Na 67 jaar autorijden toch nog boete voor 83-jarige Goesenaar Welzijnscom missie Borsele over deelname bejaardenbonden oneens Bevolking Schouwen-Duiveland positief over welzijnsbeleid WISSEL SCHOUWEN bouvier-achtige hond met lange start, kl.: zwart met witte voeten. Ras: Briar. Naam: Rakkie UIT IN ZEEWND GEMEENTE ZIERIKZEE Meerjarenplan Zierikzee voor verkoopbevordering o|o DONDERDAG 17 JANUARI 1980 KANTONGERECHT MIDDELBURG MIDDELBURG - Al sinds 1912 rijdt de 83-jarige W. J. H. van der H. uit Goes auto. Een rmmerkpiiiiz direct het door de «ïsDecteur feit, ook al omdat hij al die jaren geen enkele bekeuring opliep. Totdat op 31 me MIDDELBURG - Al sinds 1912 rijdt de 83-jarige W. J. H. van der H. uit Goes auto. Een opmerkelijk feit, ook al omdat hij al die jaren geen enkele bekeuring opliep. Totdat op 31 mei vorig jaar Van der H. op de Schroeweg bij Middelburg door het rode licht reed. De fotoapparatuur sloeg ongenadig toe; de bewijzen lagen woensdagmorgen bij de Middelburgse kantonrechter op tafel. Twee foto's toonden de grote, witte Amerikaanse auto van de Goesenaar die de stopstreep al ruimschoots was gepasseerd. Van der H. was zelf duidelijk herken baar het was die dag waarschijnlijk lekker weer en het dak was geheel opge klapt. Kantonrechter mr. W. F. van So- linge toonde er begrip voor dat Van der H. aan het gebeurde zwaar tilde. „De foto's laten er echter geen twijfel over bestaan. U moet zich realiseren dat de gevolgen heel ernstig hadden kunnen zijn. Daarom zie ik ook geen reden van de gebruikelijke geldboete af te wij ken". aldus mr. Van Solinge. Als verdediging voerde de Goesenaar aan dat hij niet met opzet door het rode licht was gereden en daarom ook niet schuldig was. Om deze reden had hij niet willen schikken en stond hij woens dagmorgen voor de rechter. Mr. Van So linge ontnam Van der H. echter bij voor baat al de illusies hierover. „In de we genverkeerswet gaat het over de over treding van een bepaald artikel. Er wordt met geen letter over gesproken of dat nu wel of niet opzettelijk gebeurt", zo hield de kantonrechter Van der H. voor. Deze kon het gebeurde moeilijk verwerken. „Het is voor mij een eer de verkeersregels op te volgen tot en met. Dat dit is gebeurd, op mijn rijden zon der ook maar één boete, heeft me zeer getroffen", aldus Van der H. Officier van justitie mr. C. M. P. Nijmeijer voelde met de Goesenaar mee. „Het is een compliment waard als je nog nooit iets hebt gehad; ik kan dat helaas niet van mezelf zeggen. Maar als je al zo lang rijdt kun je je wel eens één keer vergis sen". zo meende de officier. Hij eiste honderd gulden boete. Hoe het begrip 'rijbaan' gehanteerd dient te worden kwam in de zaak van mevrouw A. H. uit Middelburg aan de orde. Op 20 augustus in het afgelopen jaar had zij haar auto geparkeerd op de Balans. Naar de mening van een politie- Oranjevereniging te Oosterland OOSTERLAND - De Oranjevereniging 'Oosterland' hield de algemene leden vergadering in de grote zaal van cafeta ria 'Neffen d'Eule'. onder voorzitter schap van de heer M. Dalebout. die het afgelopen jaar de revue liet passeren. Uit het overzicht van de penningmees ter. de heer J. A. Beije. bleek dat men nog een behoorlijk batig saldo heeft. De suggestie om bijvoorbeeld een rommel markt te houden ter versteviging van de kas werd door het bestuur van de hand gewezen. Bij de bestuursverkie zing