emeenteraad Vlissingen akkoord iet bouw 1600 huizen in 3 jaar Reimerswaal en Schouwen weldra in de regionale brandweerkring TERDAG 22 DECEMBER 1979 -jPZC/st streek [ADSLID J. KODDE (RPCU) TEGEN singen - De gemeenteraad van Vlissingen is tijdens de vergadering van vrijdagmiddag ak- rd gegaan met het woningbouwprogramma voor de jaren 1980 tot en met 1982. Alleen het jslid J. Kodde (RPCU) onthield zijn goedkeuring aan het programma, omdat hij niet overtuigd van de noodzaak, om de komende drie jaren 1600 woningen te bouwen in de gemeente singen. Dat aantal kan volgens hem met dertig procent omlaag. yjissingse wethouder voor volks- resting en openbare werken F. G (PvdA-PPR) wees evenals de Meden W. Wisse (PvdA-PPR). A. fóns (CDA) en ing. G. Huizinga traagd door het uitblijven van het be stemmingsplan Papegaaienburg De wonmgwetbouw ook. maar deze is ook in moeilijkheden gekomen door het bouwplan", aldus de Vlissingse wet- op de betrekkelijkheid van het houder, naar aanleiding van opmerkin- ngbouwprogramma, omdat het diverse omstandigheden goed mo- kan blijken, dat van de 1600 wo- tn toch maar 1200 woningen gerea- td zullen worden. Dit wordt vol de Vlissingse wethouder voorna- veroorzaakt door de onzeker- in de particuliere bouwmarkt, zo- dle momenteel functioneert Hij ide verwachting uit. dat de parti- woningbouw niet meer zo 'hard' san als in de afgelopen jaren, premiebouw is inderdaad ver- rstviering KVO leinkenszand iKENSZAND - De afdeling Hein- and van de katholieke vrouwen slsatie (KVO) hield een kerst waaraan door het bestuur een lllntje was gegeven Enkele verte- wrdigers van de stichting 'De jikamer' uit Middelburg gaven in de over het maken van kaarsen, pi door een demonstratie kaarsen den Onder leiding van de heren Ien Da Ponte mochten de KVO- zelf e«n kaars rollen van honin- PT-afdeling Goes ld bijencomst S-VE AFDELING Goes van de aklljke Maatschappij Tuinbouw lintkunde kwam bijeen in Goes, «raitter heer J. P. Walrave, heette ien lelom. De heer Jan Fokke uit verzorgdede voorlichting van de ibij het makn van kerststukjes. „h, ÏDt :W i_ *1 «5! m 10 «11 krijgl Advertentie werkzaamheden betreffende BEGRAFENISSEN Iddelburg en alle plaatsen op Walcheren L N. VERHULST Geersesweg 6 öburg, telefoon (01180) 13802 b.gg 13900 Arsenaal genie niet voor opslag van kernwapens VLISSINGEN - „Wij proberen de beschikking te krijgen over het ar senaal van het ministerie van de fensie aan de Vissershaven en op het terrein van het voormalige woonwagenkamp komt vervan gende ruimte voor een nieuw arse naal. Het ministerie gebruikt het arsenaal als stallings- of opslag ruimte, ondermeer voor bran cards". Dit antwoordde de Vlis singse burgemeester drs. Th. J. Westerhout vrijdagmiddag in de vergadering van de Vlissingse ge meenteraad, op vragen van het raadslid B. Hossen (PvdA-PPR). Het Vlissingse raadslid wilde we ten of het besluit tot het bouwrijp maken van het terrein van het voormalige woonwagenkamp aan de Oostelijke Bermweg voor het ministerie van defensie geen ge volgen zou kunnen inhouden, die in tegenspraak zijn met het besluit van de Vlissingse gemeenteraad in november, om niet in te stemmen met de aanlanding of plaatsing van kernwapens op of over Vlis- sings grondgebied. De Vlissingse burgemeester deelde mee, dat het gemeentebestuur van Vlissingen al lang in onderhande ling is met de gerne over het arse naal. in verband met de plannen voor de herinrichting van de Visser- s- en Koopmanshaven. Daarnaast is het gemeentebestuu al vrij lange tijd in onderhandeling met de mari ne over de vervanging van het sportveld en de helicopterlan- dingsplaats van de marine, omdat de NV Haven van Vlissingen de wens te kennen heeft gegeven een ander gebruik te maken van dat stuk terrein. Gemeentehuis. 