DE FRISSE OREN VAN JOHN CAGE 71 ^Financiële commissie Oostburg jespreekt steun molenstichting Nachtwake voor Telebingo PZC/streek 5 agenda 'De kerk van Kapelle in de loop der eeuwen OENSDAG 2 JANUARI 1380 OSTBURG - De financiële commissie in de gemeente Oostburg begint in •80 met een principiële discussie over imbtelijke nota over de subsidië- ng van de 'Stichting molenbchoud fest-Zeeuwsch-Vlaanderen'. In juni 179 wees de Oostburgse gemeente- iad een verzoek van de stichting af sarin werd gevraagd om restitutie jn de betaalde rente van bijna 12.000,- omdat de financiële nood van i stichting te groot werd. et college van burgemeester en wet- juders voelde wel voor die restitutie, laar de overige raadsleden dachten aar anders over: „De stichting is ak- Sord gegaan met de voorwaarden die e destijds hebben gesteld en moet nu let verlangen dat die gewijzigd wor- en." Een maand na die raadsvergade- ng vond er een gesprek plaats tussen e leden van de financiële commissie an de gemeente Oostburg en een dele- itie van het stichtingsbestuur. Een ïsprek dat het stichtingsbestuur raag wilde om alsnog een opening te Inden. Uit dit gesprek resulteerde een verzicht van de exploitatierekening ver 1978 en van de begroting over 1979 an de stichting. Volgens de gemeente- jke nota ziet het er financieel nogal jmber uit voor de stichting: de gecumuleerde tekorten bedragen Itimo 1979 31.662,89; i de schulden op korte termijn 48 653,02; ier wordt voor 1979 een nadelig exploi- jtiesaldo van ƒ11.180.- geraamd, ex- lusief aflossingen tot een bedrag van 6000,-. 1 i de ambtelijke nota worden deze cij- 1 trs voorzien van de mededeling dat'de lichting zich geconfronteerd ziet met en aanmerkelijk bedrag van de nade- ge saldi van de afgelopen jaren en met en zeer hoog tekort op de jaarexploita- ie' n de nota worden vijf eventuele moge- Jkheden gegeven om de stichting meer T minder uit. de moeilijkheden te hel en I geen subsidie verlenen, waardoor de emeente door de bank wel aansprake- jk zal worden gesteld voor de gegeven arantie ten aanzien van een lening van 40.000,- die de stichting afsloot, en ■aarna de stichting nog met een ïhuldenlast blijft zitten en de molen 'el openbaar verkocht zal moeten forden; subsidie verlenen in rente en premie erzekering. De raad besliste in juni list afwijzend op een dergelijk verzoek, laar de nota vraagt zich af of deze op- issing wel een oplossing is. Want sub- idiërlng van dit bedrag (bijna JOLIJNSPLAAT- Bejaardenhuis Rus- oord. 8.30-10 uur: Uitzending Nomen fescio 10ES - Ziekenhuis De Bevelanden 5 30-16 30. Ter Valcke, 10-11 30. Huize iandwijck, 19-20 uur: Uitzending No ten Nescio. IULST- St.-Liduinazlekenhuis, 19.45- 1.45 uur: Uitzending Radio Nigh- Ingalc. HOSCOPEN IERGEN OP ZOOM - Roxy. 14 uur: As- frrtx verovert Rome, a.l.: 20 uur: Alièn, 6 jr. jOES - Grand, 14 uur: Martijn en de iagièr. a.l., 19 en 21.30 uur: Hair, a.l 'ERNEUZEN- Luxor, 20 uur: Een pak laag. 12 jr. (LISSINGEN - Alhambra I. 20 uur: Envoy. 16 jr. hambra II. 20 uur: Samen uit samen buis, a.l. 'ENTOONSTELLINGEN iINT ANNALAND - 'De Meestoof, 15- 7 uur: hekel- en spotprenten uit de èrste en tweede wereldoorlog IERGEN OP ZOOM - Markiezenhof, 4-17 uur: 'Bergen (in) stukken' JOES - Museum voor Noord- en Zuid- Jeveland. 10-12, 13.30-17 en 19-21 uur: Winterbedden'; Lunchcafé Stadhuis. •18 uur- Werken Kees Rouw en Kees touw. (EILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 3-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. IULST - Galerie Van Geyt, 9-12 en 14- 8 uur: 'Ikonen'. 