werden de aftredende leden J. A. Beije en H. de Jong bij acclamatie her kozen. Na de pauze kwamen de plannen voor 1980 ter tafel. Op 19 februari wil men weer een bejaardenavond houden onder het motto 'breng eens een zonne tje'. Voorts wil men de film kopen die in 1964 werd gemaakt door de Blinden- bond en waarop talloze dorpelingen zijn te zien. Voor koninginnedag denkt men aan een muzikale rondgang door het dorp met versierde fietsen in de och tenduren en 's middags een oriëntatie- rit. Voor de kinderen komt er een varié té-programma met een goochelaar of iets dergelijks. In de avonduren wil men een lampionoptocht houden. Op 7 juni is er weer een muziekshow door een korps uit Sleeuwijk, eventueel met een voetbalwedstrijd. Verder staat er ook weer een bejaardenreis op het program ma. De ledenvergadering werd besloten met een spelletje bingo en een mossel maaltijd. Rik en wip-concoürs OUD-VOSSEMEER - Ter compensatie van de voetballoze zaondag hield de ontspanningscommissie van de v.v. Vosmeer zondagmiddag in de kantine op het sportpark een rik en wip-con- cours. Er waren 24 rikkers. van wie Jaap Kruf winnaar werd met 191 punten; 2 G. Uitdewilligen, 189; 3 mevrouw De Bruyn. 179; 4 A. Brusselaars, 167; 5 J. Etienmne. 155; 6 J. Plandsoen. 154; 7 W. Quaak, 154; 8 D. Polderman, 153; 9 Han van Daalen, 146; 10 A. Heyboer, 142. Bij de wippers bleek Rien Oostdijk te sterk voor de concurrentie met 140 pun ten; 2 mevrouw De Koning, 126; 3 Lilian de Leeuw. 123.4 John van Daalen. 121; 5 L. Havermans, 119; 6 rnej. Emma de Kong, 117.7 mevrouw Van Daalen. 105; 8 M. Tholenaar, 96 punten. Prestatieloop agent stond net voertuig daar op de ver keerde plaats of, zoals hij in het proces verbaal noteerde, op een andere manier dan rechts van de rijbaan. Volgens de officier van justitie was het feit bewe zen. De auto had naar zijn mening op de rijbaan gestaan. Hij eiste daarom een boete van dertig gulden. De kanton rechter had niet over één nacht ijs wil len gaan en had opgezocht wat de wet gever nu eigenlijk onder 'rijbaan' verstaat. En daarbij was hij te weten gekomen dat met dat woord wordt aan geduid 'dat gedeelte dat gebruikt wordt door rfjdend verkeer'. Een parkeervak, zo was zijn conclusie, behoort daar niet toe. Mevrouw H. had zodoende wel op de rijbaan gestaan. Zij werd echter vrij gesproken omdat de omschrijving van het gebeurde in het proces-verbaal on juist was. „Als er had gestaan 'rechts op de rijbaan', dan was U wel het haasje geweest", aldus mr. Van Solinge. Sleutels De 22-jarige R. K. uit Middelburg ver scheen woensdag voor de kantonrech ter omdat hij op 29 november 1978 op het Molenwater in Middelburg zijn au to onbeheerd had laten staan met de sleutels in het contact. Ook de motor liep nog. K. voerde als verdediging aan dat hij enkele personen in de Schouw burg op moest halen. Omdat de motor van zijn auto, een taxi, anders stil zou vallen had hij deze stationair laten draaien. De officier van justitie vond dit niet verstandig. „Uw auto had zo gestolen kunnen worden". Hij eiste een boete van dertig gulden. De kanton rechter was het met de motivering van de officier eens. „De bepaling, dat de motor afgezet en de sleutels verwij derd moeten worden als je het voertuig even verlaat, is nu eenmaal opgeno men om diefstal in te perken", zo hield hield mr. Van Solinge K. voor. Hij ver klaarde de Middelburger schuldig