Plotselinge gladheid .verraste weggebruikers Hulst begon viering van 800 jaar stadsrechten ^sssssss"m klachten van de hand Autoschip ramt remmingswerk en kademuur sluis Terneuzen PZC/provincie jEWONDEN EN VEEL BLIKSCHADE BIJ SLIPPARTIJEN iRI 1*. 'WOENSDAG 2 JANUARI 19?0 ,et* a B "H pLISSINGEN - Bij slippartijen ten gevolge van de gladheid zijn op nieuwjaarsdag drie mensen lichtgewond geraakt en verschillende voertuigen beschadigd. Ook moesten enkele lichtmasten aet ontgelden. De gladheid deed zich in de nieuwjaarsnacht vooral in Zeeuwsch-Vlaanderen voor. Dinsdagmiddag tegen vier uur begon het op sommige plaatsen in de provincie opnieuw glad te worden. Deze gladheid werd op veel plaatsen bestreden door strooi-auto's, die wegenzout uit strooiden. Tegen acht uur dinsdagavond was het probleem van de gladde wegen grotendeels jrerdwenen. volgens het KNMI in Vlissingen ont- iar1 rtond de ijsvorming doordat tussen de 3d regen- en natte sneeuwbuien tijdens op klaringen de uitstraling van de aarde jrvoor zorgde dat de temperatuur on- 'an ier het vriespunt daalde. Dinsdag- Ite ïvond nam vooral rond Zierikzee en plissingen de buiigheid toe. Het betrof ^Voornamelijk natte sneeuw, die ook iM^oor kortstondige gladheid zorgde. De neeste sneeuw viel verder landin- het jvaarts, zoals in Noord-Brabant, waar ieve jngeveer drie centimeter sneeuw lag. er De temperaturen lagen dinsdag bijna jveral in de provincie rond drie graden poven nul. Voor de komende dagen ver wachtte de KNMI-woordvoerder blij kend winters weer, met ook in de kust- jebieden wat sneeuw en vorst. met zijn voertuig, dat slechts licht werd beschadigd. Op nieuwjaarsdag rond vier uur 's mid dags belandde de auto van F. de K. uit Clinge in de sloot naast de weg. Dit ge beurde toen de bestuurder in de Zoute- straat in Hulst werd verrast door een bevroren stuk weg en in een slip raakte. De auto werd licht beschadigd. De K. bleef ongedeerd. Tegen half vijf diezelfde middag reed P. R. K. de L. uit Antwerpen met zijn per sonenauto in Hulst tegen de gepar keerd staande auto van P. R. N. uit Kloosterzande. De L kwam vanuit de richting Graauw en reed in de richting Zandberg. In de nacht van zaterdag op zondag is de automobilist J. S. uit Sluiskil door onbekende oorzaak van de weg geraakt en tegen een lichtmast gebotst. Het on geval deed zich voor omstreeks kwart over twee op de Kinderdijk in Axel. Bij de botsing brak de lichtmast af De auto van S. werd volkomen vernield, de be stuurder bleef ongedeerd. In een weiland Bevriezing van het wegdek heeft in de nacht van maandag op dinsdag op rijksweg 58 een drietal slippartijen veroorzaakt. De Middelburger A. A. K. raakte op de noordelijke rijbaan in een slip en belandde in een weiland. De au to werd totaal vernield. K. liep zelf geen letsel op en van zijn medepassa giers, M. O. en E. C. D. (beiden even- Op vele plaatsen in het land werden op nieuwjaarsdag de strooiauto's weer geladen met wegenzout om de plotseling opkomende gladheid te bestrijden ™»VUssingse jongens ^bekennen vernielingen Paauwenburgschool j^j6 VLISSINGEN - De Vlissingse gemeen tepolitie heeft in de loop van maandag vier jongens uit Vlissingen aangehou- snd. den, naar aanleiding van vernielingen slijk, het afgelopen weekeinde in de openba re lagere Paauwenburgschool aan de Alexander Gogclwcg in Vlissingen. iEen vijfde aanhouding wordt nog ver- ^"wacht. De schade door de vernielingen in het handenarbciden sportlokaal, waar onder meer rotjes werden afge stoken, wordt geschat op 5000 tot 6000 ""^gulden. ^■De aangehouden Jongens zijn E. K. (14), X|F. de R. (14), O. V. (13) en E. W. (13). Zij ihebben allen bekend aan de vemielin- ligen te hebben mee gedaan, met uitzon- dering van E. W., die alleen rotjes zou __hebben gegooid. De jongens zijn het handenarbeldlo- kaal volgens de Vlissingse gemeentepo litie ingekomen door een ruit aan de 'achterzijde te vernielen. Ook in het 'sportlokaal is een ruit vernield. In beide lokalen zijn volgens de politie een kast opengebroken en rotjes afgestoken. In het sportlokaal werden