DE FRISSE OREN VAN JOHN CAGE Financiële commissie Oostburg bespreekt steun molenstichting KNOV: IN SLUIS EEN 'WINKELERF' Zaalvoetbaltoernooi lagere scholen Hulst Wissel Zeeuws-Vlaanderen agenda kunst Expositie wenskaarten in galeiie IJzendijke marktberichten AAN DE HAND VAN AMBTELIJKE NOTA De problemen van de molenstichting hebben met name betrekking op de molen te Cadzand. De groep Musicircus WOENSDAG 2 JANUARI 1380 VERZOEK OM RESTITUTIE WERD AFGEWEZEN OOSTBURG - De financiële commissie van de gemeente Oostburg begint in 1980 met een principiële discussie over een ambtelijke nota over de subsidië ring van de 'Stichting molenbehoud West-Zeeuwsch-Vlaanderen'. In juni 1979 wees de Oostburgse gemeente raad een verzoek van de stichting af waarin werd gevraagd om restitutie van de betaalde rente van bijna 12.000.- omdat de financiële nood van dc stichting te groot werd. Het college van burgemeester en wet houders voelde wel voor die restitutie, maar de overige raadsleden dachten daar anders over: „De stichting is ak koord gegaan met de voorwaarden die we dest ijds hebben gesteld en moet nu niet verlangen dat die gewijzigd wor den." Een maand na die raadsvergade ring vond er een gesprek plaats tussen de leden van de financiële commissie van de gemeente Oostburg en een dele gatie van het stichtingsbestuur. Een gesprek dat het stichtingsbestuur graag wilde om alsnog een opening te vinden. Uit dit gesprek resulteerde een overzicht van de exploitatierekening over 1978 en van de begroting over 1979 van de stichting. Volgens de gemeente lijke nota ziet het er financieel nogal somber uit voor de stichting: de gecumuleerde tekorten bedragen ultimo 1979/31.662,89: de schulden op korte termijn ƒ48 653.02; er wordt voor 1979 een nadelig exploi tatiesaldo van 11.180,- geraamd, ex clusief aflossingen tot een bedrag van 6000,-. In de ambtelijke nota worden deze cij fers voorzien van de mededeling dat/de stichting zich geconfronteerd ziet met een aanmerkelijk bedrag van de nade lige saldi van de afgelopen jaren en met een zeer hoog tekort op de jaarexploita tie-. In de nota worden vijf eventuele moge lijkheden gegeven om de stichting meer of minder uit de moeilijkheden te hel pen. geen subsidie verlenen, waardoor de gemeente door de bank wel aansprake lijk zal worden gesteld voor de gegeven garantie ten aanzien van een lening van 40.000,- die de stichting afsloot, en waarna de stichting nog met een schuldenlast blijft zitten en de molen wel openbaar verkocht zal moeten worden: subsidie verlenen in rente en premie COLIJNSPLAAT - Bejaardenhuis Rus toord. 8.30-10 uur: Uitzending Nomen Nescio. GOES - Ziekenhuis De Bevelanden, 15 30-16.30. Ter Valcke, 10-11.30. Huize Randwijck, 19-20 uur: Uitzending No men Nescio HULST - St.-Llduinaziekenhuls, 19.45- 2145 uur Uitzending Radio Nigh tingale. GIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy. 14 uur As- terix verovert Rome. a.L; 20 uur: Aliên, 16 jr GOES - Grand, 14 uur: Martijn en de magiër, a l19 en 21.30 uur: Hair. a.L TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Een pak Slaag, 12 jr. VLISSINGEN - Alhambra I. 20 uur: Convoy. 16 jr. Alhambra H, 20 uur: Samen uit samen thuis. a.l. TENTOONSTELLINGEN SINT ANNALAND - 'De Meestoof. 15- 17 uur: hekel- en spotprenten uit de eerste en tweede wereldoorlog. BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof, 14-17 uur: 'Bergen (in) stukken'. GOES - Museum voor Noord- en Zuid- Beveland. 