zon der toepassing van straf. Dat 'zwart' kijker, niet altijd even lucra tief is moest J. H. (30) uit Middelburg ervaren. Op 24 april van het vorig jaar was de inspecteur voor kijk- en luister gelden bij hem aan de deur geweest, Daarbij bleek dat H. al lange tijd niet betaald had. De Middelburger had toen direct het door de inspecteur gevorder de bedrag voldaan en dacht daarmee van de zaak af te zijn. Totdat er een accept-girokaart in de bus viel. waarop het bedrag van 25 gulden al was inge vuld. Het was een boete voor het te laat betalen. H. had niet begrepen waarom hij die kreeg. „Alles was toch betaald", zo stelde hij. De kantonrechter vonnis te een boete van 25 gulden. „In Hilver sum werken ze ook niet voor niets. U moet gewoon op tijd betalen aldus mr. Van Solinge. Zijn vonnis was vijf gulden lager dan de eis van de officier van justi tie. Biljarteompetitie Oud-Vossem eer OUD-VOSSEMEER - De Oud-Vos- semeerse biljartvereniging 'De Treffers' speelde vijf wedstrijden voor de com petitie, waarin Piet de Leeuw de kortste partij speelde met 18 beurten, de hoogste serie maakte met 32 en het be ste gemiddelde haalde met 3.32 De uitslagen waren als volgt: Piet Vis» Piet de Leeuw 0-2; Leo van Wezel-Jan Burgers 1-1; Kees Burgers-Sjaak Etienne 2-0; Henk Hommel-Piet Vis 2-0; Leo van Wezel-Gabrièl Havermans 0-2 Tevens werd een inhaalwedstrijd ge speeld voor de beker. Deze won Leo van Wezel van Gabriel Havermans. Feestavond Velocitas SEROOSKERKE (Sch) - De sportver eniging 'Velocitas' te Serooskerke (Sch) houdt zaterdagavond de jaarlijkse feestavond in de zaal van het dorpshuis. De toneelgroep zal het blijspel in vier bedrijven 'Voorzichtig met vrouwen' van W. Povel op de planken brengen. In de pauze is er een verloting. De avond wordt besloten met een bal. ARNEMUIDEN- Velen kwamen in Arnemuiden n sleetje te rijden. r het ijs om er te schaatsend VERZOEK KREEG EVENVEEL VOOR-ALS TEGENSTEMMERS Ledenvergadering Rode Kruis Oosterland OOSTERLAND - De afdeling Ooster land van het Nederlandse Rode Kruis houdt vanavond (donderdag) een open bare ledenvergadering in het dorpshuis 'Oosterhof in Ooster land. Behalve me dedelingen van huishoudelijke aard wordt aandacht besteed aan het Welfa re-werk van de Oosterlandse afdeling. Na de pauze wordt de film 'Het Rode Kruis journaal' vertoond. De vergade ring begint om 19.30 uur In Serooskerke (Sch) geen belangstelling voor VOS-cursussen SEROOSKERKE (Sch) - In Seroosfe ke (Sch) blijkt geen belangstelling bestaan voor de VOS-cursussen (yj$ wen Oriënteren zich in de ving). Onlangs werden in Serooskèrs huis-aanhuis circulaires verso® waarin een Informatiebijeenkons werd aangekondigd. De initiatief mers moesten evenwel tot de concj® komen dat er zich niemand voor van de cursussen opgaf. HEINKENSZAND - De welzijnscom- missie van de gemeente Borsele is het niet eens geworden over de vertegen woordiging van de bejaardenbonden in haar midden. Een verzoek van de drie bonden om een vertegenwoordi ger in de Borselse welzijnscommissie te krijgen stuitte op evenveel voor- als tegenstanders. Het dagelijks bestuur van Borsele had de commissie ge vraagd over deze problematiek een oordeel uit te spreken. Wel besloot de commissie voor welzijnsaangelegen- heden in de gemeente Borsele in een later stadium te bespreken wie nu wel en wie niet in de commissie vertegen woordigd moet zijn. Eén en