GETIPT Stappen in Rotterdai Foto puzzel Schouweivfpuiveland Ex Activiteiten op Schouwen-Duivelam DONDERDAG 22 NOVEMBER 1979 De theatergroep Djompo Abra presenteert dit jaar weer een mini-festival van Surinaams theater. Evenals het vorig jaar neemt het volkstoneel daarbij een bijzonder belangrijke plaats in. Twee nieuwe toneelproducties worden uitgebracht: 'Djop' van Edgar Cairo en de 'Ladesmastraatshow' geschreven door Errol Caprino en een aantal Djompo Abra-spelers. Speciaal voor kinderen in de lagere school leeftijd zal het theatergezelschap Swami Singh optreden. Voorts wordt er proza en poezie voorge lezen door bekende en minder bekende auteurs. Tijdens het fes tival wordt de film 'Kobogo' gedraaid, die in 1978 werd gemaakt door Jan Venema. Het toneelstuk 'Djobo' van dichter en proza-schrijver Edgar Cairo is het re laas van vier mannen in een klein be drijf in Nederland. Voor de dichters- en schrijversavond zijn uitgenodigd: Ken Mangroelal. Lucy Vreden, Sylvia Singh. Zamani en tenslotte Edgar Cairo. Het toneelgezelschap Swami Singh komt met een voorstelling bedoeld om kinde ren in de leeftijd van acht tot twaalf jaar meer begrip bij te brengen voor de Su rinaamse leefgewoonten. Errol Caprino en eeq stuk of twintig spelers van Djompo Abra hebben de 'Lades mastraatshow' opgezet. Een show met dans. poezie. muziek, spel en dans. (Piccolo Theater. Theater Zuidplein, Museum van Land- en Volkenkunde. 26 november tot en met 12 december). Globe Het Zuidelijk Toneel Globe brengt twee stukken van belangrijke hedendaagse toneelschrijvers. Sam Shepard's 'Bloed van de hongerlijders' is een portret van een Amerikaans boerengezin in Zuid- Califomie. Het leven daar is een voort- durende strijd tegen onderlinge pro blemen en tegen bemoeienissen van een agressieve buitenwereld. De ge zinsleden worden meegesleurd in een stroomversnelling van misverstanden, illusies, foute beslissingen, dromen en nachtmerries. Met Elisabeth Andersen. Rudi van Vlaanderen. Allard van der Scheer en Huib Rooymans. (Theater Zuidplein, 24 november). Rainer Wer ner Fassbinder is een film- en theater- maker, die bij voorkeur zijn scenario's en toneelstukken zelf schrijft. Zijn pro ductiviteit is ongekend. Globe speelt zijn stuk 'Blut am hals der katze' Het is door vertaler Leon Winter 'Zeitgeist' genoemd Phoebe Zeitgeist (een creatie van de Amerikaanse striptekenaar Frank Springer) is een meisje van een verre planeet, dat naar de aarde komt om er een reportage over democratie te - maken. Het is haar echter onmogelijk om de knensen en hun wereld te begrij pen. Joost Prinsen, Diane Lensink, Net- tie Blanken. Theo de Groot en Guusje van Tilborgh. (Theater Zuidplein, 28 november). Zwarte Theater Velvets Zwarte Theater werd in 1967 in Praag opgericht. De grondleggers zijn Dana Bufkova en Bedrich Hanys. Ze vormen nog steeds de motoren van het gezelschap. Zij als animatrice en schrijfster, hij als regisseur, auteur en speler. Beiden zijn afgestudeerd aan de Theaterschool in Praag. De zwarte theater-technieken zijn wereld vermaard geworden. Eenvoudige