10-12, 13.30-17 en 19-21 uur: 'Winterbedden": Lunchcafé Stadhuis, 9-18 uur: Werken Kees Rouw en Kees Rouw. HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. HULST - Galerie Van Geyt, 9-12 en 14- 18 uur: 'Ikonen'. MIDDELBURG - Zeeuws Kun stenaarscentrum. 10-12, 14-17.30 en 19- 21.30 uur: werken van Pieter Hoogen- doom. Rijksarchief. 9-12.30 en 13.30-17 uur: 'Van nabij en verre'. Artshop Six and Six, 10-18 uur: oliever ven van Gera Dauvillier en Wim Vader. Galerie 'De Witte Swaen", 14-18 uur. Kerstsalon Zeeuwse Kunstkring. 'De Klos", 10-24 uur: zeefdrukken van Willem Nell. Zeeuws Museum. 10-17 uur: 'In dank aanvaard' Galerie 'De Cleene Cattc'. 12-17 uur: sieraden van diverse kunstenaars. Schuttershof, foto's van Richard Schrop. NISSE - Galerie 'De Mooie Staak'. 9-20 uur: werken Messemaker. TERNEUZEN-Hal Ter Schorre'. 11-21 uur. werken Luc Willem. VLISSINGEN - Galerie Marquis, 13-18 uur: werken diverse kunstenaars. WATERLANDKERKJE - 'In den Ko ning'. vanaf 14 uur: schilderijen van Ka- rel Weyland sr. ZIERIKZEE - Galerie Nobel, 10-18 uur: werken Tino Llntelo. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel. 01100-14444. (ook voor mllleuklachteni. Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnum mer 01150-12200 (brandweer en ambu lance). Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur. weekends van 20.00-24.00 uur. Zeeuwsch-Vlaanderen - Hulpgroep bij drankprobleem (AA), tel. 01174-217. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereik baar. verzekering. De raad besliste in juni Juist afwijzend op een dergelijk verzoek. Maar de nota vraagt zich af of deze op lossing wel een oplossing is. Want sub sidiëring van dit bedrag ibijna 12.000.-) laat nog een tekort van bijna 20.000.- over bij de stichting, terwijl het nadelige jaarsaldo nog bijna 7000,- blijft. Verlening van een kapltaalsubsidle tot, de gecumuleerde tekorten en een jaarlijkse exploitatiesubsidie. Deze vorm betekent een uitgave voor de ge meente van dik 42.000.-. waarvan ƒ31 662.89 als kapitaalsubsidie en 11.000,als subsidie in het Jaarlijkse exploitatietekort. „Gezien het stand punt van de raad is het de vraag of een dergelijke subsidie haalbaar zou zijn. Bovendien schept het verlenen van een kapitaalsubsidie ernstige precedenten ten aanzien van andere instellingen die in financiële moeilijkheden (dreigen te) geraken", aldus de nota Overname van de molen tegen het bedrag van de gemeentegarantie. By deze oplossing (overnemen voor een bedrag van 40.000.-) voorkomt, aldus de nota. de gemeente de kosten van executie, maar wordt dan wel gecon fronteerd met de jaarlijkse exploita tielasten. En de stichting blijft met een aanzienlijke schuldenlast zitten. Overname van de molen tegen het bedrag van de totale schulden. In de nota wordt geschat dat met een derge lijke transactie ongeveer ƒ100.000,- SLUIS - Het 'winkelerf is de inrich- tingsvorm die moet nagestreefd wor den in het gebied in en rond de winkel straten in Sluis. Dat is dc mening die het KNOV (Koninklijk Nederlands On- dernemersverbond) geeft in 'Winkeler- f-SIuis. concept-tekst voor een rap port'. Het conventionele straattype (rijweg met trottoirs) en de promena- devorm (de weg is in feite één groot trottoir) vindt het KNOV minder ge schikt voor de Sluisse situatie. Het vormen van een winkelerf past vol gens het rapport in het voortdurend be