Sensatie: zowel Timman als Kortsjnoi verloor Turnhout voor rechter Thurau IOC herhaalt: het is Moskou of niets. Basta Gewestelijk kampioenschap biljarten in Ovezande Voorwaartsbestuur schorst Leen Jobse 10 om 'beginselactie' Eerste officiële partij tussen Jansen enCardon PZC/ sport Carter wacht tot medio februari Oefenvoetbal BREUK FIM EN motorracetop Duitse spits voor MAC STRIJD OM SUPERCUP CAMBUUR TOCH PERIODETITEL EBBC VERLOOR IN FINALEGROEP DONDERDAG 17 JANUARI 1980 17 TOK AAN ZEE - Sensationeler kon het woensdag in toernooizaal De Moriaan in Wijk aan Zee niet. Jan Timman en Viktor Kortsjnoi, voor het 42e Hoogovensschaaktoernooi bestempeld als torenhoge favorieten, verloren beiden. Timman leed met zwart een nederlaag tegen de Amerikaan Walter Browne, Kortsjnoi moest eveneens met zwart capituleren tegen de Amerikaanse jeugdwe reldkampioen Yasser Seirawan, die daardoor met twee punten alleen op kop kwam. De maand vakantie, die Timman In Su- nname heeft genoten, heeft vooralsnog niet schaakverfrissend gewerkt.Wel won Timman tegen Browne de kwali teit, doch dit materiële voordeel bleek maar schljnrijkdom. Wit veroverde en kele pionnen ter compensatie en be schikte over een ijzersterk loperpaar. daleen sterke vrijpion winnend kon on dersteunen. Elegant greep Browne de winst op de veertigste zet. Het verloop van de partij Seirawan- Kortsjnoi was opmerkelijk. In een vrij oude openingsvariant, met scherp ka rakter, gaf de jonge Amerikaan snel de rochadeop, ten einde een koningsaan- val te kunnen inleiden. Dit bleek enor me perspectieven op te leveren. Kortsjnoi wist daar niets tegenover te stellen en moest nog in deeerste zitting opgeven. Door deze resultaten Is de partij van zaterdag voor de vierde ronde tussen Timman en Seirawan plotseling erg be langrijk geworden. Kortsjnoi en Tim man staan voorlopig in de achterhoede met slechts een half punt uit twee par tijen. Behalve Browne en Seirawan kwam in de middaguren ook de Joegoslaviér Ko- vacevic tot winst Hij versloeg met wit de Amerikaanse grootmeester Robert Byrne, die eerder op de dag zijn afgebro ken partij uit de eerste ronde tegen de Amerikaan Alburt in een overwinning had omgezet Kovacevic en Browne de len nu de tweede plaats met een half punt achterstand op Seirawan. Hans Ree speelde remise tegen de IJslander Sigurjonsson De uitslagen voor dc tweede ronde: Van der Wiel (Ned >-Alburt (V S10-1Kovace vic (JslhByme (VS.) 1-0; Slgurionsson tlJslh Ree (Nedi remise. Ligterink (Ned>-Böhm WASHINGTON - Als de Sowjet-Unie haar troepenmacht niet voor half fe bruari uit Afghanistan terugtrekt, wil president Carter dat de Verenigde Sta ten de olympische spelen deze zomer in Moskou boycotten. Dit heeft woordvoerder Jody Powell van het witte huis woensdag verklaard tegenover journalisten. Dep.r-man van de Amerikaanse presi dent noemde het overigens 'wat voor barig' dat in de Amerikaanse pers al gesproken wordt over de noodzaak dat de autoriteiten 'tegenspelen' elders moeten financieren. Tot nu toe is er nog geen beslissing genomen over het hou den van een 'alternatieve' olympiade, zei Powell. TERNEUZEN - Om nog enigszins het wedstrijdritme te kunnen