doch ijzersterke en verbluffende trucs. De Velvets bedienen zich daar ook van in 'Der kleine Prinz' Een sprookje, waarin een kleine prins ergens in ons planeten stelsel op zoek gaat naar zijn eigen roos. Hij ontmoet vele figuren, die alleen oog hebben voor zichzelf, zich niet afvragen waar ze eigenlijk mee bezig zijn en uit sluitend goede sier maken met het werk van anderen. Pas op de aarde komt de kleine prins er achter, dat eenzaamheid alleen op te heffen is via vriendschap en echte liefde. (Theater Zuidplein. 28 no vember). Nar De cabaretgroep Nar (Jan Kokken, Alette de Nes en Youp van 't Hek) heèfl een nieuw programma: 'Zat ik maar thuis met een goed boek'. In dat pro gramma doet Cabaret Nar een poging af te rekenen met de jaren 70. De actua liteit speelt een belangrijke rol in de liedjes en conferences. (Piccolotheater. 22 tot en met 24 november). Jan Rap 'Jan Rap en z'n maats' van Yvonne Keuls speelt zich af in een opvanghuis voor dakloze jongeren. De opzet van het tehuis is om de jongeren na een korte tijd weer in de maatschappij te laten terugkeren. Maar omdat er nauwelijks doorstromingsmogelijkjeden zijn. blij ven zij er hangen. Mechels Miniatuur Theater. (Theater Zuidplein. 23 no vember). 'Het belang van Ernst' van Oscar Wilde is het wonderbaarlijke verhaal over Jack Worthings fictieve broer Ernst, die in de grote stad zou wonen. Dit verzin sel grijpt Jack zo nu en dan aan om naar de stad te gaan. Echt verwarrend wordt het, als iemand zich in het dorp ver toont en zich uitgeeft voor Jacks broer Ernst. Op deze manier dwingt de man Jack het spelletje mee te spelen. Tot het einde toe. Met Eric van der Donk, Je rome Reehuis, Eil Elise Hoomans. Trees van der Donck, Arthur Bont, Hans Pauwels, Jan Gorissen, Pauline van Rhenen, Bea Meulman. De regie is in handen van Ger Thijs. (De Schouw burg, 24 november» Redactie Schouwen-Duiveland- Extra: Willem J. van Dam PZC-kantoor Grote Markt 2 4461 AJ Goes Tel: 01100-16140 Privé: 01198-234 Foto's: Johan Berrevoets en Willem Mieras. Met bijdragen van Inez van Oord, Janneke Dierx-Harms en Peter Wijnen. Elisabeth Andersen Hel .elemaal logisch zit het (film)verhaal niet in elkaar, maar het nieuwste produkt van Wim Verstappen en Rob Houwer is toch best het aankijken waard.'Grijpstra en De Gier' draait vrijdag, zaterdag en zondag in de bioscoop 'De Concertzaal' in Zierikzee. Het is een vrije verfilming van de de tec tiveroman van J an Willem van de Wetering. Centraal in het verhaal staan de zeer herkenbare, oer-Nederlandse rechercheurs, die in een wat krakkemikkige volkswagen-kever door de Amsterdamse bin nenstad scheuren op zoek naar drughandelaars en moordenaars. Adjudant Grijp- stra (Rijk de Gooyer) is na twaalf uitputtendé huwelijksjaren een in vele opzichten gedesillusioneerd man. Hy woont met zijn vrouw en drie kinderen twee hoog in een veel te kleine woning in de rommelige Amsterdamse binnenstad. Zijn jongere collega en beste vriend De Gier (Rutger Houer) woont met z'n kat Olivier in een piepklein appartementje in Buitenveldert. Het type van een playboy met