4IDDELBURG - Zeeuws Kun- tenaarscentrum. 10-12, 14-17.30 en 19- ;1 30 uur: werken van Pleter Hoogen- loorn tijksarchief. 9-12.30 en 13.30-17 uur: Van nabij en verre', irtshop Six and Six, 10-18 uur: oliever en van Gera Dauvillier en Wim Vader ïalerie 'De Witte Swaen', 14-18 uur: Cerstsalon Zeeuwse Kunstkring. De Klos'. 10-24 uur: zeefdrukken van Vlllem Nell. leeuws Museum. 10-17 uur: 'In dank anvaard'. ïalerie 'De Cleene Catte', 12-17 uur. ieraden van diverse kunstenaars. Ichuttershof: foto's van Richard Ichrop. IISSE - Galerie 'De Mooie Staak', 9-20 lur werken Messemaker. TERNEUZEN - Hal 'Ter Schorre', 11-21 lur werken Luc Willem. 'LISSINGEN - Galerie Marquis, 13-18 iur: werken diverse kunstenaars. VATERLANDKERKJE - 'In den Ko- Üng'. vanaf 14 uur: schilderijen van Ka- el Weyland sr. SIERIKZEE - Galerie Nobel, 10-18 uur: verken Tino Lintelo. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel. )1100-14444, (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnum mer 01150-12200 (brandweer en ambu- ance). Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 51180-15551, dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251van 10.00-24.00 uur, weekends van 20.00-24.00 uur. Zeeuwsch-Vlaanderen - Hulpgroep bij drankprobleem (AA), tel 01174-217 Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereik baar. 12.000,-i laat nog een tekort van bijna ƒ20.000,- over bij de stichting, terwijl het nadelige jaarsaldo nog bijna 7000.- blijft Verlening van een kapitaalsubsidie tot de gecumuleerde tekorten en een jaarlijkse exploitatiesubsidie Deze vorm betekent een uitgave voor de ge meente van dik 42 000,-. waarvan 31 662,89 als kapitaalsubsidie en 11 000 als subsidie in het jaarlijkse exploitatietekort „Gezien het stand punt van de raad is het de vraag of een dergelijke subsidie haalbaar zou zijn. Bovendien schept het verlenen van een Uitslag viswedstrijd WESTKAPELLE - De hengelsportver eniging 'Westkapelle' hield een vis wedstrijd op het Zuiderstrand. De 75 deelnemers vingen 54 bovenmaatse en 20 ondermaatse vissen. De uitslag Was: 1 A. van Sighem 5 vis sen 1535 punten; 2 P Huibregtse 4 1094; 3 J. Houmes 3 963.4 P. van Keulen 1721 5 J. Lous 3 563; 6 H. Verstraate 1 443; 7 J A. Roelse 14248 A. de Nooyer 13969 P de Witte 2 382; 10 L. de Witte 2 344. Goese padvinders knapten Brabants bos op HUYBERGEN - Leden van de Hertog van Beijerengroep uit Goes hebben de afgelopen week herstelwerkzaamheden in het Brabantse bos in de buurt van Huybergen uitgevoerd. Dode en zieke bomen werden omgehakt en verwerkt. Door de barre weersomstandigheden kon minder werk worden verzet dan in voorgaande jaren. De Goese padvin- dersgroep werkt ieder jaar in het bos. Dit als wederdienst aan de eigenaar er van, die de groep kosteloos in de zomer vakantie laat kamperen. Ook deze zo mer trekt de Hertog van Beijerengroep voor haar zomerkamp weer naar Huy bergen. Nieuwjaarswedstrijd WOLPHAARTSDIJK - De schietsport vereniging SV Wolfert uit Wolphaarts- dijk hield de jaarlijkse Kerst-Nieuw jaarswedstrijd in het dorpshuis te Wol- phaartsdijk. De uitslag is als volgt' Liggend 1 J. de Looff 300 punten. 