Subsidie voor restauratie monument in Zoutelande 4- POP Reflecterende blindenstok beter zichtbaar dan 'gewone9 stok 'Tafel van tien' houdt de aandacht gevangen IfT 4 VOORSTEL BEN W VALKENISSE: CONCLUSIE RAPPORT BLINDENVERENIGING Verbetering buurt Leeghwaterstraat begint maandag THAT'S JAZZ ■pr VROOMS DREESM ANN Tkwjhi ELPEES VOOR w KOUDEKERKE - Het college van b en van Valkcnisse stelt de gemeente rad voor een subsidie te verlenen van dtrti? procent van de resterende kos ten voor restauratie van Hof 'Tram- jicht'. St. Janskerke 1 in Zoutelande. Het Vlissingse architectenbureau Steen en Tuinhof heeft de subsidie aan gevraagd namens de eigenaar, mr. J. A. lantsbeer te Oostkapelle. omdat de ,oning en het wagenhuis staan ver meld op de lijst van beschermde monu menten binnen de gemeente Valkenis- se. De totale subsidiabele kosten ge raamd op ruim 2 ton. De gemeenteraad behandelt het voorstel in de vergade ring van maandag. De raadsvergade ring In het gemeentehuis te Koudeker- ke begint om 19.30 uur. Het ministerie van CRM heeft volgens het college al een subsidie van dertig procent in de restauratiekosten toege legd. Het college zegt het belang van restauratie van de weinige monumen ten binnen de gemeente zeker te onder hennen. Bovendien ontvangt de ge meente voor elk gerestaureerd monu ment van het rijk een zogenaamde veifijningsuitkering van dertig pro cent. Het college van b en w van Valkenisse stelt de gemeenteraad ook voor een be drag van 37.000,- te besteden aan het onderhoud van de sportvelden in Kou- dekerke en 28.000,- voor die in Zoute lande. Voor het onderhoud aan de sportvelden in Koudekerke is in de be groting voor 1980 een bedrag van ƒ34.500 opgenomen, terwijl het bedrag voor Zoutelande in overeenstemming met de raming is. In Koudekerke moet echter de krijtwagen worden vervangen en een bladveegapparaat aangekocht worden. Ook moet een oppervlaktebe- werkingsmachine worden aangeschaft, om de toplaag van het halfverharde oe- fenveld los te houden. Voor het onder houd van de velden in Zoutelande moet volgens b en w van Valkenisse de krijt wagen worden vervangen en een egali- satiewals worden aangeschaft. Strand Burgemeester en wethouders van Val kenisse stellen de gemeenteraad ook voor in totaal een bedrag van 14 920,- te geven aan de VW in Koudekerke en Zoutelande voor het schoonhouden van het strand buiten het zomersei- van een filmpje en een dla- de dames de grote verschei- noeid aan producten getoond die de- «OJek produceert. zoen. Bovendien wordt voorgesteld de bijdrage aan de VW's te verhogen van twee tot vier cent per overnachting, in verband met de jaarlijkse huurlast van 10.000 - voor het nieuwe kantoor van de VW in Zoutelande Bovendien heeft de VW in Koudekerke volgens het col lege dan meer armslag voor andere voorzieningen. Het college van b en w wil ook een kre diet van 73.000,- voor het aanschaffen van stil-alarmontvangers voor de brandweerlieden van de drie korpsen in de gemeente. Het college stelt ook voor een strook grond, nu nog gemeentelijke sloot, ach ter de woningen Nieuwstraat 10 tot en met 16 te verkopen aan de eigenaren van deze woningen. De sloot zal wor den gedempt en bij de achtertuinen worden getrokken. Wel moet er een drainage voor kosten van de kopers worden aangelegd. Hof'Tramzicht' in Zoutelande, dót op de lijst van beschermde monumenten staat Rechts de woning en links de schuur, die 'dienst' doet als wagenhuis. Semskerke vaster op eerste plaats in Middelburgs bedrijfsvolleybal MIDDELBURG - In de eerste klas da mes van het