een voor een politieman niet alledaagse levensfilosofie. Het lijk dat op een zonnige dag in de Amsterdamse Haarlemmerhouttuinen hangt, is voor Grijpstra en De Gier êén van de vele. Een lijk aan een touwtje in een pand, waarin een mysterieuze Oosterse sekte is gehuisvest. Een misdrijf of zelfmoord? Grijpstra en De Gier lossen het raadsel - op een soms wat ongebruikelijke manier - op. Verder in de belangrijkste rollen: Willeke van Ammelrooy en Donald Jones. Vrijdag acht uur, zaterdag twee en acht uur. zondag acht uur En als 'toetje' heeft De Concertzaal' zaterdagavond om half elf nog 'Deense slipjes in Tirol'. We hadden het wel gedacht: dat was nog eens een moeilijke fotopuzzel. Niet meer dan tien briefkaarten kregen we binnen. En daarvan waren nog een paar oplossingen fout ook. Zo meende èèn van inzenders dat het ging om Aqua Delta bij Bruinisse. De fotopuzzel was gemaakt van de Sasput bij Dreischor. Mejuffrouw M. Provoost, Zuiddijk 12 in Schuddebeurs was een van de weinige fotopuzzelaars, die wel het juiste antwoord gaf. Ze strijkt daarmee de waar debon van vijfentwintig gulden op. Oplos singen van de nieuwe fotopuzzel mgeten ui terlijk dinsdagmorgen binnen zijn bij de re dactie van de PZC, Grote Markt 2 in Goes. DONDERDAG 22 NOVEMBER: De Doelen (grote zaal). 20.15 uur. Rotterdams Philharmonisch Orkest, Dirigent: David Zinman. Solist: Nel son Freire (piano). Werken van Lja- dow. Rachmanonow, Tsjaikowski. Theater Zuidplein (grote zaal). 20.15 uur. Zangfestival voor solisten en koren. Met medewerking van het Voome's Dameskoor. Rotterdams Dameskoor. RET-Mannenkoor en het Politie Mannenkoor. Algehele leiding: Piet Struijk. De Schouwburg. 20.15 uur. To neelgroep De Appel. 'Een pop penhuis' van Henrik Ibsen. Regie: Eric Schneider. Met Sacha Bulthuis, Catherine ten Bruggencate, Will van Kralingen. Niek Pancras, Rein Ed- zard en Robert Prager. Theater Zuidplein (Arlecchino- zaal). 20.30 uur. Theatergroep Kiss. 'Aggamemnon en Elektra'. Regie: Jean Pierre Voos. Hofplein theater. 20.15 uur. '4 x verkocht'. Blijspel van Barillet en Gredy. Regie: Jules Royaards. Met Kitty Janssen, André van den Heuvel. Jaap Stobbe, Hans van de Gragt en Carla Hardy. De Lantaren. 20.30 uur. Dansp- roduktie met hun nieuwste pro gramma 'Lopen'. Piccolo Theater. 20.30 uur. Cabaret Nar. 'Zat ik maar thuis met een goed boek'. Met Youp van 't Hek, Aletta de Nes en Jan Kokken. Eksit. 21.30 uur. Popconcert: After the Fire. VRIJDAG 23 NOVEMBER: De Doelen (grote zaal). 20.15 uur. Rotterdams Philharmonisch Orkest. Zie donderdag 22 november. De Schouwburg. 20.15 uur. De Haagse Comedie. 'Kleine Eyolf van Henrik Ibsen. Regie: Kees Coolen. Met Edda Barends. Nanni Vermeer, Jules Hamel en Gaston van Erven. Theater Zuidplein (grote zaal). 20.15 uur. Mechels Miniatuur Thea ter. 'Jan Rap en z'n maat' van Yvon ne Keuls. Regie: Rene Verreth. Met Jos Geens. Agnes de Nul, Luc Sprin- guel en Tuur de Weert. Theater Zuidplein (Arlecchino- zaal). Theatergroep Kiss. 'Agamem non en Elektra'. Hofpleintheater. 20.15 uur. '4 x verkocht'. Zie donderdag 22 novem ber. De Lantaren. 