>en 'vuile' industrie lader werk voor streek Formeel kader voor culturele uitwisseling B. EN W. BORSELE WILLEN GEEN NIEUWE BOERDERIJEN IN DE POEL fir ^eman trachtte in dekbedhoes o langs kassa te smokkelen Optreden Ballet van Vlaanderen besloot culturele uitwisseling NOVEMBER 1979 PZC/provincie J IE CNV OP STREEKPLAN MIDDEN-ZEELAND [CNV in Zeeland vindt dat vestiging van nieuwe, vervuilende industrieën, waarbij de ,eid niet door de eigen bevolking kan worden vervuld, moet worden tegengegaan, imoeten gebeuren wanneer er door de vestiging van een dergelijke industrie gunstige •toren voor andere bedrijven ontstaan. Dit staat te lezen in de concept-reactie van het lland op het streekplan Midden-Zeeland. Deze concept-u-eactie zal onderwerp van jjjn tijdens de districtsvergadering van het Zeeuwse CNV, donderdagavond 22 no- Prins van Oranje' te Goes. sdeontwerp-reactie dat tea Iteleid ten dienste van er zoveel mogelijk 'om de regionale eco- 'poduktiestructuur te .•.beleid moet zodanig aide werkgelegenheid niking wordt gegaran- evenwicht worden liassen vraag en aanbod aldus de ontwerp- gaan vestigen Het CNV wil niet stellen dat groei van de bevolking in Midden- Zeeland alleen maar de natuurlijke groei zou moeten zijn Een bevol kingsgroei in dit deel van de provincie tot 214 000 in het jaar 2000 wordt aan vaardbaar geacht., als er voldoende werkgelegenheid ls 'L it den boze' :wr uitbreiding van de ui de dienstverlenen- g van werkgelegen- gericht te zijn op «bfclozen. die nu minder histd iiltomen'en aan te slui- onfc ;c streven bevolkings im zo vindt het CNV, sklaar te liggen om te ip «Si bedrijven zich elders O IDE NAAR IK ZIT ,'KEN EN GA gjORIJDEN .033 O -De in Middelburg "jcttman dacht het - na un zijn tipgevende hebben bekeken. Hij •W n-vestiging in Vlissin- m loet hoes en vulde die bp de duurzame con- 1 met een electrisch en een autoradio-ca- leek een inventieve ilrtpasseren van de kas- tJSptodoog van het groot- lileven inventief met jif te rekenen. De be- ivuzocht hem vriende- 'Urni even terzijde te [je 23-jarige M. E., had En voor de politierech ten een meer accepta- itad niet zoveel geld om I itlj.maar wat meer aan-' K® Hl dat hij door bijzon- en' DIJK- Éedenen nog maar juist nfïiï PcvrU langdurige mecli- phiï 21. verward en chao- voori 3! en hij zich had laten ie la üidgevlngen van twee rs;niet wat lk deed", is e Heigrond wilde officier e A. P. Besier don- ralstaan met als eis een ï,-; politierechter me en van Oosten liet het (ffl eerR. Kleine kernen moeten volgens het CNV-concept leefbaar blijven. Borsse- le en N'ieuwdorp moeten meer moge lijkheden krijgen dan alleen het op vangen van natuurlijke groei. Tweede woningen vindt het CNV 'uit den boze' „Wij moeten af van straten, die een ge bit met rotte tanden worden genoemd omdat er zoveel tweede woningen zijn". Voorzieningen voor dagrecreatie voor de eigen bevolking dienen voorrang te krijgen voor verbiyfsrecreatieve voor zieningen voor mensen van buiten het gebied Over de ontwikkelingen langs de Oosterschelde - zo staat in de ont- werp-reactle op hel streekplan - dienen geen beslissingen te worden genomen voordat de "nota verkenningen ontwik kelingen Oosterscheldegebied" in de provinciale staten is behandeld, Milieu In de conccpt-rcactle wordt ook ver wezen naar de stellingen ten aanzien van het milieubeleid, die het CNV-Zee- land onlangs aannam, en waarin wordt gepleit voor een sterk kritisch milieubeleid, waarbij onder meer ver vuiling bij de bron dient te worden te gengegaan. Het CNV is tegen de aanleg van nieuwe autowegen. Verbreding van bestaande wegen met fietsenzones verdient de voorkeur. De kwaliteit van natuur en milieu in deze provincie moet. worden gehand haafd. In het landbouwbeleid moet rendabele bedrijfsvoering met behoud van werkgelegenheid mogelijk zijn. Bij ruilverkavelingen dienen land schappelijke en natuurwetenschappe lijke kwaliteiten van