BAAL inde lantaren rotterdam Schouwen|rDuiveland Activiteiten op Schouwen-Duiveland V Klieske Stappen in Rotterdam FOTOPUZZEL DONDERDAG 29 NOVEMBER: De Doelen (grote zaali. 20.15 uur. Marinierskapel van de koninklijke marine onder leiding van kapitein J J. Koops. Gastdirigent: major John Bourgeois. Met medewerking van diverse solisten. Werken van Ketting. Glinka, Lancen. Knox en Gounod. Na de pauze een geva rieerd muzikaal amusementspro gramma. O Theater Zuidplein (grote zaal). 20.15 uur. 'En nog vele jaren' van Alan Ayckbourn. Met Ton van Duinhoven, Ina van Faassen, Het ty Verhoogt. Ton Kuyl en Fien Berghegge. tb De Schouwburg. 20.15 uur. Pu- bbekstheater 'De kale zangeres' van Eugene Ionesco en 'Ubu' van Alfred Jarry. Regie: Ton Lutz. Met Ann Hasekamp, Marielle Fiolet, Celia Nufaar. Frans Vorstman, Jo- han Ooms, Chiem van Houwenin- gen. Henk Reijn. Theater Zuidplein (Arlecchino- zaal). 20 30 uur. Zuidelijk Toneel Globe. 'Zeitgeist' van Rainer Wer ner Fassbinder Met Joost Prinsen, Diane Lensink, Nettie Blanken. Theo de Groot en Guusje van Til- borgh. toemee met medewerking van I cipel, Carel Heinsius. Donny Moi en de Continental Singers. MAANDAG 3 DECEMBER: ©De Doelen (kleine zaal). 14.00 ui Kcor en orkestklas Rotterdai Conservatorium. Dirigenten: Ai van Beek en Jan Eelkema. Koo werken en 'Weense' marsen, walsq- en polka polka's ven Suppe. De Doelen (kleine zaal). 20.15 ui Derde concert van de kamermj ziekserie 'Nederlandse muziek v; deze eeuw' uitgevoerd door jonj Nederlandse kunstenaars. Werka van Rob du Bois. Peter Schat. Jol Straesser. Ton de Leeuw, WilleJ Pijper, Guus Janssen. Theo Le L vendie en Tristan Keuris. WOENSDAG 5 DECEMBER: d Doelen (grote zaal). 12.45 uur. Kaj fieconcert door het koperensemij van het Rotterdams Conservatl rium. Dirigent: Arie van Beef Werken van Francois Glorieux.T Omdat alle gegevens van de thej teractiviteiten in het Rotterdai voor de komende week niet t ijdigil ons bezit waren, is deze rubriek d| keer niet helemaal volledig, schaamd buigen we het hoofd... 1 9 Redactie Schouwen-Duiveland-Extra: Willem J. van Dam PZC-kantoor Grote Markt 2 4461 AJ Goes Tel: 01100-16140 Privé: 01198-234 Foto's: Johan Berrevoets, Mar- teijn de Bruijne Met bijdragen van Inez van Oord. Rene de Dreu. Peter Wijnen en Jan- neke Dierx-Harms. Zaterdagavond 1 december treedt het Vlaamse volksmuziek ensemble 't Kliekske op in het Tonnenmaguzijr. in Brouwershaven, 't Kliekske ontstond in 1969 toen Rosita Tahon, Herman De- wit, Oswald Tahon en Frans Lots (in middels vervangen door Wilfrid Moo- nen) op driekoningenavond in een oud café volksliedjes zongen. Het succes dat zij daar oogstten bracht hen ertoe om dit elk weekeinde te herhalen. Na af loop van ieder optreden gingen zy met de 'klak' rond. Het viertal werd al spoe dig veel gevraagd om op allerlei feeste lijkheden te komen spelen. Kontrakten werden afgesloten, er volgden optre dens voor radio en televisie en in fe bruari 1970 verscheen hun eerste lang speelplaat. Ook in het buitenland ont moette 't Kliekske waardering De volksmuziekantcn speeiden traden on der meer op in Duitsland; Frankrijk Hongarije. Momenteel heeft het ensem ble vier lp's op z'n naam staan. Voor de- begeleiding van hun vele liedjes ge bruikt 't Kliekske een assortiment oude muziekinstrumenten, die ze zelf bouw den: draailier, vlier, moezelzak, pijpzak, portatief orgeltje, trekzak, rommelpot, lepels, kromhoorn, luit, blazevere, mondharp enz. Het succes dankt 't Kliekske ongetwijfeld aan de authenti