ORANJEKAMP OPTIMISTISCH OVER DE LOTING VOOR EK LAND1NKAMPI0ENSCHAP Ajaxtrainermet Strasbourg onze zin gekregen Els Vader trekpleister op open indoorkampioenschappen LOTING VOOR EUROPEES Derwall blij met indeling Vier miljoen HISTORIE INTERLANDS Voorbereiding op EK voetbal EBU-actie tegen sluikreclame DONDERDAG 17 JANUARI 1980 a belangrijk tussenstation op de weg naar het wereldkampioenschap van 1982 in Spanje. „Inderdaad, ik denk daar nu iets anders over. Niet dat ik nu mijn belangrijkste doelstelling. Spanje over twee jaar. uit het oog verlies. Ik geloof dat je beide evenementen op el kaar kunt afstellen. Nog altijd is de EK de aanloop voor de WK. maar daarbij is FRANKFORT - Jupp Derwall.de trainer van het Westduitse voetbalelftal, was blij met de indeling in groep 1 met Tsjechoslowaki je, Nederland en Griekenland. „Met België of Spanje in plaats van Tsjechoslowakije was het helemaal mooi geweest", zei hij. HILVERSUM - Het zelfvertrouwen, dat na de sensationele overwinning tegen de DDR eind november nauwelijks grenzen meer kent, vormt de basis voor de overwegend optimistische reacties uit het Oranje-kamp op de loting voor de eindstrijd van het Europees kampioenschap. De indeling in groep I met West-Duitsland, Griekenland en Europees kampioen Tsjechoslowakije geeft nagenoeg iedereen, die nauw bij het Nederlands elftal betrokken is, aanleiding tot opgeto genheid. Slechts een enkeling blijft met beide benen op de grond staan en waarschuwt, onder verwijzing naar het vorige Europese avontuur in Joegoslavië, voor onderschatting van de kapita- klus, die Krol en de zijnen in juni wacht. Bondscoach Jan Zwartkruis behoort om de Europese titel als niet meer dan niet tot die minderheid. De reactie van Oratije's technische leider heeft overi- pns vrij lang op zich latec wachten. Uitgerekend op de dag van de loting speelde zijn dubbelfunctie Zwartkruis - en uiteraard ook iedereen die zijn com mentaar wilde vernemen - parten. Als kapitein bij de luchtmacht moest de Soeslerbergse oefenmeester gisteren deelnemen aan een vergadering van ;sportofficieren. Thuis stond de telefoon bijna constant te rinkelen. Pas in de avonduren was de bondscoach weer be schikbaar. Tijd om bij te komen van de langdurige vergadering kreeg hij van zelfsprekend niet Er vanuit gaande dat er in Italië in Juni geen uitgesproken sterke en zwakke ploegen zullen aantreden, meent Zwartkruis dat zijn formatie wel dege- Üjkgoede mogelijkheden heeft in groep l Jk ben niet ontevreden over de lo ting ik vind het vooral verheugend dat er een evenwichtige poule-indeling tot sund is gekomen. Verder mogen we blij Éjn dat we niet met Italië in dezelfde groep zitten. Gebleken is immers dat |ten gastland steeds hele hoge ogen yieftteeooien". Dt bondscoach verwacht dat het voor hem niet moeilijk zal zijn het gevaar van onderschatting bij zijn spelers te bezweren. „West-Duitsland is al vele jaren een gigant in het voetbal; Tsje- cboslowakije is de regerend kampioen en Griekenland heeft met opportuun voetbal verrassend Italië weten te be- reiken. Deze wetenschap moet voor ons een waarschuwing zijn. We weten Inmiddels ook dat het toernooi voetbal bepaalde, sterke mentaliteit ver- Derwall wilde ook de tegenstanders wel omschrijven. „Tsjechoslowakije heeft een ploeg van Europese topklasse. Wij