Na 67 jaar autorijden toch nog boete voor 83-jarige Goesenaar Sociaal Centrum Goes zoekt nieuw onderkomen r Welzijnscommissie Borsele over deelname bejaardenbonden oneens F WISSEL BEVELANDEN bouvier-achtige hond met lange start, kl.: zwart met witte voeten. Ras: Briar. Naam: Rakkie GEMEENÏE ZIERIKZEE Meerjarenplan Zierikzee voor verkoopbevordering ZENTRASPORT scoort net even beter ook in de opruiming \0 \v *0 ZENTRASPORT GOES DONDERDAG 17 JANUARI 1980 KANTONGERECHT MIDDELBURG MIDDELBURG-Al sinds 1912rijdt de 83-jarige W. J. H. van der H. uit Goes auto. Een opmerkelijk feit, ook al omdat hij al die jaren geen enkele bekeuring opliep. Totdat op 31 mei vorig jaar Van der H. op de Schroeweg bij Middelburg door het rode licht reed. De fotoapparatuur sloeg ongenadig toe; de bewijzen lagen woensdagmorgen bij de Middelburgse kantonrechter op tafel. Twee foto's toonden de grote, witte Amerikaanse auto van de Goesenaar die de stopstreep al ruimschoots was gepasseerd. Van der H. was zelf duidelijk herken baar: het was die dag waarschijnlijk lekker weer en het dak was geheel opge klapt. Kantonrechter mr. W. F. van So- linge toonde er begrip voor dat Van der H. aan het gebeurde zwaar tilde. „De foto's laten er echter geen twijfel over bestaan. U moet zich realiseren dat de gevolgen heel ernstig hadden kunnen zijn. Daarom zie ik ook geen reden van de gebruikelijke geldboete af te wij ken", aldus mr. Van Solinge. Als verdediging voerde de Goesenaar aan dat hij niet met opzet door het rode licht was gereden en daarom ook niet schuldig was. Om deze reden had hij niet willen schikken en stond hij woens dagmorgen voor de rechter. Mr Van So linge ontnam Van der H. echter bij voor baat al de illusies hierover. „In de we genverkeerswet gaat het over de over treding van een bepaald artikel. Er wordt met geen letter over gesproken of dat nu wel of niet opzettelijk gebeurt", zo hield de kantonrechter Van der H. voor. Deze kon het gebeurde moeilijk verwerken. „Het is voor mij een eer de verkeersregels op te volgen tot en met. Dat dit is gebeurd, op mijn rijden zon der ook maar één boete, heeft me zeer getroffen", aldus Van der H. Officier van justitie mr. C. M. P. Nijmeijer voelde met de Goesenaar mee. „Het is een compliment waard als je nog nooit iets hebt gehad: ik kan dat helaas niet van mezelf zeggen. Maar als je al zo lang rijdt kun je je wel eens één keer vergis sen", zo meende de officier. Hij eiste honderd gulden boete. Hoe het begrip 'rijbaan' gehanteerd dient te worden kwam in de zaak van mevrouw A. H. uit Middelburg aan de orde. Op 20 augustus in het afgelopen jaar had zij haar auto geparkeerd op de Balans. Naar de mening van een politie- Vv Cortgene viert 50-jarig bestaan KORTGENE - Dit jaar is het 50 jaar geleden dat de v.v. 'Cortgene', vroeger D.V.O. geheten, werd opgericht. De viering van dit halve eeuwfeest zal met diverse festiviteiten gepaard gaan. Er is een jubileumcomité in het leven geroepen dat zal trachten voor deze gelegenheid een aantrekkelijk programma op te stellen. De officiële recedptie voor leden, verte genwoordigers van zusterverenigingen en andere genodigden is zaterdag 5 april des namiddags in dorpshuis 'De Pompweie' te Kortgene. Aansluitend daarop volgt er "s avonds voor ce leden een feestavond Uiteraard zullen ook de nodige voetbalwedstrijden op het programma staan. Dit programma-onderdeel dient echter nog nader te worden uitgewerkt. Door middel van een verloting en een rad van avontuur op zaterdag 26 ja nuari in de 'Graaf van Buren' te Kort gene hoopt men de nodige financiële armslag te krijgen. Het comité is als volgt samengesteldC. J van Damme. voorzitter. W. J. Eiff en A. Westdorp. secretaris. J. Platteeuw. penningmeester, en als leden de heren J. de Looff Bzn., P. A. Snoodijk. A. J. Swenne, J Havelaar en C. W. van Damme Lustrum peuterspeelzaal te 's-Heer Arendskerke 'S-HEER ARENDSKERKE - De peu terspeelzaal 'Het Arendsnest' te 