Middelburgse bedrijfsvol leybal is het team van Serooskerke vaster op de eerste plaats gekomen. De keploper heeft nu zes punten voor sprong op Provincie en Middelburg- Zuid, die op een gedeelde tweede plaats staan. Serooskerke behaalde een 3-1 zege op Middelburg-Zuid, dat vooral in de be ginfase van de wedstrijd maar matig tegenstand bood. Serooskerke won de eerste set met 15-1 en howel de tegen stand in de tweede set wat groter werd, lieten ze hun tegenstander niet. verder komen dan 15-9. De derde set ging ge lijk op en leverde veel spannende mkmenten; Middelburg-Zuid won uit eindelijk met 16-14. De vierde set werd net meer uitgespeeld. BU een 7-4 stand a het voordeel van Serooskerke werd afgefloten, net voldoende verschil om ie setwinst aan Serooskerke te ver spelen, dat hiermee een 3-1 zege be haalde Provincie liet de kans liggen om alleen op de tweede plaats te komen. De Pro- sincle-dames verloren met 3-0 van 't Zand (15-4,15-13 en 15-10). stand in de dames eerste klas ls: Seroos- brke 8-16, Provincie 8-10, Middelburg-Zuid HO. LVV 7-7. Pedac 7-6. 't Zand 8-5, De Wel- •"nge 7-3, De Waayenburg 7-3. In de dames tweede klas won GZK met 3-1 van Vrouwenpolder en komt door dit resultaat tot op één punt van leider Astrow D«zeemansvrouwen hebben echter een wedstrijd meer gespeeld dan de kop loper. Bethesda blijft in de midden- mootstaan door een 3-1 overwinning op MPSO, De stand in de dames tweede klas ls: Astrow GZK 8-13, Vrouwenpolder 8-10. Zon- "-8, Bethesda 8-7, Serooskerke II7-4. MPSO 8-3, Dauwendaele 7-1 Hitslagen bij de heren, le klas: Ge meente Middelburg - MPSO 0-3 (6-15, *'5,4-i5). 2e klas. Smash - De Ruyter- Ktool c 3. 3e klas: LVV - 't Zand 0-3. «nabouw - Pedac 3-0.4e klas: Maco II - >C teynse 0-3 (eerste winstpunten van competitie), De Wellinge II - PGV II H 5e klas: Total II - Blauw Wit II 0-3, RWS n - GVK 1-3/ Het wedstrijdprogramma door dlns- Mgavond22 januari a.s. is. 8 uur: Pedac •De Wellinge. Strow - Dauwendaele. RWSI pzc. Maco I - Middelburg Zuid; «uur. LVV - De Waaijenburg. Seroos- «tke Zonneveld, Hoechst II - Gras ps, Mammoeters - Blauw Wit I; 10 «re Astrow - Provincie. Pechiney MPSO ff, Serooskerke I - Douane. "Dor i - Zonneveld. Huisvrouwen Souburg hielden bijeenkomst ®0UBURg - De afdeling Oost- en Westr uourg van de Nederlandse Vereni- van Huisvrouwen hield de maan- »pm bijeenkomst Deze middag verz°rgd door de Coöperatieve wnaensfabriek uit Leeuwarden, beter fj^nd onder de naam 'Friese Vlag'. MIDDELBURG - Woensdagavond werd Kasteel Ter Hooge in Middelburg het rapport 'Onderzoek naar zicht baarheid bij avond van een retro-re- flecterende blindenstok' officieel ge presenteerd. Het rapport werd door de heer F. Snijder, voorzitter van de Ron de Tafel-club Walcheren overhandigd aan de heren C. van der Lijcke en D. Bocrsma, die beiden zitting hebben in de commissie mobiliteit van de Neder landse Vereniging voor Blinden en Slechtzienden. Het rapport is het resultaat van een proef die vorig jaar september in Vlis- singen werd gehouden. Medewerkers van de Nederlandse Vereniging van Blinden en Slechtzienden. Veilig Ver keer Nederland, de Ronde Tafelclub Walcheren en de Vlissingse gemeente politie testten toen drie verschillende blindenstokken op hun zichtbaarheid bij avondlicht: de 'gewone' stok, een ge deeltelijk en een geheel reflecterende blindenstok. Hun - reeds eerder gepubliceerde - con clusie dat de reflecterende stok veel be ter zichtbaar was, namelijk in 74 pro cent van de toen gehouden waarnemin gen. wordt in.het rapport uitvoerig be