2 D. van Wel 300; 3 W. E. Goetheer 300; 4 P. H. Goe- theer 297; 5 L A van de Kreeke 292; 6 A P. Goetheer 292:7 Ph. Logmans289; 8 M. van de Kreeke 288.9 J deJong276; 10A Geene273: 11 Barendsen264:12J.de Regtl39; knielend 1 P A Goetheer 278, 2 A. P Goetheer 276: 3 D van Wel 261: 4 W E Goetheer 236; 5 J. de Looff 236. De taart op de attractiebaan werd gewonnen door L.van de Kreeke met 460 punten. Dc avond werd goed bezocht. Leerlingen van zondagsschool vierden kerstfeest NIEUWERKERK - Onder grote be langstelling vierden de leerlingen van de zondagsschool te Nieuwerkerk kerstmis in de hervormde kerk te Nieu werkerk. Ouders en ook andere belang stellenden bezochten de kerstviering. Marja Janse-De Valk vertelde een kerstverhaal en Wilma Hogerland beeldde het kerstverhaal uit. De heer D. Kolkert reikte aan acht leerlingen, die de school verlaten, een bijbel of een liedboek uit. Verder zongen de kinde ren een aantal kerstkiederen, begeleid op orgel door de heer W. Wandel. Kerstviering NIEUWERKERK - De bejaarden te Nieuwerkerk vierden het kerstfeest. Mevrouw De Kam, die de leiding van deze bijeenkomst had, opende de vie ring met het lezen van het kerstevan gelie. Een koortje uit eigen kring zong vervol gens kerstliederen, waarna mevrouw Heringa dia's toonde van Israel. De da mes Van Bloois en Schuilingh droegen gedichten voor. Mevrouw Van Bommel woonde met haar echtgenoot, de burge meester van Duiveland, de kerstviering bij. Zij las een kerstverhaal voor. kapitaalsubsidie ernstige precedenten ten aanzien van andere instellingen die in financiële moeilijkheden (dreigen te) geraken", aldus de nota Overname van de molen tegen het bedrag van de gemeentegarantie Bij deze oplossing (overnemen voor een bedrag van ƒ40.000.-) voorkomt, aldus de nota. de gemeente de kosten van executie, maar wordt dan wel gecon fronteerd met de Jaarlijkse exploita tielasten. En de stichting blijft met een aanzienlijke schuldenlast zitten. Overname van de molen tegen het bedrag van de totale schulden In de nota wordt geschat dat met een derge lijke transactie oneeveer f 100 000- gemoeid zal zijn. terwijl de jaarlijkse exploitatietekorten voor rekening van de gemeente komen. „Bovendien wordt de stichting van haar schuldenlast ont heven zonder tegenprestatie, maar wel ten koste van de gemeenschap", aldus de nota Carl zand De problemen rond de molenstichting hebben met name betrekking op de molen in Cadzand. In 1974 brandde de ze molen geheel uit. De Molenstichting (een particulier initiatief van enkele Zeeuws-Vlamingenl kocht de molen voor 42.000,en liet de molen met overheidsbijdragen tot 100'! van dc kosten restaureren. Toch kostte deze restauratie de stichting een hoop geld, omdat er voorgefinancierd moest worden: de subsidiegelden waren er nog niet en er moest toch worden be taald. Voor deze voorfinanciering sloot de stichting een rekeningcou rant-overeenkomst met de gemeente af en kwijtschelding van de rente van de ze rekening vond geen genade in de ogen van de raadsleden. Welke van de vijf jn de nota aangedra gen oplossingen uiteindelijk uit de bus komt is nog niet te zeggen B en w van Oostburg willeh aan de hand van het door de commissie uit te brengen ad vies zo snel mógelijk met een raadsvoorstel komen Theo Thijssenschoo! winnaar Vlissings schooldamtoernooi VLISSINGEN - De 'Theo Thijssen- school' te Vlissingen is kampioen ge worden van het jaarlijkse Vlissingse kerstschooldamtoemooi. In eerste in stantie eindigden drie scholen op de eerste plaats, zodat beslissingswed strijden moesten worden gespeeld. Aanvankelijk zag het ernaar uit