Getipt Stappen in Rotterdam Activiteiten op Schouwen-Duiveland Schouwen^HDuiveland Extra De theatergroep The Triad Stage Alliance werd in 1975 in het Australische Alice Springs opgericht, met het doel voorstellingen te geven in plaatsen, die anders van theater verstoken zouden blijven. De enorme afstanden in Australië bleken echter onoverkomelijk en de groep vestigde zich in Adelaide. In 1977 vertrok de groep, om meer ervaring op te doen, naar Engeland, waar zij de aandacht trok met Shakespeare's Midzomernachtsdroom. De groep is momenteel op toernee door Europa. The Triad Stage Alliance brengt in Rotterdam 'The seven faces of Sindbad', De groep demonstreert hoe door vitali teit. enthousiasme, mime. zang en dans een dergelijk stuk op eigentijdse wijze tot leven kan worden geroepen. De ge dramatiseerde geschiedenis toont de verschillende 'gezichten' van Sindbad de Zeeman, de rusteloze zwerver, de overlevende van de gedoemden op zijn zeven reizen naar betoverende landen en onbekende oceanen. (Theater Zuid- plein, donderdag 17, vrijdag 18 en zater dag 19 januari) Blijspel 'De divan': een Nederlands toneelstuk (blijspel) van Manuel van Loggem, die in 1978 werd onderscheiden met de Ed- mond Hustinx-prijs voor zijn hele to neelwerk. 'De divan' is een blijspel met inhoud. Het wordt gespeeld door Cox Habbema en Jules Croiset. De regie wordt gevoerd door André van den Heuvel. Het stuk handelt over een vrouw die bij de psychiater terecht komt omdat zij niet van haar man houdt, maar haar gezin niet in de pro blemen wil storten. (Theater Zuidplein, vrijdag 18 en zaterdag 19 januari). De gitarist Jorge Oraison werd in 1946 geboren in Montevideo. Hij begon zijn muziekstudie aan het Conservatorio Municipal in die stad. Hij behaalde een aantal belangrijke prijzen. Jorge Orai son heeft zich in Nederland gevestigd en is als hoofdvakleraar gitaar verbon den aan het Twents Conservatorium in Enschede. Hij wordt bestempeld als een van de grootste gitaartalenten van na de Tweede Wereldoorlog. (Theater Zuidplein, dinsdag 22 januari). Fagotconcert Ieder jaar geeft het Nederlands Studen ten Orkest een veelbelovend Neder lands solist de kans om bekendheid te verwerven. Dit jaar zal de fagottist Ro nald Karten de solo spelen in het fagot concert van Von Weber Ronald Karten studeerde fagot bij Joep Terwey aan het Sweelinck conservato rium ln Amsterdam. Nu is hij eerste fa gottist bij het Nederlands Balletorkest. Hij maakte diverse radio-opnamen en trad ook op in het televisieprogramma 'Jonge mensen op het concertpodium'. Voor de derde keer zal dirigent Louis Stotljn dit jaar het Nederlands Studen ten Orkest leiden. Hij doceert orkestdi rectie aan het conservatorium in Den Haag en hij is dirigent bij verschillende orkesten. Als gastdirigent trad hij ook vaak in het buitenland op. (De Doelen, maandag 21 januari). Symphonie-orkest Het Symphonie-orkest van Boedapest wordt tot een van de beste symphonie- orkesten ter wereld gerekend. Sinds 1952 zwaait Janos Ferencsik de artistie ke scepter en dirigeerstok over het or kest. Onder zijn leiding zal het - voor de tweede keer overigens - zijn opwachting maken in De Doelen met een program ma, waarin Bela Bartok evenmin ont breekt als Franz Liszt, van wie Istvan Lantos het Tweede pianoconcert zal spelen. (De Doelen, vrijdag 18 januari). Redactie Schouwen-Duiveland- Extra Willem J. van Dam; PZC-kan- toor. Grote Markt 2,4461 AJ Goes; Jel: 01100-16140; privé: 01198-234. Foto's: Johan Berrevoets Met bijdrage vanJanneke Dierx- Harms Donderdag 17 januari: De Doelen (grote zaal). 