zig zijn met het aanpassen van de col lectieve ontvangststructuur. De indivi duele ontvangststructuur van het win kelende publiek is evenzo belangrijk maar dat, aldus het KNOV, is meer een zaak van de individuele ondernemers. De afdeling ruimtelijke ordening van het KNOV is van mening dat het mo ment van ontwerpen en uitvoeren van een totaalverkeersplan voor Sluis zeer nabij is. Dat totaal verkeersplan zou moeten ontstaan door een samenwer king van ondernemers en gemeentebe stuur. Argumenten voor het KNOV om in Sluis voorstander van een winkelerf te zijn zijn onder meer: er kan beter wor den ingespeeld op de (Belgische) consu ment; het verblijfsklimaat wordt gun stiger en de ondernemers hebben dan meer de gelegenheid om in te spelen op de zogenaamde 'impulsmarkt'. die be staat bij de gratie van het rustig en ple zierig rondkijken van de consument Impulsaankopen kunnen ontstaan door een aantal factoren. De klant wordt door het zien van een artikel er aan herinnerd dat hij het nodig heeft of men voelt bij het zien van het product de behoefte om het te hebben. Door her- inrichten van de winkelstraten in Sluis tot winkelerf kan men daar, aldus het KNOV. een situatie creëren die opti maal is om te kunnen inspelen op de impulsmarkt. Het maken van een winkelerf houdt niet in dat het verkeer uit de winkel straten volledig verdwijnt. Er mag zelfs kortrgeparkeerd worden, maar de in richting van een erf is wel zodanig dat doorgaand verkeer liever een andere route zal pakken. Allerlei voorzienin gen voor de winkelende mensen (zit- banken, pergola's, plantenbakken, fietsklemmen) hebben ln dat opzicht een meervoudige functie. Deze voorzie ningen brengen de snelheid van het ver keer omlaag en verhogen tevens de sfeer en de gezelligheid. Bovendien gaat er een ondersteuning voor het Win- kelgebeuren Van uit Om met eigen ogen te kunnen bekijken gemoeid zal zijn, terwijl de jaarlijkse exploitatietekorten voor rekening van de gemeente komen „Bovendien wordt de stichting van haar schuldenlast ont heven zonder tegenprestatie, maar wel ten koste van de gemeenschap", aldus de nota. Cadzand De problemen rond de molenstichting hebben met name betrekking op de molen in Cadzand. In 1974 brandde de ze molen geheel uit. De Molenstichting (een particulier initiatief van enkele Zeeuws-Vlamingen) kocht de molen voor /42.000,en liet de molen met overheidsbijdragen tot 100r< van de kosten restaureren. Toch kostte deze restauratie de stichting een hoop geld, omdat er voorgefinancierd moest worden: de subsidiegelden waren er nog niet en er moest toch worden be taald. Voor deze voorfinanciering sloot de stichting een rekcningcou- rant-overcenkomst met de gemeente af en kwijtschelding van de rente van de ze rekening vond geen genade in de ogen van de raadsleden. Welke van de vyf in de nota aangedra gen oplossingen uiteindelijk uit de bus komt is nog niet te zeggen B en w van Oostburg willen aan de hand van het door de commissie uit te brengen ad vies zo snel mogelijk met een raadsvoorstel komen wat de mogelijkheden van een winke lerf zijn heeft het KNOV in het rapport ook een mogelijke excursie opgezet. Daarbij zijn bezoeken aan Middelburg, Zevenhuizen, Baarn en Breda gepland. In die plaatsen kan men dan horen hoe de ervaringen elders zijn met de win kelerven. HULST - Het tweede team van de ba sisschool uit Vogelwaarde in de A- afdeling en het eerste team van de