vasthouden weken de eerste elftallen van de voet balverenigingen Terneuzen en Sluis kildeze week uit naar België. Ertvelde-TERNEUZEN 3-1 Ertvelde was de meerdere van Terneu zen en won verdiend met 3-1Tot aan de mst kon Terneuzen de tegenstander nog bijbenen, maar in de tweede helft sloeg Ertvelde na het doelpunt van Krank Bogaert (die een strafschop be nutte! hard toe. K1ELDRECHT-SLUISKIL 3-2 Evenals Temeuzen leed ook Sluiskil wnnederlaag: 3-2. Kieldrecht was over betalgemeen in de meerderheid en leid de al bij de rust met 2-1. Voor Sluiskil scoorde Eddy van der Hooft voor rust tegen Kort na de hervatting vergrootte Kieldrecht de voorsprong tot 3-1. Meer don een treffer van Peter Zwart, een kwartier voor tijd, kon Sluiskil daar niet tegenover stellen GENEVE - DE breuk tussen de inter nationale motorsportfederatie (FIM) fn rebellerende toprijders, verzameld onder de naam World Series, lijkt defi nitief. Een verzoeningspoging, woens dagavond in hel FIM-hoofdk wartier in Geneve, liep op niets uit. Na twee uur «aken beide partijen het gesprek af. Ge hieruit voortvloeiende consequen- ueis, dat de toprijders dit seizoen alle PdJid-prix-evenementen van de FIM "Wen boycotten. Ken veertigtal toprijders, onder wie wnny Roberts. Barry Sheene en de Ne derlanders Boet van Duimen en Jack Middelburg <wil Hartog trok zich na overleg met zijn sponsor terug uit deze exclusieve groep i. vormde aan het ein devan het vorig seizoen de world series «I onvrede over de lage startgelden en det gebrek aan medezeggenschap ïnza- 'erlelgheidsaspecten. VLISSINGEN - De beide koplopers in de strijd om de Zeeuese persoonlijke schaaktitel komen in de volgende ron de, die in Zierikzee wordt gehouden ggen elkaar uit Kees Nieuwclink uit Sas van Gent zal het dan met wit moe ten opnemen tegen de verrassend sterk spelende Peter Monté uit Middelburg. Monté, die nu een jaar lid van Middel burg is en als leraar geschiedenis ver bonden is aan dc stedelijke scholenge meenschap, heeft echter als hoofdklas sespeler in Den Haag voldoende erva ring opgedaan om hier in Zeeland tot de top door te dringen. Monté speelde voor hij naar Middel burg kwam ook nog in Paul Keres uit Utrecht een eerste klasser in de lande lijke schaakcompetitie. Ook de party tussen Helmut Cardon en zijn clubge noot uit Sas van Gent, Cor Jansen, be loofd spannend te worden. Het zal de eerste ofïiciéle partij tussen deze twee Zeeuwse topschakers worden. In de promotieklas komt koploper Martin Krijger uit Zierikzee uit tegen Ad van der Weel uit Middelburg en de grote kanshebber van de eerste klas Freddy Kayser uit Vlissingen ontmoet de jeugdspeuler Leo Hovestadt van Ter neuzen. De volledige indeling van de zesde ronde: HOOFDKLAS K. Nieu- welink - P. Monté; C. Jansen - H. Car don. J. Seeleman - H. de Ridder, J. van de Vreede - J. Tholenaar. J. de Lange - B. Hendrikse. W. van Wijnen - M. Wise, M. Westerweele-C.de Wolf. R de Smit- H. Groffen. J. de Wolf - S. Sanders, A. Kögeler - C. Provoost, T. Riemens - J. van Nispen, P. Rotte - R. van Oorschot. PROMOTltiKLAS. M- Knjger- A van der Weel, C. Overweel - J. Louws, A. Jonkheer - H. Cuiper, M. van der Zalm - H. Lankreijer, J. Destombes - F. Snij ders, J Zwarts - M de Bock, D. Blom - R. Muller. M. Martefjn - R. den Hollan der, M. van Eekhout - E. Palada. J. de Korte - J. Jobse, H. van de Graaf - H. Keijmel. EERTE KLAS L. Hovestadt - F. Kayser, W. Verdonk - V. Droogers, J. Hoogesteger- A. Mast. M. Zolnet-J. de Meester. G de Winter - A. Stoffer, J. Bosch - B. Niezgoda, T. van Gemert - J. Boone. A. Vijfhuizen - H. Smit Roters. P. Hoogesteger - C. van der Does, J. Bommeljé - T. Post (Ned) 1-0, Browne (V.S.hTimman (Ned) 1-0, Sunye (BrahBiyiasis (Can) remise: Seirawan (V S hKortsjnoi (Zwi) 1-0 l'itslagen afgebroken partijen eerste ronde: Byrne (V S >-Alburt (V S l-O. Kortsjnoi (ZwinSunye (Brai remise De stand na twee ronden is: 1 Seirawan, 2 punten; 2-4 Kovacevic. Browne en Ligterink, 1.5; 5-10 Böhm, Ree. Byrne. Su nye. Biyiasis en Alburt, 1, 11-13 Kortsjnoi. Timman en Sigurjonsson. 0.5; 14 Van der Wiel. 0 Partij Wit. W. Browne (Ver. Staten) Zwart: .1. Timman (Nederland! 1 d2-d4. Pg8-16 2 Pgl-f3. g7-gö3 c2-c4. LfB-g7 4 g2-g3. O-Ó 5Lfl-g2.d7-d6 6Pb!-c3.Pb8-c6.7 0-0. a7-a6. 8 d4-d5. Pc6-a5. 9 Pf3-d2. c7-c5. 10 Ddl-e.2. Ta8-b8 11 b2-b3. b7-b5. 12 Lcl-b2, I,g7-h6 13 E-f4. b5xc4. 14 b3xc4, e7-e5, 15 d5- xe6ep. Lc8xe6: 16 Pc3-d5. Le6xd5 17 c4xd5. Pf6-g4.18 Pd2-b3. Pa5xb3.19 a2xb3. Dd8-b6, 20 Dc2-c3. c5-c4t. 21 Kgl-hl. fMB; 22 Lg2-h3. Pg4-f2t. 23 TflxiS, Db5xf2, 24 Lh3-e6t Kg8- h8. 25 Dc3xc4. Df2-b6 26 Lb2-d4. Db6xb3: 27 Dc4xb3, Tb8xb3. 28 Talxa6, g6-g5; 29 f4xg5, Lh6xg5; 30 Ta6xd6. h7-h5; 31 Td6-c6, h5-h4; 32 dH16, Tb3-blt. 33 Khl-g2. Tbl-dl: 34 e2- e3. h4xg3; 35 h2xg3. Tdlxd4. 36 e3xd4, ffi-fb; 37Le6xf5.TIBxI5.38TC6-c5.Tf5xc5.3§d4xd5. Kh8-g7: 40 c5-c6. Zwart geeft het óp OVEZANDE - In 'Bar R2', clublokaal van de organiserende vereniging DOS in Ovezande wordt vrijdagavond om zeven uur het startschot gegeven voor de finale van het kampioenschap vier de klas libre-klein van het gewest Zuid-Nederland. Wedstrijdleider Ben ny Vermeule van de organiserende ver eniging krijgt een Zeeuws-Brabants gezelschap aan de tafel, waarin Wim Donkersloot van DOS uit Nieuwerkerk (woonachtig in Ooltgensplaatlals eer ste geplaatst is en naast deze vertegen woordiger uit het district Schouwen- Duiveland neemt ook George Bertram van de Steense Carambole (district Zeeuwsch-Vlaanderenl met zijn derde klassering een hoge plaats in. Met Jan Adriaanse van Scheldezicht Wemeldinge (district Walcheren-De Be- velandeni zal het tno Zeeuwen zich de Brabantse concurrentie van het lijf moeten houden. Of men daann ge slaagd is zal zondagmiddag bekend zijn als omstreeks vyf uur de flnalepartijen beginnen. Vast staat wel dat de Zeeuw- GENEVE - „Het is Moskou of niets Met die mededeling onderstreepte Mo nique Berlioux. directeur van het In ternationaal Olympisch Comité, nog eens nadrukkelijk het standpunt van haar organisatie dat de Olympische Spelen in geen geval verplaatst zullen worden. Het toewijzen van de Olympi sche Spelen aan een andere plaats dan Moskou was gesuggereerd door de Amerikaanse president Jimmy Carter en een aantal Westeuropese staten als antwoord op de Russische inval in Af ghanistan. Monique Berlioux was gisteren in Ge- nève te gast