Bouwplannen voor recreatiecentrum 't Hof Domburg krijgen vaste vorm 49.95 £9.95 dQ QR DONDERDAG 17 JANUARI 1980 PZC/streek MET RUIMTE VOOR 60 APPARTEMENTEN BUNGALOWS, ZWEMBAD, CAFE—RESTA URANT EN KINDERBOERDERIJ CONCEPTPLAN IN OPDRACHT VAN BEN W DOMBURG DOMBURG - Dc plannen om van 't Hof Domburg een veelzijdig recreatiecen- Irum (e maken beginnen, vele jaren na dat de boerderij en de grond eromheen dan de gemeente werden aangekocht, vastere vorm te krijgen. Het inge nieursbureau 'Oranjewoud' bv te Hee renveen heeft, daartoe in opdracht van het college van b en w van Domburg, een concept-plan opgesteld. Een zeer voorlopig plan, waarin nog heel wat wijzigingen kunnen worden aange bracht door bijvoorbeeld de gemeente raad. Een groot deel van het circa ze ven hectare grote terrein heeft het in genieursbureau ingeruimd voor zo'n zestig appartementen en een even- groot aantal (schakel)bungalows. Daarnaast staat er, in de buurt van het huidige hof aan de oostgrens van het terrein, een overdekt zwembad gepro jecteerd. Daaraan gekoppeld is een ca- fe-restaurant. De bestaande boerderij is volgens 'Oranjewoud' zeer geschikt voor kinderboerderij en speelterrein. Het weiland aan de noordzijde, bij de Schelpweg zou definitief ingericht kunnen worden als parkeerterrein. Over wat dit - groots opgezette - project gaat kosten is nog weinig mee te delen. Een en ander is sterk afhankelijk van de bebouwing en de exploitatieopzet Wel is het de bedoeling dat uit de opbrengst van verkoop van bungalows en appar tementen (het verblijfsrecreatieve deel) een gedeelte van de aanleg en bouw van de dagrecreatieve voorzieningen (bij voorbeeld zwembad en kinderboerde- rijl worden gefinancierd. Een van de uitgangspunten voor het concept-rapport van het bureau 'Oran jewoud' is de renovatie-nota 'Domburg anno...', die uitkwam in 1975. Daaruit bleek dat de kem Domburg in de aller eerste plaats behoefte heeft aan een handhaving en waar mogelijk verster king van het waardevolle landschap. Voor de recreatie zou dit inhouden dat debestaande voorzieningen ten behoe ve van de verblijfsrecreatie kwalitatief worden verbeterd maar tevens dat de groei ervan wordt afgeremd. ..Als uit vloeisel van deze doelstelling", zo valt in het rapport van 'Oranjewoud' te le zen. .heeft men gemeend dat Domburg behoefte heeft aan slechtweeraccom- modatie Deze kan bestaan uit een overdekt zwembad met eventuele aan vullende voorzieningen als solarium en sauna. Naast dit zwembad is er de vraag naar aanvullende dagrecreatieve voor zieningen in de vorm van een kinder boerderij, cafe-restaurant en speelwei de", Wat betreft de afbouw van de ver blijfsrecreatie wordt gesteld, dat dit moet gebeuren door middel van de bouw van bungalows en appartemen ten op hét terrein van 't Hof Domburg. Bij voorkeur zouden deze verhuurd moeten worden zodat ze zo optimaal mogelijk worden bezet In combinatie met een gdede slechtweeraccommoda- tie zou dit het recreatieseizoen aanmer kelijk verlengen. Indeling De recreatiewoningen kunnen, zoals reeds gesteld, in twee groepen worden ingedeeld: woningen voor dc verhuur (appartementen en bungalows) en wo ningen voor de verkoop (alleen bunga lows). 