Nieuwjaarsconcert in teken 20 jaar J en M WITTE HUIS KUNT ZIJN. EEN HOOFDLEIDSTER FAMILIE BERICHTEN PZC/ku nst BIJ SIMON ondergoed kCHT UUR DURENDE MANIFESTATIE N HOTEL BRITANNIA VLISSINGEN Judaicum': Qassespel Beekman en Beekman hoofdfiguren kerstconcert H. COENEN A. A. v. Dijk arts afwezig 26 en 27 dec Waarneming door dr. Cramer, dr. De Greeff, dr. v. d. Griek. dr. Meyer, dr. Snijder. Tandarts P. S. M. Frantzen te Goes geen praktij'k tot maandag 7 januari Afwezig: dr. Zwartele van 27 december t/m 6 januari Waarnemer: dr. Geldof, Driewegen, telef. 01195-275. Na een jarenlange liefdevolle verpleging in het ziekenhuis Vre derust te Bergen op Zoom is op 23 decem ber 1979 aldaar over leden onze lieve schoonzuster en tante oud ruim 82 jaar. 's-H. Arendskerke. dec. 1979. Corres. adres A. Meulbroek, Bleek 5. 4331 EK Middelburg De begrafenis zal plaatsvinden op vrij dag 28 december 1979 op de begraafplaats van Vrederust om 12.30 uur vanuit "De Sprenghe'. In verband met het overlijden van mijn man en onze vader, zijn onze zaken geslo ten tot en met dinsdag 1 januari a.s. Ook de marktdagen komen hierdoor te vervallen. Paauwe's Bloemencentrum, Goes, Heinkenszand. Burgemeester en wethouders roepen sollicitanten op voor de funktie van teren behoeve van de openbare kleuterschool 'de To verfluit'. Handeliaan 5 te Terneuzen (driemans- school). De vakature dient zo spoedig mogelijk vervuld te zijn Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij de chef van de afdeling onderwijs c.a de heer P.W L. M. van Rooij, tel. 01150-17980, toestel 140. Sollicitaties dienen binnen 10 dagen na verschijning van dit blad te worden gericht aan burgemeester en wethouders van Terneuzen In plaats van kaarten. Dankbaar voor wat hij voor ons geweest ls. ge ven wij u kennis van het overlijden van onze geliefde en zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvadei JACOBUS PRINCE weduwnaar van A. M. Walraven op de leeftijd van 91 jaar Wissenkerke: M. Warren-Prince F Ch. Warren VLisslngen P C. Prince J Piince-Verhage Klein- en achterkleinkinderen. Wissenkerke, 24 december 1979. Bejaardencentrum 'Vredestein Julianastraat 13 Correspondentieadres Weststraat 10a. Wissenkerke. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 28 de cember om 14 00 uur op de algemene be graafplaats te Wissenkerke. Degene die bij de begrafenis aanwezig wil zijn wordt om 13.30 uur in het bejaardencentrum 'Vredestein' verwacht Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in het bejaardencentrum 'Vrede stein' is er weer iets aan de hand er komen koopjes voor elke klant wagens vol ondergoed zijn gelost wat Simon erg weinig heeft gekost doch eerst even onze beste wensen voor u en alle andere mensen veel gezondheid in 't nieuwe jaar dat is belangrijk reken maar nu ter zake; heeft u wat gespaard nu Simon koopjes heeft vergaard? die gaan er in de opruiming uit met muziek of zang of met gefluit van merken die u allemaal kent wordt u voor weinig geld verwend eerst moeten wij tellen en sorteren voor wij er over kunnen adverteren doch straks hoor je van Simon meer over sportief ondergoed mijnheer in diverse kleuren en ook in wit van dat merk wat zo prettig zit ook voor dames is er dit en dat er zit een heleboel in het vat in nachtgoed en bonnetteriespullen komen er koopjes om te smullen maar nu stopt Simon er even mee straks nader nieuws in de PZC p.s. woensdag 2 januari gesloten wegens voorraadopname. DNDERDAG 27 DECEMBER 1979 USSINGEN - Ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van Jeugd en Muziek Zeeland wordt jnsdag 1 januari in hotel Britannia t Vlissingen een acht uur durend nieuwjaarsconcert gegeven ider het motto 'Happy New Ears'. Centraal daarbij staat de