ander kwam ter sprake in de woensdagmid dag gehouden commissievergadering in het gemeentehuis te Heinkenszand. Momenteel vertegenwoordigt de héér C. Vriend de Borselse bejaarden in de commissie. De bonden, met ongeveer 650 leden in Borsele, vinden dat zij een eigen vertegenwoordiger moeten krij gen. Zij zien de heer Vriend meer als een vertegenwoordiger van de bejaardenso- zen in de gemeente. Die sozen werken volgens de bonden op een te smalle ba sis. Omdat de bonden nog geen verte genwoordiger in de commissie hebben, willen zij ook niet deelnemen aan het overlegorgaan van de bejaarden in Bor sele. „Een vorm van chantage", zo om schreef commissielid J. Michielsen de houding van de bejaardenbonden. Hij was overigens wel van mening dat ge zien het grote aantal bejaarden in de gemeente een extra vertegenwoordiger mogelijk moet zijn. Wethouder P. L. Peeters, voorzitter van de commissie, vond het een pluspunt dat de bonden gezamenlijk met één ver tegenwoordiger naar voren zijn geko men. Wel betreurde hij het moeilijk tot stand te brengen overleg tussen de be jaarden in de gemeente. Bij dit overleg is overigens wel de Algemene Bond voor Ouderen betrokken (ANBO). Deze bond heeft 150 leden in Borsele. De heer C. Vriend noemde de houding van de andere twee bonden, om niet bij dit overleg betrokken te willen zijn, on juist. Hij meende voorts dat via dit overleg tot een bredere basis voor be jaarden gekomen kan worden. Een VOORKEUR VOOR VERTEGENWOORDIGING IN GEMEENTELIJKE AD VIESCOMMISSIES ZIERIKZEE - De bevolking van Schouwen-Duiveland heeft in redelij ke mate en op een positieve wijze inge sproken op de plannen voor het toe komstige welzijnsbeleid. In de ge meenten bestaat over het algemeen een flinke interesse voor deelname aan de te vormen plaatselijke commissies voor advies en bijstand. Gebleken is een duidelijke voorkeur van de bevol king voor een flinke vertegenwoordi ging in de gemeentelijke adviescom missies. De grote vraag van belangstel lende burgers is momenteel 'hoe wor den de commissies samengesteld en wie komen er in'. Dit zijn de voornaam ste conclusies van de ad hoc-commis- sie voorde welzijnsplanning op Schou wen-Duiveland en Sint-Philipsland over de inspraak op de in alle gemeen ten gehouden hoorzittingen, aldus des gevraagd voorzitter C. J. van Burgh, wethouder van Middenschouwen. „Vooral de mate van vertegenwoordi ging van de bevolking in de te vormen adviescommissies wordt nog al zwaar opgenomen. We zijn dan ook van plan de colleges van burgemeester en wet houders te adviseren de commissies zo breed mogelijk samen te stellen", vindt voorzitter Van Burgh op grond van vele vragen en opmerkingen van belangstel lenden tijdens de dinsdag afgesloten in formatieve toernee langs de zes Schou- wen-Duivenlandse gemeenten en Sint- Philipsland. Hij stelt, dat in de gemeen ten nu uitgemaakt zal moeten worden op welke wijze in de commissies de juis te man op de juiste plaats terecht moet komen. De voorzitter van de ad hoc- commissie stelt zich echter voor, dat de dagelijkse gemeentebesturen met de kandidaten voor een zetel in één van de welzijnscommissies rond de tafel zullen gaan zitten. Naar zijn mening is dat de aangewezen weg voor de colleges om te komen tot een verantwoorde voor dracht van adspirant-commissieleden aan de raad. Wethouder Van Burgh benadrukt dat de in te stellen regionale welzijnscom