's-Heer Arendskerke heeft haar vijfjarig jubi leum gevierd. Met lampionnen toog men de straat op. daarbij muzikaal be geleid door de muziekvereniging 'Eu terpe' uit Heinkenszand. Voor de goede orde reed dorpsagent Willemse voorop. Na de optocht werd een druk bezochte receptie gehouden, waarbij ook de wet houder van onderwijszaken van de ge meente Goes, de heer J. H. Roose. aan wezig was. De jubileumviering werd met de vertoning van een diaserie afge sloten. Plattelandsvrouwen Goes kwamen bijeen GOES - De afdeling Goes en omstreken van de Nederlandse bond van plat telandsvrouwen hield de jaarvergade ring in de 'Prins van Oranje'. Na het behandelen van de jaarverslagen hield mevrouw Dekker uit Kloetinge een in leiding over kantklossen vroeger en nu Zij verduidelijkte een en ander met be hulp van dia's Ook konden de ruim 100 aanwezigen een aantal mooie werktuk- ken op kantklosgebied bewonderen. Na de pauze van de bijeenkomst vertoonde de heer Sinke, medewerker van de zuidelijke landbouwmaatschappij (ZLM) de film ZLM-joumaal. De plat telandsvrouwen beleefden daarmee de première van deze film. Bevestiging van ambtsdragers HEINKENSZAND - In de kerkdienst van zondagmorgen in de hervormde kerk te Heinkenszand zullen nieuwe abtsdragers worden bevestigd. Dat zijn mevrouw C M. Karelse-Walraven als ouderling, de heer J Wijnbergen als jeugddiaken en de heren W. Bosman en P. A. de Feijter als ouderling-kerk voogd. Het verjaardagsfonds van de hervorm de kerk te Heinkenszand heeft in de cember ƒ431.50 opgebracht. Over ge heel 1979 kwam men daarmee op een totaal van 4132,95. agent stond het voertuig daar op de ver keerde plaats of. zoals hij in het proces verbaal noteerde, op een andere manier dan rechts van de rijbaan. Volgens de officier van justitie was het feit bewe zen. De auto had naar zijn mening op de rijbaan gestaan. Hij eiste daarom een boete van dertig gulden. De kanton rechter had niet over één nacht ijs wil len gaan en had opgezocht wat de wet gever nu eigenlijk onder 'rijbaan' verstaat En daarbij was hij te weten gekomen dat met dat woord wordt aan geduid 'dat gedeelte dat gebruikt wordt door rijdend verkeer'. Een parkeervak, zo was zijn conclusie, behoort daar niet toe. Mevrouw H. had zodoende wel op de rijbaan gestaan. Zij werd echter vrij gesproken omdat de omschrijving van het gebeurde in het proces-verbaal on juist was. „Als er had gestaan 'rechts op de rijbaan', dan was U wel het haasje geweest", aldus mr. Van Solinge. Sleutels De 22-jarige R. K. uit Middelburg ver scheen woensdag voor de kantonrech ter omdat hij op 29 november 1978 op het Molenwater in Middelburg zijn au to onbeheerd had laten staan met de sleutels in het contact. Ook de motor liep nog. K. voerde als verdediging aan dat hij enkele personen in de Schouw burg op moest halen. Omdat de motor van zijn auto, een taxi, anders stil zou vallen had hij deze stationair laten draaien. De officier van justitie vond dit niet verstandig. „Uw auto had zo gestolen kunnen worden". Hij eiste een boete van dertig gulden. De kanton rechter was het met de motivering van de officier eens. „De bepaling, dat de motor afgezet en de sleutels verwij derd moeten worden als je het voertuig even verlaat, is nu eenmaal opgeno men om diefstal in te perken", zo hield hield mr. Van Solinge K. voor. Hij ver klaarde de Middelburger schuldig zon der toepassing van straf. Dat 'zwart' kijken niet altijd even lucra tief is moest J. H. (301 uit Middelburg ervaren. Op 24 april van het vorig jaar was de inspecteur voor kijk- en luister gelden by hem aan de deur geweest. Daarbij bleek dat H. al lange tijd niet betaald had. De Middelburger had toen direct het door de inspecteur gevorder de bedrag voldaan en dacht daarmee van de zaak af te zijn. Totdat er een accept-girokaart in de bus viel, waarop het bedrag van 25 gulden al was inge vuld. Het was een boete voor het te laat betalen. H. had niet begrepen waarom hij die kreeg. .Alles was toch betaald", zo stelde hij. De kantonrechter vonnis te een boete van 25 gulden. „In Hilver sum werken ze ook niet voor niets. U moet gewoon op tijd betalen", aldus mr. Van Solinge. Zijn vonnis was vijf gulden lager dan de eis van de officier van justi tie. Prestatieloop HEINKENSZAND - De sportvereni ging Heinkenszand houdt zaterdag 26 januari de tweede Stelleplasloop Deze prestatieloop. waar ook AV '56 uit Goes aan meewerkt, gaat over 3. 