muziek van Misha Mengelberg en itin Cage. Uitvoerenden van hun werken zijn de Instant Composers Pool (ICP), gitarist Derek jiley, Musicircus (een groep studenten van de Universiteit voor Muziekwetenschappen in Am- erdam onder leiding van de Amerikaan Leigh Landy), pianist John Tilbury en Lynda Richard- n, sopraan. De avond wordt besloten door een gezamenlijk optreden van Leo Cuypers, de pianist ijarenlang het traditionele nieuwjaarsconcert van J. en M. verzorgde, en contrabassist Harry liller. Voor kinderen tussen de zes en twaalf jaar improviseert poppenspeler Jan de Noord over t thema 'De Vrolijkheid van Borssele'. Het nieuwjaarsconcert begint om 16.00 uur. \n Cage .rijerzaal, Middelburg teert doorCollegium Muslcum Judaicum Chaim Storosum. Het overdragen van een sfeer van licling, zoals die door de eeuwen id het leven en de geest van het odse volk heeft gekenmerkt," dat eft het 'Collegium Musicum Ju- Icum in zijn vaandel. Dat het deze igehcel en al kon waarmaken bleek het einde van het concert van Knsdagavond dat in een uitstekend Kite burgerzaal ademloos werd sjehoord. Dit ensemble treedt sinds 19 regelmatig op. zij het dat de sa- astelling gedurende die jaren wel landerde (uitgezonderd Chaim Sto- <am b.v. waren het allemaal andere uici dan drie jaar geleden, toen de ttpering onder deze naam ook een «tconcert vertolkte, issespel was het kenmerk van deze Kiel waarbij geen zwakke plaatsen in I ensemblespel aanwezig waren, alm Storosum, enthousiast verteller ade uit te voeren werken, daarnaast 1 viool, altviool en handtrommel alerend en als bariton excellerend; enne Schwerzel, op fluit, piccolo en i iwarsfluit met een bijzonder gave, lere toon in alle rust alles glaszuiver irtbrengend (waarom moeten som- a fluitisten toch zoveel beweging ien?); Saskia Kingma. een jonge, aitvolle harpiste; Yvonne Schluter, pafd celliste en Lida van Tol, een ?aan, die velen aan zich-wist te bin- K dat waren de vijf leden van het llegium' die aan het slot een langdu- verdlend applaus konden incasse- !dat door de musici met een toegift ni onderstreept or het zover was had men anderhalf kunnen genieten van een stroom :korte en langere liederen In diverse aenstellingen. Uit het programma 5t ik het volgende: 'Psalm 23' voor hele ensemble, een tempelliturgie, vaak aan het graf wordt gezongen, mde een voorname opening, waarbij 2 direct in de joodse sfeer werd be iken Een dans uit het 'Hooglied' toi LI) kreeg een puntgave vertol tin de combinatie cello-harp- gesprek tuusen Abraham en Sarah •rohom Oen Soerele) door het gehele wnble, kreeg een extra dimensie de goede voordracht van Lida sb Tol en Chaim Storosum, die het iopsuggestieve wijze brachten. Een •swas er wowel voor als na de pauze; srvoor zorgde Pieter Dolk, die op de tfar (een ramshorn) twee korte ge- Men uit Exodus 19 en 20 speelde. De 1st, die dit instrument, dat uit na boenen bestaat, na jarenlange ining (het is razend moeilijk) vol- lg beheerst, gaf er na de pauze in de (signalen uit de woestijn' blijk van sanblaastechniek geheel onder de t te hebben en er zelfs meer dan de aurtonen alleen uit te kunnen ha- Vier korte fragmenten over de wer- gvan oud-synagogale gezangen wa- evenzovele juweeltjes uit -de mu ikunst van vroeger. kwam het 'Nigoen Haneschama' to-solo), waarmee bedoeld wordt 'de -odle uit de ziel van de mens in ge- 1 er in de dubbelgrepen niet geheel H uit, verder viel er zoveel te genie dat men dit gauw vergeten is. Met oud-jiddisch Messiaslled 'Soeg toin Rebbejoe' werd deze avond mu- 'al afgesloten, een avond waar de Hek hoogtij vierde. A. L. ICP bijt de spits af met het muziek- iater 'Tafelhoofdpijn', een produktie a Misha Mengelberg en Wim T. Hippers. Over het algemeen wordt t