missie niet zoals velen nog denken de dienst zal gaan uitmaken. „De regiona le commissie wordt een praatclub en krijgt geen wettelijke status. Dat heb ben we de mensen zo goed mogelijk dui delijk gemaakt", aldus de voorzitter van de ad hoc-commlssie. Hij tekent bij de gehouden bijeenkomsten nog aan, dat de vooraf gegeven voorlichting vrij HEINKENSZAND - De sportvereni ging Heinkenszand houdt zaterdag 26 januari de tweede Stelleplasloop. Deze prestatieloop, waar ook AV '56 uit Goes aan meewerkt, gaat over 3. 6 en 9 kilo meter. De aanvang van de 3 kilometer is 14.00 uur; de 6 en de 9 kilometer begin nen om 14.30 uur. Kleedgelegenheid is er in het zwembad 'Stelleplas'. Na af loop krijgt een ieder die de tocht vol tooid heeft een herinneringsmedaille. Voorlichtingsavond voor de tuinbouw SINT-ANNALAND - In de zaal van de heer N. Burggraaf te Sint-Annaland hielden de studieclubs van de glas- en vollegrondtuinders een voorlichtings avond. onder leiding van voorzitter L. Hage. Er werden drie onderwerpen be handeld. Dr L. Bravenboer sprak over de grondontsmetting buiten en onder glas, de heren J. Goos en J. van der Heij den hielden inleidingen over berege ning binnen en buiten en de heer W. Hoogendam ging tenslotte in op nieuwe bestrijdingsmiddelen en het gebruik daarvan. Na de lezingen was er gelegen heid tot het stellen van vragen VERMIST omg. Kapelle-Biezelinge: Int.: Jarinohal - Kapelle tel. 01102-3315 postbus 124, 4330 ac middelburg, tel. (01180) 15256 I zaterdag 19 januari 14.30 uur zvu Haestinge St. Maartensdijk 19 de dik voormekaar show - kindertheater- Ishow met de van radio en tv bekende figuren Kaarten f 3,00 tijdens kantooruren af te halen of te bestellen bij H. Nieuwenhuis, Markt 28, Tholen, tel. (01660/ 2363en indien nog voorradig 's middags verkrijgbaar a/d zaal BESTEMMINGSPLAN 'HAVENKWARTIER' De burgemeester van Zierikzee maakt ingevolge artikel 26 van de wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat met ingang van 18 januari 1980 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, af deling ruimtelijke ordening, voor een ieder ter inzage ligt de bij raadsbesluit van 19 december 1979, nummer 17, vastgestelde tweede partiële herziening van het bestemmingsplan 'Havenkwar tier'. Bij de vaststelling is de raad niet afgeweken van het ontwerp zoals dat ter inzage heeft gelegen. Gedurende genoemde termijn kunnen bij gedeputeerde staten van Zeeland te Middelburg tegen dit bestemmingsplan schriftelijk bezwaren worden inge bracht door degenen die zich tijdig met hun bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend. Zierikzee, 10 januari 1980 De burgemeester voor noemd, Th. H. de Meester. aparte vertegenwoordiger vanuit de bonden is daarvoor volgens de heer Vriend, niet nodig. HU wees ook op een beslissing van de Borselse gemeente raad, waarby hij werd aangewezen als de vertegenwoordiger van alle bejaar den in de gemeente. Mevrouw J. J. Nieuwenhuijse (cda- raadslid) vond dat de bonden wel recht hadden op een vertegenwoordiger. Zij zei dat de commissieleden veelal de jon geren in de gemeente vertegenwoordi gen. „De samenstelling van de commis sie is aanleiding om nog iemand voor de bejaarden zitting te laten nemen", zo stelde mevrouw Nieuwenhuijse. PvdA/ PPR-raadslid C. H. van Woer- kom wilde niet op de 'eis' van de bonden ingaan. „Je geeft daarmee elke organi satie het recht om