14.30-15.30 uur: tdconcert door mevrouw M. J. üjk-Van der Zwalm; "NS - 'De Uitkomst'. 10-22 uur: itoonstelling; De Villa". 20 uur: Werktheater- Opname' en 'Toestanden'; ïT - St. Liduinaziekenhuis. 15.05- en 20-21 uur: uitzending radio Sale; ILBURG - Oostkerk. 20 uur: ncert Kon. Oratoriumvereni- luls, 20-21.30 uur: uitzending Ra- VAN GENT - Wljkgebouw 'Sint 20.30 uur: popcnncert Draften apsenb tel. 011 ilNGEN - Vestzaktheater. 20.30 Zeeuwse Komedie met 'Anna iaux'; pbouw Lammerenburg. 22 uur: Riverside Combo: -j-St.-Josephziekenhuis. 10-12 ^zending Rawa; I-SOUBURG - Mamixkerk. 19.30 lastzangavond; IHAARTSDIJK - N.H. kerk. 20 Instzangavond: KZEE - Chr. Ger. Kerk. 19.30 Serstzangavond; DAG SKENS - WkM ^toonstelling; Kerk, 19.3( 'De Uitkomst', 10-22 uur: uur: Volks- anc. iT - St. Liduinaziekenhuis. 15.05- 'fneci uizending radio Nightingale: ,X; IELBURG - Lutherse Kerk, 16 pïerstconcert Trio De Broekert, ten en Hutyra; jj, 'ershof. 20.30 uur: concert Riz de 'f' AN GENT - 12 uur: Kerstconcert Marie-Cecile Moerdijk; 14.30-19 totentoonstelling amateurs; SINGEN - Bethesda-St.-Joseph- Auis. 9.30-11.45 en 15.30-17.30 'Izending Rawa; fek', 21 uur: Werktheaterfilms ■mstlö me en 'toestanden'. WuuSt -ouwen copen IN' OP ZOOM - Roxy. zat. 18.45 15 en zon. 16. 18.45 en 21.15 uur: b a lzat. en zon. 14 uur: Donald een f< isnlet in zijn eentje, a.l.; zat. 23.30 Milady. 18 jr. tat. en zon. 18.45 uur: Een pak eoptffal; zat. 21.15 en 23.30 en zon. nn Schulmadchen-pomo. 18 jr., fnzon. 14 en 16 uur: Abba, the dj,; -Grand. zat. en zon. 19 en 21.30 de» iiir.a.l.: zon. 14 uur: Mickey Mou- 113 8"^ jï-'De Koning van Engeland', tnzon, 18.45 uur: Een pak slaag, tat. 19 en zon. 13.45 en 21 uur: Kttrst bite, a.lzat. 19.30 en 23.15 14.30,16.15 en 19 uur: Het hete ^van een 17-jarigen 18 jr.; zat. :ondaf ',ut: I never promised you a rose feZand ^'6jr.; zat. 21.15 en zon. 16 en 21 tent ,r?maln event, a.l.; zat. 21.15 en iitur: Quadrophenla. 12 jr.; zon. 13.45 uur: Lucky Luke, a.l.; zon 21 uur: A little romance, a.l OOSTBURG - Ledel. zat. 19.15 en zon. 20 uur: Een pak slaag, a.l.: zat. 21.30 en zon. 16.30 uur: Zweedse zaligheden. 18 jr.; zon. 14 uur: Martijn, a.l.: TERNEUZEN - Luxor. zat. 19.30 en 21.45 en zon. 16 en 20 uur: Alien. 16 jr.; zat. 14 en zon. 16 en 20 uur: Escape to Athena, a.l.; zat. 19.30 en zon. 13.45 uur. Terug naar het Poseidon avontuur, a.l.; zat. 21.45 uur: (B) rokkenjagers in Tirol. 16 jr.; zat. 14 en zon. 13.45 uur: Donald Duck en zijn vrienden, a.l.; VLISSINGEN - ALhambra I. zat. en zon. 19 en 21.30 uur: Allen, 16 jr.; zon. 14 uur: Mickey Mouse, a.l.; Alhambra II, zat. 19 en zon. 14 en 19 uur: Samen uit. samen thuis, a.l.: zat. en zon. 21.30 uur: Een pak slaag. 12 jr.; TENTOONSTELLINGEN ST.-ANNALAND - Dorpshuis, zat. 15- 21 uur: foto en diatentoonstelling; 'De Meestoof. zat. 15-17 uur: 'Hekel- en spotprenten uit de eerste een tweede wereldoorlog; BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof. 14-17 uur: 'Bergen (in) stukken': GOES - Museum voor Zuid- en Noord- Beveland. zat. 10-12 en 13.30-17 uur: 'Nederland en Canada', 35 jaar blijven de vriendschap: Lunchcafé Stadhuis, zat.. 19-18 uur: Schilderijen van hedendaags Yerseke; HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-19 uur. oude landbouwwerktuigen, HULST - Galerie 'Van Geyt'. zat. 9-12 en 14-17 en zon. 14- 17 uur: 'Ikonen' MIDDELBURG - Rijksarchief, zat. 19- 12.30 uur: 'Van nabij en verre': St. -Janstraat 41. zat. 14-17 uur: Touwplastieken van Anneke Ruim- schotel; Artshop Six and Six. zat. 10-18 uur: Olieverven van Gera DauviUier en Wim Vader; Galerie 'De Witte Swaen'. 