zijn moreel in het voordeel, omdat we de laatste wedstrijd tegen de Tsjechen in Praag met 4-3 hebben gewonnen De Nederlanders kennen we ais onze eigen broekzak. De laatste vier keer hebben we niet van hen verloren. Griekenland is een gunstig lot, maar we moeten er voor zorgen dit onberekenbare elftal niet te onderschatten." De Italiaanse nationale trainer Enzo Bearzot: „Ik ben niet bijzonder tevre den, hoewel de groepen ongeveer even sterk zijn. Het vele reizen bevalt me niet. Ik vrees dat we bij eventuele sta kingenproblemen zullen krijgen." Juergen Grabowski, vroegere Duitse international ..Als je het vanaf het pa pier bekijkt, schijnt de tweede groep sterker te zijn Maar Nederland heeft blijk gegeven heel wat te kunnen, als het erop aan kwam en in Tsjechoslowa kije loopt zoveel talent rond, dat men niet weet wie men moet opstellen. Grie kenland mag niet onderschat worden, nu het de eindronde zo verrassend heeft gehaald Maar over het algemeen denk ik dat men het aan onze ploeg kan over laten om de finale te bereiken." Dr. Baslle Hatzigianis. voorzitter van de Griekse voetbalbond ..Ik ben tevre den, omdat wij drie sterke tegenstan ders in onze groep hebben. Die zullen elkaar onderling fel op de huid zitten, zodat er voor ons misschien ook nog wat te winnen is. de prestatie tijdens de EK wel degelijk van groot belang Je kan dit toernooi ook zien als een weegschaal. In Italië moet blyken of wij met ons toch sterk verjongde team te hoog hebben gegre pen. of dat we. met het oog op Spanje gericht, op de goede weg zitten" Sleutelduel Bondsvoorzitter Wim Meuleman had gistermiddag de aftrap verzorgd voor het woordenspel, dat bij elke loting de gemoederen nadrukkelijk bezighoudt. ..Met deze loting ben ik niet ontevre den. Als wij Duitsland kunnen ver slaan, hebben we goede kansen op de finale", aldus de simpele kansbereke ning van Meuleman Je hoeft uiteraard geen voorzitter van de KNVB te zijn om het treffen met de Westduitsers, dat als tweede wedstrijd op 14 juni In Napels moet worden afgewerkt, als sleutelduel aan te wijzen. De Westduitsers doen dat zelf ook en benadrukken daarbij dat zij de laatste vier keer niet van Nederland hebben verloren. Veel zinniger was het commentaar van aanvoerder Ruud Krol. die zowel de lo ting van Ajax tegen Strassbourg in het Europa-Cup-I-toemooi als die van Oranje voor de EK-elndstrijd positief beoordeelde. ..Het is beslist geen slech te indeling met de Grieken, de Westr duitsers en de Tsjechen. Griekenland is de grote onbekende en wij zullen in on ze eerste wedstrijd tegen die ploeg al direct de klap moeten geven die een daalder waard is". karwei wat onderschat We zijn er toen vanuit gegaan, dat we vier van de wed strijden van hen zouden winnen. Toen in Joegoslavië was het die vijfde wed strijd. We verloren en Tsjechoslowa kije werd Europees kampioen. Dat mag ons geen tweede keer overkomen. We moeten ons dan ook van tevoren behoorlijk op de hoogte stellen om niet weer het risico van een verrassing te lopen". Wat de start van Oranje tegen Grieken land aangaat, vindt Krol het een nadeel dat er in Napels moet worden gespeeld. „De hoge temperatuur in Napels is een voordeel voor de Grieken, die gewend zijn met warm weer te voetballen. Met Ajax hebben we enkele weken geleden in de Ivoorkust weer eens gemerkt