dat de Souburgse school 'De Burcht' met de eer zou gaan strijken, nadat deze de 'Pieter Louwerseschool' klopte. Een ne derlaag tegen de 'Theo Thljssenschool' deed de kansen echter teniet. Na de laatste finalepartijen stonden de drie scholen op de eerste plaats. Tijdens de beslissingswedstrijden behaalde de Theo Thijssenschoor een 6-4 overwin ning op de 'Pieter Louwerseschool' en een 5-5 gelijkspel tegen 'De Burcht'. Via voorronden moesten de dertien deelne mende scholen proberen zich in de fina le te spelen. Bij de middelbare scholen schreven de 'Sint Paulus'-mavo en de mavo van rijksscholengemeenschap 'Scheldemond' in. Wethouder ing G. J A. M. Adan van Vlissingen reikte na af loop van het toernooi de prijzen uit. In een korte toespraak bedankte hij de or ganisator van het evenement, de heer A. Kammeraat. voor zijn bemoeienis sen met het toernooi. Het kerstdam- schooltoernooi wordt jaarlijks georga niseerd namens de Vlissingse damclub 'Lammerenburg' en de Souburgse club 'Aris de Heer'. De eindstanden ln de drie voorrondengroe- pen zijn. groep A: 1 Martinus 6-11, 2 Theo Thtfssen 6-9; 3 De Startbaan 6-2 (26i; 4 Louise deCollgny6-2(14) Groep B: 1 Pieter Louwcr- se 6-12; 2 De Burcht 6-8. 3 Bouwen Ewout 6-2 (24). 4 Chr. School (Ritthem) 6-2(12). Groep C. 1 Paauwenburg8-12; 2 Juliana 8-10i43i. 3 Van Duyvenvoorde 8-10 (40); 4 Markus 8-7. 5 Ste- merding 8-1. Eindstand in de finalepoule: 1.2 en 3 Pieter Louwerse, Theo Thljssen en De Burcht 5-8; 4 Martinus 5-4; 5 Paauwenburg 5-2, 6 Juliana 5-0. Eindstand na de beslis singswedstrijden- 1 Theo Thljssen. 2 Pieter Louwerse, en 3 De Burcht. JAN RAAS TE GAST RADIO NIGHTINGALE TE HULST HULST - In café De Tapperij in de Lange Nieuwstraat te Huist pre senteerde de Hulster ziekenhuis- omroep Radio Nightingale maan dag een rechtstreeks sportpro gramma, getiteld 'Nightingale's sportcafé'. Hoofdgast was Jan Raas. De uitzending kon recht streeks worden beluisterd door de patiënten in het Hulster Sint-Li- duinaziekenhuis. Velen waren 's middags gekomen om wereldkampioen Jan Raas uit 's-Heerenhoek in levendé lijve te kunnen aanschouwen en uit zijn mond wat te horen over de wieler sport. De wielerenthousiastelingen kunnen Jan Raas zaterdagavond reeds in actie zien in een omnium wedstrijd Belgiè-Nederland in het sportpaleis te Antwerpen. Radio Nightingale's sportcafé was tevens bedoeld om aandacht te schenken aan het sportleven in Oost-Zeeuw- sch-Vlaanderen. Van verschillende verenigingen uit de streek waren vertegenwoordigers aanwezig met wie een praatje werd gemaakt, 's Middags waren dat Hans d'Hont en Alex van Rie van RKHAV uit Hulst, atleet Piet Vonck, tafel ten nisster Sterra Blanckaert van Sint- Aloysius uit Graauw, Th. Baert en w Ducheine van de basketbalclub Hulst, voorzitter Hartman van de Hulster tennisclub Hulster Am bacht en Emiel de Wit, die de aan wezigen het een en ander vertelde over de Hulster zaalvoetbalcompe- titie. 's Avonds werd gepraat met A. Voet (trainer van W Vogelwaarde) en G. Naessens van de Bevobo. Voorts was een delegatie van de Hulster voetbalvereniging HW'24 aanwezig, die bestond uit voorzitter W. Zweegers, trainer J. Meesters en eerste elflalspeler Pe ter van Eekelen. Ook werd prof voetballer Ruud Krol per telefoon geïnterviewd. De presentatoren waren Rudolph van den Hoven, Walter de Kort. Frank Knibbeler en Marty Buysse (medewerkers van Radio Nightingale) en Arthur Ecckhout. De groep Musicircus Vlissingen. Britannia. 