12-18 uur: Kerstexpositie Zeeuwse Kunst kring: 'De Klos', 10-24 uur: Zeefdrukken van Willem Nell; Galerie 't Kot, zat. 9.30-17,30 uur: gouaches van Pien Hazenberg; Galerie 'De Cleene Catte'. zat. 12-17 uur: sieraden van div. kunstenaars. Zeeuws Museum, zat. 10-17 uur: 'In dank aanvaard': Schuttershof: Foto's van Richard Schnap; NISSE - Galerie 'De mooie staak'. 9-20 uur: werken Messemaker; OOSTBURG - Openbare Bibliotheek. 10-12 uur: werken Didy Waalwijk-De Baan: TERNEUZEN - Hal 'Ter Schorre'. 11-21 uur. werken Luc Willem; VLISSINGEN - Galerie Marquis, 13-18 uur: werken van Otto Völker en Gilbert Mazliah; WATERLANDKERKJE - In den Ko ning' vanaf 14 uur: schilderijen van Ka- rel Weyland sr.; IJZENDIJKE - Galerie 'M 4' 10-20 uur: Wensen van kunstenaars aan kun stenaars. ZIERIKZEE - Galerie Nobel, zat. 10-18 uur: foto's door Leen Koper gen raadslid Wisse Hijzeitemenen.dat deze moeilijkheden nu wel overwonnen zijn. Wethouder Smit opperde de mogelijk heid, dat zelfs al de 200 in 1981 in Pape gaaienburg te bouwen woningen nader gedifferentieerd kunen worden. „Wij zijn tot de conclusie gekomen, dat een aantal grote woningen vervangen moe ten worden door kleinere," zei de Vlis singse wethouder. Fractievoorzitter A. Hoefkens van het CDA noemde deze mededeling van de wethouder verras send en meende dat hierover niet te op timistisch gedaan moest worden. De raadsleden Wisse. Hoefkens en Hui zinga vroegen ook naar de nadere uit werking van de beschikbare gegevens ovèr de behoefte aan woningen en de woningbezetting. Een wetenschappe lijk onderzoek hiernaar is volgens de Vlissingse wethouder wel mogelijk, •maar erg kostbaar. Hij meende dat over enige tijd meer inzicht hierover zou worden verkregen. „Wij zullen niet aar zelen het programma daaraan aan te passen", aldus wethouder Smit. Bejaarden De Vlissingse wethouder voor volks huisvesting deelde naar aanleiding Kerstherberg Middelburg open tot na middernacht MIDDELBURG - De kerstherberg in het dienstencentrum 'Schuttershof te Middelburg sluit niet. zoals in de krant van donderdag stond vermeld, de kerst nacht en eerste kerstdag omstreeks middernacht. Zolang er nog een bezoe ker aanwezig is blijft de kerstherberg open en kan iedere belangstellende er nog terecht. Dat kan dus mogelijk tot ver na middernacht zijn,Overigens is de kerstherberg maandag open vanaf 19.00 uur en dinsdag vanaf 10.00 uur. Woensdag zijn de deuren open van 10 00- tot 22.00 uur. Loslopende hond veroorzaakt zware schade aan twee personenauto's VLISSINGEN - Een hond heeft vrijdag in Vlissingen zware schade aan twee auto's veroorzaakt. Omstreeks 15.07 uur raakte de auto van de Vlissinger J. E. van de B. (22) van de weg op Rijksweg 58 ter hoogte van het viaduct tussen Vlissingen en Nieuw-en SintrJoosland. Dit kwam doordat de bestuurder, komend uit Middelburg moest uitwijken voor een lichtbruine hond die los op de weg liep. De auto van Van de B. raakte van de weg. kwam te gen de vangrail terecht en raakte zwaar beschadigd. De bestuurder bleef onge deerd. Omstreeks 18.45 uur trof de poli tie een zwaar beschadigde personenau to aan op ongeveer dezelfde plaats na een melding over een auto die een loslo pende hond had aangereden. Deze auto was eveneens zwaar beschadigd. De hond is dood. De bestuurder was ver dwenen. Tien mille schade bij brandje Nieuw en Sint-Joosland NIEUW- EN SINT-JOOSLAND - Een brandje in de woonkamer van het huis van de familie De N. aan de Boomdijk in Nieuw-en Sint-Joosland heeft in de nacht van donderdag op vrijdag voor circa 10.000 gulden schade aangericht. De brandontstond door een kaars voor het raam, waardoor de gordijnen vlam vatten. Het vuur verspreidde zich daar na via kozijnen, plafond en houten vloer. De brandweer die om tien voor twee werd gewaarschuwd had de zaak in korte tijd onder controle. Mevrouw De N. raakte door het gebeurde derma te overstuur dat zij door een arts moest worden gekalmeerd. Of de