schreven. Bij de overhandiging van het rapport zei Cor van der Lijcke, tevens voorzitter van de Zeeuwse Organisatie voor Blinden en Slechtzienden, zeer blij te zijn met de bevindingen van de ge houden proeven en hij hoopte 'dat ook de blinden en slechtzienden in de toe komst fluitend naar de overkant kun nen (vrij naar Toon Hermans)'. Verder is het de grote wens van de Zeeuwse organisatie dat de Vereniging Nederlands Blindenwezen in Rotter dam, het retro-reflecterende materiaal wil opnemen in haar Hulpmiddelenwin kel. De heer D. Boersma, die behalve lid van de commissie mobiliteit, ook consulent opvoeding is, bij Veilig Verkeer Neder land en dan speciaal belats met onder zoek naar de gehandicapte in het ver keer, gaat nu zijn uiterste best doen om subsidie te krijgen bij het ministerie van CRM. Deze zogenaamde project subsidie zal dan gebruikt gaan worden voor onderzoek door TNO in Delft naar de vervaardiging van de best zichtbare blindenstok. De heer Boersma: „Een goede zicht baarheid in het verkeer is niet alleen veel veiliger voor de visueel gehandi capte zelf, maar ook voor de medeweg gebruikers. En echt duur hoeft het ook niet te worden. Ik denk dat een blin denstok voorzien van het reflecteren de materiaal, hooguit drie gulden meer zal kosten dan de 'gewone' stok." Het rapport, dat werd samengesteld door de heer Boersma en H. Koster (van Dames Sociëteit Vlissingen bijeen VLISSINGEN - De Dames Sociëteit te Vlissingen hield een bijeenkomst in het Strandhotel. Mevrouw L C. Straijer- Slager. werkzaam bij de Stichting Huis houdelijke Voorlichting ten plattelan- de. verzorgde een voorllchtingsmiddag met een wedstrijdelement in de vorm van een kwis. Deze kwis ging over het huishouden met inbegrip van voeding. Vier winnaressen gingen met een prijsje naar huis. De volgende bijeenkomst is 12 februari om 14.00 uur in het Strand hotel. de Ronde Tafelclub) zal worden ge stuurd naar de ministeries van CRM, Verkeer en Waterstaat én Volksgezond heid en Milieuhygiëne, TNO in Delft en naar diverse blindenorganisaties en verkeersorganisaties zoals Veilig Ver keer. ANWB en de Vereniging Bescher ming Voetgangers. Spelen voor bejaarden begonnen// VLISSINGEN - In het dienstencentrum 'Bachten Komme' te Vlissingen werd de eerste speeldag gehouden in het ka der van de Waicherse Spelen voor be jaarden. Ook dit jaar namen weer 15 bejaardensociëteiten uit Walcheren deel. Er zijn vier spelsoorten; dammen, sjoelen, biljarten en Walchers bieden. In deze eerste ronde ging de overwin ning bij het dammen naar Bachten Poorte met 15 punten, gevolgd door Bachten Komme en Open Hof. elk met 11 punten. Bij het sjoelen werd de eerste plaats gedeeld door Oostkapelle en Domburg met elk 44 punten, gevolgd door Westkapelle met 38 punten en Open Hof met 35 punten. Het biljarten werd een overwinning voor Bachten Komme. dat 13 punten verzamelde. Aagtekerke kwam op 12 punten en Oostkapelle op 11. VLISSINGEN - De voorbereidende werkzaamheden voor de woonbuurt- verbetering in de Leeghwaterstraat en omgeving in Vlissingen beginnen maandag. Daartoe behoren, behalve het plaatsen van keten en aanvoeren van materialen ook het slopen van de tuinmuurtjes aan beide kanten van de Calandstraat. Het opbreken van de be strating in de Calandstraat begint maandag 28 januari. Als de Calandstraat gereed is, komt de Bazelstraat aan de beurt, waar men vanaf de Koudekerkseweg in de rich ting van de Leeghwaterstraat zal gaan werken. Vervolgens wordt de Leeghwa terstraat onder handen genomen, de Minister Lelystraat en tenslotte