bovendien en- hanitele gymnastiektoestelen met een A jadj scherp voorwerp beschadigd, zoals een -ia iimat en een 'paard'. Behalve rotjes zijn ss 3volgens de politie in dit lokaal ook loo i vuurpijlen afgestoken. De identiteit van de vijfde verdachte is volgens de }UR politie bekend. Verkeersdrukte en plaatselijk gladde wegen in hele land DRIEBERGEN (ANP) - Het is op nieuwjaarsdag flink druk geweest op de Nederlandse wegen, al is het grote aanbod van auto's over de he le dinsdag gespreid geweest. Het verkeer heeft bovendien vanaf het begin van de middag te kampen ge had met gladheid door sneeuw, ha gelbuien en plotseling opvriezende weggedeelten. Volgens de Ver- keerscentrale van de rijkspolitie in Driebergen hebben de weggebrui kers zich aardig aangepast aan de drukte en de lagere snelheid door de gladheid. Vooral in de middag - tussen vijf en zes - Was het behoorlijk druk. In enkele gevallen leidde het mede door de gladde wegen tot ongeval len, waarvan enkele, onder meer ter hoogte van Breda, met gewonden. Voor de rest bleef het beperkt tot blikschade. Ook dinsdagavond was het nog glad op de wegen door sneeuwbuien. Op de doorgaande wegen werd toen gestrooid door rijkswaterstaat. Gewonden De twee gewonden ten gevolge van de gladheid vielen te signaleren in Kerk- kerve en Terneuzen. Dinsdagavond pm tien voor halfzeven kwam de heer B- uit Kerkwerve in zijn woonplaats tnet zijn bromfiets ten val op het glad- jle wegdek. Hij werd met een hoofd wond per ambulance overgebracht aar het Zweedse Rode Kruis-zieken- uis in Zierikzee. Bij een slippartij als gevolg van glad heid liep mejuffrouw N. B. uit Terneu zen in de Nieuwjaarsnacht vermoede lijk een hersenschudding op. Zij zat als bassagiere in een personenauto, die perd bestuurd door de Terneuzenaar A. M. S. S. verloor op de Willem de Zwijger- Ug. laan de macht over het stuur, waardoor hij via de middenberm en de linkerweg helft in een tuin van een woning aan de la6 Willem de Zwijgerlaan belandde. Een -n" hrerkeersbord moest het daarbij ontgel- ts" jden. De personenauto werd bescha- Üigd, mejuffrouw B. werd overgebracht tiaar het ziekenhuis in Sluiskil, se- In de nacht van zondag op maandag hebben zich door opvriezing van het __natte wegdek op rijksweg 60 in de buurt ^Wlvan Hulst twee slippartijen voorge- ^^daan. Bij geen van beide ongevallen de ^teen zich persoonlijke ongevallen voor. De auto van J. E. M. de K. uit Hulst werd omstreeks kwart voor één zeer zwaar beschadigd, toen de auto, nadat .de bestuurder de macht over het stuur verloren had, in de sloot naast de weg belandde. Op ongeveer dezelfde plaats gebeurde een half uur later opnieuw een eenzijdig ongeval. J. L. S. uit Axel slipte eens uit Middelburg afkomstig) werd alleen D. licht gewond. Zij werd voor observatie met een ambulance naar het ziekenhuis Bevelanden-Noord af gevoerd. Ter hoogte van de afslag Middelburg- Goes verloor C. V. uit Goes door de plot selinge gladheid de controle over het stuur. Hij belandde tegen een licht- mast. De auto liep aan de voorkant aan zienlijke schade op. V. kwam met de schrik vrij. A. L. van de V. uit Middelburg tenslotte slipte op de zuidelijke rijbaan. Zijn auto kwam in een greppel tot stilstand. V. bleef ongedeerd. De rijkspolitie verwachtte dinsdag avond dat het 'snachts op sommige plaatsen opnieuw glad zou worden door het uitstralingseffect van de aarde tus sen de buien neerslag door. In Oostr Zeeuwsch-Vlaanderen werd ook in de nieuwjaarsnacht al wegenzout ge strooid op de doorgaande routes. Bij de gemeentepolitie van Goes kwa men drie meldingen binnen van (kettin- g-)botsingen als gevolg van de plotse linge gladheid. Op de Sloeweg, ter hoogte van het viaduct nabij 's-Heer Arendskerke belandde J. van de V. uit Oostburg na een slip in de vangrail. De voorkant van zijn auto liep flinke scha de op, maar de Oosteburger kon na een provisorische reparatie zijn weg weer vervolgen. Op de noordelijke rijbaan van rijksweg 58 raakten drie auto's met elkaar in botsing. Door de gladheid kon niet tijdig genoeg meer geremd worden. Twee