No- belhorstschool uit Hulst in de B- afdeling, zijn maandagmiddag de win naars geworden van het eindejaars- zaalvoetbaltoernooi voor alle lagere scholen uit de gemeenten Hulst en Hontenisse. De organisatie was in han den van de commissie schoolsporten van de gemeente Hulst. In de A-afdeling plaatsten zich voor de finale het tweede team van de lagere school uit Sint Jansteen en het tweede team uit Vogelwaarde. Steen II behaal de in de gebruikelijke poulewedstrijden 6 punten Het won met 1-0 van Nobel- horst III en Graauw. waarna het 0-0 ge lijkspel speelde tegen de Wlllibrordus- school en de Moerschansschool uit Hulst. Vogelwaarde op zijn beurt, uit komend ln poule I. won met 1-0 van Clinge n. met 4-0 van Heikant en met JAN RAAS TE GAST RADIO NIGHTINGALE TE HULST HULST - In café Dc Tapperij in de Lange Nieuwstraat te Hulst pre senteerde de Hulster ziekenhuis- omroep Radio Nightingale maan dag een rechtstreeks sportpro gramma. getiteld 'Nightingale's sportcafé'. Hoofdgast was Jan Raas. De uitzending kon recht streeks worden beluisterd door de patiënten in het Hulster Sint-Li- duinazickenhuis. Velen waren 's middags gekomen om wereldkampioen Jan Raas uit 's-Heerenhoek in levende lijve te kunnen aanschouwen en uit zijn mond wat te horen over de wieler sport. De wielerenthousiastelingen kunnen Jan Raas zaterdagavond reeds in actie zien ln een omruum- wedstrijd België-Nederland in het sportpaleis te Antwerpen. Radio Nightingale's sportcafé was tevens bedoeld om aandacht te schenken aan het sportleven in OostrZeeuw- sch-Vla anderen. Van verschillende verenigingen uit de streek waren vertegenwoordigers aanwezig met wie een praatje werd gemaakt, 's Middags waren dat Hans d'Hont en Alex van Rie van RKHAV uit Hulst, atleet Piet Vonck. tafelten nisster Sterra Blanckaert van Sintr Aloysius uit Graauw. Th. Baert en w. Ducheine van de basketbalclub Hulst, voorzatter Hartman van de Hulster tennisclub Hulster Am bacht en Emiel de Wit. die de aan wezigen het een en ander vertelde over de Hulster zaalvoetbalcompe titie. 's Avonds werd gepraat met A. Voet (trainer van W Vogelwaarde) en G. Naessens van de Bevobo. Voorts was een delegatie van de Hulster voetbalvereniging HW'24 aanwezig, die bestond uit voorzitter W. Zweegers, trainer J. Meesters en eerste elftalspeler Pe ter, van Eekelen. Ook werd prof voetballer Ruud Krol per telefoon geïnterviewd. De presentatoren waren Rudolph van den Hoven, Walter de Kort, Frank Knibbeler en Marty Buysse (medewerkers van Radio Nightingale) en Arthur Eeckhout. VEEL WENSEN VOOR B EN W HONTENISSE KLOOSTERZANDE - De raadszaal van het Hontenisser gemeentehuis in Kloosterzande was op nieuwjaarsmor gen zowat te klein om alle Honenlsser- naren te kunnen bevatten die het colle ge van b en w de beste wensen voor 1980 wilden aanbieden. Het was bijzonder druk op de nieuwjaarsreceptie, die in Hontenisse traditiegetrouw reeds 's ochtends om elf uur begint Onder de vele aanwezigen bevonden zich naast een groot deel van de gemeenteraadsle den ook véél personeelsleden van de ge meentesecretarie. Tijdelijke afsluiting Graafjansdijk Westdorpe WESTDORPE - De gemeente Sas van Gent zal vanaf maandag 7 januari een gedeelte van de Graafjansdijk in West dorpe afsluiten voor alle verkeer. Dat is nodig in verband met het verbeteren van het wegdek. De stremming duurt waarschijnlijk een week. De eerste fase van het herstraatwerk - waarbij