de bei-' de parkeerterreintjes.op de plaats waar de Leeghwaterstraat en Calandstraat op de president Rooseveltlaan uitko men. Het gemeentebestuur van Vlissin gen hoopt, dat de werkzaamheden voor de bouwvakvakantie klaar zijn. SCHOUWBURG MIDDELBURG Toneelgroep Theater met de komedie "Tafel van Tien van Alan Ayckbourn Spelers: Ar thur Boni, Jan Verhoeven. Sjoukje Hooy- maayer, Margreet Blanken, Rob Fruithof, Anny de Lange. Peter Aryans, Edmond Clas sen. Lie Snoytnk en Henk Knoef. Regie Rene Lobo. dekor Tom Schenk, vertaling Dolf Ver spoor De 40-jarige Engelse toneelschrijver Alan Ayckbourn schrijft zelf het suc ces van zijn stukken (inmiddels meer dan twintig) toe aan het feit, dat ze al gemeen menselijke thema's tot onder werp hebben. Zijn komedie 'Tafel van Tien', die woensdagavond in de Mid delburgse schouwburg op de planken werd gezet door de Toneelgroep Thea ter, is daar een duidelijk voorbeeld van. Aan de basis van het stuk staat een comité, dat het Engelse plaatsje Pendon naar een wat hoger cultureel niveau wil sturen door het organiseren van een festival, waaraan een, naar la ter zal blijken fictieve, historische ge beurtenis ten gTondslag ligt. Ayck bourn laat de toeschouwer vier verga deringen van bet comité bijwonen. Nu zijn vergaderingen doorgaans saaie vertoningen, maar Ayckbourn weet er door zijn schakering aan menselijke ka rakters een boeiend geheel van te ma ken. Karakters die botsen, die elkaar aantrekken (en later weer afstoten) of die zich afzonderen. Er ontstaan con flicten. waarbij dat tussen conservatief en progressief wel als het oer-conflict kan worden beschouwd. Toneelgroep Theater weet in dit wor dingsproces naar een wat uit de hand lopend festival de aandacht van het pu bliek goed vast te houden. Dat is niet alleen een verdienste van de spelers met veel tekst, maar zeker ook van en kele mensen die maar weinig aan het woord komen. Anny de Lange zorgde als de oude, dove mevrouw Evans met haar lachjes, gezichtsuitdrukkingen en gefriemel aan haar schoenen voor me nige komische noot Peter Aryans gaf zo levensecht gestalte aan de nimmer nuchtere zakenman Lawrence Adam- son met huwelijksproblemen, dat er voor wie even wat dieper wilde door denken eigenlijk weinig meer te lachen viel. Jan Verhoeven zette een prachtige karikatuur van de aartvergaderaar neer, die op alle slakken zout legt en punten en komma's in de notulen ver anderd wil zien. Rob Fruithof vond als de hartstochtelijke Marxist Eric Collins de uiterst beschaafde Helen Dixon (Sjoukje Hooymayeri tegenover zich, die alleen uit haar rol van dame leek te vallen wanneer ze geen antwoord meer had op zijn linkse ideeën. Wanneer Col lins het meisje Sophie Barton (Mar greet Blanken voor zijn ideologie weet te winnen, onstaan er duidelijk twee partijen achter de vergadertafel. Voor zitter Ray Dixon (Arthur Boni) ziet on danks zijn takt geen kans de partijen weer bij elkaar te brengen. Het resultaat, het festival, is een klucht. De strijd tussen progressief en conservatief wordt letterlijk uitgevoch ten. alleen de oude dame speelt onver stoorbaar deuntjes op de piano en de aangeschoten zakenman neuriet wat mee. Wellicht dat deze onverwachte, wat luidruchtige apotheose, waarin Ed mond Classen als Tim Barton een be langrijk aandeel had, een niet voor ie dereen even aanvaardbaar slot was. ge lachen werd er in ieder geval weL Hoewel de personen in deze laatste scè ne misschien net wat te veel in het ab surde werden getrokken, zullen de eer der getekende realistische menselijke trekjes te sterk