citeit van zijn repertoire. Het optredeh in het Tonnenmagazijn begint zater dagavond om acht uur DONDERDAG 29 NOVEMBER 1979 De /e toneelgroep Baal brengt 'Nekrassov' de enige komedie, die Jean Paul Sartre ooit geschreven heeft. Korte inhoud van het stuk: George de Valera is een oplich ter, die om aan de politie te ontkomen het huis binnen vlucht van de journalist Sibilot. Sibilot houdt zich in het dagblad Soir a Paris bezig met anti—communis tische propaganda. De journalist is echter aan het eind van zijn Latijn. Zijn hoofdredacteur heeft hem opgedragen om eens met wat nieuws te komen en zo niet, dan kan hij zijn biezen pakken. De oplichter brengt hem echter op een geniaal idee. De verzinsels van de journalist doen de oplage van de krant verdrie voudigen en wakkeren bovendien de koude oorlog aan. Regie: Rudolf Lucieer. (De Lantaren, 29. 30 november en 1 december). Met de term familieconcert wordt te genwoordig meestal een concert van gemakkelijk toegankelijke, licht ver teerbare muziekstukken bedoeld, waaraan jong en oud plezier kunnen be leven. Dat het ook anders kan bewijst het concert, dat David Zinman en het Rotterdams Philharmonisch Orkest op 30 november aan de familie Andriessen wijden: vader Hendrik en zijn twee eveneens componerende zoons Jur- naan en Louis. Sinds de dagen van Bach en Strauss is een dergelijke con centratie van creatief talent binnen een familie zeldzaam. Het verschil tussen de muziek van Hendrik Andriessen en die van zijn zoons is niet geringer dan bij de oude Bach en zijn nageslacht, waaraan dan ook meteen toegevoegd kan worden dat Jurriaan en Louis ook onderling niet veel meer dan hun ach ternaam gemeen hebben. (De Doelen, 30 november). Antita, Ruth en June Pointer - ofwel 'The Pointer Sisters'—werden door hun vader dominee ELton Pointer met strakke hand opgevoed. Pa Pointer had vastomlijnde ideeën over het begrip 'zonde' en het behoeft dan ook nauwe lijks enig betoog, dat de oude heer Poin ter nogal geschokt was toen zijn doch ters te kennen gaven 'de muziek in te willen'. Ondanks de heftige bezwaren van pa, begonnen de zusjes in 1969 in en om San Fransisco op te treden. Aan vankelijk zonder erg veel succes. Dat zou in 1973 komen. De Pointer Sisters traden op in zo'n beetje alle grote Ame rikaanse TV-shows, maakten een toer- nee door Amerika en bezochten landen als Japan. Frankrijk, Duitsland en Ne derland. Ook op platengebied is het succes niet uitgebleven. (De Doelen, l december). En voor wie nog plannen mocht hebben om naar de nieuwe one-man—show van Toon Hermans in het Luxor Theater te gaan: pech gehad, want alle voorstellin gen tot 16 december zijn uitverkocht. Het zesde programma van het Vrou- wenkabaret houdt zich op de bekende wijze (satirisch, persiflerend, ironisch en kritisch) voornamelijk bezig met de rollen, die zowel vrouwen als mannen Voortdurend worden opgedrongen door de media. Medewerksters: Natascha Emanuels, Carla Delfos, Pamela Teves, Janneke Kanteman, Willy van der Griend. Piano: Lindsay Bridgewater. Regie: Heieen van Meus. (Theater de Teerstoof. 30 november). Ton van Duinhoven, Ton Kuyl. Ina van Faassen, Hetty Verhoogt en Vera Bon den spelen de nieuwe yckboum-pro- ductie 'En nog vele jaren'. Het stuk ging in '77 in het Queen's Theatre in Londen in première en werd door de Evening Standard bekroond met de Award voor het beste toneelstuk van 1977. 