bij het congres van de Eu ropean Broadcasting Union (EBU>. de overkoepelende organisatie van 31 me rendeels Westeuropese televisiesta tions.. waar de uitzendingen van de Olympische Spelen in Lake Placid en Moskou ter sprake kwamen. Mevrouw Berlioux voelde er weinig voor in te gaan op vragen wat er gaat gebeuren wanneer de Olympische Spelen geboy cot worden. „De Olympische Spelen worden gehouden in Moskou Meer heb ik niet te zeggen". Ook de EBU hield zich met betrekking tot de inval in Afghanistan op de vlakte. „Wij zijn een met-politieke organisa tie", stelde de Zwitserse voorzitter Ac- quadro. „In opdracht van de Europese stations verzorgen wij de beelden van de Olympische Spelen in Moskou Maar wat doet de EBU als die Spelen door de westerse landen geboycot wor den? Opnieuw hield het overkoepelen- ~e orgaan van de Europese televisiesta- ions zich op de vlakte. De Engelsman Bill Ward, hoofd van de operationele groep die de uitzendingen gaat verzor gen „Wij werken in opdracht. Als een van de EBU-leden beelden van de Spe len in Moskou wil ontvangen, dan rege len wij dat Simpel Simpel was ook zijn antwoord op de vraag wat de Europese televisiesta tions gaan doen wanneer de Spelen niet in Moskou, maar ergens anders zullen plaatsvinden. „U heeft al van mevrouw Berlioux gehoord, dat de Olympische Spelen alleen in Moskou worden gehouden. Vinden ze daar niet plaats, dan zijn er geen Olympische Spelen en kunnen wij ze ook niet uit zenden". Mochten er in dat geval el ders in de wereld andere internationa le sportwedstrijden gaan plaatsvin den. dan zai de EBU zich beraden of deze wedstrijden moeten worden uit gezonden. De EBU gaat dan ook onverdroten voort met de voorbereidingen van de tv-uitzendingen van de Olympische Spelen. Beelden van nagenoeg alle BREDA - De Bredase eredivisieclub NAC heeft woensdagavond de West- duitse spitsspeler Joachim Ziwek (22) van de Westduitse Bundesligaclub Bo- russia Dortmund gecontracteerd. Zi wek behoorde tot voor kort tot de se- lectiegroep van Udo Lattek, maar kwam door een blessure aan de kant te staan. De Westduitser zal tot het eind van dit seizoen op huurbasis voor NAC gaan spelen. Het ligt in de bedoeling van de Breda- naars. die vorige week van de transfer van de Llerse SK-speler Jovacevic af moesten zien. omdat de Stichting Ar beidszaken niet akkoord was. op korte termijn nog een middenvelder aan te trekken. se afvaardiging tot het uiterste zal gaan om deze titel in eigen provincie te hou den. Vanavond om zeven uur wordt ge start met de volgende partijen G. Brouwers (RoosendaalKJ Krinkels (Donteloord); A. Timmers Sint-Willi- brordhJ Adriaanse (Wemeldinge); ter wijl rond kwart voor acht de eerste ron de afgewerkt, wordt met de partijen R Gabriels (Bergen op Zoomv-D Hoeve- naars (Waalwijki en G. Bertram (Hei kanthJ. Vos (Waalwijk). Donkersloot is in de eerste ronde vrij. wedstrijden zullen live naar de aange sloten landen worden gezonden. Ver wacht wordt, dat alleen al de wedstrij den 300 uur aan televisie gaan opleve ren. Daarbij zijn interviews en reporta ges buiten de wedstrijden om niet ge teld. Lake Placid Er bestaan niet alleen twijfels over het