Op Schouwen-Duiveland is een tekort aan bouwrijpe grond Klachten bejaarden over openbaar vervoer lijn Goes-Middelburg WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN GEEN WACHTTIJD VOOR RIJLES MET AUTOMAAT Beurs in 'De Soete Inval Terneuzen werd groot succes Expositie Jong en o§* in school te Cadzam VRIJDAG 16 NOVEMBER 1979 WONINGBOUWVERENIGING 'BETER WONEN': LAAG NIVEAU VAN NIEUWBOUW HUURWONINGEN ZIER1KZEE - Het bestuur van de wo ningbouwvereniging 'Beter Wonen' te Zierikzee vindt dal er op Scbouwen- Duiveland een tekort is aan bouwrijpe grond. In het vandaag (vrijdag) ver schijnende jaarverslag 1978 wordt als voornaamste oorzaak van het tekort genoemd, de onthouding van goedkeu ring door gedeputeerde staten aan be stemmingsplannen of delen daarvan op grond van volgens de nota bewo- Diabeticivereniging Schouwen-Duiveland hield vergadering ZIERIKZEE - Dc afdeling Schouwen- Duiveland van de Diabeticivereniging hield donderdagavond een leden vergadering in Het Huis van Nassau te Zierikzee. Voorzitter J. Padmos gaf een overzicht van de activiteiten in het komende half jaar. Naast het geven van adviezen aan de leden, staan ook gespreksavonden voor ouders van kinderen met suikerziekte op bet pro gramma. In een later stadium wil men ook de kinderen zelf bij de gesprekken betrekken. De vereniging zal tevens voorlichting geven in de basisscholen en in bejaar dentehuizen. De heer Padmos deelde voorts mee dat het ledenaantal van de landelijke vereniging snel stijgt. In de eerste negen maanden van dit jaar kon de vereniging ruim 4000 nieuwe leden Inschrijven Na de pauze hield oogarts drs K. Biesheuvel een lezing over de oogspiegel. Pony wedstrijden in Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER - De Oud-Vos- semeerse pony leerlingen van Wilna van Engelen hebben in de manége in de Holleare polder weer de jaarlijkse proe ven afgelegd. Deze waren in een ander jasje gestoken dan voorgaande jaren toen men alle wedstrijden op één dag afwerkte, maar nu heeft men ze over twee weken uitgesmeerd. Begonnen werd onder jurering van de dames Phily Brooijmans, Jany Boogaard-de Lint en de heer Bart Brooijmans met de proe ven voor het B-diploma waarvoor een puntentotaal van 90 nodig was. In groep I slaagder alle kandidaten waarbij Llan Vroegop op Johnny eerste werd met 98.5 punten 2 Barbara van Hout op King; 973; 3 Corry Duizer op King. 97. 4 Tonnie van de Werf op Quickly en Uilkje Sturris op Jonk heer 95 punten. Groep 2: 1 Corina Janse op Sita en Elvira Hage op Johnny. 89.5. 2 Leon Brevet op Pedro en Christ Swinkels op Has san. 88.5. 3 Angellque van Lammeren op Charly eD Lilian van Duivenbode op Hassan. 88. 4 Sjannie Dekkers op Hassan Wilma van Nameaop Hassan en Linda Lindhout op Bonny. 87 .5. 5 Robert Schenk op jonkheer en Jan van de Hoek op Johnny, 86,5- Groep 3. 1 Marleen Walpot op Jonkheer en Diana Schuier op Natasja 84.5 punten 2 Sjanet Walpot op Seasar Connie Rijnberg op Lady. 83.5,3 Toon Moerland op Pedro. 82.5 punten; 4 Lilien van Dijk, op Hassan, 82 punten. 5 Esther van Dommelen en Annet van de Hoek beiden op King, 81,5 Op de tweede wedstrijddag konden de B-ge slaagden van dit jaar en vorig Jaar een poging doen om ook voor de B2 te slagen. Van de drie vorig jaar geslaagden van dit jaar en vorig jaar een poging doen om ook voor B2 te sla gen Van de drie vorig jaar geslaagden haal den er twee hun diploma. Sjanet Walpot uit Sint-Philipsland op Hassan kwam tot de be ste prestatie, met 124.5 punten Ze won daarmee tevens de wisselbeker die ze over nam van Toon Moerland uit Nieuw-Vos- semeer Tweede werd Corina Janse op Sita 1213 punten, 3 Uilkje Sturris op Jonkeer. 