dat de omschakeling naar een veel hogere temperatuur dan je gewend bent. tijd vraagt Pas na een aantal dagen had den we het idee weer op ons oude punt terug te zijn. We zullen dan ook zeker een dag of vier vóór het begin van het toernooi in Italië moeten zijn om ons voldoende te kunnen aanpassen" Ook Krol maakt zich de meeste zorgen over de ontmoeting met West-Duits land. „Dat wordt ongetwijfeld weer een prestigeslag. In het verleden zijn we daarin meestal niet erg gelukkig geweest. Maar kansloos zijn we zeker ook niet. Twee jaar geleden in Argenti nië hebben we toch aangetoond niets minder te zijn dan de Duitsers. Dat kan voor ons een stimulans betekenen om voor een goede herhaling te zorgen". Trainer Zwartkruis en aanvoerder Ruud Krol blij met een triomf. Ook in Italië? Onderschatting Bang voor onderschatting is de Am sterdamse vrije verdediger niet. „We zijn gewaarschuwd. Tegen de Tsje chen hebben we vier jaar geleden het eist. 0 het wedstrijdschema is volgens Z~' ;kn;is vrij gunstig voor Oranje. Hit s altijd een voordeel als je In de brjitifase van zo'n belangrijk toernooi df in theorie zwakste tegenstander ont moet En de Grieken rpoet je toch als zodanig kenschetsen. En wat de West duitsers betreft, hetmagdanzozijndat de prestatiebalans voor ons niet zo gun stig is, maar hun spel ligt ons wel. Wjj hebben altijd goed tegen ze kunnen voetballen. Twee jaar geleden in Argen tinië waren we ook duidelijk sterker en hadden we ook kunnen winnen". Aanvankelijk zag Zwartkruis de strijd GENEVE- Voor een bedrag van 3,2 miljoen Zwitserse francs (bijna vier miljoen gulden) worden de wedstrijden in het toernooi om het Europees kampioenschap voetbal, dat van 11 tot en met 23 juni in Italië wordt gehouden, door de Eu- 'opese televisiemaatschappijen uitgezonden. Dat is het resultaat van de onderhandelingen tussen de European Broadcasting Union lEBll), de overkoepelende organi satie van 31 merendeels Westeuro- P»se televisiestations, en de Euro pese Voetbal Unie (UEFA). ROME - Dc samenstelling van de groepen voor het Europees kam pioenschap voetbal luidt GROEP 1: GROEP 2: Tsjechoslowakije Italië Nederland Spanje WestrDuitsland België Griekenland. Engeland. Het complete wedstrijdschema voor de eindronden van het toer nooi om het Europees voetbalkam pioenschap voor landenteams ziet er als volgt uit: 11 juni. Rome: Tsjechoslowakije - West-Duitsland en Napels: Grie kenland - Nederland 12 juni Milaan. Spanje - Italië en Turijn: België - Engeland. 14 juni: Rome: Tsjechoslowakije - Griekenland en Napels: West- Duitsland - Nederland. 15 juni Milaan: Spanje - België en Turijn: Italië - Engeland. 17 juni Milaan: Tsjechoslowakije - Nederland en Turijn: West-Duits land - Griekenland. 18 juni Napels. Spanje - Engeland en Rome: Italië - België. 21 juni Napels: wedstrijd om de der de plaats tussen de nummers twee van elke groep 22 juni Rome finale. 