doorgaan van de Olympische Spelen in Moskou, ook over de winterspelen in het Amerikaanse dorpje Lake Placid heerst nog onzekerheid. De organisato ren van de Olympische Winterspelen beginnen ongerust te worden, nu er nog steeds niet voldoende sneeuw is gevallen. Er wordt weliswaar op dit moment in Lake Placid geskied, maar de sneeuw is niet van voldoende kwali teit om de Spelen te kunnen laten plaatsvinden. Volgens woordvoerders van de EBU is het weer in Lake Placid erg wisselvallig. De ene dag regent het, de andere dag schijnt de zon. ..Maar van paniek is nog geen sprake", aldus Bill Ward. „De Amerikanen hebben mij verzekerd dat er nog hoop is. zolang het niet langdurig gaat regenen of extreem warm wordt" De wedstrijden in Lake Placid begin nen 13 februari. De Olympische Winterspelen zullen overigens niet worden verplaatst Ook zullen bij gebrek aan sneeuw geen kunstmatige voorzieningen worden ge troffen. omdat deze niet aan de vereiste kwaliteit voldoen. Monique Berlioux „Wat voor Moskou geldt, geldt ook voor Lake Placid Het is Lake Placid of niets De Olympische Winterspelen kunnen met worden verplaatst". LONDEN - Nottingham Forest, de hou der van de Europese beker voor lands kampioenen, en Barcelona, winnaar van de Europese beker voor bekerwin naars. zullen op 30 januari en 5 februari om de z g. super-beker spelen De eerste wedstrijd is in Nottingham. Voor het tweede duel zal Nottingham het waar schijnlijk zonder een aantal vaste eer ste elftalspelers moeten doen omdat Engeland en Schotland in die periode spelen voor de voorronden van het toer nooi om het Europees kampioenschap. AXEL - Het bestuur van de Axelse sportvereniging Voorwaarts heeft gis teravond tijdens een (bcstuurs)verga- dering in Axel een van de leden, Leen Jobse, met onmiddellijke ingang als lid geschorst. Het bestuur kon zich na melijk niet verenigen met een actie van enkele leden van de volleybalsec tie, waarvan de heer Jobse woordvoer der is, om het christelijk beginsel uit de statuten te schrappen, omdat, zo oordeelt Jobse 'sport en geloof weinig met elkaar te maken, hoewel ik niets tegen het christendom heb'. Opvallend was tqdens de bestuursver gadering dat het bestuur ii zeker wiit of JJbse. dieals publlc-relationsman voor de vereniging werkte, wel lid was van Voorwaarts. Na afloop verzekerde Job se „Hier zijn de fotocopieén van mijn lidmaatschapskaart Ik zal blijven vechten voor een neutrale volleybalver eniging. Het is toch te gek, dat je om te IEEN JOBSE: „Ik ben niet tegen christendom ANTWERPEN - Half februari zal Didi Thurau zich voor de arbeidsrechtbank in Turnhout moeten verantwoorden voor het feit dat hij dit seizoen niet in dienst van de beroepswielerploeg IJs- boerke wenst te rijden. Conform het plan startte woensdag een juridische procedure toen de Westduitse prof niet verscheen op de officiële introductie bijeenkomst van deze Belgische equi pe voor het seizoen 1980. Bij die gelegenheid benadrukte de ad vocaat van de sponsor dat Thurau een wettelijke arbeidsovereenkomst brak, door tegen de contractueel vastgelegde afspraak in voor een ander merk te gaan rijden. Ploegfmancier Staf Jans- sens idle Thurau