'Oranjewoud' meent dat de huurwoningen het best gesitueerd kunnen worden aan de zuidwestzijde vereniging Middel Wijk' burg houdt een bingo-dansant MIDDELBURG - De wijkvereniging Dauwendaele te Middelburg houdt za terdagavond voor de eerste maal in het nieuwe jaar een bingo-dansant. Voor het bingospel zijn diverse prijzen aan gekocht. De dansmuziek wordt ver zorgd door "The Riverside Combo'. Het bingo-dansant, dat in het Ontmoe tingscentrum Dauwendaele wordt ge houden. begint om 20.00 uur Plattelandsvrouwen Koudekerke bijeen KOUDEKERKE - De'afdeling Koude kerke van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hield een bijeen komst in hotel 'Walcheren'. De heer J. Moens. voorlichtingsambtenaar van de rijkspolitie in het district Middelburg, hield een lezing met film over het onder werp 'De politie in de samenleving'. Na he pauze werd van de mogelijkheid om wagen te stellen druk gebruik ge maakt. De volgende bijeenkomst is 18 februari. van het terrein. Het beheer ervan zou kunnen gebeuren in samenhang met het reeds bestaande kampeerterrein. De koopwoningen zouden hel beste langs de Babelweg kunnen worden ge bouwd. Het lijkt het ingenieursbureau zeer aantrekkelijk dat de bungalows en appartementen zodanig worden neergezet, dat er een patroon van hof jes wordt verkregen. ..Door verschillen in grootte, plaats en inrichting kunnen de hoven een eigen identiteit en karakter krijgen, waar door de herkenbaarheid van de ver schillende bebouwingsgroepen wordt vergroot", zo stelt Oranjewoud' zich voor In het plan heeft het bureau zes groepen met ieder vier tot zes hoven opgenomen met een kavelgrootte van gemiddeld 300 m2. In totaal zijn er 63 bungalows geprojecteerd: een alterna tieve verkaveling is wat kleinschaliger en biedt plaats aan 73 bungalows. De appartementen zouden, zo stelt het Heerenveense bureau voor. op het hoogste deel van het terrein kunnen worden gebouwd waardoor het hoogte verschil geaccentueerd wordt Het aan tal bedraagt zestig, die allen uit twee verdiepingen bestaan. De verblijfsac- commodaties kunnen bereikbaar wor den gemaakt door twee ontsluitingswe gen. Eén daarvan, die aan de noord westelijke zijde, zal nieuw moeten wor den aangelegd De Babelweg kan wor den gehandhaafd en kan een (beperkte) functie als ontsluitingsweg gaan ver vullen. Als alternatief voor een door Sportfond sen Nederland nv opgesteld rapport met betrekking tot een overdekte zwemaccommodatie. heeft 'Oranje woud' een ander plan opgesteld. Daar bij is uitgegaan van een zwem badge- bouw ter grootte van dertig bij vijftig meter. Daarin kunnen twee bassins worden ondergebracht, één van 12.50 bij 25.00 meter en een diepte van 1 10 tot 2.00 meter en een instructiebad met de afmetingen 8 00 bij 12.50 meter. De diepte van het laatste bassin is 0.40 tot 1.10 meter. De totale kosten voor een dergelijk zwembad komen, volgens be rekeningen van 'Oranjewoud' op bijna drie miljoen gulden. Een deel van dit bedrag zou kunnen worden geput uit de opbrengsten van verkoop van bunga lows en appartementen. De voorgevel van het zwembad is zodanig geprojec teerd dat het grenst aan het parkeerter rein. Anderzijds maakt het zwembad deel uit van de ruimte, behorende bij alle dagrecreatieve voorzieningen. Het restaurant en het zwembad zijn daarbij aan elkaar gekoppeld terwijl de situe ring van de bebouwing van het zwem bad, het restaurant en de kinderboerde rij een duidelijke samenhang vertoont. Het parkeerterrein is gesitueerd langs de Schelpweg en zou. volgens de opstel lers van het conceptplan, plaats moe ten kunnen bieden aan tweehonderd tot tweehonderdvijftig parkeerplaat sen. Over het parkeerterrein loopt een voetgangersverbinding vanaf het zwembad naar de duinen Verder zijn over het gehele terrein voetpaden opge nomen. Het 'groen' van het totale ter rein van 't Hof Domburg tenslotte