Samenwerking tussen film en televisie onontbeerlijk PANDA EN DE MEESTER-HELD VANA VOND EERSTE DEEL NEDERLANDSE TELEVISIE Zappa s Baby Snakes binnenkort in ons land RADIO televisie Cees Gravendaal naar de NOS radio DONDERDAG 17 JANUARI 1980 I PZC/radio en tv kunst 19 i Van ome rtv-redactie HILVERSUM - Het „Plan-filmcentrum - ideeën voor een toekomstig filmbeleid", dat in augustus 1979 verscheen, is een rapport dat werd opgesteld door de Raad van de Kunst en waarin ook aandacht werd besteed aan de verhouding tussen film en tv. Een citaat: „De Nederlandse film kan nooit optimaal bevorderd worden zolang de omroepen als mogelijke producent en distributeur geen duidelijke taak op zich nemen. Een samenwerking tussen film en tv bij de produktie van zowel korte als lange films, lijkt op grond van ervaringen in het buitenland, voor beide partijen commercieel en artistiek verantwoord". Een opmerking die TROS-tv-directeur CeesBaay uit het hart gegrepen is. aan- Mien hij van mening is dat een samen- «trking tussen tv en film onontbeerlijk Is voor de continuïteit van zowel de Ne derlandse televisie als de filmindustrie. Een eerste aanzet tot samenwerking bij de TROS werd Soldaat van Oranje (als vierdelige serie op tv), vanavond gaat .Nederland '43" van start, een tv-serie die hoofdzakelijk bestaat uit de bio scoopfilm Pastorale '43 van regisseur mm Verstappen. Voor de uitzendrechten betaalde de TROS in het laatste geval tussen de 100.000 en 150.000 gulden, een bedrag dat veelal hoger ligt dan normaal (tus sen de 25.000 en 75.000 gulden). Baay: „We 4)n bereid goed te betalen voor een speelfilm. Voor een uitkoop van een Iheaterstuk betaal je ook 60.000 tot 100.000 gulden en voor eigen tv-drama betalen we 125.000 tot 200.000 gulden per uur Het is dan onzin om voor bij voorbeeld een Nederlandse speelfilm een schijntje te gaan betalen". Door het kleine (Nederlandse) taalge bied is het volgens Baay noodzakelijk dat er een samenwerking tot stand komt, maar erg vlot gebeurt dat niet. „De Bioscoopbond is bang dat er min der bezoekers komen, het Produktic- fonds (dat de Nederlandse speelfilms mede financiert - red.) is bang dat geld van hen aan de omroep ten goede komt en als er dan wat van de grond komt, dan verloopt alles zo traag". De eventuele samenwerking tussen tv en film ziet Baay zoals momenteel co- produkties tot stand komen tussen Ne derlandse en buitenlandse omroepen. Het ls dan mogelijk dat een omroep al leen geld in een film steekt (de zoge naamde „free sale") of ook op het crea tieve vlak zijn inbreng heeft. Reëel Baay: „Voor een zogenaamde mini-se rie (vier-zes delen) moet je - als je die zelf maakt - zo tussen de half en één miljoen gulden betalen. Als je zo'n zelf de serie in het buitenland koopt betaal je in totaal niet meer dan 75.000 gul den. Ik denk dus dat het zeer reëel is dat als je bij een Nederlandse speelfilm vanaf het begin meewerkt, er per afle vering 50.000 tot 75.000 gulden wordt betaald. De omroep zou zo'n produkt dan anderhalf jaar nadat de film in dc bioscoop is uitgebracht moeten kun nen gaan uitzenden. (Door een bepa ling van de Bioscoopbond is het nu ver boden om een speelfilm binnen veertig maanden na het uitbrengen in de bio scoop via de tv uit te zenden). Het verschil tussen het grote bioscoop scherm en het kleine tv-beeld kan bij een samenwerking in aanmerking wor den genomen: zo meent Baay. „Bij een speelfilm wordt veel met totaalbeelden gewerkt, terwijl op tv meer in close-up wordt gebracht. Tijdens het maken van de speelfilm kun je daar dan