke, meer vrijzinnige deel InKats.zomaakt Gert Groenleer duidelijk, kwam bij voorbeeld vroeger Domela Nieuwen- huijs spreken. Naar het idee van Groen leer hebben vooral predikanten op dat gebied een belangrijke vinger in de pap. Een zaak die voor Noord-Beveland.tot de zestiger jaren erg belangrijk was. is het feit dat het eiland jarenlang geïso leerd is geweest. De uitdrukking Vaar wel Europa, ik ga naar Goes' is jaren lang gemeengoed geweest op het Beve landse eiland. „Het isolement heeft wel een stempel gedrukt op Noord-Beve land. Er zijn mensen geweest, die in hun leven nooit van het eiland af zijn geko men. Toch wilden de mensen hun horizon wel verbreden. Zo is er in 1933 nog het initiatief geweest om een brug aan te leggen tussen Kortgene en Wol- phaartsdijk. Maar verder dan een ini tiatief en een vereniging die voor dat doel moest ijveren is men nooit geko men; de oorlog gooide roet in het eten. Later is de veerdienst tussen deze twee dorpen nog wel uitgebreid, in die zin dat cr ook auto's meegenomen konden worden," aldus de opsteller van de scriptie. In de zestiger jaren werden de Zand- kreekdam en de Veersegatdam aange legd, en drong het televisietoestel door tot in de Noordbevelandse huiskamers Dat betekende voor veel 'Peelanders' een bredere kijk op de wereld, dan men tot dan toe had gehad. Toen daar later de van de Zeelandbrug nog bij kwam. lag heel Zuidwest-Nederland binnen handbereik voor de bewoners van het Bevelandse eiland. Ook op de geschiedenis van Noord-Be veland wordt in het examenstuk uitge breid ingegaan. Voral de periode na 1530 komt aan de orde Voor die tijd bestond Noord-Beveland al wel (er wa ren zelfs al plaatsen als Kortgene en Emelisse) maar door de Sint-Felixvloed in 1530 werd het eiland weer geheel on derwater gezet. Van 1530 tot jaren daar na was Noord-Beveland eigenlijk een drijvend eiland; aan de ene zijde was er De voormalige veerbootsteiger bjj Kortgene. sprake van landaanwinning en aan de andere zijde brokkelde het eiland weer af. Inpoldering Pas in 1598 werd het eerste stuk land ingepolderd, de Oud Noord-Beveland- polder. Vanaf dat moment ging het snel met de groei van het eiland. De lene polder werd tegen de andere aan gelegd en het eiland groeide tot zijn huidige vorm. Dc eerste bevolking van die tijd werd gevormd door dijkwer kers en enkele families van voor de Sint-Felixvloed. Later nam de bevol king toe en dat braexht ook weer aller lei ambachtslieden met zich mee. Van uit die tijd dateren ook namen als Ver burg en Tazelaar die ook in deze tijd nog veelvuldig voorkomen, Dc belang rijkste mensen op Noord-Beveland w erden echter al snel de boeren, die in grote getale neerstreken op de zeer vruchtbare zeekleigrond. En die boeren bepaalden ook de econo mische hoogte- en dieptepunten op het eiland Als het de boeren slecht gcing. zoals in de periode 1878-1890, ging het de rest van de bevolking ook slecht De boeren betaalden salarissen aan hun arbeiders, die dat geld uitgaven in de plaatselijke winkels De hele scriptie is neergelegd in een fraai gebonden boekwerk waarvan slechts enkele exemplaren beschikbaar zijn. „Misschien dat ik het met subsidie nog eens in de handel kan brengen, maar dat is voorlopig nog toekomstmu ziek." verzucht Gert Groenleer de vereniging geen geld willen lenen", aldus de heer Bom. Het systeem zoals dat geldt voor de jachtbezitters gaat waarschijnlijk niet op voor de sportvissers. Voor hen wor den ongeveer 85 ligplaatsen gereser veerd, die door de Delta Federatie wor