het gebied te wor den behouden, zo besluit de ontwerp- reactie van het CNV op het streekplan- Midden-Zeeland. ERECHTER MIDDELBURG oordeeld tot anderhalfjaar niet rijden, een boete van duizend gulden en een voorwaardelijke gevangenisstraf van een week met twee jaar proeftijd. Op 17 mei had de Vlissinger zyn auto in de Burchtstraat in Souburg tegen een tuin afzetting tot stilstand gebracht. Donderdagmorgen beriep hij zich op een bloedafwijking: ..Tien of twaalf da gen had ik niets meer gedronken en toen klopte er nog geen barst van. Na twaalf dagen zat er nog alcohol in m'n bloed. Hoe is het mogelijk, ik had maar een blikje bier gebruikt" De officier hierover: „Het promillage staat als een paal boven water. Alcohol breekt bij de heer B blijkbaar heel langzaam af. Niet dat hij daarmee ge loofwaardig maakt dat hij één blikje bier had gedronken. Dat lijkt me vol strekt onwaarschijnlijk". Een andere Vlissinger. J. de R.. werd voor rijden met 2,03 promille conform de eis ver oordeeld tot éêirjaar niet rijden en twee weken gevangenis en voor een promil lage van 1,13 zag zijn plaatsgenoot F. van D. zich beboet met zevenhonderd gulden, gekoppeld aan een voorwaar delijke rij-ontzegging voor drie maan- Geen zegels nkj Elncrende rol van de V^taineteen glaasje op - :hter toch nog een 'merkwaardige zak- ic. waartoe ook de kinkers behoorde, die tun Waarde - het ge- ten nadele van het jaraie Watering' op een Egeladen. Krabbendyke met de ham donderdagmor- [Wer, omdat de 22-jari- zitting was versche- irahter bepaalde de ^gulden, nljta ffljs Kf «aardig feit deed zich !,«aropdeavondi hide politic belde met Ik ritte drinken en ga De P°Dtie hono- en verscheen kderwaarts gevloden' »tn vertrekpunt, «n tragische achter- man B. - zag geen gat ictolt Hemen, had hulp nodig wanhoopsdaad de toettgen. Een gesprek 'the hulpdienst zou uitgekomen, want moest de poli- wdalcoholpromillage met een boete van gzö maanden rij-ont- had dezelfde straf bovendien nog een r; fe:he gevangenisstraf. Kt 1.78 promille brok- ipoot"aldus de of- in vd jcok het optreden van anienszand geweest. sKoedproefuitslag van 'tauto was gestapt en hjj Goes op het lu ll :«npolitie-euto klem e ging 'ttraet tter dat de mans slin- «auto tenslotte tegen n? 'fWe Donderdag liep "w vijftienhonderd frwaardelijke ry-ont- maanden met een dw' '»jaar. p p., werd voor rijden ff veroordeeld tot ÜCI buizend gulden T?nbe6Bing- Bij zijn Jw) veel schade veroor- ^parkeerde auto's te .N'.';3rDde eis werd zijn 8 <2.21 promille) ver- In de zaak van C. D. uit Goes ontbrak het meest concrete deel van het bewijs omdat bij het opzenden van de buisjes bloed verzuimd was deze te verzege len. In juridische zin is het dan niet meer vast te stellen, dat het inderdaad om het bloed van een bepaalde auto mobilist - in dit geval C. D. uit Goes - gaat. Voor de officier bleef er echter voldoen de bewijsmateriaal over. omdat een politieman kon getuigen, dat hij de Goesenaar als dronken had gekwalifi ceerd en uit het rapport van de arts bleek, dat de gang van de man onzeker was geweest D. was op 27 mei in Kloetinge aangehouden In zyn requi sitoir attendeerde de officier op deze waarnemingen en op de mate. waarin de blaaspijpjes verkleurden. Hij eiste duizend gulden boete en vier maanden niet rijden. Raadsman mr M. J Bentum uit Baam plaatste enkele vraagtekens bij de bewijslast, omdat de alcoholp romillage niet was vastgesteld. Voorts wees hy er op. dat zyn cliènt uit zijn evenwicht was geweest, omdat D erg was geschrokken door de klap, waar mee hy op een niet zo handig gepar keerde auto was gereden Bovendien, aldus de raadsman, waren de poli tiemensen by voorbaat beïnvloed om dat zy via de mobilofoon opdracht kre gen naar een aanrijding te gaan, waar bij drank in het spel zou zijn geweest. De politierechter bepaalde tenslotte de straf op een boete van duizend gulden en drie maanden rij-ontzegging Hulp De