gedupeerde familie verzekerd was tegen brand kon de woordvoerder van de Middelburgse politie met mededelen. van een vraag van het raadslid Hoef kens mee. dat er een paar duidelijke complexen bejaardenwoningen zullen komen. ..Dat wil niet zeggen, dat er geen aandacht wordt geschonken aan afzonderlijke bejaardenwoningen in de wijken. Dat hebben wij in Wester- zicht gedaan. Ook komen er een aantal kleine woningen in Papegaaienburg, die geschikt zijn voor bejaarden. Mijn ervaring is, dat bejaarden een complex niet altijd als bezwaarlijk ondervin den", zei wethouder Smit. Hij erkende daarbij echter, dat er ook altijd bejaar den zullen zijn die liver niet in een complex wonen. Leegli iva terstraa t De gemeenteraad van Vlissingen ging ook akkoord met het voorstel, een aan vullend krediet tot ƒ24.050.- te verle nen voor het woonbuurtverbeterings plan Leeghwaterstraat en omgeving, zonder dat dit voorstel tevoren bespro ken is geweest in een commissieverga dering. Het raadslid M. Dekker (CDA) zei. dat het hem 'bevreemd' had, dat het voorstel niet tevoren in de commis sies was besproken en daardoor het idee te. hebben, dat het voorstel 'door gedrukt' moet worden. Wethouder Smit zei dat de gang van zaken voor het college ook niet bevredi gend was. Bespreking in de commissie van het voorstel zou betekenen, dat de raad niet voor 1 januari een besluit kan nemen De betreffende aannemer heeft zijn inschrijving echter gestand gedaan tot 1 januari. „Daarna zou het wel eens tienduizend tot twintigduizend gulden duurder kunnen worden' aldus de Vlis singse wethouder. Hij stelde dat de be treffende aannemer het laagste was bij de inschrijving, maar dat het door de gemeenteraad verleende krediet toch met ruim 50.000,werd overschreden. Daarom is ook tot bezuiniging overge gaan. wat ondermeer inhoudt dat vier tot vijf parkeerplaatsen in de minister Lelystraat komen te vervallen. Hetraadlid B Kossen (PvdA-PPR) wil de weten of de bewoners hierover ook zijn ingelicht. Dat zal volgens de wet houder gebeuren, als de gemeenteraad een besluit heeft genomen. Er is wel contact opgenomen met een lid v,an het betreffende wijkcomité volgens weL houder Smit. Het raadslid ing. G Hui zinga (WD) noemde de openbare aan besteding de kem van het probleem en wilde weten of de gemeente daartoe verplicht is. In het algemeen is dat vol gens wethouder Smit wel het geval. Ierse volkszanger in café 'Vanuits' te Vlissingen VLISSINGEN - In café 'Vanuus' aan de Walstraatte Vlissingen treden vandaag (zaterdag) de Ierse volkszanger Tom Acton en de Amerikaanse violist Ri chard Klein op. Tom Acton. die zichzelf op de gitaar begeleidt, en Richard Klein treden zowel solo als gezamenlijk op. De optredens vallen vanmiddag tussen 15 00 en 17 00 uur en vanavond tussen 21 00 en 24 00 uur. Bejaarden Meliskerke vierden kerstfeest MELISKERKE - Op uitnodiglrig van de NCVB en de Vrouwenconlactgroep vierden de bejaarden van Meliskerke het kerstfeest in 'Ons Huis' te Melisker ke. Medewerking werd verleend door het kerkkoor 'Met hart en stem', onder leiding van mevrouw Davidse-Louwer- se. Mevrouw Roth-Matthijsse bracht enkele kerstliederen ten gehore. De avond werd ook bijgewoond door bur gemeester Van Putten en zijn echtgeno te De algehele leiding was in handen van mevrouw Kamerling-De Jonge Tot besluit sprak mevrouw De Troije- Kwekkeboom een dankwoord tot allen die hadden meegewerkt. De avond werd besloten met het zingen van 'Ere zij God' Firma Dekker laagste inschrijver openbare aanbesteding Veerse Meer MIDDELBURG - Op bet kantoor van de Provinciale Waterstaat in Middel burg ls donderdag namens de direkteur van 'Het Veerse Meer', het maken van een uitbreiding aan een bestaande ver pozingssteiger in het Veerse Meer. openbaar aanbesteed. Er waren zes in