smalend Didi DM noemt) Is van plan om de juridische strijd tot het uiterste te voeren. „Ik bood hem een schikking aan", zegt hij. „en daarop wilde Thurau wel ingaan In plaats van die afspraak na te komen, stuurde hij echter een aangetekende brief met bezwaren. Ik zal van hem nu tot op de laatste frank eisen wat hij me oorspronkelijk moest betalen". Ploegleider Willy Jossart treurde bij de voorstelling van zijn team aller minst om de afwezigheid van Thurau. „Hij werkte deze winter een program ma af dat niet past in onze voorberei ding op bet wegseizoen. Wat moet je dan met zo'n coureur in het voorjaar beginnen?". Jossart deelt vanaf nu het ploegleider- schap met Walter Godefroot. die het af gelopen najaar stopte na een schitte rend carrière van 15 jaar beroepswlel renner Godefroot zal als technisch lei der gaan optreden en Jossart vervult een managersfunctie binnen de ploeg van 20 profs, van,wie Daniél Willems de grootste vedette is Steeds beter Daniél Willems vierde vorig jaar na een korte aanloop (ruim twee maan den) in 1978, zijn eerste volledige prof- seizoen met 13 eerste plaatsen, waar onder overwinningen in de Ronde van België, de Vierdaagse van Duinkerken, de Brabantse Pijl. dc Grote Prijs van Frankfurt en de Grote Scheldepri js. De internationale wielerwereld be schouwt hem als een nieuw groot ta lent, welk compliment Daniël Willems (23l meer als een stimulans dan als een druk ervaart. Willems: „Dal geeft me de drang om te streven naar steeds be ter". De sponsor van Daniél Willems had hem dit Jaar gTaag in de Tour de France gezien, maar daar begint hij niet aan. Het is hem onder andere afgeraden door Walter Godefroot, zijn leermees ter. van wie hij zegt dal die hem in een seizoen meer bijbracht dan wat de ge middelde prof in drie jaar leert. Godef root „Men verwacht op dit moment te veel van Willems In een Tour de France zou hij uitgespeeld worden als de grote tegenstrever van Hinault en Zoete melk. En dat kan Willems nog niet waarmaken", Willems zelf: „Ik moet me eerst in het hooggebergte testen, want dat is voor mij totaal onbekend Ik heb er ook als amateur nooit gefietst. Daarom ga ik nu de Dauphine Liberé en de Ronde van Zwitserland rijden, zodat ik weet wat ik op dat gebied in een Tour kan betekenen en daarop ook mijn kansen kan afstemmen in de Ronde van 1981". mogen volleyballen de christelijke grondslag van een vereniging moet on derschrijven. Tegenwoordig ls het al af gezwakt tot eerbiedigen. Waarom schrap je ze dan met helemaaL Ik ben ervan overtuigd, dat Klein die in het hoofdbestuur zit, een onevenredig groot stempel op "Voorwaarts' drukt. Verder Wil ik nog kwijt dat m'n privé- omstandigheden niets met deze zaak hebben te maken. Het ergste is nog. dat ik nu ook niet meer met de aspiranten- groep kan werken. Toch maken we van de nieuwe vereniging, die ik heb opge richt, een bloeiende club voor iedereen Ik verwacht dat we veel leden zullen krijgen. Het woord is nu aan hun" Essentieel J. Klein, voorzitter van 'Voorwaarts', blijft de christelijke grondslag essen tieel vinden:„Op geen enkele ledenver gadering is dit punt naar voren geko men. Wanneer twee-derde van de leden