hulpverlening van een 21-jarige Vlisslngse jongeman bij het schoonma ken en schilderen van een bar in zijn woonplaats had in mei en juli van dit jaar weinig altruïstische vormen aan genomen. Toen hy in mei na sluitings- tyd hielp bij het opruimen van de bar 'De Rode Lantaarn' had hij uit de por temonnee van een serveerster ƒ355,- buitgemaakten in juli, toen hy hielp by schilderwerk, zag hy kans de sleutel van de brandkast te bemachtigen om hier later 500,- uit weg te nemen en nog eens 500,- uit een plastic fles in een ander vertrek van het gebouw, conform werd W. M. hiervoor veroor deeld tot twee weken voorwaarde lyke gevangenisstraf en een boete van vijf honderd gulden. Druggebruik leidde voor de 21-jarige Vlissinger W. H. tot diefstal van een damesfiets uit een schuurtje aan de Schuitvartgracht. Toen verkoop met direct lukte, zette hy het karretje by een duinovergang op slot Grote uitga ven voor drugs waren de oorzaak, aldus H.. maar hy verzekerde de politierech ter nu een ander leven te leiden. De po litierechter liet het by een voorwaarde lijke boete van honderd gulden, wat ook de officier had geëist. „Passend werk voor vluchtelingen uit Indo-China zoeken" GOES - "Werkende Jongeren CNV" heeft zich middels de provinciaal me dewerker Leen de Waal tot de dis- trictsraad van het CNV in Zeeland en tot de werkgroep 'Ontwikkelingssa menwerking' van het CNV in deze pro vincie gewend over het probleem van de Indo-Chinese vluchtelingen. 'Wer kende Jongeren' vraagt de genoemde CNV-instanties stappen te onderne men opdat deze vluchtelingen na aan komst in Nederland een passende werkkring aangeboden krijgen. De CNV-jongerenorganisatie heeft dit verzoek gedaan na informatie by de- landeiyke werkgroep 'Kerk en Synago ge ^oor bootvluchtelingen'. De CNV- jongeren hebben hun verzoek vast gelegd in een brief mede namens de Provinciale Hervormde Jeugdraad, het Christelyk Jongeren Verbond en het Provinciaal Gereformeerd Centrum voor Jeugd en Jongerenwerk. De bestu ren daarvan hebben de bij hen aange sloten groepen gevraagd om wanneer er vluchtelingen ln hun woonplaats wor den gehuisvest de opvang geheel of ge- deeltelyk ter hand te nemen. Een zelfde verzoek is gericht aan alle diacomêen van de Nederlandse Hervormde- en Ge reformeerde Kerk Het verzoek van 'Werkende Jongeren CNV' zal worden besproken in de CNV-distnctsraads- vergadering op 22 november In Goes Industriebond CNV en Unie BLHP keuren loonakkoord bij de CPC goed SAS VAN GENT - De leden van de Unie BLHP en de Industriebond CNV bij de CPC in Sas van Gent gaan akkoord met het 'loongebouw' dat de directie heeft ontworpen. Dat bleek donderdag avond op een vergadering. Het systeem ontmoet nogal wat bezwa ren by leden van de Industriebond FNV zy vinden dat de directie onvol doende duïdeiykheid heeft geschapen over de taken die in de toekomst als 'multifunctioneel' moeten worden be schouwd. Het personeel van de techni sche dienst vindt dat er voor deze groep te weinig financiële extra's zijn gebo den De Industriebond wil op korte termijn overleg met het Sasse bedrijf. Volgens districtsbestuurder R. Jacobs van de Unie BLHP hebben zyn leden niet of nauwelyks met moeilijkheden te kampen. Hetzelfde geldt voor die van de Industriebond CNV. Schoorsteenbrandje in Vlissingen VUSSWGEN - BIJ een schoor- steenbrancUe in de Wilhelminastraat 73 in Vlissingen is donderdagavond om streeks 20.00 uur rookschade ontstaan. Het brandje, ln de woning van W. H. i38), ontstond toen de bewoner de open haard had aangestoken De gealar meerde brandweer hoefde weinig uit te richten TERNEUZEN - De bezoekers van de culturele uitioisselingsdag tussen Zeeland en de Belgische provincie Oost-Vlaan- deren (een initiatief van de beide provinciebesturen) keken donderdagavond in het Temeuzense Zuidlandtheater naar een voorstelling van het. Koninklijk Ballet van Vlaanderen Op het programma stonden de balletten Opus