'En nog vele jaren' is niet alleen geestig, maar ook mooi en triest. Het speelt zich af in een garage waar Den nis (Ton van Duinhoven) altijd te vin den is. Victor (Ton Kuyl) komt af op een advertentie waarin Dennis een auto te koop aanbiedt. Victor en Dennis wor den goede vrienden. Minder goed bo tert het tussen de moeder en de vrouw van Dennis Vera Bondam en Ina van Faassen). Dc laatste wordt de dupe en stort in. (Theater Zuidplein, vanaf 29 november). DONDERDAG 29 NOVEMBER: De commissie voor sport, jeugd- en culturele zaken van de gemeente Wes- terschouwen vergadert vanavond in het gemeentehuis in Haamstede. De vergadering begint om half acht. De gerestaureerde Nobelpoort te Zie- rikzee wordt vanmiddag officieel door burgemeester T. H. de Meester ge opend. De opening wordt om vier uur verricht. Om vijf uur wordt in de trouw zaal van het stadhuis een toelichting op de uitgevoerde restauratiewerkzaam heden gegeven. (Zie ook elders in deze Extra). In de gereformeerde kerk te Haam stede wordt vanavond (acht uur) een regio-avond gehouden van de Evange lische Omrcep. De volkstuindersvereniging in Nieu- werkerk belegt vanavond een bijeen komst in het plaatselijke dorpshuis. Aanleiding tot de bijeenkomst vormen de problemen rond de vervanging van volkstuinpercelen in Nieuwerkerk. Zo als bekend, moet een aantal volkstui nen het veld ruimen voor de bouw van nieuwe woningen. De problemen zijn overigens al zo goed als uit de wereld, nu de gemeenteraad van Duiveland on langs heeft besloten tot de aankoop van een lap grond, waar de volkstuinders in de toekomst terecht kunnen. De bijeen komst begint om acht uur. De ïjsvereniging 'Winterleven' uit Oosterland houdt vanavond in de kan tine van de sporthal een algemene le denvergadering. die om acht uur be gint. 'De Komedianten' geven vanavond om half acht in het Nederlands her vormd verenigingsgebouw in Bruinisse een toneelvoorstelling voor bejaarden en uit Duiveland en Bruinisse. Aan vang: half acht. De wereldwinkel Schouwen-Duive land is vandaag weer vanaf half tien tot half vier geopend in het gebouw van het Leger des Heils aan de Poststraat in Zierikzee. De tentoonstelling, die in de biblio theek aan het Groene Weegje te Zierik zee wordt gehouden in het kader van het Jaar van 't Kind, 'loopt' ook deze week nog. VRIJDAG 30 NOVEMBER: Weer tal van Sinterklaasfeesten op het eiland. Zo organiseert bijvoorbeeld de jeugdcommissie van de korfbalver eniging All Ready te Zierikzee de jaar lijkse Sinterklaasavond met de pupil len in het clubhuis De Lichtboei van het Leger des Heils aan 'de Poststraat in Zierikzee. De aanvang is om zeven uur. Ter afsluiting van de viering van het tien jarig bestaan van de verenigings raad in Nieuwerkerk wordt vrijdag avond in het dorpshuis een dansavond georganiseerd. Voor de ouderen is er het dansorkest H20 en voor de jonge ren treedt de groep Magic Fly op. De dansavond begint om acht uur. De ijsvereniging Nieuwerkerk verga dert vrijdagavond (acht uur) in zaal Re-, hoboth. In Zonnemalre vindt vrijdagavond (zeven uur) de officiële overdracht plaats van de gemeenschapsruimte aan de Beheerscommissie Dorpshuizen Brouwershaven. Dat gebeurt tijdens een 'open avond', waarvoor de hele be volking van Zonnemaire is uitgeno digd. De leerlingen van de lagere scho len en verschillende verenigingen zul len de avond een extra feestelijk tintje geven. De vogelvereniging 'De Nachtegaal' houdt vrijdag en zaterdag in het dorps huis van Bruinisse rond het tienjarig bestaan een grote regionale tentoon stelling. De tentoonstelling is vrijdag avond geopend van kwart over zeven tot tien uur en zaterdag van