'Happy New Ears', nieuxojaarsconcert Jcugd en Muziek. Zeeland E« Veerse middenstand vergaderde VEERE - De Veerse Middenstandsver eniging vergaderde in 'Het Wapen van Veere' te Veere. Voorzitter L. W. den Dikken opende de vergadering en sprak een welkomstwoord, in het bij zonder tot de heren Pols en Lust, af gevaardigden van het KNOV. De heer Den Dikken memoreerde de activitei ten en gebeurtenissen van het afgelo pen jaar en deelde mee dat de heer Weisma is benoemd tot rijksnijver- heidsconsulent in Zeeland. De aanwezigen discussieerden over de mogelijkheden voor het beter functio neren van een overlegcommissie voor het midden- en kleinbedrijf in Veere. Het voorstel tot verhoging van de con tributie werd met algemene stemmen aanvaard. Na de pauze toonde jhr W. L. den Beer-Poortugael de films 'Waar het land de zee ontmoet' en 'Er zijn nog Zeeuwen'. Met instemming aanvaard den de aanwezigen het voorstel om in de zomermaanden op de woensdagen koopavonden te houden. De aanvangs- en sluitingstijdstippen worden nog na der bekend gemaakt. De meeste aanwe zigen bleken niet ingenomen met het nieuwe bestemmingsplan Veere. Padvindersgroep sloot oudjaar traditioneel af KLOETINGE - De Hertog van Betje- rengroep uit Goes heeft 1979 op tradi tionele wijze afgesloten. Al vele jaren gebeurt dat met de zogenaamde boe- renkoolfulf. In Kloetinge waren bijna alle leden van de padvindersvereniging bijeen voor deze gezamenlijke maaltijd. Na afloop werden er wat spelletjes ge daan, waarna de avond besloten werd met een kerstverhaal van Rob Strating. Van links naar rechts Anton Peeters. Corrie de Regt en Saar Meeuws. MIDDELBURG - Sommige mensen hebben heel veel over om een uitzendtng van het populaire spelprogram- ma Telebingobij te kunnen wonen In Middelburg ver schanste zich gisteravond omstreeks half elf een drietal Middelburgers op de trappen van de Schouwburg aan het Molenwater om vandaag woensdag) zeker te zijn van een kaartje voor de Telebingo-uitzending op 14 ja nuari vanuit Mlddeiourg De kaartverKoop oegtnt van daag om 10.00 uur. Het drietal A nton Peeters (32), Corrie de Regt (40) en Saar Meeuws (36) bracht de afgelopen nacht stevig ingepakt tegen de kou door met erxeten- soep. koffie en kaartspelen om de tijd te doden Zij heb ben tot nu toe fanatiek aan de Telebingo-uitzendingen meegedaan. zeen gelukkige keus, zo'n minifesti- val met het accent op de componist John Cage in het prille begin van 1980. Wat is nu die frisse kijk van Cage? Dit Amerikaanse enfant terrible heeft eens gezegd: „Composing'* one thing, performing another, listening's a third. What can they have to do with one another?" Bij de meeste traditio nele muziek wordt de compositie door de notatie min of meer gefixeerd, waarbij de vertolker de taak heeft, als tolk op te treden tussen componist en toehoorder. Bij Cage nu worden de drie componenten van het muziekge- beuren, schepping, herschepping en reactie bij de toehoorder, uit elkaar ge haald. Hier is degene die de muziek speelt minstens zo creatief bezig als de componist, terwijl het publiek op zijn beurt een wezenlijk aandeel heeft in de herschepping van het k unstwerk. Cage richt onze aandacht op de alle daagse dingen om ons heen. zoals een vis het water proeft waarin hij zwemt en ademt. Veel componisten geven de voorkeur aan een minder natuurlijke omgeving: een vis die rondspartelt in een glas wijn!! Een