20.30 uur. Dansp- roduktie. 'Lopen'. Eksit. 21.30 uur. Samba Salad Theatre. Luxor Theater. 20.15 uur. Toon Hermans met zijn nieuwe one-man- show. Orkest onder leiding van Hugh den Ouden. Piccolo Theater. 20.30 uur. Cabaret Nar. Zie donderdag 22 november. W. Pieterse in poëzie. 20.30 uur. Gust Gilst leest voor uit eigen werk. B 14 Jazz. 21.30 uur. Tete Montolio, Sam Jones, Billy Higgins. Theater de Teerstoof. 21.00 uur. Cabaret Monkau, Mok en Meeberg met 'We staan er gekleurd op'. ZATERDAG 24 NOVEMBER: De Doelen (grote zaal). 15.00 uur. Orgelconcert door Arie Keijzer. Tsjechisch programma. De Doelen (grote hal). 15.00 uur. Familieconcert. Het Gewestelijk or kest voor Zuid-Holland. Dirigent: Hans Wijnberg. Solist: Jacques Holtman (viool). Werken van Von Süppe, Rave, Mozart. In samen werking met de Lyrische Komedie uit Amsterdam. De Schouwburg. 20.15 uur. To neelgroep Theater. 'Het belang van Ernst' van Oscar Wilde. Regie: Ger Thijs. Met Eilise Hoomans, Bea Meulman, Trees van der Donck, Pauline van Rhenen, Jerome Reeh uis, Arthur Boni, Hans Pauwels, Eric van der Donck en Jan Gorissen. Theater Zuidplein (grote zaal). 20.15 uur. Zuidelijk Toneel Globe. 'Bloed van de hongerlijders' van Sam Shepard. Met Elisabeth Andersen, Rudi van Vlaanderen, Allard van der Scheer en Huib Rooymans. Theater Zuidplein (Arlecchino- zaal). Theatergroep Kiss. 'Agamem non en Elektra'. Hofpleintheater. 20.15 uur. '4 x verkocht'. Zie donderdag 22 novem ber. De Lantaren. 20.30 uur. Dansp- roduktie. 'Lopen'. Luxor Theater. 20.15 uur. Toon Hermans. Zie vrijdag 23 november. Piccolo Theater. 20.30 uur. Cabaret Nar. Zie donderdag 22 november. B 14 Jazz. 21.30 uur. Buddy Tate 4. Jazzbunker Sunship. 22.00 uur. Kwartet Cusack, Vinck, Day en Denhaene. Theater de Teerstoof. 14.30 uur. Poppentheater Jos Spanbroek met een nieuw programma. Theater de Teerstoof. 21.00 uur. Cabaret Monkau, Mok en Meeberg. Zie vrijdag 23 november. ZONDAG 25 NOVEMBER: De Doelen (kleine zaal). 20.15 uur. Het Nederlands Kamerorkest. Diri gent: Antoni Ros-Marba. Solist: Her- rjan Stegenga (cello). Werken van Handel, Haydn, Lex van Delden, Mendelssohn. Galerie Egel. Pianorecital door In eke Kok. Werken van Beethoven en Schubert. 15.00 uur. Hofpleintheater. 20.15 uur. '4 x verkocht'. Zie donderdag 22 novem ber. Piccolo Theater. 13.00 en 15.15 uur. Kindertheater Wiedus. 'Vrienden maken'. Met Nelleke Burg, Loes Vos. Louis Kockelmann, Louis Lemaire, Bert Nicodem, Nard Rijnders en John Buysman. Café Sjaan. 17.00 uur. Monpants Smart Set. MAANDAG 26 NOVEMBER: De Doelen (kleine zaal). Anne Bij- lsma icello). Werken van Bach. Theater Zuidplein (Arlecchlno- zaal). Theatergroep Djompo Abra met 'Djop' van Edgar Cairo. Regie: Franklin Lafour. Met Orsyla Meinzak. Felfx Burleson. John Waal ring. Ro Croni, Joop Dessing en Dick Slog. St. Laurenskerk 20.15 uur. Or gelconcert door Willem Hendrik Zwart. DINSDAG 27 NOVEMBER: De Doelen (kleine zaal). Vermeer Quartet (Chicago). 20.15 uur. Werken van Mozart, Smetana en Beethoven. Hofpleintheater. 20.15 uur. '4x ver kocht'. Zie donderdag 22 november De Schouwburg. 