24 juni: eventuele over te spelen fi nale Landskampioenen De loting voor de kwartfinales van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen had het volgende resultaat: Hamburger SV (WD1) - Hajduk Split tJoei Nottingham Forest (Eng) - Dyna mo Oost-Berlijn (OD1). Racing Strasbourgh (Fra) - Ajax (Ned.) Celtic Glasgow (Schot) - Real Ma drid 'Spa De eerstgenoemde club speelt de eerste wedstrijd thuis, op 5 maart De return is 19 maart Bekerwinnaars 9 De loting voor de kwartfinales van het Europese bek«"-»n«»mooi voor bekerwinnaars nao nel vol gende resultaat: FC Arsenal (Eng - IFK Göteborg (Zwe). FC Barcelona (Spa) - FC Valencia (Spa) Dynamo Moskou (SOV) - FC Nan tes (Fra). FC Rijeka (Joe) - Juventus (Ita). De eerstegenoemde ploegen spelen eerst thuis. UEFA-beker De loting voor de kwartfinales van het UEFA-bekertoernooi had het volgende resultaat: Saint Etienne (Fra - Borussia Mön- chengladbach (WD11 Kaiserslautern (WD1) - Bayem München (WD1) VFB Stuttgart WDL) - Lokomotiv Sofia (Bul) Eintracht Frankfurt (WD1) - Loko motiv Sofia (Bul) Eintracht Frankfurt (WDL) - Zbro- jovka Bmo (Tsj). De eerstegenoemde ploegen spelen eerst thuis. AMSTERDAM - Ajax is blij dat het in de kwartfinale van het Europa-Cup toernooi voor landskampioenen ge confronteerd zal worden met Racing Club Strasbourg. Trainer Leo Been hakker zegt over de Fransen, die op 5 maart op eigen veld spelen en op 19 maart naar Amsterdam komen: „Met Strasbourg hebben we onze zin gekre gen. Ons inziens was HSV de sterkste van het achttal kwartfinalisten. Dan volgden Hajduk Split, Nottingham Forrest en Real Madrid. Strasbourg zit daar achter, zodat we gunstig geloot hebben. Toch moeten we de zaak ook weer niet overdrijven. Het Franse voetbal is de laatste jaren sterk voor uit gegaan". Hulptrainer Bobby Haarms wijst er dan ook op dat de Fransen niet onderschat moeten worden: ..In dat opzicht hebben we in het recente verleden slechte erva ringen gehad met Honved uit Boeda pest Ook die ploeg zouden we wel even uitschakelen, maar mooi dat Ajax zelf aan de kant werd gezet We zullen ons dan ook deze week beraden wanneer we Strasbourg zullen gaan bekijken". Evenals de trainers zijn ook de spelers tevreden over het resultaat van de lo ting in Rome. Over de ploeg die in de eerste ronde het Noorse Kristiansand met 2-1 en 4-1 uitschakelde en vervol gens in de tweede ronde verrassend af rekende met Dukla Praag (in Tsjecho slowakije werd met 1-0 verloren en in de Elzas werd na verlenging met 2-0 ee- wonnen) zegt verdediger Wim Meutste- ge „We mogen zeker niet mopperen. Het enige nadeel is dat we nog zo weinig van die jongens weten" Weinig ervaring Ajax heeft dan ook nog weinig erva ring met het spelen tegen Franse clubs, zeker niet in Europa-Cupverband. De enige Franse club die Ajax tot nu toe in een van dc Europese bekertoernooien Is tegengekomen is Olympique Mar seille geweest, dat in het seizoen 1971- "72 in de achtste finale van het Europa- Cup-I-toernooi met 2-X en 4-1 werd ge klopt. Voor het Noordfranse team is de laatste laren onder andere de oud-Ajacied Heinz Schilcher uitgekomen. De Oos tenrijker is echter aan het eind van de voetbaljaargang 1977-78 vertrokken naar Graz. Schilcher maakte daardoor maar een gedeelte van de opzienbaren de ontwikkeling van Strasbourg mee. Nadat het team zich in 1977 een plaats had veroverd in de hoogste Franse divi sie groeide het onder leiding van de nieuwe, van het Zwitserse Neuchatel, overgekomen trainer Gilbert Gress een jaar later al uit tot de derde ploeg van Frankrijk. Vervolgens hielp de oud-eer- ste-elftalspeler van Strasbourg het team aan het landskampioenschap Een succes waarvoor vooral In de thuis wedstrijden. waarvan er vorig seizoen niet één