al rekening mee houden door bepaalde scènes twee keer op te nemen". De TROS-directeur zou het voor de toe komst ook wenselijk vinden om vanuit NEDERLAND-l OS 1025-11.25 Open School Tijd NOS-NOT 1130-12.00 Schooltelevisie NOS 1300 Nieuws voor doven en slechthorenden NOS-NOT 14.00-14.30 Schooltelevisie 18.00 Nieuws voor doven en slechthorenden 1830 Sesamstraat 18.45 Paspoort - voor Turken 18 55 Journaal KRO 18.59 Zing met ons mee in Ammerzoden 19.50 De Dionne Vijfling. tv-fllm NOS 21.37 Journaal 2155 Het dossier, documentaire serie 2300 Panoramiek 23.25 Journaal 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden NOS 1800 Nieuws voor doven en slechthorenden 1155 Journaal TROS 1859 De TROS Top 50 NOS 20.00 Journaal TROS 20.27 Dubbelspel, spelproormm 2130 Nederland '43, feuilleton 22.20 Aktua TV 23.10 Soap, tv-serie NOS 2340 Journaal 14.00 Schooltelevisie: Mllieustudie 14.30 Idem: Biologie 15.00 Idem Engels 15.30 Idem: Nederlands 17.00 Idem: Geïntegreerde wetenschappen 17.30 Idem: Geschiedenis 18.00 Mini mimic club. kinderserie 18.05 Agenda, nieuws uit de kinderwereld 18.35 Dick Turpin. jeugdfeuilleton 19.00 Lachertjes, komische film 19.05 Sporttribune 19.35 Mededelingen en Morgen 19.45 Nieuws 20.10 The Mallens. feuilleton 21.00 Panorama, actualiteitenrubriek 21.50 De verovering van het Westen, serie 23.20 Nieuws 23.35 Einde Tot 20.10 uur gelijk aan BRT 1 20.10 Première, nieuws uit de filmwereld 21.00 Zie je me graag9, televisiespel 22.05 Mount Everest zonder masker, documentaire 22.55 Einde TV BELGIE FRANS 14 00-15 00 Schooltelevisie. 17.15 Schooltelevisie. 17.50 Arpad le Tzigane, tv-serie. 18.15 Spel progr. 18.30 Inform prpgr. 19.00 Cultur. magaz. 19.15 Region, magaz. 19.30 Journ. 19.55 Inform, progr. 20.15 Le Franciscain de Bour- ges. speelfilm. Aansl.: Filmrubriek. Daama: Journ. FRANKRIJK RIJSEL TF 1 14.00 De 24 donderdagen. 18.00 TF quatre 18.34 Kinderprogr. 18.57 Dat gebeurt op een dag 19.20 Reg. nws. 19.44 De onbekenden. 20.00 Nws. 20.30 Opératlon Trafics (2). serie van Christian-Jaque 21.32 L'Evén- ement. act. 22.35-23.00 klassieke balletfragmenten. Zing met ons mee in... NED 1, 18.59 uur Het maandelijkse programma met Nederlandse liedjes komt dit keer uit kasteel Ammersoyen in Am merzoden. Zanger Louis Neefs pre senteert het programma en stelt de volgende uitvoerenden aan de kij kers voor: Conny Neefs. Gerard Cox. Joke Bruijs. Wim Koopman, Mizzl van der Lanz, Herman Schoonderwalt, Helen Shepherd, Ben Cramer. Conny Vink en het duo Perry en Dorien. De muzikale leiding is in handen van Tonny Eljk. De Dionne-vijfling NED 1. 19.50 uur Op 28 mei 1934 werd in het Canade se plaatsje Callander, niet ver van Ontario, een vijfling geboren. Dankzij de zorgen van de platte landsdokter Dafoe bleven de vijf meisjes allemaal in leven. Al spoe dig verloren de arme boerenouders de zeggenschap over de vijf kinde ren, die vervolgens onder staatstoezicht werden gesteld. In het ziekenhuis had men voor de kinderen een speciale glazen speel ruimte laten bouwen, waar de meis jes al op de leeftijd van zeven maan den werden 'tentoongesteld'. Bin nen enkele maanden kwamen meer dan dne miljoen toeristen de kinde ren daar bekijken. De meisjes wer den door deze enorme publiciteits- rage buitengewoon negatief beïn vloed. De aanvankelijk arme ou ders konden de vele miljoenen gul dens die de 'expositie' opleverde, niet verwerken. Toen de meisjes achttien jaar waren, verbraken zij hun banden met hun jeugd en trok ken naar Montreal. Twee van hen overleden daar op tragische wijze. De