van de drie auto's zaten zodanig in elkaar, dat zij weggesleept moesten worden. Ook op de zuidelijke rijbaan van RW 58 deed zich een slippartij voor. M. M. uit Best en C. L. R uit Terneuzen kon niet anders doen dan uitstappen. De schade was zo aanzienlijk, dat er met de auto's niet meer gereden kon worden. Bij alle drie de aanrijdingen was er alleen sprake van materiele schade. Persoonlijk letsel liepen de be trokken automobilisten niet op. INBRAAK BIJ HOBBYHUIS TERNEUZEN - In de nacht van zondag op maaag is er ingebroken bij het hobbyhuis De Bree aan de Oranjestraat in Terneuzen. Er wordt nogal wat ver mist. De dader(s) kwam(en) binnen via een raampje. blemen al twee jaar LOT zoU onder meer tot diep in de nacht vrachtwagens laden en lossen en zo de buurt uit de slaap houden. De omwonenden vinden, dat de firma niet thuishoort binnen de bebouwing maar op een industrieter rein. Directeur Scheele Van LOT beschul digt de opstellers van het bezwaar schrift van onverantoordelijk en ondes kundig handelen. Hij ontkent met klem. dat zijn firma zich schuldig zou maken aan luchtverontreiniging, 'uit welke hoek de wind ook komt', en wijst voorts op het feit. dat LOT plusminus 30 procent minder lawaai produceert 'dan een doorsneebedrijf. 'Landbouw Ontwikkeling Terneuzen' beschikt in middels over een gesloten afzuiginstal latie. zodat de voor stofhinder geldende grenswaarden onmogelijk kunnen wor den overschreden. Tenslotte stelt hij te hebben gehoord, dat er op diverse om wonenden druk zou zijn uitgeoefend om het protest te tekenen. Inbraak in kantine van voetbalclub KORTGENE - Nadat ongenode gasten in de nacht van 28 op 29 december door het inslaan van een ruit een bezoek hadden gebracht aan de kantine van de Kortgeense voetbalclub en een partij tabakswaren hadden meegenomen, is er in de nacht van 30 op 31 december opnieuw in dezelfde kantine ingebro ken. Door het forceren van de buitendeur hebben ze zich toegang verschaft Een grote partjj dranken, soepen en rookar tikelen met een geschatte waarde van twaalf a vijftienhonderd gulden hebben ze zich toegeëigend nadat ze deur van het magazijn waarin de artikelen zich bevonden, hadden vernield Tot nu toe ontbreekt elk spoor van de daders. De politie heeft de zaak in onderzoek. Spoorbomen tijdelijk buiten werking VLISSINGEN - De spoorbomen op de spoorwegovergang bij de Edisonweg in Vlissingen zijn dinsdag tussen 20.45 en 22.30 uur uitgeschakeld geweest. Dit in verband met onderhoudswerkzaamhe den. Tijdens de werkzaamheden traden politiemensen regelend op zodat het verkeer van de overgang gebruik kon blijven maken. SLUISKIL - Het meststoffenbedrijf 'Landbouw Ontwikkeling Terneuzen' (LOT) bv uit Sluiskil wijst klachten van buren over geluidshinder en sto- foverlast van de hand. „Ons bedrijf maakt ongeveer 30 procent minder la waai dan een doorsneebedrijf. Wij heb ben dan ook nog nooit een terechte klacht binnengekregen", aldus direc teur A. M. Scheele in een reactie op een protestactie onder bewoners van de Sluiskilse Kanaalweg en Stroodorpe. Een buurvrouw van LOT. mevrouw M. van Troost, haalde in haar omgeving 20 handtekeningen op van mensen, die be zwaar maken tegen het verlenen van een hinderwetvergunning aan het meststoffenbedrijf. dat milieuvriende lijke producten verpakt voor het be drijfsleven en particulieren. Volgens de actievoerders duren de pro- Goesenaar aangehouden wegens moeilijkheden met taxi chauffeur GOES - De gemeentepolitie van Goes heeft maandag de Goesenaar B. van de E. aangehouden. Van de E had een ta xi-chauffeur tegen diens wil vast gehou den en onder bedreiging van fysiek ge weld zijn portemonnee afhandig ge maakt De Goesenaar, die in het recen te verleden al eerder moeilijkheden met het taxi-bedrijf heeft gehad, zou de taxi chauffeur voorts mishandeld hebben. Van de E. is in voorlopige hechtenis ge steld. Schade door vuurwerk in Vlissingen VLISSINGEN - In de nieuwjaarsnacht zijn in Vlissingen door onbekenden op verschillende plaatsen vernielingen aangencht met vuurwerk j Op de hoek Van Bossestraat-Van