schrijvingen. De laagste drie zijn het aannemingsbedrijf Dekker uit Veere 50.950 (met verrekening) en 52.350 (zonder verrekening); Van de Straaten BV Aaannemingsbedrijf uit Hansweert ƒ53.400 (met verrekening) en 56.000 (zonderverrekening): Aannemingsbe drijf Schouwen-Duiveland BV te Zierik- zee ƒ58.800 (met verrekening) en ƒ62.400 (zonder verrekening). Hoge gemiddelde opbrengst Middelburg OOST-SOUBURG - In de kerk aan de in collecte KWF 'Open tafel' in stadhuis Middelburg MIDDELBURG - Ter gelegenheid, van de jaarwisseling houden benw van Middelburg op dinsdag 2 ja nuari de traditionele 'Open tafel'in de Burgerzaal van het stadhuis. De ontvangst begint om 17.30 uur waarna burgemeester drs. P. A. Wolters een korte toespraak zal houden. Omstreeks 18.15 uur be gint de gezamenlijke broodmaal tijd. De 'Open taf el'wordt muzikaal omlijst door Baby den Toonder. De samenkomst die een informeel ka rakter zal dragen eindigt om 19.30 MIDDELBURG - In de landelijke col lecte van het Koningin Wilhelmina- fonds (KWFl scoort Middelburg een hoog gemiddeld bedrag per inwoner. In totaal heeft de collecte dit jaar een half miljoen meer opgebracht dan in 1978. Het totaalbedrag van bijna 9.2 miljoen is volgens de Vereniging tot steun aan het Koningin Wilhelmina Fonds de hoogste collecte-opbrengst die het KWF in zijn 30-jarig bestaan heeft gekend. In 1500 plaatselijke afdelingen is gecol lecteerd door in totaal 60.000 collectan ten. Iedere collectant heeft gemiddeld /•150.- opgehaald. Opvallend is dat de opbrengst sterker stijgt in de steden dan op het platteland. Overigens blijkt de collecte met behulp van giftenzakjes langs de huizen het meest in de smaak te vallen en een hogere opbrengst te ge- Het KWF heeft voor de provincie hoofdsteden de gemiddelde opbrengst per inwoner uitgerekend. Middelburg komt daarbij op een tweede plaats met een gemiddelde van 0.92. achter Leeu warden, dat komt tot 1.01. Middel burg wordt gevolgd door Assen dat tot een gemiddelde van 0,88 kwam. Het laagste scoort Haarlem. wa&r de gemid delde opbrengst 0,32 bedroeg, ge volgd door Maastricht, waar gemiddeld 0 39 werd opgehaald. Burgemeester drs. Th. J. Westerhout reikt een onderscheiding uit aan de heer A J. A Ros. Staan-de achter hem de heren H. v. d Horst. E van Loenen en L C van Loenen. Vlissings wijkcomité wil bushalte voor bejaarden Ter Reede in Vredehoflaan VLISSINGEN - Het Vlissingse wijkco mité Bonendijcke verzoekt de bus maatschappij Zuid-West Nederland (ZWNl de bushalte aan de Vredehof laan tegenover het bejaardencentrum Ter Reede In Vlissingen in ere te her stellen. Dit kan volgens het wijkcomi té door de route van de bussen vanaf het Bethesda-St. Josephziekenhuis te laten lopen via de Vrijdomweg naar de Vredehoflaan en via de President Roo- seveltlaan weer naar de Koudekerkse- weg. Het wijkcomité zegt de indruk te heb ben. dat de wijziging van de busroutes en de verplaatsing van de haltes niet erg overdacc overdacht hebben plaats gevonden. „De reacties van de bewo ners van Ter Reede maken duidelijk dat de verplaatsing van de halte aan de Vredehoflaan naar de Koudekerkseweg zondermeer een miskleu is geweest De halte aan de Vredehoflaan was voor alle bewoners van Ter Reede tot een af stand van vijftien meter 'overdekt be reikbaar' De halte aan de Koudekerk seweg is dat over een tienvoudige af stand niet", aldus het wijkcomité aan de ZWN. De reacties van de ZWN op de bezwaren van de bewoners van Ter Reede doen volgens het wijkcomité ver moeden. dat deze maatschappij onvol doende oog en oor heeft voor de proble men van de bejaarden. Afgezien van het ongemak is volgens het wijkcomité door de verplaatsing van de halte bo vendien een een levensgevaarlijke si tuatie ontstaan. „De halte aan de Koudekerkseweg ligt immers