stoplichten werden geplaatst en één helf van de rijbaan berijdbaar bleef - verliep minder voorspoedig dan was verwacht Het zware verkeer (bus sen. vrachtwagens) veroorzaakte op nieuw beschadigingen. Nu de tweede fase voor de deur staat, wil Sas van Gent moeilijkheden voor komen door het kompleet afsluiten van de weg. Een gevolg van deze maatregel Is een omleiding van de busroute. De bushalte aan de Zwartenhoek zal tijde lijk worden verplaatst naar de uitvoeg- strook aan de Eversdam'Langeweg en de halte bij de Axelsestraat naar de kerk. 2-1 van Nieuw Namen, maar verloor met 2-1 van Hengstdijk. In de beslissen de finale voor de eerste en tweede plaats won Vogelwaarde II met 1-0 van Steen II, Voor de derde en vierde plaats versloeg de Moerschansschool uit Hulst Clinge met 1-0. In de B-afdeling wist een school uit Hulst de winst in eigen huis te houden. Na een reeks met poulewedstrijden werd de Wiilibrordusschool eerste De Nobelhorstschool greep die eerste plaats in poule III De finale voor de eerste en tweede R'.aats was bijzonder spannend De Nobelhorstschool won met 1-0. De strijd om de derde en vierde plaats werd gewonnen door Clinge I, die het tweede team van de Nobelhorst school met 1-0 versloeg Het team van de H Hartschool drukte de Maria- school helemaal op de laatste plaats, al was de overwinning niet helemaal ver diend. Vlissingen. Britannia. 'Happy New Earsnieuwjaarsconcert Jeugd en Muziek Zeeland Hieen gelukkige keus, zo'n minifesti- val met het accent op de componist John Cage in het prille begin van 1980. Wat is nu die frisse kijk van Cage? Dit Amerikaanse enfant terrible heeft eens gezegd: „Composing's one thing, performing another. listening's a third. What can they have to do with one another?" Bij de meeste traditio nele muziek wordt de compositie door de notatie min of meer gefixeerd, waarbij de vertolker de taak heeft, als tolk op te treden tussen componist en toehoorder. Bij Cage nu worden de drie componenten van het muziekge- beuren. schepping, herschepping en reactie bij de toehoorder, uit elkaar ge haald. Hier is degene die de muziek speelt minstens zo creatief bezig als de componist, terwijl het publiek op zijn beurt een wezenlijk aandeel heeft in de herschepping van het k unstwerk. Cage richt onze aandacht op de alle daagse dingen om ons heen, zoals een vis het water proeft waarin hij zwemt en ademt Veel componisten geven de voorkeur aan een minder natuurlijke omgeving: een vis die rondspartelt in een glas wijn!! Een kernbegrip bij Cage is het woord indeterminatie. dat wil zeggen de volle dige onbepaaldheid van het muzikale product, het losmaken van de menselij ke greep op de muziek. In sommige werken van Cage speelt het toevalsele- menteen grote rol. Hij bereikt dit onder meer met het werpen van munten en zelfs met het orakelen aan de hand van het boek I-Ching. Nu zult u misschien verzuchten, je belandt op deze manier toch in een chaos? Voor Cage is de cha os een positief gegeven, een bron van niet voorspelbare, verrassende gebeur- tenlsseru Kerstkaarting DVV in Zaamslag ZAAMSLAG - De kaartclub DW te Zaamslag hield op tweede kerstdag een open kerstkaarting in 'Her. Wapen van Zeeland' te Zaamslag. Veertig deelne mers schreven daarvoor in. De uitslag is: 1 Jos Verdurmen. 5 bo-. men. 60 p 2 J. de Bruijne. 4 bomen. 58 p3 Jac van Doorn. 57 p.. 4 Jaap van Doom. 54 p.: 5 Jac. Hamelink. 