Vivaldi t Vivaldi!Aime de Lingnièrei. Holbergsuite Edvard GrieglJohn Cranco), La Cathedrale egloulie (Claude Debussy/Jirt Kylian) en - na de pauze - Chabriana IEmmanuel ChabrierlAndré Leclair). Het optreden - één van de vrij zeldzame keren dat het. ballet in Zeeland, te zien is - oogstte veel bijval. Vandaag (vrijdag 16 novembertreedt het Ballet van Vlaanderen op in het cultureel centrum 'Scharpoord' te Knokke. De. aanvang is 20.00 uur. ZEEUWS-OOSTVLAAMSE DAG TERNEUZEN TERNEUZEN - „De grens tussen Ne derland en België is geen oorzaak van het ontbreken van contacten. Het heeft misschien wel meer tc maken met het feit. dat samen iets opzetten in deze tijd steeds moeilijker wordt". Dat zei donderdagmiddag Jef Wouters, con tactambtenaar Euregio van Belgisch en Nederlands Limburg, op een cul turele uitwisselingsdag tussen Zee land en Oost-Vlaandcren in het Ter- neuzense Zuidlandtheater. Wouters, zelf Belg maar ook functionerend als Nederlands ambtenaar, coördineert sinds een aantal jaren alle 'grensover schrijdende' activiteiten - en met suc ces. Zyn inleiding voor zo'n 180 Nederland se en Belgische bestuurders werkte zo aanstekelijk, dat een aantal discussieg roepen bepleitte een func tionaris aan te stellen voor het stimuleren van de con tacten tussen Zeeland en Oost- en WestrVlaanderen. Alle bezoekers waren het erover eens. dat de culturele uitwis seling - die zo'n 25 jaar op een laag pitje heeft gestaan - een formeel kader moet krijgen. Suggesties: een informatieblad, een permanent secretariaat, kleinschalige 'verbroedering' en in ieder geval méér aandacht van de provinciale besturen De Zeeuws-Vlaamse deelnemers aan het overleg zagen de plannen glim lachend aan: hun gemeenten werken vaak al jarenlang zeer praktisch samen met Belgische buren. Brand in Aarden burg wordt - mede - geblust door het brandweerkorps van het Belgische Maldegem. heemkundige kringen en culturele instellingen wisselen infor matie uit en een groot aantal kinderen bedoekt Belgische scholen. Commissaris van de koningin dr C Boertien. die de bijeenkomst opende, noemde een culturele uitwisseling tus sen Zeeland en de beide Vlaamse pro vincies 'ten volle gerechtvaardigd'. Hij wees erop. dat er oorspronkeiyk één graafschap bestond Dat is later ver deeld over drie landen: Frankrijk. Bel gië en Nederland „Door deze be stuurlijke verwijdering zyn er ook cul turele verschillen ontstaan, al zyn er economisch steeds sterke banden ge weest", aldus de commissaris. Met enige spijt kwam hij tot de slotsom dat er - formeel gezien - al jaren een vruchtbare culturele uitwisseling met WesU maar met met Oost-Vlaanderen. „Deze dag zou een startpunt kunnen zijn voor een samenwerking op een veel breder vlak. Die zou zich niet moeten beperken tot de autoriteiten - lunch, diner, een positief stukje in de krant - maar de hele bevolking dienen te om vatten. De lokale besturen kunnen daarin een belangrijke rol spelen". Kader Wouters beklemtoonde dat hel ont staan van de Euregio van de beide Limburgen te danken is geweest aan initiatieven van onderop. Schutters verenigingen, Kamers van Koophan del. vakbonden en culturele instellin gen aan beide kanten van de grens werkten al jaren samen. Vanuit die groepen werd er druk uitgeoefend op de provinciale besturen om een of ficieel kader te scheppen voor dat con tact. Volgens de Maastrichtse ambtenaar betekent een grens veel minder een barrière dan wel eens wordt gedacht. ..Misschien is het contact tussen Mid delburg en Temeuzen en tussen Eeklo en Gent beperkter dan tussen Middel burg en Gent", hield hy zijn gehoor voor. Een vorm van uitwisseling vindt hij on- indtl HEINKENSZAND - Om het ken merkende open landschap in de Poel te handhaven zullen er na de voltooiing van de vier boerderijen die er in het kader van de ruilverkaveling zijn en worden gebouwd geen nieuwe agrari sche bedrijfsvestigingen toegestaan kunnen worden. Alleen