werd verloren, de basis werd gelegd. In het huidige seizoen moet Strasbourg zich vooralsnog tevreden stellen met de met Paris Saint-Ger main gedeelde vijfde plaats, maar liefst negen punten achter koploper Monaco. Op eigen veld is Strasbourg dan ook al duidelijk kwetsbaarder gebleken en zijn tot nu toe al nederlagen geleden tegen Lens en Nice In het begin van het seizoen sprak trainer Gress zelfs over een vertrouwenscrisis binnen de club die negatief werkte op de prestaties van zijn pupillen. "EN HAAG - Hieronder een staatje df geschiedenis van de interlands na Nederland tegen West-Duitsland. Griekenland en Tsjechoslowakije, de teenstanders in groep I van dc eind- tonden van het Europees landenkam- lioenschap in Italië. West-Duitsland •WHO Arnhem Nederland-Duitsland jl 16-10-10 Kleef Duitsland-Neder- rr,(1 1-2; 24-03-12 Zwolle Nederland- Wand 5-5, 37-11-12 Leipzig Duite n-Nederland 2-3; 05-04-14 Amster- to Nederland-Duitsland 4-1; 10-05-23 «urg Duiteland-Nederland (H); 21- «■AAmsterdam Nederland-Duitsland H 2SHJ3-25 Amsterdam Nederland- watsand 2-1; 18-04-26 Dusseldorp Wand-Nederland 4-2; 31-10-26 Am- Wrdam Nederland-Duitsland 2-3; 20- £■7 Keulen Duiteland-Nederland 2-2, W4-31 Amsterdam Nederland-Duits- «M l-l, 04-12-32 Dusseldorp Duitslan- vÜt and 0-2; 17-02-35 Amsterdam «werland-Dultsland 2-3; 31-01-37 Dus- waorpDuitsland-Nederland 2-2; 14-03- L !dorP West-Duitsland-Ncder- 1-2, 03-04-57 Amsterdam Neder- v?uTest-Duitsland 1-2; 21-10-59 Keu- West-Duitsland-Nederland 7-0; 23- Rotterdam Nederland-West- n,M"md 24: O™7'74 München Westr ^Wand-Nederland 2"7 (WK-fin.); 17- b'3, kfon West-Duitsland-Neder- u'h';1, I®~06-78 Cordoba West-Duits- wo-Nederland 2-2 tWK); 20-12-78 Dus- Q0IP West-Duiteland-Nederland 3-1. s,i«kenland ^05 AUlene Oriekenland-Neder- goes - Trekpleister tijdens de open Zeeuwse indoorkampioenschappen atletiek zaterdag in Goes, is ongetwij feld de Nederlands kampioene op de 110 en 200 meter de Vlissingse Els Va der. De Zeeland Sport-atlete neemt in de Goese veilinghai deel aan de sprint- tweekamp over respectievelijk 60 en 100 ineter. „Ik doe mee omdat ik er zin in heb. Met het oog op de Nederlandse indoorkampioenschappen, die over twee weken in Zwolle worden gehou den, lijkt het me wel leuk", vertelt de Vlissingse. Ze voegt daar aan toe dat ze momenteel intensief traint. „Maar", stelt ze verder vast, „die training is ge richt op het baanseizoen. Het is Neder land in de regel niet gebruikelijk om je voor te bereiden op indoorwedstrij- den. Daar ontbreekt de juiste accomo date voor, alles is gericht op het baan seizoen". Tegenstand van enige betekenis hoeft de Vlissingse atlete niet te verwachten. Haar enige serieuze concurrente, Mar jan Olyslager. verschijnt niet aan de start in Goes De hordenspecialiste van Scheldesport heeft vanwege haar druk ke programma en haar studie (eindexa men Atheneum) afgezien van deze wed strijden. Op de 1000 meter voor heren zou een aardige strijd kunnen losbranden, ware het dat deze wedstrijd door verschillen de deelnemers wellicht niet al te serieus genomen wordt. Simon Blom:,. Voor my is deze wedstrijd gewoon een lacher tje Ik doe mee omdat het toevallig in Zeeland is, maar ik ga zeker niet naar Goes om daar te winnen. Bovendien ga tyechoslowakije ^"27 Amsterdam Nederland-Tsje- ^'owakije 