vindt, dat de 'C' moet vervallen, is dat een democratische beslissing. Het eni ge wat wij vragen is om die grondslag te respecteren. Er wordt bij ons niet geballoteerd. Wel blijven wij vasthouden aan het niet spe len op zondag. Telefonische reacties van leden hebben ons daar deze dagen in gesterkt. Ik en het complete bestuur van 'Voorwaarts' blijven er voor vech ten om onze vereniging een geheel te laten blijven. Eén ding wil ik nog bena drukken wij houden de weg voor een gesprek met de heer Jobse nog steeds open. Hij is niet geroyeerd, maar ge schorst. En dat is natuurlijk niet voor eeuwig". Godefroot: „Willems heeft veel aanleg. Maar, zoals iedereen, moet ook hij de tijd krijgen om zijn kwaliteiten te ont wikkelen Daarom zou het onverstan dig zijn om hem nu al in de Tour te zetten" Onder de knechten van Daniël Willems bevindt zich een Nederlander: Theo de Rooy, uit het Drentse Erica, die na een uitstekende loopbaan bij de amateurs zijn profdebuut gaat maken. De Rooy: „Daarbij is afgesproken dat ik niet meteen voor de leeuwen word gegooid. De ploegleiding heeft toegezegd dat mij de gelegenheid wordt geboden om het vak goed te leren. Er is afgesproken dat ik bepaalde kansen krijg. Zou ik een slecht seizoen maken, dan ligt dat aan mezelf. Dan heb ik dus die kansen niet weten te benutten". DEN' BOSCH (ANP) - Zonder zelf in actie te komen is Cambuur woensdag avond de tweede periodekampioen van de eerste divisie geworden. De Leeuwardenaren danken de perio- detitel aan FC Amsterdam, dat in sta dion De Vliert FC Den Bosch met 1-0 versloeg De Bossenaren hadden ge noeg aan een gelijkspel om de periode- titel binnen te halen. Hoewel FC Den Bosch vrijwel de gehele wedstrijd een veldoverwicht had. viel het ene doel punt aan de andere kant. Bouwmeester had in de 65e minuut succes: 0-1. Karakteristiek FC Den Bosch-FC Am sterdam 0-1 ((H)). 65 Bouwmeester 0-1, toeschouwers 12.000, scheidsrechter Van Ettekoven. Eindstand tweede periode Cambuur 8 6 0 2 12 22- 5 Groningen 8 5 2 1 12 15- 3 Wageningen 8 4 4 0 12 17- 7 Den Bosch 8 6 0 2 12 13- 6 Telstar 8 4 2 2 10 14-10 DS79 8 4 2 2 10 12- 9 De eerste periodetltel werd gewonnen door De Graafschap DEN BOSCH (ANP)- EBBC Den Bosch heeft woensdagavond in Den Bosch met 76-78 verloren van Bosna Seraje- wo het was de vierde wedstrijd in de finalepoule van het toernooi om de Eu ropese basketbalbeker voor lands kampioenen bij de rust leidden de Joe- goslaven met 38-53. Scores EBBC: Jan Dekker 10. Dan Cramer 6, Al Faber 2, Kees Akerboom 24. Rob van Essen 4. Buff Knkland 16. James Lister 14. Bosna: Predag Benacek 13. Bosko Bo- siocic 2, Ratko Radovanovic 25, Dra- gan Zrno 5, Zarko Van^jic 9. Mirza Deli- baslc 18, Sadit Hadzic 2. Emir Mutapclc BREMEN - Patrick Sercu zet zijn ze gereeks in de zesdaagsen onvermin derd voort. Woensdagavond schreef hij met behulp van zijn koppelgenoot Al- bert Fritz de zesdaagse van Bremen op zijn naam In de finale hield het Belgisch-Deense duo de puntenvoorsprong op de West duitsers Peffgen en Braun bekwaan vast De rest van het deelnmersvelc onder icie Roy Schuiten, b ,ef ver ac! ter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 19