onder zeer bij zondere .omstandigheden (bedrijfs- verplaatsing) kan een uitzondering worden gemaakt. Wel mogen de be staande bedrijven in de agrarische sector in dit gebied zich uitbreiden. Een en ander bly kt uit de toelichting by het ontwerp-bestemmingsplan buiten gebied van de gemeente Borsele. Dit bestemmingsplan ligt momenteel ge durende een maand ter inzage in de Borselse gemeentesecretarie te Heinkenszand Particulieren of instel lingen die bedenkingen hebben tegen onderdelen van het ontwerp-plan kun nen bezwaren indienen. Het bestemmingsplan buitengebied gaat uit van een driedeling van het bui ten de bebouwde kommen gelegen grondgebied van de gemeente Borsele. Voor de Poel met zijn open landschap, het ganzengebied en de heggen langs de rand gelden de strengste bepalingen. Minder streng zijn de bepalingen voor het gebied van de kleine polders dat rondom de Poel ligt. Het dagelijks be stuur van de gemeente Borsele wil hier om de aantrekkelijke landelyke sfeer van het gebied zoveel mogeiyk te handhaven beperkingen opleggen aan nieuwe vestigingen aan bedrijven in de agrarische sector zoals landbouw- technlsche hulpbedrijven. intensieve veehouderljbedryven, tuinbouwver- edelingsbedry.ven en agrarische toele- verings- en verwerklngsbedryven. De minste belemmeringen wil het dage lijks bestuur van Borsele de ontwikke ling van agrarische bedrijven in het ge bied van de grote polders, dat rondom de strook met kleine polders ligt. Hier wordt voorgesteld alleen beperkingen op te leggen aan nieuwe vestigingen van toeleverings-, verwerlings- en af- zetbedryven in de agrarische sfeer en semi-agrarische bedrijven. Het dagelijks bestuur van Borsele wil dezelfde bepalingen voor de Poel van toepassing verklaren rond de dorpen en natuurgebieden. Op die manier kunnen buitenplaatsen is niet toegestaan. Om ongewenste nieuwe bedrUven by de alle mogelyke mazen in de voorschrif- dorpen en naby industriegebieden ten dicht te stoppen, heeft het gemeen- worden voorkomen. Woningbouw, an- tebestuur van Borsele in het ontwerp- ders dan noodzakelijk in verband met bestemmingsplan buitengebied twee de bestemming van de grond, zal in het hindernissen opgeworpen In de eerste buitengebied niet worden toegestaan. De huidige burger- en zomerwoningen mogen in gebruik blyven. In geval van opheffing van een agrarisch bedrijf kan daaraan een woonbestemming worden gegeven. De bouw van landhuizen op plaats zijn de normen waarby drijfswoning mag worden gebouwd aanmerkelijk zwaarder dan voorheen. En ten tweede mag slechts een bouwversunninu worden afgegeven nadat er advies over is ingewonnen by Het gebied van De Poel, waar b en w van Borsele het kenmerkende 'open landschap' willen handhaven. de hoofdingenieur-directeur voor de landinrichting, grond- en bosbeheer. De in het landschap aanwezige natuur lijke elementen zullen, zo is het stre ven van het dagelijks bestuur van de gemeente, zoveel mogelijk worden be schermd. Het ontwerp-plan kent twee bestemmingen voor gebieden die naast de agrarische tevens land schappelijk en/of natuurweten schappelijk van betekenis zijn. In ver band daarmee is voor bepaalde werk zaamheden in deze delen van het Bor selse Buitengebied een aanlegvergun- ning vereist. In gebieden met na tuurwetenschappelijke waarde geldt dit meer dan voor gebieden die de be schrijving landschappelijk waardevol hebben gekregen. Ook voor de als na tuurgebied en cultuurmonument aan gewezen gronden is in verband met de waarde van deze gebieden een aanleg- vergunning nodig voor een aantal werkzaamheden. Voor de herindeling hadden veel ge meenten die thans de gemeente Borsele vormen een eigen industrieterreintje. Het gevolg hiervan is dat de bestaande bedrijfsvestigingen dan ook zeer ver spreid zyn Deze kleine terreintjes zyn nooit tot echte industrieterreinen uit gegroeid Op grond daarvan vindt het dagelyks bestuur van Borsele het ook niet