drie anderen schuwen elke vorm van openbaarheid. Deze do cumentaire van de Canadese tele- Wsle laat mede aan de hand van archiefmateriaal de levensloop van vijfling zien. De moord op Martin Luther King NED 1, 21.55 uur In 1978 stelde een speciale onder zoekscommissie van het Ameri kaanse congres vast. dat de moord op de negerleider dominee Martin Luther King in 1968 het gevolg was van een samenzwering. De com missie zag geen kans vast te stallen wie de samenzweerders waren, noch uit welke maatschappelijke of politieke stromingen zij voortkwa men. Intussen zat toen de man die was veroordeeld voor de moord. Ja mes Earl Ray, al tien jaar in de ge vangenis, maar zijn pogingen om een nieuw proces te krijgen, bleven vruchteloos. Ray erkent dat hy (on geweten) deel uitmaakte van een complot, maar hij ontkent dat hy het dodelijke schot heeft gelost. HIJ beweert dat hij ln de val is gelopen. Zo zou zyn advocaat hem hebben aangeraden te bekennen, omdat dat de enige manier zou zijn om de elektrische stoel te ontlopen. Later vemam Ray dat de doodstraf ln Te- nessee al twintig jaar niet meer be stond. In deze documentaire wordt met authentieke opnamen, getui genverklaringen. reconstructies en veel nieuw speurwerk de dramati sche moord pyniyke vraagtekens gezet. Nederland '43 NED 2, 21.30 uur 'Nederland '43' is gebaseerd op op de Nederlandse speelfilm 'Pastora le '43'Wim Verstappen maakte de ze film naar het gelijknamige boek van Simon Vestdyk. Verstappen hield by de opnamen voor de speel film al rekening met de mogeiyk- held de beelden later voor een tele visiespel te gebruiken. Hy maakte dan ook meer opnamen dan voor de film strikt noodzakeiyk was. De oorlogssituatie is concreet weergegeven in het -denkbeeldige- stadje Doom wijk en is toegespitst op het jaar 1943. In Doomwijk ple gen leden van het plaatsely k verzet een overval op het distributiekan toor. Drogist Poerstamper. een NSB-er herkent éèn van de overval lers. die zich genoodzaakt ziet on der te duiken. In de boerderij waar hy zich schuil houdt, verbergen zich nog meer onderduikers. Door verraad worden zy opgepakt Het verzet besluit wraak te nemen op Poerstamper. in de veronderstel ling dat hy voor het verraad verant- woordeiyk is De verovering van het westen BRT 1. 21.50 uur In de elfde aflevering van deze Amerikaanse serie biykt Henry Coe de vallei, waarin de Macahans zich hebben gevestigd, als zyn ei gendom te beschouwen- Hy pro beert de familie met alle mogelyke middelen te verdrijven Voor dit doel huurt hij zelfs de diensten van de revolverheld Frank Grayson. Wanneer deze in de vallei aankomt, ziet hy hoe een gezin door Coe's hel pers worden geterroriseerd. Hy be geleidt Laura Macahan, die bij de familie op bezoek was, naar de ranch van de Macahans. Josh her kent hem als de huurmoordenaar die eertyds was aangeworven om Luke te doden. Maar omdat hy wil weten wat Grayson in zyn schild voert, zwijgt hijMolly nodigt Gray son uit voor het eten en Laura is zeer vereerd met het bezoek van de knappe vreemdeling Grayson deelt Coe mee dat hy niet zo geluk kig is met zyn opdracht hy eist dat de Macahans buiten schot blijven Een duel lijkt onvermydefijk. Tros-directeur Cees Baay de omroep ideeén voor speelfilm aan te dragen, die dan gerealiseerd zouden kunnen worden en later (na vertoning in de bioscoop) op de tv te zien zyn Wordt de invloed van de tv lals medium terughoudender dan de filmdan niet te groot? De TROS kocht Turks Fruit, maar zag van uitzending af in verband met enkele gewaagde scènes. Jk denk dat er een invloed