118.5. 4 Corrie Duyzer op King. 1153- Tevens werd een springconcours gehouden voor leden van de ponyclub, waarin Marja Brooijmans zegevierde op Doriam. Ze kreeg de wisselbeker die ze overnam van Annelies Quist, nadat ze hem ook in 1977 al in haar bezet had gehad Leny Hage op Rendo. 109 seconden. 3 Ingrid Brooijmans op Jonkheer. 4 strafpunten en 97 seconden; 4 Annelies Quist op Hassan. 4 strafpunten en 100 secon den 5 Hennie Bevelander op Wilva, 4 straf punten en 105 seconden. ningspatrpon gewenste planologische ontwikkelingen. Volgens 'Beter Wonen' is het tekort aan bouwgrond ook een gevolg van aan koop door grondspeculaijten en projec tontwikkelaars van gronden in voor stads- of dorpsuitbreiding het meest geschikte gebieden Het jaarverslag van de Schouwen- Duivelandse woningbouwvereniging meldt een te laag niveau van de nieuwbouw van huurwoningen. Opge merkt wordt dat een snelle verhoging door het tekort aan bouwrijpe grond niet verwacht kan worden, zelfs niet als er aanvullende woningbouwcontingen- ten beschikbaar zouden komen In het verslag wordt gesteld dat het be stuur al vanaf 1976 regelmatig waar schuwt voor een snel tot onverant woord hoge aantallen oplopend tekort aan huurwoningen De feitelijke ont wikkeling heeft, zo schrijft het bestuur. als gevolg van problemen bij het huis vesten van nieuw personeel. In het verslag wordt verder gesteld, dat bu het bepalen van het bouwbeleid op Schouwen-Duiveland onvoldoende re kening met de opvattingen van het be stuur van Beter Wonen' werd gehou den Dat 'Beter Wonen' niet door de gemeentebesturen over de nota bewo- mngspatroon Schouwen-Duiveland Is gehoord, vindt het bestuur in dit ver band kenmerkend Het bestuur merkt op dat de sociale woningbouw op Schouwen-Duiveland sluitpost dreigt te worden als gevolg van een verontrustend genoemde ont wikkeling van overmatige bouw in de vrije sector en de premiekoopsector „Zelfs als er op korte termijn een ander sociaal bouwbeleid zou komen, dan zal het drie tot vijf jaar duren voordat de thans ontstane situatie ten goede kan zijn veranderd." aldus het bestuur. Zierikzee 58 huur- en 10 premiekoop woningen in aanbouw, die begin vol gend jaar gereed komen Het verslag signaleert behoefte aan een beperkt aantal zit-slaapkamer-eenheden voor ongehuwde werknemers te Zierikzee In voorbereiding is een plan voor 16 van deze eenheden aan het Kaaskenswater Het plan stagneert echter als gevolg van bezwaren tegen een noodzakelijke wijziging van het bestemmingsplan. Inmiddels deze prognose bevestigd. De nieuwbouwbehoefte nam vorig jaar toe tiCOTlOTn iSChe binding van ruim 300 tot meer dan 400. Eind 1978 bedroeg het aantal woningzoe kenden ruim 500. 'Beter Wonen' ver wacht een verdere toename van het woningtekort en voorziet ernstige ge volgen voor zowel de woningzoekenden door sociale spanningen, als voor de continuïteit van diensten en bedrijven Plattelandsvrouwen Sint-Annaland bijeen SINT-ANNALAND - Voor de afdeling Sint-Annaland van de plattelandsv rouwen sprak mevrouw Kruyk uit Vorig jaar werden nieuwe en vrijge komen woningen uitsluitend toegewe zen aan ingezetenen van Schouwen- Duiveland en aan woningzoekenden met aantoonbare economische en so ciale regionale binding. Het bestuur van 'Beter Wonen' wijst er in het ver slag op. dat daarentegen kopers vaD bouwgrond of van bestaande koophui zen in een aantal gemeenten zonder toetsing van economisch-sociale bin ding huisvesting konden verkrijgen. „Op langere termijn ontstaat-öoor deze vrije vestiging een extra vraag naar huurwoningen in de