20.15 uur. Rus sisch staats dansensemble Berjozka. Piccolo Theater. 20.30 uur. Djomo Abra Festival. Proza en poëzie. Met Sylvia Singh. Lucy Vreden. Ken Mangroelal. Zamani en Edgar Cairo. Luxor Theater. 20.15 uur. Toon Hermans. Zie VRIJDAG 23 NO VEMBER: De Lantaren. 20.30 uur. Pop concert. Squeeze. De Lantaren. 21.00 uur. Carry van Bruggen avond. Eksit 12.00 24.00 uur Onbekende films uit Belgie en Nederland. Jazzcafé Dizzy. 22.00 uur. Mark WOENSDAG 28 NOVEMBER: De Doelen (grote hal). 12.45 uur. Koffieconcert. MichelLethlecqL net) en Denis Weber (piano) vtal van Von Weber. Saint-Saèns T Theater Zuidplein (grote i 20.15 uur. Zwarte Theater BratlS 'Der kleine prinz'. Regie: Raven» Theater Zuidplein (Arlect zaal). 20.30 uur Zuidelijk 1 Globe. Zeitgeist' van Rainer J Fassbinder. Regie: Paul Ver® Windsant. Met Joost Prinsen,1 Lensink. Nettie Blanken, Tbi Groot en Guusje van Tilborefc. Hofpleintheater. 20.15 uur verkocht'. Zie donderdag 22 ber. Piccolo Theater. 20.30 uur.DL Abra Festival. 'Djop'. Zie ®s 26 november De Lantaren. 20.30 uur. South can Black Comedy met 'F coming now". De Lantaren. 21.00 uur D The drawing legion en 'Be feast'. Luxor Theater. 20.15 uur Hermans. Zie VRUDAG y VEMBER: Piccolo Theater. 14.00 uur. Dg Abra Festival. Theatergi Swami Singh. 'Reis door Sl_ Theater voor kinderen van twaalf jaar. Eksit. 12.00-24.00 uur. Onttfa films uit Belgie en Nederland DONDERDAG 22 NOVEMBER: Een drukke dag voor veel gemeen tebestuurders op het eiland Van avond vergaderen vier van de zes gemeenteraden op Schouwen- Duiveland. De gemeenteraden van Zierikzee. Middenschouwen en Bruinisse beginnen om half acht met de beraadslagingen. De vergadering van de raad van Duiveland wordt om acht uur geopend. De gemeenteraad van Zierikzee maakt vanavond een begin met de behandeling van de be groting voor 1980. terwijl ook de 'Brogum-kwestie' op de agenda prijkt. De gemeenteraad van Duive land zal vanavond onder meer een beslissing moeten nemen over ver vangende grond voor de bezorgde volkstuinders in Nieuwerkerk, waar over in de Extra van vórige week be richt werd. In Bruinisse wordt ook de begroting behandeld. Het gaat weer winteren: de Zierik- zeesche IJsvereniging belegt in het 'Huis van Nassau' een algemene le denvergadering. Achtuur. De Bond van Ouderen organiseert vanmiddag om half drie in het ver enigingsgebouw Nieuws tad in Brouwershaven vanaf h^lf drie een spelmiddag. Het dagelijks-bestuurslid C. A. Prins zal vanavond voor de afdeling Zierikzee van de algemene bond van ambtenaren (ABVA) in het 'Huis van Nassau' (half acht) het arbeidsvoor waardenbeleid 1980 bespreken. In de hervormde kerk te Haamste de houdt de vrouwenvereniging 'Priscilla' vanaf twee uur tot half vijf een verkoping van handwerkjes, die de dames zelf in nijvere uurtjes heb ben vervaardigd. Voor Juridische problemen kan men vanavond tussen zeven en acht uur weer terecht in de rechtswinkel aan het Havenplein 24 in Zierikzee. In het kader van het 'Jaar van het Kind' is er in de bibliotheek aan het Groene Weegje te