zal zyn. in derdaad En de omroep is ook wat be houdender. Maar dat üjkt me terecht, want een tv-programma komt onge vraagd in de huiskamer. Dan moet je met bepaalde normen rekening hou den. Ik zie alleen niet dat je bij een sa menwerking het behoudende karakter van de tv op het filmbedrijf zal over brengen. Als de invloed van de tv te groot wordt, zal een samenwerking af knappen Nou. dan begin je weer met iets anders". Is het niet vreemd dat in uw opzet geld van het Produktiefonds 'als medefinan cier) ten goede komt aan een omroep die aan een bepaald project meewerkt ..Dat is natuurlyk onzin. Geld van het Produktiefonds Is overheidsgeld. Als wy een uitkoop van gesubsidieerd to neel brengen, zit daar ook overheids geld in, bij een opname van het Con certgebouworkest eveneens. In by na het hele culturele leven zit geld van de overheid en als we het dan over films gaan hebben, dan roept iedereen op eens dat wij profijt trekken van over heidsgelden". Produktiefonds Voor een goede samenwerking tossen tv en film moet volgens Baay eerst de handel en wandel van het Produktie fonds (dat met meer dan vier miljoen gulden per jaar door CRM wordt ge steund) bekeken worden, aangezien dit fonds slechts mede financiert bij een hoofdfilm die voor de bioscoop be stemd is. Het ondoorzichtige karakter van het Produktiefonds (men legt geen verantwoording aan de gemeenschap af ten aanzien van het gevoerde beleid, ondanks de overheidsgelden die men uitgeeft) wordt ook in het „Plan-film centrum" bekritiseerd. Cees Baay daarover:.Neem nou Anton Koolhaas. Een bekwame man, daar niet van, maar als voorzitter van het Produktiefonds beoordeelt hy zyn el- gen scripts en die worden dus altijd goedgekeurd. Dat is toch wel een merk waardige constructie En die man die wil niet dat wij Nederlandse speelfilms mede financieren omdat er dan te veel concurrentie zou komen van de tv. Dat is toch waanzin. Daar moet eerst wat aan gebeuren". Dat de TROS ernst maakt met de Ne derlandse speelfilm blijkt uit het feit dat men de rechten van een aantal pro- dukties (Mysteries, Het Debuut, Dag Dokter, Een Stille Liefde, Een Vrouw als Eva en Mijn Vriend Jespers) heeft verworven. In de toekomst wil men ook in nog te realiseren projecten par ticiperen. Zegt Baay: „Al pratend moe ten we toch tot een samenwerking kun nen komen. Dat komt zowel de Neder landse filmindustrie ten goede als de Nederlandse televisie. En dat is toch geen slechte zaak?". De STER-reclamespot, waarin de yoghurtdrank Yogho-Yogho als „puur gezond" wordt aangemerkt, mag niet meer worden uitgezonden. De Reclame raad heeft dit verbod opgelegd, omdat volgens voedingsdeskundigen nergens blijkt dat yoghurt de gezondheid bevor dert. De Reclameraad is van oordeel dat een reclameboodschap slechts een .ge zondheidsclaim" mag bevatten als het aangeprezen produkt specifieke ge zondheidsbevorderende eigenschap pen bezit, die in de voedingsleer erkend ivorden. Bedoeld produkt bezit deze ei genschappen niet. Daardoor is de tele visiespot in strijd met de waarheid. Wereldomroep in stelling tegen programma's Russen DEN HAAG - De VVD wil dat dt Wereldomroep Nederland pro gramma's kan gaan verspreiden voor buitenlanders die in Neder land vertoeven. Daarmee kan Ne derland een slag vóór zijn op de Sowjet-Unie. Dat land heeft vorige maand een satelliet gelanceerd, die gebruikt kan worden om ook in Nederland programma's uit te zen den. „Voor twintigduizend gulden kun je een schotelantenne in je tuin zetr ten waarmee je satellieten kunt ontvangen. Dat is een tameiyk