8-1; 29-05-32 Amsterdam ij~,M 'ajcciiosiowaxije uo-ub- hrrt Jra,vre Tsjechoslowakije-Neder- u.w-10-60 Praag Tsjechoslowa- STv "land 4"°; 06-11-66 Amster- taTnd-TsJechoslowakije 1-2; tjjr1 Rotterdam Nederland-Tsje- cïï!a^e 2"°; 20-08-72 Praag Tsje- W ^dJe'Nederland 1-2: 16-06-76 lechoslowakije-Nederland 3- Irene Pos bindt in Goes de strijd aan met de Belgische Diana van der Voor- Simon Blom „Een lachertje" ik 's morgens nog normaal trainen. Ik zie het meer als een soort voorbereiding op de oostelijke- en de Nederlandse in doorkampioenschappen". Wat de Del ta Sport-atleet het meest tegenstaat is de accomodate in Goes, of liever de ac commodatie die er niet is in Goes. „Tijdens de oostelijke- en de Neder landse kampioenschappen loop je op een speciale baan met schuin oplopen de bochten. Dat is in Goes niet het ge val. daardoor loopje honderd meter, sta je praktisch stil in de bocht, loop je weer honderd metér enzovoorts", stelt Blom. Overigens verwacht de besnorde atleet dat ook zijn directe tegenstrevers, on der meer clubgenoot Kees Verkerk en Jan Eversdijk van AV56. niet al te se rieus naar de wedstrijd toeleven. Kanshebbers Eén van de kanshebbers op de 3000 me ter voor heren is wellicht Johan An- theunisse. Hoewel de Marathon-atleet afgelopen zaterdag tijdens de Wester- schouwen-cross geen ai te sterke in druk maakte, lijkt hij in de zaal toch in z'n element. „Dat er geen echte baan in Goes is, maakt me niet veel uit. 's Win ters als het vriest train je ook op harde 'bodem, dan moet je toch ook in een zaal met harde ondergrond kunnen lopen". Over zijn mindere prestatie op Schou- wen-Duiveland vertelt Antheunlsse „Ik had eigenlijk het meeste last van de kou. Bovendien had ik een slechte dag want kwa training zou ik het toch aan moeten kunnen". Het wedstrijdele ment spreekt de Marathon-atleet erg aan. Hij ziet het als welkome afwisse ling op de Individuele training. „Daar naast vind lk deze wedstrijd een goede leidraad voor het komend baansei zoen". stelt hy. Zeer waarschijnlijk kan ook de 1500 me ter voor dames een Interessant duel op leveren. De twee voornaamste kans- hebsters zijn Irene Pos van Marathon en de Belgische Diana van der Voorde van RC Mechelen De Belgische heeft als beste tijd 2.10 achter haar naam staan, terwijl de beste prestatie van Ire ne Pos op 2.13 staat. „Ik heb de afgelo pen tijd niet zo best gedraaid", zegt Ire ne Pos. „Ik zat met examens en zo en daardoor trainde Ik ook niet zo lekker Dat is nu weer achter de rug en juist deze week draaide ik weer wat beter. Daardoor heb ik ook weer een beetje moed gekregen. Ik zie deze wedstrijd toch als een soort t«st voor dc Neder landse kampioenschappen, hoewel ik die dit jaar niet zo zie zitten, ook omdat er steeds meer concurrentie komt door de doorstroming van onderaf Uitgemaakte zaak Het hoogspringen bij de heren is een bij voorbaat uitgemaakte zaak. René van Loon van Spado uit Bergen op Zoom heeft een hoogte van 2.15 achter zijn naam staan en daar kunnen de bei de Scheldesporters Henk Mos en Luc van Laere (beide 1.90) nog slechts van dromen. Jeroen van der Meer van PSV uit Eind hoven en Sidney van der Hoek van Ma rathon zijn de nummers één en twee bij het kogelstoten, alleen is de volgorde nog niet bekend. Van der Meer stootte de kogel ooit 14 69 meter, Van der Hoek