51 p.; 6 Jo van Dixhoorn, 50 p 7 P. Bakker, 3 bo men, 55 p 8 W, Scheele, 51 p.; 9 K. de Jonge en Joh. Buljze. 49 p.. 10 Joh. de Graaf, A. Stokhof en P de Graaf. 48 p. KPJ Hulst hield zaal han bal toernooi HULST - De kring Hulst van de KPJ hield een zaalhandbaltoemooi voor he ren en een voor dames in 'Den Dullaert' te Hulst. Bij de dames waren er slechts twee deelnemende teams Koewacht versloeg Philippine. Bij de heren na men tipn teams deel De Uitslag is' 1 Lamswaarde 2.2 Westdorpe 2. 3 Philippine. 4 Koewacht 3. 5 Westdorpe I. 6 Tcrhole. 7 Larr.swaarde 2. 8 Sint-Jansteen. 9 Graauw. 10 Koewacht 2 'Clinge' speelde oefenwedstrijd CLINGE - Het eerste elftal van de voetr balvereniging Clinge speelde een oefen wedstrijd tegen de veteranen van 'Clin ge'. Tot de rust konden de Clingse vete ranen het aardig bijbenen, maar na de rust kwamen ze conditie tekort. De ruststand was 1-0 in het voordeel van het eerste elftal door een doelpunt van Dannv van Puijvelde. Na de rust scoor de Gerry Smet 2-0. Boudewyn van Craenenbroeck 3-0 en Albert Emeleer 4-0. Theo Clarijssen wist een fout in de verdediging van het eerste elftal af te strafTen en scoorde 4-1. Boudewijn van Craenenbroeck bracht 5-1 op het score bord en Eddy Aerts schoot ten slotte nog in eigen doel. waarmee de stand op 6-1 kwam in het voordeel van de Clingse hoofdmacht. Een uiterst voorspelbare gebeurtenis in de altijd wat chaotische organisatie van Jeugd en Muziek was het feit dat men om tien uur 's avonds wel ander half uur achterliep op het schema, zo dat lk helaas het optreden van de pia nist John Tilbury en de sopraan Lynda Richardson moest missen. Het ensemble Musicircus, bestaande uit een aantal studenten van de Univer siteit voor Muziekwetenschappen te Amsterdam was te horen in een drietal werken. Om te beginnen 'Speech' uit 1955. een werk voor vyf radio's en een nieuwslezer. Hoe het klinkt? Stel u een vylkamerflat voor. waarin alle deuren open staan, en waar in elke kamer een radio aanstaat, die nu en dan harder of zachter wordt gezet, voeg daarbij de stem van de nieuwslezer van het ANP. en u heeft 'Speech'. De componist laat de zenderkeuze vrij. maar geeft wel exact aan, wanneer en hoe de 'radiospe- lers' in actie moeten komen. Het effect is wel intrigerend, maar na een paar mi nuten begin je ai op je stoel heen en weer te schuifelen. Het werk heeft een maximale speelduur van 42 minuten... Daarna 'Cheap imitation", een werk voor pianosolo. Ongetwijfeld het meest vervelende pianowerk uit de gehele lite ratuur. althans naar traditionele maat staven gemeten. In de filosofie van de componist echter kan een klank niets anders zijn dan de uitdrukking van die klank zelf. Marcel van Dijk gaf een ge concentreerde lezing van het werk, zU het dat hy over een weinig beheerst tou cher beschikt. Die concentratie was by het publiek ver te zoeken, zodat het stuk totaal niet tot zijn recht kwam. ook al vanwege de rommelige entoura ge van het toneel en de weinig sfeervolle zaal van Britannia. Als laatste werk "Music for amplified toy pianos', geïnterpreteerd aan de hand van de directiepartij uit Cage's Concert for plano and orchestra. Een aantal speelgoedpianootjes wordt hier door middel van contactmicrofoons electronisch versterkt, waarby de diri gent langzaam cirkels beschrijft met zyn handen, om zo het tijdsverloop voor de 'speelgoedpianisten' duidelyk te maken. Het publiek was hierduidehjk meer ge boeid dan bij de vorige werken, geboeid door de zeer spaarzaam in de tijd gedo seerde 'klankdruppels'. De Engelse gi tarist Derek Bailey had voor het optre den van Musicircus de toehoorders een klein half uur vermaakt met zyn impro visaties Voor my persoonlijk een totaal onbevredigende 'performance'. Een structuur- en spanningloos plukken, slaan en trekken van de snaren, uit mondend in een al spelend in de zaal distribueren van foldertjes voor de ei gen platenmaatschappy L. C. de B. 