6 en 9 kilo meter. De aanvang van de 3 kilometer is 14.00 uur; de 6 en de 9 kilometer begin nen om 14.30 uur. Kleedgelegenheid is er in het zwembad 'Stelleplas' Na af loop krijgt een ieder die de tocht vol tooid heeft een herinneringsmedaille Beheerscommissie dorpshuis Kortgene KORTGENE - De beheerscommissie van het dorpshuis 'De Pompweie' te Kortgene houdt dinsdagavond 22 ja nuari de eerste openbare vergadering m de nieuwe samenstelling. Tijdens deze vergadering zal gesproken worden over het aanpassen van de huurprijzen. Men wil een verhoging toepassen voor de grote zaal en de foyer of voor de ontmoe tingsruimte van de openbare lagere school, de personeelskamer van de ma vo en het handwerklokaal. De vergade ring begint om 20.00 uur. ARNEMUIDEN - Velen kwamen in Arnemuiden naar het ijs om er te schaatsen sleetje te rijden. VERZOEK KREEG EVENVEEL VOOR-ALS TEGENSTEMMERS Ledenvergadering Rode Kruis Oosterland OOSTERLAND - De afdeling Ooster land van het Nederlandse Rode Kruis houdt vanavond (donderdag) een open bare ledenvergadering in het dorpshuis 'Oosterhof in Ooster land. Behalve me dedelingen van huishoudelijke aard wordt aandacht besteed aan het Welfa re-werk van de Oosterlandse afdeling. Na de pauze wordt de film 'Het Rode Kruis journaal' vertoond. De vergade ring begint om 19.30 uur In Serooskerke (Sch) geen belangstelling voor VOS-cursussen SEROOSKERKE (Sch) - In Seroosi?. ke (Sch) blijkt geen belangstelling bestaan voor de VOS-cursussen i% wen Oriënteren zich in de Samaè ving). Onlangs werden in Seroosksfc huis-aanhuïs circulaires verspre waarin een informatiebijeenkoiE werd aangekondigd. De ïnitiatlefc mers moesten evenwel tot de conclua komen dat er zich niemand voors van de cursussen opgaf. HEINKENSZAND - De welzijnscom missie van de gemeente Borsele is het niet eens geworden over de vertegen woordiging van de bejaardenbonden in haar midden. Een verzoek van dc drie bonden om een vertegenwoordi ger in de Borselse welzijnscommissie te krijgen stuitte op evenveel voor- als tegenstanders. Het dagelijks bestuur van Borsele had de commissie ge vraagd over deze problematiek een oordeel uit te spreken. Wel besloot de commissie voor welzijnsaangelegen- heden in de gemeente Borsele in een later stadium te bespreken wie nu wel en wie niet in de commissie vertegen woordigd moet zijn. Eén en ander kwam ter sprake in de woensdagmid dag gehouden commissievergadering in het gemeentehuis te Heinkenszand. Momenteel vertegenwoordigt de heer C. Vriend de Borselse bejaarden in de commissie. De bonden, met ongeveer 650 leden in Borsele, vinden dat zij een eigen vertegenwoordiger moeten krij gen. Zij zien de heer Vriend meer als een vertegenwoordiger van de bejaardenso- zen in de gemeente. Die sozen werken volgens de bonden op een te smalle ba sis. Omdat de bonden nog geen verte genwoordiger in de commissie hebben, willen zij ook niet deelneman aan het overlegorgaan van de bejaarden in Bor sele. „Een vorm van chantage", zo om schreef commissielid J. Michielsen de houding van de bejaardenbonden. Hij was overigens wel van mening dat ge zien het grote aantal bejaarden in de gemeente een extra vertegenwoordiger mogelijk moet zijn. Wethouder P. L. Peeters, voorzitter van de commissie, vond het een pluspunt dat de bonden gezamenlijk met één ver tegenwoordiger naar voren zijn geko men. Wel betreurde hij het moeilijk tot stand te brengen overleg tussen de be jaarden in de gemeente. Bij dit overleg is overigens