eli tair bedrag, maar het behoort tot de mogelijkheden. Die toekomsti ge ontwikkeling moet je vr zyn en Nederland moet dan ook zelf zor gen voor een goede en objectieve informatiebron voor buitenlan ders. De Wereldomroep voldoet daaraan", aldus kamerlid Jan Dirk Blaauw van de WD Met zyn colle ga Wim Keja heeft hy deze zaak voorgelegd aan minister Garde niers van CRM. De WD'ers willen van de minister weten of de Wereldomroep via het kabelnetwerk in Nederland infor matie kan gaan aanbieden aan ho tels. campings, toeristencentra, organisaties voor buitenlanders, steden met veel toeristen en derge lijke. AMSTERDAM - Frank Zappa toonde woensdagmiddag zijn nieuwe film 'Baby Snakes' aan de pers in het Amsterdamse Movies-theater. Zappa, die de film zelf geproduceerd en gefinancierd, reist op het ogenblik met de filmrol onder zijn arm door Europa om een geschikte distributiemaatschappij te vinden. Zodra dat rond is, zal de film te zien zijn in die Nederlandse bioscopen, waar een goede geluidsinstallatie voorhanden is. De filmmuziek is voornamelyk afkom stig van de elpees 'In New York' en 'Sheik Yerbouti'. De filmbeelden zynje beschouwen als een toelichting op Zap pa's ingewikkelde muziek, beeld en ge luid spelen daarom een even belangrij ke rol in Baby Snakes. De film geeft een beeld van Zappa's werk voor en achter de schermen. De opnamen zijn gemaakt tijdens diverse concerten in New York, in de kleedka mer, de opnamestudio en ook in de stu dio van beeldend kunstenaar Bruce Rickford. In de eerste anderhalf uur van de film overheerst het werk van Rickford. die met behulp van steeds veranderende geboetseerde voorstellingen en een fo tocamera. animatiefilms maakt. Dit voegt een zeer buitenissig visueel ele ment aan de muziek toe. De eveneens niet zo eenvoudige muziek van Zappa tydens concert en vooral zijn omgang met het publiek vullen de tweede helft van de film. „Het is een film. speciaal voor mensen die zich al in myn werk interesseerden", zo zei Zap pa. Verder gaf hij te kennen dat het hem niet kan schelen of het een commerciële flop wordt. Extra schaatsen op tv HILVERSUM - De NOS zal in het ko mende weekeinde via radio en televi sie een aantal extra reportages verzor gen van de Europese schaatskam pioenschappen voor heren, die in het Noorse Trondheim worden gehouden. Op de radio komen zaterdag door Hein- ze Bakker verzorgde flitsen in de pro gramma's van de TROS en de NCRV en zondag in die van de AVRO en de NOS- rubriek 'Langs de fijn'. De televisie heeft zaterdag extra uitzen dingen op Nederland 1 van 15.00 tot 15.30 uur en van 17.45 tot 18 30uur Zon dag is er een extra uitzending op Neder land 1 van 15.00 tot 116.00 uur, waarna beschouwingen volgen in de normale programma's van 'Studio Splrl HILVERSUM - De 37-jarige omroep- journalist Cees Gravendaal gaat voor de NOS werken. Hij is woensdag met zijn nieuwe werkgever overeengeko men dat hij per 1 mei van dit jaar of mogelijk iets eerder (dat hang af van de bereidwilligheid van de NCRV) bij de NOS in dienst Ireeedt. Gravendaal. die de afgelopen jaren als verslaggever heeft gewerkt voor de NCRV-radionibriek 'Hier en Nu', wordt by de NOS-radio parlementair verslag gever en redacteur van de rubriek 'Den Haag Vandaag' ln het radioprogramma 'Met het oog op morgen'. Hy volgt Henk Enkelaar op. die zich gaat concentreren op de politieke vrijdagse NOS-radioru- briek 'Van de redactie' voorlopig geen acties van televisietechnici HILVERSUM - Het ziet er voorlopig niet naar uit dat de televisieteehnici van de NOS op korte