20.15 uur. Rotterdams Philharmonisch Or kest. Dirigent: Jean Fournet. Werken van Strauss. Glazoenow, Franck. Theater Zuidplein (grote zaal). 20.15 uur. Zangfestival voor solis ten en koor. Algehele leiding: Piet Struijk. Theater Zuidplein (Arlecchino- zaal). 20.30 uur. Triad Stage Allian ce. 'The seven faces of Sindbad'. Hofpleintheater. 20.15 uur. 'Gla zen speelgoed'van Tennessee Wil liams. Regie: Jo Dua. Met Josephi ne van Gasteren, Manfred de Graaf, Marja Lieuwen en Eddy Brugman. Piccolo Theater. 20.30 uur. Englisch English Speaking Thea tre Amsterdam (ESTA). 'Angel ci ty' van Sam Shepard. De Lantaren. 20.30 uur. Mime- theater Mekaniek met 'Vierkan tier'. Vrijdag 18 januari: De Doelen (grote zaal). 20.15 uur. Nationale Philharmonie van Buda pest. Dirigent: Janos Ferencsik. Solisten: Zoltan Dory (viool) en Ist van Lantos (piano). Werken van Von Weber, Bartok. Liszt. Beetho ven. De Doelen kleine zaal). 20.15 uur. Linda Finnie (sopraan) en Ed Span jaard (piano). Vroeg-Italiaanse lie deren en liederen van Brahms, Schumann. Mahler. Quilter en Wil liams. Theater Zuidplein (grote zaal). 20.15 uur. 'De divan' van Manuel vanLochem. Regie: Paul Steenber gen. Met Cox Habbema en Jules Croiset. Theater Zuidplein (Arlecchino- zaal). 20.30 uur. Triad Stage Allian ce. 'The seven faces of Sindbad'. Zie donderdag 17 januari. Hofpleintheater. 20.15 uur. 'Gla zen speelgoed'. Zie donderdag 17 januari. Piccolo Theater. 20.30 uur. ES- TA. 'Angel City'. Zie donderdag 17 januari. De Lantaren. 21.00 uur. Mime- theater Mekaniek met 'Vierkan tier'. Stadsgehoorzaal. 20.15 uur. John Lantings theater van de lach. 'Een kus van een Rus'. Jazzbunker Sunship. 22.00 uur. Duo Steve Lacy/Mal Waldron. Eksit. 21.30 uur. Jazzconcert: Blue voice. Theater de Teerstoof. 21.00 uur. Vrouwencabaret Natascha Erna- nuels met 'Medianeuroze'. Zaterdag 19 januari: De Doelen (kleine zaal). 20.15 uur. Lucia KerstensMeeuwsen (mezzo sopraan), Jacques Holtman en Jo han Kracht (viool). Kakois Austbo, Theo Bles en Alexander Hrisanide (piano). Rien de Reede (fluit), Sjef Douwes (klarinet), Rene van Ast (cello), Gerda Okkers (harp). Werken van Schat, Loevendie. Escher en De Leeuw. Theater de Zuidplein (grote zaal). 20.15 uur. 'De divan'. Zie vrijdag 18 januari. Theater Zuidplein (Arlecchino- zaal) 20.30 uur. Triad Stage Allian ce. "The seven faces of Sindbad'. Hofplein theater. 20.15 uur. 'Gla zen speelgoed'. Zie donderdag 17 januari. Piccolo Theater. 20.30 uur. ES- TA. 'Angel City'. Zie donderdag 17 januari. De Lantaren,. 21.00 uur. Mime- theater Mechaniek met 'Vierkan tier'. Eksit. 21.30 uur. Muziektheater: Busbey Berkeleys en Sam Angelico (Nieuw Zeeland). Stadsgehoorzaal. 20.15 uur. John Lantings theater van de lach. 'Een kus van een Rus'. B14 Jazz. 21.30 uur. FredLeeflan- g/Hans van Leeuwen 4. Zondag 20 januari: De Doelen (kleine zaal), 20.15 uur Reingard Didusch (sopraan), Hans Suter (piano). Hans Fischer (klari net). Werken van Spohr, Schubert. De Doelen (kleine zaal). 15.00 uur. Ensemble M. Dirigent: David Por- celijn. Solisten: Anne Haenen (so praan), Inge Frolich (mezzo-so praan), Rudolf Ruivenkamp (te nor), Michel Halliwell (bas-bari ton). Werken van Ketting en Loe vendie. De Doelen (grote zaal). 20.15 uur. Rotterdams Philharmonisch Or kest. Dirigent: Richard Dufallo. So liste: Marjanne Kweksilber (so praan). Werken van Ketting, De Leeuw, Escher. Boymans-van Beuningen. 