gewettigd deze terreintjes opnieuw een industriële bestemming te geven. Nieuwe vestigingen kunnen volgens de uitgangspunten van het bestem mingsplan buitengebied alleen worden toegestaan op de bij de dorpen Heinkenszand en 's-Gravenpolder te ontwikkelen bedrijfsterreinen. Dit om te voorkomen dat in het buitengebied her en der weer elementen gaan voor komen die er in wezen niet thuishoren. vernüjdelyk. „Ik hoef alleen maar te wijzen op het feit dat het provinciaal bestuur van Zeeland het Baalhoekka- naal van het streekplan heeft ge schrapt. Dat heeft consequenties voor de Belgische buren en hun politieke or ganen. Als je een Baaihoekkanaal wilt zul je als provincies in overleg moeten treden en moeten samenwerken". De Euregio van de beide Limburgen - die zich inmiddels uitstrekt tot een gebied rond Aken - heeft als testbare resulta ten opgeleverd: het op elkaar afstemmen van de sub sidiepolitiek van de provinciale over heden; een Intensieve intergemeenteiyke samenwerking, waarby knelpunten (Zuidwillemsvaart) worden geregeld via intergemeentelyke akkoorden. uitwisseling van scholieren (zo'n 1000 per jaar); ambtelijk vooroverleg over de meest uiteenlopende problemen, variërend van rampenplannen tot de ontgrinding van de Maas. De vaste bureaukosten beperken zich tot/ 140.000 per jaar. Voor het financie ren van de overige uitgaven doet de re gio een beroep op het bedrijfsleven, de gemeenten en de regeringen van Ne derland en België. Inmiddels is er in re gioverband ook een samenwerking op gang gekomen met de streek rond Aken. Op dit moment wordt er gewerkt aan een sociaal-economisch onderzoek. Het geld komt voor het grootste gedeel te van de drie regeringen. Wouters raadde de Zeeuwse en Vlaamse be stuurders dringend aan om hun sa menwerking gestalte te geven via een 'platform'. Enthousiast Dc acht - gemengd samengestelde - dis cussiegroepen die zich naar aanleiding van zijn inleiding over een aantal vraagpunten bogen, bleken voor het merendeel wel enthousiast over een versteviging van de contacten. Drie wilden een ambtenaar naar Limburgs voorbeeld, al zal zijn taak wel dégelijk moeten worden ingevuld. Een uit ge meentebestuurders samengesteld groepje kwam - wat bedroefd - tot de slotsom dat de huidige samenwerking 'nogal hobbyistisch' verloopt en de Zeeuwen sneller 'verbroederen' dan de Vlamingen. Algemeen was de behoefte aan coördi natie en inventarisatie van de moge- Ujkheden en er bleek nogal wat wan trouwen te bestaan tegen 'Brussel' en 'Den Haag'. „Als het van de regeringen moet komen, gebeurt er niets", stelde een rapporteur somber vast. Een inter-provinciaal vademecum en een mededelingenblad werden warm aanbevolen als middelen om de sa menwerking op gang te houden. Drs M. C Verburg. lid van de raad van state en leider van het forum dat de vragen vanuit de discussiegroepen be handelde. miste de invloed die de Gent se universiteit zou kunnen hebben. Al eerder stelde Wouters vast, dat het Ne derlands en Belgisch onderwijs sterk uiteenlopen, ook wat het toepassen van vernieuwingen aangaat Gedeputeerde E de Cuyper van Oost- Vlaanderen, die de middag besloot, pleitte voor een formele versteviging van het contact met een ruime deelna me uit de bevolking. ..Laat wat hier is gezegd niet oplossen in het yle. Sa menwerking is essentieel. We kunnen niet spreken van een Europese ge meenschap zolang er over de grens heen geen uitwisseling is" De stuurgroep die de culturele dag had voorbereid buigt zich de komende maanden over een aantal suggesties. Drs Verburg in een kritische kantteke ning: „De Vlaamse dichter Richard Minne noemde Hulst ooit een styve, noordelyke stad.". Daarna was het tijd voor een aperitief, aangeboden door het gemeentebestuur van Temeuzen. Loco-burgemeester drs R. C. E. Barbé nam - met een ferm pleidooi voor het Zuidlandtheater - de honneurs waar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 35