sociale sector. De gevolgen zullen, tenzij de V erkeersvoorlichting voor bromfietsers bij gemeentepolitie Goes GOES - Dc gemeentepolitie van Goes gaat op de vrijdagen 30 november, 7 december en 14 december een cursus verkeersvoorlichting geven voor jeugdigen van ongeveer 15 jaar, die binnenkort op een bromfiets gaan rij den. Ook 16- en 17-jarigen die hun ver- keerskennis wat willen opfrissen kun nen dan terecht. Tijdens de voorlichtingsbijeenkomsten gedragsregels voor bromfietsers wor den besproken, terwijl eveneens de technische eisen, waaraan alle brom fietsen moeten voldoen, zullen worden behandeld De voorlichting is gratis en wordt gege ven in de kantine van het politiebureau aan de Volckeslotlaan van 19 30 tot 21.00 uur. Cursus vegetarisch koken in Vakschool GOES - In de vakschool te Goes begint woensdag 21 november een cursus ve getarisch koken. Deze cursus bestaat uit 7 lessen, steeds op de woensdag avond, van 19.00-22.00 uur. De lessen worden gegeven door Lenie Kruyk uit Nieuw-Voosemeer. Zij heeft haar op leiding gevolgd bij de Kleine Aarde te Boxtel. Er bestaat nu reeds een Qinke belang stelling voor de cursus, maar als de groep groter wordt dan 15 personen, wordt er in april waarschijnlijk een nieuwe cursus georganiseerd Boven dien wordt de mogelijkheid van een vervolgcursus open gehouden. De cur susavonden zijn gepland op: 21 novem ber. 19december. lèjanuari.30 januari. 13 februari. 27 februari en 5 maart. VogeltentoonstelIiDg in Krabbendijke KRABBENDIJKE - De vereniging 'Vo gelvrienden Krabbendijke en Omstre ken houdt vrijdag 16 en zaterdag 17 november haar jaarlijkse tentoon stelling in het cultureel centrum te Krabbendijke De tenstoonstelling. waarvoor ruim 300 vogels zijn inge schreven. is vanavond (vrijdag) van 19.00 tot 22.00 uur ei} zaterdag van 14.00 tot 22.00 uur voor het publiek toegan kelijk. De toegang is vrij. Ter bestrijding van de kosten zijn er prijzen te winnen met het rad van avontuur. Nleuw-Vossemeer over het onderwerp UJkheden voor huurwoningen daarvoor bouwmoge- Open School houdt 'De ongewone pot', waarbij vooral de nadruk werd gelegd op de kruiden. In de pauze werd kruidenthee aangebo den. Onderlinge viswedstrijd bij Sint-Philipsland SINT-PHILIPSLAND - Zaterdagmid dag 17 november wordt in de Krab- bekreek bi) Sint-Philipsland gevist om de Krabbekreek bokaal. Aan dit jaar lijks gebeuren, dat van 12 to 3 uur zal duren, nemen de leden deel van fïj sportvisverenigingen uit West-Brabant en 'De Makreel' uit Sint-Philipsland. De organisatie van deze onderlinge wedstrijd is dit jaar in handen van het bestuur van 'De Makreel' Ouderavond christelijke school te Nieuwerkerk NIEUWERKERK - In de grote zaal van 'Ons Dorpshuis' te Nieuwerkerk wordt dinsdag een ouderavond van de chris telijke school gehouden. De heer P. Jongeling uit Amersfoort, schrijver van vele kinderboeken en deskundige op het gebied van onder wijs. spreekt dan over zijn werk. De bij eenkomst begint om 19 30 en is even eens toegankelijk voor overige belang stellenden. worden verruimd, moeilijk op te van gen zijn", aldus het bestuur van de wo ningbouwvereniging. 