muziektheater van dit duo geken- rkt door een vrij losse structuur die ge Improvisatie mogelijk maakt. Jelhoof(ipijn' daarentegen zit 'vaster elkaar Het geheel ls onderverdeeld sketches waarin 'gebeurt wat er ge uren moet'. Enkele sketches bestaan I een miniatuur-jazz-concertje. Al- m in het slot kunnen de uitvoerende n eigen gang gaan. li 18.30 uur begint het concert van de arist Derek Bailey Vervolgens is om DO het ensemble Musicircus aan de art dat vijf werken uitvoert van de AvantGarde componist John Cage. Be gonnen wordt met 'Speech' voor vijf ra dio's en nieuwslezer uit 1955 Vijf ra dio's. die afwisselend of tegelijk, hard of zacht of op een andere zender worden gezet volgens een exact door John Cage opgegeven schema. Wat men hoort is afhankelijk van wat er op dat moment door de verschillende stations wordt uitgezonden. 'Speech' wordt gevolgd door Cheap Imitation' (1969) een pia no-solo van Marcel van Dijk en Music NIEUWE KERK, MIDDELBURG. Kerstconcert door het 'Middelburgs Mannen koor' onder leiding van Han Beekman met medewerking van Peter Wondergem, bari ton, en Bram Beekman, orgel ]YÏet vele honderden was men woens dagmiddag naar de Nieuwe Kerk te Middelburg getogen, om daar het tra ditionele kerstconcert van het 'Mid delburgs Mannenkoor' te beluisteren. De spits van dit kerstconcert werd af gebeten door Bram Beekman, orgel, die een spiritualc vertolking gaf van de 'Carol Prélude' van Gordon Philips. Het 'Middelburgs Mannenkoor' begon zijn optreden met 'Kerstlied' van Bern- hard Diamant. Het was zowel voor koor als voor dirigent Han Beekman een uitstekende opmaat, waarbij ge disciplineerd en dynamisch werd ge zongen. In een goed getoonzette bewer king van de dirigent met een verlengd slot werd het 'Nu zijt wellekome' ge bracht. Baroton Peter Wondergem zong als so list vier liederen, aan het orgel begeleid door Bram Beekman. Het 'Little she- perd boy' van Charles Cormack kreeg met 'Die Könige' een gloedvolle vertol king. In het 'Cantique de Noël' van Adam had Wondergem in het refrein achtige gedeelte neiging om de toon op te driiven. In de Franse liederen (koorzang) sprak het 'D est né le divin' ln de bewerking van Martin Koekelkoren wel goed aan. maar het 'L'Adieu des bergers' (bewer king oaii L'iu.ui».. ..mder allure en er werd flink gezakt. Veel succes boekte het koor (en daar was het werk dan ook naari met de 'King all-glorious' van Vail, waaraan Wondergem en Bram Beekman ook hun steentje bijdroegen. Bram Beekman étaleerde ln zijn solis tisch optreden de 'Variations sur un Noël'. van Marcel Dupré en wist in de vele variaties de spanning steeds op te voeren. Het werd een Noël dat lange tijd in de herinnering zal blijven. Het koor vervolgde met een goed gezongen 'Steal away' en bracht met enthousias me 'Mary's Boy Child', daarbij terzijde gestaan door Peter Wondergem. al leek het meer (door ae lage stemmen) dat er door 'rovers' over 'Angels' gezongen werd dan door een mannenzangvereni- ging Met het devote 'Stille Nacht'werd dit concert besloten. Op dit kerstconcert waren er nogal wat nummers die neuriën als tekst bevat ten. Men moet wel oppassen dat het niet in een overmatig gebruik gaat ge beuren. Nieuwe gezichtspunten waren de diri gent Han Beekman, die het geheel in een rustig verband leidde en de grote aanwas van mannen sinds de vorige uit voering. Dat geeft in ieder geval voor de dirigent mogelijkheden aangaande programma-uitbreiding, want aanvul ling van dit concert met nieuwe num mers moet zeker een koers zijn die lang zamerhand gevolgd moet worden. Ik wens het koor er succes mee. A. L. for amplified toy pianos'! 