wel de Algemene Bond voor Ouderen betrokken (ANBO). Deze bond heeft 150 leden in Borsele. De heer C. Vriend noemde de houding van de andere twee bonden, om niet bij dit overleg betrokken te willen zijn, on juist. Hij meende voorts dat via dit overleg tot een bredere basis voor be jaarden gekomen kan worden. Een TE WEINIG RUIMTE IN OUDE MANHUIS EXPLOITATIE TE DUUR GOES - Dc stichting voor maatschap pelijke dienstverlening op Zuid- en Noord-Bcvcland (Sociaal Centrum) is op zoek naar een nieuwe behuizing in Goes. Dc huidige kantoorruimte van de stichting in het Oude Manhuis aan de Zusterstraat is te klein. Daar zou na de voltooiing van de op handen zijnde restauratie van het Weeshuis/ Man huiscomplex onvoldoende verbete ring in komen. Daarom heeft het be stuur van het Sociaal Centrum beslo ten naar andere huisvesting om te zien. „We zouden hier eigenlijk het liefst wil len blijven zitten", lichtte directeur P. P. J. den Boer van het Sociaal Centrum woensdag desgevraagd de plannen van de stichting toe. „Want de bereikbaar heid van het Manhuis is zonder meer uitstekend. Het ruimteprobleem en de huurkosten hebben uiteindelijk toch de doorslag gegeven". Het Sociaal Cen trum deelt het Oude Manhuis met de Bevelandse vestiging van de Zeeuwse muziekschool. De restauratie van het historische gebouw, die dit jaar moet beginnen, zou de stichting voor maat schappelijke dienstverlening te weinig extra ruimte opleveren. De gemeente Goes (de eigenaar van het Weeshuls/ Manhuiscomplex) had het Sociaal Centrum de mogelijkheid aan geboden om na de restauratie een deel van de vleugel aan de l^anhuistuin bij de werkruimten van de stichting te trekken. „Dat zou ons maar weinig ex tra ruimte opleveren", aldus directeur Den Boer. „Daarbij komt dan nog dat de exploitatiekosten een stuk groter zouden worden als gevolg van de hoge re huurprijs die we na de restauratie zouden moeten betalen. Het ministerie van CRM zal daar nogal tegenaan kij ken. De exploitatiekosten zouden dan namelijk bijna verdubbeld worden. Ook speelde voor het bestuur nog mee dat het aantrekkelijker wordt gevon den een kantoorruimte in eigendom te hebben dan te huren". Bereikbaarheid Bij h'et zoeken naar een nieuwe behui zing staat voor het Sociaal Centrum de bereikbaarheid voorop. Daarom gaan de gedachten in de eerste plaats uit naar de omgeving van het station. Daar komt in de toekomst immers ook het busstation, zodat een daar in de buurt VERMIST omg. Kapelle-Biezelinge: Int.: Jarinohal - Kapelle tel. 01102-3315 I zaterdag 19 januari 14.30 uur zvu Haestinge St. Maartensdijk 19 DE DIK VOORMEKAAR SHOW - kindertheater- Ishow met de van radio en tv bekende figuren Kaarten f 3,00 tijdens kantooruren af te halen of te bestellen bij H. Nieuwenhuis, Markt 28, Tholen, tel. (01660) 2363en indien nog voorradig 's middags verkrijgbaar a/d zaal BESTEMMINGSPLAN 'HAVENKWARTIER' De burgemeester van Zierikzee maakt ingevolge artikel 26 van de wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat met ingang van 18 januari 1980 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, af deling ruimtelijke ordening, voor een ieder ter inzage ligt de bij raadsbesluit van 19 december 1979, nummer 17, vastgestelde tweede partiële herziening van het bestemmingsplan 'Havenkwar tier'. Bij de vaststelling is de raad niet afgeweken van het ontwerp zoals dat ter inzage heeft gelegen. Gedurende genoémde termijn kunnen bij gedeputeerde staten van Zeeland te Middelburg tegen dit bestemmingsplan schriftelijk bezwaren worden inge bracht door degenen die zich tijdig met hun bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend. Zierikzee, 10 januari 1980 De burgemeester voor noemd. Th. H. de Meester. aparte vertegenwoordiger vanuit de bonden is daarvoor volgens de heer Vriend, niet nodig. Hij wees ook op een beslissing van de Borselse gemeente raad. waarbij hij werd aangewezen als de vertegenwoordiger van alle bejaar den in de