twee tot tien uur. ZATERDAG 1 DECEMBER: In het Tonnenmagazijn te Brouwers haven treedt zaterdagavond (acht uur) het Vlaamse volksmuziekensmeble 't Kliekske op, (Zie ook elders deze pagi na). Zaterdagochtend tussen tien en twaalf uur is de gerestaureerde Nobel poort in Zierikzee door de bevolking te bezichtigen. In het verenigingsgebouw van Kerk- werve zaterdagavond (half acht) een Sinterklaasfeest voor de oudere jeugd. In de jeugdsoos De Pul te Bruinisse „De maquette (hé hoe je dat ook noemt) die aan een van de caissons bij Ouwerkerk hangt", gaf A. J. Zorge uit Bruinisse als oplossing van de fotopuzzel in de Schouwen-Duiveland- Extra van vorige week. Nou. dat was het dus niet. Het ging om een gedenksteen in de hal van het Zierikzeese stadhuis. Er kwamen slechts TWEE goede oplossingen binnen. De waardebon van vijfentwintig guldch gaat naar mevrouw J Berrevoets-Krijnse Locker in 'Ons Huisaan 't Vrije 1 te Zierikzee. Nieuwe ronde, nieuwe kansen. Oplossingen van de fotopuzzel uitsluitend op een briefkaartmoeten uiterlijk dinsdagmorgen binnen zijn bij de redactie van de PZC. Grote Markt 2 in Goes. wordt zaterdagmorgen om tien uur voor de jeugd van acht tot vijftien jaar een film gedraaid: 'De rode kaperskapi tein'. Op de Lange Reke in Renesse wordt zaterdag van tien uur tct half vier een feestmarkt gehouden. Deze markt zal om tien uur geopend worden door bur gemeester mevrouw J. L. Niemantsver- driet-Leenheer van Westerschouwen. Als extra attractie wordt zaterdag op het dorpsplein een waterorgel neerge zet. DINSDAG 4 DECEMBER: In het verenigingsgebouw van Kerk- werve is het dinsdagmiddag bejaarden- soos. Half drie. Alle verenigingen, instellingen enz. op Schouwen-Duiveland kunnen via deze rubriek meer bekendheid geven aan hun activiteiten. Daaraan zijn geen kosten verbonden. Opgaven voor de eerstvolgende rubnek moeten uiterlijk dinsdagmorgen binnen zijn. Om even tuele misverstanden te voorkomen, moet daar>wel even bij vermeld worden 'Activiteiten Schouwen-Duiveland- Extra'. The Pointers Sisters Hofpleintheater. 20.15 uur. '4 x verkocht'. Blijspel van Barillet en Gredy. Regie: Jules Royaards. Met Kitty Janssen, André van den Heu vel, Jaap Stobbe, Hans van de Gragt en Carla Hardy. De Lantaren. 21.00 uur. Mickeny, The drawing legion' Belshazzars feast. O Eksit 12.0l>-24.00 uur. Natfilm. Onbekende films uit Nederland en Belgie. De Lantaren 20 30 uur Toneel groep Baal met 'Nekrassov' van Jean Paul Sartre 9 Piccolo Theater 20 30 uur. Thea tergroep Splien. 'Slau'. Een pro gramma over hetlevenen werk van Jan Jacob Slauerhoff. Samenstel ling: Rob Scholten. Regie: Ad van Kempen. Met Huub Scholten, Re ne Verheezen, Henk van LoeVien, An de Donder en Tatiana Radier. VRIJDAG 30 NOVEMBER: De Doelen (grote zaal). 20.15 uur. Rotterdams Philharmonisch Or kest. Dirigent: David Zinman. So listen: Nederlands Strijktrio (Ge rard Hettema. Gcrrit Oldeman, Mi chel Roche), Maurice Horsthuis (altviool). Maarten van Regteren Altena (contrabas). Werken van H. Andriessen, J. Andriessen. L An driessen. De Schouwburg. 20.15 uur. Pu- blrekstheater. 'De kale zangeres'en 'Ubu' Zie donderdag 29 november. O Theater Zuidplein (grote zaai) 20.15 uur. 'En nog vele jaren'. Zie donderdag 29 november. 9 Hofpleintheater. 20 15 uur. '4 x verkocht'. Zie donderdag 29 no vember. 9 Piccolo Theater. 20.30 uur. Thea tergroep Splien. 'Slau'. Zie donder dag 29 ncvember. De Lantaren. 20,30 uur. Toneel groep Baal. 'Nekrassov'. Zie don derdag 29 november. 9 Luxor Theater. 