'Nooit Gedacht' hield kerstbolling te Philippine PHILIPPINE - De bolclub 'Nooit Ge dacht.' hield een kerstbolling te Philip pine. De uitslag is: 1 B. v, Limmen; 2 E. Lauret: 3 J. Cambier: 4 C. Obrie: 5 W. Lauret; 6 A. v. d. Bossche; 7 M. Corijn; 8 J Hoogerwerf. 9 J. Vermast; 10 Th. de Grave. Liesbeth Huser GEMAAKT DOOR KUNSTENAARS GEDURENDE JANUARI IJZENDIJKE - in falerl. M4 tr Umn- dijke is een tentoonstelling van kerst en nieuwjaarskaarten ingericht onder het motto 'Wensen van kunstenaars voor kunstenaars'. De tentoonstelling toont ongeveer honderd door kunste naars gemaakte wenskaarten en duurt de hele maand januari. Het echtpaar Rob Durivou en Liesbeth Huser heeft sinds 1960 een grote verza meling van eigengemaakte wenskaar ten opgebouwd. Met de expositie heb ben zij naar hun mening een primeur voor Zeeland. De kaarten zyn allemaal grafisch geproduceerd. Er is werk by van Nederlandse en Belgische kunste naars. Zeeland is vertegenwoordigd door onder meer Ernest Joachim, Lies- Oefenwedstrijden Clingse elftallen CLINGE - Vierdeklasser Clinge speelt vanavond (woensdag), een oefenwed strijd tegen Com. Boys uit Sas van Gent. De wedstrijd wordt op het terrein van Clinge gespeeld en begint om 19.30 uur. Zondagmiddag speelt Clinge om twee uur een oefenwedstrijd tegen SDO uit Lamswaarde en het tweede elftal van Clinge speelt een wedstrijd tegen Terhole n. aanvang 12.30 uur. Belde wedstrijden worden in Clinge gespeeld. ueth Huser en Dolf Jasperse. Van de nJet-Zeeuwen zijn voorts te vermelden John Llllypaly. Imeida Lavaleye en Wim Zwiers De tentoonstellin-g is te bezichtigen op afspraak. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT - Op ae paardenmarkt in Utrecht zijn maandag 313 dieren aangevoerd De pry- zen waren voor: luxe paarden 2500-3650. werkpaarden 1400-2450. oude paarden 1150- 2200. 3-Jarlge paarden 1300-2225. 2-jarige paarden 1200-2125. hitten 650-1125. veulens 450-1050 en ponnies 250-600 gulden per stuk. Oude slachtpaarden noteerden per kg ge slacht gewicht 4.70-5,80 en Jonge slachtpaar den 4,90-5,90. De handel was tn slachtpaar den vlot en in ponnies rustig. Veemarkt Lelden LEIDEN - Aanvoer totaal 1332; slachtrunde- ren 880. schapen en lammeren 352; Prijzen: stieren (resp. Ie en 2e kw.) 7.50-8.00 7.10-7.45. vaarzentresp leen2ekw 17.25-8.005.60-6.10; koeien iresp Ie. 2e en 3e kw 6.85-7.95 5.65- 6,05 525-S.55. worstkoelen 4.45-5,45. schapen 155-190. lammeren 150-185. te kw 200-240. Overzicht (resp. handel en prijzen): slacht run deren matig-matlg-stabiel, mindere lager; schapen en lammeren redely k-redeüjk-sta- blel. Coop. Veluwse Eiervelllng Barneveld BjARNEVELD - Aanvoer 2 056.410 stuks, stemming vlo*. Prijzen ln guldens per 100 stuks: eieren van 50-51 gram 10.70.55-56 gram 12.95-13,85. 6061 gram 13.00-15.35 en 65-66 gram 13.25-16.35. De foto geeft een beeld van een van de wedstrijden in 'Den Dullaert'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 19