blijken om zich daar door te laten overdonderen. Dat is ho pelijk de herinnering die de toeschou wer aan deze komedie zal bewaren. FPJD BRANDWEER AARDENBURG 'MAAKT'EEN IJSBAAN AARDENBURO - Op dit moment is de Aardenburgse brandweer bezig met het onder water zetten van een stukje land tussen de openbare bi bliotheek en het politiebureau van Aardenburg om een 'ijsbaantje' te creëren voor de kleintjes. Het kar wei is een initiatief van de ijsclub van Aardenburg. die vorig jaar is opgericht. Het werk wordt uitge voerd met een nieuwe pomp van de brandweer, die iedere dag moet proefdraaien Vrijdag zal het ijs baantje (30 bij 30 meterwaar schijnlijk gébruikt kunnen worden. SHOW Een gigantisch pop assortiment (ruim 150 verschillende elpees). Kies uito.a. dubbel- album Commodores "live". Stevie Wonder "Signed, sealed and delivered". Kayak "Starlight dancer" of "Royal bed bouncer", dubbelalbum Carpenters "Greatest Hits", Deep Purple, Crosby/ Nash, Rita Coolidge, Dr. Hook, dubbelalbum Marvin Gaye "Live". Jethro Tull, dubbel album Al Stewart, 10 CC Earth Wind Fire, Bread. George Benson, Kiki Dee. Carole King. Jacksons, eva Normaal 29,95, 21,- of 18,95. Nüvoor a DOE MEER MET MINICASSETTES! Zo'n 300 verschillende, uiterst prettig geprijsde musicassettes Van top artiesten als Fats Domino, Roger Whittaker, Doris Day, Dean Martin, Louis Armstrong, Ray Conniff, Roy Orbison, eva Van orkesten en groepen als Frank Pourcel, Mr. Acker Bilk ot the Spotnicks. Oók veel klassiek (o a James Galway) en uiteraard super-hit-verzamelcassettes zoals Disco Dancin' (o a Commodores Raydio. Diana Ross) en High Life (O.a. Abba. Luv, Beegees. Blondie) Nü van 22.- of 18,95 voor 9,75.9,- en zélfs DISCO-DISCO 24 Non-stop-disco-hits zoals "Don't let me be misunder stood", "Ma Baker". "Rivers of Babyion" Op het merk Arcade van de tv-reklame Nu-of-nooit-prljsl aker", "Rivers Twee voorbeelden uit onze swingende jazzkollektie History of American Jazz Singers; vijf elpees mei in totaal 50 hoogtepunten uit de vocale jazzgeschiedenis O a Sarah Vauqhan, Louis Armstrong. Fats Waller. Billie Holiday, Ella Fitzgerald, e v a Big Band Era; vier elpees lang swingen met de orkesten van Benny Gooflman. Duke Ellington. Chick Webb, Arti Shaw. Woody Herman. Count Basie. Jimmy& Tommy Dorsey. Ted Heath. Beide albums voor de ongelooflijke j prijs van \j a oaidii vdugi Holiday, Ella Fitz Big Ba ork( Ell H J C e vo lie. pst. IS Tm Een formidabele plaat-parade van al uw favoriete artiesten en orkesten Kies uit elpees met de aller beste nummers van o a Gilbert Bécaud, Jacques Brei. Ray Conniff, Ray Charles, Tom Jones, Cleo Laine, Doris Day, Dean Martin, dubbel album Perry Como, Louis Armstrong, Dolly Parton. Ellie A Rikkert, Engelbert Humperdinck. Gilbert O'Sullivan, Shirley Bassey. Diana Ross, Max Greger. Bert Kaempfert, Supremes, Bill Haley, eva Normaal 14,95,18,95, 21,- of 29,95. Nüvoor 9,95,9,-,8,- en zelfs AAN DE LOPENDE BAND Top 40 hit-singles van o a Rod Stewart. Fleetwood Mac. George Benson. Eagles. Supermax, George Baker. Jimmy Cliff. Doobie Brothers. Alice Cooper en tientallen andere pop-sterren Géén 6.- per single maar... GREGORIAANS ALBUM Een 4-elpee-album met een schat aan Gregonaanse gezangen vertolkt door het wereldberoemde Delier Consort Speciale prijs slechts JEAN-PIERRE RAMPAL Een schitterend 4-elpee- album waarop de befaamde fluitist Jean Pierre Rampal werken vertolkt van o a Bach en Schumann. Nü slechts ELPEES pONDERDAG 17 JANUARI 1980 1 PZC/ streek

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 7