een vertegenwoordi ger in de commissie te eisen", aldus Van Woerkom. Hij meende dat de gemeen teraad zich hier al in een eerder stadium op een democratische wyze over uitge laten had. De vertegenwoordiging van organisa ties kwam eveneens ter sprake bij een verzoek van het EHBO-overleg in de gemeente. Besloten werd voorlopig nog niet in te gaan op dit verzoek. Eerst wil de commissie bekijken welke orga nisaties voor zitting in de commissie in aanmerking komen. Wel is de commis sie van mening dat de kerken een ver tegenwoordiger in de welzijnscommis sie moeten krijgen. TOEPASSING MOGELIJK VOOR ALLE WINKELSTRA TEN ZIERIKZEE - De BV Maatschappij Verkoopbevordering Midden-en Kleinbedhf (MVMK) heeft in opdracht van de Zierikzeese Ondernemers Centrale (ZOClw meerjarenplan opgesteld voor collectieve 'promotion-activiteiten', die inali winkelstraten zouden kunnen worden toegepast. De ondernemers besprekfnó- suggesties van de MVMK in een vergadering op maandag 21 januari. Het plan van de BV Maatschappij Ver- ZOC-bestuur aan de plaatselijke sla koopbevordering Midden- en Kleinbe- drijf, een werkmaatschappij van het Koninklijk Nederlands Ondernemers- verbond en van hetNederlands Christe- lijk Ondernemersverbond, wordt door commercieel adjunct-directeur W J. Perquin aangemerkt als een leidraad voor het samenstellen van een 'promo- tionprogramma' op jaarbasis. De be doeling is dat de Zierikzeese onderne mers in verkoopbevorderende zin van de in he.t plan aangegeven richtlijnen gebruik gaan maken. In een toelichting noemt de heer Perquin de suggesties van het plan overigens vrijblijvend. Hij wijst erop dat de voorstellen door het tie dienen te worden aangepast. In het plan van de MVMK wordt ges'/; dat alle winkelstraten in het centre tegelijk of by toerbeurt van ver-K- bevorderende activiteiten moeten ke nen profiteren. Het meerjarenplan van de maalsdi; pij verkoopbevordering omval concept-statuten voor de eventuelm richting van een vereniging voork uitvoeren van commerciële actirz- ten. De ZOC vergadert over het» jarenplan in café-restaurant Zeeuwsche Herberghe'. De bip komst begiut om 20.00 uur. weinig effect heeft gehad. De bevolking van Bruinisse heeft voor de bljeen- komst zeer weinig belangstelling ge toond. De belangstelling ln Zierikzee en Brouwershaven is de ad hoc-commissie wat tegengevallen. In Middenschou wen en Westerschouwen Is de animo voor de hoorzitting zonder meer zeer goed geweest, aldus wethouder Van Burgh. Volleybalcompetitie OUD-VOSSEMEER - Het eerste heren team van de Oud-Vossemeerse volley balvereniging 'Amigos' heeft de com petitiewedstrijd tegen Mellust met 1-2 gewonnen; setstanden 16-18, 15-12 en 13-15. Het jongensteam won de competi tiewedstrijd tegen Voverdi met 4-0; set standen 15-6, 15-10, 15-2 en 15-5. Zaterdag werden de jeugdleden van AMigos door de vereniging getracteerd op een busreisje, waarbij men eerst Rotterdam aandeed, met onder meer een bezoek aan de Euromast. In de middaguren toog men naar Den Haag, waar de eredivisie volleybalwedstrijd Starlift Voorburg tegen Sutherland Maastricht werd bijgewoond. PZC een krant om te stelen r~ scoort net even beter ook in de opruiming \0 Zentrasport sportief gezien de beste, voor de sporter die nu kan profiteren van onze knaloprui ming. Lange Kerkstraat 40, Goes, tel.: 01100-28896

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 38