Zierikzee een ten toonstelling getiteld 'Jouw wereld, mijn wereld'. De tentoonstelling 'loopt' tot en met zaterdag 15 decem ber. En zoals gebruikelijk: van half tien tot half vier huist de wereldwinkel Schouwen-Duiveland vandaag in het gebouw van het Leger des Heils aan de Poststraat in Zierikzee. VRIJDAG 23 NOVEMBER: De hengelsportvereniging Dreischor komt vrijdagavond om acht uur bijeen in 'De drie schapen' voor een ledenvergadering. Jazzliefhebbers kunnen vrijdag avond in bar Mirabelle in Zierikzee hun hart ophalen. Vanaf tien uur spelen daar Max Collie Rythm Aces uit Engeland. Vogelliefhebbers opgelet: 'Zang en kleur' organiseert vrijdag en zater dag in het 'Huis van Nassau' in Zierikzee een vogeltentoonstelling. Vrijdagavond is de tentoonstelling van zeven tot elf uur geopend. Zater dag kan men er terecht van tien uur 's morgens tot elf uur 's avonds. ZATERDAG 24 NOVEMBER: Sinterklaas is in het land. El zullen we weten ook. In talvani pen sinterklaas-acties Zo word zaterdag in Renesse een boterid wedstrijd gehouden. In het Tonnenmagazija Brouwershaven een voorselecta een 'play-back'-wedstrijd Een] zal beoordelen welke 'na-aper? Sint-Nicolaas-bal mogen oplua ren. Spanning en sens^ie. Zaterdagavond in Hotel B Haamstede (half negen) dart muziek van Baby den Toonder/'] MAANDAG 26 NOVEMBER: De woningbouwvereniging'1 Wonen' vergadert maandagavo (acht uur) in de foyer van Mondraj te Zierikzee. Behalve enkele stuursverkeizingen, komen daar De cursus volksdansen van d stichting Jeugd Schouwen-M land is zo langzamerhand ten einde De voorlaatste cursusavond tok# maandagavond gehouden inde! bij de gereformeerde kerk Haamstede. In de 'ZeeuWsche Herbergt i Zierikzee vergadert maandagaüj de regionale agrarische comn Aanvang; acht uur. DINSDAG 27 NOVEMBER: De gemeenteraad vanZierik: zich dinsdagavond om halfachlvvS welgemoed aan de raadstafelvoordi tweede ronde van de begrotinur batten. Enkele medewerkers van de F(i ratie Maatschappelijke Dienst™ ning op Schouwen-Duiveland zul dinsdagavond voor de eilandelf CPB in het hervormd verenlgln bouw in Zierikzee het een en sol over hun werkzaamheden verkild Dat begint om kwart voor acht j Het waterschap Duiveland behandelt dinsdags dag om twee uur in het ff schapshuis in Zierikzee de begro voor 1980. In de gereformeerde kerk; Haamstede wordt dinsdagavond Sinterklaas/bingo-avond gehouda WOENSDAG 28 NOVEMBER: De NCVB organiseert woeffl middag om half drie in het herrot verenigingsgebouw van Zieril een behaar bejaardenmiddag. Alle verenigingen, instellingen op Schouwen-Duiveland kunnei deze rubriek meer bekendheid 9 aan hun activiteiten. Daaraan geen kosten verbonden. 0p| voor de eerstvolgende rubriek! ten uiterlijk dinsdagmorgen!) zijn bij de redactie van de PZC.G Markt 2 in Goes. Om eventuele verstanden te voorkomen, moei wel even bij vermeld worden 'h teiten Schouwen-Duiveland-Ex In het kader van-het Jaar van het Kind wordt in de bibliotheek in Ta een tentoonsteUing gehouden. De expositie duurt tot en met zaten december.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 40