kernbegrip bij Cage is het woord indeterminatie, dat wil zeggen de volle dige onbepaaldheid van het muzikale product, het losmaken van de menselij ke greep op de muziek. In sommige werken van Cage speelt het toevalsele- ment een grote rol. Hij bereikt dit onder meer met het werpen van munten en zelfs met het orakelen aan de hand van het boek I-Ching Nu zult u misschien verzuchten, je belandt op deze manier toch in een chaos? Voor Cage is de cha os een positief gegeven, een bron van niet voorspelbare, verrassende gebeur tenissen. Bejaardensociëteit Veere hield kerstmiddag VEERE - De bejaardensociëteit Veere hield een kerstmiddag in het vereni gingsgebouw te Veere De echtgenote van de burgemeester, mevrouw Hack, lat, bet kerstverhaal voor Na het zingen van kerstliederen werd de middag be sloten met een gezamenlijke brood maaltijd. Uitslagen zaalvoetbal MIDDELBURG - In de eerste klas van het zaalvoetbal in het rayon Middel burg haalde Amgas de eerste winst punten van deze competitie binnen door een 4-3 overwinning op OCMA. Het team van Brammetje Dump be haalde twee forse zeges: Arnemuiden werd met een 9-2 nederlaag naar huis gestuurd door koploper Brammetje Dump en De Pinten liepen een 10-4 ne derlaag op. De overige uitslagen zijn Draadkrabbers I - FC Laurens I 3-1. M3artense Tapijt I - Hooi zolder 4-8. Amgas - De Pinten 2-5. FC Laurens I - Maartense Tapijt 10-5 cn Hooizolder - Ar nemuiden 5-3. De stand m de eerste klas is Brammetje Dump 11-21. Hooizolder 11-18. Maartense Ta pijt 11-13, Draadkrabbers 10-12. De Pinten 11-10, OCMA 10-8, FC Laurens 10-7, Arnemui den 11-5. Amgas 11-2. In de tweede klas won koploper Veld zichtmet 2-0 van Pechiney. Middelburg I liep een 3-0 nederlaag op tegen Luctor I Ook tegen FC Laurens II moest Luc tor I het onderspit delven (7-2). Amro versloeg Arnemuiden II met 3-2, en Blauw Wit I klopte VPV met 3-2 De stand in klas twee is Veldzicht 9T6. Luc tor 10-14, Middelburg 19-10, VPV 9-8. FC Lau rens n 9-8. BlauwWit 19-8. Arnemuiden II9-8, Amro 9-7. Pechiney 9-3. In de derde klas won leider Zeelandia met 9-2 van Middelburg II. Hoechst- boys speelde met 3-3 gelijk tegen Maar tense II en Draadkrabbers II won van Kraaien met 8-1. Brandweer behaalde de eerste overwinning in deze competi tie; de brandweerlieden versloegen Hermid met 3-1 De stand in de derde klas is: Zeelandia 8-14. Draadkrabbers II 7-12. Hoechstboys 8-12. Maartense TapUt II 7-9, Hermid 8-5. Pedac 6-4, Brandweer 7-4. Middelburg II7-3. Kraai en 8-3 Dauwendaele versloeg Streekschool met 6-2 en staat nog ongeslagen aan de kop var. de rangfijstvan de vierdeklas De overige uitsla gen m de vierde klas zyn Blauw Wit II - FC Laurens III 0-2. Luctor II - Draadkrabbers III 5-2. svsw - VCK 8-2. Luctor II - FC Laurens IV 2-1. Streekschool - Blauw wit II1-1. SVSW - Draadkrabbers in 6-1 De stand ln de vierde klas ls Dauwendaele 7-14. FC Laurens III 7-10, SVSW 7-10. Luctor II8-9. Streekschool 9-9, VCK 8-8, Blauw wit n 8-5. FC Laurens IV 7-4. Draadkrabbers III9-1 Een uiterst voorspelbare gebeurtenis ln de altijd wat chaotische organisatie van Jeugd en Muziek was het feit dat men om tien uur 's avonds wel ander half uur achterliep op het schema, zo dat ik helaas het optreden van de pia nist John Tilbury en de sopraan Lynda Richardson moest missen. Het ensemble Musicircus. bestaande uit een aantal studenten van de Univer siteit voor Muziekwetenschappen te Amsterdam was te horen