'Beter Wonen' heeft momenteel te CNV-bestuurder: rechtspositie van bouwvakker te laag COLIJNSPLAAT - „De rechtspositie van de bouwvakkers is te laag. Met in gang van volgend jaar zou er 15 pro cent prestatiebeloning in de basi suurlonen moeten worden verwerkt. Dat is mogelijk, want de werkgevers betalen nu 25 tot 30 procent pres tatiebeloning" Dit standpunt verkon digde bondsbestuurder P. Onderdijk op de afdelingsvergadering van de Hout- en Bouwbond CNV Colijnsplaat en Kamperland dinsdag in 'De Brug' te Colijnsplaat. De heer Onderdijk huldigde ook een aantal leden wegens hun 40- en 25-jarig lidmaatschap. De heren A. J. Jasperse. M. Blok en D. van Gilst uit Colijnsplaat, benevens de heren M. Schrier. A. Zwe- mer en P. de Moor uit Kamperland kre gen een gouden insigne met lauwertak voor hun veertig jarig lidmaatschap. Vijfentwintig jaar lid zyn de heren A. de Vos, D de Vos. J. de Vos en C. de Vos (vier broers uit Colijnsplaat). G Ver sluis uit Kamperland en P. Wilderom uit Wlssenkerke Zij ontvingen de gou den insigne. De tachtig aanwezigen vermaakten zich na de pauze met een film van Louis de Funes en bingo. manifestatie in 'De Pit' te Goes GOES - De deelnemersraad van de open school houdt maandag 19 no vember een manifestatie in wljk- gebouw 'De Pit' te Goes. Deze manifes tatie staat geheel in het teken van dc open school. De wethouders J. H. Roose uit Goes en G W. Eijssens uit Borsele. alsmede iemand van de vaste onderwijs commissie van de tweede kamer en een vertegenwoordiger vanuit de vak bondswereld. zullen die avond inleidin gen houden over dat onderwerp Zij zullen ieder vanuit hun eigen gezichts hoek het een en ander toelichten. In die toelichtingen komt onder meer het voortbestaan van de open school op de Bevelanden aan de orde en de manier waarop dat moet gebeuren. De mani festatie in 'de Pit' begint, om 20.00 uur Avond-puzzelrit NIEUWERKERK - Op zaterdag 17 no vember wordt te Nieuwerkerk een avond-uzzelrit gehouden. Voor deze rit kan men zich inschrijven vanaf 18 30 uur in het 'Dorpshuis', te Nieuwerker. Vesper- en jongerendienet in II. Maagd kerk Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM-In de kerk van de Heilige Maand te Bergen op Zoom OllClneiOSCOntrOle vindt zondag 18 november de maande lijkse oecumenische vesperdienst plaats. De dienst begint om 17.00 uur en staat - zoals gebruikelijk - onder auspiciën van dc raad van kerken. Voorganger is ds. C. van Evert, predi kant van de Nederlands hervormde kerk in Steenbergen Muzikale mede werking verlenen Jac Hermans (tenor). Philip Verduit (bas). Toine Jimkens (orgel) en de sschola cantorum van de hortus musicus religiosus. Zondagmorgen wordt de mis van 11.00 uur in de maagdkerk verzorgd door het jongerenkoor van de kerk van de HH Martelaren van Gorcum. De viering heeft als thema: Consumeren-genieten - verwonderd zijn. De vesperdienst en de jongerenviering worden beide georganiseerd door hortus ligiosus. Zierikzee: 40 bekeuringen ZIERIKZEE - Bij een snelheids controle op de in- en uitvalswegen van Zierikzee bekeurde de groep Schou wen-Duiveland van de rijkspolitie don derdag veertig automobilisten. De con trole, die werd uitgevoerd in samen werking met de verkeersgroep Middel burg. duurde de gehele dag. VVV Renesse hield matig bezochte naj aarsvergadering SLEUTELS MAKEN klaar terwijl u wacht FAASE sleutelservice Korte Vorststraat 14, Goev »H 01100 16709 RENESSE - Donderdagavond hield de VW Renesse in het Wapen van Renes se een matig bezochte algemene na jaarsvergadering. Voorzitter J. Janse verwelkomde in het bijzonder bur gemeester J. L. Niemantsverdriet- Leenhcer, wethouder P. M. van de Aar- sen, vertegenwoordigers van de streek VVV en de VW Burgh-Haamstede en de ereleden. Voorzitter Janse besteedde in zijn openingswoord aandacht aan het af gelopen seizoen dat hij ondanks het slechte strandweer redelijk goed noemde. Hij wees op de noodzaak re clame te maken in het buitenland. In het verslag van de evenementencom missie kwam het krappe budget van deze commissie aan de orde. Er werd besloten om door middel van