heeft, als beste prestatie 14 12 meter Veel concurrentie hebben beide heren niet te duchten omdat de overige deel nemers in de regel een afstand van rond de 12 meter halen Ook de sprinttweekamp voor heren (100 en 60 meter kan een interessant onderdeel worden Kees van Nieuwen- huizen en Rob van Heeswijk van Excel sior uit Oosterhout. Luc van Laere (Scheldesport) en Gerard Verhulst (Zeeland Sport) lijken dc voornaamste kanshebbers. Het hoogspringen bij de dames kent geen Zeeuwse kanshebster De strijd gaat hier tussen Jenny van de Berg (Spadot en de Belgische Vera van Swiers (Olse-Merksemi. Beide hebben een beste prestatie van 1 75 meter. Het kogelstoten heeft twee Zeeuwse favori- ten Esther Goedhart en Janny Ver- kaart van Delta Sport. In het totaal ko men zaterdag in Goes zo'n 530 atleten en atletes in actie, waarvan er 153 van buiten Zeeland komen DEN HAAG (ANP) - De voorbereiding van de groep, waarin Nederland uit komt bij het Europees kampioen schap: Tsjechoslowakije Drieweekse trip naar Australië (23 januari tot 14 februa ri) met vijf oefenwedstrijden. Daarna vier landenwedstrijden 26 maart in Zwitserland. 16 april in Spanje, 30 april tegen Hongarije en 18 mei in Ierland. Van 24 mei tot 3 juni een trainingskamp in de Hoge Tatra met drie oefenwed strijden tegen buitenlandse clubteams. Vertrek naar Italic op 7 juni. Nederland: twee landenwedstrijden: op 23 januari in Vigo tegen Spanje en op 26 maart in Parijs tegen Frankrijk. Trainingskamp van 2 tot 7 juni. Voorts oefenwedstrijden en waarschijnlijk nog een landenwedstrijd. Vertrek naar Ita lië op 9 juni. Griekenland twee landenwedstrij den: op woensdag (16 januari) in Nico sia tegen Cyprus en op 2 april in Zurich tegen Zwitserland. Er zijn enkele trai ningskampen gepland. Om de twee we ken komen de geselecteerden van za terdag tot woensdag in Athene bijeen. West-Duitsland: twee landenwed strijden' op 27 februari in Bremen tegen Malta en op 2 april in München tegen Oostenrijk. Voorts twee trainingskam pen van 11 tot 15 mei en van 1 tot 5 juni Dit laatste trainingskamp kan eventu eel in de war worden gestuurd door de finale van de Duitse voetbalbeker, die voor 4 juni ls gepland. Els Vader <l> hier op de foto metMarjan Olijslager. die in Goes niet van de partij is GENEVE - De Europese televisie maatschappijen. die zijn verenigd in de European Broadcasting Union (EBU), gaan zich verzetten tegen de toenemende sluikreclame bij sportevenementen. Dat is be sloten tijdens het congres van de EBU, dat dezer dagen in Gcnève wordt gehouden. De Europese sta tions zijn van mening, dat de spon sors steeds meer misbruik maken van het feit dat de wedstrijden door de televisie worden uitgezon den. Voorlopig is de actie van de EBU gericht op skiwedstrijden en auto races. Nauwlettend zal worden toe gezien of er by deze twee takken van sport de reclame niet te na- drukkeiyk op de voorgrond wordt gesteld Mocht dat wel het geval zyn. dan zal de EBU weigeren beel den van die wedstrijden op te ne- men. De EBU houdt er bij zijn actie tegen de sluikreclame rekening mee, dat die reclame bij bepaalde takken van sport niet meer weg te denken is. Zo zal een evenement als de Tour de France, dat bestaat bij de gratie van de sponsors, ongemoeid wor den gelaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 17