termijn tot actie zullen overgaan. Woensdag namelijk zijn diverse afspraken voor gesprek ken gemaakt, eerst tussen de technici en de chef van de betrokken hoofdafde ling, terwijl volgende week maandag de raad van beheer van de NOS met de omroepbonden over de problemen gaat praten. Drs. Cees Spaan, personeelscommlssia- ris van de NOS, zei woensdag over deze zaak, dat de raad van beheer als eerste prioriteit by eventuele wijzigingen van de begroting voor 1980 uitbreiding van het personeelsbestand zal bepeliten Daarbij denkt men bijvoorbeeld aan besteding van de post onvoorzien. Hy zei echter sterk te betwijfelen dat dan voldaan zou kunnen worden aan de eis van de technici voor uitbreiding met ongeveer 45 man Hoe groot de uitbrei ding wel zou kunnen worden vertelde hy niet. Alleen dat de directie van het facilitair bedrijf daarover cy fers in voor bereiding heeft. Volgens drs. Spaan erkent de raad van beheer van de NOS volledig de proble men. die nu naar buiten zyn gekomen. Ze zyn volgens hem onder meer ont staan doordat een aantal jaren geleden cao's zijn afgesloten en goedgekeurd ondanks een soort van personeelsstof „De minister heeft toen wel de overeen komsten goedgekeurd, maar heeft er nooit de consequenties uit willen trek ken", aldus drs. Spaan. NOS-voorzitter Erik Jurgens voegde hieraan toe: „Nu is gebleken, dat we steeds meer capaciteit hebben geleverd dan eigeniyk volgens de cao mogelijk is. We zijn ln feite te liefdadig geweest." 9 Inde NOS-televisierubriek 'Panora miek Europa' komt donderdag 17 ja nuari een gesprek met de russische dis sident Alexander Ginzburg. die in Straatsburg is om een handelsboycot tegen de Sowjet-Unie te bepleiten Ne derland I 23.00 uuri. Literama - NCRV. Donderdag avond 21.40 uur via Hilversum 1In deze kroniek over boeken, schry- vers en toneel het luisterspel Roos. geschreven door Andre Kuyten. Vader en zoon zyn door de tyd en omstandigheden van elkaar ver vreemd. Het gaat de zoon niet voor de wind en hy zou best wat advies van zijn vader kunnen gebruiken, maar deze heeft er ook niet zoveel van terecht gebracht. Sesjun - TROS. Donderdagavond 22 02 uur via Hilversum 3. Het Woody Shaw Kwintet staat cen traal m deze uitzending Eigenlijk zou dit kwintet beter Woody Shaw- Carter Jefferson Kwintet kunnen heten, aangezien kornettist Shaw en tenorsaxofonist Jefferson al ruim twee jaar compagnons zijn- Voorts spelen pianist Lerry Willis (zat lange tyd by Blood Sweat and Tears), bassist Stafford James en de slagwerker Victor Lewis in het kwintet Week in._ week uit - TROS. Vrij dagochtend 11.20 uur vla Hllversu- m 2. In deze aflevering van dit vrou wenprogramma praat Lauw Bleek- er met een gescheiden vrouw die een kind van acht jaar heeft. On langs kreeg ze een nieuwe vriend. Bekeken wordt hoe het kind deze nieuwe relatie van de moeder er vaart. Voorts een interview met mi nister Pais van onderwijs over vrouwenarbeid. Er wordt ingegaan op de beslissing van de Amster damse gemeenteraad om een om budsman in de hoofdstad aan te stellen. Tevens aandacht voor de emancipatienota die door dezelfde gemeenteraad werd besproken. Meer over minder - NOS. Vrijdag middag 13.11 uur via Hilversum 2 Veel aandacht wordt besteed aan de „halfweghuizen" Woningen waar mensen uit inrichtingen weer op weg geholpen worden tot ze een eigen huis en werk hebben. Voorts wordt ingegaan op de felle kritiek die lichamely k gehandicapten heb ben op hulp bij seksualiteit. Ze zien de vele problemen die er omtrent dit onderwerp zyn. niet zitten Ten slotte een reportage uit Rotter dam. waar een aantal illegale gast arbeiders in De Duif een hongersta king wil beginnen. HILVERSUM-1 DONDERDAG 12.03 (S) Het nuttigen van etenswaren is toegestaan. 