langs een fietspad, waardoor uit de bus stappende ïnensen gevaar lo pen overreden te worden door brom mers en fietsers. Vooral by de minder snel reagerende bejaarden is dat gevaar met denkbeeldig", aldus het Vlissingse wijkcomité. Het wijkcomité zegt ook nadrukkelijk bezwaar te willen maken tegen de ge volgde procedure, omdat niets meer vernomen is op het advies over de route die het openbaar vervoer volgens het wijkcomité zou moeten volgen. Kerstnachtdienst in Oost-Souburg Kanaalstraat houden de hervormde en de gereformeerde gemeente te Oost- Souburg maandagavond een gezamen lijke kerstnachtdienst. Voorganger in deze dienst, die om 23.00 uur begint, is ds Bosscha. Muzikale medewerking wordt verleend door het jeugdorkest van de muziekvereniging 'Vlijt en Vol harding' en door het meisjeskoor 'Con anima'. Zondagsschool viert kerstfeest OOSTKAPELLE - De zondagsschool 'Goede Herder' te Oostkapelle viert het kerstfeest op de avond van Eerste Kerstdag in de hervormde kerk te Oost kapelle. Muzikale medewerking wordt verleend door het combo 'Revei' en de kinderen spelen het kerstspel 'Wat de vlammetjes ons vertellen'. De kerstvie ring is toegankelijk voor oud en jong en begint om 19.00 uur. Kerstfeest NCVB Domburg DOMBURG - De NCVB afdeling Dom burg vierde haar Kerstavond in 'Het Schuttershof samen met bejaarden en gasten. Enkele leden lazen de Liturgie en kinderen van het Jeugdkoor voerden een kerstspel op. Het koor zong onder leiding van Leun de Visser. De volgende vergadering wordt gehouden op 16 ja nuari. Kerstnachtdienst Evang.-Lutherse Gemeente Middelburg MIDDELBURG - t)e kerstnachtdienst van de Evangelisch-Lutherse gemeente in Middelburg wordt gehouden op maandag 24 december in de kerk aan de Zuidsingel om 23 uur. De dienst staat onder leiding van ds. drs. W. M. Buissin- g- van Beers en ds. C. F. H. van Tuyll van Serooskerken. Dinsdag 25 decem ber wordt de kerstdienst gehouden ln de kerk in de Walstraat te Vlissingen. Deze dienst wordt geleid door ds. J W. Schokking en medewerking wordt ver leend door een blaasensemble van 'Juliana' de dienst begint om 10 uur. BURGEMEESTER WESTERHOUT OP JAARVERGADERING BRANDWEER VLISSINGEN - „Zeer binnenkort zul len ook Reimerswaal en de Schouwse gemeenten toetreden tot de regionale brandweerkring Noord- en Midden- Zeeland". Dit zei burgemeester drs. Th. J. Westerhout van Vlissingen vrij dagavond, tijdens de jaarvergadering van de Vlissingse brandweer. Deze aansluiting zal volgens de Vlissingse burgemeester ook gevolgen hebben voor de alarmcentrale, maar aan de aanschaf van de nodige hulpmateria len wordt naar zijn zeggen al gewerkt. De Vlissingse burgemeester zei het jam mer te vinden dat de ambulancedienst niet aangesloten is op de alarmcentra le. „Maar wat niet is kan nog komen", aldus burgemeester Westerhout. De burgemeester van Vliss.ingen noem de 1979 een bijzonder jaar. "met de grote brand in de Beursstraat, waarbij vier kinderen omgekomen zijn. nog vers in het geheugen. „Wij weten allemaal dat het korps zich volledig heeft ingezet. sa men met het korps van Middelburg. Dat heb ik ook ervaren bij de brand, vorige week in de Mackaystraat. Ik was bijzonder opgelucht toen gemeld kon worden, dat het kind onmiddellijk uit het huis gered kon wordenaldus bur gemeester Westerhout. Brandweercommandant C. Janse noemde 1979 een 'normaal'jaar wat be treft de brandbestrijding.'hoewel er toch verschillende branden waren die de volle Inzet vroegen van personeel en materieel. Twee wagens van het ambu lance-vervoer liepen zware schade op. Een werd zelfs geheel vernield ver klaard. Maar met voortvarendheid werd een tweede nieuwe wagen be schikbaar gesteld", zei commandant Janse. Tijdens de Jaarvergadering werd ook afscheid genomen van ondercomman dant