11.30 uur Rotterdams koper-ensemble onder leiding van W. F. Palstra. Piccolo Theater. 13.00 en 15.15 uur. Kibdertheater Wiedus. 'Circus Emma'. Met Loes Vos. Louis Koc- kelman, Louis Lemaire, Bert Nico- dem, Nard Rijnders en John Buys- Passage Theater. 10.30 uur. Theaterorgelconcert door Phil Kel- sell (Engeland). Theater de Teerstoof. 14.30 uur. Clown Woudi met 'Roodkapje'. Theater de Teerstoof. 21.00 uur. Vrouwencabaret Natascha Erna- nuels. Zie vrijdag 18 januari. Cafe Sjaan. 17.00 uur. Peter ten Have 4 met Josee Koning (jazzbal- lads). Maandag 21 januari: De Doelen (grote zaal). 20.15 uur. Nederlands Studenten Orkest. Di rigent: Louis Stotijn. Solist. Ro nald Karten (fagot). Werken van Brahms, Grieg, von Weber, Sjos ta- kowitsj. De Doelen (kleine zaal). 2115 uur. Fortune's Fire Lute Song Ensem ble. Rosemary Hardy (sopraan), Wynford Evans (tenor), Carl Sha- vitz (luit). Peter Vel (viola da gam ba). Liederen uit laat-renaissance en vroeg-barok. Dinsdag 22 januari: Theater Zuidplein (arlecchino- zaal). 20.30 uur. Concert door de gi tarist Jorge Oraison. Werken van Marais. De Visee, Giuliani, Grana- dos. Savio, Piazzolla en Brouwer. Hofpleintheater. 20.15 uur. 'Gla zen speelgoed'. Zie donderdag 17 januari. Ekist. 2l.30uur. Popconcert: The Outcastst. Jazzcafé Dizzy. 22.00 uur. O.A.A.A. Woensdag 23 januari: De Doelen (grote hal). 12.45 uur. Josephine van Gasteren Eddie Brugman DONDERDAG 17 JANUARI: De Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) afdeling Zierik- zee houdt vanavond in 'De Zeeuw- sche Herberghe' de jaarvergade ring. Tijdens die vergadering zal onder meer de diaserie 'De rol van de oudercommissie' worden ver toond. De vergadering begint om acht uur. De reformatorische contactver eniging belegt vanavond in het ver enigingsgebouw in Sirjansland een bijeenkomst. Dominee J. den Hoed uit Sliedrecht zal daar praten over 'Het gebed'. Aanvang kwart voor acht. De wereldwinkel Schouwen-Dui veland is vandaag weer geopend vanaf half tien tot half vijf en van half zeven tot negen uur. De wereld winkel is gehuisvest in het gebouw van het Leger des Heils aan de Poststraat in Zierikzee. De afdeling Duiveland van het Nederlandse Rode Kruis houdt donderdagavond in 'Oosterhof te Oosterland een openbare ledenver gadering. Er zal onder meer een film over het werk van het Rode Kruis worden gedraaid. De leden vergadering begint om half acht. De stichting Unie van Vrijwilli gers afdeling Zierik zee vergadert donderdagavond in het UW-ont- moetingscentrum aan het Kerkhof. Aanvang half acht. In café Bommenede in Zonne- maire worden vanavond (acht uur) klaverjaswedstrijden gehouden. VRIJDAG 18 JANUARI: Vrijdag zal minister Tuijnman van verkeer en waterstaat naar Schouwen-Duiveland afzakken om de verstevigde zeewering tussen de Zuidhoek en Gouweveer officieel in gebruik te stellen. Om half elf is er een officiële bijeenkomst in het wa terschapshuis in Zierikzee. Vijf kwartier later stapt het gezelschap in de bus voor een rondrit door het waterschapsgebied. De Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland organiseert vrijdagavond in het 'Huis van Na ssau' te Zierikzee een lezing met dia's over zilvermeeuwen en man telmeeuwen. Aanvang kwart voor acht. De Vogclhoudersvereniging 'Zang en Kleur' afdeling Schouwe n-Duiveland gaat vrijdagavond feesten. Ook dat gebeurt in het 'Huis van Nassau' in Zierikzee. De feestavond begint om acht uur. ZATERDAG 19 JANUARI: 'De Gevleugelde Vrienden' uit Zierikzee, dat is de postduivenhou- dersvereniging waarin alle Schouwse zondagsvliegers ver enigd zijn. organiseert zaterdag in het dorpshuis in Ouwerkerk een duivenshow. Koffieconcert. Pieter Goudeijaan (hoorn). Gerard Hettema (viool), Gerrit Oldeman (viool'altvioo))' Max Roosenstein (altviool), Michei Roche (cello). Werken van Mozari en Hoffmeister. Hofpleintheater. 