20.15 uur. Tóón Hermans met zijn nieuwe one-ma- n—show. Jazzbunker Sunship. 22.00 uur. Ösirus. (DDRi. Salvador AUende Centrum. 20.00 uur. Pena Met Patricio Mans. Ri- cardo Cuadros en Nene Maria Ines. Museum voor land- en volken kunde 20.30 uur. Djompo Abra Festival. 'Kobogo'. Film van Jan Venema over een met ondergang bedreigde cultuur in Suriname. Eksit, Vanaf 12,00 uur. Natfilm. Onbekende Nederlandse en Belgi sche films. Om 24.00 uur afsluit- feest met Bonga. 9 Theater de Teerstoof 21.00 uur. Vrcuwencabaret Natascha Ema nuels met 'medianeurose'. ZATERDAG 1 DECEMBER: De Doelen (grote hal). 15.00 uur. Lustrumviering Erasmusica. Or kest van Erasmusica met balletaf deling van het Rotterdams conser vatorium. 9 De Schouwburg. 20.15 uur. Ne derlands Danstheater. 9 Theater Zuidplem (grote zaal). 20.15 uur. 'En nog vele jaren'. 9 Hofplein theater 20 15 uur. '4 x verkocht' Zie donderdag 29 no vember. Piccolo Theater 20.30 uur Thea tergroep Splien. 'Slau'. Zie dónder- dag 29 november. De Lantaren. 20.30 uur Toneel groep Baal. 'Nekrassov'. Zie' don derdag 29 ncvember De Doelen (grote zaal). The Poin ter Sisters. 9 Luxor Theater 20.15 uur. Toon Hermans. ZONDAG 2 DECEMBER: De Doelen (grote zaal). 15.00 uur. Lustrumviering Erasmusica. Koor en orkest Erasmusica met mede werking van zes Rotterdamse ko ren. Dirigent. Bob Brouwer. Ger Oost, orgel. Werken van Handel, Schubert Franck en Andriessen. De Doelen (grote zaal). 20.45 uur. Act One. Slotconcert Europese Ziejook De filmkring Ziejook brengt vr«i. dagavond (acht uur) m De Con certzaal' 'Monty Python and thej» Holy Grail'. Telly 'Kojak' Savallos 'De ondergang van de was - in zijn soort - niet eens slechte film. Misschien wel gemakkelijk om het te luxe oceaan in een vliegende verging. Een spectakelfllm. een redelijk kassucces werd. zoals het dan wel vaker gaat, len de lieren filmmakers dan nog: eens op tilt slaan en menen een - vele gevallen geheel overbodig vervolg te moeten maken. Een film als Jaws is daar een kend voorbeeld van. Met de seidon is dat net zo gegaan. I een tweede deel vervaardigd: rug naar het Zaterdag-en zondagmiddag (twee uur): 'Mickey Mouse 50 jaar jong'. Een tekenfilmparade, waarin alle bekende Disneyvrienden komen opdraven om Mickey Mouse te feli citeren. De film, gemaakt ter ere van de vijftigste verjaardag van Mickey Mouse, ls samengesteld uit een aantal hoogtepunten van de vele tekenfilms, die Walt Disney met 's werelds populairste muJJ heeft gemaakt Over de geboorte van Mickey Mouse als filmster doen vele verhalen de ronde. Zo gaat het verhaal dat de Disney stu dio's in het midden van de twin tiger jaren waren vergeven van de muizen Met een van dc- muisjes had Walt Disney vriendschap ge sloten. Hij gaf hem iedere dag wat te eten en leerde hem kunstje* Toen Disney op zoek was naar een nieuwe creatie voor zijn tekenfilms, dacht hij al snel aan z'n muis. Dc vrouw van Disney bedacht een naam en de wereld was een held rijker: Mickey Mouse. Jean Paul Sartre, enige komedie Die film gdat verder waar de is geëindigd. De filmmakers ben er echter een nogal gez vervolg aan vastgebreid. Ze dachten, dat het best wel een: gelijk zou kunnen zijn, dat het van de Poseidon geplunderd u door een stelletje snoodaards, gezegd, zo gedaan. Ze trokken blik bekende filmsterren Caine. Sally Fields. Telly en Peter Boyle) open en voila: Te rug naar het Poseidon-avontuurt De film draait zaterdag- en zon- m dagavond (acht uur) in 'De Con- certzaal' in Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 48