J. Sanderse. die zijn pensioenge rechtigde leeftijd heeft bereikt. Burge meester Westerhout overhandigde hem een legpenning en speldde hem een draagmedaille van de Nederlandse Vereniging van Commandanten van Brandweer op. De heer Sanderse heeft vanaf 1943 bij de Vlissingse brandweer gediend, waar hij op 18 september werd aanges tcld als adspirant. In 1965 werd hij hoofdbrandwacht, in 1966 on derbrandmeester en in 1968 ondercom mandant. „Er verandert nogal wat bij de Vlis singse brandweer, want eind Januari 1980 nemen wij ook afscheid van com mandant Janse. Maar uzullen wjj in het bijzonder missen. Op een rustige ma nier getuigde u van een enorme inzet", zei burgemeester Westerhout tot onder commandant Sanderse, die van het aanwezige brandweerpersoneel een staande ovatie kreeg De burgemeester deelde verder mee. dat de heer D G. Murre door het college van b en w is benoemd tot opvolger van de heer San derse als ondercommandant Tijdens de vergadering werd ook af scheid genomen van de heer H. A de Voogd, die per 1 januari een betrekking ln Gouda krijgt. De heer A. J. A. Ros verkreeg een onder scheiding van deNVBC voor zijn dertig jange dienstverband. Voor twaalfe- neenhalf jaar diensttijd werden H. v.d. Horst. E. van Loenen, L. C. van Mounk en W. van Vliet onderscheiden. Voor 15 Jaar diensttijd werden onderscheiden G. P. L. Bukkens, P. C. Louws en J. P. Meijers. AardappelU-rmijnmarkt. Rotterdam. 21 de cember Consumptieaardappelen; bintje 40 mm april laten 31.00, bicden 30.50, slot 31.00. xl.omminB was kalm, omzet 4 te weten 4 maal 31.00. Bintje 50 mm april laten 40.50, bieden 40 20. slot 40.50, stemming was kalm. omzet 3 te weten 3 maal 40.50 Groenteveiling Barendrecht 21 december 1979 Aardappelen, bintjes 11-26: bintjes-bonken 21-38. eigenheimers 31-46. Irenes 20-35. an dijvie A 122-1.97: B 76-142; bloemkool 6 st :2 30. 8 2 08; 1 60-1.80: 12:80-1 50. 15 35-70; bospeen 1.61-1,64. broccoli klasse III 2 60- 3.10. champignons P d. 1 00; Chinese kool kl UI 51-58, knolselderij 10 st.: 57-71.12 49-67 15-44-65. 20 14-32 25:4-23: kilo 2 blad 19-24; boerenkool 47-70; witte kool 26-42 rode kool 7.5-53, kroten 13-29; paprika's kl III 1 40-1 70: peterselie 19-94; koolrapen 44-46. groene kooi 27-53; pepers 14-90; waspeen 47-62. win terpeen grofl8-30. middel 5-15; prei 1 62-1.37 rabarber 1.48-1.89, radijs rood 77-1.05, sclderü 12-81, glasla vanaf 13/14.15-18;22-29;32 30,41- 47.44-75:63-78,79-82; spinazie 5.10-5.30: spits kool 63-1.53; uien grof 18-44, middel 20-52, bonken 33-49, geschoond 62-70. drieling 16-35. pikler 12-30; witlof AI ln dozen 1.10-2 20, AI 1 19-1.81. All 63-1 66. Am 40-96. Bil 43-51 Bill 40-74. Dl 66-1.46. DII 22-1.28. Dili 40-65. afwijkend 40-79. pompoenen p k. 50-1 10 Coöperatieve Tuinbouwveiling "Walcheren' B.A. te Middelburg. Marktbericht van vrij dag 21 december 1979. Veiling in de kerstweek op vrijdag 28 decem ber om 13.00 uur. Op 27 december Isde velling gesloten. Aardappelen rode plpo gr 31. bintje bo 32. gr 21-23, driel 10-16. koopmans blauwe gr 52. peren, doyenné du Cornice n 75/85 91-93. 65' 75 85-89, saint remy II 65'75 79-80.60'65 61-63. wintemetpeer U 6CnO 25. appelen golden de licious U 80/90 42. 70/80 35. 60/70 23-26. COX orange pippin II 65 70 80. 60/65 33. 