20.15 uur. 'Gla. zen speelgoed'. Zie donderdag n januari. De Doelen (gehoorzaal). 1430 uur. Pieke Dassens Poppentheater 'Die Blauwe Scuyte' met 'Harlekijn en mannetje Maan'. In hotel Bom in Haamstede is zaterdagavond (half negen) een dansavond met medewerking V3n het duo Paula Koster. In het dorpshuis van Ellemeel treedt zaterdagavond de groep 'Back Stage' op. Dat gebeurt onder auspiciën van de jeugdsoos Trace. Het optreden begint om acht uur. MAANDAG 21 JANUARI: De Zierikzeese Ondernemers Centrale (ZOC) vergadert maan dagavond in de Zeeuwsche Her berghe. De heer W. J. Perquin zal er In' het 'Huis van Nassau' in Zie rikzee komen maandagavond ue postzegelverzamelaars van Phile- talica bijeen. Acht uur. een inleiding houden. Aanvang acht uur. In het vergaderzaaltje van de ge reformeerde kerk in Burgh-Haam- stede wordt maandagavond om acht uur een informatiebijeen komst gehouden over VOS-cursus- sen. De gemeenteraad van Wester- schouwen vergadert maandag avond in het gemeentehuis van Haamstede. De raadsvergadering begint om half acht. DINSDAG 22 JANUARI: In 'De Lichtboei' in Zierikzee wordt dinsdagavond een voorlich tingsbijeenkomst gehouden over 'gezonde voeding'. Aanvang acht uur. Om half acht dinsdagavond be gint de gemeenteraad van Midden- schouwen in het gemeentehuis te Scharendijke te vergaderen. De Stichting Jeugd Schouwen- Duiveland geeft dinsdagavond in 'De Lichtboei' vanaf acht uur een cursus volksdansen. In het verenigingsgebouw te Kerkwerve gaat dinsdagmiddag om half drie de bejaardensoos open. Dinsdagavond vergadert de afde ling Brouwershaven van de Neder landse bond van plattelandsvrou wen. De vergadering wordt gehou den in het Tonnenmagazijn. WOENSDAG 23 JANUARI: In het 'Huis van Nassau' te Zie rikzee vergadert woensdagavond (zeven uur) de fractie van de WD in de Zierikzeese gemeenteraad. Alle verenigingen, instellingen enz. op Schouwen-Duiveland kunnen via deze rubriek meer bekendheid geven aan hun activiteiten. Daar aan zijn geen kosten verbonden Opgaven voorde eerstvolgenderu briek moeten uiterlijk dinsdagmor gen binnen zijn bij de redaktie van de PZC, Grote Markt 2 in Goes. Om eventuele misverstanden te voor komen, moet daar wel even bij ver meld worden 'Activiteiten Schov- wen-Duiveland-Extra DONDERDAG 17 JANUARI 1980 Het kan soms raar lopen. Dachten wij in de Extra van vorige week een toch wel erg moeilijke fotopuzzel te hebben geplaatst, kregen we een dikke stapel goede oplossingen bin nen. Het ging inderdaad om de lichtkoepel van de vuurtoren in Haamstede. Jaap en René de Meij uit de Kerkstraat 6 in Burgh stuurden broederlijk één briefkaart op. En die brief kaart werd uit de stapel goede inzendingen getrokken. Sa men delen dus, die waardebon van vijfentwintig gulden. Op lossingen van de nieuwe foto puzzel moeten weer uiterlijk dinsdagmorgen binnen zijn bij de redactie van de PZC, Grote Markt 2 in Goes. Cox Habbema en Jules Croiset spelen 'De Divan' van Manuel van Loggem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 40