Houtenplein werd omstreeks 1.00 uur een brieven bus door vuurwerk 'opgeblazen' Dat zelfde gebeurde om 2.00 uur op de hoek Paul Krugerstraat-Van Dlshoeck- straat De gemeentepolitie van Vlissin gen wist op beide plaatsen de post In veiligheid te stellen. In een telefooncel op de Paauwenburgweg nabij de Ale xander Gogelweg ontstond om half twee brandschade aan telefoonboeken als gevolg van rotjes. HULST - Met een feestelijke en zeer druk bezochte bijeenkomst (de burger zaal van het stadhuis puilde uit) is de stad Hulst op nieuwjaarsmiddag be gonnen met de viering van het feit, dat de stad 800 jaar geleden stadsrechten verwierf. De officiële opening van de feestelijkheden werd verricht door burgemeester P. J. G. Molthoff van Hulst, in gezelschap van onder ande ren het bestuur van de stichting Hulst 800 jaar stad, dat voor deze gelegen heid was gestoken in kleurige ouder wetse kledij. Na het hijsen van de vlag sprak burge- RFACTIF MFSTSTDFFFNRFDRI IF- meester Molthoff zijn dank uit aan het IVlUo 1 1 \Jr r IL1VDL,LtI\IJr stichtingsbestuur. Hij zei verder te ver- -w- 1 trouwen op de goede medewerking van B B VIlllCllT'tB 1I711CT Hulstenaren zowel als niet-Hulstena- I jl B I I IJ R KR I WW R fl R ren. Het was de burgemeester opgeval- ▼▼JLJUt, len dat juist ook mensen van bulten -■-■■■ in 1 Met de aankomst van het verklede be stuur in de burgerzaal van het stadhuis begon het officiële gedeelte van de bij eenkomst. Voor die tijd hadden al veel Hulstenaren van de gelegenheid ge bruik gemaakt om het verzamelde col lege van burgemeester en wethouders nieuwjaarswensen over te brengen. J. Lockefeer van de stichting, die in 1980 zal optreden als magistraat, voerde als eerste het worod. Hij ging in op het werk van het stichtingsbestuur en overhan digde de burgemeester onder meer het eerste exemplaar Van een speciaal uit gegeven herdenldngsmunt, de zoge naamde Cromstaert. Burgemeester Molthoff neemt een oorkonde in ontvangst De heer Molthoff ging in op het relatief kleine aantal zekerheden uit de ge schiedenis van Hulst, en constateerde: „Hulst is er nog, en hoeHij wenste de stad een machtig en prachtig 1980' toe. BLUE HAWK VEROORZAAKT SCHADE VAN 15.000 GULDEN Op sommige plaatsen in de provincie bleef de sneeuw wat langer liggen, zoals hier in Zuid-Beveland. Dat leverde het bovenstaande stemmige winterlandschap op. De NOS was bij de opening van het feestjaar aanwezig om opnamen te ma ken voor het programma 'Van Gewest tot Gewest'. De opnamen worden uitge zonden op woensdag 9 januari. TERNEUZEN - Het Liberiaanse auto schip 'Blue Hawk' heeft dinsdagmor gen een aantal palen van het oostelijk remmingswerk en een betonnen kade muur van de Westsluis in Terneuzen aangevaren. De schade wordt geschat op 15.000,-. Het ongeluk gebeurde rond 9 uur, toen de Liberiaan - die eind '78 verantwoordelijk was voor het ver nielen van de noordelijke sluisbrug - binnenliep met een lading auto's voor de Hondavestiging in Gent. Het schip - dat een brt heeft van 14.000. 186 meter lang en 32 me ter breed is - was maandagavond, komend uit het Japan- se Shimizu, in Terneuzen gearriveerd. Doordat er toen windkracht 5 tot 6 werd gemeten en autoschepen vanaf wind kracht 5 niet worden geschut, werd de 'Blue Hawk' naar de Put van Terneuzen verwezen, waar de Liberiaan tot dins dagmorgen zou blijven. Tegen die tijd - half 9 's ochtends - was de windkracht volgens metingen van de Terneuzense havendienst tot 2 3 teruggelopen en werd het verantwoord geacht, het auto schip door te laten. Gent vervolgd. Daar zal het vandaag De foto toont de schade aan het (woensdag) worden gelost. remmingsioerk ilinksi. Na de aanvaring (waarbij een aantal pa len werd gebroken en er nogal wat ave rij ontstond aan de kademuur» heeft de kapitein van de 'Blue Hawk' verklaard, het onbegrijpelijk te vinden dat de Li beriaan was geschut. De meetappara tuur aan boord zou namelijk wind kracht 5 hebben aangegeven. Het autoschip heeft overigens zonder noemenswaardige schade de reis naar

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 7