55/60 22. goudrelnette II65/75 28kasandljvle 63-84. ro de kool a 30-36. rode kool b 8-17. groene sa vooiekool A 47-52. groene savoole kool B 8-15. witte kool 11-19. boerenkool 11-21. prei 74-97. breekpeen 16-28, uien kg 25-37. kroten kg 32. blauwkoprapen kg 27. selderij per kist 310- 350. selderij per kg 103-175. peterselie kistje 154-180. glassla 20/ 50-57.17 18 43-50.15 16 40- 47.14'15 30.1213 27. spruiten A II 76-94. B II 45-65. DII 95-139. witlof A I 182. All 70-146. B U 62-122. afw 40-89. stek 40 Veiling Goes, 21-12-1979. Aardappelen/ groenten. Aardappelen late GT 0.28-0,30, an dijvie I 0.69-0.71: boerenkool I 0.27-0.31. sa voole kool groen IIA 0.31-0.40: rode kool 1 A 0.10;'wittekool 0.28: prei I A 0,62-0.77. II B 0.36-0.38; koolrapen I 0.07. knolselderij met lof I 0.08-0.27. knolselderij zonder lof I 0.09- 0.10, grassla stuk I 0,14; spruiten I 1.51. II B 0.35-0.39 A 0.63-0,90; uien kg. MD 0.13 BM 021; witlof I A 1,50. II X 0.45, B 0.50. A 0.90- 1.10 0.85. Volkskerstzangdienst OOSTKAPELLE - In de sporthal 'Hal ve Maan' te Oostkapelle wordt maan dagavond een volkskerstzangdienst ge houden. Medewerking wordt verleend door de brassband 'Cresendo' en het christelijk gemengd koor 'Sursum Cor- da'. De dienst begint om 20.00 uur. Kerstbal OOST-SOUBURG - De carnavalsver eniging 'De Stoepeschieters' te Oost- Souburg houdt vanavond (zaterdag) het traditionele kerstbal in zaal 'De Zwaan'. Ter afwisseling zullen er een verloting en andere attracties zijn. Het kerstbal begint om 20.30 uur. GEMEENTE BORSELE Burgemeester en wethouders van Bor- sele brengen ter openbare kennis dat bij Koninklijk Besluit van 13 sep tember 1979, nummer 46 is beslist op de bezwaren ingebracht tegen de door de minister van Economische Zaken en Volksgezondheid en Milieuhygiëne bij beschikking van 18 juni 1973 aan de N V. P.Z.E.M. te Middelburg verleende vergunning onder voorschriften inge volge de Kernenergiewet voor het in werking brengen en in werking houden van een inrichting, waarin kernenergie kan worden vrijgemaakt en splijtstof fen worden opgeslagen, en voor het zich door lozing in lucht of water ontdoen van radio-aktleve stoffen, te Borssele. In dit koninklijk besluit is de de eis op genomen: „Er dienen zodanige voor zieningen te worden getroffen, dat bij het eventueel in ongerede raken van de regelzaal de kernreactor niettemin in een veilige conditie kan worden ge bracht;". Aangezien binnen de bestaande ruimte hiervoor te weinig ruimte beschikbaar is dient binnen de omheining van de kernenergiecentrale extra ruimte ge schapen te worden In verband hiermee is door de N V. P.Z.E M. een bouwplan voor de bouw van een dienstgebouw in gediend Uitdrukkelijk zij gesteld, dat van de zijde van de N V P.Z.E M is ver zekerd. dat de onderhavige zaak op geen enkele wijze betrekking heeft op de opslag^van afval cn uitbreiding van opslagcapaciteit voor splijtstofele menten. De gronden waarop de kernenergiecen trale staat, zijn gelegen in het vigerende bestemmingsplan 'Uitbreidingsplan in hoofdzaak gemeente Borssele 1957' en is daarin bestemd tot natuurgebied. Het te stichten bouwwerk is derhalve in strijd met voornoemd bestem4 mingsplan Teneinde de nodige medewerking te kunnen verlenen is door de gemeente raad in zyn openbare vergadering van 4 december 1979 verklaard dat een be stemmingsplan voor het betreffende perceel wordt voorbereid. Hierdoor ontstaat de mogelijkheid om vooruitlopende op dit bestem mingsplan met toepassing van artikel 19 der wet op de ruimtelijke ordening en artikel 50. lid 8 van de woningwet vrijstelling te verlenen van de voor schriften van het geldende bestem mingsplan en dc benodigde bouwver gunning te verlenen. Een ieder wordt ln de gelegenheid ge steld eventuele bezwaren vanaf 27 de cember 1979 tot 17 januari 1980 schrif telijk in te dienen bij burgemeester en wethouders. Gedurende deze termijn ligt het betreffende bouwplan ter ge meentesecretarie. afdeling ruimtelijke ontwikkeling. Stenevate 10 te Heinkenszand. voor een ieder ter inza ge. Op 31 december 1979 en 1 januari 1980 is •secretarie gesloten. Heinkenszand 22 decem ber 1979 Burgemeester en wethou ders van Borsele, drs. g. c. g. van den Heuvel, burgemeester. J. L. M. van Put, secretaris.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 45