sponso ring van enkele grote evenementen de financiële armslag wat te verruimen. Ten aanzien van het nieuwe kantoor werd meegedeeld dat zeer binnenkort met de bouw zal worden begonnen. Men hoopt in maart het gebouw in gebruik te kunnen nemen. De heer J. W. de Jon ge gaf een toelichting op de begroting voor 1980 Hij deelde mee dat is beslo ten in het komend jaar gedure nde zes maanden voor mlnynaal één dag per week een extra kracht aan te trekken. Omdat de begroting een nadelig saldo te zien gaf, stelde het bestuur voor met ingang van 1980 om op de contributie een inflatiecorrectie toe te passen van 3,5 procent. Dit voorstel werd door de vergadering aangenomen. Ook het be stuursvoorstel het ere-lidmaatschap onder de nieuwe statuten te continue ren en ere-leden vrij te stellen van con tributie werd aangenomen. Verder werd de vergadering op de hoog te gesteld van de plannen om bin nenkort van start te gaan met de ver koop van een voordelig weekeind-ar rangement. Kooplustigen op de huishoud- en speelgoedbeurs i Temeuzen De Soete Inval' i; TERNEUZEN - De jaarlijkse huishoud- en speelgoedbeurs van buurthuis 'De Soete Inval' in Terneuzen heeft (bruto) 2200 gulden opgebracht. Voor het geld worden materialen aangeschaft, die kunnnen worden gebruikt bij de handenarbeid. Ook worden er van het geld cadeautjes gekocht voor het Sinterklaasfeest op 1 decmber. In de twee benedenruimten van het buurthuis van de Beethovenhof in Temeuzen-Zuid was het donderdag de hele dag erg druk. Tientallen koop lustige dames neusden tussen de goederen, die te koop werden aangeboden Een van de organisatoren na afloop: „We zijn erg tevreden, maar volgend jaar gaan we echt wel een beetje selecteren, want er werd dit jaar nogal wat rommel aangeboden. Dat doen we niet meer". Een deel van het onderwijzend personeel bij het tentoonsteliaj ibd< WERKSTUKKEN VAN LEERL Kampioenschap jeugd bil jarten WEMELDINGE - Vanavond (vrijdag) wordt in 'De Scheepvaart' te Wemel- dinge het districtskampioenschap bil jarten voor de jeugd van het district Walcheren de Bevelanden gehouden. Drie dagen lang zullen zestien finalis ten om de titel libre/klem strijden. Het toernooi is door B.V. W'. Wemeldinge georganiseerd De reeks wedstrijden is in poulevorm De winnaats uit de twee groepen spelen tegen elkaar voor de ti tel. de nummerstwee van elke poule om de derde en vierde plaats, en zo verder naar klassering van zestien spelers. Het toernooi begint vrijdag om 19.00 uur. Zaterdzg en zondag wordt er om 13.00 begonnen: de finalepartij begint zon dag omstreeks 16.00 uur. Er wordt ge speeld op handicap. Dienst voor jong en oud in Kloetinge KLOETINGE - In de Nederlands her vormde kerk te Kloetinge wordt zon dag 18 november een dienst voor jong en oud gehouden. Voorganger is de heer J Sinke uil Souburg De brassband Excelsior uit Kloetinge verleent muzikale medewerking. Het thema van deze dienst, die om 10 00 be- eint. is Bidden' Jongerendienst WOLPHAARTSDUK - In de Neder lands hervormde kerk te Wolphaarts- dijk is er zondag 18 november een jon- gerendienst Een groep jongeren heeft de dienst voorbereid rondom 'de we derkomst van Christus', roet als hoofd thema: 'Kom haastig?'. Voorganger is ds. D. Stolk uit Wolphaartsdijk. AANGEVULD MET HISTORISCH MATERIAAL CADSAND - In de openbare lagere school te Cadzand wordt zaterdag een tentoonstelling gehouden met als titel 'Jong en Oud'. Getoond worden werk- Beroep aangenomen SINT-ANNALAND - J. van Popering uit Sint-Annaland thans vicaris bij de praeses van de Generale Synode te Ede. heeft het op hem uitgebrachte beroep naar de hervormde combinatiege meente Ilpendam-Watergang (Classis- en Ring Edami aangenomen. Hij blijft nog tot maart 1980 als vicaris in Ede werkzaam. Jongerendienst in Wolphaartsdijk WOLPHAARTSDIJK - In de Neder lands hervormde kerk te Wolphaarts dijk is zondag 18 november een jon- gerendienst Een groep jongeren heeft de dienst voorbereid rondom 'de we derkomst van Christus', met als hoofd thema 'Kom haastig?'