gemeente. Mevrouw J. J. Nieuwenhuijse (cda- raadslid) vond dat de bonden wel recht hadden op een vertegenwoordiger. Zij zei dat de commissieleden veelal de jon geren in de gemeente vertegenwoordi gen. „De samenstelling van de commis sie is aanleiding om nog iemand voor de bejaarden zitting te laten nemen", zo stelde mevrouw Nieuwenhuijse. PvdA' PPR-raadslid C. H. van Woer- kom wilde niet op de 'eis' van de bonden ingaan. „Je geeft daarmee elke organi satie het recht om een vertegenwoordi ger in de commissie te eisen", aldus Van Woerkom. Hij meende dat de gemeen teraad zich hier ai in een eerder stadium op een democratische wijze over uitge laten had. De vertegenwoordiging van organisa ties kwam eveneens ter sprake bij een verzoek van het EHBO-overleg in de gemeente. Besloten werd voorlopig nog niet in te gaan op dit verzoek. Eerst wil dc commissie bekijken welke orga nisaties voorzitting in de commissie in aanmerking komen. Wel is de commis sie van mening dat de kerken een ver tegenwoordiger in de welzijnscommis sie moeten krijgen. TOEPASSING MOGELIJK VOOR ALLE WINKELSTRATEN ZIERIKZEE - De BV Maatschappij Verkoopbevordering Midden-en KleinbednJ (MVMK) heeft in opdracht van de Zierikzcese Ondernemers Centrale (ZOCim meerjarenplan opgesteld voor collectieve 'promotion-activiteiten', die mal) winkelstraten zouden kunnen worden toegepast. De ondernemers besprekend- suggesties van dc MVMK in een vergadering op maandag 21 januari. Het plan van de BV Maatschappij Ver- ZOC-bestuur aan de plaatselijkesitis- koopbevordering Midden-en Kleinbe- drijf, een werkmaatschappij van het Koninklijk Nederlands Ondernemers- verbond en van het Nederlands Christe lijk Ondernemers verbond, wordt door commercieel adjunct-directeur W. J. Perquin aangemerkt ais een leidraad voor het samenstellen van een 'promo- tlonprogramma' op jaarbasis. De be doeling is dat de Zierikzeese onderne mers in verkoopbevorderende zin van de in het plan aangegeven richtlijnen gebruik gaan maken. In een toelichting noemt de heer Perquin de suggesties van het plan overigens vrijblijvend. Hij wijst erop dat de voorstellen door het tie dienen te worden aangepast. In het plan van de MVMK wordt geri. dat alle winkelstraten in het cent's tegelijk of bij toerbeurt van vertaj bevorderende activiteiten moetent nen profiteren. Het meerjarenplan van de maalsdij pij verkoopbevordering omvat «t concept-statuten voor de eventuele richting van een vereniging voork! uitvoeren van commerciële acltó ten. De ZOC vergadert over heli» jarenplan in café-restaurani Zeeuwsche Herberghe'. De bij» komst begint om 20.00 uur. DOP gelegen kantoor ook voor niet-autobe zitters gemakkelijk bereikbaar is. Vol gens directeur Den Boer is het nog een open vraag of de nieuwe huisvesting ge realiseerd kan worden door nieuwbouw of door aankoop van een bestaand pand. Momenteel is de stichting in ge sprek meteen bouwonderneming. Deze onderhandelingen verkeren nog in een pril stadium, zodat afgewacht moet worden wat er uit de bus komt. „We hopen dat we zo spoedig mogelijk we ten waar we aan toe zijn", aldus de heer Den Boer. Wethouder ing J. de Graag liet weten er niet bevreesd voor te zijn dat de ge meente na het vertrek van het Sociaal Centrum met een lege benedenverdie ping van het Manhuis zal blijven zit ten. „Er is belangstelling genoeg voor. We zullen geen enkele moeite hebben om er een nieuwe huurder voor te vin den", verwachtte hij. De wethouder noemde het kunstuitleencentrum dat thans in een deel van het museum is ondergebracht als een van de mogelij ke nieuwe bewoners van het Manbuis. Het centrum wil zijn activiteiten uit breiden en heeft dc gemeente in ver band daarmee om meer ruimte ge vraagd. 0 0 Zentrasport sportief gezien de beste, voor de sporter die nu kan profiteren van onze knaloprui ming. PZC een krant om te stelen Lange Kerkstraat 40, Goes, tel.: 01100-28896

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 34