ken merkt zich volgens 'Oranjewoud' door 'verschillen in functies en openheid'. Het ter-rein wordt door reeds bestaan de meidoornhagen en bosplantsoen duidelijk afgebakend. Rondom het dagrecreatieve gedeelte zorgt de dok deels bestaande hoge beplanting voor een duidelijke beslotenheid met, een kleinschalig karakter Exploitatie Ook op het beheer en exploitatie van het gehele terrein gaat het ingenieurs bureau 'Oranjewoud' in haar rapport in. Daarbij worden diverse vormen ge noemd waarbij de exploitatie van dc gemeenschappelijke voorzieningen en infrastructurele werken als 'kernpunt' wordt beschouwd. „Hiervoor is een overlegorgaan nodig, waarin eventu eel de gemeente kan zijn vertegen woordigd. Gemeentelijke exploitatie lasten kunnen afhankelijk van hun aard aan het samenwerkingsverband of aan de individuele bewoners wor den doorberekend", zo valt in het rap port te lezen. Wat betreft de financie ring beveelt 'Oranjewoud' de gemeen te samenwerking met een institutione le belegger aan. De kosten voor inrich ting van het gehele volgens het 'eigen' indelingsplan raamt 'Oranjewoud' op 3.624.875 gulden. Afhankelijk van het aantal te bouwen bungalows en appar tementen zou de verkoop van grond daarvoor zo'n vier tot 5.5 miljoen gul den op kunnen brengen. De gemeente houdt dan zo'n half tot anderhalf mil joen gulden over om te investeren in de dagrecreatieve voorzieningen. Het rapport zal op gemeentelijk niveau pas in februari voor het eerst aan de orde komen in de commissies financien en ruimtelijke ordening. Het plan dat hier gepresenteerd is. kan beschouwd worden als 'basis' voor een definitieve Amsterdam: Ferd Bolstraat 71-81 en 101. Jan Evertsenstraat 34/101. Kinkerstraat 236.v.Swindenstraat 23. Amersfoort: Utrechtsestraat 19. Apeldoorn: Hoofdstraat 128. Bergen op Zoom: Wouwsestraat 46. Breda: Ginnekenstraat 29. Den Bosch: Hinthammerstraat 24. Hilversum: Kerkstraat 104. Leiden: Lange Mare 112. Middelburg, Lange Delfts. Zaandam: Gedempte Gracht 20, Zwolle: Grote Markt 7. versie Hoe die eruit gaat zien zal voor een belangrijk deel afhangen van de mening van de gemeenteraad. Het col lege van burgemeester en wethouders wilde nog geen commentaar leveren op het plan van 'Oranjewoud', „Eerst wil len we de mening van onze adviseurs eroverhebben. Wel wil ik stellen dat hier niet alleen voorzieningen komen voorzieningen komen voorde kapitaal krachtigen maar dat ook door middel van verhuur 'Jan Modaal' er aan zijn trekken kan komen Bovendien is het de bedoeling dat ook de inwoners van Domburg zelf aan hun trekken moeten komen In ieder geval zijn we unaniem van mening, en ik denk dat ik daarbij ook namens de gehele raad spreek, dat er iets moet gebeuren ten behoeve van de badplaats Domburg on dat daarmee niet te lang gewacht mag worden", al dus burgemeester P. A D H Diepen horst in een eerste reactie op het rap- VLISSINGEN - Drukte op het ijs van een watergang in de Vlissingse wijk Paau- port. joenburg. Tripper corduroy, fpx, gps smal en breed rib van 79.95 sS'WOÖ'W1 voor 49,95 Laatste mode Pepita ruitje wijd van boven, smal van onder van 98voor 39.95 Prachtige Brainwash hemdei van 59,95 voor 29,95 Men's Club flanel ruiten hemd W| van 34.95 voor 19,95 Lois smalrib, uitlopende pijp. van 72,95 voor 49,95 enwfldepijp van 75,-voor 49,95 Flanel ruiten hemd, S3 van 19,95 voor 10.- Lee Cooper 15;^^ smal en mid-rib,a%%d alle kleuren van 79,95 nu v.a. 39.95 Le crab, smalle rib, smalle pjjp t

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 21