in een drietal werken. Om te beginnen 'Speech' uit 1955. een werk voor vijf radio's en een nieuwslezer. Hoe het klinkt? Stel u een vijfkamerflat voor. waarin alle deuren open staan, en waar in elke kamer een radio aanstaat, die nu en dan harder of zachter wordt gezet, voeg daarbij de stem van de nieuwslezer van het ANP. en u heeft 'Speech'. De componist laat de zenderkeuze vrij. maar geeft wel exact aan. wanneer en hoe de 'radiospe lers' in actie moeten komen. Het effect is wel intrigerend, maar na een paar mi nuten begin je al op je stoel heen en weer te schuifelen. Het werk heeft een maximale speelduur van 42 minuten... Daarna Cheap imitation", een werk voor pianosolo. Ongetwijfeld het meest vervelende pianowerk uit de gehele lite ratuur. althans naar traditionele maat staven gemeten. In de filosofie van de componist echter kan een klank niets anders zijn dan de uitdrukking van die klank zelf. Marcel van Dijk gaf een ge concentreerde lezing van het werk, zij het dat hij over een weinig beheerst tou cher beschikt. Die concentratie was bij het publiek ver te zoeken, zodat het stuk totaal niet tot zijn recht kwam, ook al vanwege de rommelige entoura ge van het toneel en de weinig sfeervolle zaal van Britannia. Als laatste werk 'Music for amplified toy pianos', geïnterpreteerd aan de hand van de directiepartij uit Cage's Concert for piano and orchestra. Een aantal speelgoedpianootjes wordt hier door middel van contactmicrofoons electronisch versterkt, waarbij de diri gent langzaam cirkels beschrijft met zijn handen, om zo het tijdsverloop voor de 'speelgoedpianisten' duidelijk te maken. Het publiek was hier duidelijk meer ge boeid dan bij de vorige werken, geboeid door de zeer spaarzaam in de tijd gedo seerde 'klankdruppels'. De Engelse gi tarist Derek Bailey had voor het optre den van Musicircus de toehoorders een klein half uur vermaakt met zijn impro visaties. Voor mij persoonlijk een totaal onbevredigende 'performance' Een structuur- en spanningloos plukken, slaan en trekken van de snaren, uit mondend ln een al spelend in de zaal distribueren van foldertjes voor de et- gen platenmaatschappij L. C. de B. D 'e kerk van Kapelle in de loop der eeuwen', is een boekje, bijna helemaal gewijd aan het monumentale kerkge bouw dat in Kapelle bewaard is geble ven en na de laatste restauratie weer volop in zijn ruimtelijke heerlijkheid prijkt. Ook al is er veel verdwenen van hetgeen er in de Middeleeuwen was, er is toch nog altijd zoveel overgebleven dat deze kerk een van de meest interes sante is die we in Zeeland kunnen vin den, een kerk die waard is dat er een apart boekje over verschijnt. Na een stukje ontstaansgeschiedenis van Kapelle, vertelt de auteur G. J. Le- poeter. iets over de toren en de klokken die er ln hangen. Dat is een goed begin, want die toren trekt allereerst de aan dacht wanneer men dit dorp in de verte ziet liggen. Er is ook zo geen tweede toren in de provincie te vinden die. be halve de van bakstenen gemetselde spits, ook nog vier hoektorentjes heeft, waarvan men nog altijd moet gissen welke hun betekenis is geweest Bouw kundig wordt de kerk bekeken, waarna een hoofdstukje volgt over de symbo liek die er in deze kerk is overgebleven uit de periode van vóór de Reformatie De apostelfiguren, die het dak van de Successen Vlissingse kwekers op Breskense vogeltentoonstelling MIDDELBURG - In het bericht over de successen van een aantal