1960). waar van de versie voor acht speelgoedpai- no's wordt uitgevoerd. Sluitstuk van het optreden van Musicircus vormt het uit 1958 daterende stuk 'Part voor con ductor' dat als ondertitel meekreegdi- rigeerpartij uit het Concert for Piano and Orchestra. Dirigent ls Paul van Emmerik; zijn orkest bestaat uit vier 'speelgoedpianisten Mammoetsolo Het optreden van het Amsterdamse ge zelschap duurt volgens het program ma circa anderhalf uur. Daarna is het de beurt aan de Engelse pianist John Tilbury. Deze heeft, hoewel hij ook be kendheid heeft verkregen door het ver tolken van klassieke muziek, veel con tact met hedendaagse componisten. Hij maakte onder meer een integrale plaatopname van de Sonates and In terludes van Cage. Van deze componist voert Tilbury op nieuwjaarsdag de ge lijknamige compositie 'for prepared piano' uit, een werk dal zeventig minu ten duurt. Het stuk werd geschreven in 1948 en wordt gespeeld op een piano waarvan het mechaniek enige aanpas singen heeft ondergaan. Onder meer worden er stukjes rubber op de snaren bevestigd, waardoor deze sterk van timbre veranderen. De laatste uitvoerende van muziek van de Amerikaanse avant-gardist is de En gelse sopraan Lynda Richardson. Zij voert (vanaf circa 22.00 uur) vijf werken uit. waarvan drie solo en twee met bege leiding van John Tilbury. Achtereen volgens zijn dat de composities 'Expe riences H' 1948). 'SongBooks' (1970). 'A Flower' (1950, met paino), Fontana Mix' (met piano) en 'Aria' (1958). Het 'Happy New Ears'-concert wordt besloten met het optreden van Leo Cuypers en Harry Miller, die vanaf 23.00 uur zullen improviseren op de piano resp. contrabas. Borssele Het optreden van poppenspeler Jan de Noord begint om 17.00 uur. Op basis van de discussies, die de laatste tijd rond de kerncentrale in deze plaats zijn gevoerd improviseert De Noord een ver haal. Daarbij geeft hij, zoals hij zelf zegt, emoties door aan anderen. „In de stu dio geef je met poppen vorm aan een gevoelswereld met materiaal, kleur en alles wat je erbij gebruikt. Wonen en leven in de natuur èn mensen heb je er wel bij nodig. Daar zitje dan bij te dro men, je leeft in die wereld en denkt er over na. Zo ontstaan flarden van het verhaal voor het optreden voor pu bliek", zo omschrijft de poppenspeler zijn manier van werken. Zijn optreden, draagt als titel de 'Vrolijkheid van Borssele'. Het Nieuwjaarsfestival is voorlopig de enige activiteit die specifiek in het ka der van het twintigjarig bestaan van Jeugd en Muziek-Zeeland wordt gehou den. Wel is deze stichting bezig met de organisatie van het - haast traditionele - Festival Nieuwe Muziek en daarnaast een Russisch Festival Of deze door gaan hangt vrij sterk af van de subsidie die er nog voor moet worden verkregen. Lynda Richardson Vrijdag en zaterdag 1 kg magere malse runderlappen 14,80 1 kg magere riblappen 13,80 200 gr malse biefstuk 4,80 150 gr zelfgemaakte boereham 1,95 Leo Cuypers Misha Mengelberg Maandag 31 dec. oudejaarsdag zijn wij tot 12 uur geopend. Wij wensen al onze klanten, vrienden en bekenden een voorspoedig en gelukkig nieuwjaar. Middelburgsestr. 42, tel. 01 Koudekerke ja. open huis bij recreatie zeeland b.v op vri|dag 28 en zaterdag 29 december a s. zullen wi| onze geheel verbouwde showroom van onze nieuwe vestiging aan de kuyerdamseweg 31 te eiiemeet opnieuw hebben ingericht onze show beval een brede keuzemogelijkheid voor de recreant op het water en op het land: een ruim caravanpark met de bekende merken als POLAR en TE visboten als de RANA een uitgebreide serie buitenboordmotoren van SUZUKI zeilboten, waaronder SIMOUN. SUNFLOWER. MAYFLOWER WILDFLOWER en OPTIMIST surfplanken als de MISTRAL. DUFOUR en WINDRIDER alsmede een voot assortiment surl-accessoires de SUZUKI auto

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 7