12 40 <S) Middagpauze- dienst 13.03 Hier en nu. 13.02 (S' N'CRV- Globaal. 17 02 iS) Rozegeur en prikkel- draad. NCRV 18 11 (S) Hier en nu 18 30 In beweging 18 45 iSl Leger des Heils- kwartier. 19.02 (S) De wereld zingt Gods lof. 19.55 Op de man af. 20 03 (S) 't Is Ted-tyd. 21.02 (S) Orgelconcert 21.40 (S) Literama-donderdag. 22.02 (S) Bij de tyd. NOS: 23.02 (S) Met het oog op mro- gen. VRIJDAG KRO 7 03 Echo. 7.13 (Si Even na zeven. 9 03 (S) Lichte muziek. „Als ik het geld ervoor had. dan zou ik nu best een film voor een wat groter publiek willen maken, bijvoorbeeld op basis van mijn laatste elpees: 'Joe's Garage' 1.2 en 3. Voorlopig zit dat er echter niet in, want zodra ik terug in de studio ben, wil ik mijn nieuwe plaat afmaken", aldus Zappa. Overigens wil hy met zijn traditionele wintertournees stoppen, de eerstvol gende Europese concerten van Zappa zyn waarschynlyk in de komende zo mer op enkele grote popfestivals te ver wachten. HILVERSUM-2 MO 402 m. 746 KHz FM (na 17 00 uur, 99 8 MHz. kanaal 43 DONDERDAG 12.26 OVERHEIDSVOORL Uitz. voor de landbouw 12.26 Meded. voor land en tuinbouw. 12 30 Nws 12 36 Radio- journ. 12.50 AVRO-tema. 13.00 Nws. 13 11 Europa. 13.30 Yoga voor ieder een... 13.37 Per Saldo. 13.55 Beursplein 5. 14 00 'n Middagje AVRO 16.30 De Slag bij Nieuwpoort-hoorzitting 17 24 Meded. 17.30 Nws 17 36 Radlojoum. 17.55 Richting. IKON: 18.05 Kleur. AVRO: 18.35 OVERHErDSVOORL ministerie van financien. P P 18 50 Uitz. van de WD. 19.00 Zo hoor je nog eens wat 19.20 In de kaart gespeld 21.00 <S) Klass. orkestmuz. 22.30 Nws 22.40 (S) Klass pianomuz. 23.151S1 Jazz Spectrum. 23 50 Radiojourn 23 55 Nws. VRIJDAG VPRO: 7.00 Nws 7 10Ochtendgym. 7.20 VPRO-express (7.30Nws 8 00Nws.830 Nws.i 9 00 Gym voor de vrouw. 9.10 Wa terstanden. 9.15 Expres-VPRO NCRV 10.30 Onder schooltijd. NOS: 1045 Werkbank. 10 55 Progr.overz. AVRO 1100 De Nederlandse schoolradio. TROS 11.20 Week in - week uit. HILVERSUM-3 MG 445 m. 674 kHz FM 95 0 MHz. kanaal 27 DONDERDAG 12.03 <S) De Nederlandstalige top tien. 13.03 (S) 50 Pop of een envelop 15 03 iS) TROS top-50 NOS" 18.03 (S) De Avond- spits met de Nationale Hitparade. TROS: 19.02 (S> Poster. 20 05 (S) Soul Show. 22.02 (S) Sesjun. 23.02-24 00 (S) Lp-werk. VRIJDAG EO (S) Ronduit op drie. 8.03 (Si EO- Metterdaad-Memo 8.05 (S) Tijdsein 9.03 (Si De muzikale fruitmand 10 03 (S) Te elfder ure. NCRV 11 03 (S) Pop non stop. HILVERSUM-4 DONDERDAG 12.00 Nws. 12 02 <S) Lunchconcert 13.05 Het zout in de pap 13.30 VARA-klas- siek. 14 00 Nws 14.02 (S) VARA-Klas- siek 14 55-17.00 (S) Middagconcert. VRIJDAG NOS 7 00 Nws. 7 02 (Sl Vroeg Klassiek. 9 00 Nws. 9.02 (Si Muziek uit de Midde leeuwen en Renaissance 9.30 iSl Vrij dagmorgenconcert. VOO: 11 00 (S> Mu ziek voor miljoenen EVEN PUZZELEN Horizontaal: 1 deel v e. plan'. 5 onbe groeid: 6 groot stuk hout; 9 uitroep; 10 hoofddeksel; 12 maandstand. 14 slede. 15 vogeL 16 blaasinstrument. 17 voor middag; 19 familielid; 20 bokstenn, 21 meisjesnaam, 22 boom, 23 bloem. 26 watervlakte; 28 garenklos Verticaal: 1 barium. 2 laatstleden. 3 ge- tyde_, 4 moeder; 5 vismand: 7 bouwma teriaal; 8 blikken doos. 9 houten keet. 10 deel v h. lichaam: 11 bies: 13 reismandje. 18 zwart paard. 19 pluim, 24 riv in Sibene: 25 soort onderwijs iafk.1. 26 pers voornaamwoord: 27 voegwoord. Uitslag vorige puzzel:

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 23