. Voorganger is ds. D. Stolk uit Wolphaartsdijk. Aan vang 10.00 uur Bijeenkomst van vrouwenbond CNV GOES - De afdeling Goesx van de Vrouwenbond CNV hield dezer dagen de maandelijkse vergadering in de Oos- terkerk te Goes. Tijdens de bijeen komst werd een inleiding verzorgd door mevrouw A W. de Jonge-Jansen. voor zitter van de afdeling Bevelanden van de Vereniging Ouders van Geestelijk Gehandicapten iVOGG). De volgende bijeenkomst van de afdeling vindt plaats op 11 december Uitslagen Goese bowlitigleague GOES - Op de negende speeldag van de Goese maandagbowlingleague Pampa Services Holland brak de bestaande Goese bowlingrecords voor teams. Te genstander Lucky Strike verloor met 8-0 van Pampa Services. Algemo Spoorzicht won met 6-2 van The Moon light Bowlers. De stand in poule n is 1 Pampa Services Holland. 94; 2 Optica Kampman, 79. 3 Mobu- co 67; 4 Algemo/Spooraicht, 53: 5 Lcuky Strike. 45. 6 The Moonlight Bowlers. 33 In Poule I speelde Bowlingcentrum met 4-4 gelijk tegen De Splits Van EOk Kantoor machines won met 6-2 van de Ganzebar Sonnenscheln/D P Bakker versloeg Le Blamage met 8-0. Stand ln poule I is 1 BowUngcentrum, 35; 2 Sonnenschein. D. P Bakker. 74; 3 De Splits. 68; 4 Van EIJke Kantoormachlnes. 64; 5 Gan zebar, 49. 6 Le Blamage 38. De hoogste game werd gebowld door Andre Reyerse met 239 pins, terwijl zijn teamgenoot van Pampa Services Chris MIJnsbergen de hoogste serie me 635 pins voor zijn rekening In de dinsdagleague verloor het team de T-Birds van de AriisUe Flowershop met 6-2 Grand Theater won met 8-0 van Space Be- leevue klopte The Raindrops met 6-2 en Quelle Bande verloor met 6-2 van Cltax De stand in de dinsdagleague; 1 T-Btrds, 08; 2 Artistic Flowershop. 97; 3 Quelle Bande. 83, 4 Space. 75; 5 Belle vue. 71; 6 Grand Theater. 71 7 The Raindrops, 64; 8 Citax. 57 De standen ln de individuele klassementen zUn- A-klasse: l.AndréReyerse,gem. 184.0,2 Chris MIJnsbergen. gem. 177 7; 3. Aad v/d Voort. gem. 175.3. B-klasse: 1. Hans de Jager, gem. 167 4, 2 Ad Kuiper.gem. 160.5. 3 Rlnus Reyerse,. gem 159 2. C-klasse: 1 Leo Balk. gefn 144 2; 2. Leen Lous. gem. 138 7; 3. Gijs Roodhart, gem. 138.3. D-klasse: Marga Steenhard, gem. 128.8; 2. Jacob Qulnten. gem. 127; 3. Leen van Spronsen. gem. 124 8. stukken van de le, school, die werden! dens de lessen h_. im handvaardigheidsesJJ^Ho: aangevuld mei hists, i riaal. Te zien zijnonfe sichten van Cadzandi uit vroeger tijden, De bedoeling van school en het doips; kaar te brengen.'fc Molema: „Vongjaais handvaardigheids!® JfJ waarvoor we niet de kinderen, maar cd ners van CadzandoS Dat experiment is-ji L.\ vallen VelenkWar;; V in de school, en nasg 'we met de kindek A succes heeft het orde II de openbare lagerek handvaardighe:c. v wat breder op te ze:;;; [LD mogelfjk nog meer» zand een kijkje fci school. Om een bezoek aan extra aantrekkelijk:»; AD de lokalen Lngerlchi3 De tentoonstellingisg tot 17.00 uur. Speeltuinven houdt romi - loet Gidgi ratnii llcrgro KWADENDAMME-J eniging 'Kwadendaa fa, dag een rommelKjt gingsgebouw 'De S^lDa damme. De o goede komen aanc-tiTJ^ onderhoud van dept tuin 'De Ukkepuk'a De verkoping begüia duren totdat alle zijn. Bazar voor riêni schildersfondf herv