leden van de vogelvereniging 'De Vogelliefhebbers' uit Vlissingen tijdens een internationa le vogeltentoonstelling te Breskens zijn enkele winnaars onvermeld gebleven. Deze winnaars zijn: Tropische vogels I: kampioen en le prijs: J Fuchs, Vissin gen, grasparkieten: kampioen J.Louw, Westkapelle; tropische duifjes: 2e prijs: M. F. Jansen. Oost-Souburg. Voorzitter Korff van Vlissingse afdeling Bond van Ouderen overleden VLISSINGEN - De voorzitter van de Algemene Bond van Ouderen afdeling Vlissingen, de heer W. F. L. KorfT, is dinsdag in het Belhesda-Sint-Jozefzie- kenhuis in Vlissingen overleden. De heer Korff was sinds 22 februari 1979 voorzitter van de Vlissingse afdeling van de bond Voordien was hij penning meester De Vlissingse afdeling is de grootste van zuid-Nederland en telt ruim 3000 leden. De heer Korff was te vens bestuurslid van de Stichting Op bouwwerk en van de Stichting Welzijn voor Ouderen. Hij ls 73 jaar geworden. Op vrijdag 4 januari om 9.00 uur wordt hij gecremeerd in Middelburg. kerk dragen, zijn hier bewaard, terwijl in de hoeken van het schip te vinden zijn de figuren van de vier kerkvaders. Paus Gregorius (met tiara op) Hierony- mus. Ambrosius en Augustinus. Over de verklaring van bijzondere figuren en restanten, die overal in de kerk zijn ge bleven. ben ik het hier en daar niet al tijd met de schrijver eens, zoals hij weet, maar dit doet er minder toe Natuurlijk wordt aandach t besteed aan het feit dat deze kerk in 1503 een kapittel van ka nunniken kreeg, waarvoor een koor bank met bijzonder mooie panelen werd gemaakt en die hier bewaard ls gebleven In dit boekje zijn opgenomen 81 fraaie foto's, welke voor het merendeel ge maakt zijn door M. de Goffau Vooral ook die foto's maken dit boekje des te meer waardevol. Een heleboel Kapelle- naren zullen zich met enige verbazing hebben afgevraagd: zit dat nu allemaal in onze kerk? Ook waardevol is de toe voeging van een verklaring van ge bruikte niet alledaagse woorden. Alles bij elkaar ls dit boekje een model gewor den en we zouden wensen dat er zulk een uitgave beschikbaar was van iedere historisch belangrijke kerk in ons land. h. (De kerk van Kapelle, G. J. Lepoeter) Wijkvereniging Zuid discowedstrijd MIDDELBURG - De discowedstrijd die een belangrijk onderdeel vormde van het discofestijn dat de wijkvereniging 'Zuid' hield in het 'Zuiderbaken' te Mid delburg is gewonnen door Sharon van Wieren, tweede werd het duo Yvonne Roelse en Caroline de Kam en de derde plaats werd bezet door Debbie Tituhe- ru. Bij de beoordeling lette de jury voor al op kleding, presentatie, muziek en tempo. De presentatie van de disco-avond was in handen van Wil Ooms en de muziek werd verzorgd door The Melody Ma kers. Automobilist gewond ^SEROOSKERKE - De 28-jarige auto mobilist G. S. uit Serooskerke is op ou dejaarsdag bij een slippartij op de Hondegemseweg in zijn woonplaats gewond geraakt. Het ongeval deed zich voor bij de kruising met de Zandpoort- seweg. S. reed in de richting van Bigge- kerke, toen hij schrok van een andere automobilist die het kruispunt nader de. Hij remde af en raakte daarbij de macht over het stuur kwijt en botste met zijn auto tegen een boom. De automobilist liep daarbij letsel op aan borst en hoofd en vermoedelijk een gebroken arm. HU werd per ambulance naar het Gasthuis in Middelburg ver voerd. De auto liep zware schade op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 5