den gehuurd van de watersportvereni ging. Hoe de Delta Federatie de ver huur van die plaatsen aan haar leden regelt, is niet onze zaak. stelt Bom. Prioriteit De voorzitter van de watersportver eniging vertelt wel dat er een zekere prioriteit wordt gesteld bij het toewij zen van de plaatsen. Zo is dc vereni ging verzocht om mensen die een lig plaats hadden aan het Veerse Meer een bepaalde voorrang te geven. Het gaat in dat geval toch om wat grotere boten, die anders door de sluizen het Ooster- scheldewater opvoeren. Die schepen wil men in Colijnsplaat huisvesten. Ook mensen uit de regio hebben de voorkeur, blijkt uit de woorden van de heer Bom. evenals natuurlijk in be paalde mate de mensen die geld in brengen. in de vorm van een lening. Voor buitenlanders is ook plaats in de toekomstige jachthaven van Colijns plaat. maar het moet niet zo zijn dat er te veel komen, vertelt Bom. „We zouden het plezierig vinden als we een behoor lijk evenwicht tussen de buitenlanders en de Nederlanders kunnen vinden Maar het is in eerste instantie een Ne derlandse haven. Er komen in ieder ge val niet meer buitenlanders dan Neder landers". spreekt voorzitter Bom Uit zijn woorden blijkt dat er binnen kort een zogenaarrid raamcontract tus sen de vereniging en de gemeente Kort gene zal worden afgesloten De exacte invulling van het contract komt later Het is de bedoeling dat de haven in het voorjaar van 1981 gereed is Werktheater in Middelburg voor jubileum Katholieke Leergangen MIDDELBURG - De Opleidingen Bui tengewoon Onderwijs van de Katholie ke Leergangen in Tilburg en het Semi narium voor Orthopedagogiek in Zeist vieren dit cursusjaar gezamenlijk het 50-jarig bestaan. In het kader daarvan worden er regionale jubileumvieringen gehouden, waarbij het Werktheater zal optreden met een productie, waarin werk- en opleidingssituatie van de on,-, derwijsgevende in het veld van het bui tengewoon dan wel speciaal onderwijs zichtbaar wordt gemaakt De productie zal - gezien de werkwijze van het Werk theater - een improviserend karakter dragen en ruimte scheppen voor een dialoog met de aanwezigen In Zeeland is er één jubileumviering en wel donder dag 31 januari in de Driestromenschool te Middelburg. De voorstelling van het Werktheater begint daar om 19.00 uur Concert Zeeuwse Muziekschool in Kloosterzande KLOOSTERZANDE - Zondag begint om 12.00 uur in het historische kerkge bouw van de hervormde gemeente te Kloosterzande het langzamerhand tra ditioneel wordende concert door de do centen van de Zeeuwse Muziekschool, in samenwerking met het koor De Can- torij der Basiliek te Hulst, onder leiding van Anton de Kort. Het programma heeft een rijke schakering. Men vertolkt werk van bach, Milhaud, Schubert. Saint Saêns. Berlioz en Bariok Aan het concert werken mee Helene Jonker, blokfluit. Sylvia van Prooijen. sopraan. Elsa Szigeti, viool. Clara Clark, piano, Magda Colpaert, dwarsfluit, Guldo Goethals. klarinet. Wim Wassenburg. plano, en André van der Aa. bastuba Ruilbeurs in Middelburg MIDDELBURG - De afdeling Zeeland van de Nederlandse Vereniging 'De Ver zamelaar' houdt zaterdag weer een ruil beurs in de Schouwburg te Middelburg. Uit heel zuid-Nederland zijn aanvragen binnengekomen voor het mogen opzet ten van een stand. Men kan er terecht voor het ruilen van oude ansichten, postzegels, munten, oude aandelen en wat er, buiten militaire zaken, nog meer ter tafel komt De ruilbeurs is zaterdag geopend van 10.00 tot 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 9