ormde kei WOLPHAARTSDUï vrouwenvereniging i strij november in Wolpfcaynf. De opbrengst is voer) van de hervormde'zel te koop: handwerk® ra. Bovendien melmarkt en een rak bazar begint om Hffl Officiële of" gerneensè in Zonnem EJ BROUWERSHAVB Brouwerhaven drs; vember officieel schapsruimtèaaca straat te Zonnend heerscommissie Brouwershaven. Dit gebeurt tijdas 'open avond', watf volking van Zona digd. De leerllngenr"8 scholen zullen ast eeD feestelijk tintje: biedt de aanwt De 'open avond' Stichting voor ouden heeft proj# igulc GOES - De stirhtit ren van de gemcew temer Wissenkerkc heefl swrt projectleider. In b fcïes donderdagmiddat 3Ch Goes, is de heerR i uitf BEJAARDEN STUREN BRIEF NAAR STAATSSECRETARIS^—, durende periode,® &eda] GOES - De stichting welzijn voor ouderen van de gemeenten Goes, Kort- gene en Wissenkerke gaat de vervoer sproblemen voor bejaarden nader on der de loep nemen. Zij besloot hiertoe na klaheten over het openbaar vervoer van de kant van bejaarden(organisa- ties). Onlangs stuurde de bejaardensoos uit 's-Heer-ArcndsUerkc een 'brandbrief naar staatssecretaris drs. N. Smit- Kroes van verkeer en waterstaat over de verslechterde busverbinding van Goes naar Middelburg. Bejaarden, die grotendeels op het openbaar vervoer zijn aangewezen, voelen vaak de ongemakken ervan. De voorzitter van de bejaardensoos uit 's-Heer Arendskerke A. J Heijboer (te vens bestuurslid van de stichting wel zijn voor ouderen) gaf hier donderdag middag tijdens de vergadering v$n de stichting in het stadhuis van Goes een duidelijk voorbeeld van: de vervoer sonderneming Zuid-WesUNederland (ZWN) heeft onlangs haar dienstrege ling veranderd. Dit heeft tot, gevolg dat de lijn Goes-Middelburg bij Lewedorp als het ware in 'tweeën is geknipt'. Dit was voorheen niet het geval. En bij de huidige regeling hebben de bussen ook geen goede aansluiting op elkaar, zodat vaak moet worden gewacht. Bejaarden die buiten Goes wonen (daar kan men direct de trein nemen) en regelmatig naar Middelburg moeten, bijvoorbeeld voor het ziekenhuis, komen nu in een lastig parket. De bejaardensoos uit 's-Heer Arendskerke heeft deze kwestie middels een brief aan staatssecretairs Smit-Kroes aangekaart zo vertelde de heer Heijboer. Andere bestuursleden vielen hem bij. Zo werd geconstateerd dat de verbin ding Kapelle-Kruimngen tegenwoor dig alleen over Goes mgoelijk is. Me vrouw S. M. Kósters-Koper merkte op, dat 'de dienst,verelnging verslechterd is en meer op Goes is gericht" Voorzitter L. H. de Leeuw (wethouder gemeente Goes) vond het wel een taak voor de stichting om één en ander eens nader te onderzoeken. Bij de algemene beschouwingen van de gemeente Goes opperde wethouder De Leeuw al de mogelijkheid of de verbinding wijk dorpen met het stadscentrum voor be jaarden kan worden verbeterd door het inetten van minibusjes (bemand door vrijwilligers). norganisalie dowj een projectleider" lam wa: eind dit jaarme'.es kon. alleen ontbn' cièn. Naeenbf sidieverzoeklinri dingsplanningmi Bookh werd de aanslcliSjKniei leider toch uitei De streefdatum fes zijn echter niet na uit. dat de heer Sd gang van febnffi ®le g werkzaam kan S wordt naar alle huisvest in den p kidde, de Ostendestraal i boete wordne ln hoevö roorwaj stratieve kracht! ma schakeld (zontic"' rfejaar gemeetnntenop- Ey DeheerSch'.pp"' l»vero als provinciaal c-: sduize telands jongeren? nj-ont dit werk ruim vu? fhijvee tische aard var. licitatieconunfc® de Er waren in to»1' B. Q2 da eautc fotostudio hans nijs 'de bussel' 15. goes zuid tel. 01100-?0077

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 34